Resultater for Vårsimiaden Distrikt, Skövde
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 1, 200m Medley Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.92 | 1:14.21 | 1:58.06 | 2:33.74 | |||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.46 | 1:13.77 | 1:59.06 | 2:34.07 | |||
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 32.55 | 1:13.97 | 1:59.34 | 2:36.36 | |||
4 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.71 | 1:13.50 | 2:01.89 | 2:39.79 | |||
5 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.75 | 1:19.16 | 2:04.63 | 2:42.30 | |||
6 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 36.14 | 1:17.45 | 2:04.91 | 2:42.52 | |||
7 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.31 | 1:17.97 | 2:06.34 | 2:44.33 | |||
8 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.90 | 1:14.01 | 2:07.35 | 2:45.33 | |||
9 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.02 | 1:20.93 | 2:05.37 | 2:45.85 | |||
10 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 34.97 | 1:17.72 | 2:07.54 | 2:47.63 | |||
11 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.33 | 1:20.27 | 2:09.73 | 2:49.21 | |||
12 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.30 | 1:21.85 | 2:10.71 | 2:51.18 | |||
13 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 35.09 | 1:20.14 | 2:10.14 | 2:52.67 | |||
14 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.93 | 1:24.19 | 2:15.21 | 2:55.91 | |||
15 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.89 | 1:24.07 | 2:17.75 | 2:57.55 | |||
16 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.47 | 1:28.35 | 2:15.12 | 3:02.74 | |||
17 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 40.77 | 1:27.27 | 2:22.46 | 3:04.28 | |||
18 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 41.29 | 1:31.28 | 2:24.67 | 3:05.47 | |||
19 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.69 | 1:29.54 | 2:23.33 | 3:06.12 | |||
20 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.91 | 1:31.04 | 2:24.28 | 3:06.15 | |||
21 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.72 | 1:27.13 | 2:21.61 | 3:07.00 | |||
22 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.47 | 1:31.46 | 2:21.87 | 3:07.34 | |||
23 | Ida Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 45.06 | 1:31.41 | 2:27.19 | 3:13.05 | |||
24 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.45 | 1:28.86 | 2:27.78 | 3:14.17 | |||
25 | Mathilda Svensson | 2003 | Billingens Simklubb | 43.29 | 1:33.83 | 2:30.32 | 3:15.30 | |||
26 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 42.48 | 1:31.57 | 2:29.11 | 3:16.70 | |||
27 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.39 | 1:38.52 | 2:33.83 | 3:16.78 | |||
28 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 46.59 | 1:39.24 | 2:33.50 | 3:17.77 | |||
29 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.96 | 1:34.19 | 2:35.51 | 3:20.95 | |||
30 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 50.04 | 1:40.44 | 2:38.01 | 3:22.02 | |||
31 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 47.40 | 1:45.30 | 2:41.64 | 3:27.99 | |||
32 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 47.77 | 1:42.71 | 2:41.57 | 3:31.73 | |||
33 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 46.68 | 1:42.76 | 2:46.08 | 3:32.23 | |||
34 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 44.65 | 1:42.25 | 2:40.89 | 3:33.92 | |||
35 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 53.23 | 1:50.98 | 2:45.46 | 3:34.97 | |||
36 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 52.52 | 1:49.34 | 2:48.67 | 3:46.21 | |||
- | Rebecka Larsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 2, 200m Medley Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.63 | 1:17.63 | 2:02.80 | 2:37.90 | |||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.29 | 1:19.36 | 2:04.67 | 2:41.77 | |||
3 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.47 | 1:19.64 | 2:07.59 | 2:43.13 | |||
4 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 33.52 | 1:17.30 | 2:07.72 | 2:45.09 | |||
5 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.05 | 1:18.67 | 2:07.49 | 2:45.90 | |||
6 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.95 | 1:21.77 | 2:13.13 | 2:50.24 | |||
7 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 36.53 | 1:18.74 | 2:09.68 | 2:51.12 | |||
8 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.88 | 1:21.50 | 2:12.09 | 2:51.41 | |||
9 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.32 | 1:20.31 | 2:11.94 | 2:51.56 | |||
10 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.85 | 1:21.77 | 2:15.05 | 2:54.23 | |||
11 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 38.53 | 1:20.29 | 2:17.82 | 2:56.14 | |||
12 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.35 | 1:25.47 | 2:16.93 | 2:57.31 | |||
13 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 39.90 | 1:28.82 | 2:23.88 | 3:03.85 | |||
14 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 40.29 | 1:28.36 | 2:23.75 | 3:09.77 | |||
15 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 42.95 | 1:34.41 | 2:29.17 | 3:12.38 | |||
16 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 44.89 | 1:36.07 | 2:31.33 | 3:12.39 | |||
17 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 41.43 | 1:30.32 | 2:30.35 | 3:12.47 | |||
18 | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | 42.59 | 1:31.04 | 2:27.09 | 3:16.03 | |||
19 | August Rättgård | 2003 | Göteborg Sim | 42.17 | 1:35.14 | 2:31.63 | 3:18.34 | |||
20 | Isak Helgesson | 2003 | Skövde Simsällskap | 43.89 | 1:32.87 | 2:31.14 | 3:18.71 | |||
21 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 47.20 | 1:35.92 | 2:35.72 | 3:24.44 | |||
22 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.88 | 1:36.57 | 2:37.57 | 3:24.74 | |||
23 | Erik Hasselberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.46 | 1:43.77 | 2:50.90 | 3:40.67 | |||
24 | Edvin Agic | 2003 | Skövde Simsällskap | 53.02 | 1:50.28 | 2:56.56 | 3:46.70 | |||
- | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
- | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 3, 200m Medley Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 34.74 | 1:17.27 | 1:59.74 | 2:37.71 | |||
2 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.23 | 1:14.82 | 2:03.64 | 2:44.73 | |||
3 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.81 | 1:21.77 | 2:10.67 | 2:48.98 | |||
4 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.77 | 1:20.78 | 2:10.16 | 2:51.21 | |||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.59 | 1:23.36 | 2:13.13 | 2:53.46 | |||
6 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 40.76 | 1:25.40 | 2:15.91 | 2:55.43 | |||
7 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.94 | 1:25.19 | 2:16.61 | 2:56.12 | |||
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.43 | 1:23.25 | 2:18.65 | 2:58.80 | |||
9 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.66 | 1:25.15 | 2:19.77 | 3:00.30 | |||
10 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.22 | 1:28.53 | 2:20.19 | 3:00.66 | |||
11 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 41.91 | 1:28.72 | 2:20.29 | 3:01.18 | |||
12 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.42 | 1:28.60 | 2:22.75 | 3:05.03 | |||
13 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.63 | 1:31.93 | 2:29.19 | 3:14.93 | |||
14 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 41.41 | 1:31.22 | 2:29.67 | 3:15.31 | |||
15 | Astrid Virén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.96 | 1:32.44 | 2:32.61 | 3:15.39 | |||
16 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.75 | 1:30.38 | 2:29.50 | 3:15.79 | |||
17 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 43.74 | 1:34.40 | 2:33.17 | 3:21.14 | |||
18 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.62 | 1:36.91 | 2:37.86 | 3:22.57 | |||
19 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 46.11 | 1:35.98 | 2:36.49 | 3:23.82 | |||
20 | Elsa Larsson Widell | 2004 | Skövde Simsällskap | 47.64 | 1:43.55 | 2:38.24 | 3:27.47 | |||
21 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 47.73 | 1:40.32 | 2:44.59 | 3:30.27 | |||
22 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.24 | 1:34.03 | 2:45.13 | 3:31.86 | |||
23 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 50.33 | 1:43.30 | 2:46.21 | 3:37.32 | |||
24 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 49.26 | 1:46.05 | 2:53.10 | 3:42.06 | |||
25 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 53.44 | 1:56.96 | 3:03.84 | 3:58.56 | |||
- | Jennifer Grundell | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 4, 200m Medley Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.59 | 1:20.81 | 2:08.02 | 2:46.64 | |||
2 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.37 | 1:23.38 | 2:14.72 | 2:53.56 | |||
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.99 | 1:28.53 | 2:16.61 | 2:57.38 | |||
4 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.43 | 1:21.80 | 2:17.11 | 2:58.59 | |||
5 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.76 | 1:30.89 | 2:24.51 | 3:04.25 | |||
6 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.73 | 1:25.19 | 2:25.19 | 3:06.33 | |||
7 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.50 | 1:28.16 | 2:23.97 | 3:06.73 | |||
8 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 43.21 | 1:35.63 | 2:29.89 | 3:22.64 | |||
9 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 52.18 | 1:47.74 | 2:43.38 | 3:29.85 | |||
- | Oskar André | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.96 | 1:18.01 | |||||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.04 | 1:19.33 | |||||
3 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.71 | 1:20.91 | |||||
4 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.71 | 1:22.97 | |||||
5 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.17 | 1:23.53 | |||||
6 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.78 | 1:23.71 | |||||
7 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.69 | 1:24.48 | |||||
8 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 40.11 | 1:24.75 | |||||
9 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.05 | 1:25.48 | |||||
10 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 41.82 | 1:27.26 | |||||
11 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.84 | 1:27.54 | |||||
12 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 40.91 | 1:27.58 | |||||
13 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.78 | 1:29.14 | |||||
14 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.28 | 1:29.30 | |||||
15 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.73 | 1:30.38 | |||||
16 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 43.38 | 1:30.48 | |||||
17 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.76 | 1:30.69 | |||||
18 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.66 | 1:30.98 | |||||
19 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.30 | 1:31.35 | |||||
20 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.49 | 1:32.45 | |||||
21 | Ida Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 44.12 | 1:34.47 | |||||
22 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.76 | 1:35.67 | |||||
23 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 45.51 | 1:35.70 | |||||
24 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 45.35 | 1:35.99 | |||||
25 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.94 | 1:36.26 | |||||
26 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 44.12 | 1:36.71 | |||||
27 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 47.46 | 1:38.23 | |||||
28 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.54 | 1:38.24 | |||||
29 | Mathilda Svensson | 2003 | Billingens Simklubb | 46.92 | 1:38.31 | |||||
30 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 47.29 | 1:38.35 | |||||
31 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 45.98 | 1:38.66 | |||||
32 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 47.07 | 1:39.13 | |||||
33 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 47.35 | 1:39.42 | |||||
34 | Edith Zeolla | 2003 | Göteborg Sim | 48.26 | 1:42.96 | |||||
35 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 49.08 | 1:43.67 | |||||
36 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 48.92 | 1:43.90 | |||||
37 | Amina Besic | 2003 | Göteborg Sim | 48.68 | 1:44.59 | |||||
38 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 48.75 | 1:46.42 | |||||
39 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 51.22 | 1:48.03 | |||||
40 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 51.35 | 1:48.11 | |||||
41 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 51.49 | 1:49.98 | |||||
42 | Atusa Arianfar | 2003 | Göteborg Sim | 50.78 | 1:50.98 | |||||
43 | Hannah Flodin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.40 | 1:53.57 | |||||
44 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 53.41 | 1:53.67 | |||||
45 | Rebecka Larsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 56.48 | 1:59.91 | |||||
- | Alva Strålman | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 6, 100m Bröstsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 36.84 | 1:18.08 | |||||
2 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.78 | 1:20.70 | |||||
3 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.35 | 1:20.89 | |||||
4 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 39.79 | 1:23.73 | |||||
5 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 41.57 | 1:27.38 | |||||
6 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.42 | 1:29.02 | |||||
7 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 43.01 | 1:30.85 | |||||
8 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 42.11 | 1:30.94 | |||||
9 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.49 | 1:32.41 | |||||
10 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.91 | 1:32.87 | |||||
11 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 44.58 | 1:34.06 | |||||
12 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.12 | 1:35.11 | |||||
13 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 44.85 | 1:35.96 | |||||
14 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 45.78 | 1:36.89 | |||||
14 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 45.35 | 1:36.89 | |||||
16 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.08 | 1:37.09 | |||||
17 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.74 | 1:37.39 | |||||
18 | Isak Helgesson | 2003 | Skövde Simsällskap | 46.22 | 1:37.47 | |||||
19 | John Bergqvist | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.11 | 1:39.92 | |||||
20 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 48.09 | 1:41.04 | |||||
21 | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | 48.30 | 1:42.86 | |||||
22 | Agust Tinnerfelt | 2003 | Skövde Simsällskap | 49.99 | 1:45.67 | |||||
23 | Simon Johansson | 2003 | Göteborg Sim | 48.75 | 1:47.33 | |||||
24 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 49.88 | 1:47.97 | |||||
25 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 50.42 | 1:49.20 | |||||
26 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.65 | 1:49.64 | |||||
27 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 54.24 | 1:53.30 | |||||
28 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 56.14 | 1:55.02 | |||||
29 | Edvin Agic | 2003 | Skövde Simsällskap | 58.79 | 2:05.34 | |||||
- | August Rättgård | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 7, 100m Bröstsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.82 | 1:22.16 | |||||
2 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.59 | 1:26.43 | |||||
3 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.49 | 1:27.28 | |||||
4 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.12 | 1:30.72 | |||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.71 | 1:31.57 | |||||
6 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 44.30 | 1:31.59 | |||||
7 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 44.28 | 1:32.32 | |||||
8 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.83 | 1:33.93 | |||||
9 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.65 | 1:35.16 | |||||
9 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 45.61 | 1:35.16 | |||||
11 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.28 | 1:35.93 | |||||
12 | Elsa Larsson Widell | 2004 | Skövde Simsällskap | 46.31 | 1:36.22 | |||||
13 | Moa Lindh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.23 | 1:37.62 | |||||
14 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.55 | 1:37.72 | |||||
15 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 46.00 | 1:38.60 | |||||
15 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.73 | 1:38.60 | |||||
17 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.43 | 1:38.79 | |||||
18 | Tilda Johansson Hilbert | 2004 | Göteborg Sim | 45.06 | 1:38.80 | |||||
19 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 47.41 | 1:39.83 | |||||
20 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 46.89 | 1:40.07 | |||||
21 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 47.19 | 1:40.13 | |||||
22 | Maria Rosander Krook | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.76 | 1:41.64 | |||||
23 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.84 | 1:43.44 | |||||
24 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 50.57 | 1:44.41 | |||||
25 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 51.38 | 1:44.83 | |||||
26 | Astrid Virén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.02 | 1:45.73 | |||||
27 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.62 | 1:45.94 | |||||
28 | Alma Haglund Wessman | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.75 | 1:46.28 | |||||
29 | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | 48.64 | 1:46.59 | |||||
30 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.68 | 1:46.73 | |||||
31 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 50.63 | 1:46.92 | |||||
32 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.84 | 1:47.08 | |||||
33 | Emilia Söderström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.10 | 1:47.88 | |||||
34 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 50.63 | 1:47.95 | |||||
35 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.43 | 1:48.33 | |||||
36 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 53.27 | 1:48.45 | |||||
37 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 51.20 | 1:49.07 | |||||
38 | Tyra Rydén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.81 | 1:49.08 | |||||
39 | Fanny Bergkvist | 2004 | Billingens Simklubb | 52.90 | 1:51.47 | |||||
40 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 53.04 | 1:51.61 | |||||
41 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 53.31 | 1:52.43 | |||||
42 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.06 | 1:53.71 | |||||
43 | Alexandra Wikström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.70 | 1:54.45 | |||||
44 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.83 | 1:55.98 | |||||
45 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 56.74 | 1:59.87 | |||||
46 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 57.66 | 2:00.43 | |||||
- | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Martinsson | 2004 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 8, 100m Bröstsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.84 | 1:28.97 | |||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.40 | 1:30.74 | |||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.70 | 1:32.80 | |||||
4 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 43.56 | 1:33.27 | |||||
5 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.82 | 1:33.62 | |||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.32 | 1:36.68 | |||||
7 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 45.54 | 1:36.93 | |||||
8 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 45.61 | 1:37.08 | |||||
9 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 46.21 | 1:38.21 | |||||
10 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 47.09 | 1:39.91 | |||||
11 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.55 | 1:41.55 | |||||
12 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 48.24 | 1:44.42 | |||||
13 | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | 52.92 | 1:53.69 | |||||
14 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.32 | 1:56.15 | |||||
15 | Mathias Sundberg Berntsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.05 | 1:57.01 | |||||
16 | Oskar André | 2004 | Skövde Simsällskap | 56.52 | 1:58.86 | |||||
- | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 9, 100m Frisim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.97 | 1:00.58 | |||||
2 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.22 | 1:03.04 | |||||
3 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 31.48 | 1:04.30 | |||||
4 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.57 | 1:04.79 | |||||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.60 | 1:05.10 | |||||
6 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 31.87 | 1:05.81 | |||||
7 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 31.72 | 1:06.66 | |||||
8 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 32.22 | 1:06.69 | |||||
9 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 31.98 | 1:07.03 | |||||
10 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.67 | 1:07.25 | |||||
11 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.27 | 1:07.75 | |||||
12 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 32.72 | 1:08.75 | |||||
13 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.72 | 1:09.12 | |||||
14 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 34.32 | 1:11.09 | |||||
15 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 33.42 | 1:11.24 | |||||
16 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.70 | 1:11.53 | |||||
17 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 35.16 | 1:12.64 | |||||
18 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.84 | 1:12.85 | |||||
19 | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.97 | 1:14.07 | |||||
20 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.87 | 1:14.52 | |||||
21 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 35.32 | 1:14.62 | |||||
22 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.06 | 1:14.90 | |||||
23 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.85 | 1:15.55 | |||||
24 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.76 | 1:16.06 | |||||
25 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.90 | 1:16.45 | |||||
26 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.10 | 1:16.56 | |||||
27 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 38.27 | 1:18.59 | |||||
28 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.97 | 1:18.97 | |||||
29 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.60 | 1:19.03 | |||||
30 | Mathilda Svensson | 2003 | Billingens Simklubb | 38.37 | 1:19.34 | |||||
31 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 38.70 | 1:20.03 | |||||
32 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 38.35 | 1:20.13 | |||||
33 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 38.46 | 1:20.16 | |||||
34 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 37.33 | 1:20.39 | |||||
35 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.14 | 1:20.61 | |||||
36 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.39 | 1:20.82 | |||||
37 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.12 | 1:20.89 | |||||
38 | Ida Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.10 | 1:22.26 | |||||
39 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 39.24 | 1:22.78 | |||||
40 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.23 | 1:22.85 | |||||
41 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.68 | 1:23.06 | |||||
42 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.89 | 1:24.05 | |||||
43 | Amina Besic | 2003 | Göteborg Sim | 40.71 | 1:26.03 | |||||
44 | Rebecka Larsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.38 | 1:26.75 | |||||
45 | Hannah Flodin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.42 | 1:27.00 | |||||
46 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 41.19 | 1:28.45 | |||||
47 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 43.52 | 1:30.67 | |||||
48 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 42.37 | 1:31.29 | |||||
49 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 44.48 | 1:38.05 | |||||
50 | Edith Zeolla | 2003 | Göteborg Sim | 45.67 | 1:41.61 | |||||
51 | Atusa Arianfar | 2003 | Göteborg Sim | 52.21 | 1:57.26 | |||||
- | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Strålman | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 10, 100m Frisim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 30.95 | 1:03.70 | |||||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.52 | 1:04.70 | |||||
3 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.30 | 1:05.23 | |||||
4 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.82 | 1:05.35 | |||||
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.56 | 1:06.79 | |||||
6 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.73 | 1:07.18 | |||||
7 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 32.51 | 1:07.33 | |||||
8 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.84 | 1:07.64 | |||||
9 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.80 | 1:07.73 | |||||
10 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 32.77 | 1:09.41 | |||||
11 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 33.77 | 1:09.74 | |||||
12 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 33.61 | 1:10.06 | |||||
13 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 34.05 | 1:11.96 | |||||
14 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.23 | 1:12.95 | |||||
15 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 33.33 | 1:13.09 | |||||
16 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 34.69 | 1:13.14 | |||||
17 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 35.34 | 1:13.46 | |||||
18 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 35.97 | 1:15.20 | |||||
19 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 36.56 | 1:15.35 | |||||
20 | John Bergqvist | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.20 | 1:15.74 | |||||
21 | Isak Helgesson | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.27 | 1:18.61 | |||||
22 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.57 | 1:18.79 | |||||
23 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 37.48 | 1:18.80 | |||||
24 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 37.49 | 1:18.84 | |||||
25 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 38.87 | 1:19.97 | |||||
26 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.81 | 1:20.91 | |||||
27 | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | 38.51 | 1:22.55 | |||||
28 | Agust Tinnerfelt | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.99 | 1:23.27 | |||||
29 | August Rättgård | 2003 | Göteborg Sim | 39.39 | 1:23.56 | |||||
30 | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | 40.26 | 1:23.79 | |||||
31 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 39.48 | 1:24.03 | |||||
32 | Erik Hasselberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.84 | 1:24.94 | |||||
33 | Edvin Agic | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.94 | 1:28.50 | |||||
34 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 44.60 | 1:30.81 | |||||
35 | Simon Johansson | 2003 | Göteborg Sim | 42.05 | 1:33.35 | |||||
36 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 45.82 | 1:34.09 | |||||
- | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 11, 100m Frisim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.11 | 1:06.04 | |||||
2 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.70 | 1:06.52 | |||||
3 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.66 | 1:10.52 | |||||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.84 | 1:10.54 | |||||
5 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 33.48 | 1:10.99 | |||||
6 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.62 | 1:11.00 | |||||
7 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.75 | 1:13.29 | |||||
8 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.55 | 1:13.30 | |||||
9 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.09 | 1:13.38 | |||||
10 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 35.68 | 1:13.74 | |||||
11 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.85 | 1:13.97 | |||||
12 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.20 | 1:15.26 | |||||
13 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 36.19 | 1:16.27 | |||||
14 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.82 | 1:16.28 | |||||
15 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.75 | 1:16.83 | |||||
16 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 36.75 | 1:17.54 | |||||
17 | Tilda Johansson Hilbert | 2004 | Göteborg Sim | 36.51 | 1:17.76 | |||||
18 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 37.13 | 1:17.83 | |||||
19 | Moa Lindh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.21 | 1:18.51 | |||||
20 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.06 | 1:19.31 | |||||
21 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.95 | 1:20.21 | |||||
22 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 38.52 | 1:21.32 | |||||
23 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 38.20 | 1:22.01 | |||||
24 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 38.33 | 1:22.16 | |||||
25 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 39.33 | 1:22.69 | |||||
26 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.82 | 1:22.94 | |||||
27 | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.21 | 1:23.01 | |||||
28 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.54 | 1:23.17 | |||||
29 | Astrid Virén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.03 | 1:23.52 | |||||
30 | Elsa Larsson Widell | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.97 | 1:23.69 | |||||
31 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.91 | 1:24.34 | |||||
32 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.41 | 1:24.78 | |||||
33 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.97 | 1:26.30 | |||||
34 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 40.09 | 1:26.54 | |||||
35 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 42.07 | 1:27.08 | |||||
36 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.37 | 1:28.55 | |||||
37 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.23 | 1:28.80 | |||||
38 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.75 | 1:29.59 | |||||
39 | Alexandra Wikström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.67 | 1:31.10 | |||||
40 | Tyra Rydén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.12 | 1:32.07 | |||||
41 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.37 | 1:32.36 | |||||
42 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.02 | 1:32.65 | |||||
43 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.39 | 1:33.49 | |||||
44 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 46.33 | 1:34.52 | |||||
45 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 45.17 | 1:34.72 | |||||
46 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.77 | 1:35.07 | |||||
47 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 44.37 | 1:35.31 | |||||
48 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.35 | 1:36.08 | |||||
49 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.42 | 1:36.49 | |||||
50 | Emilia Söderström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.02 | 1:37.33 | |||||
51 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.39 | 1:38.69 | |||||
52 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 45.82 | 1:41.77 | |||||
53 | Tova Martinsson | 2004 | Billingens Simklubb | 48.56 | 1:44.19 | |||||
54 | Alma Haglund Wessman | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.89 | 1:48.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 12, 100m Frisim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 32.50 | 1:08.12 | |||||
2 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.44 | 1:08.26 | |||||
3 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.76 | 1:08.42 | |||||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.24 | 1:10.11 | |||||
5 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.21 | 1:13.14 | |||||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.68 | 1:14.20 | |||||
7 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.71 | 1:14.35 | |||||
8 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 36.30 | 1:15.36 | |||||
9 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 35.22 | 1:16.30 | |||||
10 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 37.16 | 1:19.67 | |||||
11 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 39.06 | 1:22.81 | |||||
12 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.16 | 1:23.50 | |||||
13 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | 40.72 | 1:27.45 | |||||
14 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 39.65 | 1:28.04 | |||||
15 | Nils Skallsjö | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.95 | 1:30.23 | |||||
16 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.71 | 1:32.38 | |||||
17 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 43.51 | 1:34.14 | |||||
18 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.33 | 1:34.75 | |||||
19 | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | 49.75 | 1:39.36 | |||||
20 | Oskar André | 2004 | Skövde Simsällskap | 46.43 | 1:39.77 | |||||
21 | Ludvig Ling | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.06 | 1:41.05 | |||||
22 | Lukas Skåregård | 2004 | Simklubben S 02 | 48.75 | 1:46.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 12:44 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 13, 4X50m Medley Fl 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 2:06.99 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 36.81 | 1:07.08 | |||||||
Nikita Kapron | 2003 | 31.20 | 1:38.28 | |||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 28.71 | 2:06.99 | |||||||
2 | Elfsborg Damer Gul | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:15.31 | ||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 36.81 | 1:13.07 | |||||||
Tindra Moberg | 2003 | 31.58 | 1:44.65 | |||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 30.66 | 2:15.31 | |||||||
3 | Mass Lag 1 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:19.61 | ||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Thindra Hackwitz | 2003 | 37.22 | 1:13.27 | |||||||
Sara Nyqvist | 2003 | 34.51 | 1:47.78 | |||||||
Tuva Gustavsson | 2004 | 31.83 | 2:19.61 | |||||||
4 | Mass Lag 2 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:26.44 | ||||||
Sara Hopmark | 2004 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Emilia Esborn | 2003 | 39.16 | 1:17.51 | |||||||
Clara Sjöstedt | 2003 | 36.10 | 1:53.61 | |||||||
Elina Wang | 2004 | 32.83 | 2:26.44 | |||||||
5 | Elfsborg Damer Svart | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:33.13 | ||||||
Sofie Persson | 2004 | 39.24 | 39.24 | |||||||
Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 42.06 | 1:21.30 | |||||||
Elsa Berge Kleber | 2004 | 37.49 | 1:58.79 | |||||||
Cornelia Sundqvist | 2003 | 34.34 | 2:33.13 | |||||||
6 | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:36.45 | ||||||
Olivia Sandberg | 2003 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Ebba Söderberg | 2003 | 43.09 | 1:21.93 | |||||||
Matilda Scheutz Attefors | 2004 | 40.58 | 2:02.51 | |||||||
Alva Ström | 2003 | 33.94 | 2:36.45 | |||||||
7 | Mass Lag 4 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:40.33 | ||||||
Linnea Sonesson | 2004 | 41.88 | 41.88 | |||||||
Elsa Lindhé | 2003 | 41.54 | 1:23.42 | |||||||
Liine Sundblad | 2004 | 43.02 | 2:06.44 | |||||||
Melissa Nyberg | 2003 | 33.89 | 2:40.33 | |||||||
8 | Skövde Damer | 0 | Skövde Simsällskap | 2:42.73 | ||||||
Andrea Bozic | 2004 | 42.43 | 42.43 | |||||||
Sandra Högström | 2003 | 47.05 | 1:29.48 | |||||||
Linnea Johansson | 2003 | 39.27 | 2:08.75 | |||||||
Isabella Wahlström | 2003 | 33.98 | 2:42.73 | |||||||
9 | Mass Lag 5 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:43.58 | ||||||
Hannah Flodin | 2003 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Elsa Stenfeldt | 2004 | 47.41 | 1:28.26 | |||||||
Astrid Virén | 2004 | 40.46 | 2:08.72 | |||||||
Elsa Höstner | 2003 | 34.86 | 2:43.58 | |||||||
10 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 2:45.00 | ||||||
Josefine Larsson | 2004 | 43.65 | 43.65 | |||||||
Elin Göransson | 2003 | 44.03 | 1:27.68 | |||||||
Tilda Johansson Hilbert | 2004 | 43.50 | 2:11.18 | |||||||
Sofia Öhman | 2003 | 33.82 | 2:45.00 | |||||||
11 | Elfsborg Damer Vit | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:54.47 | ||||||
Agnes Wahlberg | 2004 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Sarah Nilsson | 2003 | 45.82 | 1:32.56 | |||||||
Hannah Lilja | 2004 | 44.02 | 2:16.58 | |||||||
Kassandra Konstantoulas | 2004 | 37.89 | 2:54.47 | |||||||
12 | Mass Lag 6 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:57.35 | ||||||
Fiona Ernst | 2004 | 46.07 | 46.07 | |||||||
Anya Chen | 2004 | 48.80 | 1:34.87 | |||||||
Linnea Ohlsson | 2004 | 46.58 | 2:21.45 | |||||||
Ida Nylander | 2004 | 35.90 | 2:57.35 | |||||||
13 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:57.44 | ||||||
Aramis Yaghobi | 2004 | 47.95 | 47.95 | |||||||
Filippa Hemberg | 2004 | 45.94 | 1:33.89 | |||||||
Elin Nedoh | 2003 | 47.27 | 2:21.16 | |||||||
Elinor Gardiner | 2004 | 36.28 | 2:57.44 | |||||||
14 | Mass Lag 7 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:04.08 | ||||||
Emilia Söderström | 2004 | 46.08 | 46.08 | |||||||
Alexandra Wikström | 2004 | 52.38 | 1:38.46 | |||||||
Frida Olofsson | 2004 | 45.97 | 2:24.43 | |||||||
Fanny Sjöström | 2004 | 39.65 | 3:04.08 | |||||||
- | Skövde Damer Lag 2 | 0 | Skövde Simsällskap | DNF | ||||||
Alva Strålman | 2003 | 48.49 | 48.49 | |||||||
Elsa Larsson Widell | 2004 | 46.08 | 1:34.57 | |||||||
Nellie Thell | 2004 | 49.74 | 2:24.31 | |||||||
- | Lidköping Damer | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
Alva Jonsson | 2003 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 12:44 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 12:51 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 14, 4X100m Medley Fl 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skövde Damer Lag 1 | 0 | Skövde Simsällskap | 5:07.86 | ||||||
Ida Johansson | 2003 | 40.21 | 1:24.01 | 1:24.01 | ||||||
Malin Vestman | 2003 | 38.14 | 1:22.27 | 2:46.28 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 32.77 | 1:10.89 | 3:57.17 | ||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 33.44 | 1:10.69 | 5:07.86 | ||||||
2 | S02 Flickor | 2003 | Simklubben S 02 | 5:12.96 | ||||||
Lia Bromander | 2004 | 40.71 | 1:23.99 | 1:23.99 | ||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 39.58 | 1:24.48 | 2:48.47 | ||||||
Selma Avdic | 2003 | 33.40 | 1:11.84 | 4:00.31 | ||||||
Elna Magnusson | 2004 | 34.46 | 1:12.65 | 5:12.96 | ||||||
3 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 5:21.20 | ||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | 37.64 | 1:18.28 | 1:18.28 | ||||||
Johanna Edgren | 2004 | 43.99 | 1:32.31 | 2:50.59 | ||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 35.09 | 1:17.05 | 4:07.64 | ||||||
Ida Norlander | 2003 | 34.76 | 1:13.56 | 5:21.20 | ||||||
4 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:46.08 | ||||||
Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | 40.00 | 1:21.48 | 1:21.48 | ||||||
Sofie Asterling | 2003 | 43.59 | 1:35.90 | 2:57.38 | ||||||
Stella Buer | 2004 | 41.51 | 1:33.22 | 4:30.60 | ||||||
Linnea Högstedt | 2004 | 35.62 | 1:15.48 | 5:46.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 12:51 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 12:57 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 15, 4X50m Medley Po 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:16.82 | ||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Marcus Sundblad | 2003 | 37.54 | 1:12.15 | |||||||
Felix Jedbratt | 2003 | 33.71 | 1:45.86 | |||||||
Elliot Iséni | 2003 | 30.96 | 2:16.82 | |||||||
2 | Mass Lag 2 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:24.91 | ||||||
Oscar Sjöström | 2003 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Max Swegmark | 2004 | 42.16 | 1:17.33 | |||||||
Alvin Välkki | 2004 | 37.31 | 1:54.64 | |||||||
Lukas Fredholm | 2003 | 30.27 | 2:24.91 | |||||||
3 | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:32.93 | ||||||
Felix Kinnander | 2004 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Elias Anderson | 2003 | 43.21 | 1:21.14 | |||||||
Måns Evertsson | 2003 | 37.97 | 1:59.11 | |||||||
Hampus Klebom | 2004 | 33.82 | 2:32.93 | |||||||
4 | S02 Pojkar Lag | 2003 | Simklubben S 02 | 2:43.55 | ||||||
Peter Cederqvist | 2003 | 42.80 | 42.80 | |||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | 48.03 | 1:30.83 | |||||||
Linus Olofsson | 2003 | 36.45 | 2:07.28 | |||||||
Jack Bränholm | 2003 | 36.27 | 2:43.55 | |||||||
5 | Mass Lag 4 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:05.42 | ||||||
Vincent Olsson | 2004 | 49.04 | 49.04 | |||||||
Mathias Sundberg Berntsson | 2004 | 52.93 | 1:41.97 | |||||||
Simon Wretborn | 2003 | 44.93 | 2:26.90 | |||||||
Erik Hasselberg | 2003 | 38.52 | 3:05.42 | |||||||
- | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 12:57 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:04 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 16, 4X100m Medley Po 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | S02 Pojkar | 2003 | Simklubben S 02 | 4:57.54 | ||||||
Noah Emanuelsson | 2003 | 37.45 | 1:16.42 | 1:16.42 | ||||||
Felix Wrakén | 2003 | 36.71 | 1:19.77 | 2:36.19 | ||||||
Daniel Clasén | 2003 | 33.07 | 1:13.00 | 3:49.19 | ||||||
Maximus Murray | 2003 | 32.19 | 1:08.35 | 4:57.54 | ||||||
2 | S02 Pojkar Lag 2 | 2003 | Simklubben S 02 | 5:22.36 | ||||||
Kevin Shen | 2003 | 38.67 | 1:19.43 | 1:19.43 | ||||||
Vide Troberg Eskola | 2003 | 40.97 | 1:28.22 | 2:47.65 | ||||||
Gustav Forssell | 2003 | 38.27 | 1:23.09 | 4:10.74 | ||||||
John Andrew Rowland | 2003 | 33.96 | 1:11.62 | 5:22.36 | ||||||
3 | Skövde SS Herrar 2003 | 2003 | Skövde Simsällskap | 5:43.07 | ||||||
Isak Helgesson | 2003 | 42.49 | 1:27.85 | 1:27.85 | ||||||
Philip Bråneke | 2004 | 47.48 | 1:40.55 | 3:08.40 | ||||||
Dennis Partanen | 2003 | 35.45 | 1:16.82 | 4:25.22 | ||||||
Ludvig Johansson | 2003 | 37.08 | 1:17.85 | 5:43.07 | ||||||
4 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 5:46.76 | ||||||
Axel Lindström | 2003 | 43.44 | 1:31.22 | 1:31.22 | ||||||
Sam Heidarpour | 2004 | 44.08 | 1:36.04 | 3:07.26 | ||||||
Loke Egnell | 2003 | 38.50 | 1:23.60 | 4:30.86 | ||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 36.20 | 1:15.90 | 5:46.76 | ||||||
- | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:04 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 17, 400m Frisim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:11.26 | 2:26.26 | 3:39.91 | 4:51.25 | |||
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:11.17 | 2:25.58 | 3:39.13 | 4:51.54 | |||
3 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:11.58 | 2:26.10 | 3:40.43 | 4:52.97 | |||
4 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:11.99 | 2:28.27 | 3:44.95 | 5:00.90 | |||
5 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 1:11.68 | 2:29.20 | 3:45.95 | 5:03.89 | |||
6 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:12.98 | 2:30.38 | 3:48.36 | 5:05.74 | |||
7 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:12.07 | 2:29.43 | 3:46.57 | 5:06.20 | |||
8 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:13.56 | 2:32.25 | 3:50.35 | 5:06.51 | |||
9 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 1:13.48 | 2:32.50 | 3:52.27 | 5:12.15 | |||
10 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:15.64 | 2:36.42 | 3:55.56 | 5:12.74 | |||
11 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.38 | 2:34.19 | 3:55.52 | 5:14.97 | |||
12 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:17.33 | 2:41.53 | 4:05.88 | 5:27.31 | |||
13 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:18.07 | 2:41.57 | 4:05.86 | 5:27.56 | |||
14 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 1:19.12 | 2:41.79 | 4:05.98 | 5:28.03 | |||
15 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:22.17 | 2:51.34 | 4:19.22 | 5:42.78 | |||
16 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:25.46 | 2:57.35 | 4:29.49 | 5:54.44 | |||
17 | Emilia Esborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:25.09 | 2:57.12 | 4:30.18 | 5:58.97 | |||
18 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:25.35 | 2:57.48 | 4:32.36 | 6:05.48 | |||
19 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 1:27.56 | 3:02.13 | 4:38.40 | 6:07.88 | |||
20 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 1:26.33 | 3:01.16 | 4:36.33 | 6:08.30 | |||
21 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 1:28.44 | 3:06.00 | 4:42.17 | 6:15.71 | |||
22 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:27.23 | 3:04.60 | 4:41.36 | 6:17.04 | |||
23 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 1:27.65 | 3:03.30 | 4:41.23 | 6:18.14 | |||
24 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:27.21 | 3:05.75 | 4:45.77 | 6:20.78 | |||
25 | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:27.05 | 3:07.36 | 4:47.50 | 6:29.93 | |||
26 | Hannah Flodin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:31.31 | 3:18.35 | 5:05.76 | 6:53.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 18, 400m Frisim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:10.58 | 2:25.45 | 3:41.21 | 4:57.24 | |||
2 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.15 | 2:28.41 | 3:45.63 | 5:01.54 | |||
3 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 1:12.29 | 2:30.00 | 3:48.08 | 5:02.31 | |||
4 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.78 | 2:29.76 | 3:47.96 | 5:02.98 | |||
5 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.92 | 2:28.02 | 3:45.97 | 5:03.13 | |||
6 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:12.22 | 2:30.49 | 3:48.85 | 5:05.53 | |||
7 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.69 | 2:35.99 | 3:56.19 | 5:12.97 | |||
8 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.82 | 2:37.79 | 3:58.11 | 5:18.32 | |||
9 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.69 | 2:39.90 | 4:02.83 | 5:23.46 | |||
10 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:17.29 | 2:44.01 | 4:10.62 | 5:32.64 | |||
11 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 1:19.05 | 2:45.10 | 4:11.22 | 5:35.94 | |||
12 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 1:21.81 | 2:49.31 | 4:17.54 | 5:42.91 | |||
13 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:23.94 | 2:53.78 | 4:25.68 | 5:55.30 | |||
14 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 1:22.65 | 2:57.91 | 4:31.95 | 6:02.00 | |||
15 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 1:23.63 | 2:55.88 | 4:30.01 | 6:04.03 | |||
16 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 1:25.80 | 3:03.24 | 4:40.38 | 6:05.36 | |||
17 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:30.27 | 3:07.29 | 4:43.13 | 6:13.29 | |||
18 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:27.04 | 3:03.66 | 4:41.25 | 6:18.00 | |||
19 | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | 1:31.54 | 3:11.56 | 4:51.68 | 6:24.43 | |||
20 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 1:33.89 | 3:13.90 | 4:53.15 | 6:26.16 | |||
21 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:26.41 | 3:07.21 | 4:51.59 | 6:28.60 | |||
22 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 1:31.61 | 3:12.61 | 4:53.91 | 6:30.38 | |||
23 | August Rättgård | 2003 | Göteborg Sim | 1:29.83 | 3:10.76 | 4:53.52 | 6:35.81 | |||
24 | Erik Hasselberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:31.57 | 3:14.84 | 4:59.27 | 6:42.75 | |||
25 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 1:39.47 | 3:33.78 | 5:26.56 | 7:06.50 | |||
26 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 1:40.73 | 3:34.91 | 5:40.90 | 7:23.19 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 19, 200m Frisim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 33.53 | 1:10.35 | 1:47.43 | 2:23.74 | |||
2 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.86 | 1:12.06 | 1:50.71 | 2:29.59 | |||
3 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.80 | 1:14.73 | 1:55.44 | 2:33.84 | |||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.58 | 1:13.29 | 1:54.17 | 2:34.29 | |||
5 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.76 | 1:16.70 | 1:58.35 | 2:38.64 | |||
6 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 36.48 | 1:17.13 | 1:59.15 | 2:39.11 | |||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 36.85 | 1:16.48 | 1:57.86 | 2:39.46 | |||
8 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.41 | 1:18.58 | 2:01.14 | 2:40.69 | |||
9 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.26 | 1:18.87 | 2:01.40 | 2:43.07 | |||
10 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.73 | 1:20.63 | 2:04.06 | 2:45.90 | |||
11 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 37.09 | 1:18.86 | 2:03.10 | 2:46.26 | |||
12 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 38.26 | 1:20.91 | 2:05.61 | 2:49.07 | |||
13 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.62 | 1:22.90 | 2:09.49 | 2:52.68 | |||
14 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 39.67 | 1:24.50 | 2:10.66 | 2:52.88 | |||
15 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 39.64 | 1:25.60 | 2:11.90 | 2:54.64 | |||
16 | Tilda Johansson Hilbert | 2004 | Göteborg Sim | 38.92 | 1:24.87 | 2:12.16 | 2:54.65 | |||
17 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 39.78 | 1:24.63 | 2:10.84 | 2:55.13 | |||
18 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 40.15 | 1:26.65 | 2:13.06 | 2:57.04 | |||
19 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.57 | 1:28.59 | 2:16.24 | 3:00.66 | |||
20 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 40.13 | 1:26.76 | 2:14.79 | 3:01.28 | |||
21 | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.30 | 1:27.17 | 2:15.65 | 3:01.29 | |||
22 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 40.96 | 1:27.23 | 2:15.30 | 3:01.49 | |||
23 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.81 | 1:27.40 | 2:16.94 | 3:01.83 | |||
24 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.26 | 1:27.51 | 2:15.97 | 3:02.03 | |||
25 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.16 | 1:31.25 | 2:19.45 | 3:03.90 | |||
26 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 45.47 | 1:37.88 | 2:29.45 | 3:15.24 | |||
27 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.90 | 1:32.62 | 2:25.29 | 3:15.70 | |||
28 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.64 | 1:33.68 | 2:25.95 | 3:16.34 | |||
29 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.24 | 1:39.83 | 2:33.30 | 3:21.31 | |||
30 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.42 | 1:41.17 | 2:35.35 | 3:21.69 | |||
31 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.85 | 1:37.89 | 2:32.00 | 3:22.92 | |||
32 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.51 | 1:36.87 | 2:31.13 | 3:23.88 | |||
33 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.50 | 1:38.78 | 2:34.68 | 3:24.98 | |||
34 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 45.65 | 1:40.81 | 2:36.91 | 3:25.14 | |||
35 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.12 | 1:41.71 | 2:35.83 | 3:25.89 | |||
36 | Alexandra Wikström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.56 | 1:41.82 | 2:37.26 | 3:27.69 | |||
37 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.91 | 1:42.68 | 2:40.44 | 3:32.15 | |||
38 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 45.98 | 1:43.46 | 2:41.60 | 3:36.30 | |||
- | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 20, 200m Frisim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 35.69 | 1:14.10 | 1:52.73 | 2:28.74 | |||
2 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.15 | 1:13.20 | 1:52.40 | 2:29.08 | |||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 35.29 | 1:14.29 | 1:54.16 | 2:32.57 | |||
4 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.87 | 1:15.12 | 1:55.10 | 2:32.98 | |||
5 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.97 | 1:13.02 | 1:55.09 | 2:35.95 | |||
6 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.39 | 1:17.57 | 2:00.29 | 2:41.51 | |||
7 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.69 | 1:19.23 | 2:04.53 | 2:47.22 | |||
8 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 39.72 | 1:23.37 | 2:08.23 | 2:51.49 | |||
9 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 39.52 | 1:24.76 | 2:10.61 | 2:53.62 | |||
10 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 41.74 | 1:29.17 | 2:16.20 | 3:01.12 | |||
11 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 41.53 | 1:29.15 | 2:19.08 | 3:08.91 | |||
12 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 41.64 | 1:31.06 | 2:23.04 | 3:09.72 | |||
13 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | 41.47 | 1:30.71 | 2:21.57 | 3:13.15 | |||
14 | Nils Skallsjö | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.04 | 1:37.92 | 2:29.35 | 3:20.47 | |||
15 | Vincent Olsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.87 | 1:37.02 | 2:30.53 | 3:21.14 | |||
16 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 46.47 | 1:41.58 | 2:37.83 | 3:29.19 | |||
17 | Oskar André | 2004 | Skövde Simsällskap | 47.51 | 1:43.41 | 2:40.29 | 3:30.12 | |||
18 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.12 | 1:44.78 | 2:40.04 | 3:31.30 | |||
19 | Ludvig Ling | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.70 | 1:40.63 | 2:39.32 | 3:34.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.49 | 1:11.22 | |||||
2 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 33.78 | 1:11.48 | |||||
3 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 34.12 | 1:11.69 | |||||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.19 | 1:12.38 | |||||
5 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.28 | 1:12.76 | |||||
6 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 35.98 | 1:18.09 | |||||
7 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.21 | 1:18.20 | |||||
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.23 | 1:18.80 | |||||
9 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.12 | 1:20.36 | |||||
10 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.07 | 1:20.78 | |||||
11 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 37.20 | 1:21.09 | |||||
12 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.46 | 1:21.11 | |||||
13 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.58 | 1:21.19 | |||||
14 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.73 | 1:21.50 | |||||
15 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 41.97 | 1:28.85 | |||||
16 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 40.03 | 1:29.83 | |||||
17 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.13 | 1:30.22 | |||||
18 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.51 | 1:34.17 | |||||
19 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.59 | 1:37.51 | |||||
20 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.48 | 1:40.76 | |||||
21 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 42.78 | 1:42.07 | |||||
22 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 47.08 | 1:45.94 | |||||
23 | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | 49.89 | 1:49.30 | |||||
24 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.91 | 1:50.69 | |||||
25 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 52.46 | 1:53.96 | |||||
26 | Louise Lundqvist | 2003 | Svenljunga Simklubb | 51.50 | 1:54.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.85 | 1:11.77 | |||||
2 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 33.94 | 1:12.34 | |||||
3 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.82 | 1:17.34 | |||||
4 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.82 | 1:17.93 | |||||
5 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.73 | 1:20.37 | |||||
6 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.19 | 1:21.31 | |||||
7 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 38.36 | 1:22.59 | |||||
8 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.23 | 1:23.45 | |||||
9 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.88 | 1:24.52 | |||||
10 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 39.53 | 1:24.64 | |||||
11 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.09 | 1:27.64 | |||||
12 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.37 | 1:27.94 | |||||
13 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 42.08 | 1:35.15 | |||||
14 | Isak Helgesson | 2003 | Skövde Simsällskap | 43.91 | 1:35.45 | |||||
15 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 46.05 | 1:41.85 | |||||
16 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 48.37 | 1:47.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 23, 100m Fjärilsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.53 | 1:13.32 | |||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 35.21 | 1:16.43 | |||||
3 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.39 | 1:23.75 | |||||
4 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.36 | 1:25.52 | |||||
5 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 41.23 | 1:28.17 | |||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.40 | 1:29.04 | |||||
7 | Astrid Virén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.88 | 1:33.03 | |||||
8 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 42.90 | 1:37.88 | |||||
9 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 45.77 | 1:42.51 | |||||
10 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 46.37 | 1:44.56 | |||||
11 | Tilda Johansson Hilbert | 2004 | Göteborg Sim | 48.23 | 1:49.93 | |||||
12 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 52.68 | 1:57.18 | |||||
- | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.36 | ||||||
2 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 35.62 | ||||||
3 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.01 | ||||||
4 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 37.29 | ||||||
5 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.14 | ||||||
6 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.15 | ||||||
7 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.03 | ||||||
8 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.03 | ||||||
9 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.18 | ||||||
10 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.76 | ||||||
11 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 45.86 | ||||||
12 | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | 46.43 | ||||||
13 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.87 | ||||||
14 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 47.82 | ||||||
15 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.25 | ||||||
16 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.54 | ||||||
17 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 48.80 | ||||||
18 | Ebba Nyberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 49.61 | ||||||
19 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.71 | ||||||
20 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 53.15 | ||||||
21 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 54.56 | ||||||
22 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 55.16 | ||||||
- | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 25, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.98 | 1:21.76 | |||||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.18 | 1:25.56 | |||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.61 | 1:26.65 | |||||
4 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.87 | 1:29.49 | |||||
- | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 26, 50m Fjärilsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.97 | ||||||
2 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.99 | ||||||
3 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 42.98 | ||||||
4 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 43.75 | ||||||
5 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 45.66 | ||||||
6 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 48.44 | ||||||
7 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 48.60 | ||||||
8 | Ludvig Ling | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.20 | ||||||
9 | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | 1:00.37 | ||||||
- | Oskar André | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 27, 100m Ryggsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.01 | 1:07.52 | |||||
2 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.11 | 1:12.22 | |||||
3 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 35.49 | 1:12.46 | |||||
4 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 36.17 | 1:15.30 | |||||
5 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.37 | 1:16.34 | |||||
6 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.74 | 1:17.34 | |||||
7 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.00 | 1:18.11 | |||||
8 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.74 | 1:19.14 | |||||
9 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 38.95 | 1:19.88 | |||||
10 | Sara Nyqvist | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.93 | 1:20.65 | |||||
11 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.57 | 1:20.69 | |||||
12 | Clara Sjöstedt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.67 | 1:20.79 | |||||
13 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 40.04 | 1:20.92 | |||||
14 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.00 | 1:23.00 | |||||
15 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.92 | 1:23.43 | |||||
16 | Ida Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 40.65 | 1:24.21 | |||||
17 | Felicia Johansson Thörngren | 2003 | Simklubben Elfsborg | 41.89 | 1:25.37 | |||||
18 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 42.24 | 1:25.47 | |||||
19 | Alva Ström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.40 | 1:25.61 | |||||
20 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.69 | 1:25.80 | |||||
21 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 41.32 | 1:27.40 | |||||
22 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.82 | 1:27.58 | |||||
23 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 42.76 | 1:28.35 | |||||
24 | Elsa Höstner | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.56 | 1:29.35 | |||||
25 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 43.02 | 1:29.40 | |||||
26 | Thindra Hackwitz | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.31 | 1:30.02 | |||||
27 | Sandra Högström | 2003 | Skövde Simsällskap | 45.48 | 1:31.73 | |||||
28 | Hannah Flodin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.78 | 1:32.59 | |||||
29 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 46.46 | 1:33.49 | |||||
30 | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 44.57 | 1:33.89 | |||||
31 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.62 | 1:35.07 | |||||
32 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 47.05 | 1:36.09 | |||||
33 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 47.20 | 1:36.21 | |||||
34 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.71 | 1:39.77 | |||||
35 | Alva Strålman | 2003 | Skövde Simsällskap | 48.10 | 1:40.68 | |||||
36 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 50.39 | 1:42.23 | |||||
37 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 50.58 | 1:42.59 | |||||
38 | Edith Zeolla | 2003 | Göteborg Sim | 50.66 | 1:44.21 | |||||
39 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 52.28 | 1:45.58 | |||||
40 | Amina Besic | 2003 | Göteborg Sim | 53.81 | 1:53.61 | |||||
41 | Atusa Arianfar | 2003 | Göteborg Sim | 55.17 | 1:59.42 | |||||
- | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elsa Lindhé | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 28, 100m Ryggsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 37.41 | 1:15.24 | |||||
2 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.92 | 1:15.42 | |||||
3 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.66 | 1:16.47 | |||||
4 | Marcus Sundblad | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.74 | 1:16.82 | |||||
5 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 37.77 | 1:17.48 | |||||
6 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.32 | 1:17.69 | |||||
7 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 37.32 | 1:17.83 | |||||
8 | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.91 | 1:19.22 | |||||
9 | Felix Jedbratt | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.44 | 1:19.43 | |||||
10 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 39.46 | 1:19.99 | |||||
11 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.73 | 1:21.43 | |||||
12 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 40.22 | 1:22.81 | |||||
13 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.66 | 1:27.64 | |||||
14 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.11 | 1:29.28 | |||||
15 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.62 | 1:29.53 | |||||
16 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 43.67 | 1:29.87 | |||||
17 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 43.59 | 1:29.96 | |||||
18 | Isak Helgesson | 2003 | Skövde Simsällskap | 43.34 | 1:30.13 | |||||
19 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 43.83 | 1:30.22 | |||||
20 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 44.11 | 1:30.46 | |||||
21 | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | 45.30 | 1:32.23 | |||||
22 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 46.47 | 1:32.54 | |||||
23 | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | 44.46 | 1:33.24 | |||||
24 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 45.29 | 1:33.67 | |||||
25 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 46.01 | 1:34.59 | |||||
26 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.88 | 1:34.80 | |||||
27 | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | 47.25 | 1:35.15 | |||||
28 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 48.16 | 1:36.12 | |||||
29 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 48.32 | 1:36.81 | |||||
30 | August Rättgård | 2003 | Göteborg Sim | 47.24 | 1:37.95 | |||||
31 | Edvin Agic | 2003 | Skövde Simsällskap | 48.40 | 1:40.65 | |||||
32 | Erik Hasselberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.99 | 1:42.67 | |||||
33 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 53.13 | 1:48.76 | |||||
- | Agust Tinnerfelt | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Simon Johansson | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 29, 100m Ryggsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Boiana Gradinarska | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.72 | 1:16.29 | |||||
2 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.41 | 1:18.74 | |||||
3 | Sara Hopmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.56 | 1:20.81 | |||||
4 | Hilda Eriksson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.42 | 1:20.98 | |||||
5 | Tuva Gustavsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.96 | 1:21.34 | |||||
6 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 40.09 | 1:22.70 | |||||
7 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.76 | 1:23.56 | |||||
8 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 42.19 | 1:24.77 | |||||
8 | Sofie Persson | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.97 | 1:24.77 | |||||
10 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 42.56 | 1:25.74 | |||||
11 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 42.48 | 1:25.83 | |||||
12 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 42.65 | 1:27.47 | |||||
13 | Matilda Scheutz Attefors | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.50 | 1:28.52 | |||||
14 | Liine Sundblad | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.65 | 1:29.34 | |||||
15 | Linnea Sonesson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.23 | 1:30.57 | |||||
16 | Hannah Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.04 | 1:32.62 | |||||
17 | Ida Nylander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.26 | 1:33.20 | |||||
18 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 46.03 | 1:33.38 | |||||
19 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.23 | 1:33.42 | |||||
20 | Moa Lindh | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.43 | 1:33.75 | |||||
21 | Ellen Vråmo | 2004 | Simklubben S 02 | 46.22 | 1:34.46 | |||||
22 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.40 | 1:35.62 | |||||
23 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 47.13 | 1:35.63 | |||||
24 | Fanny Sjöström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.78 | 1:35.88 | |||||
25 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 45.78 | 1:36.23 | |||||
26 | Astrid Virén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.40 | 1:37.50 | |||||
27 | Linnea Ohlsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.14 | 1:38.80 | |||||
28 | Fiona Ernst | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.79 | 1:39.86 | |||||
29 | Tilda Johansson Hilbert | 2004 | Göteborg Sim | 50.46 | 1:42.45 | |||||
30 | Kassandra Konstantoulas | 2004 | Simklubben Elfsborg | 51.70 | 1:42.83 | |||||
31 | Lia Wallström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.25 | 1:42.88 | |||||
32 | Elsa Stenfeldt | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.07 | 1:43.23 | |||||
33 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 50.78 | 1:43.44 | |||||
34 | Emilia Söderström | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.51 | 1:43.70 | |||||
35 | Frida Olofsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.52 | 1:44.01 | |||||
36 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 50.29 | 1:44.64 | |||||
37 | Gabriella Rolf | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.83 | 1:44.87 | |||||
38 | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | 53.13 | 1:45.92 | |||||
39 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 50.54 | 1:47.09 | |||||
40 | Tova Söderberg | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.88 | 1:51.75 | |||||
41 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 55.35 | 1:53.17 | |||||
42 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 54.57 | 1:53.49 | |||||
- | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:59 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 30, 100m Ryggsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.83 | 1:18.62 | |||||
2 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.82 | 1:19.97 | |||||
3 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.96 | 1:21.22 | |||||
4 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.10 | 1:22.42 | |||||
5 | Felix Kinnander | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.01 | 1:25.10 | |||||
6 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 45.18 | 1:34.32 | |||||
7 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 46.90 | 1:34.58 | |||||
8 | Hampus Klebom | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.13 | 1:35.25 | |||||
9 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 47.92 | 1:35.45 | |||||
10 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 47.48 | 1:37.40 | |||||
11 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 49.79 | 1:38.47 | |||||
12 | Nils Skallsjö | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.18 | 1:42.60 | |||||
13 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | 50.73 | 1:43.63 | |||||
14 | Rikard Kristensson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.83 | 1:44.63 | |||||
15 | Mathias Sundberg Berntsson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.03 | 1:52.97 | |||||
16 | Oskar André | 2004 | Skövde Simsällskap | 55.02 | 1:53.10 | |||||
17 | Loke Sandén | 2004 | Göteborg Sim | 56.11 | 1:57.19 | |||||
- | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Lukas Skåregård | 2004 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 18:34 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 31, 4X50m Frisim Fl 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:57.06 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 27.89 | 27.89 | |||||||
Sofia Henningsson | 2004 | 30.14 | 58.03 | |||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 29.08 | 1:27.11 | |||||||
Linn Suchomel | 2003 | 29.95 | 1:57.06 | |||||||
2 | Elfsborg Damer Gul | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:03.28 | ||||||
Linn Koivuluoma | 2003 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Tindra Moberg | 2003 | 30.26 | 1:01.05 | |||||||
Sofia Åstedt | 2003 | 30.49 | 1:31.54 | |||||||
Nelly Askengren Stråhle | 2003 | 31.74 | 2:03.28 | |||||||
3 | Mass Lag 1 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:09.55 | ||||||
Boiana Gradinarska | 2004 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Sara Nyqvist | 2003 | 32.14 | 1:03.56 | |||||||
Clara Sjöstedt | 2003 | 32.93 | 1:36.49 | |||||||
Tuva Gustavsson | 2004 | 33.06 | 2:09.55 | |||||||
4 | Mass Lag 2 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:13.64 | ||||||
Emilia Esborn | 2003 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Sara Hopmark | 2004 | 32.80 | 1:05.54 | |||||||
Elina Wang | 2004 | 34.33 | 1:39.87 | |||||||
Matilda Scheutz Attefors | 2004 | 33.77 | 2:13.64 | |||||||
5 | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:17.45 | ||||||
Olivia Sandberg | 2003 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Thindra Hackwitz | 2003 | 34.66 | 1:08.81 | |||||||
Elsa Lindhé | 2003 | 34.42 | 1:43.23 | |||||||
Alva Ström | 2003 | 34.22 | 2:17.45 | |||||||
6 | Elfsborg Damer Svart | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:19.57 | ||||||
Felicia Johansson Thörngren | 2003 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Sofie Persson | 2004 | 34.93 | 1:08.52 | |||||||
Elsa Berge Kleber | 2004 | 34.85 | 1:43.37 | |||||||
Cornelia Sundqvist | 2003 | 36.20 | 2:19.57 | |||||||
7 | Mass Lag 4 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:24.95 | ||||||
Hannah Flodin | 2003 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Elsa Höstner | 2003 | 36.40 | 1:13.49 | |||||||
Ida Nylander | 2004 | 35.72 | 1:49.21 | |||||||
Liine Sundblad | 2004 | 35.74 | 2:24.95 | |||||||
8 | Lidköping Damer | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | 2:28.37 | ||||||
Alva Jonsson | 2003 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Moa Lindh | 2004 | 37.76 | 1:12.57 | |||||||
Gabriella Björkdahl | 2004 | 38.57 | 1:51.14 | |||||||
Amanda Torén | 2003 | 37.23 | 2:28.37 | |||||||
9 | Mass Lag 5 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:28.80 | ||||||
Linnea Ohlsson | 2004 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Anya Chen | 2004 | 37.19 | 1:13.82 | |||||||
Astrid Virén | 2004 | 37.84 | 1:51.66 | |||||||
Linnea Sonesson | 2004 | 37.14 | 2:28.80 | |||||||
10 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 2:29.16 | ||||||
Aramis Yaghobi | 2004 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Josefine Larsson | 2004 | 38.13 | 1:16.94 | |||||||
Elinor Gardiner | 2004 | 36.87 | 1:53.81 | |||||||
Amina Besic | 2003 | 35.35 | 2:29.16 | |||||||
11 | Skövde Damer Lag 2 | 0 | Skövde Simsällskap | 2:29.62 | ||||||
Ida Johansson | 2003 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Isabella Wahlström | 2003 | 36.86 | 1:14.24 | |||||||
Nellie Thell | 2004 | 36.81 | 1:51.05 | |||||||
Sofie Gustafsson | 2003 | 38.57 | 2:29.62 | |||||||
12 | Elfsborg Damer Vit | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:35.66 | ||||||
Kassandra Konstantoulas | 2004 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Nirvana Cavka | 2004 | 40.90 | 1:19.99 | |||||||
Hannah Lilja | 2004 | 37.01 | 1:57.00 | |||||||
Ebba Nyberg | 2004 | 38.66 | 2:35.66 | |||||||
13 | Mass Lag 6 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:40.81 | ||||||
Elsa Stenfeldt | 2004 | 41.32 | 41.32 | |||||||
Gabriella Rolf | 2004 | 41.01 | 1:22.33 | |||||||
Alexandra Wikström | 2004 | 38.90 | 2:01.23 | |||||||
Fanny Sjöström | 2004 | 39.58 | 2:40.81 | |||||||
14 | Mass Lag 7 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:47.38 | ||||||
Frida Olofsson | 2004 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Fiona Ernst | 2004 | 41.81 | 1:22.91 | |||||||
Lia Wallström | 2004 | 42.44 | 2:05.35 | |||||||
Tova Söderberg | 2004 | 42.03 | 2:47.38 | |||||||
15 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 3:02.83 | ||||||
Linnea Ahlstrand | 2004 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Atusa Arianfar | 2003 | 53.02 | 1:34.99 | |||||||
Evelina Liu | 2004 | 42.87 | 2:17.86 | |||||||
Edith Zeolla | 2003 | 44.97 | 3:02.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 18:34 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 18:34 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 32, 4X100m Frisim Fl 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skövde Damer Lag 1 | 0 | Skövde Simsällskap | 4:40.22 | ||||||
Malin Vestman | 2003 | 33.10 | 1:08.61 | 1:08.61 | ||||||
Nikita Kapron | 2003 | 31.23 | 1:06.06 | 2:14.67 | ||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 32.93 | 1:10.31 | 3:24.98 | ||||||
Sandra Högström | 2003 | 35.98 | 1:15.24 | 4:40.22 | ||||||
2 | S02 Flickor | 2003 | Simklubben S 02 | 4:42.24 | ||||||
Elna Magnusson | 2004 | 35.22 | 1:13.59 | 1:13.59 | ||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 31.32 | 1:05.68 | 2:19.27 | ||||||
Ellen Vråmo | 2004 | 36.92 | 1:17.52 | 3:36.79 | ||||||
Selma Avdic | 2003 | 30.99 | 1:05.45 | 4:42.24 | ||||||
3 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 4:43.38 | ||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | 32.79 | 1:08.41 | 1:08.41 | ||||||
Ida Norlander | 2003 | 34.95 | 1:13.68 | 2:22.09 | ||||||
Johanna Edgren | 2004 | 35.90 | 1:14.10 | 3:36.19 | ||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 32.32 | 1:07.19 | 4:43.38 | ||||||
4 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:16.17 | ||||||
Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | 37.76 | 1:19.41 | 1:19.41 | ||||||
Sofie Asterling | 2003 | 38.02 | 1:20.04 | 2:39.45 | ||||||
Linnea Högstedt | 2004 | 35.53 | 1:15.39 | 3:54.84 | ||||||
Sofia Öhman | 2003 | 37.20 | 1:21.33 | 5:16.17 | ||||||
5 | Göteborg Damer 3 | 0 | Göteborg Sim | 5:40.59 | ||||||
Tilda Johansson Hilbert | 2004 | 39.31 | 1:24.59 | 1:24.59 | ||||||
Stella Buer | 2004 | 39.64 | 1:24.31 | 2:48.90 | ||||||
Elin Nedoh | 2003 | 40.32 | 1:27.59 | 4:16.49 | ||||||
Elin Göransson | 2003 | 39.28 | 1:24.10 | 5:40.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 18:34 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 18:38 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 33, 4X50m Frisim Po 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:00.99 | ||||||
Marcus Sundblad | 2003 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Karl Skogsberg | 2003 | 30.46 | 1:00.19 | |||||||
Oscar Sjöström | 2003 | 30.97 | 1:31.16 | |||||||
Lukas Fredholm | 2003 | 29.83 | 2:00.99 | |||||||
2 | Mass Lag 2 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:07.59 | ||||||
Felix Jedbratt | 2003 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Elliot Iséni | 2003 | 31.07 | 1:02.74 | |||||||
Max Swegmark | 2004 | 32.63 | 1:35.37 | |||||||
Alvin Välkki | 2004 | 32.22 | 2:07.59 | |||||||
3 | Mass Lag 3 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:16.13 | ||||||
Felix Kinnander | 2004 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Hampus Klebom | 2004 | 34.25 | 1:08.18 | |||||||
Måns Evertsson | 2003 | 34.23 | 1:42.41 | |||||||
Simon Wretborn | 2003 | 33.72 | 2:16.13 | |||||||
4 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 2:45.56 | ||||||
Jack Gardiner | 2004 | 42.51 | 42.51 | |||||||
Simon Johansson | 2003 | 37.13 | 1:19.64 | |||||||
Loke Sandén | 2004 | 43.67 | 2:03.31 | |||||||
Bardja Jamshidi | 2003 | 42.25 | 2:45.56 | |||||||
5 | Mass Lag 4 | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:46.68 | ||||||
Ludvig Ling | 2004 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Elias Anderson | 2003 | 20.28 | 1:05.91 | |||||||
Nils Skallsjö | 2004 | 15.48 | 1:21.39 | |||||||
Rikard Kristensson | 2004 | 1:25.29 | 2:46.68 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 18:38 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 18:45 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 34, 4X100m Frisim Po 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | S02 Pojkar | 2003 | Simklubben S 02 | 4:36.35 | ||||||
Daniel Clasén | 2003 | 32.44 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Maximus Murray | 2003 | 33.11 | 1:10.18 | 2:18.99 | ||||||
Felix Wrakén | 2003 | 30.37 | 1:06.48 | 3:25.47 | ||||||
Kevin Shen | 2003 | 32.25 | 1:10.88 | 4:36.35 | ||||||
2 | S02 Pojkar Lag 2 | 2003 | Simklubben S 02 | 4:45.12 | ||||||
John Andrew Rowland | 2003 | 35.16 | 1:14.73 | 1:14.73 | ||||||
Vide Troberg Eskola | 2003 | 33.61 | 1:12.54 | 2:27.27 | ||||||
Gustav Forssell | 2003 | 33.58 | 1:10.78 | 3:38.05 | ||||||
Noah Emanuelsson | 2003 | 31.95 | 1:07.07 | 4:45.12 | ||||||
3 | S02 Pojkar Lag 3 | 2003 | Simklubben S 02 | 5:10.70 | ||||||
Linus Olofsson | 2003 | 35.04 | 1:14.73 | 1:14.73 | ||||||
Peter Cederqvist | 2003 | 38.73 | 1:20.96 | 2:35.69 | ||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | 37.97 | 1:18.79 | 3:54.48 | ||||||
Olle Sköld | 2004 | 35.60 | 1:16.22 | 5:10.70 | ||||||
4 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 5:11.78 | ||||||
Loke Egnell | 2003 | 36.07 | 1:14.47 | 1:14.47 | ||||||
Fredrik Pettersson | 2003 | 41.31 | 1:25.20 | 2:39.67 | ||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 36.55 | 1:17.40 | 3:57.07 | ||||||
Nicolas Liu | 2003 | 35.01 | 1:14.71 | 5:11.78 | ||||||
5 | Skövde SS Herrar 2003 | 2003 | Skövde Simsällskap | 5:15.53 | ||||||
Isak Helgesson | 2003 | 36.64 | 1:20.17 | 1:20.17 | ||||||
Edvin Agic | 2003 | 41.20 | 1:28.72 | 2:48.89 | ||||||
Dennis Partanen | 2003 | 33.22 | 1:08.83 | 3:57.72 | ||||||
Ludvig Johansson | 2003 | 17 | 1:17.81 | 5:15.53 | ||||||
6 | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | 5:44.89 | ||||||
Axel Lindström | 2003 | 39.29 | 1:23.76 | 1:23.76 | ||||||
Sam Heidarpour | 2004 | 40.78 | 1:26.22 | 2:49.98 | ||||||
August Rättgård | 2003 | 40.37 | 1:25.77 | 4:15.75 | ||||||
Gustav Arnell | 2003 | 41.79 | 1:29.14 | 5:44.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 18:45 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:07 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 35, 100m Medley Fl 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 40.15 | 1:26.93 | |||||
2 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.26 | 1:29.21 | |||||
3 | Isabelle Rydén | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.97 | 1:37.80 | |||||
4 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.08 | 1:38.59 | |||||
5 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 45.84 | 1:39.71 | |||||
6 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 49.69 | 1:44.55 | |||||
7 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.25 | 1:44.94 | |||||
8 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 48.59 | 1:45.24 | |||||
9 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.44 | 1:45.72 | |||||
10 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.15 | 1:47.07 | |||||
11 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.42 | 1:47.46 | |||||
12 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 48.79 | 1:48.08 | |||||
13 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 52.50 | 1:48.49 | |||||
14 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 50.25 | 1:49.75 | |||||
15 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 51.98 | 1:51.06 | |||||
16 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 54.69 | 1:52.30 | |||||
17 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 57.15 | 1:53.84 | |||||
18 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 53.26 | 1:56.25 | |||||
19 | Agnes Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.57 | 1:57.93 | |||||
20 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 54.26 | 1:59.14 | |||||
- | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Denize Söderqvist | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:07 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:14 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 36, 100m Medley Po 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.34 | 1:39.18 | |||||
2 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 49.20 | 1:46.67 | |||||
3 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 51.84 | 1:47.89 | |||||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 51.34 | 1:49.66 | |||||
5 | Viktor Sjöstedt | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.16 | 1:52.95 | |||||
6 | Olof Sundqvist | 2006 | Simklubben Elfsborg | 54.61 | 1:56.90 | |||||
7 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 57.12 | 2:01.54 | |||||
8 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 58.69 | 2:01.96 | |||||
- | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:14 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:26 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 37, 100m Medley Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.47 | 1:17.89 | |||||
2 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 39.93 | 1:25.08 | |||||
3 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 39.86 | 1:25.37 | |||||
4 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.09 | 1:25.80 | |||||
5 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.63 | 1:26.35 | |||||
6 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 43.66 | 1:26.94 | |||||
7 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 38.47 | 1:27.16 | |||||
8 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 39.98 | 1:28.12 | |||||
9 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 43.49 | 1:31.60 | |||||
10 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 41.94 | 1:32.35 | |||||
11 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.86 | 1:32.86 | |||||
12 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 42.50 | 1:33.02 | |||||
13 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.42 | 1:34.98 | |||||
14 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 44.56 | 1:35.87 | |||||
15 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.25 | 1:36.26 | |||||
16 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.03 | 1:37.50 | |||||
17 | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.80 | 1:39.84 | |||||
18 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 49.11 | 1:40.33 | |||||
19 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 44.36 | 1:40.55 | |||||
20 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.00 | 1:40.64 | |||||
21 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.23 | 1:40.93 | |||||
22 | Nellie Jidhage | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.40 | 1:41.55 | |||||
23 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 45.49 | 1:42.63 | |||||
24 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.48 | 1:42.91 | |||||
25 | Alma Wallin | 2005 | Billingens Simklubb | 44.93 | 1:43.23 | |||||
26 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 46.50 | 1:43.56 | |||||
27 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 47.59 | 1:44.55 | |||||
28 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.96 | 1:45.22 | |||||
29 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 49.54 | 1:46.86 | |||||
30 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.10 | 1:47.10 | |||||
31 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 51.77 | 1:49.36 | |||||
32 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 55.57 | 1:53.68 | |||||
33 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.43 | 1:58.99 | |||||
34 | Isabella Johansson | 2005 | Simklubben S 02 | 1:00.96 | 2:00.90 | |||||
- | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNF | ||||||
- | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Emma Forsell | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Jonsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:26 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 38, 100m Medley Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.60 | 1:26.77 | |||||
2 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.95 | 1:34.17 | |||||
3 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.45 | 1:34.71 | |||||
4 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.18 | 1:35.50 | |||||
5 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 45.22 | 1:35.59 | |||||
6 | Axel Schiller | 2005 | Billingens Simklubb | 45.40 | 1:38.76 | |||||
7 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.53 | 1:41.01 | |||||
8 | Alexander Nilsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.24 | 1:41.56 | |||||
9 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 56.54 | 1:48.50 | |||||
- | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:50 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 39, 50m Bröstsim Fl 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.38 | ||||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 49.68 | ||||||
3 | Isabelle Rydén | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.77 | ||||||
4 | Wilma Andersson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 51.32 | ||||||
5 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.66 | ||||||
6 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 51.69 | ||||||
7 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.20 | ||||||
8 | Amanda Mankinen | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.52 | ||||||
9 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 53.57 | ||||||
10 | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | 53.91 | ||||||
11 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.96 | ||||||
12 | Antonia Falkenström | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.65 | ||||||
13 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 55.18 | ||||||
14 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.22 | ||||||
15 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 55.31 | ||||||
16 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 55.50 | ||||||
17 | Emilia Forss | 2006 | Billingens Simklubb | 55.67 | ||||||
18 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 55.83 | ||||||
19 | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | 55.98 | ||||||
20 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 56.04 | ||||||
21 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 56.94 | ||||||
22 | Livia Bravert | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.45 | ||||||
23 | Sigrid Carlsson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.11 | ||||||
24 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 58.75 | ||||||
25 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 59.51 | ||||||
26 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.83 | ||||||
27 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:00.11 | ||||||
28 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 1:00.64 | ||||||
29 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 1:00.98 | ||||||
30 | Kornelia Carlsten | 2006 | Billingens Simklubb | 1:01.13 | ||||||
31 | Maja Björserud | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 1:01.68 | ||||||
32 | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | 1:01.82 | ||||||
33 | Alice Binnberg Nyström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:02.53 | ||||||
34 | Leia Isaksson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.23 | ||||||
35 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 1:10.74 | ||||||
36 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 1:16.46 | ||||||
- | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Isa Janson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Karremo | 2007 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:50 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:53 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 40, 50m Bröstsim Po 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 51.30 | ||||||
2 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 52.11 | ||||||
3 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 52.82 | ||||||
4 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 55.64 | ||||||
5 | Felix Andersson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.49 | ||||||
6 | Melker Carlsten | 2007 | Billingens Simklubb | 58.79 | ||||||
7 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 1:00.90 | ||||||
8 | Viktor Sjöstedt | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.04 | ||||||
9 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 1:01.38 | ||||||
10 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:05.98 | ||||||
11 | Olof Sundqvist | 2006 | Simklubben Elfsborg | 1:11.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:53 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:08 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 41, 100m Bröstsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.90 | 1:27.39 | |||||
2 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.31 | 1:30.84 | |||||
3 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 44.88 | 1:36.05 | |||||
4 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 46.02 | 1:36.13 | |||||
5 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.14 | 1:40.83 | |||||
6 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 48.33 | 1:42.48 | |||||
7 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 49.42 | 1:43.72 | |||||
8 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.35 | 1:44.45 | |||||
9 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 50.69 | 1:47.06 | |||||
10 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.28 | 1:47.21 | |||||
11 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 50.84 | 1:47.50 | |||||
12 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.36 | 1:47.96 | |||||
13 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.66 | 1:49.00 | |||||
14 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.77 | 1:49.25 | |||||
15 | Tindra Janson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.88 | 1:50.79 | |||||
16 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 54.40 | 1:52.28 | |||||
17 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.21 | 1:52.67 | |||||
18 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 52.36 | 1:52.89 | |||||
19 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 52.46 | 1:52.93 | |||||
20 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.97 | 1:52.95 | |||||
21 | Nellie Jidhage | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.02 | 1:55.76 | |||||
22 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 53.45 | 1:56.11 | |||||
23 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 54.23 | 1:57.19 | |||||
24 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 57.19 | 1:57.61 | |||||
25 | Isabella Johansson | 2005 | Simklubben S 02 | 55.84 | 1:57.82 | |||||
26 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.35 | 1:58.20 | |||||
27 | Wilma Ljungdahl | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.36 | 1:58.25 | |||||
28 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.13 | 1:58.31 | |||||
29 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 54.25 | 1:58.79 | |||||
30 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.24 | 1:58.88 | |||||
31 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 55.91 | 2:00.02 | |||||
32 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 56.90 | 2:01.80 | |||||
33 | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.16 | 2:02.17 | |||||
34 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 57.53 | 2:03.17 | |||||
35 | Laura Perisic | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.29 | 2:03.48 | |||||
36 | Julia Jonsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 59.00 | 2:05.34 | |||||
37 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 1:03.38 | 2:10.69 | |||||
38 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:01.15 | 2:11.23 | |||||
39 | Alice Friman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.81 | 2:13.43 | |||||
40 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.82 | 2:13.70 | |||||
- | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elsa Södervall | 2005 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:08 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:13 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 42, 100m Bröstsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.22 | 1:41.05 | |||||
2 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.44 | 1:41.36 | |||||
3 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.76 | 1:52.71 | |||||
4 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.27 | 1:52.75 | |||||
5 | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | 53.44 | 1:54.05 | |||||
6 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 54.95 | 1:55.02 | |||||
7 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.01 | 1:55.21 | |||||
8 | Axel Schiller | 2005 | Billingens Simklubb | 56.90 | 2:01.84 | |||||
9 | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | 58.03 | 2:03.17 | |||||
10 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.94 | 2:03.25 | |||||
11 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.96 | 2:03.39 | |||||
12 | Anton Zwik | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.17 | 2:05.49 | |||||
13 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 57.24 | 2:05.83 | |||||
14 | Olle Eriksson | 2005 | Mariestads Simsällskap | 56.85 | 2:07.79 | |||||
15 | Nils Jakobsson | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:04.77 | 2:14.92 | |||||
- | Jonathan Sandblom | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:13 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 43, 50m Frisim Fl 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 36.76 | ||||||
2 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.96 | ||||||
3 | Isabelle Rydén | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.05 | ||||||
4 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 40.21 | ||||||
5 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.42 | ||||||
6 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 40.81 | ||||||
7 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.85 | ||||||
8 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 42.12 | ||||||
9 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 43.69 | ||||||
10 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.71 | ||||||
11 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.24 | ||||||
11 | Wilma Andersson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.24 | ||||||
13 | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | 44.63 | ||||||
14 | Agnes Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.71 | ||||||
15 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 44.93 | ||||||
16 | Alva Gadolin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.09 | ||||||
17 | Emilia Forss | 2006 | Billingens Simklubb | 45.31 | ||||||
18 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.40 | ||||||
19 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 45.80 | ||||||
20 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 46.13 | ||||||
21 | Denize Söderqvist | 2007 | Simklubben Elfsborg | 46.60 | ||||||
22 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 46.76 | ||||||
23 | Alva Burlin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.79 | ||||||
24 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.00 | ||||||
25 | Livia Bravert | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.03 | ||||||
26 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 47.19 | ||||||
27 | Sigrid Carlsson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.46 | ||||||
28 | Maja Björserud | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 47.79 | ||||||
29 | Antonia Falkenström | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.89 | ||||||
30 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.64 | ||||||
31 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 48.78 | ||||||
32 | Alice Binnberg Nyström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 49.51 | ||||||
33 | Kornelia Carlsten | 2006 | Billingens Simklubb | 52.74 | ||||||
34 | Amanda Mankinen | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.68 | ||||||
35 | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | 54.84 | ||||||
36 | Isa Janson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.09 | ||||||
37 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 57.72 | ||||||
38 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 59.04 | ||||||
39 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 1:03.77 | ||||||
40 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 1:04.45 | ||||||
41 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:06.68 | ||||||
- | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:29 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 44, 50m Frisim Po 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 38.66 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 39.91 | ||||||
3 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.11 | ||||||
4 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 41.70 | ||||||
5 | Viktor Sjöstedt | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.22 | ||||||
6 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 44.54 | ||||||
7 | Olof Sundqvist | 2006 | Simklubben Elfsborg | 44.62 | ||||||
8 | Felix Andersson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.96 | ||||||
9 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.35 | ||||||
10 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 49.13 | ||||||
11 | Viktor Hedeback | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.05 | ||||||
12 | Melker Carlsten | 2007 | Billingens Simklubb | 54.04 | ||||||
13 | David Hasselberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 45, 100m Frisim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 33.89 | 1:10.97 | |||||
2 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 35.33 | 1:14.78 | |||||
3 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 37.00 | 1:16.82 | |||||
4 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 38.22 | 1:17.87 | |||||
5 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.90 | 1:17.89 | |||||
6 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 37.67 | 1:17.96 | |||||
7 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 37.55 | 1:18.09 | |||||
8 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.55 | 1:18.94 | |||||
9 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 39.17 | 1:23.02 | |||||
10 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 40.45 | 1:23.61 | |||||
11 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.59 | 1:24.21 | |||||
12 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.67 | 1:24.54 | |||||
13 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.09 | 1:24.93 | |||||
14 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.06 | 1:25.01 | |||||
15 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 39.79 | 1:25.71 | |||||
16 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.18 | 1:25.84 | |||||
17 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 41.35 | 1:26.20 | |||||
18 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.95 | 1:28.05 | |||||
19 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.41 | 1:28.89 | |||||
20 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 41.46 | 1:30.47 | |||||
21 | Emma Forsell | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.20 | 1:30.49 | |||||
22 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 43.98 | 1:32.00 | |||||
23 | Alma Wallin | 2005 | Billingens Simklubb | 45.72 | 1:33.64 | |||||
24 | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.84 | 1:34.34 | |||||
25 | Nellie Jidhage | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.37 | 1:34.40 | |||||
26 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 45.57 | 1:34.82 | |||||
27 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.95 | 1:34.99 | |||||
28 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.34 | 1:35.38 | |||||
29 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.36 | 1:38.31 | |||||
30 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 46.28 | 1:38.44 | |||||
31 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 46.43 | 1:39.03 | |||||
32 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.92 | 1:39.70 | |||||
33 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.38 | 1:40.24 | |||||
34 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.89 | 1:41.48 | |||||
35 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 46.76 | 1:41.69 | |||||
36 | Alva Sonberger | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.34 | 1:41.75 | |||||
37 | Julia Jonsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 52.73 | 1:47.48 | |||||
38 | Ingrid Toresäter | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.68 | 1:47.97 | |||||
