Tulokset H.C. Andersen Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:07 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Frigodan |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.06.99 (2013) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
358 |
36.81 |
1:16.90 |
1:58.20 |
|
2:37.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
354 |
36.83 |
1:16.89 |
1:58.35 |
|
2:38.08 |
|
|
O.S.L.F. |
2:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Munch Pedersen |
2003 |
|
308 |
39.22 |
1:22.12 |
2:05.08 |
|
2:45.70 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
296 |
39.44 |
1:22.16 |
2:05.39 |
|
2:47.81 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
294 |
38.40 |
1:22.56 |
2:06.20 |
|
2:48.17 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
290 |
40.28 |
1:23.02 |
2:06.32 |
|
2:49.03 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
|
289 |
39.56 |
1:22.92 |
2:06.75 |
|
2:49.26 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
278 |
40.92 |
1:24.82 |
2:09.04 |
|
2:51.34 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Riisgaard |
2003 |
|
236 |
42.92 |
1:27.87 |
2:14.14 |
|
3:01.00 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christoffer Hald |
2003 |
|
233 |
42.04 |
1:28.42 |
2:17.50 |
|
3:01.63 |
|
|
Frem Odense |
3:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tobias Lindberg |
2003 |
|
206 |
45.36 |
1:35.23 |
2:23.75 |
|
3:09.39 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
3:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viktor Nørrevang |
2003 |
|
154 |
49.85 |
2:36.06 |
3:28.56 |
|
3:28.56 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Sponsor: Frigodan |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.06.99 (2013) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Pedersen |
2002 |
|
422 |
34.99 |
1:12.80 |
1:51.29 |
|
2:29.10 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
|
416 |
35.27 |
1:13.40 |
1:52.51 |
|
2:29.87 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Stahl |
2002 |
|
416 |
35.00 |
1:12.57 |
1:51.69 |
|
2:29.91 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Møller |
2002 |
|
415 |
35.10 |
1:12.96 |
1:51.99 |
|
2:29.93 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
|
414 |
35.57 |
1:13.86 |
1:52.77 |
|
2:30.10 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Artúr Jegesi |
2002 |
|
405 |
35.68 |
1:13.62 |
1:52.49 |
|
2:31.21 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
William Vig Stærmose |
2002 |
|
380 |
35.24 |
1:13.86 |
1:53.81 |
|
2:34.46 |
|
|
Frem Odense |
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
|
363 |
36.42 |
1:16.47 |
1:57.06 |
|
2:36.88 |
|
|
Frem Odense |
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
|
350 |
37.79 |
1:18.48 |
1:59.56 |
|
2:38.67 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
|
350 |
37.36 |
1:18.16 |
1:59.47 |
|
2:38.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Casper Brinch |
2002 |
|
338 |
37.89 |
1:18.91 |
2:00.56 |
|
2:40.54 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
2:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus T. M. Jensen |
2002 |
|
289 |
39.54 |
1:22.96 |
2:06.78 |
|
2:49.18 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jeppe Dall |
2002 |
|
243 |
42.96 |
1:29.45 |
2:15.47 |
|
2:59.23 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Sponsor: Frigodan |
Chris Christensen (88), Holstebro - 2.06.99 (2013) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
509 |
33.48 |
1:08.95 |
1:44.85 |
|
2:20.17 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
486 |
33.42 |
1:10.12 |
1:45.90 |
|
2:22.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
476 |
33.71 |
1:10.32 |
1:47.29 |
|
2:23.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
450 |
34.13 |
1:11.67 |
1:49.49 |
|
2:26.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
434 |
34.41 |
1:12.04 |
1:50.63 |
|
2:27.82 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
431 |
35.86 |
1:12.18 |
1:50.47 |
|
2:28.13 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
|
409 |
35.66 |
1:13.72 |
1:52.87 |
|
2:30.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Funder |
2001 |
|
402 |
35.06 |
1:12.93 |
1:52.51 |
|
2:31.61 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Grene |
2001 |
|
398 |
35.34 |
1:13.18 |
1:52.74 |
|
2:32.12 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus V. Ancker |
2001 |
|
374 |
36.77 |
1:15.97 |
1:56.07 |
|
2:35.34 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
363 |
35.72 |
1:15.23 |
1:56.38 |
|
2:36.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William W. Kofoed |
2001 |
|
363 |
35.53 |
1:16.11 |
1:56.84 |
|
2:36.81 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Frydenholm |
2001 |
|
354 |
35.97 |
1:16.02 |
1:57.35 |
|
2:38.21 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martin Madsen |
2001 |
|
294 |
40.66 |
1:24.16 |
2:08.59 |
|
2:48.26 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Magnus Ipsen Pedersen |
2001 |
|
281 |
41.18 |
1:26.50 |
2:10.77 |
|
2:50.83 |
|
|
Frem Odense |
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victor Christensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:07 |
|