2021-05-07   02:28:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Östsvenska GP

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Östsvenska GP    Utskriftsdatum  12 mars 2016   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  19:10   
  Arrangör  Jönköping Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 mars 2016         
 
 
Gren 15, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    1:16.22  2:37.69    5:21.54  10:44.98   
                     
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Örebro Simallians    1:16.95  2:39.98    5:26.54  10:50.67   
                     
Tilda Tellfjord  2003  Jönköpings Simsällskap    1:17.70  2:41.99    5:28.88  10:59.67   
                     
Sina Ingedotter Øyen  2004  Elverum Svømming    1:18.42  2:43.95    5:33.76  11:12.88   
                     
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    1:19.88  2:46.76    5:41.16  11:21.68   
                     
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    1:21.62  2:48.12    5:44.17  11:21.78   
                     
Thea Jansson  2003  Nässjö SLS    1:20.38  2:49.98    5:48.19  11:35.34   
                     
Jane Elgh  2004  Jönköpings Simsällskap    1:21.36  2:50.98    5:48.95  11:40.07   
                     
Natalie Stjärnås  2003  Jönköpings Simsällskap    1:23.23  2:55.17    5:56.54  11:50.01   
                     
10  Alba Arberg  2005  Jönköpings Simsällskap    1:23.38  2:54.58    5:57.06  12:01.02   
                     
11  Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:29.01  3:04.73    6:20.23  12:40.10   
                     
Celie Augustsson  2004  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 15, 800m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:07.62  2:19.07  3:31.70  4:44.46  9:35.13   
          5:57.64  7:10.82  8:23.75       
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    1:08.66  2:22.19  3:36.90  4:52.14  9:48.86   
          6:07.30  7:22.22  8:37.89       
Moa Karlsson  2002  S71    1:09.71  2:24.62    4:54.84  9:51.40   
                     
Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    1:10.50  2:25.12  3:40.48  4:55.93  9:53.88   
          6:10.10  7:24.91  8:39.53       
Timea Aspegren  2002  Ullensakersvømmerne    1:11.73  2:28.97    5:02.91  10:01.80   
                     
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    1:12.93  2:30.71    5:06.24  10:12.25   
                     
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    1:13.39  2:32.05    5:10.36  10:16.44   
                     
Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    1:13.52  2:32.41    5:07.98  10:17.93   
                     
Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    1:12.98  2:30.14    5:07.23  10:18.79   
                     
10  Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    1:14.42  2:34.36    5:12.21  10:21.39   
                     
11  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    1:14.70  2:35.67    5:20.92  10:55.95   
                     
12  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:21.53  2:52.81    5:56.90  12:04.72   
                     
                     
 
Gren 15, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:04.31  2:13.91  3:23.72  4:34.20  9:14.72   
          5:44.91  6:55.24  8:05.74       
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    1:06.53  2:17.13  3:28.70  4:41.08  9:30.71   
          5:54.14  7:07.30  8:19.83       
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:08.58  2:21.58  3:35.56  4:49.07  9:39.62   
          6:02.48  7:15.75  8:29.08       
Emilia Somogyi Hoseth  2000  Ullensakersvømmerne    1:08.89  2:22.28  3:36.22  4:50.22  9:43.68   
          6:04.34  7:18.03  8:31.81       
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    1:10.45  2:24.72  3:38.75  4:54.13  9:54.93   
          6:10.17  7:26.06  8:41.69       
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jönköpings Simsällskap    1:09.48  2:24.66    4:57.07  9:58.79   
                     
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:11.64  2:28.76    5:03.04  10:01.11   
                     
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    1:14.07  2:32.66    5:09.16  10:22.00   
                     
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:11.73  2:30.66    5:08.85  10:26.97   
                     
10  Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    1:14.23  2:34.26    5:11.89  10:29.07   
                     
11  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    1:15.17  2:35.04    5:18.45  10:49.66   
                     
12  Silje Ingedotter Øyen  1995  Elverum Svømming    1:14.97  2:36.83    5:21.13  10:52.07   
                     
13  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap    1:19.17  2:46.00    5:40.26  11:21.62   
                     
Andrea Palm  2000  Linköpings Allmänna SS            DNS   
                     
Antonia Prior  1999  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  12 mars 2016 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  19:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner