2021-05-16   05:46:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:16   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jessica Lindholm  2001  IF land            29.68   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF            30.24   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            30.27   
Sanni Lampi  2001  Jyvskyln Uimaseura            31.41   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            31.59   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            31.70   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF            31.91   
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap            32.00   
Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            32.07   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap            32.07   
11  Netta Nyberg  2001  Uinti Tampere            32.11   
12  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            32.72   
13  Stina Bystrm  2002  Upsala Simsllskap            33.11   
14  Ellen Woivalin  2001  IF land            33.47   
15  Rebecca Sandstrm  2003  IFK Liding Simklubb            33.72   
16  Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap            33.80   
17  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap            33.88   
18  Elsa Fogelsj  2003  Stockholmspolisens IF SF            34.10   
19  Elin Lundgren  2003  Sdertrns Simsllskap            34.30   
20  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            34.32   
20  Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            34.32   
22  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            34.55   
23  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            34.66   
24  Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            34.82   
25  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            34.95   
26  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF            34.98   
27  Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.03   
28  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun            35.05   
29  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun            35.06   
30  Jenny Virtanen  2002  Sdertrns Simsllskap            35.07   
31  Jennifer Nyblom  2003  Vsby Simsllskap            35.09   
32  Matilda Ringbom  2003  Tyres Simsllskap            35.29   
33  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun            35.70   
34  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            35.71   
35  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.77   
36  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            35.82   
37  Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.90   
38  Linnea Gipperth  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening            35.93   
39  Hjrdis Khler  2001  Stockholmspolisens IF SF            35.95   
40  Sophie Dellmark  2001  lvsj AIK Fritid            36.07   
41  Emelie Lindstrm  2003  Vsby Simsllskap            36.11   
42  Isabella Tegman  2001  Sdertrns Simsllskap            36.16   
43  Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun            36.17   
44  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            36.23   
45  Amanda Nilsson  2002  Sdertrns Simsllskap            36.30   
46  Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun            36.41   
47  Julia Hglund  2003  Turebergs Simklubb            36.67   
47  Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap            36.67   
49  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens IF SF            36.88   
50  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb            36.92   
51  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            37.00   
52  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF            37.11   
53  Irma kerblom  2002  IFK Liding Simklubb            37.13   
54  Sara Arn  2004  Turebergs Simklubb            37.37   
55  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb            37.39   
56  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb            37.79   
57  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb            37.82   
58  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            37.84   
59  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            37.98   
60  Alice Jnsson  2003  Sdertrns Simsllskap            38.08   
61  Rebecka Axelmalm  2003  Sdertrns Simsllskap            38.12   
62  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            38.33   
63  Alexandra Eriksson  2002  Sprvgen Simfrening            38.48   
64  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun            38.53   
65  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsllskap            38.68   
66  Stella Fochsen Karlsson  2003  Sprvgen Simfrening            38.81   
67  Maria Tavemark  2001  Tby Sim            38.96   
68  Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens IF SF            38.97   
69  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun            39.10   
70  Emmy Barmark Jardelid  2002  Vsby Simsllskap            39.40   
71  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            39.45   
72  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            39.59   
73  Roxana Fardi  2001  Skuru Idrottsklubb            39.60   
74  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb            39.61   
75  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            39.76   
76  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap            39.87   
77  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap            39.90   
78  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            39.92   
79  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap            40.12   
80  Sofia Ekstrm  2001  Sprvgen Simfrening            40.13   
81  Astrid Palmborg  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening            40.21   
82  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF            40.22   
83  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            40.23   
84  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            40.29   
85  Tove Hgerdal  2002  Sprvgen Simfrening            40.34   
86  Julia Lundgren  2002  IFK Liding Simklubb            40.58   
87  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            40.62   
88  Mandana Fardi  2003  Skuru Idrottsklubb            40.69   
89  Therese Taflin Jghult  2002  Vsby Simsllskap            40.72   
90  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb            40.77   
91  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun            41.03   
92  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            41.09   
93  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun            41.16   
94  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            41.20   
95  Alma Cyrus  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening            41.26   
96  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            41.76   
96  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            41.76   
98  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap            41.90   
99  Alicia Ullbrand  2001  lvsj AIK Fritid            42.19   
100  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap            42.20   
101  Thilde Brandt  2003  Sprvgen Simfrening            42.31   
102  Emma Marcus  2002  IF land            42.34   
103  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun            42.36   
104  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb            42.39   
105  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb            42.54   
106  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            42.59   
107  Felicia Qvist  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            42.79   
108  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun            42.83   
109  Johanna Granhllen  2002  Sprvgen Simfrening            43.09   
110  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            43.37   
111  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            43.38   
112  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            43.78   
113  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF            43.94   
114  Elvira Weid  2003  Sprvgen Simfrening            44.55   
115  Malin Wahln  2003  Skuru Idrottsklubb            46.61   
116  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun            47.23   
117  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            47.29   
118  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap            49.27   
119  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            49.90   
120  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            50.70   
121  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun            51.10   
122  Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb            52.14   
123  Lovisa Waldhauser  2002  lvsj AIK Fritid            53.58   
124  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            53.96   
Alicia Kjerrman  2001  Sprvgen Simfrening            DNS   
Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Gabriella Ehn  2003  Sdertrns Simsllskap            DNS   
Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Jennifer Brodin  2003  Sprvgen Simfrening            DSQ   
Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:16 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:31   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 2, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap            26.95   
Mohamed Ezzat  2001  Aurajoen Uinti            27.82   
Ibrahim Ezzat  2002  Aurajoen Uinti            27.94   
Tatu Hrkk  2001  Uinti Tampere            28.50   
Elias Frde  2001  Jrflla Simsllskap            28.65   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF            29.50   
Johan Javier Gutierrez  2002  Sdertrns Simsllskap            29.54   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.59   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb            30.30   
10  Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap            30.32   
11  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            30.52   
12  Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb            30.88   
13  Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap            31.29   
14  Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap            31.86   
15  Axel von Gos  2002  Tby Sim            32.08   
16  Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap            32.38   
17  Tim Lundwall  2001  Tyres Simsllskap            32.51   
18  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF            32.70   
19  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            32.94   
20  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            33.13   
21  Niels Herrmann  2001  Hudiksvalls Simsllskap            33.14   
22  Timur Ziganshin  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening            33.69   
23  Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap            33.81   
24  Pelle Andersson  2001  Sdertrns Simsllskap            33.85   
25  Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF            34.38   
26  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun            35.07   
27  Nicolas Jernberg  2001  lvsj AIK Fritid            35.53   
28  Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.57   
29  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun            35.76   
30  Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            36.52   
31  Sahel Moshref  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening            37.07   
32  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening            37.53   
33  Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            37.60   
34  David Wahlin  2001  lvsj AIK Fritid            37.85   
35  Malcolm Kettisen  2002  Sdertrns Simsllskap            37.96   
36  Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb            38.08   
37  Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap            38.09   
38  Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening            38.75   
39  Gustav Sjqvist  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening            39.00   
40  Oskar Kll  2002  Sprvgen Simfrening            39.38   
41  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            39.89   
42  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF            42.64   
43  Tiger Martin  2002  Simklubben Neptun            44.00   
44  Adrian Tittelbach  2001  Vsby Simsllskap            45.21   
45  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun            46.44   
Gustav Dahlberg  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening            DNS   
Oliver Rasmussen  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap            29.94   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            31.52   
Edvin Jonsson  2004  Sdertrns Simsllskap            32.44   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF            34.67   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap            34.97   
Gustaf Sandstrm  2003  Hudiksvalls Simsllskap            35.11   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            35.69   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF            35.94   
Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            36.03   
10  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap            36.04   
11  William Malmborg  2003  Vsby Simsllskap            36.52   
12  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            36.58   
13  Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun            36.62   
14  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF            36.68   
15  Erik Bergman  2004  Vsby Simsllskap            36.95   
16  Victor Lindbom  2004  Sdertrns Simsllskap            37.24   
17  Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            37.68   
18  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            37.74   
19  Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            37.99   
20  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            38.03   
21  Axel Wange  2003  Stockholmspolisens IF SF            38.39   
22  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            38.43   
23  Pijus Guvenius  2003  lvsj AIK Fritid            39.49   
24  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            39.58   
25  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            39.63   
26  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb            39.84   
27  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            40.04   
27  Sisu Sorri  2005  Jyvskyln Uimaseura            40.04   
29  Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb            40.27   
30  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            40.63   
31  Nikita Semach  2005  Jyvskyln Uimaseura            40.87   
32  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap            42.31   
33  Alexander Arn  2005  Turebergs Simklubb            42.43   
34  Oscar Engstrm  2004  Simklubben Neptun            43.24   
35  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            45.61   
36  Felix Noe Glaser  2003  Sdertrns Simsllskap            46.06   
37  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            47.70   
Erik Falk  2003  lvsj AIK Fritid            DSQ   
Markus Veckman  2004  Jyvskyln Uimaseura            DSQ   
Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:43   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap    28.12        58.88   
Vuokko Suomki  2001  Aurajoen Uinti    28.95        1:00.19   
Mia Pentti  2002  Jyvskyln Uimaseura    29.21        1:01.46   
Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    29.59        1:01.53   
Paula Peltola  2001  Aurajoen Uinti    29.07        1:01.61   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    30.36        1:02.42   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsllskap    30.07        1:02.60   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsllskap    29.97        1:02.63   
Ellen Banestig  2002  Tby Sim    29.85        1:02.70   
10  Emma Uuskla  2002  Aurajoen Uinti    30.38        1:03.48   
11  Julia Koivisto  2002  Aurajoen Uinti    30.44        1:03.95   
12  Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    31.25        1:04.25   
13  Sara Virtanen  2002  Jyvskyln Uimaseura    30.71        1:04.42   
14  Janette Setl  2001  Aurajoen Uinti    30.79        1:04.63   
15  Elsa Nordstrm  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.45        1:04.89   
16  Peppi Palokangas  2002  Jyvskyln Uimaseura    30.68        1:05.02   
17  Josefin Wensmark  2001  Jrflla Simsllskap    31.35        1:05.21   
18  Emma von Dickoff  2002  Uinti Tampere    31.33        1:05.24   
19  Anna Ladis  2001  Tby Sim    30.80        1:05.29   
20  Lydia Rintanen  2002  Aurajoen Uinti    31.16        1:05.48   
21  Eva Sigurdsson  2001  Sdertrns Simsllskap    31.30        1:05.50   
22  Alexandra Jensen  2001  Tby Sim    32.02        1:05.55   
23  Zafira Vaamonde  2001  Sprvgen Simfrening    31.76        1:05.58   
24  Johanna Persson  2001  Tby Sim    31.10        1:05.65   
25  Josefin Alm  2001  Tyres Simsllskap    32.06        1:05.80   
26  Alwa Widmark  2002  Sdertrns Simsllskap    31.56        1:05.82   
27  Alexandra Lindn  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.36        1:05.95   
28  Kristin Jansson  2001  Sprvgen Simfrening    31.93        1:06.03   
28  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    30.89        1:06.03   
30  Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    31.25        1:06.14   
31  Alicia Kjerrman  2001  Sprvgen Simfrening    31.37        1:06.18   
32  Sofia Holmberg  2002  Sprvgen Simfrening    31.97        1:06.20   
33  Stina Bystrm  2002  Upsala Simsllskap    32.14        1:06.50   
34  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.92        1:06.53   
35  Louise Ericsson  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening    31.64        1:06.58   
36  Stella Donning  2002  IF land    31.67        1:06.70   
37  Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    31.77        1:06.75   
38  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    31.17        1:06.85   
39  Esther Rydbeck Nordn  2001  Tby Sim    32.77        1:06.96   
40  Signe Rnn  2001  Sdertrns Simsllskap    31.04        1:07.09   
41  Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsllskap    31.32        1:07.37   
42  Viivi Merisalo  2002  Jyvskyln Uimaseura    32.18        1:07.63   
43  Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    32.49        1:07.67   
44  Malin Sangfelt  2001  Tby Sim    31.93        1:07.82   
45  Kristina Isacson  2001  Tby Sim    32.36        1:07.85   
46  Vera Skld  2001  Tyres Simsllskap    32.16        1:07.86   
47  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.45        1:07.95   
48  Sanni Lampi  2001  Jyvskyln Uimaseura    32.53        1:08.44   
49  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    32.25        1:08.75   
50  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    32.53        1:08.78   
51  Lovisa Malm  2002  Sprvgen Simfrening    32.81        1:08.97   
52  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    33.25        1:09.02   
53  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening    31.84        1:09.03   
54  Maja Karlsson Karlstrm  2002  Sprvgen Simfrening    33.16        1:09.14   
55  Ani Helin ncu  2001  Upsala Simsllskap    32.87        1:09.36   
56  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.46        1:09.54   
57  Josephine Junehed  2002  Tby Sim    32.86        1:09.58   
58  Embla Brjesson  2002  Tby Sim    33.21        1:09.71   
59  Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.55        1:09.92   
60  Tilda Kjeldsen  2001  Tby Sim    32.76        1:10.02   
61  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    33.04        1:10.26   
62  Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    33.29        1:10.27   
63  Sophie Dellmark  2001  lvsj AIK Fritid    32.79        1:10.42   
64  Smilla Hedlund  2001  Tby Sim    33.57        1:10.53   
65  Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.64        1:11.02   
66  Hjrdis Khler  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.72        1:11.24   
67  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.43        1:11.44   
68  Nomi Andras  2001  Sprvgen Simfrening    33.99        1:11.84   
69  Riina Koskinen  2001  Jyvskyln Uimaseura    33.82        1:11.90   
70  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    35.19        1:12.12   
71  Ioana Danes  2002  Sprvgen Simfrening    34.94        1:12.16   
72  Selma El Hajji  2001  Jrflla Simsllskap    33.46        1:12.38   
73  Clara Sundqvist  2001  Sprvgen Simfrening    34.32        1:12.95   
74  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    33.91        1:13.11   
75  Tova Wagenius  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.91        1:13.29   
76  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.59        1:13.68   
77  Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    35.67        1:14.24   
78  Amanda Nilsson  2002  Sdertrns Simsllskap    36.16        1:14.79   
79  Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.44        1:15.15   
80  Jenny Virtanen  2002  Sdertrns Simsllskap    36.14        1:15.37   
81  Susanna Nivenius  2002  Sprvgen Simfrening    35.78        1:15.73   
82  Therese Taflin Jghult  2002  Vsby Simsllskap    35.79        1:16.16   
83  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    36.75        1:17.41   
84  Emma Parsons  2002  Tyres Simsllskap    37.41        1:18.09   
85  Emmy Barmark Jardelid  2002  Vsby Simsllskap    37.59        1:18.19   
86  Emilia Hjortzberg  2002  Turebergs Simklubb    36.21        1:18.86   
87  Anna Papp  2001  Hudiksvalls Simsllskap    36.84        1:18.93   
88  Julia Lundgren  2002  IFK Liding Simklubb    36.70        1:18.95   
89  Sofia Ekstrm  2001  Sprvgen Simfrening    37.06        1:19.36   
90  Maria Tavemark  2001  Tby Sim    37.83        1:19.49   
91  Tove Hgerdal  2002  Sprvgen Simfrening    38.12        1:19.54   
92  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    39.39        1:19.92   
93  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    38.02        1:20.24   
94  Alicia Ullbrand  2001  lvsj AIK Fritid    37.47        1:20.31   
95  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    38.25        1:20.89   
96  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    39.38        1:21.19   
97  Johanna Granhllen  2002  Sprvgen Simfrening    38.83        1:21.27   
98  Jennie Wensmark  2002  Sprvgen Simfrening    37.49        1:21.39   
99  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb    39.20        1:22.64   
100  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb    39.19        1:23.39   
101  Hanna Sjnell  2002  Skuru Idrottsklubb    38.41        1:23.91   
102  Ebba Stromberg  2002  Vsby Simsllskap    40.48        1:24.19   
103  Alexandra Eriksson  2002  Sprvgen Simfrening    39.81        1:26.66   
104  Lovisa Waldhauser  2002  lvsj AIK Fritid    40.43        1:28.28   
105  Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb    44.04        1:32.91   
Ella Friden  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
Emma Lu  2002  Vsby Simsllskap            DNS   
Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:03   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    26.68        56.00   
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap    27.66        57.91   
