Tulokset Handelsbanken Farum Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:56 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 4:59,32 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 713 | 1:08.03 | 2:23.51 | 3:54.00 | 5:00.36 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:02.52 | |||||||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | 647 | 1:08.98 | 2:27.65 | 4:00.12 | 5:10.22 | |||
Sjöbo Simsällskap | 4:57.19 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 622 | 1:09.97 | 2:35.04 | 4:01.28 | 5:14.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:02.28 | |||||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 565 | 1:13.95 | 3:36.30 | 4:47.92 | 5:24.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:25.20 | |||||||||
5 | Frederikke Hansen | 1998 | 545 | 1:11.28 | 2:36.78 | 4:10.62 | 5:28.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:27.77 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2003 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 4:59,32 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 625 | 1:09.13 | 2:33.76 | 4:03.00 | 5:13.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:10.44 | |||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 612 | 1:10.72 | 2:33.55 | 4:03.40 | 5:16.03 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:11.72 | |||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 585 | 1:11.30 | 2:32.84 | 4:10.28 | 5:20.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:22.18 | |||||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | 567 | 1:13.24 | 2:37.05 | 4:11.16 | 5:24.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:28.56 | |||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 559 | 1:13.69 | 2:37.04 | 4:11.67 | 5:25.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:30.77 | |||||||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 549 | 1:14.91 | 2:43.90 | 4:15.56 | 5:27.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:18.93 | |||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 538 | 1:18.15 | 2:43.63 | 4:17.08 | 5:29.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:36.43 | |||||||||
8 | Freja A. Skov | 2000 | 538 | 1:17.71 | 4:16.99 | 5:30.00 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 5:25.04 | |||||||||
9 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 493 | 1:14.08 | 4:24.77 | 5:39.67 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 5:41.27 | |||||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 463 | 1:15.56 | 2:42.03 | 4:24.70 | 5:46.84 | |||
Farum Svømmeklub | 5:37.28 | |||||||||
11 | Sara Krell Refn | 1999 | 445 | 1:15.53 | 2:44.11 | 4:28.06 | 5:51.38 | |||
Farum Svømmeklub | 5:48.09 | |||||||||
12 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 426 | 1:20.81 | 2:57.69 | 4:32.68 | 5:56.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:45.00 | |||||||||
13 | Maria Szokody | 2002 | 386 | 1:30.23 | 3:01.60 | 4:49.22 | 6:08.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | 6:11.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:56 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:56 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37,23 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannibal Steenfos | 1996 | 591 | 1:04.29 | 2:21.36 | 3:45.02 | 4:50.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:43.66 | |||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 573 | 1:04.89 | 2:21.00 | 3:43.28 | 4:53.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:55.80 | |||||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 537 | 1:07.51 | 2:25.29 | 3:52.27 | 4:59.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:57.25 | |||||||||
4 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 523 | 1:08.74 | 2:27.29 | 3:54.80 | 5:02.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.09 | |||||||||
5 | Peter Forsberg | 1997 | 375 | 1:12.09 | 2:44.81 | 4:13.81 | 5:38.07 | |||
Helsinge Svømmeklub | 5:59.00 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2002 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37,23 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 680 | 1:02.28 | 2:15.68 | 3:32.73 | 4:37.23 | Farum Cup Rekord | ||
Farum Svømmeklub | 4:46.40 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 653 | 1:03.51 | 2:17.07 | 3:36.11 | 4:40.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:43.33 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 596 | 1:01.85 | 2:18.47 | 3:41.09 | 4:49.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:47.43 | |||||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 592 | 1:06.01 | 2:21.30 | 3:43.37 | 4:50.38 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:49.64 | |||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 589 | 1:00.03 | 2:14.83 | 3:44.41 | 4:50.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:41.15 | |||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 583 | 1:04.36 | 2:22.78 | 3:48.30 | 4:51.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.08 | |||||||||
7 | Anton Borring Andersen | 1999 | 569 | 1:04.70 | 2:21.92 | 3:48.82 | 4:54.09 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:37.86 | |||||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | 549 | 1:03.36 | 2:27.13 | 3:48.85 | 4:57.73 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:54.68 | |||||||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | 537 | 1:04.56 | 2:26.57 | 3:50.38 | 4:59.95 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:53.05 | |||||||||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 526 | 1:07.25 | 2:26.96 | 3:50.90 | 5:01.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:40.36 | |||||||||
11 | Andreas Vestergaard | 1999 | 493 | 1:11.55 | 2:28.26 | 4:05.14 | 5:08.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:59.10 | |||||||||
12 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 463 | 1:10.44 | 2:29.36 | 4:00.41 | 5:15.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:52.09 | |||||||||
13 | Alexander Søgaard | 2002 | 429 | 1:12.66 | 2:38.31 | 4:07.92 | 5:23.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:17.67 | |||||||||
14 | Jens Bomgaard | 2002 | 395 | 1:18.44 | 2:41.00 | 4:19.79 | 5:32.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:40.14 | |||||||||
15 | Marcus Rappenborg | 1999 | 383 | 1:07.22 | 2:34.57 | 4:16.90 | 5:35.61 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:36.78 | |||||||||
16 | Nicklas Andersen | 2001 | 329 | 1:22.01 | 2:49.41 | 4:31.85 | 5:52.96 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 5:51.92 | |||||||||
- | Julius Munk | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:53.46 | |||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:20.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:56 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:59 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26,38 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 727 | 26.38 | Farum Cup Rekord | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 727 | 26.39 | Farum Cup Rekord | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 25.69 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 641 | 27.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.35 | |||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 611 | 27.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.91 | |||||||||
5 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 610 | 27.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
6 | Mia Wennecke | 1999 | 599 | 28.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
7 | Emilie Hørlykke | 1998 | 591 | 28.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
8 | Caroline Hørlykke | 2000 | 583 | 28.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 580 | 28.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 573 | 28.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
10 | Katrine Stampe | 2000 | 573 | 28.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.72 | |||||||||
12 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 571 | 28.60 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 28.23 | |||||||||
13 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 564 | 28.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
14 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 559 | 28.80 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
15 | Karla Louise Balle | 2001 | 557 | 28.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
15 | Stephanie Hansen | 1996 | 557 | 28.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.81 | |||||||||
17 | Emmy Jonsson | 2001 | 553 | 28.91 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 29.31 | |||||||||
17 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 553 | 28.91 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.80 | |||||||||
19 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 552 | 28.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.22 | |||||||||
20 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 545 | 29.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.06 | |||||||||
21 | Nina Toft | 2000 | 545 | 29.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
22 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 541 | 29.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.55 | |||||||||
23 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 538 | 29.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
23 | Lina Sjöholm | 2000 | 538 | 29.16 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 29.14 | |||||||||
25 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 538 | 29.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
26 | Frederikke Mertins | 2000 | 537 | 29.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.32 | |||||||||
27 | Kaja Aunstrup | 1998 | 535 | 29.22 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
28 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 535 | 29.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
29 | Mia Steen Duus | 2001 | 529 | 29.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.98 | |||||||||
30 | Frederikke Petri | 2001 | 526 | 29.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
31 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 524 | 29.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.33 | |||||||||
32 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 524 | 29.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
33 | Emma Maagøe | 1999 | 517 | 29.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.60 | |||||||||
34 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 517 | 29.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.17 | |||||||||
35 | Amalie W. Olsen | 2001 | 509 | 29.71 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
36 | Thit Bondo | 2000 | 506 | 29.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.67 | |||||||||
37 | Alice Gantriis | 2000 | 498 | 29.92 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
38 | Cecilie Elkjær | 2001 | 497 | 29.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.50 | |||||||||
39 | Emma la Cour | 1999 | 496 | 29.97 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
40 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 492 | 30.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
41 | Simone Jørgensen | 1999 | 489 | 30.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.25 | |||||||||
42 | Veronika Storm | 1998 | 487 | 30.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.83 | |||||||||
43 | Frederikke Houen | 1998 | 486 | 30.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
43 | Mathilde Olsen | 1998 | 486 | 30.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.31 | |||||||||
45 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 472 | 30.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
46 | Jamilla Bistrup | 2001 | 453 | 30.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.07 | |||||||||
47 | Karina Garne Larsen | 2000 | 448 | 31.01 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.71 | |||||||||
48 | Julie Stampe Meier | 2001 | 442 | 31.13 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.61 | |||||||||
49 | Laura Lange | 2001 | 438 | 31.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.70 | |||||||||
50 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 436 | 31.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
51 | Karla Sejling | 2001 | 430 | 31.43 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.33 | |||||||||
52 | Camilla Taylor | 2000 | 427 | 31.50 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.89 | |||||||||
52 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 427 | 31.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.32 | |||||||||
54 | Rebekka Windahl | 2001 | 427 | 31.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
55 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 426 | 31.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
56 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 425 | 31.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
57 | Zenia Aarestrup | 2001 | 423 | 31.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.22 | |||||||||
58 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 420 | 31.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
59 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 413 | 31.84 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.81 | |||||||||
60 | Thea Krøll | 2000 | 395 | 32.34 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.99 | |||||||||
61 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 346 | 33.79 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.44 | |||||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:59 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26,38 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 741 | 26.22 | Farum Cup Rekord | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 648 | 27.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.35 | |||||||||
3 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 624 | 27.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
4 | Emilie Hørlykke | 1998 | 610 | 27.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
4 | Mia Wennecke | 1999 | 610 | 27.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | 602 | 28.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.91 | |||||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 640 | 27.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
8 | Caroline Hørlykke | 2000 | 597 | 28.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
9 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 582 | 28.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.48 | |||||||||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | 570 | 28.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
11 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 568 | 28.64 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
12 | Katrine Stampe | 2000 | 567 | 28.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:40 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 00:00 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 23,45 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 708 | 23.45 | Farum Cup Rekord | |||||
Farum Svømmeklub | 23.28 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 673 | 23.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.90 | |||||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | 616 | 24.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.96 | |||||||||
4 | Philip Greve | 1998 | 608 | 24.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 23.82 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 589 | 24.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.89 | |||||||||
6 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 580 | 25.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.72 | |||||||||
7 | Anton Olsen | 1998 | 580 | 25.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.96 | |||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | 576 | 25.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
9 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 569 | 25.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.69 | |||||||||
10 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 533 | 25.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 26.27 | |||||||||
11 | Thomas Bech | 1998 | 527 | 25.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.71 | |||||||||
12 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 515 | 26.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.66 | |||||||||
13 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 506 | 26.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
14 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 506 | 26.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
15 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 504 | 26.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.54 | |||||||||
16 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 503 | 26.29 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.37 | |||||||||
17 | Mathias Marsengo | 1997 | 502 | 26.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.42 | |||||||||
18 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 500 | 26.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
19 | Chris Johansen | 1996 | 496 | 26.41 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.74 | |||||||||
20 | Isak Larsson | 2000 | 495 | 26.42 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 25.38 | |||||||||
21 | Adam Hansen | 1998 | 492 | 26.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
22 | Niels Breum Hansen | 1994 | 478 | 26.73 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.46 | |||||||||
23 | Martin Szokody | 1999 | 473 | 26.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.48 | |||||||||
24 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 472 | 26.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
25 | Jakob Petersen | 1999 | 467 | 26.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.71 | |||||||||
26 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 465 | 26.98 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 27.07 | |||||||||
27 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 460 | 27.08 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
28 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 456 | 27.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.29 | |||||||||
29 | Christian K. Jensen | 2000 | 451 | 27.26 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.90 | |||||||||
30 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 448 | 27.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.92 | |||||||||
31 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 447 | 27.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.82 | |||||||||
32 | Alexander Mogensen | 1999 | 444 | 27.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.84 | |||||||||
33 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 442 | 27.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.37 | |||||||||
34 | Karl Bryde | 2000 | 430 | 27.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.78 | |||||||||
35 | Jakob Forsberg | 2000 | 426 | 27.78 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
36 | Oliver Schiellerup | 2000 | 424 | 27.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.19 | |||||||||
37 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 417 | 27.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
38 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 415 | 28.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.36 | |||||||||
39 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 412 | 28.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
40 | Jonas Hyllested | 1999 | 398 | 28.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.50 | |||||||||
41 | Emil Tönshoff | 2000 | 397 | 28.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
42 | Kristian Torp | 2000 | 394 | 28.52 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.22 | |||||||||
43 | Magnus Windahl | 2000 | 374 | 29.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.74 | |||||||||
44 | Morten Kilhof | 2000 | 261 | 32.68 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
- | Daniel Schytte | 2000 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 26.41 | |||||||||
- | Jeppe Mathiassen | 2000 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 00:00 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 23,45 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 688 | 23.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.90 | |||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 685 | 23.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.28 | |||||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | 631 | 24.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 23.96 | |||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 589 | 24.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.72 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 569 | 25.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.89 | |||||||||
6 | Anton Olsen | 1998 | 564 | 25.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.96 | |||||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | 571 | 25.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
8 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 537 | 25.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
9 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 524 | 25.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.66 | |||||||||
10 | Thomas Bech | 1998 | 499 | 26.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.71 | |||||||||
11 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 495 | 26.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
- | William Lehn-Schiøler | 2000 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:40 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 00:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34,34 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 632 | 34.34 | Farum Cup Rekord | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 613 | 34.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 582 | 35.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 579 | 35.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
5 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 578 | 35.37 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
6 | Signe Nielsen | 1998 | 575 | 35.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 34.95 | |||||||||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 550 | 35.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
8 | Maria Grandt | 1998 | 550 | 35.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 531 | 36.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | |||||||||
10 | Eva Olsen | 2000 | 500 | 37.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
11 | Anika Bryde | 2000 | 477 | 37.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.54 | |||||||||
12 | Katrine Stampe | 2000 | 477 | 37.73 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.88 | |||||||||
13 | Karla Louise Balle | 2001 | 451 | 38.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
14 | Kamilla Larsen | 1996 | 423 | 39.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
15 | Hannah Pilgaard | 1999 | 407 | 39.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 41.20 | |||||||||
16 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 393 | 40.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.57 | |||||||||
17 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 392 | 40.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
18 | Zenia Aarestrup | 2001 | 373 | 40.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
19 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 348 | 41.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | 39.67 | |||||||||
20 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 313 | 43.40 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.96 | |||||||||
21 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 312 | 43.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.43 | |||||||||
22 | Louise Albrechtsen | 1998 | 269 | 45.65 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
- | Amanda Højberg | 1998 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.11 | |||||||||
- | Elina Lynge Wagner | 1996 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.23 | |||||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
- | Signe Skousen | 1999 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 00:01 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:41 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34,34 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 638 | 34.24 | Farum Cup Rekord | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 608 | 34.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 581 | 35.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 579 | 35.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 561 | 35.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
6 | Julie Bak | 1997 | 525 | 36.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | |||||||||
7 | Eva Olsen | 2000 | 499 | 37.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
7 | Karla Louise Balle | 2001 | 499 | 37.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
9 | Katrine Stampe | 2000 | 457 | 38.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.88 | |||||||||
10 | Kamilla Larsen | 1996 | 449 | 38.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
11 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 441 | 38.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.57 | |||||||||
12 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 358 | 41.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28,83 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 769 | 28.83 | Farum Cup Rekord | |||||
Farum Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 719 | 29.48 | Farum Cup Rekord | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | 719 | 29.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 636 | 30.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 608 | 31.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 592 | 31.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
7 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 582 | 31.63 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 31.50 | |||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | 543 | 32.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
9 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 536 | 32.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
10 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 508 | 33.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
11 | Mikkel Ulrich | 1998 | 475 | 33.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.99 | |||||||||
12 | Lucas Hoffmann | 2000 | 471 | 33.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
13 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 441 | 34.70 | Deltager ikke i finalen | |||||
Søllerød Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
14 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 428 | 35.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
15 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 375 | 36.63 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.37 | |||||||||
16 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 364 | 36.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.45 | |||||||||
17 | Gustav Frydensberg | 1999 | 361 | 37.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 38.24 | |||||||||
18 | Frederik Presskorn | 2000 | 342 | 37.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
19 | Tino Floris | 1998 | 298 | 39.55 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.65 | |||||||||
20 | Morten Kilhof | 2000 | 199 | 45.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:41 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28,83 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 753 | 29.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 706 | 29.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.77 | |||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 683 | 30.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
4 | Niklas Hedegaard | 1990 | 680 | 30.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 620 | 30.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 586 | 31.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | 561 | 32.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
8 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 550 | 32.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 532 | 32.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
10 | Mikkel Ulrich | 1998 | 478 | 33.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.99 | |||||||||
11 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 464 | 34.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
12 | Lucas Hoffmann | 2000 | 462 | 34.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 00:02 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 547 | 29.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
2 | Freja Gram | 1999 | 538 | 30.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | 537 | 30.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 529 | 30.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 520 | 30.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
6 | Frederikke Houen | 1998 | 518 | 30.41 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 510 | 30.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
8 | Mia Steen Duus | 2001 | 497 | 30.84 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.52 | |||||||||
9 | Frederikke Dons | 1998 | 493 | 30.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.73 | |||||||||
10 | Erica Sjöholm | 1997 | 491 | 30.96 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 30.00 | |||||||||
11 | Klara Reeh | 1999 | 490 | 30.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.03 | |||||||||
11 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 490 | 30.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
13 | Signe Nielsen | 1998 | 486 | 31.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 31.68 | |||||||||
14 | Clara Marott Schelde | 2000 | 472 | 31.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
15 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 469 | 31.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
16 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 466 | 31.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.84 | |||||||||
17 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 465 | 31.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
17 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 465 | 31.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
19 | Emma la Cour | 1999 | 452 | 31.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
20 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 443 | 32.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.14 | |||||||||
21 | Simone Jørgensen | 1999 | 435 | 32.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
22 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 432 | 32.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.29 | |||||||||
23 | Jamilla Bistrup | 2001 | 431 | 32.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.28 | |||||||||
24 | Emmy Jonsson | 2001 | 430 | 32.36 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 32.58 | |||||||||
25 | Cecilie Elkjær | 2001 | 428 | 32.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.29 | |||||||||
26 | Kaja Aunstrup | 1998 | 426 | 32.45 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.70 | |||||||||
27 | Laura Lange | 2001 | 422 | 32.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.06 | |||||||||
28 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 420 | 32.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
29 | Julie Bak | 1997 | 417 | 32.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.17 | |||||||||
30 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 408 | 32.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.95 | |||||||||
31 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 403 | 33.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.20 | |||||||||
32 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 396 | 33.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
33 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 393 | 33.33 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.87 | |||||||||
33 | Frederikke Petri | 2001 | 393 | 33.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
35 | Freja A. Skov | 2000 | 389 | 33.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
36 | Amalie W. Olsen | 2001 | 385 | 33.58 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
37 | Louise Albrechtsen | 1998 | 377 | 33.80 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
38 | Thit Bondo | 2000 | 358 | 34.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.14 | |||||||||
39 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 345 | 34.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
40 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 341 | 34.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.19 | |||||||||
41 | Rebekka Windahl | 2001 | 339 | 35.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.78 | |||||||||
42 | Karina Garne Larsen | 2000 | 338 | 35.07 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.29 | |||||||||
43 | Veronika Storm | 1998 | 310 | 36.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.16 | |||||||||
44 | Camilla Taylor | 2000 | 306 | 36.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.42 | |||||||||
45 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 254 | 38.56 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.67 | |||||||||
46 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 208 | 41.18 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 42.35 | |||||||||
- | Amanda Højberg | 1998 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
- | Augusta Andersson | 1997 | DNS | |||||||
Sjöbo Simsällskap | 31.40 | |||||||||
- | Elina Lynge Wagner | 1996 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.02 | |||||||||
- | Signe Bro | 1999 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 00:02 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:18 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 602 | 28.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
2 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 570 | 29.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 529 | 30.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 529 | 30.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | 513 | 30.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
6 | Freja Gram | 1999 | 512 | 30.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
7 | Klara Reeh | 1999 | 538 | 30.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.03 | |||||||||
8 | Frederikke Dons | 1998 | 515 | 30.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.73 | |||||||||
9 | Mia Steen Duus | 2001 | 514 | 30.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.52 | |||||||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 509 | 30.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
11 | Erica Sjöholm | 1997 | 497 | 30.83 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 30.00 | |||||||||
12 | Clara Marott Schelde | 2000 | 462 | 31.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:18 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 00:03 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24,90 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 730 | 24.90 | Farum Cup Rekord | |||||
Farum Svømmeklub | 24.69 | |||||||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | 639 | 26.03 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.32 | |||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 622 | 26.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.50 | |||||||||
4 | Daniel Christian | 1998 | 618 | 26.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.02 | |||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 609 | 26.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.93 | |||||||||
6 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 602 | 26.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
7 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 596 | 26.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.32 | |||||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | 564 | 27.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.20 | |||||||||
9 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 563 | 27.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.41 | |||||||||
10 | Magnus Carstensen | 1999 | 560 | 27.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 27.20 | |||||||||
11 | Isak Larsson | 2000 | 540 | 27.53 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 26.78 | |||||||||
12 | Oscar Olsson | 1999 | 536 | 27.61 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 27.33 | |||||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 521 | 27.86 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
14 | Oliver Christiansen | 1999 | 510 | 28.07 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.18 | |||||||||
15 | Adam Hansen | 1998 | 499 | 28.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
16 | Karl Bryde | 2000 | 487 | 28.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
17 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 486 | 28.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
17 | Jakob Petersen | 1999 | 486 | 28.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.53 | |||||||||
19 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 476 | 28.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.52 | |||||||||
20 | Martin Szokody | 1999 | 465 | 28.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 28.99 | |||||||||
21 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 463 | 28.99 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.10 | |||||||||
22 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 461 | 29.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.57 | |||||||||
23 | Mathias Marsengo | 1997 | 456 | 29.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.24 | |||||||||
24 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 443 | 29.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.73 | |||||||||
25 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 436 | 29.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
26 | Jonas Hyllested | 1999 | 425 | 29.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
27 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 409 | 30.21 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.10 | |||||||||
28 | Christian K. Jensen | 2000 | 400 | 30.44 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.83 | |||||||||
29 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 397 | 30.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
30 | Frederik Presskorn | 2000 | 392 | 30.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
31 | Kristian Torp | 2000 | 390 | 30.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.41 | |||||||||
32 | Peter Forsberg | 1997 | 364 | 31.40 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
33 | Alexander Mogensen | 1999 | 363 | 31.42 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
34 | Oliver Schiellerup | 2000 | 362 | 31.45 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.43 | |||||||||
35 | Jakob Forsberg | 2000 | 304 | 33.35 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
- | Daniel Schytte | 2000 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.12 | |||||||||
- | Julius Munk | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 00:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:18 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24,90 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 663 | 25.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.32 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 637 | 26.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.02 | |||||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 631 | 26.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
4 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 631 | 26.15 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.32 | |||||||||
5 | Philip Greve | 1998 | 615 | 26.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.50 | |||||||||
6 | Thomas Bech | 1998 | 566 | 27.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.20 | |||||||||
7 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 575 | 26.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.41 | |||||||||
8 | Oscar Olsson | 1999 | 564 | 27.14 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 27.33 | |||||||||
9 | Isak Larsson | 2000 | 560 | 27.21 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 26.78 | |||||||||
10 | Oliver Christiansen | 1999 | 530 | 27.70 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.18 | |||||||||
11 | Adam Hansen | 1998 | 508 | 28.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
12 | Karl Bryde | 2000 | 485 | 28.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:18 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 00:04 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29,93 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 739 | 29.93 | Farum Cup Rekord | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 721 | 30.17 | Farum Cup Rekord | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 668 | 30.94 | Farum Cup Rekord | |||||
Sigma Swim Allerød | 30.75 | |||||||||
4 | Mia Wennecke | 1999 | 571 | 32.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | 569 | 32.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
6 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 541 | 33.20 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
7 | Emilie Hørlykke | 1998 | 538 | 33.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
8 | Mathilde Olsen | 1998 | 531 | 33.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.65 | |||||||||
9 | Sara Krell Refn | 1999 | 514 | 33.78 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | 513 | 33.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.55 | |||||||||
11 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 509 | 33.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
12 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 500 | 34.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
13 | Frederikke Dons | 1998 | 499 | 34.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.90 | |||||||||
14 | Kaja Aunstrup | 1998 | 488 | 34.37 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
15 | Zenia Aarestrup | 2001 | 465 | 34.92 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
16 | Freja A. Skov | 2000 | 445 | 35.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.15 | |||||||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 445 | 35.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
18 | Frederikke Petri | 2001 | 435 | 35.70 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
19 | Sofie W. Krattet | 2000 | 424 | 36.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
20 | Iben Jeppesen | 2000 | 413 | 36.33 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
21 | Signe Skousen | 1999 | 406 | 36.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.13 | |||||||||
22 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 390 | 37.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
23 | Karla Sejling | 2001 | 375 | 37.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 38.93 | |||||||||
24 | Thea Krøll | 2000 | 366 | 37.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.26 | |||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 00:04 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:19 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29,93 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 761 | 29.63 | Farum Cup Rekord | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 661 | 31.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.75 | |||||||||
