Tulokset Grand Prix 2015-2016, 3.osakilpailu
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai-ilta
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
16:46 |
|
|
Järjestäjä |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 |
EE: Milorad CAVIC (1984) 49.95 2009-08-01 |
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 |
Nuorten SE: Jani Sievinen (1974) 54.57 1992-07-27 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Pokkinen |
1995 |
|
742 |
25.65 |
|
|
|
55.03 |
|
|
Cetus Espoo |
53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
718 |
26.41 |
|
|
|
55.62 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Laine |
1995 |
|
660 |
26.43 |
|
|
|
57.20 |
|
|
TaTu Tampere |
55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
653 |
26.57 |
|
|
|
57.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
617 |
26.93 |
|
|
|
58.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
596 |
27.85 |
|
|
|
59.17 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
589 |
27.33 |
|
|
|
59.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
578 |
28.11 |
|
|
|
59.80 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topias Vainio |
1997 |
|
595 |
27.30 |
|
|
|
59.21 |
|
|
Cetus Espoo |
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Deny Belaic |
1998 |
|
581 |
27.09 |
|
|
|
59.68 |
|
|
TaTu Tampere |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elias Päivinen |
1997 |
|
571 |
27.82 |
|
|
|
1:00.02 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Samuli Korpi |
1997 |
|
567 |
28.16 |
|
|
|
1:00.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
556 |
27.89 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oskar Mäkelä |
1998 |
|
549 |
28.43 |
|
|
|
1:00.83 |
|
|
Octopus Lohja |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
509 |
28.77 |
|
|
|
1:02.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tuomas Vainio |
1998 |
|
503 |
28.57 |
|
|
|
1:02.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.06 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
16:46 |
|