2021-05-16   18:00:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Lb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stvne by  Aarhus    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og AGF         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  18 marts 2016         
 
 
Lb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Viktor B. Bromer  1993    667  27.18        57.01   
  Aalborg Svmmeklub  52.53                 
                     
Bo Volf Brchner  1996    616  27.34        58.55   
  Agfs Svmmeafdeling  57.12                 
                     
Lasse Dall  1997    603  26.99        58.94   
  Odder Svmmeklub  56.86                 
                     
Ralf Dalby  1995    602  27.45        58.99   
  Silkeborg Svmmeklub  58.67                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    597  27.70        59.15   
  Herning Svmmeklub  56.79                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    583  27.68        59.63   
  Esbjerg Svmmeklub  57.52                 
                     
Mathias Bech  1996    576  28.26        59.85   
  Vejle Svmmeklub Triton  58.06                 
                     
Johannes Kjrgaard  1998    572  27.94        59.99   
  Agfs Svmmeafdeling  58.17                 
                     
Jens Bach  1997    561  27.92        1:00.39  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svmmeklub  59.69                 
                     
10  Tais Andkjr Kristensen  1999    551  28.58        1:00.74   
  Nyborg Svmmeklub  1:00.01                 
                     
11  Jonas B. Jrgensen  1998    548  27.68        1:00.87   
  Agfs Svmmeafdeling  59.72                 
                     
12  Jakob Juul  2000    545  28.45        1:00.97   
  Vejle Svmmeklub Triton  59.66                 
                     
13  Andreas Hansen  2000    544  28.59        1:01.00  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svmmeklub Triton  59.38                 
                     
14  Jonathan Kristensen  1998    542  28.28        1:01.10   
  Odder Svmmeklub  58.07                 
                     
14  Simon Lundby Pedersen  1998    542  28.57        1:01.10   
  Esbjerg Svmmeklub  58.21                 
                     
16  Matthias Bach Mikkelsen  2000    541  28.45        1:01.11   
  Kolding SK  1:00.66                 
                     
17  Rune Nrgaard  2000    537  29.00        1:01.27   
  Aalborg Svmmeklub  1:03.24                 
                     
18  Gustav Yde  2000    535  28.77        1:01.35   
  Svmmeklubben S 68  58.90                 
                     
19  Christian V. Rasmussen  1996    525  30.99        1:01.75  Deltager ikke i finalen 
  Odense Svmme Klub  59.24                 
                     
20  Sren Villumsen  1998    523  28.56        1:01.80   
  Aalborg Svmmeklub  59.95                 
                     
21  Jonas Rohwedder  1998    521  28.77        1:01.91   
  Haderslev Svmme Klub  1:02.43                 
                     
22  Casper Eickhardt  1999    505  28.72        1:02.55   
  Esbjerg Svmmeklub  59.28                 
                     
23  Rune Friis Petersen  1996    499  28.41        1:02.80   
  Horsens Svmmeklub  1:00.62                 
                     
24  Kasper Jrgensen  2000    492  29.08        1:03.10   
  Kolding SK  1:02.73                 
                     
25  Karl Meisner-Jensen  1999    491  29.53        1:03.14   
  Svmmeklubben Nord  1:03.83                 
                     
26  Magnus Fallesen  1998    488  28.60        1:03.25  Deltager ikke i finalen 
  Herning Svmmeklub  59.01                 
                     
27  Sren B. Jeppesen  1999    486  29.12        1:03.36   
  Herning Svmmeklub  1:00.78                 
                     
28  Benjamin Mads Andresen  2000    479  29.98        1:03.67   
  Odense Svmme Klub  1:02.53                 
                     
29  Simon Juhl Schmidt  1997    475  29.29        1:03.85   
  Esbjerg Svmmeklub  1:01.53                 
                     
30  Kaare Fisker Larsen  1998    473  29.20        1:03.94   
  O.S.L.F.  1:01.84                 
                     
31  Magnus Lerche  1999    468  29.62        1:04.16   
  Aars Svmmeklub  1:04.82                 
                     
32  Oliver Frsig  2000    462  30.47        1:04.44   
  Esbjerg Svmmeklub  1:05.48                 
                     
33  Daniel H. Johannesen  1999    461  30.00        1:04.48   
  Horsens Svmmeklub  1:05.89                 
                     
34  Nicklas Rasmussen  1997    453  29.25        1:04.85   
  Vejle Svmmeklub Triton  1:01.93                 
                     
35  Emil Leander Bonderup  1998    448  29.81        1:05.10   
  Svmmeklubben SMUT Terndrup  1:01.76                 
                     
36  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    443  30.38        1:05.31   
  Struer Svmmeklub  1:04.34                 
                     
37  Andreas Jrgensen  2000    437  29.46        1:05.65   
  Kolding SK  1:05.90                 
                     
38  Jakob Mose  2000    435  31.20        1:05.74   
  Esbjerg Svmmeklub  1:05.77                 
                     
39  Janus Meinert  1995    434  29.89        1:05.79   
  Aalborg Svmmeklub  1:01.37                 
                     
40  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    426  30.40        1:06.16   
  Herning Svmmeklub  1:05.58                 
                     
41  Oliver Christensen  2000    426  31.00        1:06.20   
  Esbjerg Svmmeklub  1:05.64                 
                     
42  Rasmus Udbye  2000    418  29.51        1:06.61   
  Horsens Svmmeklub  1:01.00                 
                     
43  August Stamp Kirkeby  1999    416  30.57        1:06.72   
  Agfs Svmmeafdeling  1:03.96                 
                     
44  Kristoffer Desmareth  2000    413  30.16        1:06.88   
  Ringe Svmme Klub  1:04.64                 
                     
45  Jens Riisgaard  2000    410  31.66        1:07.02   
  Silkeborg Svmmeklub  1:06.84                 
                     
46  Christian Juul Jensen  2000    407  30.21        1:07.21   
  Horsens Svmmeklub  1:05.05                 
                     
47  Nicolai Andersen  1998    403  32.07        1:07.42   
  Nyborg Svmmeklub  1:08.06                 
                     
48  Emil Knudsen  1999    399  31.21        1:07.64   
  Haderslev Svmme Klub  1:05.73                 
                     
49  Anders Esbjerg Nielsen  1997    393  30.93        1:07.97   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  1:05.81                 
                     
50  Kristian Berthelsen  1999    364  30.20        1:09.76   
  Aabybro Idrtsforening  1:05.40                 
                     
51  Christopher Kristiansen  2000    264  33.68        1:17.63   
  Svmmeklubben Snderborg  1:23.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Agfs Svmmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner