2021-11-29   21:24:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Gentofte Open 2016 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Gentofte Open Forr 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:52   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  15 april 2016         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1901-1997 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Jonas B. Srensen  1993    493          33.69   
  Roskilde Svmning  35.19                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1998-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Riyan Salem  1998    593          31.68   
  Roskilde Svmning  31.31                 
Magnus Nygaard  2000    480          33.98   
  Slagelse Svmmeklub  35.08                 
Andreas Norup  1999    470          34.23   
  VAT Copenhagen-MK31  35.02                 
Ferdinand Wahl  2000    467          34.29   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.14                 
Kristian Torp  2000    426          35.37   
  Sigma Swim Birkerd  35.42                 
Rasmus Aavang Jensen  1998    399          36.15   
  Slagelse Svmmeklub  34.59                 
Jacob Holm  2000    392          36.37   
  Kge Svmmeklub  35.55                 
Johan Theis Mller  2000    341          38.07   
  Roskilde Svmning  40.71                 
Jonathan Forsberg Mller  2000    340          38.12   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  38.09                 
10  Joakim Palmqvist  1999    325          38.69   
  Roskilde Svmning  36.63                 
11  Laurids Holme  2000    267          41.31   
  Helsingr Svmmeklub  41.01                 
12  Kim Emil K. Petersen  1999    188          46.44   
  Helsingr Svmmeklub  45.00                 
13  Adrian Roed Schnning  2000    182          46.90   
  Helsingr Svmmeklub  46.38                 
Jakob Gersholm Baktoft  2000              DSQ  flyben 
  Roskilde Svmning  39.06                 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Lucas Bruun Strbek  2001    516          33.17   
  Gentofte Svmme Klub  33.67                 
Carl-Emil Lnborg  2002    482          33.95   
  Gentofte Svmme Klub  33.58                 
William Houen  2001    479          34.01   
  Helsingr Svmmeklub  36.57                 
Andreas Eklundh Srensen  2001    465          34.35   
  Helsingr Svmmeklub  34.42                 
Carl Terp Larsen  2001    462          34.41   
  VAT Copenhagen-MK31  34.94                 
Jannick Lind  2001    421          35.49   
  Helsingr Svmmeklub  34.59                 
Daniel Hartkopf  2001    419          35.56   
  Kge Svmmeklub  36.47                 
Mert Kaya  2001    399          36.13   
  Kge Svmmeklub  1:08.35                 
Mohammed Ghizzaui  2003    388          36.49   
  Vallensbk IF Af 1939  37.22                 
10  Casper Koch Henriksen  2002    386          36.53   
  Vallensbk IF Af 1939  42.36                 
11  Leo Badaker  2002    363          37.29   
  Gentofte Svmme Klub  38.17                 
12  Mikkel Jrgensen  2003    336          38.26   
  Vallensbk IF Af 1939  40.08                 
13  Mattias Houen  2002    331          38.47   
  Helsingr Svmmeklub  38.72                 
14  Jonathan P. Hedager  2001    323          38.77   
  Helsingr Svmmeklub  40.32                 
15  Mads Bjrn Andersen  2001    322          38.81   
  Gentofte Svmme Klub  38.40                 
16  Christian Skinhj  2001    317          39.02   
  Gentofte Svmme Klub  37.38                 
17  Alexander Marcus Englev  2004    310          39.33   
  Greve Svmmeklub  38.73                 
18  Marcus Ipsen  2002    300          39.75   
  Slagelse Svmmeklub  48.10                 
19  Mikkel Hansen  2003    298          39.83   
  Vallensbk IF Af 1939  40.49                 
20  Casper Koch  2002    297          39.87   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  39.01                 
21  Kevin Liang  2002    278          40.78   
  Ishj Svmme Klub  44.91                 
22  Karl August B. Balle  2003    274          40.96   
  Gentofte Svmme Klub  40.69                 
23  Marco Knudsen  2003    272          41.04   
  Greve Svmmeklub  42.09                 
24  Mikkel Gummer  2002    271          41.12   
  Greve Svmmeklub  41.39                 
25  Joakim Khn  2003    266          41.38   
  Vallensbk IF Af 1939  44.96                 
26  Oliver Kjrsgaard Mlbak  2004    258          41.80   
  Greve Svmmeklub  43.30                 
27  Mathias Riff Alexandersen  2001    242          42.67   
  Sigma Swim Birkerd                   
28  Jesper Schidt  2001    238          42.94   
  Helsingr Svmmeklub  43.78                 
29  William W. Kofoed  2001    229          43.47   
  Roskilde Svmning  43.21                 
30  Peter Vinge-Maigaard  2003    225          43.76   
  Vallensbk IF Af 1939  42.81                 
31  Jesper Funch Jrgensen  2003    220          44.06   
  Tune I.F. Svmmeafdeling  47.98                 
32  Thorvald Bomholt Larsen  2003    219          44.10   
  Helsingr Svmmeklub  46.07                 
33  Carl Emil Lundgaard  2005    214          44.48   
  Gentofte Svmme Klub  45.06                 
34  Nicklas Taylor  2002    213          44.53   
  Sigma Swim Allerd  50.76                 
35  Esben Brasch Jensen  2003    210          44.75   
  Greve Svmmeklub  44.10                 
36  Affou Adlouni  2002    209          44.83   
  Roskilde Svmning                   
37  Lucas Burmester  2002    206          45.04   
  Helsingr Svmmeklub  48.05                 
38  Christopher G. Trandum  2003    204          45.22   
  Gentofte Svmme Klub  53.41                 
39  Oliver Breuner  2002    195          45.88   
  Roskilde Svmning  44.32                 
40  Thor Gudmand-Hyer  2002    193          46.02   
  Gentofte Svmme Klub  46.25                 
41  Julius Hjgaard Allin  2003    185          46.70   
  Helsingr Svmmeklub  49.89                 
42  Bertram Nyegaard  2004    176          47.48   
  Roskilde Svmning  49.28                 
43  Penghao Ji  2003    171          47.88   
  Gentofte Svmme Klub  48.30                 
44  Bjrn Cramer Hansen  2004    171          47.89   
  Helsingr Svmmeklub  47.03                 
45  Alexander Griffin  2004    152          49.79   
  Gentofte Svmme Klub  53.19                 
46  Nicolai Schuster Gath  2003    137          51.60   
  Ishj Svmme Klub  49.79                 
47  Frederik Stubbe Lundsby  2004    137          51.61   
  Gentofte Svmme Klub                   
48  Sebastian Rasmussen  2003    121          53.71   
  Vallensbk IF Af 1939  52.19                 
49  Christian Skjold Jrgense  2004    112          55.18   
  Gentofte Svmme Klub                   
Mads Rnn Olesen  2002              DNS   
  Sigma Swim Birkerd  46.41                 
Andreas Holst Lange  2002              DSQ  4 flyben 
  Gentofte Svmme Klub  46.20                 
Frederik Madsen  2002              DSQ  tyvstart 
  Slagelse Svmmeklub  46.90                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  08:52 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner