2021-05-16   11:05:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Lb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2016   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  20:01   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 marts 2016         
 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Tobias B. Bjerg  1998    643          27.85   
  Agfs Svmmeafdeling  27.61                 
Magnus Fallesen  1998    613          28.29   
  Herning Svmmeklub  28.54                 
Oliver Broholm  1999    607          28.38   
  Ringe Svmme Klub  28.13                 
Daniel Steen Andersen  1995    603          28.45   
  Horsens Svmmeklub  28.97                 
Oliver Degn  1996    603          28.45   
  Odder Svmmeklub  28.16                 
Simon Vingolf Larsen  1998    594          28.59   
  Esbjerg Svmmeklub  27.36                 
Kasper Schultz  1995    584          28.76   
  Holstebro Svmme Club  27.81                 
Jakob Kornmaaler  1995    571          28.97   
  Agfs Svmmeafdeling  28.10                 
Emil Leander Bonderup  1998    556          29.23   
  Svmmeklubben SMUT Terndrup  29.43                 
10  Rasmus Udbye  2000    554          29.27   
  Horsens Svmmeklub  29.43                 
11  Anton Borg Hjort  2000    547          29.39   
  Lyseng IF  29.13                 
12  Johannes Kjrgaard  1998    543          29.46   
  Agfs Svmmeafdeling  28.35                 
13  Frederik Bendix  1995    528          29.73   
  Agfs Svmmeafdeling  30.42                 
14  Sebastian Brun Koch  1998    526          29.78   
  Aalborg Svmmeklub  29.59                 
15  Magnus Stender Berg  1999    523          29.82   
  Haderslev Svmme Klub  29.55                 
15  Rasmus Nrfjand  2000    523          29.82   
  Holstebro Svmme Club  30.61                 
17  Asger Winther  1993    510          30.07   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  30.57                 
18  Frederik Oxenvad  1999    506          30.15   
  Haderslev Svmme Klub  29.80                 
19  Gustav Yde  2000    498          30.31   
  Svmmeklubben S 68  30.74                 
20  Kristoffer Desmareth  2000    496          30.36   
  Ringe Svmme Klub  31.06                 
21  Martin Grnning  1997    495          30.39   
  Silkeborg Svmmeklub  29.45                 
22  Andreas Hansen  2000    493          30.42   
  Vejle Svmmeklub Triton  30.71                 
22  Jonas B. Jrgensen  1998    493          30.42   
  Agfs Svmmeafdeling  30.10                 
24  Lars Lyhne  1999    490          30.49   
  Aalborg Svmmeklub  29.52                 
25  Magnus Lerche  1999    486          30.56   
  Aars Svmmeklub  31.51                 
26  Casper Eickhardt  1999    486          30.57   
  Esbjerg Svmmeklub  28.64                 
27  Markus Kjeldsen  2000    485          30.59   
  Silkeborg Svmmeklub  30.06                 
28  Alexander Wildenschild  1997    482          30.66   
  Esbjerg Svmmeklub  29.25                 
29  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    478          30.74   
  Struer Svmmeklub  31.10                 
30  Sren Bisgaard  1998    470          30.91   
  DeltaSwim  30.88                 
31  Andreas Sehested  1996    469          30.92   
  Vejle Svmmeklub Triton  30.13                 
31  Simon Noesgaard Nielsen  1998    469          30.92   
  Odder Svmmeklub  31.25                 
33  Thomas Frederiksen  2000    460          31.14   
  Odder Svmmeklub  30.97                 
34  Magnus B. Hgild  1999    448          31.41   
  Herning Svmmeklub  29.14                 
35  Mikkel B. Hgild  1998    443          31.52   
  Herning Svmmeklub  29.65                 
36  Rasmus Jrgensen  1996    439          31.62  Deltager ikke i finalen 
  Viborg Svmme Klub  29.04                 
37  Jacob F. Frederiksen  1999    422          32.05   
  Silkeborg Svmmeklub  31.04                 
38  Jesper Stilling Julius  1993    419          32.11   
  Agfs Svmmeafdeling  29.04                 
39  Oliver Christensen  2000    418          32.13   
  Esbjerg Svmmeklub  32.41                 
40  Anders Esbjerg Nielsen  1997    410          32.34   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  32.52                 
41  David Hjort  2000    409          32.37   
  Agfs Svmmeafdeling  29.36                 
42  Matthias Bach Mikkelsen  2000    407          32.43   
  Kolding SK  31.48                 
43  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    398          32.68   
  Herning Svmmeklub  31.88                 
44  Benjamin Mads Andresen  2000    389          32.91   
  Odense Svmme Klub  32.96                 
45  Magnus Havemann  2000    385          33.02   
  Svmmeklubben Opnr  32.66                 
46  Kasper Jrgensen  2000    382          33.11   
  Kolding SK  32.74                 
47  Thorbjrn Udby Hansen  2000    341          34.40   
  Auning Svmmeklub  33.24                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  18 marts 2016 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  20:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner