Resultater for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Mette Munk |
Gladsaxe Damer, Gladsaxe - 4.00.46 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstadens Damer 1 | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.39 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 29.07 | 59.27 | 59.27 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 28.32 | 59.11 | 1:58.38 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 28.46 | 59.89 | 2:58.27 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 27.82 | 58.12 | 3:56.39 | ||||||
2 | Esbjerg Damer | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:01.67 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.66 | 59.81 | 59.81 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 28.80 | 1:01.17 | 2:00.98 | ||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 28.89 | 1:00.54 | 3:01.52 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.02 | 1:00.15 | 4:01.67 | ||||||
3 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:05.39 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 29.68 | 1:02.98 | 1:02.98 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 28.59 | 1:01.57 | 2:04.55 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 27.70 | 58.41 | 3:02.96 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 29.12 | 1:02.43 | 4:05.39 | ||||||
4 | Hovedstadens Damer 2 | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:06.69 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 29.16 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 29.35 | 1:00.77 | 2:01.18 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 30.44 | 1:03.88 | 3:05.06 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 30.20 | 1:01.63 | 4:06.69 | ||||||
5 | Sto Elite | 0 | Swim Team Odense | 4:10.49 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 30.09 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 30.23 | 1:02.82 | 2:06.18 | ||||||
SIF Floor | 2000 | 30.72 | 1:03.87 | 3:10.05 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 29.28 | 1:00.44 | 4:10.49 | ||||||
6 | Aalborg Damer 1. Årgang | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 4:11.19 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 30.17 | 1:02.28 | 1:02.28 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 29.91 | 1:02.93 | 2:05.21 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 31.05 | 1:05.74 | 3:10.95 | ||||||
Line Sloth Holm | 2001 | 28.86 | 1:00.24 | 4:11.19 | ||||||
7 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:11.96 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.80 | 1:01.17 | 1:01.17 | ||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 30.44 | 1:03.87 | 2:05.04 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 29.50 | 1:02.26 | 3:07.30 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 30.92 | 1:04.66 | 4:11.96 | ||||||
8 | Hsc Female Monstars | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:12.04 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.33 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 30.52 | 1:04.94 | 2:08.30 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.43 | 1:01.01 | 3:09.31 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 29.90 | 1:02.73 | 4:12.04 | ||||||
9 | Aalborg Damer 2. Årgang | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 4:16.01 | ||||||
Lea Serup Schøn | 2002 | 29.82 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 31.00 | 1:04.58 | 2:06.87 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.11 | 1:04.56 | 3:11.43 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.33 | 1:04.58 | 4:16.01 | ||||||
10 | Odder Piger | 0 | Odder Svømmeklub | 4:16.22 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 30.74 | 1:04.89 | 1:04.89 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 30.15 | 1:04.61 | 2:09.50 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 29.76 | 1:01.10 | 3:10.60 | ||||||
Liv Hingeberg | 2001 | 30.92 | 1:05.62 | 4:16.22 | ||||||
11 | Lyngby Damer | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:16.90 | ||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 29.19 | 1:00.81 | 1:00.81 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 29.97 | 1:02.20 | 2:03.01 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 31.75 | 1:07.14 | 3:10.15 | ||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 30.63 | 1:06.75 | 4:16.90 | ||||||
12 | Holbæk | 0 | Holbæk Svømme Klub | 4:17.15 | ||||||
Louise Lynæs | 1997 | 30.53 | 1:04.30 | 1:04.30 | ||||||
Nikoline Nielsen | 2001 | 31.30 | 1:04.73 | 2:09.03 | ||||||
Mikkeline Mentz | 2001 | 31.01 | 1:04.95 | 3:13.98 | ||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 29.49 | 1:03.17 | 4:17.15 | ||||||
13 | Esbjerg Damer 2 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 4:18.12 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 30.72 | 1:06.24 | 1:06.24 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 30.31 | 1:04.87 | 2:11.11 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 29.55 | 1:32.95 | 3:44.06 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 34.06 | 34.06 | 4:18.12 | ||||||
14 | Viborg Piger | 2002 | Viborg Svømme Klub | 4:20.05 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 29.88 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 32.31 | 1:07.54 | 2:09.56 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.21 | 1:05.67 | 3:15.23 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.79 | 1:04.82 | 4:20.05 | ||||||