3 | Mia Wennecke | 1999 | 585 | 32.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
4 | Frederikke Mertins | 2000 | 564 | 32.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
5 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 551 | 33.00 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
6 | Emilie Hørlykke | 1998 | 508 | 33.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | 556 | 32.90 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.55 | |||||||||
8 | Sara Krell Refn | 1999 | 519 | 33.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 505 | 33.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
10 | Mathilde Olsen | 1998 | 490 | 34.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.65 | |||||||||
11 | Frederikke Dons | 1998 | 468 | 34.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.90 | |||||||||
- | Kaja Aunstrup | 1998 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:19 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 00:05 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 762 | 26.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.44 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 728 | 26.72 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 26.32 | |||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 594 | 28.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | 566 | 29.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 544 | 29.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
6 | William Matras | 1998 | 538 | 29.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
7 | Chris Johansen | 1996 | 524 | 29.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 494 | 30.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
9 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 492 | 30.44 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.54 | |||||||||
10 | Isak Larsson | 2000 | 491 | 30.46 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 29.28 | |||||||||
11 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 456 | 31.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
Søllerød Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
12 | Mikkel Ulrich | 1998 | 428 | 31.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.88 | |||||||||
13 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 426 | 31.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | 373 | 33.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.16 | |||||||||
15 | Magnus Windahl | 2000 | 309 | 35.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 00:05 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:20 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 781 | 26.10 | Farum Cup Rekord | |||||
Farum Svømmeklub | 25.44 | |||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 576 | 28.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 568 | 29.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
4 | Chris Johansen | 1996 | 560 | 29.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.25 | |||||||||
5 | William Matras | 1998 | 529 | 29.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
6 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 487 | 30.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
7 | Isak Larsson | 2000 | 518 | 29.92 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 29.28 | |||||||||
7 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 518 | 29.92 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.54 | |||||||||
9 | Mikkel Ulrich | 1998 | 430 | 31.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.88 | |||||||||
10 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 416 | 32.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:20 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 00:05 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 4:21,21 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 686 | 1:08.04 | 2:19.63 | 3:24.87 | 4:30.19 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:16.53 | |||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 663 | 1:06.74 | 2:17.21 | 3:25.53 | 4:33.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.59 | |||||||||
3 | Stephanie Hansen | 1996 | 635 | 1:08.12 | 2:19.74 | 3:28.61 | 4:37.21 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:28.67 | |||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 562 | 1:45.25 | 2:58.28 | 4:12.63 | 4:48.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.04 | |||||||||
5 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 505 | 1:09.51 | 2:25.56 | 3:43.05 | 4:59.16 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:56.82 | |||||||||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 468 | 1:53.55 | 3:11.39 | 4:29.43 | 5:06.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:15.46 | |||||||||
- | Augusta Andersson | 1997 | DNS | |||||||
Sjöbo Simsällskap | 4:38.68 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2003 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 4:21,21 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 675 | 2:48.99 | 3:57.58 | 4:31.69 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:25.74 | |||||||||
2 | Lina Sjöholm | 2000 | 649 | 2:49.50 | 4:00.36 | 4:35.19 | ||||
Sjöbo Simsällskap | 4:29.82 | |||||||||
3 | Vera Staun Hansen | 1999 | 636 | 1:05.92 | 2:17.01 | 3:28.59 | 4:37.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:35.99 | |||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 628 | 1:05.50 | 2:16.87 | 3:28.51 | 4:38.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:36.19 | |||||||||
5 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 617 | 2:55.11 | 4:06.09 | 4:39.87 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:33.41 | |||||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 616 | 2:54.51 | 4:06.35 | 4:40.15 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:32.93 | |||||||||
7 | Karla Louise Balle | 2001 | 594 | 1:43.75 | 4:08.39 | 4:43.54 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 4:46.17 | |||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 589 | 2:55.14 | 4:08.18 | 4:44.30 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 4:35.62 | |||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 572 | 1:09.04 | 2:22.70 | 3:34.32 | 4:47.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:38.93 | |||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 564 | 2:57.87 | 4:12.22 | 4:48.34 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:35.67 | |||||||||
11 | Signe Fich Hansen | 2002 | 560 | 1:09.74 | 2:23.22 | 3:36.45 | 4:49.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:49.12 | |||||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | 556 | 1:07.53 | 2:21.44 | 3:36.27 | 4:49.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:09.20 | |||||||||
13 | Hannah Pilgaard | 1999 | 536 | 1:09.22 | 2:23.34 | 3:38.50 | 4:53.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:47.20 | |||||||||
14 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 519 | 1:10.34 | 2:25.78 | 3:41.55 | 4:56.56 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:52.44 | |||||||||
15 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 514 | 1:10.69 | 2:26.02 | 3:42.25 | 4:57.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:54.26 | |||||||||
16 | Emmy Jonsson | 2001 | 490 | 1:10.99 | 2:28.50 | 3:45.08 | 5:02.26 | |||
Sjöbo Simsällskap | 4:54.17 | |||||||||
17 | Victoria Bierre | 2000 | 482 | 1:12.83 | 2:30.12 | 4:25.73 | 5:03.99 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:54.34 | |||||||||
18 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 469 | 1:13.35 | 2:32.35 | 3:51.06 | 5:06.76 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:03.53 | |||||||||
19 | Cecilie Elkjær | 2001 | 452 | 1:15.23 | 2:34.66 | 3:53.02 | 5:10.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:05.20 | |||||||||
20 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 445 | 1:13.04 | 2:31.90 | 3:51.64 | 5:12.04 | |||
Farum Svømmeklub | 5:03.83 | |||||||||
21 | Sophie Grandjean | 2003 | 441 | 1:14.49 | 2:34.66 | 3:55.57 | 5:12.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:22.11 | |||||||||
22 | Caroline Steffensen | 2000 | 433 | 1:14.94 | 2:34.79 | 3:55.39 | 5:14.99 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:55.55 | |||||||||
23 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 427 | 1:15.07 | 2:35.59 | 3:56.93 | 5:16.35 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:31.06 | |||||||||
24 | Josephine Wismann | 2002 | 418 | 1:13.97 | 2:34.54 | 3:56.78 | 5:18.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:59.80 | |||||||||
25 | Cathrine Wismann | 2002 | 370 | 1:56.30 | 4:49.02 | 5:32.02 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 6:00.80 | |||||||||
26 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 281 | 1:17.89 | 2:50.41 | 4:26.50 | 6:03.60 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 5:53.58 | |||||||||
27 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 276 | 1:24.62 | 2:59.08 | 4:33.86 | 6:05.90 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:47.21 | |||||||||
- | Luna Donde Feilberg | 2000 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:45.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 00:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 00:06 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56,10 2013-05-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hannibal Steenfos | 1996 | 584 | 1:02.16 | 2:09.30 | 3:16.02 | 4:23.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:07.42 | |||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 540 | 1:03.92 | 2:12.63 | 3:21.91 | 4:30.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:44.01 | |||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 540 | 1:04.87 | 2:14.46 | 3:23.33 | 4:30.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.97 | |||||||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 440 | 1:10.46 | 2:25.43 | 3:38.41 | 4:49.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.71 | |||||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:22.36 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56,10 2013-05-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 651 | 1:01.35 | 2:07.44 | 3:11.54 | 4:13.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:08.97 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 648 | 1:02.09 | 2:07.78 | 3:11.88 | 4:14.28 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:15.35 | |||||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | 580 | 1:04.32 | 2:11.43 | 3:18.25 | 4:23.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:03.40 | |||||||||
4 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 574 | 1:02.45 | 2:09.32 | 3:17.56 | 4:24.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:36.12 | |||||||||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 569 | 1:01.88 | 2:07.61 | 3:16.01 | 4:25.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:14.13 | |||||||||
6 | Frederik Møller | 2002 | 529 | 1:02.50 | 2:12.31 | 3:23.60 | 4:32.01 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:36.65 | |||||||||
7 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 519 | 1:03.39 | 2:13.42 | 3:24.78 | 4:33.75 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:26.81 | |||||||||
8 | Alfred Persson | 2000 | 517 | 1:04.84 | 2:14.11 | 3:24.39 | 4:34.04 | |||
Sjöbo Simsällskap | 4:33.21 | |||||||||
9 | August Weilguny | 2001 | 512 | 1:01.88 | 2:12.34 | 3:24.12 | 4:35.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.93 | |||||||||
10 | Gustav Frydensberg | 1999 | 505 | 1:03.80 | 2:13.83 | 3:25.60 | 4:36.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:33.36 | |||||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 460 | 1:08.32 | 2:21.08 | 3:33.33 | 4:44.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:38.42 | |||||||||
12 | Frede Meincke | 2002 | 449 | 1:08.58 | 2:22.71 | 3:35.28 | 4:47.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:55.20 | |||||||||
13 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 441 | 1:03.69 | 2:17.10 | 3:33.48 | 4:48.94 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:43.70 | |||||||||
14 | Emil Tönshoff | 2000 | 441 | 1:07.35 | 2:21.74 | 3:35.71 | 4:49.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:46.33 | |||||||||
15 | Anders Skousen | 2002 | 392 | 1:10.35 | 2:26.95 | 3:44.27 | 5:00.54 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:52.18 | |||||||||
16 | Nicklas Andersen | 2001 | 350 | 1:11.64 | 2:30.65 | 3:51.06 | 5:12.22 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:51.29 | |||||||||
17 | Morten Kilhof | 2000 | 296 | 1:16.43 | 2:44.86 | 4:09.39 | 5:29.85 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:39.65 | |||||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | 5:24.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 03 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 00:06 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:49 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03,02 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 740 | 29.16 | 1:00.43 | 1:32.52 | 2:04.87 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:02.23 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 669 | 31.14 | 1:03.47 | 1:36.44 | 2:09.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.20 | |||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 661 | 31.73 | 1:06.08 | 1:38.12 | 2:09.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.10 | |||||||||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | 642 | 30.64 | 1:03.75 | 1:37.18 | 2:10.92 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:08.83 | |||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 629 | 30.89 | 1:04.42 | 1:38.74 | 2:11.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.33 | |||||||||
6 | Lina Sjöholm | 2000 | 614 | 30.42 | 1:03.94 | 1:38.66 | 2:12.87 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:08.37 | |||||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 609 | 31.53 | 1:05.62 | 1:39.64 | 2:13.22 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.81 | |||||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 596 | 32.05 | 1:05.93 | 1:39.89 | 2:14.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.12 | |||||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 592 | 32.29 | 1:07.55 | 1:40.93 | 2:14.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.81 | |||||||||
10 | Mia Steen Duus | 2001 | 586 | 31.48 | 1:06.57 | 1:41.05 | 2:14.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:12.11 | |||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 583 | 31.94 | 1:06.47 | 1:41.50 | 2:15.21 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.18 | |||||||||
12 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 580 | 32.37 | 1:07.35 | 1:41.53 | 2:15.43 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:13.79 | |||||||||
13 | Emilie Hørlykke | 1998 | 579 | 31.68 | 1:05.79 | 1:40.98 | 2:15.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.59 | |||||||||
14 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 576 | 32.01 | 1:06.67 | 1:41.06 | 2:15.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.04 | |||||||||
15 | Karla Louise Balle | 2001 | 570 | 31.57 | 1:06.02 | 1:41.27 | 2:16.24 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.38 | |||||||||
16 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 568 | 31.70 | 1:06.00 | 1:41.56 | 2:16.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.09 | |||||||||
17 | Tenna Jensen | 1998 | 568 | 32.18 | 1:07.10 | 1:42.51 | 2:16.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.08 | |||||||||
18 | Katrine Stampe | 2000 | 567 | 32.67 | 1:08.80 | 1:44.73 | 2:16.50 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:15.22 | |||||||||
19 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 559 | 31.99 | 1:06.99 | 1:43.04 | 2:17.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.31 | |||||||||
20 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 557 | 31.62 | 1:06.56 | 1:42.24 | 2:17.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.56 | |||||||||
21 | Frederikke Petri | 2001 | 545 | 31.80 | 1:07.02 | 1:42.46 | 2:18.31 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.04 | |||||||||
22 | Emmy Jonsson | 2001 | 536 | 32.63 | 1:08.61 | 1:44.28 | 2:19.00 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:19.19 | |||||||||
22 | Thit Bondo | 2000 | 536 | 32.11 | 1:07.14 | 1:43.16 | 2:19.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:15.08 | |||||||||
24 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 520 | 31.82 | 1:44.08 | 2:20.43 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.04 | |||||||||
25 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 515 | 33.10 | 1:08.71 | 1:45.02 | 2:20.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:21.18 | |||||||||
26 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 514 | 32.10 | 1:07.60 | 1:44.78 | 2:20.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.64 | |||||||||
27 | Mia Wennecke | 1999 | 510 | 32.07 | 1:07.23 | 1:44.59 | 2:21.39 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.41 | |||||||||
28 | Hannah Pilgaard | 1999 | 506 | 32.46 | 1:08.26 | 1:45.30 | 2:21.72 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:17.39 | |||||||||
29 | Amalie W. Olsen | 2001 | 502 | 32.45 | 1:08.58 | 1:45.73 | 2:22.10 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:16.00 | |||||||||
30 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 499 | 33.05 | 1:09.46 | 1:46.62 | 2:22.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:20.69 | |||||||||
31 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 498 | 31.60 | 1:08.26 | 1:45.61 | 2:22.50 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:20.61 | |||||||||
32 | Frederikke Houen | 1998 | 496 | 33.53 | 1:09.22 | 1:45.79 | 2:22.65 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.12 | |||||||||
33 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 493 | 31.57 | 1:07.40 | 1:44.48 | 2:22.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.01 | |||||||||
34 | Karina Garne Larsen | 2000 | 483 | 33.63 | 1:10.21 | 1:47.23 | 2:23.96 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:19.24 | |||||||||
35 | Jamilla Bistrup | 2001 | 481 | 32.03 | 1:08.65 | 1:45.93 | 2:24.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:20.75 | |||||||||
36 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 469 | 33.71 | 1:10.84 | 1:48.05 | 2:25.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.51 | |||||||||
37 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 463 | 33.54 | 1:10.84 | 1:48.49 | 2:25.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.83 | |||||||||
38 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 459 | 33.87 | 1:11.29 | 1:49.19 | 2:26.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.52 | |||||||||
39 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 453 | 33.13 | 1:09.84 | 1:48.18 | 2:27.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.09 | |||||||||
40 | Caroline Steffensen | 2000 | 453 | 34.56 | 1:11.82 | 1:49.99 | 2:27.02 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.08 | |||||||||
41 | Simone Jørgensen | 1999 | 446 | 34.05 | 1:11.24 | 1:49.54 | 2:27.84 | |||
Farum Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
42 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 429 | 32.00 | 1:10.89 | 1:49.63 | 2:29.75 | |||
Farum Svømmeklub | 3:18.54 | |||||||||
43 | Alice Gantriis | 2000 | 418 | 33.50 | 1:12.30 | 1:52.54 | 2:31.09 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:24.03 | |||||||||
44 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 401 | 35.38 | 1:13.89 | 1:53.74 | 2:33.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.45 | |||||||||
45 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 396 | 34.72 | 1:14.59 | 1:54.92 | 2:33.75 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:28.06 | |||||||||
46 | Ane Andersen | 1990 | 379 | 36.29 | 1:15.95 | 1:55.64 | 2:35.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.38 | |||||||||
47 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 355 | 34.98 | 1:15.98 | 1:58.99 | 2:39.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.32 | |||||||||
48 | Zofia Kulon | 2001 | 304 | 38.65 | 1:20.39 | 2:04.74 | 2:47.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:51.29 | |||||||||
- | Camilla Taylor | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:23.64 | |||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:19.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:49 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03,02 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 746 | 29.36 | 1:00.81 | 1:32.66 | 2:04.57 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:02.23 | |||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 681 | 30.49 | 1:03.70 | 1:36.35 | 2:08.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.10 | |||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 671 | 31.11 | 1:03.49 | 1:36.58 | 2:09.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.20 | |||||||||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | 648 | 30.34 | 1:03.43 | 1:36.76 | 2:10.53 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:08.83 | |||||||||
5 | Lina Sjöholm | 2000 | 633 | 30.39 | 1:03.77 | 1:37.67 | 2:11.54 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:08.37 | |||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 614 | 31.18 | 1:05.07 | 1:39.29 | 2:12.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.33 | |||||||||
7 | Karla Louise Balle | 2001 | 628 | 30.54 | 1:04.28 | 1:38.26 | 2:11.90 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.38 | |||||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 619 | 31.43 | 1:04.51 | 1:38.75 | 2:12.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.12 | |||||||||
9 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 618 | 31.62 | 1:05.60 | 1:39.65 | 2:12.59 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:13.79 | |||||||||
10 | Stephanie Hansen | 1996 | 597 | 31.02 | 1:04.40 | 1:39.38 | 2:14.17 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.81 | |||||||||
11 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 595 | 32.12 | 1:06.18 | 1:40.56 | 2:14.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.04 | |||||||||
12 | Emilie Hørlykke | 1998 | 567 | 31.82 | 1:06.05 | 1:41.51 | 2:16.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:49 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 650 | 28.13 | 58.59 | 1:28.36 | 1:57.74 | |||
Farum Svømmeklub | 1:58.01 | |||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 648 | 28.89 | 59.93 | 1:29.46 | 1:57.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.96 | |||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 639 | 28.17 | 58.06 | 1:28.54 | 1:58.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:55.28 | |||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 631 | 27.20 | 56.55 | 1:27.76 | 1:58.89 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.03 | |||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 606 | 28.08 | 58.42 | 1:29.33 | 2:00.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.34 | |||||||||
6 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 561 | 28.66 | 59.49 | 1:31.33 | 2:03.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.92 | |||||||||
7 | Oliver Christiansen | 1999 | 544 | 28.78 | 1:00.09 | 1:31.95 | 2:04.89 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:03.57 | |||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 539 | 28.94 | 1:00.21 | 1:32.71 | 2:05.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.29 | |||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 537 | 27.97 | 59.07 | 1:32.11 | 2:05.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.03 | |||||||||
10 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 518 | 28.80 | 1:00.85 | 1:34.40 | 2:06.99 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:03.88 | |||||||||
11 | Peter Gjerulff | 1996 | 509 | 28.31 | 1:01.39 | 1:36.70 | 2:07.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.39 | |||||||||
12 | Oliver Jacobsen | 1997 | 509 | 29.13 | 1:01.79 | 1:34.75 | 2:07.72 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:00.78 | |||||||||
13 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 502 | 28.76 | 1:01.34 | 1:34.99 | 2:08.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:03.92 | |||||||||
14 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 489 | 29.23 | 1:02.14 | 1:35.62 | 2:09.44 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.71 | |||||||||
15 | Gustav Frydensberg | 1999 | 485 | 30.10 | 1:02.74 | 1:36.30 | 2:09.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.83 | |||||||||
16 | Chris Johansen | 1996 | 483 | 29.17 | 1:00.98 | 1:35.68 | 2:09.95 | |||
Farum Svømmeklub | 2:02.19 | |||||||||
17 | Thomas Bech | 1998 | 483 | 29.66 | 1:02.14 | 1:35.65 | 2:09.99 | |||
Farum Svømmeklub | 2:06.47 | |||||||||
18 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 476 | 29.97 | 1:02.83 | 1:36.54 | 2:10.61 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.66 | |||||||||
19 | Lucas Hoffmann | 2000 | 471 | 30.02 | 1:04.43 | 1:38.01 | 2:11.03 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.66 | |||||||||
20 | Christian K. Jensen | 2000 | 469 | 30.00 | 1:03.99 | 1:37.80 | 2:11.28 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:11.41 | |||||||||
21 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 466 | 28.96 | 1:01.83 | 1:36.84 | 2:11.54 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:16.05 | |||||||||
22 | Marcus Rappenborg | 1999 | 464 | 29.41 | 1:03.12 | 1:37.99 | 2:11.70 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:09.93 | |||||||||
23 | Frederik Presskorn | 2000 | 462 | 30.76 | 1:04.81 | 1:38.87 | 2:11.89 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.35 | |||||||||
24 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 462 | 29.83 | 1:03.32 | 1:38.44 | 2:11.90 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.37 | |||||||||
25 | Kristian Torp | 2000 | 460 | 30.62 | 1:05.29 | 1:38.67 | 2:12.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.65 | |||||||||
26 | Alexander Mogensen | 1999 | 452 | 30.34 | 1:04.87 | 1:39.39 | 2:12.89 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:15.30 | |||||||||
27 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 437 | 28.22 | 1:00.89 | 1:36.97 | 2:14.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:07.15 | |||||||||
28 | Emil Tönshoff | 2000 | 435 | 29.92 | 1:04.55 | 1:40.05 | 2:14.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:13.32 | |||||||||
29 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 426 | 30.61 | 1:05.30 | 1:40.61 | 2:15.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
30 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 426 | 30.84 | 1:05.18 | 1:40.66 | 2:15.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.78 | |||||||||
31 | Marco Brander | 1996 | 425 | 31.35 | 1:05.70 | 1:41.04 | 2:15.65 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:16.40 | |||||||||
32 | Scott Steenberg | 2000 | 416 | 31.36 | 1:05.92 | 1:41.20 | 2:16.63 | |||
Farum Svømmeklub | 2:22.98 | |||||||||
33 | August Bugge | 2000 | 412 | 31.39 | 1:05.60 | 1:41.31 | 2:16.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.77 | |||||||||
34 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 396 | 30.44 | 1:05.11 | 1:42.07 | 2:18.84 | |||
Farum Svømmeklub | 2:25.98 | |||||||||
35 | Magnus Windahl | 2000 | 384 | 31.36 | 1:07.32 | 1:44.21 | 2:20.24 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.71 | |||||||||
36 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 366 | 32.39 | 1:08.41 | 1:46.64 | 2:22.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:19.58 | |||||||||
37 | Morten Kilhof | 2000 | 296 | 33.07 | 1:12.93 | 1:54.91 | 2:32.99 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:39.97 | |||||||||
38 | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | 262 | 34.60 | 1:13.71 | 1:56.76 | 2:39.36 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
- | Oliver Schiellerup | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:49 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 672 | 27.69 | 57.66 | 1:27.95 | 1:56.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.96 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 671 | 27.59 | 57.71 | 1:27.72 | 1:56.47 | |||
Farum Svømmeklub | 1:58.01 | |||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 653 | 27.68 | 57.54 | 1:28.05 | 1:57.56 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:55.28 | |||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 641 | 27.34 | 57.41 | 1:27.85 | 1:58.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.03 | |||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 599 | 28.52 | 59.85 | 1:30.82 | 2:00.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.34 | |||||||||
6 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 543 | 29.18 | 1:00.30 | 1:32.33 | 2:04.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:01.92 | |||||||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 566 | 29.57 | 1:01.50 | 1:33.49 | 2:03.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.29 | |||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 535 | 29.58 | 1:02.89 | 1:34.22 | 2:05.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.03 | |||||||||
9 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 528 | 28.50 | 1:00.43 | 1:33.38 | 2:06.12 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:03.88 | |||||||||
10 | Chris Johansen | 1996 | 508 | 28.44 | 1:00.42 | 1:33.43 | 2:07.77 | |||
Farum Svømmeklub | 2:02.19 | |||||||||
11 | Peter Gjerulff | 1996 | 501 | 29.61 | 1:03.87 | 1:38.03 | 2:08.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.39 | |||||||||
12 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 489 | 29.04 | 1:01.96 | 1:35.87 | 2:09.44 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:03.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:50 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 1:06,31 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 707 | 31.46 | 1:05.24 | Farum Cup Rekord | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.35 | |||||||||
2 | Victoria Bierre | 2000 | 693 | 32.92 | 1:05.67 | Farum Cup Rekord | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 680 | 32.30 | 1:06.09 | Farum Cup Rekord | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.66 | |||||||||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 656 | 33.08 | 1:06.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.14 | |||||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 578 | 34.56 | 1:09.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.31 | |||||||||
6 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 555 | 33.95 | 1:10.71 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
7 | Caroline Hørlykke | 2000 | 552 | 34.51 | 1:10.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
8 | Eva Olsen | 2000 | 536 | 34.69 | 1:11.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
9 | Mathilde Olsen | 1998 | 535 | 34.98 | 1:11.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.89 | |||||||||
10 | Klara Reeh | 1999 | 535 | 34.98 | 1:11.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.67 | |||||||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | 528 | 33.90 | 1:11.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.33 | |||||||||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 525 | 34.52 | 1:12.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.90 | |||||||||
13 | Stephanie Hansen | 1996 | 516 | 35.73 | 1:12.44 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.76 | |||||||||
14 | Emilie Hørlykke | 1998 | 509 | 35.03 | 1:12.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
15 | Julie Stampe Meier | 2001 | 498 | 34.74 | 1:13.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.57 | |||||||||
16 | Frederikke Dons | 1998 | 497 | 35.80 | 1:13.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.14 | |||||||||
17 | Sara Krell Refn | 1999 | 489 | 35.29 | 1:13.77 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
18 | Mia Wennecke | 1999 | 487 | 35.17 | 1:13.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 476 | 35.73 | 1:14.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
20 | Sofie W. Krattet | 2000 | 449 | 36.68 | 1:15.85 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:15.22 | |||||||||
21 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 444 | 36.75 | 1:16.17 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
22 | Frederikke Petri | 2001 | 429 | 37.84 | 1:17.05 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
23 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 416 | 37.64 | 1:17.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
24 | Iben Jeppesen | 2000 | 413 | 37.73 | 1:18.02 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.87 | |||||||||
25 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 391 | 37.79 | 1:19.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
26 | Rebekka Windahl | 2001 | 379 | 39.80 | 1:20.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.87 | |||||||||
27 | Thea Krøll | 2000 | 375 | 37.91 | 1:20.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.97 | |||||||||
28 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 366 | 39.48 | 1:21.22 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.52 | |||||||||
29 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 351 | 38.67 | 1:22.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
30 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 342 | 39.11 | 1:23.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.72 | |||||||||
31 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 318 | 41.54 | 1:25.08 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.72 | |||||||||
32 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 291 | 42.58 | 1:27.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.13 | |||||||||
33 | Zofia Kulon | 2001 | 280 | 44.16 | 1:28.80 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.40 | |||||||||
34 | Ane Andersen | 1990 | 267 | 43.57 | 1:30.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
- | Camilla Taylor | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.42 | |||||||||
- | Signe Skousen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.10 | |||||||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:50 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:36 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 1:06,31 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 760 | 31.51 | 1:03.67 | Farum Cup Rekord | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 733 | 30.77 | 1:04.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.35 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 686 | 32.74 | 1:05.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.66 | |||||||||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 653 | 32.80 | 1:06.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.14 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 566 | 34.58 | 1:10.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
6 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 531 | 34.54 | 1:11.73 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
7 | Eva Olsen | 2000 | 565 | 34.29 | 1:10.27 | OD1 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
8 | Mathilde Olsen | 1998 | 565 | 34.35 | 1:10.27 | OD2 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.89 | |||||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | 550 | 33.32 | 1:10.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.33 | |||||||||
10 | Klara Reeh | 1999 | 535 | 35.01 | 1:11.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.67 | |||||||||
11 | Stephanie Hansen | 1996 | 519 | 35.59 | 1:12.32 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.76 | |||||||||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 509 | 35.47 | 1:12.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:36 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:51 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57,46 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 737 | 28.26 | 57.48 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.80 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 597 | 30.58 | 1:01.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 583 | 29.87 | 1:02.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.51 | |||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 542 | 30.97 | 1:03.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
5 | William Matras | 1998 | 540 | 30.33 | 1:03.75 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
6 | Anton Olsen | 1998 | 514 | 31.38 | 1:04.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
7 | Isak Larsson | 2000 | 511 | 31.50 | 1:04.95 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:03.45 | |||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 501 | 31.80 | 1:05.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.97 | |||||||||
9 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 493 | 31.89 | 1:05.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
10 | Alfred Persson | 2000 | 486 | 31.78 | 1:06.03 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:07.53 | |||||||||
11 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 468 | 31.39 | 1:06.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.33 | |||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 460 | 32.85 | 1:07.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.81 | |||||||||
13 | Jakob Petersen | 1999 | 442 | 33.06 | 1:08.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.63 | |||||||||
14 | Chris Johansen | 1996 | 437 | 32.43 | 1:08.41 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
15 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 399 | 33.35 | 1:10.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.67 | |||||||||
16 | Jonas Hyllested | 1999 | 390 | 34.39 | 1:11.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
17 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 366 | 36.17 | 1:12.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
18 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 258 | 39.00 | 1:21.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.81 | |||||||||
19 | Tino Floris | 1998 | 244 | 40.00 | 1:23.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:36.00 | |||||||||
20 | Morten Kilhof | 2000 | 216 | 43.13 | 1:26.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.61 | |||||||||
21 | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | 192 | 42.70 | 1:30.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:35.47 | |||||||||
- | Kevin Witt Christensen | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 56.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:51 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57,46 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 748 | 27.87 | 57.20 | Farum Cup Rekord | ||||
Farum Svømmeklub | 55.80 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 571 | 30.41 | 1:02.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 567 | 30.49 | 1:02.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 566 | 30.58 | 1:02.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.51 | |||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 525 | 30.55 | 1:04.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
6 | Isak Larsson | 2000 | 507 | 31.05 | 1:05.11 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:03.45 | |||||||||
7 | Alfred Persson | 2000 | 492 | 31.66 | 1:05.79 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:07.53 | |||||||||
8 | Chris Johansen | 1996 | 475 | 32.03 | 1:06.54 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
9 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 452 | 33.76 | 1:07.67 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.81 | |||||||||
10 | Alexander Eggers | 1999 | 451 | 33.03 | 1:07.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.97 | |||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.63 | |||||||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:37 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:51 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25,41 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 609 | 38.38 | 1:21.15 | 2:02.75 | 2:44.09 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.39 | |||||||||
2 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 591 | 38.13 | 1:20.33 | 2:03.42 | 2:45.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.79 | |||||||||
3 | Signe Nielsen | 1998 | 565 | 38.46 | 1:20.99 | 2:04.71 | 2:48.21 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:41.00 | |||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 514 | 40.47 | 1:25.00 | 2:09.51 | 2:53.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.86 | |||||||||
5 | Julie Bak | 1997 | 505 | 39.47 | 1:23.61 | 2:08.90 | 2:54.65 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.03 | |||||||||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 502 | 39.67 | 1:23.50 | 2:08.96 | 2:54.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.49 | |||||||||
7 | Hannah Pilgaard | 1999 | 460 | 40.54 | 1:25.82 | 2:12.90 | 3:00.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.24 | |||||||||
8 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 434 | 41.99 | 1:28.96 | 2:16.23 | 3:03.63 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.02 | |||||||||
9 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 403 | 42.33 | 1:29.26 | 2:17.79 | 3:08.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:58.02 | |||||||||
10 | Signe Skousen | 1999 | 380 | 42.11 | 1:31.26 | 2:21.66 | 3:12.01 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:58.40 | |||||||||
11 | Karina Garne Larsen | 2000 | 372 | 44.87 | 1:34.21 | 2:23.51 | 3:13.34 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:03.10 | |||||||||
12 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 264 | 47.07 | 1:41.33 | 2:38.92 | 3:36.58 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:18.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:51 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25,41 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 675 | 37.21 | 1:17.69 | 1:58.25 | 2:38.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.39 | |||||||||
2 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 541 | 40.40 | 1:24.58 | 2:08.80 | 2:50.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.49 | |||||||||
3 | Julie Bak | 1997 | 513 | 39.54 | 1:23.93 | 2:08.87 | 2:53.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.03 | |||||||||
4 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 420 | 42.60 | 1:29.81 | 2:17.25 | 3:05.66 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.02 | |||||||||
- | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.79 | |||||||||
- | Tenna Jensen | 1998 | DSQ | Flyben hele vejen | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:37 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:51 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 587 | 34.84 | 1:13.59 | 1:52.68 | 2:31.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.37 | |||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 581 | 33.73 | 1:12.52 | 1:52.58 | 2:32.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.11 | |||||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | 560 | 35.16 | 1:14.14 | 1:53.77 | 2:34.03 | Deltager ikke i finalen | ||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.58 | |||||||||
4 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 535 | 35.39 | 1:15.09 | 1:56.15 | 2:36.38 | |||
Farum Svømmeklub | 2:30.08 | |||||||||
5 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 512 | 36.30 | 1:16.74 | 1:57.50 | 2:38.72 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:33.03 | |||||||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | 494 | 35.33 | 1:16.64 | 1:58.64 | 2:40.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.86 | |||||||||
7 | Hannibal Steenfos | 1996 | 490 | 36.57 | 1:17.41 | 1:59.23 | 2:41.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.36 | |||||||||
8 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 455 | 37.13 | 1:18.44 | 2:01.35 | 2:45.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.72 | |||||||||
9 | Mikkel Ulrich | 1998 | 449 | 35.58 | 1:16.83 | 2:00.96 | 2:45.76 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:38.11 | |||||||||
10 | Lucas Hoffmann | 2000 | 446 | 37.69 | 1:20.61 | 2:04.50 | 2:46.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.52 | |||||||||
11 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | 425 | 37.86 | 1:20.70 | 2:05.22 | 2:48.90 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
12 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 410 | 37.68 | 1:21.71 | 2:06.55 | 2:50.91 | |||
Farum Svømmeklub | 3:00.95 | |||||||||
13 | Marco Brander | 1996 | 405 | 39.24 | 1:22.92 | 2:06.65 | 2:51.58 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:46.69 | |||||||||
14 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 371 | 38.66 | 1:23.09 | 2:09.62 | 2:56.64 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.22 | |||||||||
15 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 358 | 39.43 | 1:24.97 | 2:11.45 | 2:58.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:48.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:51 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 589 | 34.72 | 1:13.03 | 1:52.23 | 2:31.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.37 | |||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 587 | 34.89 | 1:14.70 | 1:54.07 | 2:31.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.11 | |||||||||
3 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 565 | 34.27 | 1:13.15 | 1:53.07 | 2:33.57 | |||
Farum Svømmeklub | 2:30.08 | |||||||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 535 | 35.57 | 1:15.16 | 1:55.82 | 2:36.41 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:33.03 | |||||||||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | 471 | 36.66 | 1:18.26 | 2:01.30 | 2:43.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.36 | |||||||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | 464 | 36.87 | 1:19.39 | 2:01.61 | 2:44.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:38 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:51 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 654 | 30.16 | 1:04.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.50 | |||||||||
2 | Katrine Stampe | 2000 | 567 | 32.47 | 1:07.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.41 | |||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 564 | 31.64 | 1:07.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 562 | 31.40 | 1:07.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | 561 | 32.02 | 1:07.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | 561 | 31.87 | 1:07.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.36 | |||||||||
7 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 530 | 31.90 | 1:08.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
8 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 518 | 31.22 | 1:09.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
9 | Caroline Hørlykke | 2000 | 510 | 32.09 | 1:09.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 484 | 33.39 | 1:10.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.07 | |||||||||
11 | Emmy Jonsson | 2001 | 479 | 33.62 | 1:11.08 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:13.01 | |||||||||
12 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 477 | 32.83 | 1:11.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
13 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 476 | 32.99 | 1:11.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.54 | |||||||||
14 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 475 | 33.50 | 1:11.28 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
15 | Signe Nielsen | 1998 | 474 | 33.46 | 1:11.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.30 | |||||||||
16 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 470 | 32.70 | 1:11.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
17 | Frederikke Houen | 1998 | 462 | 32.22 | 1:11.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
18 | Clara Marott Schelde | 2000 | 458 | 33.02 | 1:12.14 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
19 | Klara Reeh | 1999 | 457 | 33.26 | 1:12.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
20 | Jamilla Bistrup | 2001 | 450 | 33.20 | 1:12.58 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.69 | |||||||||
21 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 446 | 33.58 | 1:12.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.50 | |||||||||
22 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 435 | 33.72 | 1:13.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.53 | |||||||||
23 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 421 | 32.74 | 1:14.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.94 | |||||||||
24 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 401 | 32.55 | 1:15.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
25 | Thit Bondo | 2000 | 394 | 35.05 | 1:15.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.17 | |||||||||
26 | Cecilie Elkjær | 2001 | 389 | 33.25 | 1:16.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.23 | |||||||||
27 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 382 | 35.71 | 1:16.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
28 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 376 | 34.38 | 1:17.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.83 | |||||||||
29 | Kaja Aunstrup | 1998 | 374 | 35.00 | 1:17.18 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.75 | |||||||||
30 | Camille Erichsen | 2001 | 373 | 35.64 | 1:17.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.47 | |||||||||
31 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 365 | 34.77 | 1:17.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.31 | |||||||||
32 | Frederikke Petri | 2001 | 363 | 35.75 | 1:17.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
33 | Mathilde Olsen | 1998 | 343 | 35.30 | 1:19.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.40 | |||||||||
34 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 325 | 35.71 | 1:20.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.12 | |||||||||
35 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 320 | 35.33 | 1:21.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
36 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 239 | 40.34 | 1:29.65 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
37 | Zofia Kulon | 2001 | 230 | 40.85 | 1:30.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
38 | Louise Albrechtsen | 1998 | 224 | 35.85 | 1:31.53 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
39 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 179 | 44.54 | 1:38.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.78 | |||||||||
- | Ida Just Mikkelsen | 2001 | DSQ | esb v 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:51 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 663 | 30.02 | 1:03.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.50 | |||||||||
2 | Katrine Stampe | 2000 | 580 | 31.35 | 1:06.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.41 | |||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 571 | 31.65 | 1:07.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.94 | |||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 569 | 31.94 | 1:07.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
5 | Frederikke Hansen | 1998 | 561 | 31.84 | 1:07.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.36 | |||||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 555 | 31.80 | 1:07.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.10 | |||||||||
7 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 565 | 31.41 | 1:07.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
8 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 547 | 30.61 | 1:08.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
9 | Caroline Hørlykke | 2000 | 494 | 32.28 | 1:10.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 493 | 32.45 | 1:10.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.07 | |||||||||
11 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 487 | 32.40 | 1:10.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
12 | Emmy Jonsson | 2001 | 473 | 33.09 | 1:11.37 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:13.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:38 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:52 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 56,67 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 710 | 26.17 | 55.82 | Farum Cup Rekord | ||||
Farum Svømmeklub | 54.59 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 655 | 26.35 | 57.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | 622 | 27.79 | 58.35 | |||||
Farum Svømmeklub | 54.94 | |||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 615 | 27.58 | 58.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.19 | |||||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 583 | 27.98 | 59.63 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 59.58 | |||||||||
6 | Thomas Bech | 1998 | 571 | 28.00 | 1:00.02 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
7 | Daniel Christian | 1998 | 567 | 28.11 | 1:00.16 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
8 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 567 | 28.24 | 1:00.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.65 | |||||||||
9 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 555 | 28.57 | 1:00.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.13 | |||||||||
10 | Oscar Olsson | 1999 | 528 | 27.82 | 1:01.61 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 57.84 | |||||||||
11 | Oliver Christiansen | 1999 | 524 | 28.28 | 1:01.77 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59.60 | |||||||||
12 | Marcus Rappenborg | 1999 | 523 | 28.20 | 1:01.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.02 | |||||||||
13 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 512 | 29.49 | 1:02.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.92 | |||||||||
14 | Isak Larsson | 2000 | 491 | 28.68 | 1:03.15 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 59.12 | |||||||||
15 | Martin Szokody | 1999 | 482 | 28.85 | 1:03.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.48 | |||||||||
16 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 477 | 29.38 | 1:03.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
17 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 476 | 30.24 | 1:03.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
18 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 469 | 29.72 | 1:04.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
19 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 465 | 30.26 | 1:04.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.12 | |||||||||
20 | Oliver Jacobsen | 1997 | 461 | 29.42 | 1:04.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.86 | |||||||||
21 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 457 | 29.61 | 1:04.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.44 | |||||||||
22 | Jakob Petersen | 1999 | 445 | 30.27 | 1:05.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.08 | |||||||||
23 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 435 | 30.24 | 1:05.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.74 | |||||||||
24 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 434 | 29.90 | 1:05.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.40 | |||||||||
25 | Peter Gjerulff | 1996 | 423 | 29.64 | 1:06.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
26 | Kristian Torp | 2000 | 408 | 31.06 | 1:07.13 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.89 | |||||||||
27 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 392 | 31.68 | 1:08.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
28 | Christian K. Jensen | 2000 | 378 | 32.68 | 1:08.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.98 | |||||||||
29 | Alexander Mogensen | 1999 | 363 | 32.21 | 1:09.81 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
30 | Peter Forsberg | 1997 | 360 | 32.18 | 1:09.98 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
31 | Oliver Schiellerup | 2000 | 346 | 33.07 | 1:10.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.65 | |||||||||
32 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 332 | 31.82 | 1:11.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
33 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 320 | 33.36 | 1:12.83 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.58 | |||||||||
34 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 311 | 32.42 | 1:13.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.50 | |||||||||
35 | Magnus Windahl | 2000 | 279 | 34.65 | 1:16.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.29 | |||||||||
36 | Tino Floris | 1998 | 211 | 37.94 | 1:23.66 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:29.00 | |||||||||
37 | Morten Kilhof | 2000 | 154 | 42.58 | 1:32.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.99 | |||||||||
- | Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | DSQ | esb v 100m | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
- | Gustav Frydensberg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:52 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:39 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 56,67 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 693 | 26.46 | 56.28 | |||||
Farum Svømmeklub | 54.94 | |||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 650 | 27.02 | 57.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.19 | |||||||||
3 | Daniel Christian | 1998 | 611 | 27.42 | 58.70 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
4 | Thomas Bech | 1998 | 590 | 27.53 | 59.38 | |||||
Farum Svømmeklub | 58.28 | |||||||||
5 | Oscar Olsson | 1999 | 580 | 28.52 | 59.71 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 57.84 | |||||||||
6 | Oliver Christiansen | 1999 | 549 | 28.49 | 1:00.84 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59.60 | |||||||||
7 | Marcus Rappenborg | 1999 | 533 | 28.23 | 1:01.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.02 | |||||||||
8 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 523 | 29.22 | 1:01.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.92 | |||||||||
9 | Isak Larsson | 2000 | 503 | 28.04 | 1:02.63 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 59.12 | |||||||||
10 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 457 | 29.60 | 1:04.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
11 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 420 | 29.92 | 1:06.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
- | Pierre Høgenhaug | 1999 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:39 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:33 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 21, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 9:02,14 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 726 | 1:05.47 | 2:12.88 | 3:20.33 | 4:28.17 | 9:02.14 | Farum Cup Rekord | |
Sigma Swim Allerød | 8:56.00 | 5:36.76 | 6:45.58 | 7:54.26 | ||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 719 | 1:06.23 | 2:15.47 | 3:25.55 | 4:35.16 | 9:03.81 | ||
Sigma Swim Birkerød | 8:58.00 | 5:43.27 | 6:50.84 | 7:58.07 | ||||||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | 680 | 1:05.55 | 2:13.28 | 3:22.95 | 4:33.10 | 9:14.05 | ||
Sigma Swim Birkerød | 8:52.00 | 5:42.63 | 6:53.95 | 8:05.25 | ||||||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | 658 | 1:07.36 | 2:18.43 | 3:30.04 | 4:41.33 | 9:20.20 | ||
Sigma Swim Allerød | 9:05.00 | 5:50.36 | 7:01.01 | 8:10.88 | ||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 637 | 1:09.62 | 2:22.64 | 3:35.98 | 4:47.76 | 9:26.35 | ||
Sigma Swim Birkerød | 9:24.00 | 5:58.18 | 7:08.46 | 8:18.34 | ||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 631 | 1:10.05 | 2:23.09 | 3:35.03 | 4:46.14 | 9:28.04 | ||
Sigma Swim Birkerød | 9:28.00 | 5:56.78 | 7:07.17 | 8:18.02 | ||||||
7 | Lina Sjöholm | 2000 | 621 | 1:07.32 | 2:19.13 | 3:31.20 | 4:43.50 | 9:31.00 | ||
Sjöbo Simsällskap | 9:18.00 | 5:54.62 | 7:06.78 | 8:19.24 | ||||||
8 | Erica Sjöholm | 1997 | 612 | 1:09.19 | 2:22.38 | 3:35.47 | 4:48.52 | 9:33.86 | ||
Sjöbo Simsällskap | 9:04.81 | 6:00.43 | 7:12.21 | 8:24.57 | ||||||
9 | Kamilla Larsen | 1996 | 561 | 1:11.36 | 2:24.73 | 3:38.87 | 4:52.94 | 9:50.85 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:39.49 | 6:07.85 | 7:22.37 | 8:37.17 | ||||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 542 | 1:10.30 | 2:24.84 | 3:40.04 | 4:55.46 | 9:57.66 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:56.59 | 6:11.83 | 7:27.74 | 8:43.72 | ||||||
11 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 515 | 1:11.86 | 2:27.22 | 3:43.91 | 5:00.59 | 10:08.02 | ||
Helsingør Svømmeklub | 10:07.00 | 6:17.84 | 7:34.82 | 8:52.21 | ||||||
12 | Caroline Steffensen | 2000 | 481 | 1:14.72 | 2:34.44 | 3:55.23 | 5:15.19 | 10:21.94 | ||
Ringsted Svømme Klub | 10:02.46 | 6:32.39 | 7:48.77 | 9:06.13 | ||||||
13 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 464 | 1:11.93 | 2:29.99 | 3:49.46 | 5:09.41 | 10:29.44 | ||
Ringsted Svømme Klub | 10:05.46 | 6:29.80 | 7:49.63 | 9:10.05 | ||||||
14 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 448 | 1:13.34 | 2:31.88 | 3:52.04 | 5:13.10 | 10:36.90 | ||
Lyngby Svømmeklub | 10:26.00 | 6:33.57 | 7:54.29 | 9:16.52 | ||||||
15 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 280 | 1:23.35 | 2:57.06 | 4:31.28 | 6:05.71 | 12:24.98 | ||
Solrød Svømmeklub | 9:59.99 | 7:41.35 | 9:18.12 | 10:54.29 | ||||||
- | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 9:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:33 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:33 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:27,75 2012-04-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 645 | 1:03.80 | 2:10.57 | 3:16.95 | 4:23.50 | 8:43.21 | ||
Sigma Swim Birkerød | 9:06.00 | 5:29.84 | 6:35.77 | 7:41.23 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 561 | 1:04.88 | 2:12.54 | 3:20.22 | 4:27.54 | 9:07.97 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:00.43 | 5:36.35 | 6:46.74 | 7:58.11 | ||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 557 | 1:05.28 | 2:13.58 | 3:22.72 | 4:31.94 | 9:09.41 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:07.03 | 5:42.16 | 6:52.10 | 8:02.28 | ||||||
4 | Alfred Persson | 2000 | 513 | 1:05.73 | 2:16.70 | 3:27.22 | 4:39.35 | 9:24.54 | ||
Sjöbo Simsällskap | 9:24.88 | 5:51.50 | 7:03.12 | 8:14.59 | ||||||
5 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 490 | 1:05.78 | 2:16.89 | 3:29.22 | 4:42.02 | 9:33.23 | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 9:07.45 | 5:55.27 | 7:08.65 | 8:22.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:33 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 3:58,58 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Damer A | 0 | 663 | 4:01.85 | ||||||
Sigma Swim | 4:20.00 | |||||||||
Katrine Stampe | 2000 | 30.71 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 28.70 | 59.58 | 2:02.58 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 27.87 | 58.21 | 3:00.79 | ||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 29.10 | 1:01.06 | 4:01.85 | ||||||
2 | Hovedstadens Damer 1 | 1998 | 660 | 4:02.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.64 | |||||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 29.97 | 1:01.69 | 1:01.69 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 28.06 | 58.35 | 2:00.04 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 29.64 | 1:01.03 | 3:01.07 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 29.32 | 1:01.20 | 4:02.27 | ||||||
3 | Lyngby Damer | 0 | 650 | 4:03.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 30.39 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 28.23 | 58.98 | 2:01.15 | ||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 28.94 | 1:01.29 | 3:02.44 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 29.32 | 1:01.05 | 4:03.49 | ||||||
4 | Lyngby Junior 1 | 1999 | 607 | 4:09.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
Klara Reeh | 1999 | 29.24 | 1:00.57 | 1:00.57 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 29.73 | 1:01.69 | 2:02.26 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.71 | 1:03.18 | 3:05.44 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 30.15 | 1:03.63 | 4:09.07 | ||||||
5 | Farum Girl Squad | 1999 | 506 | 4:24.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:15.14 | |||||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 30.78 | 1:05.25 | 1:05.25 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 30.68 | 1:04.84 | 2:10.09 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.53 | 1:05.38 | 3:15.47 | ||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 32.19 | 1:09.16 | 4:24.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:42 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:43 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Farum Cup Senior: Farum Herrer 3:35,91 2010-01-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Farum Guns H+ Arkitekter | 1990 | 702 | 3:31.75 | Farum Cup Rekord | |||||
Farum Svømmeklub | 3:24.29 | |||||||||
Philip Greve | 1998 | 26.80 | 54.68 | 54.68 | ||||||
Magnus Jákupsson | 1994 | 25.05 | 52.76 | 1:47.44 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 25.91 | 53.59 | 2:41.03 | ||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 24.23 | 50.72 | 3:31.75 | ||||||
2 | Lyngby Herrer | 0 | 651 | 3:37.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:40.00 | |||||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 26.71 | 54.67 | 54.67 | ||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 26.53 | 55.46 | 1:50.13 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 25.75 | 53.63 | 2:43.76 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 25.74 | 53.42 | 3:37.18 | ||||||
3 | Hovedstadens Herrer 1 | 1996 | 627 | 3:39.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:36.04 | |||||||||
Giano Grillo | 1998 | 27.03 | 54.41 | 54.41 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 26.01 | 53.90 | 1:48.31 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 26.68 | 55.80 | 2:44.11 | ||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 25.79 | 55.72 | 3:39.83 | ||||||
4 | Hovedstadens Herrer 2 | 1996 | 540 | 3:51.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:01.82 | |||||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 27.09 | 56.21 | 56.21 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 27.28 | 59.17 | 1:55.38 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 28.95 | 1:00.65 | 2:56.03 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 26.60 | 55.01 | 3:51.04 | ||||||
5 | Solrød Herrer 2 | 1994 | 333 | 4:31.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Rasmus Jakobsen | 1994 | 30.29 | 1:06.66 | 1:06.66 | ||||||
Bastian Rosgaard Sejberg | 2000 | 34.02 | 1:12.14 | 2:18.80 | ||||||
Morten Kilhof | 2000 | 32.70 | 1:10.85 | 3:29.65 | ||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 29.39 | 1:01.79 | 4:31.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:43 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:29 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 650 | 31.03 | 1:06.82 | 1:51.99 | 2:25.53 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.46 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 633 | 31.59 | 1:11.03 | 1:51.84 | 2:26.84 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.45 | |||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 627 | 30.78 | 1:08.28 | 1:52.55 | 2:27.35 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:21.39 | |||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 616 | 31.22 | 1:09.12 | 1:53.95 | 2:28.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.54 | |||||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 605 | 32.24 | 1:11.23 | 1:54.56 | 2:29.05 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:26.96 | |||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 604 | 32.26 | 1:11.40 | 1:54.53 | 2:29.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.81 | |||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 597 | 32.97 | 1:10.39 | 1:55.77 | 2:29.70 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.05 | |||||||||
8 | Erica Sjöholm | 1997 | 583 | 32.28 | 1:10.59 | 1:56.53 | 2:30.89 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:26.08 | |||||||||
9 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 566 | 33.78 | 1:09.88 | 1:56.87 | 2:32.46 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | 2:30.61 | |||||||||
10 | Freja Gram | 1999 | 565 | 32.79 | 1:11.98 | 1:59.20 | 2:32.48 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.18 | |||||||||
11 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 561 | 32.39 | 1:11.35 | 1:56.53 | 2:32.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.26 | |||||||||
12 | Klara Reeh | 1999 | 554 | 32.83 | 1:12.48 | 2:00.03 | 2:33.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.29 | |||||||||
13 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 552 | 32.89 | 1:12.61 | 1:58.64 | 2:33.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.71 | |||||||||
14 | Frederikke Dons | 1998 | 546 | 31.92 | 1:11.95 | 1:59.94 | 2:34.24 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:32.52 | |||||||||
15 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 535 | 33.34 | 1:16.53 | 2:00.04 | 2:35.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.93 | |||||||||
16 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 532 | 33.11 | 1:16.66 | 2:01.46 | 2:35.63 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.45 | |||||||||
17 | Hannah Pilgaard | 1999 | 525 | 32.29 | 1:14.85 | 1:59.16 | 2:36.24 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.79 | |||||||||
18 | Jamilla Bistrup | 2001 | 519 | 33.14 | 1:13.84 | 2:00.18 | 2:36.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.39 | |||||||||
19 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 511 | 34.42 | 1:18.55 | 1:59.89 | 2:37.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.84 | |||||||||
20 | Frederikke Mertins | 2000 | 504 | 33.01 | 1:13.28 | 1:58.84 | 2:38.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.62 | |||||||||
21 | Frederikke Houen | 1998 | 499 | 31.75 | 1:12.22 | 2:02.20 | 2:38.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.14 | |||||||||
22 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 492 | 33.29 | 1:16.19 | 2:01.86 | 2:39.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.67 | |||||||||
23 | Zenia Aarestrup | 2001 | 476 | 35.49 | 1:15.02 | 2:03.05 | 2:41.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.73 | |||||||||
24 | Frederikke Petri | 2001 | 474 | 36.47 | 1:17.62 | 2:06.28 | 2:41.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
25 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 468 | 35.71 | 1:15.82 | 2:04.01 | 2:42.42 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:47.45 | |||||||||
26 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 452 | 33.56 | 1:16.36 | 2:03.73 | 2:44.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.41 | |||||||||
27 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 445 | 34.71 | 1:19.57 | 2:06.73 | 2:45.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.39 | |||||||||
28 | Julie Bak | 1997 | 430 | 33.54 | 1:21.03 | 2:05.00 | 2:47.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.77 | |||||||||
29 | Rebekka Windahl | 2001 | 416 | 37.19 | 1:21.52 | 2:10.00 | 2:48.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:49.61 | |||||||||
30 | Iben Jeppesen | 2000 | 410 | 35.66 | 1:20.48 | 2:11.25 | 2:49.74 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:43.92 | |||||||||
31 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 404 | 33.49 | 1:22.03 | 2:07.06 | 2:50.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.55 | |||||||||
32 | Caroline Steffensen | 2000 | 399 | 34.97 | 1:21.38 | 2:14.38 | 2:51.27 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:45.91 | |||||||||
33 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 361 | 34.84 | 1:22.27 | 2:14.28 | 2:57.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.90 | |||||||||
34 | Karla Sejling | 2001 | 352 | 35.95 | 1:20.96 | 2:16.97 | 2:58.50 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:54.70 | |||||||||
35 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 309 | 39.47 | 1:25.73 | 2:23.70 | 3:06.44 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:03.46 | |||||||||
- | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.40 | |||||||||
- | Signe Nielsen | 1998 | DSQ | esb v 150m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:33.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:29 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:13 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 685 | 30.80 | 1:06.85 | 1:50.66 | 2:23.04 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:23.46 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 647 | 31.45 | 1:08.34 | 1:52.47 | 2:25.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.54 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 623 | 31.72 | 1:11.40 | 1:54.14 | 2:27.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.81 | |||||||||
4 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 610 | 31.51 | 1:10.11 | 1:54.01 | 2:28.70 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:26.96 | |||||||||
5 | Erica Sjöholm | 1997 | 562 | 31.82 | 1:11.15 | 1:58.00 | 2:32.82 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:26.08 | |||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 602 | 32.29 | 1:11.01 | 1:54.76 | 2:29.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.26 | |||||||||
7 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 564 | 32.57 | 1:15.40 | 1:58.17 | 2:32.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.93 | |||||||||
8 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 562 | 32.57 | 1:12.25 | 1:57.59 | 2:32.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.71 | |||||||||
9 | Frederikke Dons | 1998 | 542 | 32.72 | 1:14.13 | 2:01.11 | 2:34.66 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:32.52 | |||||||||
10 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 542 | 33.76 | 2:01.04 | 2:34.68 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.45 | |||||||||
11 | Jamilla Bistrup | 2001 | 478 | 33.72 | 1:17.26 | 2:02.82 | 2:41.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.39 | |||||||||
- | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | DSQ | crawlben vend. 100 m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:21.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:13 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:29 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 677 | 28.08 | 1:01.98 | 1:39.30 | 2:09.82 | |||
Farum Svømmeklub | 2:11.59 | |||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 613 | 29.01 | 1:05.52 | 1:42.31 | 2:14.16 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | 2:15.29 | |||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 572 | 29.09 | 1:05.37 | 1:46.12 | 2:17.29 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:14.30 | |||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 570 | 29.02 | 1:06.22 | 1:44.57 | 2:17.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.55 | |||||||||
5 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 558 | 29.73 | 1:04.87 | 1:46.58 | 2:18.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:15.93 | |||||||||
6 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 553 | 27.64 | 1:03.14 | 1:46.54 | 2:18.81 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:23.35 | |||||||||
7 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 536 | 29.14 | 1:06.10 | 1:47.11 | 2:20.26 | Deltager ikke i finalen | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.83 | |||||||||
8 | Anton Borring Andersen | 1999 | 533 | 29.35 | 1:06.18 | 1:48.65 | 2:20.55 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:13.00 | |||||||||
9 | William Matras | 1998 | 514 | 28.87 | 1:05.16 | 1:48.78 | 2:22.31 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.07 | |||||||||
10 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 506 | 30.18 | 1:08.63 | 1:48.70 | 2:23.02 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | 2:17.46 | |||||||||
11 | Lucas Hoffmann | 2000 | 468 | 30.52 | 1:11.53 | 1:53.80 | 2:26.83 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:24.10 | |||||||||
12 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 464 | 30.46 | 1:10.43 | 1:54.80 | 2:27.24 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.13 | |||||||||
13 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 458 | 30.28 | 1:08.62 | 1:53.94 | 2:27.83 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | 2:21.79 | |||||||||
14 | Mikkel Ulrich | 1998 | 457 | 30.30 | 1:07.53 | 1:52.00 | 2:27.92 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.24 | |||||||||
15 | Jakob Petersen | 1999 | 455 | 29.85 | 1:07.73 | 1:52.26 | 2:28.18 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:21.71 | |||||||||
16 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 445 | 31.63 | 1:08.52 | 1:55.04 | 2:29.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.71 | |||||||||
17 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 438 | 32.25 | 1:11.37 | 1:56.35 | 2:30.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.01 | |||||||||
18 | Frederik Presskorn | 2000 | 437 | 30.66 | 1:09.86 | 1:57.28 | 2:30.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.84 | |||||||||
19 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 428 | 30.75 | 1:11.21 | 1:56.43 | 2:31.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.05 | |||||||||
20 | Marco Brander | 1996 | 420 | 33.01 | 1:12.03 | 1:57.05 | 2:32.14 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.10 | |||||||||
21 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 399 | 31.82 | 1:10.51 | 1:57.97 | 2:34.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.06 | |||||||||
22 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 399 | 32.20 | 1:16.03 | 2:00.82 | 2:34.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:42.74 | |||||||||
23 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 385 | 34.26 | 1:16.39 | 2:01.62 | 2:36.61 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.15 | |||||||||
24 | Tino Floris | 1998 | 258 | 37.79 | 1:23.22 | 2:15.43 | 2:59.07 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
25 | Morten Kilhof | 2000 | 242 | 40.50 | 1:28.14 | 2:24.17 | 3:02.77 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:11.77 | |||||||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:29 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:12 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 705 | 28.03 | 1:01.60 | 1:38.29 | 2:08.03 | Farum Cup Rekord | ||
Farum Svømmeklub | 2:11.59 | |||||||||
2 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 632 | 28.39 | 1:03.19 | 1:41.99 | 2:12.80 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:14.30 | |||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 587 | 28.45 | 1:05.15 | 1:43.67 | 2:16.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.55 | |||||||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 547 | 29.93 | 1:04.78 | 1:46.74 | 2:19.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:15.93 | |||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 521 | 29.98 | 1:07.91 | 1:49.81 | 2:21.63 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:13.00 | |||||||||
6 | Mikkel Ulrich | 1998 | 430 | 30.42 | 1:09.01 | 1:53.84 | 2:31.03 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.24 | |||||||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | 450 | 30.87 | 1:09.15 | 1:55.15 | 2:28.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.84 | |||||||||
8 | Marco Brander | 1996 | 434 | 31.72 | 1:11.30 | 1:55.08 | 2:30.46 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.10 | |||||||||
9 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 434 | 33.53 | 1:09.75 | 1:57.35 | 2:30.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.71 | |||||||||
10 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 427 | 33.12 | 1:11.98 | 1:56.92 | 2:31.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.01 | |||||||||
11 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 394 | 32.24 | 1:09.64 | 1:58.26 | 2:35.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.06 | |||||||||
- | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:12 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:29 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 742 | 27.93 | 57.51 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 56.62 | |||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 709 | 28.38 | 58.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.78 | |||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 690 | 28.83 | 58.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.28 | |||||||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 645 | 29.48 | 1:00.24 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.42 | |||||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 643 | 29.48 | 1:00.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.90 | |||||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 620 | 29.34 | 1:01.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.37 | |||||||||
7 | Caroline Erichsen | 1998 | 619 | 29.80 | 1:01.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 59.18 | |||||||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | 618 | 29.82 | 1:01.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.67 | |||||||||
9 | Victoria Bierre | 2000 | 611 | 29.50 | 1:01.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.90 | |||||||||
10 | Stephanie Hansen | 1996 | 606 | 29.96 | 1:01.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.50 | |||||||||
11 | Freja Gram | 1999 | 603 | 29.86 | 1:01.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
12 | Mia Wennecke | 1999 | 599 | 29.80 | 1:01.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.98 | |||||||||
13 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 595 | 29.52 | 1:01.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
14 | Karla Louise Balle | 2001 | 594 | 30.17 | 1:01.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.49 | |||||||||
15 | Caroline Hørlykke | 2000 | 591 | 29.99 | 1:02.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.50 | |||||||||
16 | Lisa Steen Duus | 1997 | 588 | 30.45 | 1:02.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.43 | |||||||||
17 | Lina Sjöholm | 2000 | 587 | 30.08 | 1:02.17 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:01.32 | |||||||||
18 | Emilie Hørlykke | 1998 | 581 | 30.20 | 1:02.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
19 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 574 | 30.45 | 1:02.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.63 | |||||||||
20 | Katrine Stampe | 2000 | 571 | 29.92 | 1:02.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.20 | |||||||||
21 | Emmy Jonsson | 2001 | 563 | 30.58 | 1:03.05 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:03.01 | |||||||||
22 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 562 | 30.95 | 1:03.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.18 | |||||||||
23 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 561 | 30.04 | 1:03.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.53 | |||||||||
24 | Thit Bondo | 2000 | 560 | 30.80 | 1:03.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.30 | |||||||||
25 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 554 | 30.45 | 1:03.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:01.34 | |||||||||
26 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 553 | 31.09 | 1:03.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.00 | |||||||||
27 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 552 | 30.34 | 1:03.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.26 | |||||||||
28 | Amalie W. Olsen | 2001 | 552 | 30.34 | 1:03.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
29 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 550 | 30.65 | 1:03.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
30 | Mia Steen Duus | 2001 | 545 | 30.94 | 1:03.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.15 | |||||||||
31 | Sara Krell Refn | 1999 | 510 | 31.69 | 1:05.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:05.91 | |||||||||
32 | Alice Gantriis | 2000 | 508 | 31.47 | 1:05.24 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.47 | |||||||||
33 | Frederikke Petri | 2001 | 505 | 31.82 | 1:05.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
34 | Simone Jørgensen | 1999 | 503 | 31.11 | 1:05.47 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
35 | Frederikke Houen | 1998 | 485 | 31.50 | 1:06.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.12 | |||||||||
36 | Camille Erichsen | 2001 | 483 | 31.85 | 1:06.34 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.47 | |||||||||
37 | Clara Marott Schelde | 2000 | 478 | 31.66 | 1:06.57 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.51 | |||||||||
38 | Veronika Storm | 1998 | 453 | 32.55 | 1:07.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
39 | Karina Garne Larsen | 2000 | 450 | 32.93 | 1:07.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.46 | |||||||||
40 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 438 | 33.18 | 1:08.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
41 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 415 | 32.77 | 1:09.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.97 | |||||||||
42 | Ane Andersen | 1990 | 407 | 33.90 | 1:10.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
43 | Mathilde Olsen | 1998 | 398 | 33.74 | 1:10.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.86 | |||||||||
44 | Julie Stampe Meier | 2001 | 392 | 33.16 | 1:11.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.69 | |||||||||
45 | Thea Krøll | 2000 | 385 | 34.21 | 1:11.55 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.04 | |||||||||
46 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 332 | 35.42 | 1:15.18 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.12 | |||||||||
47 | Zofia Kulon | 2001 | 318 | 36.56 | 1:16.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
- | Ida Just Mikkelsen | 2001 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.76 | |||||||||
- | Kaja Aunstrup | 1998 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:02.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:15 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 749 | 27.81 | 57.32 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 56.62 | |||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 696 | 28.67 | 58.75 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.28 | |||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 693 | 29.11 | 58.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.90 | |||||||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 650 | 29.40 | 1:00.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.42 | |||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 606 | 30.34 | 1:01.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.67 | |||||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 600 | 29.79 | 1:01.72 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.37 | |||||||||
7 | Freja Gram | 1999 | 632 | 29.39 | 1:00.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
8 | Mia Wennecke | 1999 | 630 | 29.35 | 1:00.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.98 | |||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 622 | 29.49 | 1:00.97 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.50 | |||||||||
10 | Caroline Hørlykke | 2000 | 615 | 29.69 | 1:01.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.50 | |||||||||
11 | Lina Sjöholm | 2000 | 592 | 29.76 | 1:02.00 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:01.32 | |||||||||
12 | Emilie Hørlykke | 1998 | 444 | 31.33 | 1:08.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:15 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:29 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 761 | 24.53 | 51.38 | Farum Cup Rekord | ||||
Farum Svømmeklub | 50.91 | |||||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | 632 | 25.88 | 54.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.13 | |||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 627 | 26.91 | 54.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 53.83 | |||||||||
4 | Mads Steen Petersen | 1997 | 621 | 26.68 | 54.97 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 54.27 | |||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 618 | 26.71 | 55.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 52.50 | |||||||||
6 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 598 | 27.17 | 55.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.58 | |||||||||
7 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 591 | 27.12 | 55.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 55.65 | |||||||||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 572 | 27.15 | 56.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.42 | |||||||||
9 | William Matras | 1998 | 539 | 27.51 | 57.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
10 | Isak Larsson | 2000 | 532 | 27.60 | 57.86 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 55.16 | |||||||||
10 | Oliver Jacobsen | 1997 | 532 | 27.20 | 57.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.68 | |||||||||
12 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 513 | 28.03 | 58.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 58.48 | |||||||||
13 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 505 | 28.02 | 58.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.23 | |||||||||
14 | Christian K. Jensen | 2000 | 502 | 28.82 | 59.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.07 | |||||||||
15 | Oliver Schiellerup | 2000 | 491 | 28.80 | 59.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.31 | |||||||||
16 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 490 | 28.51 | 59.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.16 | |||||||||
17 | Jakob Forsberg | 2000 | 470 | 28.57 | 1:00.32 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
18 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 466 | 28.99 | 1:00.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.89 | |||||||||
19 | Alfred Persson | 2000 | 463 | 28.64 | 1:00.61 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:01.71 | |||||||||
20 | Gustav Frydensberg | 1999 | 461 | 29.20 | 1:00.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.33 | |||||||||
21 | Jakob Petersen | 1999 | 461 | 29.12 | 1:00.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.16 | |||||||||
22 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 451 | 28.42 | 1:01.13 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.79 | |||||||||
23 | Kristian Torp | 2000 | 451 | 29.88 | 1:01.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.70 | |||||||||
24 | Emil Tönshoff | 2000 | 448 | 29.15 | 1:01.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.53 | |||||||||
25 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 446 | 28.59 | 1:01.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.88 | |||||||||
26 | Frederik Presskorn | 2000 | 442 | 29.54 | 1:01.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
27 | Scott Steenberg | 2000 | 427 | 30.23 | 1:02.29 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
28 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 412 | 29.97 | 1:03.01 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
29 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 402 | 30.51 | 1:03.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
30 | Magnus Windahl | 2000 | 398 | 29.89 | 1:03.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.92 | |||||||||
31 | Morten Kilhof | 2000 | 272 | 34.41 | 1:12.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:29 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:15 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 785 | 24.26 | 50.84 | Farum Cup Rekord | ||||
Farum Svømmeklub | 50.91 | |||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 649 | 26.41 | 54.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 53.83 | |||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 642 | 25.99 | 54.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.13 | |||||||||
4 | Mads Steen Petersen | 1997 | 635 | 26.25 | 54.57 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 54.27 | |||||||||
5 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 618 | 26.68 | 55.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.58 | |||||||||
6 | William Matras | 1998 | 575 | 26.95 | 56.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
7 | Isak Larsson | 2000 | 576 | 26.81 | 56.37 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 55.16 | |||||||||
8 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 544 | 27.08 | 57.43 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.89 | |||||||||
9 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 523 | 27.95 | 58.19 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.23 | |||||||||
10 | Christian K. Jensen | 2000 | 488 | 28.73 | 59.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.07 | |||||||||
11 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 486 | 28.31 | 59.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.16 | |||||||||
12 | Jakob Forsberg | 2000 | 466 | 29.18 | 1:00.48 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:15 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:30 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:21,40 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 633 | 32.77 | 1:07.89 | 1:44.54 | 2:21.81 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:16.22 | |||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 595 | 32.29 | 1:09.13 | 1:46.84 | 2:24.78 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:15.97 | |||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 583 | 33.30 | 1:09.87 | 1:47.57 | 2:25.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:15.22 | |||||||||
4 | Lisa Steen Duus | 1997 | 562 | 34.14 | 1:12.06 | 1:50.27 | 2:27.53 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:29.55 | |||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 554 | 33.72 | 1:11.30 | 1:50.11 | 2:28.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.15 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 515 | 32.88 | 1:10.29 | 1:50.30 | 2:31.92 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.15 | |||||||||
7 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 498 | 34.41 | 1:12.75 | 1:52.93 | 2:33.59 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:26.92 | |||||||||
8 | Laura Lange | 2001 | 461 | 34.60 | 1:14.09 | 1:55.06 | 2:37.64 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.84 | |||||||||
9 | Jamilla Bistrup | 2001 | 450 | 34.60 | 1:14.58 | 1:56.27 | 2:38.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.51 | |||||||||
10 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 448 | 34.78 | 1:15.15 | 1:57.63 | 2:39.11 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:32.49 | |||||||||
11 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 435 | 34.62 | 1:14.10 | 1:56.31 | 2:40.73 | |||
Farum Svømmeklub | 2:39.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:30 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:16 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:21,40 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 672 | 31.46 | 1:07.29 | 1:42.78 | 2:19.02 | Farum Cup Rekord | ||
Sigma Swim Allerød | 2:15.97 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 656 | 31.30 | 1:07.53 | 1:43.92 | 2:20.15 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:15.22 | |||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 648 | 31.72 | 1:06.95 | 1:43.50 | 2:20.70 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:16.22 | |||||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | 573 | 33.08 | 1:10.46 | 1:48.45 | 2:26.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:27.15 | |||||||||
5 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 504 | 33.49 | 1:11.01 | 1:51.51 | 2:33.06 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:26.92 | |||||||||
6 | Jamilla Bistrup | 2001 | 467 | 33.74 | 1:13.28 | 1:54.73 | 2:36.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:16 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:30 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Farum Cup Senior: Jonas Hansen (1991) 2:08,70 2009-01-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 635 | 29.09 | 1:02.52 | 1:35.78 | 2:09.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.64 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 571 | 29.31 | 1:02.74 | 1:36.60 | 2:14.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.77 | |||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 541 | 30.28 | 1:04.69 | 1:40.45 | 2:16.77 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.88 | |||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 524 | 31.72 | 1:07.31 | 1:43.61 | 2:18.30 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:11.01 | |||||||||
5 | Oliver Christiansen | 1999 | 521 | 30.92 | 1:05.81 | 1:42.15 | 2:18.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:14.75 | |||||||||
6 | Oscar Olsson | 1999 | 519 | 30.35 | 1:03.75 | 1:40.53 | 2:18.67 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:11.19 | |||||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 463 | 32.01 | 1:09.04 | 1:46.42 | 2:24.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.92 | |||||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | 449 | 30.03 | 1:04.23 | 1:42.12 | 2:25.54 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | 2:14.49 | |||||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | 422 | 30.64 | 1:07.39 | 1:46.88 | 2:28.56 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.75 | |||||||||
10 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 386 | 30.25 | 1:06.89 | 1:49.11 | 2:33.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.15 | |||||||||
11 | Karl Bryde | 2000 | 385 | 31.95 | 1:10.15 | 1:50.94 | 2:33.17 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.15 | |||||||||
12 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 365 | 32.87 | 1:11.63 | 1:53.33 | 2:36.00 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.68 | |||||||||
13 | Peter Forsberg | 1997 | 345 | 33.80 | 1:13.76 | 1:55.51 | 2:38.94 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsinge Svømmeklub | 2:30.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:30 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:16 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Farum Cup Senior: Jonas Hansen (1991) 2:08,70 2009-01-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 659 | 27.99 | 1:00.67 | 1:34.16 | 2:08.09 | Farum Cup Rekord | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:05.64 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 602 | 28.58 | 1:01.35 | 1:35.48 | 2:12.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.77 | |||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 548 | 30.46 | 1:05.45 | 1:40.96 | 2:16.25 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:11.01 | |||||||||
4 | Oscar Olsson | 1999 | 530 | 28.93 | 1:02.38 | 1:39.15 | 2:17.71 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:11.19 | |||||||||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 471 | 31.48 | 1:08.54 | 1:45.62 | 2:23.25 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:16 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:31 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,54 2015-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 618 | 35.59 | 1:15.54 | Farum Cup Rekord | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.77 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 579 | 37.52 | 1:17.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.58 | |||||||||
3 | Signe Nielsen | 1998 | 536 | 37.87 | 1:19.17 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.10 | |||||||||
4 | Julie Bak | 1997 | 532 | 37.87 | 1:19.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.89 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 514 | 38.31 | 1:20.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
6 | Karla Louise Balle | 2001 | 491 | 38.68 | 1:21.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.78 | |||||||||
7 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 479 | 38.42 | 1:22.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.92 | |||||||||
8 | Anika Bryde | 2000 | 466 | 38.43 | 1:22.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.21 | |||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 465 | 39.54 | 1:23.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.51 | |||||||||
10 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 444 | 40.28 | 1:24.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
11 | Frederikke Dons | 1998 | 426 | 40.45 | 1:25.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.55 | |||||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | 422 | 40.70 | 1:25.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 416 | 40.55 | 1:26.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.49 | |||||||||
14 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 405 | 40.36 | 1:26.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.64 | |||||||||
15 | Katrine Stampe | 2000 | 404 | 39.79 | 1:26.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.83 | |||||||||
16 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 401 | 42.09 | 1:27.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.25 | |||||||||
17 | Camille Erichsen | 2001 | 400 | 41.61 | 1:27.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.29 | |||||||||
18 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 395 | 41.23 | 1:27.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
19 | Thit Bondo | 2000 | 394 | 41.92 | 1:27.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.08 | |||||||||
20 | Zenia Aarestrup | 2001 | 390 | 42.16 | 1:28.07 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.57 | |||||||||
21 | Karina Garne Larsen | 2000 | 366 | 42.83 | 1:29.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.50 | |||||||||
22 | Amalie W. Olsen | 2001 | 362 | 42.71 | 1:30.29 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.89 | |||||||||
23 | Rebekka Windahl | 2001 | 346 | 43.19 | 1:31.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.01 | |||||||||
24 | Iben Jeppesen | 2000 | 336 | 43.20 | 1:32.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:34.02 | |||||||||
25 | Julie Stampe Meier | 2001 | 272 | 46.09 | 1:39.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:29.59 | |||||||||
- | Anna Louise Elmgreen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:33.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:31 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:17 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,54 2015-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 628 | 36.83 | 1:15.12 | Farum Cup Rekord | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.58 | |||||||||
2 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 624 | 35.62 | 1:15.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.77 | |||||||||
3 | Signe Nielsen | 1998 | 580 | 36.45 | 1:17.14 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.10 | |||||||||
4 | Julie Bak | 1997 | 539 | 37.50 | 1:19.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.89 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 516 | 38.47 | 1:20.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
6 | Anika Bryde | 2000 | 473 | 38.29 | 1:22.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.21 | |||||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 484 | 39.36 | 1:21.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.51 | |||||||||
8 | Frederikke Dons | 1998 | 470 | 38.94 | 1:22.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.55 | |||||||||
9 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 456 | 39.73 | 1:23.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
10 | Amalie W. Olsen | 2001 | 389 | 41.55 | 1:28.08 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.89 | |||||||||
- | Marta Kruse Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:17 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | 670 | 31.09 | 1:06.17 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:01.89 | |||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 591 | 34.12 | 1:08.99 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 559 | 33.51 | 1:10.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.02 | |||||||||
4 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 543 | 33.45 | 1:10.98 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | 532 | 33.08 | 1:11.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.92 | |||||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | 514 | 34.22 | 1:12.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
7 | Oliver Christiansen | 1999 | 507 | 34.95 | 1:12.59 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | 501 | 34.11 | 1:12.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.19 | |||||||||
9 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 487 | 34.70 | 1:13.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
10 | William Matras | 1998 | 467 | 34.67 | 1:14.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
11 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 451 | 34.82 | 1:15.51 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 439 | 36.15 | 1:16.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.09 | |||||||||
13 | Mikkel Ulrich | 1998 | 431 | 35.36 | 1:16.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.27 | |||||||||
14 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 418 | 36.10 | 1:17.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
15 | August Bugge | 2000 | 415 | 36.41 | 1:17.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.39 | |||||||||
16 | Matthæus Vámosi | 2000 | 409 | 37.25 | 1:18.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.47 | |||||||||
17 | Kristian Torp | 2000 | 409 | 36.96 | 1:18.02 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.94 | |||||||||
18 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 406 | 36.39 | 1:18.21 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:22.62 | |||||||||
19 | Jakob Forsberg | 2000 | 379 | 36.71 | 1:19.97 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
20 | Marco Brander | 1996 | 361 | 39.20 | 1:21.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.10 | |||||||||
21 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 361 | 38.15 | 1:21.31 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.17 | |||||||||
22 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 359 | 37.14 | 1:21.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.59 | |||||||||
23 | Adam Hansen | 1998 | 346 | 38.10 | 1:22.45 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.76 | |||||||||
24 | Oliver Schiellerup | 2000 | 325 | 38.74 | 1:24.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.55 | |||||||||
25 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | 319 | 40.11 | 1:24.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
26 | Frederik Presskorn | 2000 | 308 | 41.13 | 1:25.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.20 | |||||||||
27 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 302 | 40.79 | 1:26.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.34 | |||||||||
28 | Christian K. Jensen | 2000 | 293 | 40.22 | 1:27.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.81 | |||||||||
29 | Tino Floris | 1998 | 261 | 41.60 | 1:30.57 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:31.36 | |||||||||
30 | Morten Kilhof | 2000 | 192 | 46.64 | 1:40.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:53.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:32 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:17 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 725 | 30.33 | 1:04.46 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | 707 | 29.97 | 1:04.99 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:01.89 | |||||||||
3 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 568 | 32.53 | 1:09.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
4 | Oliver Christiansen | 1999 | 543 | 33.77 | 1:10.98 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | 534 | 32.53 | 1:11.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.92 | |||||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | 498 | 34.27 | 1:13.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
7 | William Matras | 1998 | 505 | 34.51 | 1:12.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
8 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 498 | 34.70 | 1:13.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
9 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 481 | 35.30 | 1:13.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.09 | |||||||||
10 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 479 | 34.17 | 1:14.01 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
11 | Mikkel Ulrich | 1998 | 419 | 35.58 | 1:17.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.27 | |||||||||
12 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 403 | 37.24 | 1:18.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:17 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 582 | 36.11 | 1:14.12 | 1:51.57 | 2:28.56 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:17.72 | |||||||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | 565 | 35.47 | 1:13.16 | 1:51.41 | 2:30.06 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:24.05 | |||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 556 | 36.18 | 1:13.98 | 1:52.51 | 2:30.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.98 | |||||||||
4 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 543 | 35.85 | 1:13.94 | 1:53.78 | 2:32.06 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.46 | |||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 541 | 36.28 | 1:14.68 | 1:53.99 | 2:32.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.85 | |||||||||
6 | Mathilde Olsen | 1998 | 536 | 35.88 | 1:14.49 | 1:53.64 | 2:32.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:30.29 | |||||||||
7 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 530 | 36.80 | 1:15.65 | 1:54.27 | 2:33.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.36 | |||||||||
8 | Freja Gram | 1999 | 520 | 36.97 | 1:15.44 | 1:54.96 | 2:34.18 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.00 | |||||||||
9 | Mia Wennecke | 1999 | 507 | 35.35 | 1:14.66 | 1:55.25 | 2:35.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.72 | |||||||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 498 | 37.29 | 1:17.06 | 1:57.00 | 2:36.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.74 | |||||||||
11 | Sofie W. Krattet | 2000 | 486 | 37.06 | 1:17.14 | 1:58.35 | 2:37.71 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:35.45 | |||||||||
12 | Zenia Aarestrup | 2001 | 486 | 36.55 | 1:16.46 | 1:57.42 | 2:37.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
13 | Frederikke Mertins | 2000 | 478 | 35.69 | 1:16.18 | 1:58.01 | 2:38.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.91 | |||||||||
14 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 465 | 36.61 | 1:17.58 | 1:59.18 | 2:40.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.06 | |||||||||
15 | Emmy Jonsson | 2001 | 454 | 37.31 | 1:18.02 | 2:00.20 | 2:41.41 | Deltager ikke i finalen | ||
Sjöbo Simsällskap | 2:33.57 | |||||||||
16 | Frederikke Petri | 2001 | 452 | 38.61 | 1:19.76 | 2:00.78 | 2:41.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:37.31 | |||||||||
17 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 449 | 38.04 | 1:18.75 | 2:00.56 | 2:41.91 | |||
Farum Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
18 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 444 | 37.48 | 1:18.82 | 2:00.16 | 2:42.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.15 | |||||||||
19 | Hannah Pilgaard | 1999 | 418 | 37.60 | 1:20.10 | 2:02.74 | 2:45.92 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.95 | |||||||||
20 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 394 | 38.63 | 1:21.44 | 2:05.91 | 2:49.14 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:56.20 | |||||||||
21 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 372 | 40.09 | 1:22.84 | 2:08.13 | 2:52.49 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:47.25 | |||||||||
22 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 351 | 42.18 | 1:26.95 | 2:11.98 | 2:55.71 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:08.44 | |||||||||
23 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 350 | 41.17 | 1:25.74 | 2:11.40 | 2:55.89 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:47.79 | |||||||||
24 | Karla Sejling | 2001 | 347 | 40.42 | 1:24.98 | 2:10.02 | 2:56.50 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:50.27 | |||||||||
25 | Veronika Storm | 1998 | 338 | 39.39 | 1:23.95 | 2:10.48 | 2:57.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.88 | |||||||||
26 | Zofia Kulon | 2001 | 300 | 46.54 | 1:33.04 | 2:20.34 | 3:05.32 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:14.14 | |||||||||
27 | Ane Andersen | 1990 | 240 | 47.49 | 1:38.18 | 2:30.02 | 3:19.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:32 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:17 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 658 | 35.48 | 1:12.56 | 1:48.09 | 2:22.63 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:17.72 | |||||||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | 586 | 35.92 | 1:13.44 | 1:51.40 | 2:28.24 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:24.05 | |||||||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | 548 | 34.91 | 1:13.00 | 1:52.33 | 2:31.56 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:30.29 | |||||||||
4 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 532 | 36.86 | 1:15.69 | 1:54.66 | 2:33.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.36 | |||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 527 | 36.93 | 1:15.91 | 1:55.43 | 2:33.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.85 | |||||||||
6 | Mia Wennecke | 1999 | 542 | 35.78 | 1:15.04 | 1:55.01 | 2:32.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.72 | |||||||||
7 | Zenia Aarestrup | 2001 | 524 | 36.05 | 1:15.18 | 1:55.36 | 2:33.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 520 | 35.48 | 1:14.51 | 1:54.31 | 2:34.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.06 | |||||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | 497 | 35.15 | 1:14.40 | 1:55.10 | 2:36.61 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.91 | |||||||||
10 | Sofie W. Krattet | 2000 | 446 | 37.32 | 1:18.04 | 2:01.16 | 2:42.29 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:35.45 | |||||||||
11 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 413 | 38.16 | 1:19.85 | 2:02.83 | 2:46.55 | |||
Farum Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
- | Klara Reeh | 1999 | DSQ | Over 15 m ved start | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:17 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:09,20 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 650 | 30.56 | 1:03.22 | 1:36.15 | 2:09.20 | Farum Cup Rekord | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.75 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 571 | 31.63 | 1:05.67 | 1:40.12 | 2:14.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.79 | |||||||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 515 | 33.46 | 1:09.37 | 1:45.16 | 2:19.60 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.81 | |||||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 508 | 33.16 | 1:08.82 | 1:45.59 | 2:20.22 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.33 | |||||||||
5 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 505 | 33.90 | 1:10.20 | 1:46.00 | 2:20.52 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.97 | |||||||||
6 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 499 | 33.08 | 1:08.93 | 1:45.96 | 2:21.08 | Deltager ikke i finalen | ||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.46 | |||||||||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | 493 | 33.95 | 1:10.61 | 1:46.88 | 2:21.64 | Deltager ikke i finalen | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.27 | |||||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 468 | 35.47 | 1:14.92 | 1:48.69 | 2:24.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.13 | |||||||||
9 | Isak Larsson | 2000 | 455 | 33.00 | 1:09.20 | 2:10.21 | 2:25.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Sjöbo Simsällskap | 2:18.98 | |||||||||
10 | Alfred Persson | 2000 | 455 | 33.25 | 1:09.90 | 1:48.68 | 2:25.44 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:23.34 | |||||||||
11 | Gustav Frydensberg | 1999 | 335 | 37.17 | 1:18.06 | 2:00.27 | 2:41.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.06 | |||||||||
12 | Magnus Windahl | 2000 | 302 | 37.70 | 1:19.94 | 2:02.97 | 2:46.71 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:36.73 | |||||||||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | DSQ | Neddykket i mål | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:31.21 | |||||||||
- | William Lehn-Schiøler | 2000 | DSQ | Over 15 v 150 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:32 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:18 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:09,20 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 680 | 30.71 | 1:04.04 | 1:35.58 | 2:07.23 | Farum Cup Rekord | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.75 | |||||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 555 | 31.77 | 1:05.37 | 1:40.90 | 2:16.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.79 | |||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 503 | 32.01 | 1:07.11 | 1:43.79 | 2:20.71 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.97 | |||||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 484 | 33.54 | 1:10.42 | 1:47.28 | 2:22.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.33 | |||||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 452 | 37.66 | 1:16.94 | 1:50.56 | 2:25.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.13 | |||||||||
6 | Alfred Persson | 2000 | 438 | 33.13 | 1:11.50 | 1:50.08 | 2:27.31 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:23.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:18 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:53 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 17:27,75 2015-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | 622 | 1:07.71 | 2:19.66 | 3:31.78 | 4:43.75 | 18:03.69 | ||
Sjöbo Simsällskap | 17:47.07 | 5:55.90 | 7:08.47 | 8:21.10 | 9:33.71 | |||||
10:46.09 | 11:58.82 | 13:11.82 | 14:24.99 | |||||||
15:37.98 | 16:51.20 | |||||||||
2 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 560 | 1:07.11 | 2:20.53 | 3:35.37 | 4:51.32 | 18:42.49 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:33.80 | 6:07.04 | 7:22.96 | 8:38.10 | 9:53.97 | |||||
11:09.90 | 12:26.28 | 13:41.60 | 14:57.29 | |||||||
16:12.22 | 17:28.51 | |||||||||
3 | Kamilla Larsen | 1996 | 548 | 1:12.35 | 2:29.21 | 3:45.67 | 5:02.35 | 18:50.50 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 18:20.67 | 6:18.73 | 7:34.67 | 8:50.37 | 10:06.01 | |||||
11:21.66 | 12:36.85 | 13:51.95 | 15:06.63 | |||||||
16:21.76 | 17:36.78 | |||||||||
4 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 494 | 1:12.79 | 2:30.36 | 3:48.24 | 5:06.60 | 19:30.45 | ||
Helsingør Svømmeklub | 19:18.00 | 6:25.37 | 7:44.07 | 9:02.63 | 10:21.44 | |||||
11:39.52 | 12:58.76 | 14:17.11 | 15:35.53 | |||||||
16:54.42 | 18:13.03 | |||||||||
5 | Caroline Steffensen | 2000 | 462 | 1:15.09 | 2:35.53 | 3:57.01 | 5:18.29 | 19:56.46 | ||
Ringsted Svømme Klub | 19:11.27 | 6:39.37 | 7:59.72 | 9:20.13 | 10:40.38 | |||||
12:00.65 | 13:20.89 | 14:42.01 | 16:02.10 | |||||||
17:20.84 | 18:40.16 | |||||||||
6 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 256 | 1:25.33 | 3:00.65 | 4:36.98 | 6:12.59 | 24:17.51 | ||
Solrød Svømmeklub | 19:59.99 | 7:50.89 | 9:29.33 | 11:08.32 | 12:46.98 | |||||
14:26.29 | 16:05.03 | 17:44.01 | 19:22.47 | |||||||
21:02.36 | 22:42.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:53 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:53 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Farum Cup Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 15:48,10 2015-05-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 661 | 1:03.62 | 2:10.76 | 3:18.47 | 4:26.22 | 16:39.63 | ||
Søllerød Svømmeklub | 17:04.47 | 5:34.13 | 6:41.63 | 7:48.92 | 8:55.22 | |||||
10:02.19 | 11:09.10 | 12:15.23 | 13:22.00 | |||||||
14:29.32 | 15:35.71 | |||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 661 | 1:03.38 | 2:09.02 | 3:15.20 | 4:21.53 | 16:39.68 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 16:23.23 | 5:28.57 | 6:35.91 | 7:43.84 | 8:51.75 | |||||
9:59.25 | 11:07.41 | 12:15.21 | 13:22.93 | |||||||
14:30.37 | 15:38.11 | |||||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | 562 | 1:06.19 | 2:18.49 | 3:30.76 | 4:43.27 | 17:35.35 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 16:39.85 | 5:55.65 | 7:04.51 | 8:13.41 | 9:23.41 | |||||
10:33.29 | 11:44.23 | 12:53.78 | 14:04.38 | |||||||
15:15.21 | 16:26.40 | |||||||||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | 533 | 1:06.67 | 2:18.72 | 3:30.98 | 4:41.28 | 17:54.19 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:27.44 | 5:52.19 | 7:02.58 | 8:12.81 | 9:24.65 | |||||
10:37.57 | 11:50.90 | 13:12.12 | 14:16.50 | |||||||
15:30.06 | 16:41.91 | |||||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | 515 | 1:06.81 | 2:18.66 | 3:31.18 | 4:44.60 | 18:06.28 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:00.00 | 5:57.73 | 7:10.63 | 8:24.06 | 9:36.81 | |||||
10:50.05 | 12:03.54 | 13:16.35 | 14:30.92 | |||||||
15:44.61 | 16:57.11 | |||||||||
6 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | 502 | 1:06.62 | 2:19.63 | 3:33.26 | 4:46.40 | 18:15.93 | ||
Herlufsholm Svømmeklub | 18:02.45 | 6:00.00 | 7:13.64 | 8:27.57 | 9:41.34 | |||||
10:54.95 | 12:08.67 | 13:21.97 | 14:35.55 | |||||||
15:49.63 | 17:03.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:53 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:20 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 37, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24,84 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Damer B | 0 | 664 | 4:25.98 | ||||||
Sigma Swim | 4:28.00 | |||||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 33.85 | 1:07.63 | 1:07.63 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 35.59 | 1:16.65 | 2:24.28 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 29.46 | 1:03.23 | 3:27.51 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 28.37 | 58.47 | 4:25.98 | ||||||
2 | Lyngby Damer | 0 | 599 | 4:35.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 32.58 | 1:07.35 | 1:07.35 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 35.90 | 1:17.11 | 2:24.46 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 31.09 | 1:08.07 | 3:32.53 | ||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 29.83 | 1:02.70 | 4:35.23 | ||||||
3 | Lyngby Junior 1 | 1999 | 565 | 4:40.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:24.00 | |||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 34.04 | 1:10.99 | 1:10.99 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 37.17 | 1:18.85 | 2:29.84 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 32.22 | 1:10.30 | 3:40.14 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.63 | 1:00.53 | 4:40.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:20 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:20 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 38, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Farum Cup Senior: Lyngby Herrer (1996) 4:03,54 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Farum Guns H+ Arkitekter | 1990 | 664 | 3:57.59 | Farum Cup Rekord | |||||
Farum Svømmeklub | 3:44.11 | |||||||||
Magnus Jákupsson | 1994 | 29.30 | 59.94 | 59.94 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 30.19 | 1:04.90 | 2:04.84 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 28.24 | 59.64 | 3:04.48 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 25.54 | 53.11 | 3:57.59 | ||||||
2 | Farum Guns 2 | 1990 | 546 | 4:13.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:03.75 | |||||||||
Philip Greve | 1998 | 31.35 | 1:03.45 | 1:03.45 | ||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 33.12 | 1:11.92 | 2:15.37 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 28.82 | 1:02.17 | 3:17.54 | ||||||
Chris Johansen | 1996 | 27.17 | 55.96 | 4:13.50 | ||||||
3 | Lyngby Herrer | 0 | 540 | 4:14.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 31.71 | 1:05.89 | 1:05.89 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 33.95 | 1:13.66 | 2:19.55 | ||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 28.19 | 1:02.05 | 3:21.60 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 25.22 | 52.91 | 4:14.51 | ||||||
- | Lyngby Junior Drenge | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 33.05 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:20 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26,38 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 586 | 28.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 567 | 28.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 555 | 28.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | 554 | 28.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 542 | 29.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.03 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 527 | 29.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
7 | Elena Westmark Holm | 2003 | 515 | 29.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.52 | |||||||||
7 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 515 | 29.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
9 | Claudia Sperling | 2002 | 505 | 29.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
10 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 500 | 29.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
11 | Emilia Lønborg | 2002 | 497 | 29.94 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
12 | Minna Larsson | 2002 | 489 | 30.11 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 28.76 | |||||||||
13 | Clara Carlquist | 2003 | 482 | 30.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.23 | |||||||||
14 | Astrid Thimmer | 2003 | 481 | 30.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.77 | |||||||||
15 | Emma Jensen | 2002 | 476 | 30.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
16 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 474 | 30.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.69 | |||||||||
17 | Naja Thomsen | 2003 | 473 | 30.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.17 | |||||||||
18 | Luna Gammelgaard | 2003 | 467 | 30.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
19 | Maria Szokody | 2002 | 450 | 30.96 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.85 | |||||||||
20 | Emilie Holst Lange | 2002 | 448 | 30.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.83 | |||||||||
21 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 439 | 31.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
22 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 432 | 31.39 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.30 | |||||||||
23 | Mia Krüger | 2002 | 430 | 31.42 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
24 | Sofie Slotved | 2002 | 418 | 31.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.64 | |||||||||
25 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 411 | 31.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
26 | Cathrine Wismann | 2002 | 408 | 31.98 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.37 | |||||||||
27 | Josephine Wismann | 2002 | 406 | 32.04 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.93 | |||||||||
28 | Sophie Grandjean | 2003 | 390 | 32.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.78 | |||||||||
29 | Rebecca Sangild | 2003 | 384 | 32.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
30 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 378 | 32.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.42 | |||||||||
31 | Thea Pedersen | 2003 | 364 | 33.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
32 | Camilla Kaavé | 2003 | 363 | 33.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.85 | |||||||||
33 | Emma Bruhn | 2003 | 356 | 33.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.46 | |||||||||
34 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 355 | 33.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
35 | Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 352 | 33.59 | ||||||
Sundfélag Akraness | 36.61 | |||||||||
36 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 346 | 33.77 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.50 | |||||||||
37 | Sofie Bak | 2003 | 339 | 34.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.05 | |||||||||
38 | Malou Heegaard | 2002 | 332 | 34.25 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.78 | |||||||||
39 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 331 | 34.30 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
40 | Hekla María Arnardóttir | 2003 | 324 | 34.52 | ||||||
Sundfélag Akraness | 34.43 | |||||||||
41 | Emma Olsen | 2003 | 314 | 34.91 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.10 | |||||||||
42 | Lára Jakobína Gunnarsdóttir | 2003 | 302 | 35.36 | ||||||
Sundfélag Akraness | 38.05 | |||||||||
43 | Mathilde Laustsen | 2003 | 295 | 35.61 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
44 | Mille Scheel | 2003 | 282 | 36.18 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
45 | Emma Antonisen | 2002 | 262 | 37.08 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
46 | Ida Lund Järund | 2003 | 224 | 39.02 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.17 | |||||||||
- | Laura Balbi | 2003 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
- | Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | DNS | |||||||
Sundfélag Akraness | 32.50 | |||||||||
- | Signe T. Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.92 | |||||||||
- | Filippa Olivia Rützou | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.09 | |||||||||
- | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.13 | |||||||||
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26,38 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 499 | 29.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 448 | 31.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.79 | |||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 431 | 31.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.43 | |||||||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | 411 | 31.91 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
5 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 410 | 31.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.61 | |||||||||
6 | Anne Sofie Evald | 2004 | 403 | 32.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.98 | |||||||||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 380 | 32.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.09 | |||||||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 358 | 33.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.56 | |||||||||
9 | Ida Bruhn | 2004 | 346 | 33.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
10 | Anna Nørskov | 2004 | 344 | 33.85 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
11 | Amalie Østerlund | 2005 | 340 | 33.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
12 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 315 | 34.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
12 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 315 | 34.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.71 | |||||||||
14 | Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 314 | 34.89 | ||||||
Sundfélag Akraness | 35.55 | |||||||||
15 | Laura Nellemann | 2004 | 305 | 35.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.02 | |||||||||
16 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 295 | 35.64 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.03 | |||||||||
17 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 292 | 35.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.55 | |||||||||
18 | Emma Julie Frandsen | 2004 | 286 | 36.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
18 | Erna Þórarinsdóttir | 2004 | 286 | 36.01 | ||||||
Sundfélag Akraness | 37.82 | |||||||||
20 | Aníta Sól Gunnarsdóttir | 2004 | 283 | 36.11 | ||||||
Sundfélag Akraness | 36.29 | |||||||||
21 | Pauline Drucker | 2004 | 273 | 36.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
22 | Laura Købke | 2005 | 270 | 36.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.39 | |||||||||
23 | Auður Elsa Kristjánsdóttir | 2004 | 268 | 36.80 | ||||||
Sundfélag Akraness | 36.97 | |||||||||
24 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 261 | 37.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
25 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 261 | 37.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.56 | |||||||||
26 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 257 | 37.31 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.36 | |||||||||
27 | Arwen Nybo | 2004 | 255 | 37.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.13 | |||||||||
28 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 253 | 37.51 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.31 | |||||||||
29 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 250 | 37.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.27 | |||||||||
30 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 243 | 38.02 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.10 | |||||||||
31 | Emma Philip | 2005 | 241 | 38.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.10 | |||||||||
32 | Line Tångberg | 2004 | 234 | 38.49 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
33 | Mie Ankersen | 2006 | 200 | 40.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.99 | |||||||||
34 | Clara Secher Termansen | 2005 | 198 | 40.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.43 | |||||||||
35 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 184 | 41.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.20 | |||||||||
36 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 177 | 42.25 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
37 | Laura Meyer | 2006 | 166 | 43.14 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
38 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 166 | 43.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.06 | |||||||||
39 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 161 | 43.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.05 | |||||||||
40 | Rose Dysted | 2004 | 160 | 43.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 43.49 | |||||||||
41 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 153 | 44.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.72 | |||||||||
42 | Astrid Kruuse | 2005 | 153 | 44.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 49.47 | |||||||||
43 | Ingveldur Ósk Sigurðardóttir | 2004 | 134 | 46.37 | ||||||
Sundfélag Akraness | 47.40 | |||||||||
44 | Louise Byrn | 2006 | 121 | 47.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.44 | |||||||||
45 | Cecilie Møller | 2005 | 119 | 48.21 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 59.98 | |||||||||
46 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 111 | 49.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 49.90 | |||||||||
47 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 104 | 50.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.53 | |||||||||
48 | Mille Dige From | 2004 | 98 | 51.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.61 | |||||||||
49 | Line Stærmose | 2006 | 79 | 55.12 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.01 | |||||||||
50 | Anna Møller | 2007 | 64 | 59.06 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.17 | |||||||||
- | Gaia Kruse | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23,78 2014-04-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 539 | 25.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.68 | |||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 505 | 26.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.20 | |||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 505 | 26.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.17 | |||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 481 | 26.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.97 | |||||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 473 | 26.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.25 | |||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 472 | 26.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.64 | |||||||||
7 | Mark Wiskum | 2001 | 465 | 26.98 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.66 | |||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | 463 | 27.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.45 | |||||||||
9 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 458 | 27.12 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.85 | |||||||||
10 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 442 | 27.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.96 | |||||||||
10 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 442 | 27.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
12 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 440 | 27.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.68 | |||||||||
13 | Magnus Løhr | 2001 | 436 | 27.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 26.72 | |||||||||
14 | August Weilguny | 2001 | 435 | 27.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
15 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 433 | 27.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.74 | |||||||||
16 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 431 | 27.67 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
17 | Andreas Gram Peters | 2001 | 422 | 27.86 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
18 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 420 | 27.90 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
19 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 420 | 27.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.89 | |||||||||
20 | Nicklas Andersen | 2001 | 420 | 27.92 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 28.61 | |||||||||
21 | Alfred Højberg | 2002 | 412 | 28.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.82 | |||||||||
22 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 408 | 28.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
22 | Gustav Fabiansen | 2002 | 408 | 28.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
24 | Christian Ong Hansen | 2001 | 401 | 28.34 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.03 | |||||||||
25 | Anders Skousen | 2002 | 394 | 28.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.48 | |||||||||
26 | Anders Nielsen | 2001 | 392 | 28.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 27.44 | |||||||||
27 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 389 | 28.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.07 | |||||||||
27 | Jakob Börjesson | 2001 | 389 | 28.63 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 28.25 | |||||||||
29 | August Becktor | 2001 | 388 | 28.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.24 | |||||||||
30 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 382 | 28.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.81 | |||||||||
31 | Gustav Nissen | 2001 | 371 | 29.10 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
32 | Marcus Dessau | 2002 | 370 | 29.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.98 | |||||||||
33 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 362 | 29.33 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.91 | |||||||||
34 | Rasmus Løwenstein | 2001 | 357 | 29.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
35 | Mathias Nørskov | 2001 | 356 | 29.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
36 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 346 | 29.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
37 | Frede Meincke | 2002 | 346 | 29.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
38 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 331 | 30.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.97 | |||||||||
39 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 328 | 30.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.20 | |||||||||
40 | Christian Skinhøj | 2001 | 328 | 30.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.23 | |||||||||
41 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 319 | 30.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.60 | |||||||||
42 | Alfred Nissen | 2002 | 315 | 30.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
43 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 307 | 30.97 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
44 | Anders Hvidt | 2002 | 304 | 31.08 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.85 | |||||||||
45 | Christoffer Hove | 2002 | 303 | 31.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.61 | |||||||||
46 | Emil Carstensen | 2002 | 291 | 31.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
47 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 189 | 36.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.09 | |||||||||
48 | Mikkel Winther | 2002 | 145 | 39.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.13 | |||||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.82 | |||||||||
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23,78 2014-04-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 374 | 29.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.51 | |||||||||
2 | Filip Bruhn | 2003 | 364 | 29.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.37 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 356 | 29.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.64 | |||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 336 | 30.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.04 | |||||||||
5 | Asger Hugo Juul | 2003 | 315 | 30.71 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
6 | Benjamin Bodal | 2003 | 293 | 31.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.64 | |||||||||
7 | Lukas Frederiksen | 2004 | 273 | 32.20 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
8 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 272 | 32.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.20 | |||||||||
9 | Silas Lykke | 2003 | 271 | 32.28 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.28 | |||||||||
10 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 268 | 32.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.93 | |||||||||
11 | Ludvig Montag | 2003 | 252 | 33.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
12 | Mathias Ehlers | 2003 | 238 | 33.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
13 | Emil Gram Peters | 2005 | 237 | 33.78 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
14 | Karl August B. Balle | 2003 | 232 | 34.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.10 | |||||||||
15 | Alexander Nørby | 2006 | 230 | 34.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.20 | |||||||||
16 | Mathias Parkhøi | 2003 | 224 | 34.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.96 | |||||||||
17 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 222 | 34.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
18 | Xander Pontoppidan | 2003 | 216 | 34.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.56 | |||||||||
19 | August Høy | 2005 | 215 | 34.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
20 | Oliver Madsen | 2003 | 209 | 35.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.73 | |||||||||
21 | Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | 209 | 35.20 | ||||||
Sundfélag Akraness | 34.60 | |||||||||
22 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 207 | 35.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.99 | |||||||||
23 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 204 | 35.49 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
24 | Lucas Kaavé | 2004 | 202 | 35.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.55 | |||||||||
25 | Rasmus Mortensen | 2004 | 197 | 35.91 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.97 | |||||||||
26 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 195 | 36.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.10 | |||||||||
27 | Janus Schnabl | 2003 | 194 | 36.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.06 | |||||||||
28 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 188 | 36.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.45 | |||||||||
29 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 184 | 36.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.61 | |||||||||
30 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 181 | 36.93 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
31 | Oscar Svensson | 2005 | 181 | 36.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.56 | |||||||||
32 | Tobias Mølbak | 2004 | 174 | 37.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 36.24 | |||||||||
33 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 172 | 37.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.50 | |||||||||
33 | Mathias Ankersen | 2004 | 172 | 37.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.07 | |||||||||
35 | Magnus Guul | 2005 | 172 | 37.58 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.54 | |||||||||
36 | William Rützou | 2005 | 171 | 37.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.00 | |||||||||
37 | Rafael Andri Williamsson | 2004 | 167 | 37.91 | ||||||
Sundfélag Akraness | 40.72 | |||||||||
38 | Jakob Stærmose | 2005 | 165 | 38.11 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.95 | |||||||||
39 | William Pohl Stangerup | 2004 | 164 | 38.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.96 | |||||||||
40 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 163 | 38.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.50 | |||||||||
41 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 159 | 38.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.79 | |||||||||
42 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 156 | 38.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.31 | |||||||||
43 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 147 | 39.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 40.26 | |||||||||
44 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 146 | 39.65 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.11 | |||||||||
45 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 144 | 39.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 40.52 | |||||||||
46 | Alexander Asmussen | 2004 | 141 | 40.15 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
47 | Tobias Frederiksen | 2006 | 139 | 40.34 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.93 | |||||||||
48 | Kasper Kusk | 2003 | 137 | 40.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.72 | |||||||||
49 | Christian Johannessen | 2007 | 137 | 40.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.74 | |||||||||
50 | Andreas Mølbak | 2006 | 132 | 41.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 44.10 | |||||||||
51 | Zacharias Houmann | 2006 | 119 | 42.40 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 43.88 | |||||||||
52 | Anders W. Pedersen | 2006 | 119 | 42.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.64 | |||||||||
53 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 118 | 42.61 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.76 | |||||||||
54 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 116 | 42.87 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 47.22 | |||||||||
55 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 112 | 43.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.08 | |||||||||
56 | Þórarinn Helgason | 2004 | 93 | 46.04 | ||||||
Sundfélag Akraness | 45.43 | |||||||||
57 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | 83 | 47.93 | ||||||
Sundfélag Akraness | 51.00 | |||||||||
58 | Tristan Houmann | 2008 | 64 | 52.16 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 57.56 | |||||||||
59 | Gustav Meinert | 2006 | 58 | 53.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 57.12 | |||||||||
- | Max Albertsen | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:46 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34,34 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 501 | 37.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.91 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 494 | 37.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.53 | |||||||||
3 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 474 | 37.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.74 | |||||||||
4 | Hannah Höesch | 2003 | 394 | 40.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.85 | |||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 385 | 40.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.16 | |||||||||
6 | Caroline Meyer | 2002 | 378 | 40.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.56 | |||||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 366 | 41.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.93 | |||||||||
8 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 364 | 41.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.39 | |||||||||
9 | Jasmin Larsen | 2002 | 348 | 41.91 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 43.12 | |||||||||
10 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 330 | 42.62 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
11 | Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | 324 | 42.91 | ||||||
Sundfélag Akraness | 45.45 | |||||||||
12 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 315 | 43.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.46 | |||||||||
13 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 286 | 44.70 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 47.77 | |||||||||
14 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 284 | 44.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.42 | |||||||||
15 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 269 | 45.63 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.33 | |||||||||
16 | Norah Szczepanski | 2003 | 239 | 47.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.32 | |||||||||
17 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 235 | 47.73 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 46.40 | |||||||||
18 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 231 | 47.98 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 46.68 | |||||||||
19 | Astrid Permin | 2003 | 220 | 48.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.46 | |||||||||
20 | Mille Scheel | 2003 | 214 | 49.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.06 | |||||||||
21 | Hekla María Arnardóttir | 2003 | 204 | 50.02 | ||||||
Sundfélag Akraness | 50.38 | |||||||||
22 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 197 | 50.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.30 | |||||||||
23 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 182 | 51.95 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 48.75 | |||||||||
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Merle Christensen (1998) 34,34 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 376 | 40.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.86 | |||||||||
2 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 363 | 41.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.53 | |||||||||
3 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 361 | 41.38 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.00 | |||||||||
4 | Clara Toft | 2004 | 344 | 42.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.30 | |||||||||
5 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 330 | 42.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
6 | Laura Nellemann | 2004 | 314 | 43.37 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.56 | |||||||||
7 | Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 301 | 43.95 | ||||||
Sundfélag Akraness | 43.79 | |||||||||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 292 | 44.42 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 45.85 | |||||||||
9 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 291 | 44.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
10 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 266 | 45.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.65 | |||||||||
11 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 250 | 46.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.82 | |||||||||
12 | Pauline Drucker | 2004 | 239 | 47.47 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.94 | |||||||||
13 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 239 | 47.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.03 | |||||||||
14 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 227 | 48.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.11 | |||||||||
15 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 218 | 48.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.35 | |||||||||
16 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 189 | 51.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.87 | |||||||||
17 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 182 | 51.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.86 | |||||||||
18 | Laura Købke | 2005 | 182 | 52.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.97 | |||||||||
19 | Line Tångberg | 2004 | 175 | 52.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
20 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 171 | 53.03 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 53.94 | |||||||||
21 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 166 | 53.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.33 | |||||||||
22 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 159 | 54.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.88 | |||||||||
23 | Laura Meyer | 2006 | 149 | 55.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.42 | |||||||||
24 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 147 | 55.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.83 | |||||||||
25 | Amalie Jensen | 2005 | 145 | 56.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.37 | |||||||||
26 | Louise Byrn | 2006 | 135 | 57.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 57.45 | |||||||||
27 | Malene Reynolds | 2005 | 131 | 57.97 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 58.80 | |||||||||
28 | Mie Ankersen | 2006 | 129 | 58.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.34 | |||||||||
29 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 111 | 1:01.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 58.15 | |||||||||
30 | Sascha Haste | 2007 | 96 | 1:04.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.43 | |||||||||
31 | Ingveldur Ósk Sigurðardóttir | 2004 | 81 | 1:07.93 | ||||||
Sundfélag Akraness | 1:07.94 | |||||||||
- | Amalie Busch Erhardi | 2006 | DSQ | flere flyben v start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 56.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:46 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 29,50 2012-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 472 | 33.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | 455 | 34.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.34 | |||||||||
3 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 415 | 35.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 413 | 35.45 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
5 | Gustav Nissen | 2001 | 354 | 37.33 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 351 | 37.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | 318 | 38.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.54 | |||||||||
8 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 317 | 38.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.84 | |||||||||
9 | Janus Rosholm | 2002 | 316 | 38.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.14 | |||||||||
10 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 292 | 39.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
11 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 283 | 40.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.76 | |||||||||
12 | Tor Ejrnæs | 2002 | 277 | 40.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.72 | |||||||||
13 | Jens Bomgaard | 2002 | 266 | 41.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
14 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 198 | 45.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.14 | |||||||||
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 29,50 2012-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Høy | 2005 | 211 | 44.34 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.22 | |||||||||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 193 | 45.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.50 | |||||||||
3 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 190 | 45.89 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.34 | |||||||||
4 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 172 | 47.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.05 | |||||||||
5 | Mathias Parkhøi | 2003 | 171 | 47.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.82 | |||||||||
6 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 159 | 48.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.43 | |||||||||
7 | Xander Pontoppidan | 2003 | 150 | 49.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 52.11 | |||||||||
8 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 135 | 51.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.89 | |||||||||
9 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 134 | 51.56 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 53.88 | |||||||||
10 | Rasmus Mortensen | 2004 | 131 | 51.97 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.83 | |||||||||
11 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 120 | 53.49 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 50.99 | |||||||||
12 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 113 | 54.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.46 | |||||||||
13 | Christian Johannessen | 2007 | 91 | 58.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.46 | |||||||||
14 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | 89 | 59.15 | ||||||
Sundfélag Akraness | 58.33 | |||||||||
15 | Victor Hemmingsen | 2006 | 86 | 59.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.37 | |||||||||
16 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 65 | 1:05.39 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.97 | |||||||||
17 | Þórarinn Helgason | 2004 | 65 | 1:05.65 | ||||||
Sundfélag Akraness | 1:06.85 | |||||||||
18 | Kasper Kusk | 2003 | 60 | 1:07.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.77 | |||||||||
- | Felix Diem | 2005 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 58.25 | |||||||||
- | Penghao Ji | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 1:06,31 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 533 | 35.25 | 1:11.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.72 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 521 | 35.09 | 1:12.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.69 | |||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 511 | 35.29 | 1:12.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.78 | |||||||||
4 | Minna Larsson | 2002 | 469 | 35.79 | 1:14.77 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:06.45 | |||||||||
5 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 451 | 36.44 | 1:15.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.44 | |||||||||
6 | Clara Carlquist | 2003 | 447 | 37.59 | 1:16.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
7 | Emma Bruhn | 2002 | 428 | 37.60 | 1:17.09 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.86 | |||||||||
8 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 396 | 38.04 | 1:19.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 384 | 38.40 | 1:19.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
10 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 383 | 37.72 | 1:19.97 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
11 | Cathrine Wismann | 2002 | 378 | 39.19 | 1:20.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:24.21 | |||||||||
12 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 358 | 39.89 | 1:21.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
13 | Emma Bruhn | 2003 | 341 | 40.55 | 1:23.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.84 | |||||||||
14 | Caroline Meyer | 2002 | 335 | 40.92 | 1:23.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.12 | |||||||||
15 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 333 | 40.06 | 1:23.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.15 | |||||||||
16 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 329 | 41.20 | 1:24.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.99 | |||||||||
17 | Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 326 | 41.38 | 1:24.37 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:24.22 | |||||||||
18 | Thea Pedersen | 2003 | 325 | 40.78 | 1:24.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.03 | |||||||||
19 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 323 | 41.23 | 1:24.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
20 | Sofie Slotved | 2002 | 319 | 41.49 | 1:24.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.89 | |||||||||
21 | Victoria Husted Volden | 2003 | 314 | 41.57 | 1:25.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.14 | |||||||||
22 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 306 | 42.99 | 1:26.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.58 | |||||||||
23 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 294 | 41.94 | 1:27.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:30.99 | |||||||||
24 | Mille Scheel | 2003 | 286 | 43.57 | 1:28.20 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
25 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 283 | 43.70 | 1:28.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.61 | |||||||||
26 | Astrid Permin | 2003 | 281 | 43.43 | 1:28.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.62 | |||||||||
27 | Rebecca Sangild | 2003 | 273 | 43.26 | 1:29.59 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.58 | |||||||||
28 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 256 | 45.09 | 1:31.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.93 | |||||||||
29 | Emma Olsen | 2003 | 247 | 44.23 | 1:32.58 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.83 | |||||||||
30 | Emma Antonisen | 2002 | 244 | 45.63 | 1:32.91 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:32.53 | |||||||||
31 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 211 | 48.07 | 1:37.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:38.06 | |||||||||
32 | Ida Lund Järund | 2003 | 193 | 50.05 | 1:40.52 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.47 | |||||||||
33 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 182 | 53.43 | 1:42.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:40.20 | |||||||||
34 | Lára Jakobína Gunnarsdóttir | 2003 | 179 | 49.52 | 1:43.03 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:43.32 | |||||||||
- | Laura Balbi | 2003 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.72 | |||||||||
- | Emilia Lønborg | 2002 | DSQ | neddyk over 15 m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.97 | |||||||||
- | Luna Gammelgaard | 2003 | DSQ | fuld neddyk af 100 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
- | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | DSQ | efb v 50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.02 | |||||||||
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 1:06,31 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 466 | 36.05 | 1:14.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.19 | |||||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | 394 | 39.17 | 1:19.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
3 | Clara Toft | 2004 | 379 | 39.53 | 1:20.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.60 | |||||||||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 362 | 39.65 | 1:21.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.40 | |||||||||
5 | Anne Sofie Evald | 2004 | 355 | 40.12 | 1:22.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.87 | |||||||||
6 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 330 | 39.49 | 1:24.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.84 | |||||||||
7 | Amalie Østerlund | 2005 | 307 | 43.10 | 1:26.13 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.64 | |||||||||
8 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 296 | 42.90 | 1:27.16 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.31 | |||||||||
9 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 271 | 43.90 | 1:29.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.56 | |||||||||
10 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 271 | 43.78 | 1:29.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.64 | |||||||||
11 | Aníta Sól Gunnarsdóttir | 2004 | 265 | 1:30.43 | ||||||
Sundfélag Akraness | 1:30.59 | |||||||||
12 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 264 | 44.21 | 1:30.52 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.29 | |||||||||
13 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 262 | 44.51 | 1:30.76 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.21 | |||||||||
14 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 257 | 45.81 | 1:31.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.02 | |||||||||
15 | Ida Bruhn | 2004 | 257 | 44.32 | 1:31.38 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.20 | |||||||||
16 | Gry Therkelsen | 2004 | 253 | 44.84 | 1:31.89 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:58.55 | |||||||||
17 | Pauline Drucker | 2004 | 229 | 46.72 | 1:34.88 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:29.48 | |||||||||
18 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 229 | 45.92 | 1:34.91 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.48 | |||||||||
19 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 228 | 47.57 | 1:35.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:35.03 | |||||||||
20 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 226 | 47.33 | 1:35.29 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.33 | |||||||||
21 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 220 | 47.09 | 1:36.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.03 | |||||||||
22 | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | 214 | 47.46 | 1:37.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:41.00 | |||||||||
23 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 213 | 46.89 | 1:37.18 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:41.20 | |||||||||
24 | Laura Købke | 2005 | 204 | 49.14 | 1:38.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:36.57 | |||||||||
25 | Erna Þórarinsdóttir | 2004 | 199 | 48.88 | 1:39.39 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:46.51 | |||||||||
26 | Amalie Jensen | 2005 | 199 | 49.18 | 1:39.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:44.09 | |||||||||
27 | Arwen Nybo | 2004 | 197 | 48.21 | 1:39.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.92 | |||||||||
28 | Auður Elsa Kristjánsdóttir | 2004 | 193 | 48.62 | 1:40.52 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:41.40 | |||||||||
29 | Mie Ankersen | 2006 | 185 | 49.29 | 1:41.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.34 | |||||||||
30 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 179 | 50.94 | 1:43.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:41.16 | |||||||||
31 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 172 | 50.99 | 1:44.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.88 | |||||||||
32 | Emma Julie Frandsen | 2004 | 169 | 49.80 | 1:45.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:45.17 | |||||||||
33 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 164 | 51.84 | 1:46.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:54.40 | |||||||||
34 | Laura Meyer | 2006 | 164 | 54.35 | 1:46.10 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:52.86 | |||||||||
35 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 150 | 53.75 | 1:49.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:47.93 | |||||||||
36 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 147 | 52.13 | 1:50.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:48.61 | |||||||||
37 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 123 | 56.77 | 1:56.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.00 | |||||||||
38 | Emma Philip | 2005 | 121 | 54.34 | 1:57.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:00.72 | |||||||||
39 | Astrid Kruuse | 2005 | 117 | 56.63 | 1:58.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:57.32 | |||||||||
40 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 116 | 58.19 | 1:58.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:55.71 | |||||||||
41 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 109 | 59.54 | 2:01.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:01.07 | |||||||||
42 | Mille Dige From | 2004 | 89 | 1:02.74 | 2:09.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:09.55 | |||||||||
43 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 88 | 1:01.69 | 2:10.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:09.16 | |||||||||
44 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 88 | 1:01.05 | 2:10.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:14.97 | |||||||||
- | Gaia Kruse | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:08.23 | |||||||||
- | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:47.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57,46 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 556 | 31.11 | 1:03.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.62 | |||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 546 | 30.98 | 1:03.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
3 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 432 | 33.48 | 1:08.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.45 | |||||||||
4 | Anders Skousen | 2002 | 424 | 33.92 | 1:09.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.04 | |||||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 406 | 33.67 | 1:10.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 391 | 33.92 | 1:11.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 386 | 35.05 | 1:11.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 386 | 34.46 | 1:11.29 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.37 | |||||||||
9 | August Becktor | 2001 | 381 | 34.54 | 1:11.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.55 | |||||||||
10 | Mark Wiskum | 2001 | 378 | 35.76 | 1:11.82 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.36 | |||||||||
11 | Jens Bomgaard | 2002 | 369 | 34.97 | 1:12.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
12 | Christian Ong Hansen | 2001 | 358 | 34.72 | 1:13.12 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.32 | |||||||||
13 | Jakob Börjesson | 2001 | 348 | 35.28 | 1:13.80 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:10.36 | |||||||||
14 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 347 | 36.22 | 1:13.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.12 | |||||||||
15 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 340 | 36.55 | 1:14.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.15 | |||||||||
16 | Gustav Fabiansen | 2002 | 335 | 36.78 | 1:14.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.11 | |||||||||
17 | Marcus Dessau | 2002 | 334 | 35.95 | 1:14.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.82 | |||||||||
18 | Christoffer Hove | 2002 | 333 | 37.23 | 1:14.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.88 | |||||||||
19 | Janus Rosholm | 2002 | 317 | 37.19 | 1:16.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.04 | |||||||||
20 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 316 | 36.78 | 1:16.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.38 | |||||||||
21 | Joakim Mortensen | 2002 | 310 | 37.34 | 1:16.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.22 | |||||||||
22 | Christian Skinhøj | 2001 | 306 | 1:17.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.84 | |||||||||
23 | Tor Ejrnæs | 2002 | 302 | 37.30 | 1:17.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.99 | |||||||||
24 | Emil Carstensen | 2002 | 295 | 37.21 | 1:17.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.00 | |||||||||
25 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 277 | 38.40 | 1:19.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.66 | |||||||||
26 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 268 | 40.01 | 1:20.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.12 | |||||||||
27 | Frede Meincke | 2002 | 259 | 39.95 | 1:21.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
28 | Andreas Holst Lange | 2002 | 258 | 39.94 | 1:21.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.62 | |||||||||
29 | Mathias Nørskov | 2001 | 249 | 39.45 | 1:22.52 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.41 | |||||||||
30 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 212 | 42.31 | 1:27.09 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
31 | Anders Hvidt | 2002 | 205 | 42.41 | 1:27.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.14 | |||||||||
32 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 199 | 41.32 | 1:28.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.00 | |||||||||
33 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 171 | 45.35 | 1:33.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.37 | |||||||||
34 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 140 | 48.14 | 1:39.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.47 | |||||||||
35 | Mikkel Winther | 2002 | 125 | 49.74 | 1:43.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.88 | |||||||||
- | Alfred Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.06 | |||||||||
- | Andreas Gram Peters | 2001 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57,46 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 333 | 37.06 | 1:14.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.08 | |||||||||
2 | Oscar Cleemann | 2003 | 315 | 36.95 | 1:16.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.56 | |||||||||
3 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 302 | 37.80 | 1:17.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.45 | |||||||||
4 | Oliver Madsen | 2003 | 244 | 40.21 | 1:23.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.11 | |||||||||
5 | Benjamin Bodal | 2003 | 238 | 40.67 | 1:23.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.00 | |||||||||
6 | Mathias Ehlers | 2003 | 235 | 42.36 | 1:24.08 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.97 | |||||||||
7 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 226 | 42.41 | 1:25.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:25.13 | |||||||||
8 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 205 | 44.24 | 1:28.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:31.16 | |||||||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 188 | 44.23 | 1:30.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:31.53 | |||||||||
10 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 185 | 44.66 | 1:31.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:31.26 | |||||||||
11 | Ludvig Montag | 2003 | 181 | 45.63 | 1:31.77 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:34.76 | |||||||||
12 | Lukas Frederiksen | 2004 | 181 | 44.46 | 1:31.79 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:32.34 | |||||||||
13 | Janus Schnabl | 2003 | 178 | 45.78 | 1:32.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.33 | |||||||||
14 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 175 | 46.38 | 1:32.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.05 | |||||||||
15 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 164 | 46.26 | 1:34.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:33.55 | |||||||||
16 | Lucas Kaavé | 2004 | 161 | 47.50 | 1:35.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.50 | |||||||||
17 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 142 | 48.16 | 1:39.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:48.83 | |||||||||
18 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 142 | 49.20 | 1:39.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:38.89 | |||||||||
19 | Alexander Nørby | 2006 | 142 | 49.84 | 1:39.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:34.88 | |||||||||
20 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 137 | 50.39 | 1:40.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.89 | |||||||||
21 | Tobias Mølbak | 2004 | 135 | 49.76 | 1:41.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
22 | Jeremy William Millard | 2005 | 132 | 1:41.84 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:41.37 | |||||||||
23 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 125 | 52.07 | 1:43.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:45.95 | |||||||||
24 | Rafael Andri Williamsson | 2004 | 116 | 49.86 | 1:46.43 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:55.73 | |||||||||
25 | Anders W. Pedersen | 2006 | 113 | 52.07 | 1:47.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.90 | |||||||||
26 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 112 | 52.66 | 1:47.63 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:43.56 | |||||||||
27 | Andreas Mølbak | 2006 | 102 | 54.44 | 1:51.14 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
28 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 82 | 57.85 | 1:59.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:01.41 | |||||||||
29 | Victor Hemmingsen | 2006 | 81 | 56.78 | 1:59.89 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:53.78 | |||||||||
30 | Tristan Houmann | 2008 | 64 | 1:05.45 | 2:09.67 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:13.16 | |||||||||
- | Max Albertsen | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.01 | |||||||||
- | William Pohl Stangerup | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.83 | |||||||||
- | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | DSQ | efb v 50m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:42.96 | |||||||||
- | Mathias Ankersen | 2004 | DSQ | svøm på maven v 50m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.21 | |||||||||
- | Zacharias Houmann | 2006 | DSQ | afsl. på maven 100m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:59.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | 550 | 32.57 | 1:07.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 508 | 32.37 | 1:09.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 466 | 33.41 | 1:11.74 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.94 | |||||||||
4 | Emilie Holst Lange | 2002 | 465 | 33.34 | 1:11.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.75 | |||||||||
5 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 432 | 34.76 | 1:13.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.37 | |||||||||
6 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 374 | 35.17 | 1:17.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
7 | Hannah Höesch | 2003 | 369 | 36.12 | 1:17.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.88 | |||||||||
8 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 320 | 37.67 | 1:21.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.72 | |||||||||
9 | Camilla Kaavé | 2003 | 289 | 39.77 | 1:24.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.97 | |||||||||
10 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 269 | 39.64 | 1:26.09 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
11 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 251 | 39.86 | 1:28.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:44.53 | |||||||||
12 | Rebecca Sangild | 2003 | 236 | 41.05 | 1:30.00 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.05 | |||||||||
13 | Norah Szczepanski | 2003 | 227 | 42.03 | 1:31.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.77 | |||||||||
14 | Sofie Bak | 2003 | 223 | 40.13 | 1:31.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.66 | |||||||||
15 | Malou Heegaard | 2002 | 188 | 40.81 | 1:37.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:30.00 | |||||||||
16 | Mathilde Laustsen | 2003 | 136 | 46.96 | 1:48.04 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:09.53 | |||||||||
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00,20 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 465 | 33.04 | 1:11.77 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 421 | 34.91 | 1:14.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.22 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 341 | 37.55 | 1:19.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.22 | |||||||||
4 | Anna Nørskov | 2004 | 312 | 38.03 | 1:21.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
5 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 302 | 37.17 | 1:22.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.68 | |||||||||
6 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 286 | 37.66 | 1:24.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:49.39 | |||||||||
7 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 283 | 38.16 | 1:24.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.52 | |||||||||
8 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 232 | 42.44 | 1:30.51 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.60 | |||||||||
9 | Clara Secher Termansen | 2005 | 199 | 45.18 | 1:35.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.99 | |||||||||
10 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 188 | 45.53 | 1:37.04 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:45.49 | |||||||||
11 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 107 | 53.65 | 1:57.00 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:52.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 56,67 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 496 | 29.18 | 1:02.90 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.09 | |||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 473 | 29.32 | 1:03.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 458 | 30.67 | 1:04.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 452 | 29.50 | 1:04.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.49 | |||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 383 | 31.40 | 1:08.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.29 | |||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 362 | 32.41 | 1:09.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.66 | |||||||||
7 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 359 | 33.11 | 1:10.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.21 | |||||||||
8 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 289 | 34.37 | 1:15.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.53 | |||||||||
9 | Andreas Holst Lange | 2002 | 200 | 38.39 | 1:25.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.65 | |||||||||
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 56,67 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 328 | 32.71 | 1:12.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.96 | |||||||||
2 | Filip Bruhn | 2003 | 244 | 36.21 | 1:19.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:29.91 | |||||||||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | 233 | 36.82 | 1:20.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
4 | Karl August B. Balle | 2003 | 225 | 39.01 | 1:21.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.96 | |||||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 195 | 40.38 | 1:25.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.12 | |||||||||
6 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 193 | 40.14 | 1:26.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.81 | |||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 177 | 41.27 | 1:28.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.70 | |||||||||
8 | Xander Pontoppidan | 2003 | 169 | 41.27 | 1:29.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.21 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 163 | 39.63 | 1:31.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.96 | |||||||||
10 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 117 | 1:41.70 | 1:41.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:45.97 | |||||||||
11 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 87 | 1:52.41 | 1:52.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:44.12 | |||||||||
12 | Jakob Stærmose | 2005 | 70 | 54.84 | 2:00.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:11.89 | |||||||||
- | Alexander Asmussen | 2004 | DSQ | asynkroarme 50-100m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:52.38 | |||||||||
- | Kasper Kusk | 2003 | DSQ | crawl eft. start | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:49.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 april 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03,02 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | 566 | 32.30 | 1:06.72 | 1:41.94 | 2:16.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.42 | |||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 554 | 32.28 | 1:07.07 | 1:42.44 | 2:17.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.94 | |||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 526 | 32.83 | 1:08.40 | 1:44.78 | 2:19.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.52 | |||||||||
4 | Emilie Holst Lange | 2002 | 512 | 32.73 | 1:08.55 | 1:45.33 | 2:21.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:18.84 | |||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 483 | 34.23 | 1:12.56 | 1:48.77 | 2:23.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
6 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 482 | 33.13 | 1:09.46 | 1:46.74 | 2:24.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.18 | |||||||||
7 | Luna Gammelgaard | 2003 | 464 | 34.13 | 1:11.69 | 1:49.76 | 2:25.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.24 | |||||||||
7 | Naja Thomsen | 2003 | 464 | 33.73 | 1:10.65 | 1:48.69 | 2:25.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.28 | |||||||||
9 | Minna Larsson | 2002 | 456 | 33.77 | 1:12.44 | 1:50.50 | 2:26.72 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:18.57 | |||||||||
10 | Claudia Sperling | 2002 | 455 | 34.40 | 1:11.73 | 1:49.58 | 2:26.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.63 | |||||||||
11 | Jasmin Larsen | 2002 | 447 | 33.19 | 1:10.76 | 1:50.09 | 2:27.71 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:30.58 | |||||||||
12 | Mia Krüger | 2002 | 446 | 34.38 | 1:11.45 | 1:49.77 | 2:27.78 | |||
Farum Svømmeklub | 2:25.72 | |||||||||
13 | Elena Westmark Holm | 2003 | 439 | 33.16 | 1:11.30 | 1:50.80 | 2:28.59 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.65 | |||||||||
14 | Emma Jensen | 2002 | 434 | 33.25 | 1:11.32 | 1:50.17 | 2:29.14 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:29.92 | |||||||||
15 | Maria Szokody | 2002 | 433 | 34.26 | 1:12.73 | 1:52.53 | 2:29.33 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.84 | |||||||||
16 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 429 | 35.62 | 1:13.75 | 1:52.69 | 2:29.69 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:26.98 | |||||||||
17 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 416 | 35.01 | 1:13.28 | 1:51.90 | 2:31.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.75 | |||||||||
18 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 411 | 35.17 | 1:14.64 | 1:52.90 | 2:31.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
19 | Emilia Lønborg | 2002 | 411 | 33.76 | 1:12.18 | 1:52.29 | 2:31.90 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:29.34 | |||||||||
20 | Josephine Wismann | 2002 | 390 | 34.96 | 1:14.19 | 1:54.68 | 2:34.52 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.38 | |||||||||
21 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 375 | 35.47 | 1:15.13 | 1:56.94 | 2:36.57 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:34.24 | |||||||||
22 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 366 | 37.10 | 1:17.31 | 1:58.77 | 2:37.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:36.34 | |||||||||
23 | Astrid Permin | 2003 | 362 | 36.47 | 1:16.67 | 1:58.23 | 2:38.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.79 | |||||||||
24 | Thea Pedersen | 2003 | 349 | 36.36 | 1:18.21 | 1:59.83 | 2:40.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.07 | |||||||||
25 | Victoria Husted Volden | 2003 | 343 | 37.70 | 1:19.70 | 2:01.70 | 2:41.28 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.82 | |||||||||
26 | Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | 343 | 36.76 | 2:01.05 | 2:41.29 | ||||
Sundfélag Akraness | 2:42.12 | |||||||||
27 | Norah Szczepanski | 2003 | 342 | 37.14 | 1:19.02 | 2:01.73 | 2:41.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.81 | |||||||||
28 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 335 | 36.51 | 1:18.01 | 2:00.70 | 2:42.60 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:35.71 | |||||||||
29 | Emma Bruhn | 2003 | 333 | 36.13 | 1:17.87 | 2:00.56 | 2:42.94 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:49.78 | |||||||||
30 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 315 | 1:20.90 | 2:45.92 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 2:48.14 | |||||||||
31 | Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 297 | 38.55 | 1:21.57 | 2:05.62 | 2:49.17 | |||
Sundfélag Akraness | 2:51.20 | |||||||||
32 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 292 | 39.00 | 1:23.30 | 2:08.33 | 2:50.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.14 | |||||||||
33 | Mille Scheel | 2003 | 281 | 38.12 | 1:22.52 | 2:08.88 | 2:52.30 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:50.85 | |||||||||
34 | Hekla María Arnardóttir | 2003 | 279 | 39.05 | 1:23.44 | 2:09.38 | 2:52.74 | |||
Sundfélag Akraness | 2:51.05 | |||||||||
35 | Emma Antonisen | 2002 | 270 | 39.71 | 1:25.56 | 2:10.93 | 2:54.68 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:10.00 | |||||||||
36 | Lára Jakobína Gunnarsdóttir | 2003 | 247 | 38.92 | 1:24.71 | 2:12.75 | 2:59.97 | |||
Sundfélag Akraness | 3:03.96 | |||||||||
37 | Emma M. Andersen | 2003 | 238 | 38.03 | 1:23.75 | 2:13.48 | 3:02.27 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:59.30 | |||||||||
38 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 237 | 42.12 | 1:29.67 | 2:17.99 | 3:02.34 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:57.95 | |||||||||
- | Malou Heegaard | 2002 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:00.00 | |||||||||
- | Signe T. Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.00 | |||||||||
- | Sophie Grandjean | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.08 | |||||||||
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03,02 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 459 | 33.55 | 1:11.33 | 1:49.85 | 2:26.46 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:23.16 | |||||||||
2 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 443 | 34.81 | 1:12.75 | 1:50.94 | 2:28.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.20 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 404 | 34.83 | 1:15.44 | 1:55.38 | 2:32.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.98 | |||||||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | 403 | 34.72 | 1:14.16 | 1:55.56 | 2:32.92 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.81 | |||||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 399 | 35.36 | 1:14.75 | 1:55.07 | 2:33.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.34 | |||||||||
6 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 390 | 34.59 | 1:13.95 | 1:54.16 | 2:34.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.11 | |||||||||
7 | Frederikke Falk-List | 2004 | 386 | 35.43 | 1:14.95 | 1:55.45 | 2:35.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:40.70 | |||||||||
8 | Clara Toft | 2004 | 383 | 36.02 | 1:16.48 | 1:56.65 | 2:35.54 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.90 | |||||||||
9 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 355 | 38.32 | 1:20.47 | 2:01.34 | 2:39.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.61 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 330 | 37.02 | 1:19.17 | 2:02.40 | 2:43.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.00 | |||||||||
11 | Amalie Østerlund | 2005 | 323 | 36.95 | 1:19.25 | 2:02.90 | 2:44.53 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:44.87 | |||||||||
12 | Gry Therkelsen | 2004 | 323 | 38.17 | 1:19.33 | 2:02.87 | 2:44.59 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:07.49 | |||||||||
13 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 295 | 38.35 | 1:21.72 | 2:07.34 | 2:49.67 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:46.29 | |||||||||
14 | Anna Nørskov | 2004 | 293 | 40.93 | 1:25.53 | 2:09.70 | 2:49.95 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:53.86 | |||||||||
15 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 290 | 37.59 | 1:20.91 | 2:06.09 | 2:50.56 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:41.69 | |||||||||
16 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 284 | 40.75 | 1:26.13 | 2:11.86 | 2:51.76 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:58.51 | |||||||||
17 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 273 | 38.24 | 1:22.16 | 2:08.73 | 2:54.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.23 | |||||||||
18 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 269 | 39.87 | 1:25.23 | 2:12.18 | 2:54.96 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:02.99 | |||||||||
19 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 266 | 39.92 | 1:25.24 | 2:11.67 | 2:55.49 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:01.92 | |||||||||
20 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 249 | 38.79 | 1:25.63 | 2:13.39 | 2:59.43 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:05.88 | |||||||||
21 | Aníta Sól Gunnarsdóttir | 2004 | 241 | 39.99 | 1:26.09 | 2:15.01 | 3:01.53 | |||
Sundfélag Akraness | 3:02.98 | |||||||||
22 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 223 | 39.57 | 1:27.53 | 2:18.41 | 3:06.12 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:59.21 | |||||||||
23 | Erna Þórarinsdóttir | 2004 | 217 | 42.48 | 1:30.58 | 2:20.25 | 3:07.84 | |||
Sundfélag Akraness | 3:08.85 | |||||||||
24 | Arwen Nybo | 2004 | 208 | 42.91 | 1:34.03 | 2:23.29 | 3:10.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:00.20 | |||||||||
25 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 205 | 43.50 | 1:32.08 | 2:22.32 | 3:11.34 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:10.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Weilguny | 2001 | 522 | 29.14 | 1:00.64 | 1:33.80 | 2:06.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.88 | |||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 520 | 29.03 | 1:01.38 | 1:34.37 | 2:06.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.06 | |||||||||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | 515 | 29.44 | 1:02.10 | 1:35.20 | 2:07.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:05.09 | |||||||||
4 | Anders Nielsen | 2001 | 510 | 29.48 | 1:02.20 | 1:35.16 | 2:07.66 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:07.31 | |||||||||
5 | Malthe Letting | 2001 | 499 | 28.86 | 1:01.22 | 1:35.20 | 2:08.52 | |||
Farum Svømmeklub | 2:09.52 | |||||||||
6 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 474 | 30.96 | 1:05.25 | 1:38.84 | 2:10.80 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.12 | |||||||||
7 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 472 | 30.07 | 1:04.24 | 1:38.40 | 2:10.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.94 | |||||||||
8 | Magnus Løhr | 2001 | 463 | 29.43 | 1:02.51 | 1:37.81 | 2:11.78 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:04.41 | |||||||||
9 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 414 | 31.06 | 1:06.02 | 1:41.27 | 2:16.76 | |||
Farum Svømmeklub | 2:17.68 | |||||||||
10 | Jens Bomgaard | 2002 | 412 | 31.49 | 1:06.92 | 1:42.88 | 2:17.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.76 | |||||||||
11 | Mark Wiskum | 2001 | 410 | 30.52 | 1:05.52 | 1:42.32 | 2:17.19 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:13.43 | |||||||||
12 | Nicklas Andersen | 2001 | 405 | 30.86 | 1:05.93 | 1:41.78 | 2:17.86 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:11.91 | |||||||||
13 | Marcus Dessau | 2002 | 401 | 31.10 | 1:07.14 | 1:43.22 | 2:18.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.91 | |||||||||
14 | Frede Meincke | 2002 | 398 | 32.11 | 1:07.56 | 1:43.21 | 2:18.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.97 | |||||||||
15 | August Becktor | 2001 | 369 | 32.37 | 1:09.37 | 1:46.86 | 2:22.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.49 | |||||||||
16 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 367 | 32.23 | 1:08.65 | 1:46.29 | 2:22.43 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:28.36 | |||||||||
17 | Rasmus Løwenstein | 2001 | 362 | 31.02 | 1:06.08 | 1:44.17 | 2:23.03 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:18.25 | |||||||||
18 | Mathias Nørskov | 2001 | 331 | 32.86 | 1:10.66 | 1:49.83 | 2:27.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:24.51 | |||||||||
19 | Anders Hvidt | 2002 | 325 | 34.75 | 1:13.15 | 1:51.59 | 2:28.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.56 | |||||||||
20 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 311 | 34.12 | 1:12.43 | 1:52.49 | 2:30.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.95 | |||||||||
21 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 288 | 33.28 | 1:12.41 | 1:54.16 | 2:34.39 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:37.82 | |||||||||
22 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 259 | 37.57 | 1:19.15 | 1:59.92 | 2:39.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:29.19 | |||||||||
23 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 231 | 36.45 | 1:18.51 | 2:03.21 | 2:46.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:50.49 | |||||||||
24 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 195 | 38.17 | 1:23.13 | 2:09.80 | 2:55.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.31 | |||||||||
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51,44 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 372 | 33.68 | 1:10.10 | 1:47.87 | 2:21.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.86 | |||||||||
2 | Benjamin Bodal | 2003 | 370 | 33.07 | 1:09.28 | 1:46.62 | 2:21.97 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:22.74 | |||||||||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | 304 | 35.65 | 1:15.74 | 1:53.80 | 2:31.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:26.44 | |||||||||
4 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 284 | 34.88 | 1:15.31 | 1:55.63 | 2:35.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.63 | |||||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 280 | 36.58 | 2:35.89 | 2:35.89 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.34 | |||||||||
6 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 277 | 36.49 | 1:18.01 | 1:59.26 | 2:36.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.81 | |||||||||
7 | Lukas Frederiksen | 2004 | 276 | 35.31 | 1:16.27 | 1:57.95 | 2:36.49 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:34.84 | |||||||||
8 | Ludvig Montag | 2003 | 263 | 37.64 | 1:17.77 | 1:59.02 | 2:39.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:39.95 | |||||||||
9 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 246 | 36.56 | 1:18.74 | 2:02.28 | 2:42.64 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.08 | |||||||||
10 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 242 | 37.71 | 1:20.67 | 2:03.54 | 2:43.57 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:48.85 | |||||||||
11 | Mathias Ehlers | 2003 | 240 | 37.68 | 1:20.30 | 2:04.11 | 2:43.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.61 | |||||||||
12 | Oliver Madsen | 2003 | 240 | 36.14 | 1:17.98 | 2:02.73 | 2:44.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.57 | |||||||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 234 | 37.46 | 2:04.40 | 2:45.47 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:10.08 | |||||||||
14 | Janus Schnabl | 2003 | 224 | 39.16 | 1:22.65 | 2:05.59 | 2:47.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:52.13 | |||||||||
15 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 216 | 37.95 | 1:21.98 | 2:06.90 | 2:49.94 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:49.08 | |||||||||
16 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 211 | 38.28 | 1:22.31 | 2:07.04 | 2:51.23 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:55.06 | |||||||||
17 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 199 | 39.60 | 1:23.58 | 2:09.90 | 2:54.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:58.30 | |||||||||
18 | Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | 191 | 39.70 | 1:25.66 | 2:12.60 | 2:56.83 | |||
Sundfélag Akraness | 2:57.81 | |||||||||
19 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 191 | 40.99 | 1:27.11 | 2:13.84 | 2:56.89 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:03.71 | |||||||||
20 | Mathias Ankersen | 2004 | 183 | 39.50 | 1:25.93 | 2:13.62 | 2:59.38 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:51.42 | |||||||||
21 | Lucas Kaavé | 2004 | 182 | 38.62 | 1:26.63 | 2:15.10 | 2:59.77 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:59.67 | |||||||||
22 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 171 | 39.58 | 1:26.17 | 2:16.26 | 3:03.42 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:15.00 | |||||||||
23 | William Pohl Stangerup | 2004 | 170 | 40.65 | 1:27.84 | 2:16.46 | 3:04.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:03.26 | |||||||||
24 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 163 | 41.63 | 1:29.04 | 2:18.74 | 3:06.68 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:11.64 | |||||||||
25 | William Rützou | 2005 | 161 | 42.98 | 1:32.90 | 2:23.40 | 3:07.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:20.00 | |||||||||
26 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 159 | 42.26 | 1:32.65 | 2:22.59 | 3:08.10 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:33.27 | |||||||||
26 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 159 | 41.78 | 2:20.51 | 3:08.10 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:03.63 | |||||||||
28 | Oscar Svensson | 2005 | 157 | 41.74 | 1:31.81 | 2:22.26 | 3:08.84 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:40.03 | |||||||||
29 | Rafael Andri Williamsson | 2004 | 147 | 42.87 | 2:00.84 | 2:25.18 | 3:13.02 | |||
Sundfélag Akraness | 3:14.26 | |||||||||
30 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 145 | 42.57 | 1:32.56 | 2:24.54 | 3:13.83 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:07.13 | |||||||||
31 | Tobias Frederiksen | 2006 | 140 | 43.07 | 1:34.74 | 2:27.53 | 3:16.05 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:33.49 | |||||||||
32 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 134 | 44.09 | 1:34.23 | 2:27.87 | 3:19.29 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:17.58 | |||||||||
33 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 123 | 47.59 | 1:40.10 | 2:33.87 | 3:24.69 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:30.16 | |||||||||
34 | Jeremy William Millard | 2005 | 116 | 44.49 | 1:38.02 | 2:33.58 | 3:29.08 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:38.64 | |||||||||
35 | Anders W. Pedersen | 2006 | 114 | 49.66 | 1:44.08 | 2:39.22 | 3:30.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:30.00 | |||||||||
- | Felix Diem | 2005 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:41.30 | |||||||||
- | Max Albertsen | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:40.17 | |||||||||
- | Penghao Ji | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25,41 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 516 | 38.65 | 1:22.25 | 2:07.67 | 2:53.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.55 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 502 | 39.24 | 1:23.28 | 2:09.31 | 2:54.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.41 | |||||||||
3 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 500 | 40.35 | 1:24.83 | 2:10.23 | 2:55.19 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:49.40 | |||||||||
4 | Emma Bruhn | 2002 | 470 | 39.38 | 1:24.87 | 2:12.08 | 2:58.85 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:49.15 | |||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 451 | 41.51 | 1:27.70 | 2:14.52 | 3:01.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.00 | |||||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 412 | 41.67 | 1:29.24 | 2:18.15 | 3:06.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.18 | |||||||||
7 | Sofie Bak | 2003 | 404 | 42.40 | 1:31.61 | 2:20.05 | 3:08.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:07.98 | |||||||||
8 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 403 | 44.08 | 1:31.68 | 2:20.89 | 3:08.29 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:04.14 | |||||||||
9 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 399 | 43.82 | 1:32.15 | 2:20.52 | 3:08.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.79 | |||||||||
10 | Claudia Sperling | 2002 | 388 | 42.64 | 1:31.63 | 2:21.34 | 3:10.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:12.23 | |||||||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 367 | 44.02 | 1:33.67 | 2:23.81 | 3:14.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.14 | |||||||||
12 | Mia Krüger | 2002 | 302 | 47.54 | 1:39.60 | 2:33.24 | 3:27.27 | |||
Farum Svømmeklub | 3:25.00 | |||||||||
13 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 270 | 50.14 | 1:46.58 | 2:41.76 | 3:35.17 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:29.50 | |||||||||
14 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 258 | 49.37 | 1:44.95 | 2:42.63 | 3:38.51 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:37.46 | |||||||||
15 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 211 | 52.99 | 1:52.21 | 2:52.73 | 3:53.34 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:46.51 | |||||||||
16 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 208 | 53.11 | 1:53.04 | 2:54.85 | 3:54.72 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:49.57 | |||||||||
17 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 204 | 54.07 | 1:53.89 | 2:55.97 | 3:56.07 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:50.32 | |||||||||
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25,41 2013-05-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 378 | 44.43 | 1:34.08 | 2:23.40 | 3:12.30 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:20.63 | |||||||||
2 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 345 | 45.55 | 1:36.72 | 2:28.99 | 3:18.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:14.41 | |||||||||
3 | Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 341 | 44.33 | 1:35.52 | 2:27.74 | 3:19.07 | |||
Sundfélag Akraness | 3:23.73 | |||||||||
4 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 332 | 46.52 | 1:37.81 | 2:30.26 | 3:20.72 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:17.42 | |||||||||
5 | Laura Nellemann | 2004 | 298 | 47.12 | 1:40.19 | 2:34.89 | 3:28.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:25.68 | |||||||||
6 | Clara Secher Termansen | 2005 | 292 | 47.64 | 1:40.76 | 2:37.06 | 3:29.56 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:21.45 | |||||||||
7 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 281 | 46.95 | 1:42.17 | 2:37.92 | 3:32.36 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:24.09 | |||||||||
8 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 249 | 49.33 | 1:46.70 | 2:44.21 | 3:40.91 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:50.65 | |||||||||
9 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 242 | 49.41 | 1:47.94 | 2:47.44 | 3:42.96 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:42.84 | |||||||||
10 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 235 | 51.46 | 1:49.23 | 2:48.21 | 3:45.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:44.11 | |||||||||
11 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 186 | 55.46 | 1:57.73 | 3:00.57 | 4:03.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:08.13 | |||||||||
12 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 180 | 55.51 | 1:59.23 | 3:03.59 | 4:06.05 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:03.22 | |||||||||
- | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:54.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 498 | 36.05 | 1:16.58 | 1:58.75 | 2:40.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.53 | |||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 492 | 36.81 | 1:17.88 | 1:59.46 | 2:40.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.63 | |||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 468 | 37.70 | 1:18.74 | 2:00.91 | 2:43.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:39.03 | |||||||||
4 | Alexander Søgaard | 2002 | 440 | 37.77 | 1:19.93 | 2:03.49 | 2:46.91 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:43.97 | |||||||||
5 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 432 | 37.54 | 1:20.66 | 2:04.51 | 2:47.89 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.67 | |||||||||
6 | Christian Skinhøj | 2001 | 386 | 38.78 | 1:23.47 | 2:08.54 | 2:54.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.13 | |||||||||
7 | Gustav Nissen | 2001 | 381 | 38.25 | 1:23.45 | 2:09.07 | 2:55.15 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:43.31 | |||||||||
8 | Alfred Højberg | 2002 | 372 | 39.73 | 1:24.96 | 2:10.83 | 2:56.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.00 | |||||||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 351 | 40.47 | 1:26.24 | 2:13.20 | 3:00.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.11 | |||||||||
10 | Janus Rosholm | 2002 | 336 | 40.33 | 1:28.31 | 2:15.32 | 3:02.59 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:52.58 | |||||||||
11 | Alfred Nissen | 2002 | 318 | 42.38 | 1:30.45 | 2:18.56 | 3:06.05 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.12 | |||||||||
12 | Tor Ejrnæs | 2002 | 316 | 42.58 | 1:30.70 | 2:18.75 | 3:06.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:32.88 | |||||||||
13 | Anders Skousen | 2002 | 311 | 42.28 | 1:30.61 | 2:19.68 | 3:07.35 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:22.15 | |||||||||
14 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 296 | 42.52 | 1:31.58 | 2:21.04 | 3:10.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:32.82 | |||||||||
15 | Joakim Mortensen | 2002 | 258 | 44.20 | 1:35.04 | 2:28.36 | 3:19.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:15.61 | |||||||||
16 | Mikkel Winther | 2002 | 184 | 52.32 | 1:49.35 | 2:46.51 | 3:43.21 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:08.22 | |||||||||
- | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.11 | |||||||||
- | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.90 | |||||||||
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl August B. Balle | 2003 | 332 | 42.71 | 1:29.98 | 2:17.59 | 3:03.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.60 | |||||||||
2 | Oscar Cleemann | 2003 | 283 | 43.09 | 1:35.06 | 2:25.60 | 3:13.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:30.44 | |||||||||
3 | August Høy | 2005 | 224 | 48.11 | 1:42.21 | 2:36.25 | 3:28.86 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:16.49 | |||||||||
4 | Emil Gram Peters | 2005 | 201 | 49.81 | 1:45.44 | 2:42.24 | 3:36.66 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:30.66 | |||||||||
5 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 200 | 49.11 | 1:44.42 | 2:40.38 | 3:36.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:26.63 | |||||||||
6 | Alexander Nørby | 2006 | 185 | 50.59 | 1:48.01 | 2:46.18 | 3:42.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:44.73 | |||||||||
7 | Rasmus Mortensen | 2004 | 160 | 53.65 | 1:54.51 | 2:55.56 | 3:53.76 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:13.84 | |||||||||
8 | Magnus Guul | 2005 | 150 | 55.18 | 1:55.43 | 2:57.64 | 3:58.94 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:54.27 | |||||||||
9 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 145 | 55.97 | 1:58.42 | 3:00.15 | 4:01.33 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:00.35 | |||||||||
10 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 144 | 56.43 | 1:58.73 | 3:00.92 | 4:01.81 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:59.59 | |||||||||
- | Penghao Ji | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:45.00 | |||||||||
- | Silas Lykke | 2003 | DSQ | 2 flyben eft. 50 m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 3:16.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:44 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:45 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 113, 4X100m Frisvømning Piger, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 3:58,58 2015-05-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tornado Tøzerne 1 | 2002 | 537 | 4:19.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.71 | |||||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 30.45 | 1:03.32 | 1:03.32 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 30.59 | 1:03.92 | 2:07.24 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 31.71 | 1:05.18 | 3:12.42 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 32.03 | 1:07.02 | 4:19.44 | ||||||
2 | Lyngby Piger 1 | 2002 | 463 | 4:32.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.19 | 1:09.83 | 1:09.83 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 31.83 | 1:07.29 | 2:17.12 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 32.86 | 1:09.53 | 3:26.65 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.80 | 1:05.95 | 4:32.60 | ||||||
3 | Tornado Tøzerne 2 | 2002 | 417 | 4:42.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:24.08 | |||||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 32.66 | 1:07.27 | 1:07.27 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 34.46 | 1:13.81 | 2:21.08 | ||||||
Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 33.14 | 1:09.17 | 3:30.25 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 34.59 | 1:12.03 | 4:42.28 | ||||||
4 | Søllerød Girls | 2002 | 388 | 4:49.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:35.00 | |||||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 33.79 | 1:10.27 | 1:10.27 | ||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 34.87 | 1:16.20 | 2:26.47 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 36.96 | 1:18.88 | 3:45.35 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 30.23 | 1:03.75 | 4:49.10 | ||||||
5 | Hørsholm Piger | 2004 | 337 | 5:03.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:10.00 | |||||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 37.13 | 1:15.94 | 1:15.94 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 32.56 | 1:10.57 | 2:26.51 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 36.70 | 1:16.41 | 3:42.92 | ||||||
Filippa Olivia Rützou | 2003 | 37.88 | 1:20.19 | 5:03.11 | ||||||
6 | Power Puff Pigerne | 2003 | 311 | 5:11.18 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 5:04.53 | |||||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 32.90 | 1:09.31 | 1:09.31 | ||||||
Mathilde Laustsen | 2003 | 37.27 | 1:17.90 | 2:27.21 | ||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 38.17 | 1:19.89 | 3:47.10 | ||||||
Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 41.11 | 1:24.08 | 5:11.18 | ||||||
7 | Akraness Jenter | 2003 | 300 | 5:14.88 | ||||||
Sundfélag Akraness | 5:05.00 | |||||||||
Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | 35.29 | 1:14.79 | 1:14.79 | ||||||
Hekla María Arnardóttir | 2003 | 37.62 | 1:22.05 | 2:36.84 | ||||||
Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 38.81 | 1:20.96 | 3:57.80 | ||||||
Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 36.85 | 1:17.08 | 5:14.88 | ||||||
8 | Søllerød Girls 2 | 2003 | 268 | 5:27.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:20.00 | |||||||||
Anna Nørskov | 2004 | 36.54 | 1:15.79 | 1:15.79 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 40.68 | 1:24.55 | 2:40.34 | ||||||
Laura Nellemann | 2004 | 38.55 | 1:23.61 | 4:03.95 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 39.16 | 1:23.27 | 5:27.22 | ||||||
- | Farum Piger | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | |||||||||
Mia Krüger | 2002 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | |||||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:45 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:45 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 114, 4X100m Frisvømning Drenge, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Farum Cup Senior: Farum Herrer 3:35,91 2010-01-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstaden Halvhjerner1 | 2001 | 470 | 4:02.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:49.82 | |||||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 28.48 | 59.25 | 59.25 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 28.49 | 59.83 | 1:59.08 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 29.22 | 1:01.44 | 3:00.52 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 29.49 | 1:01.52 | 4:02.04 | ||||||
2 | Søllerød Boys 1 | 2001 | 398 | 4:15.80 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
Mark Wiskum | 2001 | 29.38 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
Mathias Nørskov | 2001 | 31.67 | 1:07.37 | 2:08.82 | ||||||
Janus Rosholm | 2002 | 31.99 | 1:06.29 | 3:15.11 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 28.93 | 1:00.69 | 4:15.80 | ||||||
3 | Søllerød Boys 2 | 2003 | 266 | 4:52.58 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 33.79 | 1:11.51 | 1:11.51 | ||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 36.20 | 1:16.80 | 2:28.31 | ||||||
Ludvig Montag | 2003 | 34.52 | 1:11.43 | 3:39.74 | ||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 36.16 | 1:12.84 | 4:52.58 | ||||||
4 | Hørsholm Drenge | 2004 | 199 | 5:22.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:10.00 | |||||||||
Janus Schnabl | 2003 | 38.20 | 1:20.27 | 1:20.27 | ||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 36.14 | 1:16.94 | 2:37.21 | ||||||
Alexander Nørby | 2006 | 38.55 | 1:22.51 | 3:59.72 | ||||||
Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 37.18 | 1:22.29 | 5:22.01 | ||||||
5 | Akraness Gutter | 2004 | 124 | 6:16.79 | ||||||
Sundfélag Akraness | 6:00.00 | |||||||||
Rafael Andri Williamsson | 2004 | 41.62 | 1:29.68 | 1:29.68 | ||||||
Þórarinn Helgason | 2004 | 48.13 | 1:41.26 | 3:10.94 | ||||||
Alexander Logi Jónsson | 2004 | 49.05 | 1:46.50 | 4:57.44 | ||||||
Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | 36.35 | 1:19.35 | 6:16.79 | ||||||
- | Farum Miniguns | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
Malthe Letting | 2001 | |||||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | |||||||||
Viktor Nysøe Rehling | 2001 | |||||||||
Gustav Caleb | 2001 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:45 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:23 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 115, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 495 | 30.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.66 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 482 | 31.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.44 | |||||||||
3 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 451 | 31.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.26 | |||||||||
4 | Sofie Maagøe | 2003 | 450 | 31.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 442 | 32.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
6 | Emilia Lønborg | 2002 | 435 | 32.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 415 | 32.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.04 | |||||||||
8 | Emilie Holst Lange | 2002 | 413 | 32.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.90 | |||||||||
9 | Elena Westmark Holm | 2003 | 399 | 33.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.24 | |||||||||
10 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 397 | 33.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.99 | |||||||||
11 | Hannah Höesch | 2003 | 370 | 34.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 363 | 34.23 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
13 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 337 | 35.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
14 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 332 | 35.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
15 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 330 | 35.35 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
16 | Cathrine Wismann | 2002 | 322 | 35.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.43 | |||||||||
17 | Emma Jensen | 2002 | 322 | 35.64 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
18 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 317 | 35.80 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.84 | |||||||||
19 | Victoria Husted Volden | 2003 | 295 | 36.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.44 | |||||||||
20 | Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | 295 | 36.69 | ||||||
Sundfélag Akraness | 38.45 | |||||||||
21 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 292 | 36.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.07 | |||||||||
22 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 280 | 37.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
23 | Sofie Slotved | 2002 | 278 | 37.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.52 | |||||||||
24 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 275 | 37.56 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.38 | |||||||||
25 | Caroline Meyer | 2002 | 271 | 37.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.01 | |||||||||
26 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 269 | 37.83 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
27 | Astrid Permin | 2003 | 251 | 38.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.64 | |||||||||
28 | Josephine Wismann | 2002 | 246 | 38.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.92 | |||||||||
29 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 239 | 39.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.03 | |||||||||
30 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 239 | 39.34 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.52 | |||||||||
31 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 227 | 40.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.21 | |||||||||
32 | Rebecca Sangild | 2003 | 212 | 40.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.04 | |||||||||
33 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 202 | 41.59 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
34 | Hekla María Arnardóttir | 2003 | 197 | 41.96 | ||||||
Sundfélag Akraness | 39.01 | |||||||||
35 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 172 | 43.89 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.46 | |||||||||
36 | Emma M. Andersen | 2003 | 144 | 46.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 54.04 | |||||||||
37 | Emma Olsen | 2003 | 118 | 49.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 56.76 | |||||||||
38 | Ida Lund Järund | 2003 | 108 | 51.18 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 52.78 | |||||||||
Løb 115, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 |
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28,58 2014-04-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 460 | 31.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | 455 | 31.74 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 406 | 32.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.35 | |||||||||
4 | Anna Nørskov | 2004 | 314 | 35.92 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
5 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 313 | 35.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.39 | |||||||||
6 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 287 | 37.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.03 | |||||||||
7 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 284 | 37.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.28 | |||||||||
8 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 276 | 37.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 37.37 | |||||||||
9 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 272 | 37.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.40 | |||||||||
10 | Clara Secher Termansen | 2005 | 254 | 38.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.83 | |||||||||
11 | Pauline Drucker | 2004 | 239 | 39.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.58 | |||||||||
12 | Clara Toft | 2004 | 237 | 39.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.72 | |||||||||
13 | Karoline K. Larsen | 2004 | 235 | 39.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
14 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 231 | 39.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.41 | |||||||||
15 | Dagmar Boeck | 2004 | 221 | 40.39 | ||||||
Farum Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
16 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 214 | 40.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 39.22 | |||||||||
17 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 212 | 40.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.50 | |||||||||
18 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 200 | 41.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
19 | Laura Nellemann | 2004 | 190 | 42.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.04 | |||||||||
20 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 178 | 43.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.98 | |||||||||
21 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 168 | 44.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.39 | |||||||||
22 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 162 | 44.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.56 | |||||||||
23 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 160 | 44.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.41 | |||||||||
24 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 159 | 45.04 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.62 | |||||||||
25 | Gry Therkelsen | 2004 | 158 | 45.12 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 49.91 | |||||||||
26 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 147 | 46.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.26 | |||||||||
27 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 146 | 46.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.10 | |||||||||
28 | Laura Købke | 2005 | 135 | 47.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.22 | |||||||||
29 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 123 | 49.05 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 53.74 | |||||||||
30 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 120 | 49.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 54.46 | |||||||||
31 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 111 | 50.73 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 51.66 | |||||||||
32 | Ingveldur Ósk Sigurðardóttir | 2004 | 87 | 54.95 | ||||||
Sundfélag Akraness | 56.70 | |||||||||
33 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 87 | 55.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.00 | |||||||||
34 | Laura Meyer | 2006 | 68 | 59.74 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 56.85 | |||||||||
- | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 48.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:23 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:24 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 116, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24,90 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 558 | 27.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.73 | |||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 522 | 27.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.68 | |||||||||
3 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 490 | 28.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.20 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 484 | 28.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.43 | |||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 481 | 28.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 464 | 28.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.64 | |||||||||
7 | August Weilguny | 2001 | 463 | 28.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.69 | |||||||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 422 | 29.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.01 | |||||||||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | 417 | 30.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.28 | |||||||||
10 | Magnus Løhr | 2001 | 415 | 30.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
11 | Christian Ong Hansen | 2001 | 408 | 30.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
12 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 402 | 30.39 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
13 | Nicklas Andersen | 2001 | 347 | 31.90 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
14 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 316 | 32.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.50 | |||||||||
15 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 305 | 33.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.89 | |||||||||
16 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 297 | 33.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
17 | Christoffer Hove | 2002 | 295 | 33.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.57 | |||||||||
17 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 295 | 33.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
19 | Tor Ejrnæs | 2002 | 293 | 33.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.05 | |||||||||
20 | Anders Hvidt | 2002 | 259 | 35.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.39 | |||||||||
21 | Joakim Mortensen | 2002 | 258 | 35.23 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.03 | |||||||||
22 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 253 | 35.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.59 | |||||||||
23 | Alens Daugelis | 2002 | 249 | 35.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | 39.80 | |||||||||
24 | Alfred Nissen | 2002 | 245 | 35.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.55 | |||||||||
25 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 230 | 36.56 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.32 | |||||||||
26 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 211 | 37.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.31 | |||||||||
27 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 152 | 42.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.55 | |||||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.94 | |||||||||
Løb 116, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24,90 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 369 | 31.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.01 | |||||||||
2 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 365 | 31.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.87 | |||||||||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | 275 | 34.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.74 | |||||||||
4 | Karl August B. Balle | 2003 | 267 | 34.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.25 | |||||||||
5 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 265 | 34.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.58 | |||||||||
6 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 239 | 36.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 213 | 37.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.86 | |||||||||
8 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 205 | 38.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.77 | |||||||||
9 | Oliver Madsen | 2003 | 202 | 38.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.04 | |||||||||
10 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 195 | 38.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.67 | |||||||||
11 | Emil Gram Peters | 2005 | 156 | 41.59 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.45 | |||||||||
12 | Janus Schnabl | 2003 | 152 | 42.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.26 | |||||||||
13 | Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | 150 | 42.21 | ||||||
Sundfélag Akraness | 42.82 | |||||||||
14 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 144 | 42.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.13 | |||||||||
15 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 141 | 43.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.50 | |||||||||
16 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 136 | 43.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 47.12 | |||||||||
17 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 132 | 43.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.69 | |||||||||
18 | Mathias Ankersen | 2004 | 132 | 43.97 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.32 | |||||||||
19 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 131 | 44.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.93 | |||||||||
20 | Kasper Kusk | 2003 | 130 | 44.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.81 | |||||||||
21 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 112 | 46.50 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 53.47 | |||||||||
22 | William Rützou | 2005 | 102 | 47.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.00 | |||||||||
23 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 91 | 49.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.88 | |||||||||
24 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 87 | 50.56 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 46.00 | |||||||||
25 | Alexander Asmussen | 2004 | 76 | 52.90 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
26 | Jakob Stærmose | 2005 | 70 | 54.38 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 54.39 | |||||||||
- | Rasmus Mortensen | 2004 | DSQ | asym arme | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:24 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:24 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29,93 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Minna Larsson | 2002 | 548 | 33.05 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 31.92 | |||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 516 | 33.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 427 | 35.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.24 | |||||||||
4 | Luna Gammelgaard | 2003 | 422 | 36.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 420 | 36.12 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
6 | Naja Thomsen | 2003 | 394 | 36.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
7 | Mia Lindberg | 2003 | 356 | 38.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
8 | Emma Bruhn | 2003 | 353 | 38.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.41 | |||||||||
9 | Sofie Bak | 2003 | 334 | 38.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.53 | |||||||||
10 | Thea Pedersen | 2003 | 333 | 39.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
11 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 322 | 39.46 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
12 | Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 315 | 39.73 | ||||||
Sundfélag Akraness | 38.05 | |||||||||
13 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 315 | 39.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.19 | |||||||||
14 | Mille Scheel | 2003 | 275 | 41.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
15 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 258 | 42.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.95 | |||||||||
16 | Lára Jakobína Gunnarsdóttir | 2003 | 173 | 48.55 | ||||||
Sundfélag Akraness | 48.82 | |||||||||
17 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 163 | 49.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.51 | |||||||||
- | Laura Balbi | 2003 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29,93 2016-04-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | 398 | 36.77 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.98 | |||||||||
2 | Anne Sofie Evald | 2004 | 378 | 37.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.94 | |||||||||
3 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 368 | 37.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.30 | |||||||||
4 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 333 | 39.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.99 | |||||||||
5 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 317 | 39.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.90 | |||||||||
6 | Aníta Sól Gunnarsdóttir | 2004 | 304 | 40.23 | ||||||
Sundfélag Akraness | 41.68 | |||||||||
7 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 288 | 40.96 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 41.60 | |||||||||
8 | Karoline K. Larsen | 2004 | 286 | 41.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 43.01 | |||||||||
9 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 261 | 42.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.18 | |||||||||
10 | Erna Þórarinsdóttir | 2004 | 231 | 44.06 | ||||||
Sundfélag Akraness | 44.92 | |||||||||
10 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 231 | 44.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.44 | |||||||||
12 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 226 | 44.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.50 | |||||||||
13 | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | 223 | 44.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.10 | |||||||||
14 | Josephine Lysdahl | 2004 | 219 | 44.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.09 | |||||||||
15 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 218 | 44.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.59 | |||||||||
16 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 218 | 44.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.76 | |||||||||
17 | Amalie Jensen | 2005 | 218 | 44.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.15 | |||||||||
18 | Mie Ankersen | 2006 | 209 | 45.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.72 | |||||||||
19 | Arwen Nybo | 2004 | 208 | 45.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.87 | |||||||||
20 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 198 | 46.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.49 | |||||||||
21 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 194 | 46.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.58 | |||||||||
22 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 181 | 47.83 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.26 | |||||||||
23 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 171 | 48.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.84 | |||||||||
24 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 169 | 48.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.15 | |||||||||
25 | Laura Meyer | 2006 | 163 | 49.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.87 | |||||||||
26 | Malene Reynolds | 2005 | 161 | 49.73 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 52.30 | |||||||||
27 | Emma Philip | 2005 | 148 | 51.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.31 | |||||||||
28 | Gaia Kruse | 2005 | 144 | 51.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.16 | |||||||||
29 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 140 | 52.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.67 | |||||||||
30 | Rose Dysted | 2004 | 135 | 52.70 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 54.57 | |||||||||
31 | Frederikke Steffensen | 2005 | 122 | 54.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 45.00 | |||||||||
32 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 121 | 54.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.77 | |||||||||
33 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 120 | 54.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.00 | |||||||||
34 | Cecilie Møller | 2005 | 118 | 55.11 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.56 | |||||||||
35 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 110 | 56.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 56.27 | |||||||||
36 | Mille Dige From | 2004 | 108 | 56.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.63 | |||||||||
37 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 93 | 59.63 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 58.89 | |||||||||
38 | Anna Møller | 2007 | 65 | 1:07.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.00 | |||||||||
39 | Line Stærmose | 2006 | 61 | 1:08.64 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:24 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:25 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 545 | 29.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | 519 | 29.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 453 | 31.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 405 | 32.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
5 | Christian Ong Hansen | 2001 | 382 | 33.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
6 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 380 | 33.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
7 | Jakob Börjesson | 2001 | 374 | 33.35 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 30.92 | |||||||||
8 | Gustav Fabiansen | 2002 | 363 | 33.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.36 | |||||||||
9 | Mark Wiskum | 2001 | 361 | 33.75 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
10 | Johannes K. Larsen | 2002 | 351 | 34.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
11 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 337 | 34.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
12 | Janus Rosholm | 2002 | 328 | 34.85 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.27 | |||||||||
13 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 263 | 37.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.78 | |||||||||
14 | Mathias Nørskov | 2001 | 257 | 37.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.98 | |||||||||
15 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 244 | 38.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.00 | |||||||||
16 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 234 | 38.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
17 | Frede Meincke | 2002 | 232 | 39.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
18 | Mikkel Winther | 2002 | 128 | 47.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.11 | |||||||||
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26,16 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Cleemann | 2003 | 319 | 35.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.79 | |||||||||
2 | Asger Hugo Juul | 2003 | 305 | 35.71 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
3 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 267 | 37.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.39 | |||||||||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 257 | 37.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.28 | |||||||||
5 | Mathias Ehlers | 2003 | 252 | 38.04 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.86 | |||||||||
6 | Lucas Kaavé | 2004 | 212 | 40.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.59 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 190 | 41.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.18 | |||||||||
8 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 186 | 42.04 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.46 | |||||||||
9 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 183 | 42.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.37 | |||||||||
10 | Xander Pontoppidan | 2003 | 179 | 42.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.43 | |||||||||
11 | Ludvig Montag | 2003 | 178 | 42.66 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 45.89 | |||||||||
12 | Tobias Mølbak | 2004 | 165 | 43.82 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 44.01 | |||||||||
13 | August Høy | 2005 | 157 | 44.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
14 | William Pohl Stangerup | 2004 | 156 | 44.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.40 | |||||||||
15 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 152 | 44.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.54 | |||||||||
16 | Alexander Nørby | 2006 | 148 | 45.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.62 | |||||||||
17 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 132 | 47.19 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 51.62 | |||||||||
18 | Magnus Guul | 2005 | 131 | 47.24 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 47.19 | |||||||||
19 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 128 | 47.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.12 | |||||||||
20 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 125 | 47.96 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 46.45 | |||||||||
21 | Tobias Frederiksen | 2006 | 123 | 48.30 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 49.31 | |||||||||
22 | Christian Johannessen | 2007 | 118 | 48.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.00 | |||||||||
23 | Rafael Andri Williamsson | 2004 | 117 | 49.06 | ||||||
Sundfélag Akraness | 50.57 | |||||||||
24 | Andreas Mølbak | 2006 | 109 | 50.21 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 55.05 | |||||||||
25 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 105 | 50.89 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 52.68 | |||||||||
26 | Zacharias Houmann | 2006 | 105 | 50.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 54.51 | |||||||||
27 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | 100 | 51.71 | ||||||
Sundfélag Akraness | 52.56 | |||||||||
28 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 88 | 53.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.80 | |||||||||
29 | Tristan Houmann | 2008 | 85 | 54.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.78 | |||||||||
30 | Gustav Meinert | 2006 | 65 | 59.73 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.00 | |||||||||
- | Penghao Ji | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:25 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 23:25 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 119, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 572 | 30.94 | 1:02.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.97 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 524 | 31.03 | 1:04.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.07 | |||||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | 514 | 31.27 | 1:04.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.93 | |||||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 514 | 31.66 | 1:05.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.51 | |||||||||
5 | Emilie Holst Lange | 2002 | 505 | 31.18 | 1:05.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.42 | |||||||||
6 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 499 | 31.42 | 1:05.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.57 | |||||||||
7 | Naja Thomsen | 2003 | 493 | 31.97 | 1:05.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | 488 | 31.77 | 1:06.12 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.66 | |||||||||
9 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 484 | 32.15 | 1:06.31 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.38 | |||||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 482 | 31.93 | 1:06.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | 469 | 32.53 | 1:07.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
12 | Mia Lindberg | 2003 | 464 | 32.60 | 1:07.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.42 | |||||||||
13 | Emilia Lønborg | 2002 | 460 | 33.12 | 1:07.44 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.19 | |||||||||
14 | Emma Jensen | 2002 | 459 | 31.78 | 1:07.46 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
15 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 442 | 32.71 | 1:08.32 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.23 | |||||||||
16 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 437 | 33.20 | 1:08.59 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.08 | |||||||||
17 | Sofie Slotved | 2002 | 409 | 33.42 | 1:10.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.98 | |||||||||
18 | Josephine Wismann | 2002 | 399 | 34.27 | 1:10.69 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.68 | |||||||||
19 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 398 | 34.50 | 1:10.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.85 | |||||||||
20 | Cathrine Wismann | 2002 | 386 | 33.83 | 1:11.49 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.47 | |||||||||
21 | Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | 374 | 35.65 | 1:12.25 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:14.73 | |||||||||
22 | Astrid Permin | 2003 | 362 | 35.46 | 1:13.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.27 | |||||||||
23 | Thea Pedersen | 2003 | 359 | 34.32 | 1:13.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.98 | |||||||||
24 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 351 | 35.41 | 1:13.79 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
25 | Norah Szczepanski | 2003 | 351 | 35.06 | 1:13.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.05 | |||||||||
26 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 345 | 35.60 | 1:14.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
27 | Rebecca Sangild | 2003 | 338 | 35.22 | 1:14.69 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
28 | Emma Bruhn | 2003 | 334 | 35.33 | 1:15.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.74 | |||||||||
29 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 327 | 35.86 | 1:15.51 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.45 | |||||||||
30 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 318 | 36.04 | 1:16.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.59 | |||||||||
31 | Sofie Bak | 2003 | 312 | 36.81 | 1:16.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.46 | |||||||||
32 | Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 311 | 36.61 | 1:16.80 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:17.90 | |||||||||
33 | Malou Heegaard | 2002 | 298 | 35.81 | 1:17.91 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.44 | |||||||||
34 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 298 | 37.48 | 1:17.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.53 | |||||||||
35 | Emma Olsen | 2003 | 288 | 37.09 | 1:18.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.72 | |||||||||
36 | Emma M. Andersen | 2003 | 283 | 37.03 | 1:19.26 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.29 | |||||||||
37 | Hekla María Arnardóttir | 2003 | 273 | 38.38 | 1:20.20 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:17.55 | |||||||||
38 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 267 | 38.49 | 1:20.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.62 | |||||||||
39 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 264 | 39.07 | 1:21.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.76 | |||||||||
40 | Emma Antonisen | 2002 | 263 | 39.32 | 1:21.18 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.35 | |||||||||
41 | Lára Jakobína Gunnarsdóttir | 2003 | 256 | 38.22 | 1:22.00 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:25.15 | |||||||||
42 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 245 | 40.13 | 1:23.20 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:26.60 | |||||||||
43 | Ida Lund Järund | 2003 | 201 | 41.90 | 1:28.76 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:32.81 | |||||||||
Løb 119, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54,85 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 498 | 31.91 | 1:05.69 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 443 | 33.36 | 1:08.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.52 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 413 | 33.91 | 1:09.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.78 | |||||||||
4 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 405 | 34.23 | 1:10.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.83 | |||||||||
5 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 386 | 33.82 | 1:11.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.19 | |||||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 367 | 35.30 | 1:12.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
7 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 359 | 34.63 | 1:13.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.96 | |||||||||
8 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 355 | 35.08 | 1:13.47 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.00 | |||||||||
9 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 354 | 35.46 | 1:13.57 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.88 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 343 | 35.08 | 1:14.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.10 | |||||||||
11 | Dagmar Boeck | 2004 | 328 | 36.31 | 1:15.50 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:17.45 | |||||||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | 323 | 37.11 | 1:15.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.61 | |||||||||
13 | Ida Bruhn | 2004 | 322 | 36.06 | 1:15.90 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
14 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 309 | 37.98 | 1:16.97 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
15 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 293 | 37.58 | 1:18.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.09 | |||||||||
16 | Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 276 | 39.16 | 1:19.97 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:22.32 | |||||||||
17 | Aníta Sól Gunnarsdóttir | 2004 | 267 | 38.52 | 1:20.77 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:22.00 | |||||||||
18 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 264 | 38.52 | 1:21.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.19 | |||||||||
19 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 261 | 39.31 | 1:21.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.39 | |||||||||
20 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 260 | 38.13 | 1:21.58 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:25.47 | |||||||||
21 | Emma Julie Frandsen | 2004 | 258 | 38.28 | 1:21.74 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.93 | |||||||||
22 | Pauline Drucker | 2004 | 257 | 38.72 | 1:21.85 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.03 | |||||||||
23 | Auður Elsa Kristjánsdóttir | 2004 | 240 | 39.46 | 1:23.68 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:25.17 | |||||||||
24 | Erna Þórarinsdóttir | 2004 | 239 | 40.38 | 1:23.85 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:23.57 | |||||||||
25 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 227 | 40.94 | 1:25.34 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.32 | |||||||||
26 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 220 | 41.20 | 1:26.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:28.06 | |||||||||
27 | Emma Philip | 2005 | 217 | 40.81 | 1:26.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:29.66 | |||||||||
28 | Arwen Nybo | 2004 | 207 | 41.31 | 1:27.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.95 | |||||||||
29 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 206 | 42.27 | 1:28.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.92 | |||||||||
30 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 184 | 44.15 | 1:31.44 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:29.49 | |||||||||
31 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 184 | 43.29 | 1:31.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:33.36 | |||||||||
32 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 167 | 44.78 | 1:34.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.14 | |||||||||
33 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 164 | 47.80 | 1:35.09 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.19 | |||||||||
34 | Mie Ankersen | 2006 | 151 | 45.14 | 1:37.60 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.83 | |||||||||
35 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 148 | 47.62 | 1:38.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.16 | |||||||||
36 | Rose Dysted | 2004 | 148 | 48.85 | 1:38.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:43.56 | |||||||||
37 | Gaia Kruse | 2005 | 143 | 45.04 | 1:39.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.20 | |||||||||
38 | Frederikke Steffensen | 2005 | 139 | 47.53 | 1:40.30 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:48.00 | |||||||||
39 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 133 | 48.72 | 1:41.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.66 | |||||||||
40 | Ingveldur Ósk Sigurðardóttir | 2004 | 131 | 52.00 | 1:42.38 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:44.90 | |||||||||
41 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 128 | 48.06 | 1:43.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:38.62 | |||||||||
42 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 112 | 50.22 | 1:47.71 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.16 | |||||||||
43 | Mille Dige From | 2004 | 102 | 54.25 | 1:51.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:54.32 | |||||||||
44 | Louise Byrn | 2006 | 99 | 52.01 | 1:52.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:48.74 | |||||||||
45 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 93 | 51.80 | 1:54.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:57.75 | |||||||||
- | Andrea Holm Sørensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
- | Laura Købke | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:25.18 | |||||||||
- | Malene Reynolds | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:34.18 | |||||||||
- | Sascha Haste | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:54.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 23:25 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Møller | 2002 | 539 | 27.96 | 57.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 58.80 | |||||||||
2 | Malthe Letting | 2001 | 534 | 27.38 | 57.79 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 518 | 28.63 | 58.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
4 | Magnus Løhr | 2001 | 513 | 28.39 | 58.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.20 | |||||||||
5 | August Weilguny | 2001 | 511 | 28.21 | 58.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 487 | 28.78 | 59.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.09 | |||||||||
7 | Mark Wiskum | 2001 | 480 | 28.67 | 59.91 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
8 | Nicklas Andersen | 2001 | 465 | 29.46 | 1:00.54 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
9 | Anders Nielsen | 2001 | 463 | 28.96 | 1:00.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.31 | |||||||||
10 | Gustav Fabiansen | 2002 | 460 | 29.53 | 1:00.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.16 | |||||||||
11 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 456 | 29.30 | 1:00.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.92 | |||||||||
12 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 455 | 29.05 | 1:00.95 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
13 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 445 | 29.83 | 1:01.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.54 | |||||||||
14 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 436 | 29.98 | 1:01.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.13 | |||||||||
15 | Andreas Gram Peters | 2001 | 426 | 29.44 | 1:02.30 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
16 | Gustav Nissen | 2001 | 412 | 29.73 | 1:03.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
17 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 387 | 30.69 | 1:04.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.75 | |||||||||
18 | Christoffer Hove | 2002 | 382 | 31.70 | 1:04.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.11 | |||||||||
19 | Jakob Börjesson | 2001 | 375 | 30.38 | 1:05.05 | |||||
Sjöbo Simsällskap | 1:01.84 | |||||||||
20 | Mathias Nørskov | 2001 | 363 | 30.77 | 1:05.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.66 | |||||||||
21 | Frede Meincke | 2002 | 363 | 31.55 | 1:05.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.37 | |||||||||
22 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 358 | 32.15 | 1:06.01 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
23 | Tor Ejrnæs | 2002 | 338 | 31.99 | 1:07.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.44 | |||||||||
24 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 337 | 32.05 | 1:07.37 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
25 | Alens Daugelis | 2002 | 335 | 32.90 | 1:07.54 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
26 | Anders Hvidt | 2002 | 323 | 33.05 | 1:08.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.71 | |||||||||
26 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 323 | 33.07 | 1:08.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.52 | |||||||||
28 | Joakim Mortensen | 2002 | 316 | 32.77 | 1:08.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.83 | |||||||||
29 | Johannes K. Larsen | 2002 | 313 | 32.54 | 1:09.06 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.57 | |||||||||
30 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 212 | 37.30 | 1:18.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.62 | |||||||||
31 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 209 | 37.26 | 1:19.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.39 | |||||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Kevin Witt Christensen (1995) 51,38 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 407 | 30.99 | 1:03.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.82 | |||||||||
2 | Filip Bruhn | 2003 | 394 | 31.00 | 1:03.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.71 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 386 | 31.68 | 1:04.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
4 | Benjamin Bodal | 2003 | 339 | 32.22 | 1:07.25 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.90 | |||||||||
5 | Asger Hugo Juul | 2003 | 308 | 32.79 | 1:09.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
6 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 288 | 33.53 | 1:10.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.14 | |||||||||
7 | Lukas Frederiksen | 2004 | 287 | 33.62 | 1:11.10 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
8 | Ludvig Montag | 2003 | 280 | 34.34 | 1:11.66 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
9 | Silas Lykke | 2003 | 278 | 33.79 | 1:11.80 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
10 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 267 | 34.61 | 1:12.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.16 | |||||||||
11 | Mathias Ehlers | 2003 | 256 | 35.43 | 1:13.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
12 | Oliver Madsen | 2003 | 238 | 35.41 | 1:15.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.98 | |||||||||
13 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 234 | 36.16 | 1:16.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
14 | Emil Gram Peters | 2005 | 232 | 35.29 | 1:16.27 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
15 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 228 | 36.41 | 1:16.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.82 | |||||||||
16 | Janus Schnabl | 2003 | 223 | 37.11 | 1:17.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.73 | |||||||||
17 | Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | 204 | 37.13 | 1:19.66 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:17.87 | |||||||||
18 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 194 | 39.20 | 1:20.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.03 | |||||||||
19 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 189 | 38.02 | 1:21.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:25.98 | |||||||||
20 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 184 | 39.06 | 1:22.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.58 | |||||||||
21 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 182 | 39.21 | 1:22.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.31 | |||||||||
22 | Jakob Stærmose | 2005 | 182 | 39.53 | 1:22.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.39 | |||||||||
23 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 179 | 41.06 | 1:23.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:29.51 | |||||||||
24 | Mathias Ankersen | 2004 | 176 | 39.08 | 1:23.56 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
25 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 173 | 39.72 | 1:24.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.30 | |||||||||
26 | William Rützou | 2005 | 171 | 40.67 | 1:24.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:30.37 | |||||||||
27 | Rasmus Mortensen | 2004 | 169 | 39.46 | 1:24.77 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
28 | Magnus Guul | 2005 | 166 | 41.12 | 1:25.27 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:25.51 | |||||||||
29 | Tobias Mølbak | 2004 | 155 | 42.39 | 1:27.25 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:27.53 | |||||||||
30 | Rafael Andri Williamsson | 2004 | 153 | 40.93 | 1:27.52 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:26.92 | |||||||||
31 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 147 | 41.50 | 1:28.76 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.92 | |||||||||
32 | Tobias Frederiksen | 2006 | 146 | 41.96 | 1:29.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:37.63 | |||||||||
33 | Andreas Mølbak | 2006 | 142 | 43.01 | 1:29.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:43.39 | |||||||||
34 | Kasper Kusk | 2003 | 141 | 44.10 | 1:30.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.92 | |||||||||
35 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 140 | 42.75 | 1:30.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.30 | |||||||||
36 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 135 | 42.77 | 1:31.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:35.08 | |||||||||
37 | Alexander Asmussen | 2004 | 130 | 43.37 | 1:32.41 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:38.01 | |||||||||
38 | Christian Johannessen | 2007 | 128 | 42.70 | 1:33.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.31 | |||||||||
39 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 110 | 44.75 | 1:37.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:43.81 | |||||||||
40 | Þórarinn Helgason | 2004 | 105 | 46.85 | 1:39.30 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:39.57 | |||||||||
41 | Zacharias Houmann | 2006 | 98 | 46.50 | 1:41.56 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:43.78 | |||||||||
42 | Victor Hemmingsen | 2006 | 95 | 48.01 | 1:42.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:49.36 | |||||||||
43 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | 86 | 50.18 | 1:45.91 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:52.55 | |||||||||
44 | Tristan Houmann | 2008 | 60 | 55.42 | 1:59.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:36.64 | |||||||||
45 | Gustav Meinert | 2006 | 54 | 54.69 | 2:03.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
- | Karl August B. Balle | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,54 2015-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 541 | 37.41 | 1:18.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.28 | |||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 516 | 38.23 | 1:20.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.50 | |||||||||
3 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 493 | 38.58 | 1:21.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.27 | |||||||||
4 | Claudia Sperling | 2002 | 452 | 40.07 | 1:23.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.47 | |||||||||
5 | Hannah Höesch | 2003 | 431 | 40.29 | 1:25.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.78 | |||||||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | 390 | 41.56 | 1:28.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.28 | |||||||||
7 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 378 | 42.41 | 1:28.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.02 | |||||||||
8 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 374 | 41.90 | 1:29.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.01 | |||||||||
9 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 372 | 42.61 | 1:29.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.55 | |||||||||
10 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 334 | 43.45 | 1:32.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:34.30 | |||||||||
11 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 277 | 47.41 | 1:38.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.68 | |||||||||
12 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 250 | 48.35 | 1:42.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:37.03 | |||||||||
13 | Mille Scheel | 2003 | 244 | 49.40 | 1:42.86 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:58.20 | |||||||||
14 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 231 | 49.23 | 1:44.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:39.16 | |||||||||
15 | Emma M. Andersen | 2003 | 210 | 50.27 | 1:48.13 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:42.80 | |||||||||
16 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 180 | 54.52 | 1:53.76 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:54.92 | |||||||||
17 | Emma Olsen | 2003 | 137 | 58.04 | 2:04.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:59.16 | |||||||||
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Farum Cup Senior: Sara Krog Christoffersen (1996) 1:15,54 2015-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 380 | 42.16 | 1:28.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.91 | |||||||||
2 | Clara Toft | 2004 | 354 | 43.57 | 1:30.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.92 | |||||||||
3 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 349 | 43.47 | 1:31.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.92 | |||||||||
4 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 348 | 43.48 | 1:31.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:34.07 | |||||||||
5 | Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 317 | 44.95 | 1:34.28 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:34.50 | |||||||||
6 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 307 | 44.83 | 1:35.30 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
7 | Laura Nellemann | 2004 | 294 | 45.44 | 1:36.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.90 | |||||||||
8 | Josefine Krumbak | 2004 | 283 | 46.85 | 1:37.98 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.03 | |||||||||
9 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 279 | 46.54 | 1:38.42 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.71 | |||||||||
10 | Clara Secher Termansen | 2005 | 277 | 46.86 | 1:38.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:43.69 | |||||||||
11 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 261 | 47.41 | 1:40.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:52.05 | |||||||||
12 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 256 | 48.33 | 1:41.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.66 | |||||||||
13 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 246 | 48.76 | 1:42.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:47.85 | |||||||||
14 | Josephine Lysdahl | 2004 | 226 | 50.30 | 1:45.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:49.79 | |||||||||
15 | Karoline K. Larsen | 2004 | 199 | 52.84 | 1:50.11 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:47.27 | |||||||||
16 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 198 | 52.04 | 1:50.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:13.64 | |||||||||
17 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 197 | 53.62 | 1:50.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:20.00 | |||||||||
18 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 165 | 56.84 | 1:57.15 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:55.20 | |||||||||
19 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 144 | 58.38 | 2:02.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:04.99 | |||||||||
20 | Laura Meyer | 2006 | 139 | 59.84 | 2:04.11 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:55.41 | |||||||||
21 | Louise Byrn | 2006 | 128 | 1:01.52 | 2:07.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:08.39 | |||||||||
22 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 119 | 1:02.97 | 2:10.58 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:03.71 | |||||||||
23 | Frederikke Steffensen | 2005 | 112 | 1:01.99 | 2:13.38 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:09.81 | |||||||||
24 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 107 | 1:04.12 | 2:15.25 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:09.49 | |||||||||
25 | Sascha Haste | 2007 | 99 | 1:05.46 | 2:19.03 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.54 | |||||||||
- | Auður Elsa Kristjánsdóttir | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sundfélag Akraness | 1:45.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 415 | 35.87 | 1:17.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.66 | |||||||||
2 | Gustav Nissen | 2001 | 394 | 37.00 | 1:18.96 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
3 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 387 | 37.55 | 1:19.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.34 | |||||||||
4 | Janus Rosholm | 2002 | 357 | 37.94 | 1:21.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.38 | |||||||||
5 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 341 | 39.09 | 1:22.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.73 | |||||||||
6 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 302 | 40.64 | 1:26.30 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.85 | |||||||||
7 | Alfred Nissen | 2002 | 292 | 40.88 | 1:27.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.57 | |||||||||
8 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 242 | 43.36 | 1:32.82 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:38.35 | |||||||||
9 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 193 | 46.76 | 1:40.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.64 | |||||||||
10 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 178 | 47.36 | 1:42.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:46.81 | |||||||||
11 | Alens Daugelis | 2002 | 174 | 47.39 | 1:43.56 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:50.41 | |||||||||
12 | Mikkel Winther | 2002 | 155 | 51.98 | 1:47.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.22 | |||||||||
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filip Bruhn | 2003 | 311 | 40.55 | 1:25.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.78 | |||||||||
2 | Oscar Cleemann | 2003 | 299 | 41.29 | 1:26.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.76 | |||||||||
3 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 250 | 43.43 | 1:31.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.93 | |||||||||
4 | August Høy | 2005 | 209 | 45.28 | 1:37.45 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.17 | |||||||||
5 | Silas Lykke | 2003 | 204 | 46.36 | 1:38.26 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:35.67 | |||||||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | 190 | 47.25 | 1:40.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.37 | |||||||||
7 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 181 | 48.96 | 1:42.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:48.63 | |||||||||
8 | Alexander Nørby | 2006 | 181 | 48.62 | 1:42.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:45.12 | |||||||||
9 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 174 | 48.93 | 1:43.61 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:51.64 | |||||||||
10 | Xander Pontoppidan | 2003 | 169 | 49.70 | 1:44.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:49.31 | |||||||||
11 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 154 | 51.12 | 1:48.03 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:53.43 | |||||||||
12 | Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | 149 | 52.99 | 1:49.17 | |||||
Sundfélag Akraness | 1:48.73 | |||||||||
13 | Lucas Kaavé | 2004 | 147 | 52.18 | 1:49.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:02.33 | |||||||||
14 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 147 | 51.46 | 1:49.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:51.09 | |||||||||
15 | William Pohl Stangerup | 2004 | 145 | 52.98 | 1:50.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:13.07 | |||||||||
16 | Rasmus Mortensen | 2004 | 142 | 53.17 | 1:50.84 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:02.50 | |||||||||
17 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 128 | 54.71 | 1:54.69 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:56.71 | |||||||||
18 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 125 | 55.66 | 1:55.79 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:57.67 | |||||||||
19 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 122 | 55.43 | 1:56.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:20.53 | |||||||||
20 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 93 | 59.12 | 2:07.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:59.82 | |||||||||
21 | Victor Hemmingsen | 2006 | 88 | 1:02.07 | 2:10.07 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.32 | |||||||||
22 | Þórarinn Helgason | 2004 | 84 | 1:02.54 | 2:11.88 | |||||
Sundfélag Akraness | 2:27.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 123, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 534 | 33.70 | 1:17.33 | 2:00.05 | 2:35.39 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:33.16 | |||||||||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | 517 | 32.99 | 1:14.57 | 2:01.48 | 2:37.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.80 | |||||||||
3 | Emilie Holst Lange | 2002 | 483 | 33.22 | 1:14.87 | 2:03.40 | 2:40.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.55 | |||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 474 | 35.22 | 1:16.44 | 2:05.81 | 2:41.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.84 | |||||||||
5 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 456 | 34.27 | 1:16.55 | 2:06.02 | 2:43.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.86 | |||||||||
6 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 456 | 34.19 | 1:21.30 | 2:08.99 | 2:43.82 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:44.01 | |||||||||
7 | Naja Thomsen | 2003 | 445 | 36.09 | 1:20.27 | 2:08.10 | 2:45.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.72 | |||||||||
8 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 432 | 35.55 | 1:16.89 | 2:06.99 | 2:46.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.91 | |||||||||
9 | Hannah Höesch | 2003 | 426 | 36.69 | 1:21.78 | 2:08.47 | 2:47.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.90 | |||||||||
10 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 422 | 37.41 | 1:20.53 | 2:10.35 | 2:48.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:46.76 | |||||||||
11 | Elena Westmark Holm | 2003 | 422 | 35.90 | 1:20.76 | 2:11.05 | 2:48.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:47.48 | |||||||||
12 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 395 | 38.00 | 1:23.98 | 2:13.32 | 2:51.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.18 | |||||||||
13 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 392 | 38.82 | 1:23.15 | 2:13.17 | 2:52.31 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:51.73 | |||||||||
14 | Astrid Thimmer | 2003 | 391 | 37.25 | 1:22.78 | 2:13.50 | 2:52.44 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:58.59 | |||||||||
15 | Caroline Meyer | 2002 | 368 | 40.68 | 1:26.29 | 2:15.42 | 2:55.93 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:51.80 | |||||||||
16 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 350 | 38.31 | 1:26.41 | 2:19.93 | 2:58.96 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:59.92 | |||||||||
17 | Camilla Kaavé | 2003 | 348 | 39.28 | 1:26.19 | 2:21.43 | 2:59.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:55.62 | |||||||||
18 | Victoria Husted Volden | 2003 | 347 | 39.17 | 1:26.08 | 2:20.55 | 2:59.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:55.32 | |||||||||
19 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 336 | 40.36 | 1:28.86 | 2:20.47 | 3:01.35 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:58.13 | |||||||||
20 | Sofie Bak | 2003 | 334 | 41.84 | 1:31.48 | 2:20.57 | 3:01.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:01.23 | |||||||||
21 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 330 | 41.79 | 1:27.84 | 2:23.58 | 3:02.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.66 | |||||||||
22 | Astrid Permin | 2003 | 322 | 40.82 | 1:28.66 | 2:24.56 | 3:03.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.08 | |||||||||
23 | Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | 313 | 40.52 | 1:30.95 | 2:25.77 | 3:05.62 | |||
Sundfélag Akraness | 3:06.10 | |||||||||
24 | Rebecca Sangild | 2003 | 308 | 41.42 | 1:29.16 | 2:24.30 | 3:06.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.07 | |||||||||
25 | Norah Szczepanski | 2003 | 293 | 41.98 | 1:29.99 | 2:27.51 | 3:09.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.94 | |||||||||
26 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 289 | 43.79 | 1:32.39 | 2:28.62 | 3:10.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:07.56 | |||||||||
27 | Josephine Wismann | 2002 | 282 | 42.45 | 1:31.10 | 2:32.22 | 3:12.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:02.14 | |||||||||
28 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 279 | 45.20 | 1:37.32 | 2:33.46 | 3:12.97 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:30.26 | |||||||||
29 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 263 | 45.43 | 1:37.64 | 2:35.56 | 3:16.76 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:38.61 | |||||||||
30 | Emma Antonisen | 2002 | 245 | 48.17 | 1:38.01 | 2:39.58 | 3:21.55 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
31 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 222 | 49.88 | 1:45.12 | 2:44.63 | 3:28.11 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:28.31 | |||||||||
- | Cathrine Wismann | 2002 | DSQ | 2 flyben eft. 100 m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:59.43 | |||||||||
- | Clara Carlquist | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.13 | |||||||||
Løb 123, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Anker | 2004 | 454 | 33.31 | 1:15.83 | 2:07.18 | 2:43.98 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.14 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 434 | 34.43 | 1:17.32 | 2:09.32 | 2:46.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.59 | |||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 418 | 36.13 | 1:20.09 | 2:08.50 | 2:48.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.29 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 418 | 38.06 | 1:23.27 | 2:11.87 | 2:48.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.72 | |||||||||
5 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 371 | 36.26 | 1:21.09 | 2:14.29 | 2:55.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:54.86 | |||||||||
6 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 370 | 38.54 | 1:25.01 | 2:18.03 | 2:55.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.73 | |||||||||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 330 | 39.52 | 1:28.03 | 2:24.07 | 3:02.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:06.71 | |||||||||
8 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 315 | 39.28 | 1:26.93 | 2:23.81 | 3:05.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:12.70 | |||||||||
9 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 300 | 42.38 | 1:32.97 | 2:24.47 | 3:08.36 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.78 | |||||||||
10 | Pauline Drucker | 2004 | 284 | 41.52 | 1:32.87 | 2:28.58 | 3:11.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:12.67 | |||||||||
11 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 282 | 39.48 | 1:29.38 | 2:28.66 | 3:12.25 | |||
Farum Svømmeklub | 3:18.04 | |||||||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | 274 | 39.33 | 1:29.48 | 2:33.49 | 3:13.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:13.56 | |||||||||
13 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 263 | 46.95 | 1:40.42 | 2:34.34 | 3:16.81 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:15.66 | |||||||||
14 | Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 263 | 1:40.75 | 2:33.38 | 3:16.83 | ||||
Sundfélag Akraness | 3:19.84 | |||||||||
15 | Laura Nellemann | 2004 | 255 | 47.33 | 1:38.72 | 2:33.30 | 3:18.83 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:17.26 | |||||||||
16 | Gry Therkelsen | 2004 | 253 | 47.19 | 1:38.02 | 2:36.66 | 3:19.22 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
17 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 250 | 45.47 | 2:34.83 | 3:20.06 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:23.74 | |||||||||
18 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 244 | 45.12 | 1:38.19 | 2:36.77 | 3:21.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.61 | |||||||||
19 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 232 | 44.81 | 1:39.01 | 2:41.83 | 3:25.19 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:25.76 | |||||||||
20 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 207 | 46.87 | 1:41.53 | 2:43.73 | 3:32.89 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:36.08 | |||||||||
21 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 204 | 50.43 | 1:44.81 | 2:46.93 | 3:34.24 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:35.41 | |||||||||
22 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 201 | 51.52 | 1:47.47 | 2:49.70 | 3:34.98 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:35.00 | |||||||||
23 | Amalie Jensen | 2005 | 199 | 47.82 | 1:42.08 | 2:49.53 | 3:35.70 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:59.33 | |||||||||
24 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 189 | 49.40 | 1:46.11 | 2:48.01 | 3:39.43 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:59.66 | |||||||||
25 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 186 | 48.27 | 1:45.80 | 2:51.20 | 3:40.63 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:33.59 | |||||||||
26 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 174 | 51.63 | 1:46.05 | 2:52.82 | 3:45.70 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:59.33 | |||||||||
- | Josephine Holst Vinther | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 590 | 30.59 | 1:08.42 | 1:45.76 | 2:15.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.98 | |||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 485 | 31.45 | 1:11.01 | 1:51.74 | 2:25.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.61 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 471 | 30.61 | 1:08.96 | 1:52.29 | 2:26.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.09 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 462 | 30.38 | 1:10.40 | 1:56.07 | 2:27.41 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.37 | |||||||||
5 | August Weilguny | 2001 | 456 | 30.14 | 1:10.45 | 1:55.45 | 2:28.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.50 | |||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 456 | 30.95 | 1:11.15 | 1:53.77 | 2:28.07 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.60 | |||||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | 421 | 31.61 | 1:11.10 | 1:57.82 | 2:32.10 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:24.56 | |||||||||
8 | Alexander Søgaard | 2002 | 419 | 30.85 | 1:11.54 | 1:55.35 | 2:32.23 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.34 | |||||||||
9 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 404 | 33.16 | 1:15.51 | 1:58.95 | 2:34.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.26 | |||||||||
10 | Gustav Fabiansen | 2002 | 395 | 32.28 | 1:12.49 | 2:00.30 | 2:35.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.97 | |||||||||
11 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 384 | 31.06 | 1:10.82 | 2:01.96 | 2:36.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.53 | |||||||||
12 | Mark Wiskum | 2001 | 383 | 33.69 | 1:14.85 | 2:01.11 | 2:36.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:31.59 | |||||||||
13 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 376 | 31.59 | 1:13.07 | 2:01.04 | 2:37.85 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:47.20 | |||||||||
14 | Janus Rosholm | 2002 | 372 | 34.47 | 1:15.75 | 2:02.46 | 2:38.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:36.56 | |||||||||
15 | Mathias Nørskov | 2001 | 348 | 33.64 | 1:16.83 | 2:04.92 | 2:42.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.09 | |||||||||
16 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 344 | 32.53 | 1:15.08 | 2:05.42 | 2:42.67 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.37 | |||||||||
17 | Tor Ejrnæs | 2002 | 337 | 35.00 | 1:16.90 | 2:06.04 | 2:43.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.57 | |||||||||
18 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 317 | 35.70 | 1:23.70 | 2:08.87 | 2:47.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.89 | |||||||||
19 | Joakim Mortensen | 2002 | 298 | 37.72 | 1:22.27 | 2:12.64 | 2:50.67 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:53.79 | |||||||||
20 | Frede Meincke | 2002 | 292 | 37.24 | 1:22.08 | 2:14.87 | 2:51.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.73 | |||||||||
21 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 290 | 37.54 | 1:21.30 | 2:14.32 | 2:52.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.45 | |||||||||
22 | Anders Hvidt | 2002 | 280 | 38.50 | 1:25.78 | 2:17.78 | 2:54.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.67 | |||||||||
23 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 210 | 38.32 | 1:28.39 | 2:26.98 | 3:11.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.65 | |||||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.21 | |||||||||
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Morten Klarskov (1992) 2:08,88 2009-01-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 323 | 35.44 | 1:18.16 | 2:10.35 | 2:46.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:43.55 | |||||||||
2 | Asger Hugo Juul | 2003 | 290 | 36.94 | 1:21.94 | 2:15.79 | 2:52.21 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.96 | |||||||||
3 | Karl August B. Balle | 2003 | 287 | 37.37 | 1:26.05 | 2:12.50 | 2:52.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.57 | |||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 266 | 37.55 | 1:21.96 | 2:15.31 | 2:57.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:19.66 | |||||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 262 | 39.33 | 1:27.85 | 2:21.32 | 2:58.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:56.19 | |||||||||
6 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 234 | 40.29 | 1:25.07 | 2:25.54 | 3:04.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:03.09 | |||||||||
7 | Silas Lykke | 2003 | 232 | 35.17 | 1:27.21 | 2:21.70 | 3:05.31 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:14.45 | |||||||||
8 | Lukas Frederiksen | 2004 | 229 | 41.79 | 1:31.05 | 2:24.72 | 3:06.23 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:31.00 | |||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 227 | 41.67 | 1:29.01 | 2:26.85 | 3:06.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.53 | |||||||||
10 | Thomas Høgenhaug | 2003 | 226 | 41.03 | 1:28.00 | 2:26.25 | 3:07.10 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:05.26 | |||||||||
11 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 219 | 37.12 | 1:23.47 | 2:29.90 | 3:09.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:03.63 | |||||||||
12 | Emil Gram Peters | 2005 | 211 | 41.24 | 1:34.67 | 2:29.97 | 3:11.44 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:39.00 | |||||||||
13 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 192 | 44.95 | 1:35.61 | 2:33.82 | 3:17.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:21.82 | |||||||||
14 | August Høy | 2005 | 188 | 49.45 | 1:41.56 | 2:35.51 | 3:18.93 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.55 | |||||||||
15 | Mathias Ankersen | 2004 | 181 | 47.36 | 1:35.81 | 2:35.28 | 3:21.35 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:14.14 | |||||||||
16 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 180 | 46.68 | 1:39.61 | 2:37.25 | 3:21.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:18.71 | |||||||||
17 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 173 | 44.27 | 1:37.88 | 2:40.05 | 3:24.23 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:51.00 | |||||||||
18 | Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | 170 | 43.97 | 1:38.85 | 2:40.11 | 3:25.77 | |||
Sundfélag Akraness | 3:22.17 | |||||||||
19 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 150 | 49.39 | 1:43.97 | 2:48.10 | 3:34.34 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:57.40 | |||||||||
20 | Jakob Stærmose | 2005 | 149 | 56.45 | 1:50.36 | 2:51.59 | 3:34.82 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:32.61 | |||||||||
21 | Magnus Guul | 2005 | 132 | 56.47 | 1:53.04 | 2:53.33 | 3:43.83 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:41.41 | |||||||||
- | Penghao Ji | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:11.68 | |||||||||
- | Alexander Asmussen | 2004 | DSQ | asyn arm i fly | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:35.50 | |||||||||
- | Oliver Madsen | 2003 | DSQ | asynk.arme eft. star | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 125, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2002-2003 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 514 | 35.81 | 1:15.43 | 1:55.78 | 2:34.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.43 | |||||||||
2 | Clara Carlquist | 2003 | 487 | 37.64 | 1:17.58 | 1:57.67 | 2:37.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.21 | |||||||||
3 | Emma Bruhn | 2002 | 461 | 37.76 | 1:19.29 | 2:00.84 | 2:40.56 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:35.03 | |||||||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 458 | 38.37 | 1:19.81 | 2:00.77 | 2:40.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.23 | |||||||||
5 | Luna Gammelgaard | 2003 | 447 | 37.72 | 1:18.33 | 2:00.45 | 2:42.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.23 | |||||||||
6 | Claudia Sperling | 2002 | 447 | 37.02 | 1:17.94 | 1:59.80 | 2:42.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.00 | |||||||||
7 | Minna Larsson | 2002 | 446 | 37.87 | 1:21.50 | 2:03.84 | 2:42.31 | |||
Sjöbo Simsällskap | 2:29.37 | |||||||||
8 | Emilia Lønborg | 2002 | 423 | 38.64 | 1:21.14 | 2:04.16 | 2:45.19 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.12 | |||||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | 422 | 38.66 | 1:20.69 | 2:03.48 | 2:45.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.83 | |||||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 384 | 38.75 | 1:21.88 | 2:05.95 | 2:50.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.90 | |||||||||
11 | Thea Pedersen | 2003 | 352 | 41.08 | 1:25.96 | 2:11.75 | 2:55.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.95 | |||||||||
12 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 345 | 41.75 | 1:26.40 | 2:11.74 | 2:56.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.88 | |||||||||
13 | Victoria Husted Volden | 2003 | 332 | 44.25 | 1:30.22 | 2:15.76 | 2:59.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.52 | |||||||||
14 | Emma Bruhn | 2003 | 330 | 42.47 | 1:27.98 | 2:14.75 | 2:59.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:04.03 | |||||||||
15 | Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 328 | 41.70 | 1:27.70 | 2:14.71 | 2:59.73 | |||
Sundfélag Akraness | 3:04.69 | |||||||||
16 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 327 | 41.35 | 1:27.24 | 2:14.30 | 2:59.97 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:54.00 | |||||||||
17 | Camilla Kaavé | 2003 | 322 | 43.37 | 1:30.57 | 2:17.13 | 3:00.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:54.96 | |||||||||
18 | Mille Scheel | 2003 | 299 | 44.97 | 1:32.18 | 2:19.84 | 3:05.52 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:55.74 | |||||||||
19 | Natalie Vaabengaard | 2002 | 282 | 43.39 | 1:31.67 | 2:20.97 | 3:08.98 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:10.59 | |||||||||
20 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 273 | 44.60 | 1:33.42 | 2:22.67 | 3:11.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:22.88 | |||||||||
21 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 272 | 45.44 | 1:35.02 | 2:24.83 | 3:11.32 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:09.97 | |||||||||
22 | Norah Szczepanski | 2003 | 269 | 45.01 | 1:33.84 | 2:23.90 | 3:12.15 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.34 | |||||||||
23 | Anne Bagge Ravn | 2003 | 189 | 54.11 | 1:51.48 | 2:47.68 | 3:35.92 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:27.87 | |||||||||
- | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | DSQ | neddyk o 15 v start | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.02 | |||||||||
Løb 125, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2004-2016 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | 415 | 38.62 | 1:20.86 | 2:04.07 | 2:46.20 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
2 | Clara Toft | 2004 | 386 | 40.78 | 1:24.29 | 2:07.23 | 2:50.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.60 | |||||||||
3 | Ida Bruhn | 2004 | 283 | 43.94 | 1:31.93 | 2:20.55 | 3:08.80 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.10 | |||||||||
4 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 280 | 44.07 | 1:33.29 | 2:21.44 | 3:09.57 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:07.40 | |||||||||
5 | Aníta Sól Gunnarsdóttir | 2004 | 274 | 1:33.51 | 3:10.81 | |||||
Sundfélag Akraness | 3:19.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 126, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2002 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:09,20 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 553 | 31.70 | 1:06.22 | 1:42.09 | 2:16.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.00 | |||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 552 | 30.93 | 1:07.49 | 1:42.54 | 2:16.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.79 | |||||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 455 | 34.90 | 1:11.70 | 1:49.18 | 2:25.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.73 | |||||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | 435 | 34.34 | 1:13.52 | 1:50.60 | 2:27.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.78 | |||||||||
5 | Malthe Letting | 2001 | 423 | 33.47 | 1:11.09 | 1:50.18 | 2:28.99 | |||
Farum Svømmeklub | 2:17.74 | |||||||||
6 | Andreas Gram Peters | 2001 | 410 | 35.21 | 1:13.42 | 1:52.64 | 2:30.63 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:31.42 | |||||||||
7 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 369 | 36.08 | 1:16.94 | 1:57.24 | 2:36.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.45 | |||||||||
8 | Nicklas Andersen | 2001 | 368 | 36.78 | 1:16.38 | 1:56.42 | 2:36.16 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:31.68 | |||||||||
9 | Anders Nielsen | 2001 | 366 | 35.29 | 1:14.94 | 1:56.41 | 2:36.43 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:34.60 | |||||||||
10 | Christian Ong Hansen | 2001 | 356 | 35.63 | 1:15.58 | 1:57.39 | 2:37.81 | |||
Farum Svømmeklub | 2:26.17 | |||||||||
11 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 343 | 39.03 | 1:20.85 | 2:00.89 | 2:39.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.05 | |||||||||
12 | Johannes K. Larsen | 2002 | 330 | 37.07 | 1:18.41 | 2:01.59 | 2:41.95 | |||
Farum Svømmeklub | 2:43.97 | |||||||||
13 | Gustav Fabiansen | 2002 | 311 | 39.05 | 1:21.18 | 2:03.16 | 2:45.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.35 | |||||||||
14 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 244 | 43.19 | 1:29.77 | 2:15.62 | 2:59.10 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:53.64 | |||||||||
15 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 231 | 42.73 | 1:29.19 | 2:17.52 | 3:02.28 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:55.98 | |||||||||
Løb 126, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2003-2016 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:09,20 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Ehlers | 2003 | 245 | 42.71 | 1:28.09 | 2:15.22 | 2:58.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:57.55 | |||||||||
2 | Mathias Parkhøi | 2003 | 223 | 42.96 | 1:30.79 | 2:18.90 | 3:04.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:01.10 | |||||||||
3 | Xander Pontoppidan | 2003 | 200 | 45.59 | 1:34.79 | 2:24.03 | 3:11.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:14.94 | |||||||||
4 | Ludvig Montag | 2003 | 193 | 47.25 | 1:36.59 | 2:25.60 | 3:13.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:45.01 | |||||||||
5 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 151 | 52.67 | 1:47.31 | 2:41.32 | 3:29.98 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:44.88 | |||||||||
6 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 149 | 49.42 | 1:42.28 | 2:38.08 | 3:31.11 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:54.83 | |||||||||
7 | Kasper Kusk | 2003 | 144 | 50.14 | 1:45.17 | 2:38.69 | 3:33.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:37.18 | |||||||||
- | Penghao Ji | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:06.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 127, 4X100m Medley Piger, Finaler Årg. 2002-2016 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24,84 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Tornado Tøzerne 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:02.97 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 35.77 | 1:13.57 | 1:13.57 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 41.03 | 1:25.85 | 2:39.42 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 35.22 | 1:18.01 | 3:57.43 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 31.46 | 1:05.54 | 5:02.97 | ||||||
2 | Lyngby Piger 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 5:07.70 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 36.03 | 1:15.37 | 1:15.37 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 41.27 | 1:28.26 | 2:43.63 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 35.19 | 1:18.75 | 4:02.38 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.99 | 1:05.32 | 5:07.70 | ||||||
3 | Søllerød Girls | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 5:19.77 | ||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 39.88 | 1:21.42 | 1:21.42 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 36.97 | 1:19.53 | 2:40.95 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 38.92 | 1:22.42 | 4:03.37 | ||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 34.00 | 1:16.40 | 5:19.77 | ||||||
4 | Akraness Jenter | 2003 | Sundfélag Akraness | 5:55.21 | ||||||
Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 41.36 | 1:26.07 | 1:26.07 | ||||||
Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 45.51 | 1:37.75 | 3:03.82 | ||||||
Hekla María Arnardóttir | 2003 | 44.11 | 1:40.24 | 4:44.06 | ||||||
Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | 34.06 | 1:11.15 | 5:55.21 | ||||||
5 | Søllerød Girls 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 5:56.98 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 43.71 | 1:27.57 | 1:27.57 | ||||||
Laura Nellemann | 2004 | 46.23 | 1:39.90 | 3:07.47 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 39.18 | 1:27.26 | 4:34.73 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 39.35 | 1:22.25 | 5:56.98 | ||||||
6 | Power Puff Pigerne | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 6:20.41 | ||||||
Ida Lund Järund | 2003 | 51.52 | 1:41.86 | 1:41.86 | ||||||
Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 52.91 | 1:54.44 | 3:36.30 | ||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 36.81 | 1:22.14 | 4:58.44 | ||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 38.01 | 1:21.97 | 6:20.41 | ||||||
- | Farum Piger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | |||||||||
Dagmar Boeck | 2004 | |||||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | DNS | ||||||||
- | Tornado Tøzerne 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart v 1. skifte | |||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 38.17 | 1:17.28 | 1:17.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 128, 4X100m Medley Drenge, Finaler Årg. 2001-2016 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Farum Cup Senior: Lyngby Herrer (1996) 4:03,54 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Drenge 1 | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 4:22.23 | ||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 33.37 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 36.82 | 1:18.56 | 2:27.10 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 27.93 | 59.16 | 3:26.26 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 26.34 | 55.97 | 4:22.23 | ||||||
2 | Hovedstaden Halvhjerner1 | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.16 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 33.65 | 1:08.76 | 1:08.76 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 36.65 | 1:17.01 | 2:25.77 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 28.42 | 1:02.04 | 3:27.81 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 27.61 | 58.35 | 4:26.16 | ||||||
3 | Farum Miniguns | 2001 | Farum Svømmeklub | 4:57.51 | ||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | 34.41 | 1:12.23 | 1:12.23 | ||||||
Rasmus Thode Møller | 2002 | 40.93 | 1:31.69 | 2:43.92 | ||||||
Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 33.29 | 1:15.06 | 3:58.98 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 27.87 | 58.53 | 4:57.51 | ||||||
4 | Søllerød Boys 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 5:02.30 | ||||||
Janus Rosholm | 2002 | 35.54 | 1:13.91 | 1:13.91 | ||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 44.84 | 1:33.96 | 2:47.87 | ||||||
Mathias Nørskov | 2001 | 33.49 | 1:13.87 | 4:01.74 | ||||||
Mark Wiskum | 2001 | 28.41 | 1:00.56 | 5:02.30 | ||||||
5 | Søllerød Boys 1 | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 5:51.85 | ||||||
Mathias Ehlers | 2003 | 43.44 | 1:27.66 | 1:27.66 | ||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 48.91 | 1:45.47 | 3:13.13 | ||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 39.38 | 1:30.33 | 4:43.46 | ||||||
Christian Kento Rasmussen | 2001 | 31.28 | 1:08.39 | 5:51.85 | ||||||
- | Akraness Gutter | 2004 | Sundfélag Akraness | DNS | ||||||
Alexander Logi Jónsson | 2004 | |||||||||
Þórarinn Helgason | 2004 | |||||||||
Alex Benjamín Bjarnason | 2004 | |||||||||
Rafael Andri Williamsson | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:44 |