Results for VÃ¥rsimiaden Distrikt, Vellinge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt 2016 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Vellinge | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Vellinge Näsets SK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 1, 200m Medley Flickor13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Triton | 33.93 | 1:13.70 | 2:01.50 | 2:38.10 | |||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.64 | 1:14.23 | 2:02.80 | 2:39.83 | |||
3 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.63 | 1:18.69 | 2:08.36 | 2:45.04 | |||
4 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.10 | 1:19.24 | 2:11.07 | 2:48.48 | |||
5 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 36.48 | 1:19.86 | 2:09.25 | 2:49.72 | |||
6 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.95 | 1:21.46 | 2:11.84 | 2:50.96 | |||
7 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.26 | 1:19.71 | 2:14.15 | 2:52.07 | |||
8 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.23 | 1:20.97 | 2:14.41 | 2:52.71 | |||
9 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 36.49 | 1:21.48 | 2:14.21 | 2:58.20 | |||
10 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.63 | 1:29.24 | 2:21.97 | 3:02.48 | |||
11 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.65 | 1:25.18 | 2:24.87 | 3:03.83 | |||
12 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.36 | 1:30.54 | 2:23.41 | 3:04.25 | |||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.24 | 1:27.41 | 2:21.56 | 3:05.81 | |||
14 | Emma Mattsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.21 | 1:27.64 | 2:26.25 | 3:07.49 | |||
15 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.90 | 1:29.42 | 2:26.54 | 3:08.75 | |||
16 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.89 | 1:33.61 | 2:26.63 | 3:11.65 | |||
17 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.60 | 1:31.23 | 2:29.85 | 3:13.05 | |||
18 | Elma Kjellin | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.42 | 1:36.74 | 2:34.82 | 3:18.36 | |||
19 | Aina Rosell | 2003 | Simklubben Poseidon | 48.43 | 1:40.92 | 2:41.73 | 3:30.07 | |||
20 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 44.39 | 1:39.47 | 2:41.13 | 3:32.04 | |||
21 | Sigrid Westergren | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.16 | 1:43.10 | 2:49.19 | 3:41.22 | |||
- | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alice Litterfeldt | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Sofi Ekström | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elina Kazarian | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb | Utskriftstid | 09:21 |