Alexander Kislitsyn  2001  Jyvskyln Uimaseura    27.64        57.99   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    28.04        58.51   
David Eby  2001  Simklubben gir    27.61        58.66   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    28.69        59.43   
David Stlmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    28.98        59.59   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    28.60        59.60   
Ibrahim Ezzat  2002  Aurajoen Uinti    28.18        59.61   
10  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    28.46        59.75   
11  Andreas Walln  2002  Sprvgen Simfrening    28.83        59.89   
12  Johan Javier Gutierrez  2002  Sdertrns Simsllskap    28.78        1:00.09   
13  Tatu Hrkk  2001  Uinti Tampere    29.24        1:00.34   
14  Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    28.74        1:00.37   
15  Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti    29.08        1:00.41   
16  Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    29.39        1:00.46   
17  Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF    29.18        1:00.59   
18  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.40        1:00.84   
19  Jere Nevalainen  2001  Aurajoen Uinti    29.06        1:00.96   
20  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    29.55        1:01.24   
21  Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    29.72        1:01.48   
22  Gordon lund  2002  Sprvgen Simfrening    30.34        1:01.73   
23  Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    29.37        1:01.74   
24  Axel Nordn  2001  Tby Sim    29.88        1:01.82   
25  Anton Forsberg  2001  Tby Sim    29.56        1:01.91   
25  Wilhelm Muzikants  2001  Tby Sim    29.96        1:01.91   
27  Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap    30.20        1:01.98   
28  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    29.94        1:02.04   
29  Atte Lindholm  2001  Jyvskyln Uimaseura    29.43        1:02.20   
30  Herman Nilsson  2002  Sprvgen Simfrening    30.01        1:02.54   
31  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.01        1:02.79   
32  Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    30.17        1:02.85   
33  Kevin Cheng  2002  Sdertrns Simsllskap    30.36        1:02.87   
34  Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    29.27        1:02.91   
35  Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb    29.01        1:02.92   
36  Jonas Al-Khalili  2002  Tby Sim    30.92        1:03.20   
37  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.10        1:03.28   
38  Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    29.54        1:03.48   
39  Axel von Gos  2002  Tby Sim    30.88        1:03.54   
40  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    30.58        1:03.63   
41  Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    30.80        1:03.93   
42  Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap    30.85        1:04.08   
43  Gustav Jonsson  2002  Sdertrns Simsllskap    29.69        1:04.16   
44  Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    30.15        1:04.39   
45  Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    31.37        1:05.21   
46  Lukas Roosmark  2002  Tby Sim    31.16        1:05.25   
47  Aaron OMalley  2002  Sprvgen Simfrening    31.80        1:05.44   
48  Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.84        1:05.96   
49  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    31.65        1:06.19   
50  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    31.21        1:06.83   
51  Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.63        1:06.92   
52  Pelle Andersson  2001  Sdertrns Simsllskap    31.55        1:07.48   
53  Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    31.37        1:07.58   
54  William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    31.88        1:07.64   
55  Gustav Sjqvist  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening    32.34        1:07.72   
56  David Wahlin  2001  lvsj AIK Fritid    32.71        1:07.73   
57  Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    1:07.77        1:07.77   
58  Niels Herrmann  2001  Hudiksvalls Simsllskap    32.98        1:07.88   
59  Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap    32.95        1:07.93   
60  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.93        1:07.97   
61  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    31.70        1:08.36   
62  Ivar Simonsson  2002  Vsby Simsllskap    32.20        1:08.42   
63  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    33.06        1:08.48   
64  Rasmus Neuman  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening    31.58        1:08.53   
65  Oliver Dahlin  2002  Tyres Simsllskap    32.73        1:09.69   
66  Karl Lingham  2002  Tby Sim    33.70        1:09.94   
67  Tim Lundwall  2001  Tyres Simsllskap    32.49        1:09.96   
68  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    33.79        1:10.25   
69  Nicolas Jernberg  2001  lvsj AIK Fritid    33.95        1:10.88   
70  Theodor Fridh  2002  Sdertrns Simsllskap    33.91        1:11.67   
71  Sahel Moshref  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening    33.46        1:12.11   
72  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    33.16        1:12.27   
73  Ludvig Ahlstrm  2002  Vsby Simsllskap    34.95        1:12.35   
74  Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    33.93        1:13.34   
75  Timur Ziganshin  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening    34.18        1:13.79   
76  Oskar Kll  2002  Sprvgen Simfrening    36.26        1:15.15   
77  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    35.73        1:16.19   
78  Malcolm Kettisen  2002  Sdertrns Simsllskap    36.83        1:16.28   
79  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    35.76        1:16.85   
80  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.71        1:17.17   
81  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Sprvgen Simfrening    37.03        1:19.26   
82  Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening    38.06        1:20.59   
83  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    37.91        1:20.67   
84  Tiger Martin  2002  Simklubben Neptun    37.98        1:21.44   
85  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    39.31        1:22.47   
Gustav Dahlberg  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening            DNS   
Oliver Rasmussen  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening            DNS   
Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DSQ   
Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:21   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 5, 100m Brstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Bjrkn  2003  Vsby Simsllskap    37.63        1:20.94   
Martta Ruuska  2003  Jyvskyln Uimaseura    38.93        1:21.16   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    40.23        1:25.46   
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap    39.77        1:25.77   
Jennifer Nyblom  2003  Vsby Simsllskap    40.25        1:26.24   
Cecilia Viberg  2003  IFK Liding Simklubb    41.29        1:27.62   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    41.78        1:27.75   
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    41.70        1:28.21   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    42.14        1:28.28   
10  Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    41.50        1:29.17   
11  Siiri Pellinen  2003  Jyvskyln Uimaseura    42.78        1:29.69   
12  Veronica Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    42.80        1:29.73   
13  Rebecka Axelmalm  2003  Sdertrns Simsllskap    43.15        1:30.24   
14  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    41.96        1:30.32   
15  Elin Bergman  2003  Vsby Simsllskap    42.68        1:30.52   
16  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    43.12        1:30.97   
17  Elsa Fogelsj  2003  Stockholmspolisens IF SF    43.08        1:31.94   
18  Rebecca Sandstrm  2003  IFK Liding Simklubb    45.26        1:33.18   
19  Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    44.14        1:33.34   
20  Sara Torstensson  2004  Sprvgen Simfrening    45.43        1:33.42   
21  Cornelia Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    43.39        1:33.53   
22  Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap    44.67        1:33.93   
23  Veronika Hiram  2004  Sdertrns Simsllskap    44.24        1:34.54   
24  Sara Arn  2004  Turebergs Simklubb    43.69        1:34.56   
25  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    44.84        1:34.76   
26  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    44.79        1:34.97   
27  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF    45.52        1:35.46   
28  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    46.45        1:35.52   
29  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    46.13        1:36.10   
30  Belize Vaamonde  2004  Sprvgen Simfrening    45.95        1:36.15   
31  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    45.31        1:36.31   
32  Linnea Gipperth  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening    45.79        1:36.97   
33  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    47.50        1:37.12   
34  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    47.47        1:38.46   
35  Matilda Ringbom  2003  Tyres Simsllskap    46.78        1:38.79   
36  Milla Rintanen  2004  Aurajoen Uinti    46.17        1:38.94   
37  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap    46.87        1:38.97   
38  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    47.54        1:39.24   
39  Thilde Brandt  2003  Sprvgen Simfrening    47.39        1:39.34   
40  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    46.48        1:40.23   
41  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    48.07        1:40.27   
42  Astrid Palmborg  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening    46.80        1:40.70   
42  Elvira Schei  2003  Sprvgen Simfrening    46.99        1:40.70   
44  Alma Cyrus  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening    48.68        1:41.09   
45  Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    48.22        1:41.19   
46  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    46.73        1:41.21   
47  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    47.93        1:41.45   
48  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    49.32        1:41.67   
49  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun    48.65        1:42.67   
50  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    49.69        1:42.71   
51  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    49.59        1:43.04   
52  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    48.96        1:43.09   
53  Stella Fochsen Karlsson  2003  Sprvgen Simfrening    48.36        1:43.53   
54  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    49.17        1:44.47   
55  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    49.21        1:45.17   
56  Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens IF SF    49.87        1:45.48   
57  Mikaela Hedstrm  2003  Sprvgen Simfrening    48.55        1:45.95   
58  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    51.84        1:45.96   
59  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    49.10        1:46.05   
60  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun    49.99        1:46.13   
61  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun    50.93        1:46.14   
62  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    52.02        1:46.20   
63  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    50.31        1:46.29   
64  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap    50.28        1:46.41   
65  Beata Liljeberg  2003  IFK Liding Simklubb    48.46        1:46.72   
66  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    52.39        1:47.04   
67  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    50.91        1:47.08   
68  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun    51.67        1:47.29   
69  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun    51.09        1:47.32   
70  Ebba Eneroth  2003  Simklubben Neptun    49.78        1:47.53   
71  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun    51.01        1:47.79   
72  Malin Wahln  2003  Skuru Idrottsklubb    51.03        1:48.08   
73  Elvira Weid  2003  Sprvgen Simfrening    50.81        1:48.35   
74  Amanda Vicente  2003  Tyres Simsllskap    51.10        1:48.55   
75  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    52.82        1:49.55   
76  Emma Norrback  2003  Sdertrns Simsllskap    51.56        1:49.88   
77  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap    53.29        1:50.07   
78  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun    52.41        1:52.22   
79  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    54.44        1:54.02   
80  Noa Ringart  2003  Simklubben Neptun    52.53        1:54.46   
81  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    53.80        1:54.66   
82  Jennifer Brodin  2003  Sprvgen Simfrening    53.71        1:56.55   
Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Elsa Axvik Reutergrdh  2004  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
Sigrid Priks  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:45   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 6, 100m Brstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Majta  2003  Sdertrns Simsllskap    35.20        1:16.76   
Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    39.08        1:21.64   
Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.22        1:25.24   
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    40.98        1:26.73   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.05        1:27.26   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    42.40        1:29.69   
Adam Hansson Dyln  2003  Sprvgen Simfrening    43.65        1:31.74   
Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    45.04        1:34.68   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    45.19        1:34.71   
10  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    45.00        1:35.03   
11  Axel Wange  2003  Stockholmspolisens IF SF    44.77        1:35.31   
12  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF    45.11        1:35.83   
13  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    44.96        1:37.01   
14  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    46.19        1:37.45   
15  Pijus Guvenius  2003  lvsj AIK Fritid    47.12        1:37.88   
16  Bernard Ooi  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    46.42        1:38.13   
17  Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    46.89        1:38.35   
18  Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    46.79        1:38.38   
19  Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    47.60        1:38.94   
20  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    45.10        1:39.31   
21  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    47.84        1:39.42   
22  Erik Falk  2003  lvsj AIK Fritid    47.77        1:41.77   
23  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    48.34        1:41.92   
24  Erik Bergman  2004  Vsby Simsllskap    48.55        1:42.00   
25  Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    48.68        1:42.05   
26  Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    47.87        1:43.54   
27  Jesper Holmstrm  2003  Sprvgen Simfrening    49.93        1:43.92   
28  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    49.14        1:44.84   
29  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    49.82        1:45.04   
30  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    52.85        1:49.22   
31  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    51.87        1:50.37   
32  Alexander Arn  2005  Turebergs Simklubb    54.19        1:54.26   
33  Oscar Engstrm  2004  Simklubben Neptun    56.82        1:55.66   
34  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    55.54        1:57.54   
35  Victor Taghikhani  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    1:02.40        2:11.02   
David Neuhardt  2003  Sprvgen Simfrening            DNS   
Oliver Sundgren  2003  Vsby Simsllskap            DNS   
Levente Papp  2005  Hudiksvalls Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    1:08.85  2:20.59  3:31.61    4:40.05   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap    1:07.57  2:20.12  3:32.30    4:40.39   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:08.26  2:19.75  3:31.51    4:43.36   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:07.11  2:19.96  3:33.46    4:46.80   
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    1:07.65  2:21.28  3:35.76    4:49.80   
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.52  2:26.48  3:40.82    4:51.27   
Klara Eklf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.57  2:25.34  3:40.52    4:53.84   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    1:10.30  2:25.81  3:40.95    4:54.24   
Esther Rydbeck Nordn  2001  Tby Sim    1:10.43  2:25.91  3:41.05    4:54.44   
10  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    1:10.18  2:24.33  3:40.45    4:54.75   
11  Josefin Wensmark  2001  Jrflla Simsllskap    1:09.34  2:23.62  3:39.91    4:54.84   
12  Louise Ericsson  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening    1:10.19  2:27.60  3:44.59    4:58.68   
13  Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    1:08.99  2:24.75  3:42.44    4:59.52   
14  Lydia Rintanen  2002  Aurajoen Uinti    1:12.09  2:30.12  3:47.58    5:00.36   
15  Alexandra Lindn  2001  Stockholmspolisens IF SF    1:12.54  2:29.14  3:46.55    5:02.26   
16  Eva Sigurdsson  2001  Sdertrns Simsllskap    1:13.02  2:30.25  3:47.66    5:02.54   
17  Alexandra Jensen  2001  Tby Sim    1:10.45  2:27.51  3:45.91    5:03.90   
18  Ellen Banestig  2002  Tby Sim    1:10.57  2:28.14  3:46.90    5:04.49   
19  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    1:12.06  2:29.76  3:47.89    5:04.81   
20  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:11.17  2:28.10  3:47.12    5:04.89   
21  Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    1:11.01  2:27.94  3:47.07    5:04.96   
22  Johanna Persson  2001  Tby Sim    1:13.07  2:31.08  3:48.74    5:06.09   
23  Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    1:11.71  2:30.18  3:49.33    5:06.87   
24  Josephine Junehed  2002  Tby Sim    1:12.20  2:30.58  3:48.72    5:06.88   
25  Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:13.02  2:32.63  3:52.19    5:07.34   
26  Sofia Holmberg  2002  Sprvgen Simfrening    1:13.73  2:34.11  3:53.69    5:08.95   
27  Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:10.34  2:27.89  3:48.33    5:09.53   
28  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    1:12.92  2:32.72  3:52.79    5:10.94   
29  Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    1:11.50  2:30.25  3:51.05    5:11.21   
30  Malin Sangfelt  2001  Tby Sim    1:14.59  2:34.56  3:53.75    5:13.33   
31  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:16.16  2:38.23  3:58.54    5:17.78   
32  Tilda Kjeldsen  2001  Tby Sim    1:14.77  2:37.11  3:59.59    5:19.33   
33  Lovisa Malm  2002  Sprvgen Simfrening    1:14.35  2:35.72  3:58.86    5:20.12   
34  Kristin Jansson  2001  Sprvgen Simfrening    1:14.31  2:36.35  3:59.21    5:20.53   
35  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    1:17.63  2:40.99  4:02.47    5:20.87   
36  Anna Ladis  2001  Tby Sim    1:16.13  2:39.82  4:02.64    5:22.42   
37  Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:15.86  2:38.77  4:02.13    5:23.30   
38  Linnea Lindqvist  2001  Sprvgen Simfrening    1:17.97  3:22.79  4:44.94    5:23.93   
39  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    1:18.91  2:43.08  4:06.72    5:28.69   
40  Maja Karlsson Karlstrm  2002  Sprvgen Simfrening    1:17.04  2:41.31  4:06.91    5:31.66   
41  Alicia Kjerrman  2001  Sprvgen Simfrening    1:16.56  2:40.22  4:06.86    5:33.12   
42  Ani Helin ncu  2001  Upsala Simsllskap    1:18.01  2:42.37  4:08.93    5:34.57   
43  Ida Svensson  2002  Tby Sim    1:19.57  2:47.04  4:15.90    5:42.04   
44  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    1:20.84  2:50.54  4:20.70    5:47.60   
45  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:21.90  2:51.05  4:22.10    5:51.60   
46  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    1:23.22  2:57.21  4:31.33    6:01.19   
47  Susanna Nivenius  2002  Sprvgen Simfrening    1:21.68  2:54.84  4:29.60    6:01.98   
48  Julia Lundgren  2002  IFK Liding Simklubb    1:24.11  2:57.50  4:32.65    6:05.11   
49  Johanna Granhllen  2002  Sprvgen Simfrening    1:27.29  3:02.90  4:38.50    6:10.26   
50  Anna Papp  2001  Hudiksvalls Simsllskap    1:25.94  3:02.72  4:41.46    6:19.21   
51  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb    1:26.53  3:05.05  4:44.77    6:21.67   
51  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    1:26.09  3:03.96  4:45.25    6:21.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:57   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:03.65  2:09.67  3:16.55    4:23.09   
Elias Frde  2001  Jrflla Simsllskap    1:04.38  2:13.70  3:23.82    4:33.19   
Jesper Lietzen  2002  Aurajoen Uinti    1:04.69  2:16.04  3:27.75    4:34.36   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    1:03.96  2:13.58  3:26.08    4:35.29   
Viktor Nslund  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:06.48  2:18.35  3:28.05    4:35.29   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsllskap    1:05.12  2:16.92  3:28.51    4:37.61   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.31  2:22.97  3:34.40    4:44.23   
Jere Nevalainen  2001  Aurajoen Uinti    1:09.23  2:22.49  3:34.97    4:45.04   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:05.61  2:18.40  3:32.71    4:45.52   
10  Andreas Walln  2002  Sprvgen Simfrening    1:07.71  2:21.66  3:35.67    4:45.74   
11  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    1:06.46  2:20.03  3:34.36    4:45.87   
12  Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    1:08.75  2:22.74  3:36.12    4:45.89   
13  Wilhelm Muzikants  2001  Tby Sim    1:09.09  2:23.36  3:35.90    4:47.40   
14  Axel Nordn  2001  Tby Sim    1:08.67  2:23.06  3:37.24    4:49.85   
15  Aaron OMalley  2002  Sprvgen Simfrening    1:09.81  2:24.68  3:39.35    4:52.45   
16  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:07.83  2:22.47      4:54.55   
17  David Stlmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    1:08.80  2:22.81  3:38.78    4:54.95   
18  Anton Forsberg  2001  Tby Sim    1:11.69  2:27.25  3:40.52    4:56.11   
19  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    1:09.01  2:25.29  3:42.37    4:56.45   
20  Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    1:09.82  2:26.29  3:43.62    4:57.00   
21  Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.94  2:28.39  3:44.22    4:58.39   
22  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:10.72  2:27.26  3:43.47    4:59.91   
23  Herman Nilsson  2002  Sprvgen Simfrening    1:11.95  2:29.96  3:46.94    5:00.56   
24  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:09.85  2:26.62  3:45.10    5:01.58   
25  Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    1:12.52  2:32.23  3:49.99    5:02.44   
26  Gustav Henriksen  2002  Sprvgen Simfrening    1:11.58  2:29.87  3:46.81    5:02.53   
27  Jonas Al-Khalili  2002  Tby Sim    1:12.14  2:30.14  3:48.68    5:05.82   
28  Lukas Roosmark  2002  Tby Sim    1:11.77  2:29.87  3:49.08    5:07.45   
29  Axel von Gos  2002  Tby Sim    1:13.88  2:33.42  3:53.70    5:07.98   
30  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:12.33  2:33.47      5:16.75   
31  Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    1:12.42  2:34.30      5:18.80   
32  Rasmus Neuman  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening    1:13.83  2:36.89  4:01.09    5:21.43   
33  William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    1:13.52  2:37.34  4:01.73    5:22.79   
34  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    1:16.54  2:41.11  4:05.02    5:23.24   
35  Niels Herrmann  2001  Hudiksvalls Simsllskap    1:17.12  2:41.16  4:06.80    5:23.79   
36  Ludvig Ahlstrm  2002  Vsby Simsllskap    1:17.50  2:43.71  4:10.56    5:36.50   
37  Karl Lingham  2002  Tby Sim    1:20.66  2:50.41  4:18.51    5:41.28   
38  Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap    1:21.27  2:50.49  4:18.75    5:42.10   
39  Adrian Tittelbach  2001  Vsby Simsllskap    1:22.73  2:53.87  4:28.50    5:56.74   
40  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    1:25.24  2:58.31  4:33.00    6:06.34   
41  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Sprvgen Simfrening    1:28.30  3:04.48  4:42.60    6:19.42   
42  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening    1:26.33  3:05.44  4:45.95    6:23.50   
David Wahlin  2001  lvsj AIK Fritid            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:17   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mia Pentti  2002  Jyvskyln Uimaseura            30.15   
Josefin Alm  2001  Tyres Simsllskap            32.47   
Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            32.89   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            33.18   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsllskap            33.25   
Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti            33.48   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsllskap            33.53   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            33.59   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening            34.07   
10  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsllskap            34.08   
11  Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            34.09   
12  Roya Tittelbach  2003  Vsby Simsllskap            34.20   
13  Netta Nyberg  2001  Uinti Tampere            34.32   
14  Rebecca Sandstrm  2003  IFK Liding Simklubb            34.74   
15  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            34.85   
16  Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap            34.93   
17  Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap            35.06   
18  Josephine Junehed  2002  Tby Sim            35.07   
19  Jessica Lindholm  2001  IF land            35.33   
19  Viivi Merisalo  2002  Jyvskyln Uimaseura            35.33   
21  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.36   
22  Janette Setl  2001  Aurajoen Uinti            35.42   
23  Elin Lundgren  2003  Sdertrns Simsllskap            35.43   
24  Malin Sangfelt  2001  Tby Sim            35.47   
25  Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            35.48   
26  Peppi Palokangas  2002  Jyvskyln Uimaseura            35.53   
27  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens IF SF            35.86   
28  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            35.88   
29  Emma von Dickoff  2002  Uinti Tampere            35.97   
30  Linnea Gipperth  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening            36.17   
31  Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun            36.19   
32  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            36.39   
33  Ellen Woivalin  2001  IF land            36.53   
34  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            36.62   
35  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            36.64   
36  Michelle Aspberg  2002  Sdertrns Simsllskap            36.76   
37  Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            36.78   
38  Martta Ruuska  2003  Jyvskyln Uimaseura            37.00   
39  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            37.21   
40  Stella Donning  2002  IF land            37.48   
41  Smilla Hedlund  2001  Tby Sim            37.49   
42  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            37.87   
43  Isabella Tegman  2001  Sdertrns Simsllskap            37.92   
44  Sophie Dellmark  2001  lvsj AIK Fritid            38.00   
45  Embla Brjesson  2002  Tby Sim            38.04   
46  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF            38.10   
47  Irma kerblom  2002  IFK Liding Simklubb            38.12   
47  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap            38.12   
49  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun            38.38   
50  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            38.39   
51  Hjrdis Khler  2001  Stockholmspolisens IF SF            38.42   
52  Matilda Ringbom  2003  Tyres Simsllskap            38.47   
53  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            38.57   
54  Milla Rintanen  2004  Aurajoen Uinti            38.71   
55  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            39.18   
56  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun            39.20   
57  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap            39.33   
58  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb            39.38   
59  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            39.42   
60  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            39.66   
61  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF            39.67   
62  Emilia Hjortzberg  2002  Turebergs Simklubb            39.76   
63  Alma Cyrus  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening            39.85   
64  Emma Marcus  2002  IF land            39.89   
65  Julia Hglund  2003  Turebergs Simklubb            39.91   
66  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            39.92   
67  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            40.06   
68  Jenny Virtanen  2002  Sdertrns Simsllskap            40.10   
69  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb            40.23   
70  Sara Arn  2004  Turebergs Simklubb            40.26   
71  Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun            40.32   
72  Astrid Palmborg  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening            40.38   
72  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            40.38   
74  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            40.49   
75  Stella Fochsen Karlsson  2003  Sprvgen Simfrening            40.56   
76  Susanna Nivenius  2002  Sprvgen Simfrening            40.74   
77  Siiri Pellinen  2003  Jyvskyln Uimaseura            40.80   
78  Tove Hgerdal  2002  Sprvgen Simfrening            40.82   
79  Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap            40.94   
80  Cecilia Viberg  2003  IFK Liding Simklubb            41.23   
81  Alice Jnsson  2003  Sdertrns Simsllskap            41.42   
82  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            41.55   
83  Mandana Fardi  2003  Skuru Idrottsklubb            41.74   
84  Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            42.03   
85  Tova Wagenius  2001  Stockholmspolisens IF SF            42.13   
86  Thilde Brandt  2003  Sprvgen Simfrening            42.30   
87  Emma Parsons  2002  Tyres Simsllskap            42.34   
88  Emmy Barmark Jardelid  2002  Vsby Simsllskap            42.53   
89  Felicia Qvist  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap            42.55   
90  Alicia Ullbrand  2001  lvsj AIK Fritid            42.60   
91  Roxana Fardi  2001  Skuru Idrottsklubb            42.61   
92  Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb            42.71   
93  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun            42.78   
94  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            42.98   
95  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            43.04   
96  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            43.23   
97  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb            43.36   
98  Maria Tavemark  2001  Tby Sim            43.42   
99  Hanna Sjnell  2002  Skuru Idrottsklubb            43.45   
100  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            43.56   
100  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsllskap            43.56   
102  Amanda Vicente  2003  Tyres Simsllskap            43.62   
103  Sofia Ekstrm  2001  Sprvgen Simfrening            43.65   
104  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            43.93   
104  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            43.93   
106  Lovisa Waldhauser  2002  lvsj AIK Fritid            43.99   
107  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap            44.00   
108  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            44.04   
109  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            44.05   
110  Jennie Wensmark  2002  Sprvgen Simfrening            44.14   
111  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb            44.16   
112  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            44.24   
113  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            44.31   
114  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            44.47   
115  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap            44.86   
116  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF            44.96   
117  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun            45.01   
118  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun            45.03   
119  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun            45.26   
120  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap            45.39   
121  Johanna Granhllen  2002  Sprvgen Simfrening            45.78   
122  Beata Liljeberg  2003  IFK Liding Simklubb            45.81   
123  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            45.91   
124  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap            46.43   
125  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun            46.50   
126  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb            46.63   
127  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap            47.05   
128  Elvira Weid  2003  Sprvgen Simfrening            47.23   
129  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            47.60   
130  Sigrid Priks  2004  Simklubben Neptun            47.96   
131  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            48.53   
132  Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb            49.20   
133  Alexandra Eriksson  2002  Sprvgen Simfrening            49.35   
134  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            49.40   
135  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            49.47   
136  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            51.65   
137  Jennifer Brodin  2003  Sprvgen Simfrening            52.37   
138  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun            52.60   
Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Gabriella Ehn  2003  Sdertrns Simsllskap            DNS   
Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:28   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap            28.88   
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap            30.34   
Jonathan Sandqvist  2003  Sdertrns Simsllskap            30.90   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF            31.01   
David Eby  2001  Simklubben gir            31.23   
Atte Lindholm  2001  Jyvskyln Uimaseura            33.43   
Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap            33.76   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb            34.16   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            34.30   
10  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb            34.59   
11  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            34.64   
12  Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb            35.93   
13  Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb            36.28   
14  Gustav Jonsson  2002  Sdertrns Simsllskap            36.53   
15  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF            36.60   
16  Edvin Jonsson  2004  Sdertrns Simsllskap            36.70   
17  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            36.73   
18  Victor Lindbom  2004  Sdertrns Simsllskap            37.23   
19  Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF            37.27   
20  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun            37.64   
21  Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap            37.82   
22  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            37.90   
23  Nikita Semach  2005  Jyvskyln Uimaseura            38.27   
24  Nicolas Jernberg  2001  lvsj AIK Fritid            38.36   
25  Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            38.95   
26  Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            39.09   
27  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            39.27   
27  Markus Veckman  2004  Jyvskyln Uimaseura            39.27   
29  Samuel Norlin  2002  Ume Simsllskap            39.48   
30  Gustaf Sandstrm  2003  Hudiksvalls Simsllskap            39.54   
31  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            39.81   
31  Oskar Kll  2002  Sprvgen Simfrening            39.81   
33  Karl Lingham  2002  Tby Sim            39.88   
34  Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            39.91   
35  Erik Falk  2003  lvsj AIK Fritid            40.16   
36  Rasmus Neuman  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening            40.41   
37  Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            40.56   
37  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            40.56   
39  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            40.57   
40  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            40.66   
41  Axel Wange  2003  Stockholmspolisens IF SF            40.70   
42  Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap            41.03   
43  Alexander Arn  2005  Turebergs Simklubb            41.07   
44  Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening            41.34   
45  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            41.38   
46  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            41.48   
47  Timur Ziganshin  2001  Saltsjbadens Idrottsfrening            41.53   
48  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            41.69   
49  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF            41.91   
50  Oscar Engstrm  2004  Simklubben Neptun            42.01   
51  Nils Backlund  2002  Sprvgen Simfrening            42.31   
52  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap            42.77   
53  Sisu Sorri  2005  Jyvskyln Uimaseura            42.97   
54  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun            43.05   
55  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            43.48   
56  Pijus Guvenius  2003  lvsj AIK Fritid            43.51   
57  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF            43.53   
58  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Sprvgen Simfrening            43.57   
59  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            43.65   
60  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            43.75   
61  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb            43.84   
62  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            44.30   
63  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            44.50   
64  Bernard Ooi  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            44.75   
65  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun            45.96   
66  Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb            46.56   
67  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun            47.09   
68  Felix Noe Glaser  2003  Sdertrns Simsllskap            47.69   
69  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            47.92   
70  Levente Papp  2005  Hudiksvalls Simsllskap            52.91   
71  Victor Taghikhani  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            54.19   
David Wahlin  2001  lvsj AIK Fritid            DNS   
Gustav Dahlberg  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening            DNS   
Oliver Rasmussen  2002  Saltsjbadens Idrottsfrening            DNS   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap            DNS   
Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:29   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 11, 100m Fjrilsim Mix Master, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Rosenquist  1989  Stockholms Kappsimningsklubb    29.74        1:04.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:47   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 12, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Paula Peltola  2001  Aurajoen Uinti    1:16.79  2:36.92  4:10.96    5:24.24   
Emma Uuskla  2002  Aurajoen Uinti    1:17.43  2:43.65  4:14.80    5:28.20   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:16.74  2:43.03  4:15.18    5:29.49   
Julia Koivisto  2002  Aurajoen Uinti    1:18.79  2:44.84  4:20.87    5:33.65   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    1:20.34  2:46.77  4:20.66    5:35.18   
Janette Setl  2001  Aurajoen Uinti    1:20.01  2:45.05  4:22.46    5:39.17   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:14.33  2:42.58  4:20.71    5:39.52   
Johanna Persson  2001  Tby Sim    1:20.06  2:46.13  4:22.98    5:41.84   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    1:16.12  2:51.99  4:26.01    5:44.93   
10  Lydia Rintanen  2002  Aurajoen Uinti    1:19.98  2:51.16  4:30.93    5:47.63   
11  Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:23.77  2:56.79  4:31.83    5:48.79   
12  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:17.86  2:47.04  4:31.26    5:50.96   
13  Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap    1:21.47  2:56.21  4:42.75    5:57.23   
14  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:27.80  2:58.96  4:42.28    5:57.25   
15  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    1:33.13  3:21.05  5:08.15    6:37.52   
16  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb    1:36.01  3:41.30  5:41.47    7:22.81   
Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:47 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:53   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 13, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Lietzen  2002  Aurajoen Uinti    1:09.84  2:27.31  3:53.10    5:00.05   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:07.21  2:26.39  3:58.59    5:06.17   
Mohamed Ezzat  2001  Aurajoen Uinti    1:10.65  2:32.88  4:04.71    5:10.10   
Elias Frde  2001  Jrflla Simsllskap    1:09.87  2:30.98  3:59.70    5:12.84   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:15.25  2:37.18  4:13.32    5:28.40   
Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    1:14.89  2:45.33  4:23.74    5:38.05   
Jonas Al-Khalili  2002  Tby Sim    1:17.21  2:42.04  4:22.15    5:38.73   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:30.35  2:54.00  4:29.52    5:45.98   
Anton Forsberg  2001  Tby Sim    1:24.47  2:51.69  4:34.96    5:49.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:53 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:12   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Martta Ruuska  2003  Jyvskyln Uimaseura    30.85        1:04.45   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    31.10        1:04.63   
Sylvia Kuusisto  2003  Aurajoen Uinti    31.36        1:05.42   
Linn Sderberg  2004  Sollefte Allmnna Simsllskap    31.42        1:05.69   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening    31.88        1:05.83   
Klara Possman  2003  Sdertrns Simsllskap    31.98        1:06.79   
Mikaela Hedstrm  2003  Sprvgen Simfrening    32.46        1:06.88   
Elvira Schei  2003  Sprvgen Simfrening    32.19        1:07.57   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    32.52        1:07.90   
10  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    33.58        1:08.31   
11  Matilda Ringbom  2003  Tyres Simsllskap    33.21        1:08.40   
12  Eliane Westermark  2003  Sprvgen Simfrening    33.51        1:08.66   
13  Elsa Fogelsj  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.63        1:08.68   
14  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    33.71        1:09.21   
15  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    32.87        1:09.37   
16  Roya Tittelbach  2003  Vsby Simsllskap    32.26        1:09.54   
17  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    33.48        1:09.65   
18  Tuva Bjrkn  2003  Vsby Simsllskap    33.33        1:09.73   
19  Elin Bergman  2003  Vsby Simsllskap    33.12        1:09.92   
20  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    34.34        1:09.93   
21  Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    33.91        1:10.12   
22  Elin Lundgren  2003  Sdertrns Simsllskap    34.03        1:10.47   
23  Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    33.56        1:10.55   
24  Siiri Pellinen  2003  Jyvskyln Uimaseura    34.78        1:10.81   
25  Emelie Lindstrm  2003  Vsby Simsllskap    34.17        1:10.90   
26  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    34.81        1:11.47   
27  Milla Rintanen  2004  Aurajoen Uinti    33.66        1:11.86   
28  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.81        1:11.92   
29  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    33.84        1:12.02   
30  Cornelia Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    34.09        1:12.05   
31  Emilia Wullrich  2003  Sprvgen Simfrening    34.46        1:13.14   
31  Tyra Strmbom  2004  Hudiksvalls Simsllskap    34.49        1:13.14   
33  Sara Torstensson  2004  Sprvgen Simfrening    35.39        1:13.24   
34  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.35        1:13.35   
35  Emelie Sderstrm  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.20        1:13.56   
36  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    34.68        1:13.62   
37  Belize Vaamonde  2004  Sprvgen Simfrening    35.80        1:13.70   
38  Veronica Lythell  2003  Sprvgen Simfrening    35.91        1:13.84   
39  Veronika Hiram  2004  Sdertrns Simsllskap    34.62        1:14.38   
40  Alma Cyrus  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening    36.55        1:14.49   
41  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    35.97        1:14.69   
42  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    34.89        1:14.89   
43  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    36.50        1:15.17   
44  Astrid Palmborg  2003  Saltsjbadens Idrottsfrening    36.29        1:15.34   
45  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsllskap    36.53        1:15.48   
46  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsllskap    36.55        1:15.58   
47  Agnes Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    36.45        1:15.62   
48  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    38.03        1:16.07   
49  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    36.76        1:16.08   
50  Rebecka Axelmalm  2003  Sdertrns Simsllskap    37.13        1:16.35   
51  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap    37.49        1:16.76   
52  Astrid Gustafsson  2003  Ume Simsllskap    37.35        1:16.97   
53  Emelie Ohlin  2003  Ume Simsllskap    37.10        1:17.19   
54  Julia Hglund  2003  Turebergs Simklubb    36.48        1:17.29   
55  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    37.13        1:17.93   
56  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    37.73        1:18.11   
57  Stella Fochsen Karlsson  2003  Sprvgen Simfrening    37.70        1:18.40   
58  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    37.64        1:18.51   
59  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    37.95        1:18.59   
60  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    37.43        1:18.91   
61  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.87        1:19.09   
62  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    37.35        1:19.57   
63  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb    36.55        1:19.91   
64  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap    38.89        1:20.35   
65  Thilde Brandt  2003  Sprvgen Simfrening    38.28        1:20.48   
66  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    38.87        1:20.91   
67  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun    39.94        1:21.38   
68  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    39.03        1:21.53   
69  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    38.65        1:21.65   
70  Amanda Vicente  2003  Tyres Simsllskap    39.04        1:21.66   
71  Elvira Weid  2003  Sprvgen Simfrening    37.93        1:22.20   
72  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    38.98        1:22.70   
73  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb    38.73        1:22.77   
74  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    39.35        1:23.10   
75  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    38.30        1:23.15   
76  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    40.23        1:23.78   
77  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun    42.48        1:23.82   
78  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun    40.07        1:23.90   
79  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    39.41        1:24.15   
80  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb    39.38        1:24.36   
81  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun    40.14        1:24.55   
82  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    41.47        1:26.72   
82  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    41.25        1:26.72   
84  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsllskap    41.61        1:26.97   
85  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun    40.70        1:27.02   
86  Noa Ringart  2003  Simklubben Neptun    40.12        1:27.23   
87  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    42.53        1:29.67   
88  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun    42.25        1:30.16   
89  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun    43.56        1:34.26   
90  Sigrid Priks  2004  Simklubben Neptun    43.91        1:34.51   
91  Jennifer Brodin  2003  Sprvgen Simfrening    47.20        1:35.20   
Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:12 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:22   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    28.81        59.92   
Edvin Jonsson  2004  Sdertrns Simsllskap    28.89        1:01.96   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    31.16        1:05.92   
Adam Hansson Dyln  2003  Sprvgen Simfrening    32.99        1:08.45   
Felix Luthman  2004  Ume Simsllskap    33.52        1:09.17   
William Malmborg  2003  Vsby Simsllskap    32.67        1:09.26   
Oskar Albinsson  2003  Ume Simsllskap    34.16        1:10.08   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    33.52        1:10.26   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.82        1:10.33   
10  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    33.38        1:10.93   
11  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    34.32        1:11.23   
12  Markus Veckman  2004  Jyvskyln Uimaseura    34.39        1:11.83   
13  Sebastian Johansson  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.63        1:11.96   
14  Jesper Holmstrm  2003  Sprvgen Simfrening    34.61        1:12.01   
15  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    34.79        1:12.50   
16  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.46        1:12.89   
17  Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    34.83        1:13.34   
18  Erik Falk  2003  lvsj AIK Fritid    35.42        1:13.47   
19  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.91        1:13.70   
20  Linus Hallgren  2003  Ume Simsllskap    35.42        1:13.89   
21  Gustav Annas  2003  Sprvgen Simfrening    35.29        1:13.98   
22  Erik Bergman  2004  Vsby Simsllskap    35.75        1:14.75   
23  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    35.26        1:14.94   
24  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.48        1:15.34   
24  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    36.04        1:15.34   
26  Gustaf Sandstrm  2003  Hudiksvalls Simsllskap    36.22        1:15.81   
27  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    36.64        1:16.41   
28  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    35.72        1:16.46   
29  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    36.40        1:16.56   
30  Nikita Semach  2005  Jyvskyln Uimaseura    36.20        1:16.72   
31  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.61        1:16.74   
32  Kevin Hellman  2005  Sdertrns Simsllskap    36.64        1:16.83   
33  Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    36.23        1:16.97   
34  Sisu Sorri  2005  Jyvskyln Uimaseura    36.58        1:17.25   
35  Axel Wange  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.43        1:17.75   
36  Pijus Guvenius  2003  lvsj AIK Fritid    39.00        1:18.69   
37  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    38.04        1:19.00   
38  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    38.73        1:21.05   
39  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    39.22        1:21.57   
40  Oscar Engstrm  2004  Simklubben Neptun    40.61        1:22.03   
41  Felix Noe Glaser  2003  Sdertrns Simsllskap    39.61        1:26.12   
42  Bernard Ooi  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    40.58        1:26.60   
43  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    43.27        1:30.75   
44  Levente Papp  2005  Hudiksvalls Simsllskap    47.37        1:40.65   
45  Victor Taghikhani  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    48.35        1:45.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:22 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:34   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 16, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mia Pentti  2002  Jyvskyln Uimaseura    31.18        1:07.30   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsllskap    31.88        1:07.53   
Jessica Lindholm  2001  IF land    32.80        1:08.29   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsllskap    30.60        1:08.67   
Elsa Nordstrm  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.04        1:08.74   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    32.38        1:09.73   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.77        1:10.60   
Alexandra Jensen  2001  Tby Sim    33.02        1:10.93   
Vuokko Suomki  2001  Aurajoen Uinti    32.32        1:11.74   
10  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.77        1:12.12   
11  Reetta Rantakokko  2001  Aurajoen Uinti    32.86        1:12.56   
12  Elise berg  2002  Sollefte Allmnna Simsllskap    32.91        1:12.57   
13  Alexandra Lindn  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.53        1:12.60   
13  Stina Bystrm  2002  Upsala Simsllskap    33.85        1:12.60   
15  Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    33.06        1:12.88   
16  Ellen Banestig  2002  Tby Sim    33.92        1:13.00   
17  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.81        1:13.48   
18  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.45        1:13.98   
19  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.96        1:14.50   
20  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    35.40        1:14.75   
21  Riina Koskinen  2001  Jyvskyln Uimaseura    35.04        1:15.52   
22  Selma El Hajji  2001  Jrflla Simsllskap    34.83        1:15.81   
23  Peppi Palokangas  2002  Jyvskyln Uimaseura    34.47        1:15.87   
24  Sara Virtanen  2002  Jyvskyln Uimaseura    34.82        1:16.02   
25  Eva Sigurdsson  2001  Sdertrns Simsllskap    35.93        1:16.06   
26  Vera Skld  2001  Tyres Simsllskap    34.31        1:16.09   
27  Lovisa Malm  2002  Sprvgen Simfrening    34.33        1:16.41   
28  Linn Herlin  2002  Sprvgen Simfrening    35.31        1:16.91   
29  Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.26        1:17.37   
30  Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.53        1:18.06   
31  Nomi Andras  2001  Sprvgen Simfrening    36.53        1:18.27   
32  Lisa Drugge  2001  Ume Simsllskap    36.26        1:18.76   
33  Stella Donning  2002  IF land    37.80        1:19.61   
34  Kristin Jansson  2001  Sprvgen Simfrening    36.81        1:19.79   
35  Zafira Vaamonde  2001  Sprvgen Simfrening    36.90        1:20.47   
36  Embla Brjesson  2002  Tby Sim    37.42        1:20.51   
37  Alicia Kjerrman  2001  Sprvgen Simfrening    35.36        1:20.67   
38  Josephine Junehed  2002  Tby Sim    36.05        1:20.71   
39  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.58        1:21.54   
40  Maja Karlsson Karlstrm  2002  Sprvgen Simfrening    35.59        1:21.96   
41  Sofia Holmberg  2002  Sprvgen Simfrening    38.04        1:22.28   
42  Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap    36.83        1:22.54   
43  Esther Rydbeck Nordn  2001  Tby Sim    39.65        1:23.56   
44  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    40.60        1:24.65   
45  Ingrid Slg  2002  Ume Simsllskap    37.37        1:25.86   
46  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    38.78        1:26.07   
47  Jenny Virtanen  2002  Sdertrns Simsllskap    37.68        1:26.50   
48  Malin Sangfelt  2001  Tby Sim    37.89        1:27.86   
49  Anna Ladis  2001  Tby Sim    39.40        1:28.64   
50  Maria Tavemark  2001  Tby Sim    40.58        1:29.60   
51  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    39.51        1:29.83   
52  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    35.91        1:31.24   
53  Ida Svensson  2002  Tby Sim    41.63        1:33.84   
54  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    44.14        1:35.18   
55  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    43.75        1:36.55   
56  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    41.05        1:36.93   
57  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb    43.88        1:39.48   
Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:34 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:44   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 17, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mohamed Ezzat  2001  Aurajoen Uinti    27.97        1:01.56   
Alexander Kislitsyn  2001  Jyvskyln Uimaseura    29.28        1:02.84   
Ibrahim Ezzat  2002  Aurajoen Uinti    29.04        1:02.97   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsllskap    29.28        1:03.37   
Tatu Hrkk  2001  Uinti Tampere    29.55        1:04.13   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    29.76        1:06.26   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.12        1:06.71   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    30.23        1:06.82   
Johan Javier Gutierrez  2002  Sdertrns Simsllskap    31.75        1:08.08   
10  Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.80        1:08.09   
11  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.19        1:08.32   
12  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    31.47        1:08.79   
13  Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    31.46        1:08.84   
14  David Stlmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.34        1:09.01   
15  Andreas Walln  2002  Sprvgen Simfrening    31.61        1:09.11   
16  Lukas Roosmark  2002  Tby Sim    32.51        1:10.03   
17  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.05        1:10.75   
18  Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    33.51        1:10.81   
19  Herman Nilsson  2002  Sprvgen Simfrening    32.39        1:10.95   
20  Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.35        1:11.47   
21  Kevin Cheng  2002  Sdertrns Simsllskap    33.00        1:11.95   
22  Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    33.70        1:12.13   
23  William Bernhardsson  2002  Sprvgen Simfrening    32.44        1:13.09   
24  Tim Lundwall  2001  Tyres Simsllskap    34.34        1:14.10   
25  Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    33.58        1:14.13   
26  Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    33.40        1:14.61   
27  Axel von Gos  2002  Tby Sim    34.36        1:15.36   
28  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    34.16        1:17.39   
29  Axel Nordn  2001  Tby Sim    34.56        1:17.54   
30  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.53        1:18.92   
31  Oliver Dahlin  2002  Tyres Simsllskap    36.85        1:19.02   
32  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.73        1:20.83   
33  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    37.23        1:20.87   
34  Photsawa Phootepkhum  2002  Sdertrns Simsllskap    37.14        1:21.17   
35  Ivar Simonsson  2002  Vsby Simsllskap    37.38        1:22.35   
36  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    37.42        1:23.34   
37  Nicolas Jernberg  2001  lvsj AIK Fritid    40.07        1:28.37   
38  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    41.76        1:29.72   
39  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    41.87        1:32.70   
40  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    47.71        1:44.49   
Arvid Strmbro  2002  Ume Simsllskap            DSQ   
Marcus Thune  2001  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:44 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:53   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 18, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Flood  1999  Sprvgen Simfrening    31.06        1:06.74   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    31.63        1:07.28   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.13        1:08.00   
Jenni Lampi  2000  Jyvskyln Uimaseura    31.07        1:08.42   
Caroline Wallenborg  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.66        1:09.44   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    32.39        1:09.94   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    33.19        1:10.42   
Linna Sandh  2000  Jrflla Simsllskap    31.79        1:10.59   
Armi Auvinen  2000  Uinti Tampere    32.30        1:10.87   
10  Fanni Pirhonen  2000  Uinti Tampere    32.59        1:12.27   
11  Emma Garmelius  1999  Sprvgen Simfrening    33.28        1:12.50   
12  Amanda Strmdahl  2000  Tby Sim    33.46        1:12.62   
13  Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsllskap    33.48        1:13.08   
14  Astrid Onno  2000  Sprvgen Simfrening    34.65        1:13.30   
15  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF    33.01        1:13.84   
16  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.57        1:14.19   
17  Lotta Aho  2000  Aurajoen Uinti    33.65        1:15.88   
18  Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens IF SF    34.82        1:15.92   
19  Sigrid Loid  1999  Tby Sim    35.85        1:17.37   
20  Cassandra Larsson  2000  Jrflla Simsllskap    35.02        1:17.66   
21  Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF    36.67        1:19.51   
22  Tessa Helenius  2000  Aurajoen Uinti    37.87        1:20.54   
23  Elin Sdersten  2000  Jrflla Simsllskap    37.60        1:21.23   
24  Jenni Micaela Lehtonen  2000  Aurajoen Uinti    36.96        1:21.25   
25  Gunnel Skld  2000  Tby Sim    36.91        1:21.40   
26  Linda Svensson  2000  Sprvgen Simfrening    37.28        1:22.79   
27  Wilma Ekwall  1999  Sprvgen Simfrening    38.46        1:23.99   
28  Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.68        1:25.32   
29  Jasmin Rosnell  2000  Aurajoen Uinti    40.53        1:25.88   
30  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    38.39        1:28.45   
Thea Jonsson  1999  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:59   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 19, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 17 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    28.22        1:00.47   
Teemu Lehtonen  2000  Uinti Tampere    27.85        1:00.79   
Alex Kaufmann  1999  Sprvgen Simfrening    28.65        1:01.11   
Christopher Andrn  2000  Simklubben gir    28.97        1:02.69   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    29.36        1:03.02   
Victor Klingeryd Jalamo  2000  Simklubben Neptun    29.25        1:03.40   
Samuel Talback  2000  Jrflla Simsllskap    29.22        1:04.07   
Tobias Fernandez  1999  Tby Sim    30.68        1:04.07   
Elias Hysing  2000  Stockholmspolisens IF SF    28.92        1:04.37   
10  Philip Parsons  1999  Tyres Simsllskap    29.39        1:04.84   
11  Elias Kuusisto  1999  Aurajoen Uinti    29.65        1:04.90   
12  Erik Sidn  2000  Stockholmspolisens IF SF    30.60        1:06.27   
13  Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF    29.88        1:06.91   
14  Arttu Heikkinen  2000  Uinti Tampere    31.08        1:07.36   
15  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    30.99        1:07.41   
16  Nikolaus Siotis  2000  Jrflla Simsllskap    31.02        1:07.70   
17  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.11        1:09.80   
18  Kalle Hepojoki  2000  Jyvskyln Uimaseura    31.54        1:10.01   
19  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    31.44        1:10.73   
20  Rudolfs Stupane  1999  Sprvgen Simfrening    32.61        1:14.32   
Niklas Steinholtz  2000  Tyres Simsllskap            DNS   
Samuel Bladin  1999  Sprvgen Simfrening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:59 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:14   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 20, 200m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    37.18  1:18.00  2:00.07    2:41.44   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    38.40  1:21.63  2:05.02    2:48.92   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsllskap    38.52  1:21.72  2:08.11    2:53.16   
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    40.28  1:24.46  2:09.38    2:54.49   
Emma von Dickoff  2002  Uinti Tampere    40.01  1:25.49  2:11.94    2:58.49   
Smilla Hedlund  2001  Tby Sim    39.77  1:24.65  2:11.47    2:58.66   
Kristina Isacson  2001  Tby Sim    40.76  1:26.66  2:13.67    3:01.30   
Embla Brjesson  2002  Tby Sim    41.58  1:28.33  2:15.23    3:01.54   
Elma Starrost  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    41.70  1:28.63  2:16.02    3:03.60   
10  Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    41.23  1:27.69  2:15.76    3:04.67   
11  Maria Tavemark  2001  Tby Sim    42.75  1:29.83  2:17.39    3:05.14   
12  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    41.70  1:28.63  2:16.74    3:05.42   
13  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens IF SF    40.38  1:28.15  2:17.76    3:07.24   
14  Ani Helin ncu  2001  Upsala Simsllskap    41.90  1:29.09  2:18.34    3:07.70   
15  Ioana Danes  2002  Sprvgen Simfrening    43.10  1:31.17  2:19.48    3:07.78   
16  Tuva Sandstrm  2001  Ume Simsllskap    41.08  1:27.06  2:21.61    3:11.46   
17  Ellen Woivalin  2001  IF land    43.65  1:32.16  2:23.05    3:11.66   
18  Clara Sundqvist  2001  Sprvgen Simfrening    44.59  1:33.61  2:22.77    3:12.02   
19  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens IF SF    43.31  1:33.11  2:22.64    3:13.16   
20  Sophie Dellmark  2001  lvsj AIK Fritid    43.88  1:36.17  2:26.56    3:15.53   
21  Viivi Merisalo  2002  Jyvskyln Uimaseura    44.05  1:34.67  2:26.75    3:16.88   
22  Alexandra Jensen  2001  Tby Sim    46.24  1:37.83  2:28.86    3:19.98   
23  Sofia Bjrkman  2002  Tyres Simsllskap    44.44  1:33.78  2:27.38    3:20.12   
24  Nomi Andras  2001  Sprvgen Simfrening    46.88  1:36.83  2:28.90    3:21.23   
25  Ester Martinsson  2002  Simklubben Neptun    45.75  1:36.44  2:28.80    3:21.33   
26  Johanna Granhllen  2002  Sprvgen Simfrening    45.96  1:37.51  2:30.80    3:24.27   
27  Ebba Stromberg  2002  Vsby Simsllskap    46.86  1:39.85  2:35.14    3:30.02   
28  Anna Papp  2001  Hudiksvalls Simsllskap    47.59  1:40.34  2:36.01    3:31.23   
29  Hedda Ferm  2002  Ume Simsllskap    49.63  1:45.73  2:40.99    3:33.94   
30  Isolde Svedjeland  2002  Ume Simsllskap    48.54  1:43.73  2:39.65    3:35.58   
Ella Friden  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.06  Utskriftsdatum  28 maj 2016 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Neptuniaden 2016    Utskriftsdatum  28 maj 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:26   
  Arrangr  Simklubben Neptun         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 maj 2016         
 
 
Gren 21, 200m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    35.68  1:14.85  1:55.23    2:36.51   
Atte Lindholm  2001  Jyvskyln Uimaseura    35.77  1:15.63  1:56.53    2:37.69   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    35.56  1:16.13  1:57.58    2:38.56   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsllskap    35.76  1:16.66  1:59.94    2:40.49   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    36.18  1:17.88  2:00.57    2:42.36   
Oskari Arvo  2002  Aurajoen Uinti    36.95  1:19.19  2:01.96    2:42.86   
Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap    35.89  1:17.61  2:00.71    2:44.28   
Axel Nordn  2001  Tby Sim    36.52  1:18.13  2:01.33    2:44.59   
Wilhelm Muzikants  2001  Tby Sim    37.90  1:21.67  2:06.01    2:50.47   
10  Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    38.29  1:22.43  2:06.34    2:50.76   
11  Arvid Styrman  2002  Sprvgen Simfrening    37.12  1:20.24  2:05.30    2:51.04   
12  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    38.59  1:21.50  2:07.21    2:51.88   
13  Dag Unevik  2001  Tby Sim    39.00  1:23.71  2:08.98    2:52.93   
14  Elias Frde  2001  Jrflla Simsllskap    38.22  1:23.86  2:10.70    2:57.02   
15  Felix Bengs-Stattin  2002  Ume Simsllskap    41.42  1:29.74  2:17.25    3:00.17   
16  David Stlmarck  2001  Stockholmspolisens IF SF    41.03  1:27.05  2:14.38    3:01.13   
17  Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    40.81  1:27.27  2:14.63    3:01.59   
18  Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    40.18  1:27.16  2:15.68    3:02.82   
19  Markus Charlton  2001  Sdertrns Simsllskap    36.11  1:18.93  2:13.07    3:05.78   
20  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    42.06  1:31.32  2:19.35    3:08.94   
21  Martin Hallbck  2001  Sprvgen Simfrening    41.21  1:31.06  2:19.31    3:09.67   
22  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Sprvgen Simfrening    43.99  1:35.01  2:25.34    3:15.56   
23  Niels Herrmann  2001  Hudiksvalls Simsllskap    43.12  1:33.65  2:26.51    3:19.22   
24  Adam Sehmi  2001  Sdertrns Simsllskap    35.51  1:17.19  2:22.57    3:20.87   
25  Jonathan Plsson  2002  Sprvgen Simfrening    46.13  1:39.09  2:33.04    3:23.52   
26  Ludvig Ahlstrm  2002  Vsby Simsllskap    45.43  1:37.85  2:32.09    3:24.02   
27