Resultat för OF-Sprint 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF - Sprint | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 februari 2016 |
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Sjögren | 2006 | Varberg Sim | 46.95 | 1:36.78 | |||||
2 | Ronja Gustafsson | 2006 | Varberg Sim | 48.89 | 1:42.51 | |||||
3 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 1:02.16 | 2:04.80 | |||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikki Berggren | 2005 | Varberg Sim | 42.68 | 1:29.49 | |||||
2 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 45.10 | 1:32.73 | |||||
3 | Louise Strand | 2005 | Växjö Simsällskap | 43.77 | 1:33.08 | |||||
4 | Alva Tingstorp | 2005 | Varberg Sim | 45.11 | 1:35.27 | |||||
5 | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 47.99 | 1:37.73 | |||||
6 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 48.77 | 1:42.13 | |||||
7 | Emmi Engström | 2005 | Varberg Sim | 50.70 | 1:43.97 | |||||
8 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.49 | 1:44.03 | |||||
9 | Elsa Pettersson | 2005 | SK Stimmet | 49.98 | 1:46.27 | |||||
10 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 48.52 | 1:46.34 | |||||
11 | Felicia Ceveryd | 2005 | Varberg Sim | 51.76 | 1:46.66 | |||||
12 | Sofia Moran | 2005 | Varberg Sim | 51.33 | 1:49.76 | |||||
- | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnéa Welinder | 2005 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Towe Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 37.45 | 1:20.06 | |||||
2 | Tove Gustafsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 39.51 | 1:24.84 | |||||
3 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 38.92 | 1:25.39 | |||||
4 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.82 | 1:33.17 | |||||
5 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.67 | 1:40.24 | |||||
6 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 49.50 | 1:42.54 | |||||
7 | Elsa Haglund | 2004 | Älmhults Simsällskap | 51.70 | 1:43.24 | |||||
8 | Izabelle Andersson | 2004 | Varberg Sim | 48.52 | 1:43.25 | |||||
9 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 50.06 | 1:45.90 | |||||
10 | Freja Gustafsson | 2004 | Varberg Sim | 51.97 | 1:47.50 | |||||
11 | Ebba Nilsson | 2004 | SK Stimmet | 58.80 | 2:01.52 | |||||
- | Julia Gunnarsson | 2004 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 38.54 | 1:21.00 | |||||
2 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 38.27 | 1:21.94 | |||||
3 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 38.11 | 1:21.95 | |||||
4 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 37.99 | 1:25.36 | |||||
5 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 40.79 | 1:25.69 | |||||
6 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.43 | 1:28.70 | |||||
7 | Anna Nilsson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 42.58 | 1:30.04 | |||||
8 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.30 | 1:33.41 | |||||
9 | Linnea Bengtsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 43.54 | 1:33.92 | |||||
10 | Ebba Bylund | 2003 | Varberg Sim | 46.08 | 1:35.22 | |||||
11 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 44.90 | 1:36.10 | |||||
12 | Ellinor Andersson | 2003 | Alvesta Simsällskap | 45.74 | 1:36.93 | |||||
13 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 46.01 | 1:37.69 | |||||
14 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 47.38 | 1:40.85 | |||||
- | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.39 | 1:14.18 | |||||
2 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.76 | 1:14.19 | |||||
3 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 36.42 | 1:16.79 | |||||
4 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.45 | 1:17.52 | |||||
5 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 34.89 | 1:17.81 | |||||
6 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 37.06 | 1:20.88 | |||||
7 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.70 | 1:22.61 | |||||
8 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.11 | 1:22.95 | |||||
9 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 39.70 | 1:22.98 | |||||
10 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.54 | 1:24.11 | |||||
11 | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | 39.77 | 1:25.18 | |||||
12 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 41.80 | 1:25.55 | |||||
13 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 38.71 | 1:27.37 | |||||
14 | Wilma Haglund | 2002 | Älmhults Simsällskap | 41.38 | 1:27.51 | |||||
15 | Mathilda Paulsen | 2000 | SK Stimmet | 43.08 | 1:35.39 | |||||
16 | Isabella Larsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 51.30 | 1:44.23 | |||||
- | Wilma Åstrand | 2002 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 20 februari 2016 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |