2021-05-10   09:02:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 34, 200m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Viktor B. Bromer  1993    654  27.60  1:01.21  1:40.26    2:11.33   
  Aalborg Svømmeklub  2:03.84                 
                     
Frans Johannessen  1992    622  27.96  1:02.31  1:42.91    2:13.52   
  Esbjerg Svømmeklub  2:08.61                 
                     
Nicolas Blanch  1997    621  27.82  1:03.10  1:42.76    2:13.58   
  Aalborg Svømmeklub  2:08.62                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    620  28.17  1:04.81  1:43.14    2:13.65   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.17                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    619  28.09  1:03.91  1:43.46    2:13.70   
  Herning Svømmeklub  2:07.92                 
                     
Simon Lundby Pedersen  1998    595  28.42  1:04.02  1:43.54    2:15.53   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.27                 
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    582  29.71  1:04.10  1:45.69    2:16.54   
  Esbjerg Svømmeklub  2:11.02                 
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    577  29.33  1:04.94  1:45.02    2:16.87   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.62                 
                     
Andreas Hansen  2000    551  29.49  1:07.11  1:47.94    2:19.01  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub Triton  2:14.00                 
                     
10  Oskar Jørgensen  1998    550  29.22  1:07.25  1:47.42    2:19.11   
  Odder Svømmeklub  2:12.97                 
                     
11  Emil Kamuk Frederiksen  1995    547  28.69  1:06.91  1:46.13    2:19.34   
  Vejle Svømmeklub Triton  2:12.23                 
                     
12  Jakob Kornmaaler  1995    545  28.83  1:04.01  1:47.64    2:19.49  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  2:11.49                 
                     
13  Christian Rasmussen  1998    543  30.39  1:07.93  1:47.87    2:19.68   
  Holstebro Svømme Club  2:17.49                 
                     
14  Gustav Yde  2000    538  29.13  1:04.82  1:48.75    2:20.16   
  Svømmeklubben S 68  2:13.06                 
                     
15  Morten Due Nielsen  1999    525  29.60  1:07.34  1:48.07    2:21.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:22.33                 
                     
16  Frederik Oxenvad  1999    524  29.76  1:06.72  1:49.82    2:21.32  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svømme Klub  2:21.52                 
                     
17  Magnus Fallesen  1998    517  29.85  1:06.56  1:49.67    2:21.95  Deltager ikke i finalen 
  Herning Svømmeklub  2:12.93                 
                     
18  Frederik H Thomsen  1997    515  30.61  1:06.47  1:48.49    2:22.17   
  Ringe Svømme Klub  2:18.12                 
                     
19  Victor Kristensen  1999    510  29.96  1:07.40  1:50.21    2:22.63   
  Haderslev Svømme Klub  2:21.58                 
                     
20  Magnus Stender Berg  1999    510  29.38  1:06.79  1:51.16    2:22.66   
  Haderslev Svømme Klub  2:22.91                 
                     
21  Rasmus Nørfjand  2000    509  29.51  1:05.32  1:51.47    2:22.73   
  Holstebro Svømme Club  2:20.86                 
                     
22  Simon B. Jeppesen  1997    509  27.54  1:06.77  1:50.41    2:22.77  Deltager ikke i finalen 
  Herning Svømmeklub  2:16.48                 
                     
23  Daniel Haahr Pallesen  1998    502  30.29  1:09.61  1:49.59    2:23.39  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:18.77                 
                     
24  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    498  28.71  1:06.31  1:50.77    2:23.73   
  Esbjerg Svømmeklub  2:23.61                 
                     
25  Oliver Broholm  1999    489  29.16  1:06.99  1:52.15    2:24.66   
  Ringe Svømme Klub  2:17.99                 
                     
26  Andreas Hougaard  2000    484  31.34  1:11.72  1:51.99    2:25.10   
  Auning Svømmeklub  2:26.15                 
                     
27  Christian Holm Jørgensen  1999    481  29.40  1:08.97  1:53.04    2:25.44   
  Esbjerg Svømmeklub  2:19.62                 
                     
28  Søren B. Jeppesen  1999    480  29.46  1:10.11  1:52.89    2:25.56   
  Herning Svømmeklub  2:17.66                 
                     
29  Nicklas Steen Hansen  1999    477  29.64  1:11.43  1:52.52    2:25.85   
  Horsens Svømmeklub  2:23.45                 
                     
30  Rasmus Udbye  2000    474  29.35  1:06.07  1:49.22    2:26.11   
  Horsens Svømmeklub  2:12.17                 
                     
31  Jacob F. Frederiksen  1999    472  30.50  1:10.56  1:53.20    2:26.34   
  Silkeborg Svømmeklub  2:24.66                 
                     
32  Rasmus Larsen  1997    472  30.86  1:09.21  1:53.86    2:26.40   
  Esbjerg Svømmeklub  2:19.56                 
                     
33  Andreas M. Porsmose  1998    470  30.67  1:08.26  1:52.16    2:26.57   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.60                 
                     
34  Casper Christiansen  2000    470  29.29  1:08.57  1:53.24    2:26.60   
  Holstebro Svømme Club  2:20.88                 
                     
35  Mads Sørensen  2000    460  30.91  1:12.44  1:57.07    2:27.58   
  O.S.L.F.  2:27.65                 
                     
36  Peter Mandrup Madsen  1997    456  31.54  1:10.28  1:52.47    2:28.01   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.28                 
                     
37  Alexander Fenger  1999    453  33.07  1:13.74  1:55.90    2:28.35   
  Horsens Svømmeklub  2:24.70                 
                     
38  Malthe Burgaard  2000    451  31.22  1:11.26  1:55.86    2:28.57   
  Odense Svømme Klub  2:24.06                 
                     
39  Andreas Bui  2000    451  30.70  1:08.78  1:55.08    2:28.65   
  O.S.L.F.  2:21.18                 
                     
40  Benjamin Mads Andresen  2000    446  30.17  1:10.76  1:52.88    2:29.12   
  Odense Svømme Klub  2:26.51                 
                     
41  Rune Nørgaard  2000    442  29.96  1:11.10  1:57.36    2:29.65   
  Aalborg Svømmeklub  2:31.12                 
                     
42  Lars Lyhne  1999    441  32.73  1:11.39  1:55.88    2:29.72   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.28                 
                     
43  Oliver Kramer Andersen  1999    437  30.40  1:11.66  1:55.32    2:30.21   
  Esbjerg Svømmeklub  2:26.54                 
                     
44  Mads L. Werther  2000    428  31.88  1:13.21  1:56.89    2:31.26   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.98                 
                     
45  Magnus Havemann  2000    424  31.60  1:10.22  1:57.85    2:31.71   
  Svømmeklubben Opnør  2:31.19                 
                     
46  Esben Vad Arentoft  1999    420  30.61  1:15.42  1:57.69    2:32.17   
  Horsens Svømmeklub  2:27.52                 
                     
47  Mads Alnor  2000    418  31.19  1:12.32  1:58.13    2:32.39   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:32.25                 
                     
48  Thorbjørn Udby Hansen  2000    415  32.15  1:13.98  1:57.48    2:32.74   
  Auning Svømmeklub  2:34.21                 
                     
49  Viktor Bull Kramer  2000    406  33.60  1:16.87  1:58.29    2:33.87   
  Horsens Svømmeklub  2:31.36                 
                     
50  Andreas Rasmussen  2000    402  33.04  1:11.79  2:01.36    2:34.40   
  Horsens Svømmeklub  2:33.04                 
                     
51  Niels K. Mortensen  1995    395  31.94  1:09.58  1:59.90    2:35.29  SM8 
  Agfs Svømmeafdeling  2:32.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner