Tulokset Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Swim Birkerød Årg | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2016 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 592 | 1:00.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.79 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 498 | 1:04.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.47 | |||||||||
3 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 466 | 1:05.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 457 | 1:06.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.21 | |||||||||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | 435 | 31.58 | 1:07.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
6 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 379 | 32.26 | 1:10.43 | OD1 | ||||
Herlev Svømning | 1:10.88 | |||||||||
- | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
- | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
- | Maja Egebjerg Brast | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.83 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ingrid Lindemann | 2003 | 496 | 1:04.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.96 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 479 | 1:05.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 462 | 1:05.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.24 | |||||||||
4 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 454 | 1:06.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.25 | |||||||||
5 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 424 | 30.82 | 1:07.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
6 | Maria Hagen | 2003 | 404 | 1:09.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
7 | Ella Stenholt | 2003 | 379 | 1:10.43 | OD3 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
7 | Karoline Kortbæk | 2003 | 379 | 33.07 | 1:10.43 | OD2 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.42 | |||||||||
9 | Amalie Schou | 2003 | 374 | 32.33 | 1:10.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.47 | |||||||||
10 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 371 | 34.24 | 1:10.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.43 | |||||||||
11 | Ida Hebeltoft | 2003 | 369 | 33.60 | 1:11.10 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.18 | |||||||||
12 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 345 | 33.68 | 1:12.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.75 | |||||||||
13 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 327 | 32.44 | 1:14.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.82 | |||||||||
14 | Thea Jacobsen | 2003 | 301 | 37.08 | 1:16.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.30 | |||||||||
15 | Lærke Blond | 2003 | 263 | 34.84 | 1:19.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.90 | |||||||||
16 | Ida Oest | 2003 | 247 | 38.74 | 1:21.23 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.56 | |||||||||
17 | Josephine Gribsvad | 2003 | 215 | 1:25.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.72 | |||||||||
- | Lucca Piel Høybye | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.14 | |||||||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:46.30 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 446 | 1:06.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.46 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 418 | 1:08.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 407 | 32.62 | 1:08.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.14 | |||||||||
4 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 389 | 1:09.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 375 | 1:10.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
6 | Anastasia Smirnov | 2004 | 331 | 34.14 | 1:13.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
7 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 321 | 1:14.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.64 | |||||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | 312 | 35.55 | 1:15.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Nørskov | 2004 | 295 | 37.09 | 1:16.61 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
10 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 293 | 36.14 | 1:16.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
10 | Emily Maack | 2004 | 293 | 35.80 | 1:16.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.88 | |||||||||
12 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 277 | 37.20 | 1:18.20 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.56 | |||||||||
13 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 272 | 38.33 | 1:18.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.08 | |||||||||
14 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 261 | 38.93 | 1:19.80 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.04 | |||||||||
15 | Pauline Drucker | 2004 | 249 | 38.36 | 1:21.03 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.63 | |||||||||
16 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 242 | 38.94 | 1:21.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.13 | |||||||||
17 | Dicte Eriksen | 2004 | 235 | 39.00 | 1:22.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.22 | |||||||||
18 | Laura Bang | 2004 | 226 | 38.50 | 1:23.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.89 | |||||||||
19 | Emma Jakobsen | 2004 | 215 | 40.96 | 1:25.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.59 | |||||||||
20 | Ida Lerche Sloth | 2004 | 206 | 41.06 | 1:26.35 | MD1 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
20 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 206 | 39.75 | 1:26.35 | MD2 | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.09 | |||||||||
22 | Elinor Markussen | 2004 | 197 | 1:27.60 | 1:27.60 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
23 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 194 | 41.34 | 1:28.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
24 | Maya Fenger | 2004 | 190 | 43.00 | 1:28.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.78 | |||||||||
25 | Frederikke Smidt | 2004 | 174 | 42.14 | 1:31.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 |