Tulokset Lohiuinnit 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2016 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:57 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 toukokuu 2016 |
Laji 43, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 43.26 | 1:32.86 | |||||
2 | Konsta Rantasuo | 2006 | Oulun Lohet | 47.41 | 1:35.32 | |||||
3 | Cedric Decena | 2004 | Oulun Lohet | 46.24 | 1:37.01 | |||||
4 | Weeti Niemi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 46.42 | 1:37.91 | |||||
5 | Vili Rantasuo | 2004 | Oulun Lohet | 45.52 | 1:38.25 | |||||
6 | Atte Leinonen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 49.90 | 1:43.65 | |||||
7 | Tuomo Leinonen | 2006 | Haukiputaan Heitto | 51.95 | 1:48.37 | |||||
8 | Jimi Kenttälä | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 52.86 | 1:49.46 | |||||
9 | Rasmus Koskela | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 52.36 | 1:49.70 | |||||
10 | Jere Heikkilä | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 52.36 | 1:50.40 | |||||
11 | Lassi Lahtinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 54.27 | 1:51.60 | |||||
12 | Arttu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 54.45 | 1:52.51 | |||||
13 | Eetu Haipus | 2004 | Kempeleen Pyrintö | 54.36 | 1:52.82 | |||||
14 | Lauri Siurua | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 53.88 | 1:54.70 | |||||
15 | Frans Pietari Riekki | 2005 | Joensuun Uimaseura | 56.04 | 1:54.97 | |||||
16 | Kalle Pesälä | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 57.63 | 1:59.19 | |||||
17 | Topi Fordell | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 57.18 | 1:59.32 | |||||
18 | Julius Schroderus | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 58.43 | 2:00.04 | |||||
19 | Elias Laukka | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 1:00.42 | 2:01.69 | |||||
20 | Hermanni Hekkala | 2007 | Kajaanin Uimaseura | 1:00.18 | 2:02.76 | |||||
21 | Konsta Kauppinen | 2005 | Joensuun Uimaseura | 1:00.29 | 2:03.18 | |||||
22 | Visa Nissinen | 2004 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 1:02.37 | 2:07.74 | |||||
23 | Onni Kelloniemi | 2004 | Kemijärven Kaiku | 1:01.18 | 2:09.04 | |||||
- | Veikka Ijäs | 2004 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | William Lundmark | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 43, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 35.87 | 1:15.10 | |||||
2 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 35.38 | 1:15.34 | |||||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 37.28 | 1:16.82 | |||||
4 | Sihan Yu | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 40.26 | 1:25.98 | |||||
5 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 41.60 | 1:26.92 | |||||
6 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.20 | 1:27.69 | |||||
7 | Niklas Raesalmi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 41.71 | 1:28.13 | |||||
8 | Esa Hyrynkangas | 2002 | Oulun Lohet | 40.66 | 1:28.79 | |||||
9 | Teppo Jestoi | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 45.71 | 1:34.08 | |||||
10 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 45.07 | 1:35.64 | |||||
11 | Albin Lindqvist | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 45.50 | 1:38.00 | |||||
12 | Tudor Ratiu | 2003 | Swimming Club Rovaniemi | 47.28 | 1:38.68 | |||||
13 | Benjamin Evans | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 47.85 | 1:38.69 | |||||
14 | Otto Mikkonen | 2003 | Joensuun Uimaseura | 46.08 | 1:39.07 | |||||
15 | Elmo Arvo | 2003 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.80 | 1:40.50 | |||||
16 | Topi Myyry | 2003 | Joensuun Uimaseura | 47.81 | 1:42.44 | |||||
17 | Lasse Kukkula | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 48.87 | 1:43.25 | |||||
18 | Emil Ulander | 2003 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.72 | 1:46.98 | |||||
19 | Matias Utunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 53.45 | 1:49.79 | |||||
20 | Otto Forslund | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 51.97 | 1:51.18 | |||||
- | Aleksi Rajaniemi | 2002 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Arsenij Shadrin | 2003 | Joensuun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Joona Suorsa | 2003 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mikael Ryynänen | 2003 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Theodor Eriksson | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 43, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 33.81 | 1:12.49 | |||||
2 | Antti Hirvonen | 2000 | Kajaanin Uimaseura | 36.21 | 1:17.08 | |||||
3 | Veeti Veijonen | 2001 | Swimming Jyväskylä | 38.83 | 1:22.79 | |||||
4 | Jani Leskelä | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 38.71 | 1:22.88 | |||||
5 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 39.01 | 1:24.26 | |||||
6 | Kalle Karhunen | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 38.86 | 1:24.82 | |||||
7 | Robin Ulander | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.55 | 1:27.18 | |||||
8 | Topi Lukkarinen | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 41.28 | 1:27.58 | |||||
9 | Aatu Pirneskoski | 2001 | Kemin Työväen Uimarit | 40.90 | 1:27.89 | |||||
10 | Onni Kartimo | 2000 | Swimming Club Rovaniemi | 41.68 | 1:28.97 | |||||
11 | Niklas Nygård | 2001 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.99 | 1:30.74 | |||||
12 | Petteri Maijala | 2001 | Swimming Club Rovaniemi | 45.10 | 1:33.24 | |||||
13 | Alexander Beresnev | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 47.91 | 1:43.68 | |||||
- | Väinö Hiltunen | 2001 | Joensuun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 43, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Miro Vasko | 1993 | Tampereen Työväen Uimarit | 31.85 | 1:07.52 | |||||
2 | Philip Nordenberg | 1992 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.65 | 1:09.70 | |||||
3 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.92 | 1:12.07 | |||||
4 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 37.50 | 1:17.64 | |||||
5 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 35.97 | 1:18.19 | |||||
6 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 38.73 | 1:22.28 | |||||
7 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 39.52 | 1:24.20 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:57 |