Resultater for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Frigodan |
Rikke Møllelr Pedersen (89), FREM-STO95 - 5.05.24 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.05 | 2:26.92 | 3:56.23 | 5:05.69 | |||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.04 | 2:35.36 | 4:07.13 | 5:14.51 | |||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:07.34 | 2:32.59 | 4:05.79 | 5:15.92 | |||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.58 | 2:34.36 | 4:04.83 | 5:16.08 | |||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.90 | 2:35.05 | 4:07.49 | 5:19.68 | |||
6 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.29 | 2:35.01 | 4:07.45 | 5:21.32 | |||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:12.38 | 2:35.56 | 4:12.05 | 5:23.36 | |||
8 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:13.00 | 2:35.17 | 4:09.85 | 5:23.38 | |||
9 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:12.85 | 2:40.67 | 4:13.67 | 5:31.85 | |||
10 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 1:10.07 | 2:39.35 | 4:17.64 | 5:35.67 | |||
11 | Maria Møller Glargaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.44 | 2:45.86 | 4:17.19 | 5:35.96 | |||
12 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.95 | 2:42.24 | 4:18.75 | 5:36.36 | |||
13 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.71 | 2:47.15 | 4:19.94 | 5:40.64 | |||
14 | Matilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.02 | 2:52.97 | 4:30.21 | 5:47.31 | |||
15 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:16.82 | 2:44.21 | 4:29.15 | 5:48.01 | |||
16 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.39 | 2:55.36 | 4:27.53 | 5:49.47 | |||
17 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:21.56 | 2:55.43 | 4:38.94 | 5:59.60 | |||
18 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.59 | 2:57.56 | 4:41.12 | 6:01.41 | |||
19 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:27.57 | 3:06.94 | 4:46.04 | 6:12.72 | |||
- | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | Akut syg | ||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | asykr be eft ven200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |