2021-05-15   21:42:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Lb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 marts 2016         
 
 
Lb 33, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Anna Wermuth  1996    633  31.67  1:11.02  1:52.21    2:26.92   
  Odense Svmme Klub  2:23.73                 
                     
Line Jrgensen Bruun  1995    633  31.30  1:10.28  1:52.83    2:26.92   
  Aalborg Svmmeklub  2:20.54                 
                     
Amalie Sby Mortensen  2001    600  31.53  1:11.84  1:57.12    2:29.54  Deltager ikke i finalen 
  Herning Svmmeklub  2:28.64                 
                     
Mette Flaskager  1999    597  31.74  1:10.90  1:56.21    2:29.81   
  Herning Svmmeklub  2:24.61                 
                     
Matilde Schrder  1996    585  32.72  1:13.17  1:55.67    2:30.81   
  O.S.L.F.  2:29.46                 
                     
Lisa Schn  1999    584  31.80  1:12.74  1:56.21    2:30.86   
  Aalborg Svmmeklub  2:24.93                 
                     
Emma H. Christiansen  1999    576  31.77  1:10.94  1:56.79    2:31.55   
  Agfs Svmmeafdeling  2:25.43                 
                     
Julie Oxenvad  1997    570  32.05  1:11.79  1:57.64    2:32.09  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svmme Klub  2:25.49                 
                     
Line Johannsen  2001    570  32.97  1:13.26  1:56.45    2:32.13   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  2:27.61                 
                     
10  Emma D. Rasmussen  1996    568  33.58  1:16.12  1:57.10    2:32.26   
  Holstebro Svmme Club  2:25.88                 
                     
11  Trine Guldberg  1999    536  33.03  1:12.32  2:00.31    2:35.28   
  Herning Svmmeklub  2:33.46                 
                     
12  Louise Hvarre  2001    535  33.01  1:13.30  2:00.02    2:35.32   
  Svmmeklubben Tempo  2:40.32                 
                     
13  Esther Fl  2001    526  32.61  1:16.18  1:59.87    2:36.27   
  Silkeborg Svmmeklub  2:33.74                 
                     
14  Julie Gadgaard  2001    519  34.08  1:14.25  2:00.94    2:36.91  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svmmeklub  2:34.92                 
                     
15  Laura Mathilde Elkjr  1998    516  32.93  1:15.05  1:58.56    2:37.22   
  Svmmeklubben Tempo  2:32.34                 
                     
16  Amalie Fisker Brchner  1999    511  33.93  1:16.63  2:00.00    2:37.72   
  Agfs Svmmeafdeling  2:36.76                 
                     
17  Sofie Rasmussen  1999    503  32.78  1:12.84  2:01.14    2:38.56  Deltager ikke i finalen 
  Svmmeklubben S 68  2:29.53                 
                     
18  Simone H. Lauridsen  1999    490  33.70  1:17.50  2:04.01    2:39.96   
  Esbjerg Svmmeklub  2:29.34                 
                     
19  Jennifer Thorius Bek  2000    485  33.58  1:15.53  2:02.79    2:40.48   
  Horsens Svmmeklub  2:36.80                 
                     
20  Josefine Bladt Wichmann  2000    482  35.08  1:16.37  2:03.11    2:40.82   
  Agfs Svmmeafdeling  2:37.23                 
                     
21  Christina Christensen  2000    478  34.42  1:18.23  2:01.78    2:41.33   
  Vejle Svmmeklub Triton  2:36.51                 
                     
22  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    477  33.88  1:15.28  2:03.01    2:41.36   
  Horsens Svmmeklub  2:39.77                 
                     
23  Maria M. Porsmose  2000    468  37.09  1:18.18  2:06.30    2:42.41   
  Aalborg Svmmeklub  2:37.34                 
                     
24  Laura Gam  2001    467  37.29  1:21.25  2:05.64    2:42.50   
  Herning Svmmeklub  2:37.13                 
                     
25  Emma A Andersen  2000    463  35.41  1:17.19  2:05.92    2:42.99   
  Aalborg Svmmeklub  2:37.56                 
                     
26  Line Gertz  2001    462  34.84  1:20.42  2:05.92    2:43.07   
  Agfs Svmmeafdeling  2:39.66                 
                     
27  Dianna Au  2000    461  34.88  1:19.63  2:06.05    2:43.24   
  Silkeborg Svmmeklub  2:36.39                 
                     
28  Stefanie Brun Koch  2001    460  35.35  1:17.12  2:06.18    2:43.39   
  Aalborg Svmmeklub  2:42.19                 
                     
29  Maria Rye  2001    458  35.13  1:19.51  2:05.14    2:43.59   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:45.38                 
                     
30  Mathilde Hvass Olesen  2001    455  34.47  1:18.35  2:07.91    2:43.99   
  Lyseng IF  2:43.57                 
                     
31  Nicoline Ahrentsen  2000    445  36.47  1:19.40  2:05.87    2:45.12   
  Ringe Svmme Klub  2:36.34                 
                     
32  Shanna Armstrong  1998    441  33.73  1:20.73  2:08.28    2:45.70   
  Esbjerg Svmmeklub  2:36.87                 
                     
33  Maja Meinert  2001    439  36.00  1:20.07  2:07.76    2:45.86   
  Aalborg Svmmeklub  2:44.47                 
                     
34  Cecilie B. Andersen  2001    439  34.34  1:17.72  2:08.13    2:45.91   
  Horsens Svmmeklub  2:42.16                 
                     
35  Freya Ellehus  2000    430  33.16  1:17.58  2:06.80    2:47.02   
  Svendborg Svmme Klub  2:41.57                 
                     
36  Lrke Juul Nielsen  2000    428  35.60  1:18.57  2:09.47    2:47.36   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:40.97                 
                     
37  Camilla Rask  1999    410  36.65  1:20.92  2:08.38    2:49.68   
  Odense Svmme Klub  2:30.76                 
                     
38  Cecilie Tommerup Srensen  2001    403  37.33  1:22.95  2:12.88    2:50.77   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:40.73                 
                     
39  Victoria Bang  2001    394  36.70  1:22.65  2:13.59    2:51.96   
  Svendborg Svmme Klub  2:39.81                 
                     
40  Sille Ibsen  2001    378  36.92  1:25.65  2:12.63    2:54.44   
  Horsens Svmmeklub  2:41.20                 
                     
Maja Ibsen  2001              DNS   
  Aars Svmmeklub  2:47.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner