Resultater for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Mette Munk |
Jeanette Ottesen (87), Kvik Kastrup - 0.25.68 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 27.53 | ||||||
2 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.56 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.74 | ||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 27.75 | ||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.75 | ||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Emilie Hørlykke | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.94 | ||||||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.96 | ||||||
9 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.98 | ||||||
10 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.02 | ||||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.43 | ||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.45 | ||||||
13 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 28.52 | ||||||
14 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.54 | ||||||
15 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.56 | ||||||
16 | Line Sloth Holm | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 28.59 | ||||||
17 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.66 | ||||||
18 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.68 | ||||||
19 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 28.83 | ||||||
20 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.84 | ||||||
21 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.96 | ||||||
22 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.09 | ||||||
23 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.14 | ||||||
24 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.16 | ||||||
25 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.21 | ||||||
25 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 29.21 | ||||||
27 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 29.24 | ||||||
28 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.25 | ||||||
29 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 29.27 | ||||||
30 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.40 | ||||||
31 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.45 | ||||||
31 | Sofie Vegener | 2002 | Auning Svømmeklub | 29.45 | ||||||
33 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 29.48 | ||||||
34 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.52 | ||||||
35 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 29.56 | ||||||
35 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.56 | ||||||
37 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 29.60 | ||||||
38 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 29.64 | ||||||
39 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.67 | ||||||
39 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.67 | ||||||
41 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.81 | ||||||
42 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.83 | ||||||
43 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 29.86 | ||||||
43 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.86 | ||||||
43 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 29.86 | ||||||
46 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 29.87 | ||||||
47 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.89 | ||||||
48 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 29.90 | ||||||
49 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 29.92 | ||||||
50 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.96 | ||||||
51 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.02 | ||||||
52 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.04 | ||||||
52 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 30.04 | ||||||
54 | Signe Villumsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 30.13 | ||||||
55 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.15 | ||||||
56 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.16 | ||||||
57 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.17 | ||||||
58 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.18 | ||||||
59 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 30.21 | ||||||
60 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.24 | ||||||
61 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.25 | ||||||
62 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 30.26 | ||||||
63 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.33 | ||||||
64 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder Svømmeklub | 30.39 | ||||||
65 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 30.43 | ||||||
66 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 30.44 | ||||||
67 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.53 | ||||||
68 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | ||||||
69 | Anna Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 30.68 | ||||||
70 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.70 | ||||||
71 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.74 | ||||||
72 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.84 | ||||||
73 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.85 | ||||||
74 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.89 | ||||||
74 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.89 | ||||||
76 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.91 | ||||||
76 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.91 | ||||||
78 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 30.92 | ||||||
79 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 30.93 | ||||||
80 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.94 | ||||||
81 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.98 | ||||||
82 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.00 | ||||||
83 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.04 | ||||||
83 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 31.04 | ||||||
85 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 31.08 | ||||||
86 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.13 | ||||||
87 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 31.18 | ||||||
88 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.19 | ||||||
89 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.24 | ||||||
90 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.31 | ||||||
91 | Holly Lønne Turner | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 31.36 | ||||||
92 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.44 | ||||||
93 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.45 | ||||||
93 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.45 | ||||||
95 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.47 | ||||||
96 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 31.49 | ||||||
97 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.50 | ||||||
98 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 31.52 | ||||||
99 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 31.70 | ||||||
100 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.72 | ||||||
101 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.80 | ||||||
102 | Emma Ildal Djørup | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.81 | ||||||
103 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 31.85 | ||||||
104 | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.89 | ||||||
105 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.97 | ||||||
105 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.97 | ||||||
107 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 32.08 | ||||||
107 | Freja Winkler | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.08 | ||||||
109 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.22 | ||||||
110 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.23 | ||||||
111 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 32.35 | ||||||
112 | Emma Lykke Kallesøe | 1999 | Frem Odense | 32.37 | ||||||
113 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 32.38 | ||||||
114 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.42 | ||||||
115 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.47 | ||||||
116 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 32.49 | ||||||
116 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.49 | ||||||
118 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 32.53 | ||||||
119 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | ||||||
120 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 32.56 | ||||||
121 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.59 | ||||||
122 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.61 | ||||||
123 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 32.68 | ||||||
123 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.68 | ||||||
125 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 32.69 | ||||||
126 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 32.74 | ||||||
127 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 32.79 | ||||||
128 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 32.83 | ||||||
129 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 32.89 | ||||||
130 | Mie L. Bendtsen | 2002 | DeltaSwim | 32.98 | ||||||
131 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.06 | ||||||
132 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.10 | ||||||
133 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 33.22 | ||||||
134 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.27 | ||||||
135 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.36 | ||||||
136 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 33.45 | ||||||
137 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 33.48 | ||||||
138 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 33.53 | ||||||
139 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.60 | ||||||
140 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.61 | ||||||
141 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.82 | ||||||
142 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.84 | ||||||
143 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.99 | ||||||
144 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 34.09 | ||||||
145 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.18 | ||||||
146 | Mie Trothe | 1998 | DeltaSwim | 34.35 | ||||||
147 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.49 | ||||||
148 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.61 | ||||||
148 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 34.61 | ||||||
150 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 34.67 | ||||||
151 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 34.77 | ||||||
152 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 34.86 | ||||||
153 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.48 | ||||||
154 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 35.91 | ||||||
155 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 36.21 | ||||||
156 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.45 | ||||||
157 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.93 | ||||||
157 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder Svømmeklub | 36.93 | ||||||
159 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.99 | ||||||
160 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.16 | ||||||
161 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 37.17 | ||||||
162 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 37.18 | ||||||
163 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 37.35 | ||||||
164 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 37.83 | ||||||
165 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 44.65 | ||||||
- | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Pernille Juul Jensen | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:39 |