Results for Medley Race 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VI39 Medley Race | Udskriftsdato | 31 januar 2016 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | VI39 Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2016 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 261 | 37.98 | 1:16.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.84 | |||||||||
2 | Gustav D Nielsen | 2002 | 112 | 1:41.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.82 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 299 | 36.58 | 1:13.16 | OD1 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.09 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 299 | 35.79 | 1:13.16 | OD2 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.65 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 263 | 37.01 | 1:16.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.25 | |||||||||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | 208 | 41.09 | 1:22.59 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.68 | |||||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 181 | 41.88 | 1:26.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.85 | |||||||||
6 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 165 | 44.48 | 1:29.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.47 | |||||||||
7 | Samuel Risager | 2003 | 130 | 46.92 | 1:36.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.37 | |||||||||
8 | Enzo Sorgini | 2003 | 101 | 50.47 | 1:44.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.05 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | 217 | 41.08 | 1:21.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.03 | |||||||||
2 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 172 | 44.23 | 1:28.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.83 | |||||||||
3 | Eigil Sigfusson | 2004 | 165 | 44.30 | 1:29.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.77 | |||||||||
4 | Lauritz Johansen | 2004 | 155 | 45.17 | 1:30.95 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.22 | |||||||||
5 | Anton Skov Grell | 2004 | 154 | 45.27 | 1:31.12 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.41 | |||||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 152 | 45.47 | 1:31.55 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.67 | |||||||||
7 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 151 | 45.51 | 1:31.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.79 | |||||||||
8 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 149 | 44.78 | 1:32.19 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.01 | |||||||||
9 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 139 | 46.44 | 1:34.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.40 | |||||||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | 136 | 46.53 | 1:35.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.21 | |||||||||
11 | Matias Janischefska | 2004 | 124 | 48.55 | 1:38.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:49.54 | |||||||||
12 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 115 | 51.16 | 1:40.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.11 | |||||||||
13 | Alexander Griffin | 2004 | 111 | 51.28 | 1:41.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.04 | |||||||||
14 | Silas Fessel | 2004 | 110 | 52.04 | 1:41.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.13 | |||||||||
15 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 107 | 49.83 | 1:42.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.54 | |||||||||
16 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 106 | 51.46 | 1:43.39 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.05 | |||||||||
17 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 88 | 54.59 | 1:49.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.90 | |||||||||
18 | William Leth | 2004 | 86 | 58.76 | 1:50.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.37 | |||||||||
19 | Mads Ole Frederiksen | 2004 | 81 | 56.33 | 1:52.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.74 | |||||||||
- | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.89 | |||||||||
- | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | DSQ | på mave v/25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:42.36 | |||||||||
- | Phillip Maxmølris | 2004 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.78 | |||||||||
- | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | DSQ | svøm mave v/50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.79 | |||||||||
- | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.65 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | 171 | 43.72 | 1:28.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.02 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 156 | 44.55 | 1:30.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.02 | |||||||||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 154 | 45.26 | 1:31.23 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:40.97 | |||||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 142 | 46.07 | 1:33.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.66 | |||||||||
5 | Christopher Jørgensen | 2005 | 142 | 44.49 | 1:33.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.30 | |||||||||
6 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 126 | 49.65 | 1:37.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.42 | |||||||||
7 | William Bendix Schmidt | 2005 | 116 | 48.76 | 1:40.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.21 | |||||||||
8 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 114 | 49.39 | 1:40.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.27 | |||||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | 111 | 49.26 | 1:41.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.22 | |||||||||
10 | Stefan Datcu | 2006 | 106 | 52.74 | 1:43.39 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:55.76 | |||||||||
11 | Frederik Funder | 2005 | 104 | 52.36 | 1:44.02 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.09 | |||||||||
12 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 99 | 51.36 | 1:45.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Junker | 2005 | 94 | 54.29 | 1:47.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.68 | |||||||||
14 | Frederik Rasmussen | 2005 | 89 | 52.20 | 1:49.44 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:00.71 | |||||||||
15 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 81 | 54.41 | 1:52.80 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:56.01 | |||||||||
16 | Oscar Hansson | 2005 | 76 | 53.78 | 1:55.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 2:02.72 | |||||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | 71 | 59.87 | 1:57.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:57.33 | |||||||||
18 | Simon Hejbroch | 2006 | 67 | 58.19 | 2:00.21 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:04.21 | |||||||||
19 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 59 | 1:03.05 | 2:05.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.16 | |||||||||
20 | Frederik Molin | 2005 | 50 | 1:05.96 | 2:12.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.06 | |||||||||
- | Mattias Sand Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.35 | |||||||||
- | Sean Petersen | 2006 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.85 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Sune Vergmann | 2005 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 31 januar 2016 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 12:30 |