15 | Silkeborg Piger 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:20.39 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 31.08 | 1:04.48 | 1:04.48 | ||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 31.10 | 1:04.57 | 2:09.05 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 32.63 | 1:08.28 | 3:17.33 | ||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 30.27 | 1:03.06 | 4:20.39 | ||||||
16 | Sto Elite Junior | 0 | Swim Team Odense | 4:20.66 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 31.02 | 1:04.49 | 1:04.49 | ||||||
Gry Floor | 2000 | 31.53 | 1:05.87 | 2:10.36 | ||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 31.59 | 1:06.65 | 3:17.01 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 30.28 | 1:03.65 | 4:20.66 | ||||||
17 | Aalborg Damer 3. Årgang | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 4:23.08 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 30.59 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 31.20 | 1:05.88 | 2:08.99 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 32.16 | 1:07.77 | 3:16.76 | ||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 32.05 | 1:06.32 | 4:23.08 | ||||||
18 | Silkeborg Piger 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:25.63 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 32.99 | 1:08.80 | 1:08.80 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 30.76 | 1:04.43 | 2:13.23 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 31.50 | 1:05.32 | 3:18.55 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 31.87 | 1:07.08 | 4:25.63 | ||||||
19 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:27.54 | ||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 30.83 | 1:04.69 | 1:04.69 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 31.49 | 1:06.76 | 2:11.45 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 31.67 | 1:08.03 | 3:19.48 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 31.54 | 1:08.06 | 4:27.54 | ||||||
20 | Agf Damer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:30.06 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 33.18 | 1:09.72 | 1:09.72 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.63 | 1:06.29 | 2:16.01 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.41 | 1:07.98 | 3:23.99 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.04 | 1:06.07 | 4:30.06 | ||||||
21 | Odder Piger 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 4:31.42 | ||||||
Laura Buur Rasmussen | 2001 | 31.52 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 33.08 | 1:09.00 | 2:15.63 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 34.96 | 1:12.03 | 3:27.66 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 30.62 | 1:03.76 | 4:31.42 | ||||||
22 | Sto Gruppe 1 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:32.97 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 33.17 | 1:09.24 | 1:09.24 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.91 | 1:04.10 | 2:13.34 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.89 | 1:10.48 | 3:23.82 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 32.22 | 1:09.15 | 4:32.97 | ||||||
23 | Sto Gruppe 1 Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 4:36.98 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 32.29 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Malea Benediktson | 2001 | 34.28 | 1:10.88 | 2:19.01 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 33.36 | 1:11.02 | 3:30.03 | ||||||
Anna Broe | 2002 | 31.81 | 1:06.95 | 4:36.98 | ||||||
24 | Silkeborg Piger 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:48.89 | ||||||
Line Frederiksen | 2003 | 34.78 | 1:13.59 | 1:13.59 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 34.00 | 1:11.59 | 2:25.18 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 33.48 | 1:10.65 | 3:35.83 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 34.56 | 1:13.06 | 4:48.89 | ||||||
25 | Agf Damer 4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:56.76 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 34.36 | 1:12.44 | 1:12.44 | ||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 33.43 | 1:10.79 | 2:23.23 | ||||||
Veronica Brix | 2003 | 34.75 | 1:13.90 | 3:37.13 | ||||||
Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | 37.07 | 1:19.63 | 4:56.76 | ||||||
26 | Nakskov Piger :-) | 0 | Nakskov Svømme Klub | 5:00.97 | ||||||
Malou Carlsen | 2000 | 32.45 | 1:09.87 | 1:09.87 | ||||||
Malou Hansen | 2004 | 39.21 | 1:22.95 | 2:32.82 | ||||||
Maya Baltser | 2004 | 40.36 | 1:23.75 | 3:56.57 | ||||||
Emilia Harlund | 1999 | 30.14 | 1:04.40 | 5:00.97 | ||||||
27 | Silkeborg Piger 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:06.06 | ||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 34.67 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 35.95 | 1:17.25 | 2:30.40 | ||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 37.47 | 1:18.96 | 3:49.36 | ||||||
Selma Lindberg | 2003 | 36.01 | 1:16.70 | 5:06.06 | ||||||
28 | Sto Gruppe 2 Hold 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:06.37 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 33.56 | 1:12.78 | 1:12.78 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 35.80 | 1:15.17 | 2:27.95 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 38.27 | 1:20.38 | 3:48.33 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 36.64 | 1:18.04 | 5:06.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |