Resultat för Neptuniaden 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Neptuniaden 2016 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 28 maj 2016 |
Gren 52, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mia Pentti | 2002 | Jyväskylän Uimaseura | 31.58 | 1:08.65 | 1:54.88 | 2:29.36 | |||
2 | Paula Peltola | 2001 | Aurajoen Uinti | 31.94 | 1:10.80 | 1:56.73 | 2:32.52 | |||
3 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.58 | 1:13.84 | 1:57.70 | 2:33.94 | |||
4 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 33.37 | 1:15.75 | 1:59.68 | 2:35.31 | |||
5 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.27 | 1:16.65 | 2:00.26 | 2:36.81 | |||
6 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 32.91 | 1:13.90 | 2:01.09 | 2:37.71 | |||
7 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 33.12 | 1:12.53 | 2:01.15 | 2:37.74 | |||
8 | Emma Uusküla | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.70 | 1:14.90 | 2:01.37 | 2:38.91 | |||
9 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.69 | 1:18.00 | 2:02.63 | 2:41.28 | |||
10 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.29 | 1:14.89 | 2:03.51 | 2:41.69 | |||
11 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.69 | 1:15.33 | 2:05.15 | 2:42.15 | |||
12 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 33.31 | 1:17.86 | 2:06.31 | 2:42.56 | |||
13 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.38 | 1:16.38 | 2:06.87 | 2:43.25 | |||
14 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.81 | 1:17.62 | 2:04.63 | 2:44.16 | |||
15 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.02 | 1:16.29 | 2:06.16 | 2:44.22 | |||
16 | Peppi Palokangas | 2002 | Jyväskylän Uimaseura | 33.88 | 1:17.98 | 2:06.28 | 2:44.28 | |||
17 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.61 | 1:22.60 | 2:07.95 | 2:44.85 | |||
18 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 36.37 | 1:16.78 | 2:07.76 | 2:45.07 | |||
19 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.53 | 1:14.95 | 2:07.19 | 2:45.87 | |||
20 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 37.23 | 1:18.28 | 2:09.53 | 2:45.93 | |||
21 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.91 | 1:19.42 | 2:09.52 | 2:46.24 | |||
22 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 36.14 | 1:16.94 | 2:08.69 | 2:48.44 | |||
23 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.74 | 1:17.48 | 2:09.16 | 2:48.55 | |||
24 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 37.46 | 1:21.42 | 2:12.44 | 2:48.63 | |||
25 | Riina Koskinen | 2001 | Jyväskylän Uimaseura | 33.91 | 1:19.91 | 2:09.29 | 2:48.80 | |||
26 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.70 | 1:18.08 | 2:07.79 | 2:48.85 | |||
27 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.83 | 1:20.42 | 2:10.98 | 2:49.69 | |||
28 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 34.75 | 1:19.69 | 2:13.31 | 2:50.38 | |||
29 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.72 | 1:22.06 | 2:08.85 | 2:50.77 | |||
30 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 38.05 | 1:22.67 | 2:14.05 | 2:51.61 | |||
31 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 37.64 | 1:19.86 | 2:11.78 | 2:51.71 | |||
32 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.14 | 1:23.87 | 2:13.87 | 2:52.31 | |||
33 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.78 | 1:25.33 | 2:13.16 | 2:53.01 | |||
34 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.58 | 1:21.20 | 2:12.62 | 2:53.42 | |||
35 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.42 | 1:22.53 | 2:13.00 | 2:53.54 | |||
36 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.62 | 1:24.33 | 2:13.08 | 2:53.68 | |||
37 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.74 | 1:23.08 | 2:12.75 | 2:53.98 | |||
38 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.22 | 1:26.95 | 2:14.48 | 2:55.47 | |||
39 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.90 | 1:29.33 | 2:15.86 | 2:58.45 | |||
40 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.36 | 1:22.84 | 2:19.19 | 3:02.26 | |||
41 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.01 | 1:30.91 | 2:20.92 | 3:02.31 | |||
42 | Madeleine Belanger | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 40.22 | 1:28.02 | 2:23.43 | 3:03.93 | |||
43 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 38.14 | 1:29.27 | 2:24.95 | 3:05.77 | |||
44 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 42.53 | 1:30.48 | 2:22.96 | 3:08.27 | |||
45 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.32 | 1:39.15 | 2:33.92 | 3:16.85 | |||
46 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.21 | 1:31.98 | 2:36.57 | 3:19.64 | |||
47 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 43.15 | 1:37.23 | 2:44.27 | 3:28.54 | |||
48 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 44.69 | 1:37.00 | 2:44.35 | 3:29.77 | |||
49 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 47.00 | 1:43.88 | 2:45.34 | 3:29.88 | |||
50 | Isabella Pernsell | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.38 | 1:40.74 | 2:44.44 | 3:34.01 | |||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Maja Wallering | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 29 maj 2016 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:13 |