39 | Elsa Södervall | 2005 | Simklubben Götene | 50.83 | 1:48.59 | |||||
40 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.49 | 1:50.63 | |||||
41 | Laura Perisic | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.39 | 1:57.58 | |||||
42 | Alice Friman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.80 | 1:58.13 | |||||
43 | Isabella Johansson | 2005 | Simklubben S 02 | 55.50 | 1:59.17 | |||||
- | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 46, 100m Frisim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.37 | 1:15.66 | |||||
2 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.31 | 1:20.90 | |||||
3 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 38.99 | 1:22.50 | |||||
4 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 41.68 | 1:26.36 | |||||
5 | Axel Schiller | 2005 | Billingens Simklubb | 41.72 | 1:26.99 | |||||
6 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.20 | 1:28.23 | |||||
7 | Alexander Nilsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.95 | 1:34.24 | |||||
8 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.27 | 1:36.14 | |||||
9 | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | 44.00 | 1:37.59 | |||||
10 | Erik Larsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.39 | 1:38.97 | |||||
11 | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | 46.92 | 1:42.60 | |||||
12 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.68 | 1:42.83 | |||||
13 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.12 | 1:44.58 | |||||
14 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.34 | 1:45.74 | |||||
15 | Anton Zwik | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.13 | 1:46.26 | |||||
16 | Max Holmberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.50 | 1:46.29 | |||||
17 | Olle Eriksson | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.89 | 1:55.47 | |||||
18 | Nils Jakobsson | 2005 | Mariestads Simsällskap | 56.96 | 2:03.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:52 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 47, 4X50m Medley Fl 11 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Damer Lag 1 | 2005 | Simklubben S 02 | 2:40.65 | ||||||
Nelly Gripfors | 2005 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Amanda Cederqvist | 2005 | 47.14 | 1:26.06 | |||||||
Ronja Theorin | 2005 | 37.96 | 2:04.02 | |||||||
Ella Holmqvist | 2005 | 36.63 | 2:40.65 | |||||||
2 | Elfsborg Damer Gul | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:44.52 | ||||||
Viola Wesslund Möll | 2005 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Sally Olsson | 2005 | 47.31 | 1:26.52 | |||||||
Signe Wahlberg | 2005 | 41.42 | 2:07.94 | |||||||
Amanda Böhrén | 2005 | 36.58 | 2:44.52 | |||||||
3 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 2:45.20 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 42.26 | 42.26 | |||||||
Ebba Egnell | 2005 | 45.06 | 1:27.32 | |||||||
Saga Johannesson | 2005 | 38.58 | 2:05.90 | |||||||
Angelica Olesen | 2005 | 39.30 | 2:45.20 | |||||||
4 | Skövde SS Damer [2005] | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:50.13 | ||||||
Emma Forsell | 2005 | 46.97 | 46.97 | |||||||
Ebba Jukic | 2005 | 51.16 | 1:38.13 | |||||||
Molly Lund | 2005 | 34.57 | 2:12.70 | |||||||
Linnea Melin | 2005 | 37.43 | 2:50.13 | |||||||
5 | Mass Lag 1 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:51.32 | ||||||
Nellie Jidhage | 2005 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Magdalena Pantaleeva | 2005 | 48.42 | 1:32.56 | |||||||
Elsa Sjöström | 2006 | 39.81 | 2:12.37 | |||||||
Melis Suleyman | 2005 | 38.95 | 2:51.32 | |||||||
6 | Mass Lag 2 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:58.82 | ||||||
Matilda Lundberg | 2005 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Alicia Smith | 2005 | 50.52 | 1:35.33 | |||||||
Ebba Carlström | 2006 | 46.51 | 2:21.84 | |||||||
Isabelle Rydén | 2006 | 36.98 | 2:58.82 | |||||||
7 | Elfsborg Damer Svart | 0 | Simklubben Elfsborg | 3:01.71 | ||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 44.80 | 44.80 | |||||||
Wilma Andersson | 2006 | 51.83 | 1:36.63 | |||||||
Thilda Häll | 2005 | 44.97 | 2:21.60 | |||||||
Filippa Fritzson | 2005 | 40.11 | 3:01.71 | |||||||
8 | Mass Lag 3 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:08.76 | ||||||
Alva Sonberger | 2005 | 44.33 | 44.33 | |||||||
Anna Ström | 2006 | 52.04 | 1:36.37 | |||||||
Alice Alsterstad | 2005 | 46.77 | 2:23.14 | |||||||
Ingrid Toresäter | 2005 | 45.62 | 3:08.76 | |||||||
9 | SK Götene Damer | 0 | Simklubben Götene | 3:14.35 | ||||||
Älwa Ankarin | 2005 | 47.59 | 47.59 | |||||||
Elsa Södervall | 2005 | 54.85 | 1:42.44 | |||||||
Tove Öjersson | 2005 | 51.04 | 2:33.48 | |||||||
Lisa Andersson | 2005 | 40.87 | 3:14.35 | |||||||
10 | Elfsborg Damer Vit | 0 | Simklubben Elfsborg | 3:15.38 | ||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | 48.98 | 48.98 | |||||||
Edith Einarsson | 2006 | 52.21 | 1:41.19 | |||||||
Emmy Fjeld | 2006 | 46.65 | 2:27.84 | |||||||
Denize Söderqvist | 2007 | 47.54 | 3:15.38 | |||||||
11 | Billingen Damer [2005] | 2005 | Billingens Simklubb | 3:21.74 | ||||||
Elsa Gustavsson | 2005 | 50.92 | 50.92 | |||||||
Emilia Forss | 2006 | 57.69 | 1:48.61 | |||||||
Alma Wallin | 2005 | 49.94 | 2:38.55 | |||||||
Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | 43.19 | 3:21.74 | |||||||
12 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 3:21.98 | ||||||
Alma Mellegård Fastén | 2006 | 51.79 | 51.79 | |||||||
Linda Asterling | 2005 | 53.43 | 1:45.22 | |||||||
Elin Ha | 2006 | 54.79 | 2:40.01 | |||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 41.97 | 3:21.98 | |||||||
13 | Lidköping Damer | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | 3:26.87 | ||||||
Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | 51.83 | 51.83 | |||||||
Klara Torén | 2006 | 51.92 | 1:43.75 | |||||||
Julia Jonsson | 2005 | 1:01.26 | 2:45.01 | |||||||
Elin Salegård | 2005 | 41.86 | 3:26.87 | |||||||
14 | Elfsborg Damer Blå | 0 | Simklubben Elfsborg | 3:40.09 | ||||||
Emelie Johansson | 2005 | 54.43 | 54.43 | |||||||
Alma Strömberg | 2007 | 14.07 | 1:08.50 | |||||||
Alma Berge Kleber | 2006 | 46.32 | 1:54.82 | |||||||
Edith Fredriksson | 2007 | 1:45.27 | 3:40.09 | |||||||
- | Falköping Damer [2005] | 2005 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Lisa Karlén | 2005 | |||||||||
Hilda Källström | 2006 | |||||||||
Clara Jonsson | 2006 | |||||||||
Alice Binnberg Nyström | 2006 | DNS | ||||||||
- | Mass Lag 4 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Agnes Sjöström | 2006 | |||||||||
Laura Perisic | 2005 | |||||||||
Tindra Janson | 2005 | |||||||||
Livia Bravert | 2006 | DSQ | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 48, 4X50m Medley Po 11 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elfsborg Herrar Svart | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:55.53 | ||||||
Tim Nageus | 2005 | 42.99 | 42.99 | |||||||
William Dahlqvist | 2005 | 48.54 | 1:31.53 | |||||||
Fredddie Johansson | 2005 | 46.13 | 2:17.66 | |||||||
Hannes Bergnell | 2006 | 37.87 | 2:55.53 | |||||||
2 | Elfsborg Herrar Gul | 0 | Simklubben Elfsborg | 3:13.98 | ||||||
Alvar Ejdesjö | 2005 | 50.32 | 50.32 | |||||||
Filip Hoff | 2005 | 51.90 | 1:42.22 | |||||||
Isac Johansson | 2006 | 48.52 | 2:30.74 | |||||||
Max Askengren Stråhle | 2006 | 43.24 | 3:13.98 | |||||||
3 | Mass Lag 1 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:14.17 | ||||||
Max Holmberg | 2005 | 55.13 | 55.13 | |||||||
Arvid Höglund | 2005 | 50.33 | 1:45.46 | |||||||
Alexander Nilsson | 2005 | 46.85 | 2:32.31 | |||||||
Felix Sjögren | 2005 | 41.86 | 3:14.17 | |||||||
4 | Mass Lag 2 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:28.48 | ||||||
Anton Zwik | 2005 | 53.00 | 53.00 | |||||||
Viktor Sjöstedt | 2006 | 1:01.44 | 1:54.44 | |||||||
Erik Larsson | 2005 | 50.20 | 2:44.64 | |||||||
Felix Andersson | 2006 | 43.84 | 3:28.48 | |||||||
5 | Mariestad Herrar [2005] | 2005 | Mariestads Simsällskap | 3:28.68 | ||||||
Olle Eriksson | 2005 | 52.97 | 52.97 | |||||||
Axel Blom | 2005 | 58.97 | 1:51.94 | |||||||
Alvin Silow | 2005 | 49.74 | 2:41.68 | |||||||
Jacob Haggård | 2005 | 47.00 | 3:28.68 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 49, 25m Fjärilsim Fl 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.63 | ||||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 18.68 | ||||||
3 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.18 | ||||||
4 | Isabelle Rydén | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.33 | ||||||
5 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 19.79 | ||||||
6 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 20.42 | ||||||
7 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.20 | ||||||
8 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 21.48 | ||||||
9 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.07 | ||||||
10 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 22.32 | ||||||
11 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 22.41 | ||||||
12 | Emilia Forss | 2006 | Billingens Simklubb | 22.90 | ||||||
13 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.10 | ||||||
14 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 23.73 | ||||||
15 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 24.58 | ||||||
16 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 24.94 | ||||||
17 | Agnes Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.09 | ||||||
18 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 25.44 | ||||||
19 | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | 25.64 | ||||||
20 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 25.88 | ||||||
21 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 25.92 | ||||||
22 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 27.05 | ||||||
23 | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | 27.26 | ||||||
24 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 27.50 | ||||||
25 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 34.75 | ||||||
- | Denize Söderqvist | 2007 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 50, 25m Fjärilsim Po 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.50 | ||||||
2 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 21.91 | ||||||
3 | Viktor Sjöstedt | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 22.29 | ||||||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 22.61 | ||||||
5 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 22.92 | ||||||
6 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 25.15 | ||||||
7 | Felix Andersson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.64 | ||||||
8 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 27.75 | ||||||
9 | Olof Sundqvist | 2006 | Simklubben Elfsborg | 28.46 | ||||||
10 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 32.35 | ||||||
- | David Hasselberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 51, 50m Fjärilsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 35.47 | ||||||
2 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 36.57 | ||||||
3 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 38.10 | ||||||
4 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 40.67 | ||||||
5 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.71 | ||||||
6 | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.80 | ||||||
7 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 41.19 | ||||||
8 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.07 | ||||||
9 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 44.91 | ||||||
10 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.85 | ||||||
11 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.04 | ||||||
12 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.45 | ||||||
13 | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.90 | ||||||
14 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 48.00 | ||||||
15 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.03 | ||||||
16 | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.16 | ||||||
17 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.71 | ||||||
18 | Alma Wallin | 2005 | Billingens Simklubb | 51.52 | ||||||
19 | Nellie Jidhage | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.99 | ||||||
20 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 53.45 | ||||||
21 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.55 | ||||||
22 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 55.96 | ||||||
23 | Julia Jonsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 58.45 | ||||||
- | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | DNF | ||||||
- | Emma Forsell | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 52, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.91 | ||||||
2 | Alexander Nilsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.06 | ||||||
3 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.79 | ||||||
4 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.02 | ||||||
5 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.02 | ||||||
6 | Felix Sjögren | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.52 | ||||||
7 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 1:10.45 | ||||||
- | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Axel Schiller | 2005 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 53, 50m Ryggsim Fl 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 41.06 | ||||||
2 | Elsa Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.65 | ||||||
3 | Isabelle Rydén | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.08 | ||||||
4 | Ida Franzén | 2006 | Simklubben S 02 | 46.35 | ||||||
5 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 46.63 | ||||||
6 | Ebba Carlström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.66 | ||||||
7 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 47.50 | ||||||
8 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.35 | ||||||
9 | Anna Ström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.78 | ||||||
10 | Edith Einarsson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 51.21 | ||||||
11 | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 52.07 | ||||||
12 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 52.27 | ||||||
13 | Alva Gadolin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.48 | ||||||
14 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 52.54 | ||||||
15 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 52.61 | ||||||
16 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 52.95 | ||||||
17 | Alma Berge Kleber | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.12 | ||||||
18 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 53.47 | ||||||
19 | Emilia Forss | 2006 | Billingens Simklubb | 53.63 | ||||||
20 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 53.90 | ||||||
21 | Maja Björserud | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 54.38 | ||||||
22 | Enna Karanovic | 2006 | Svenljunga Simklubb | 54.48 | ||||||
23 | Kerstin Landahl | 2008 | Simklubben Götene | 54.79 | ||||||
24 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 55.65 | ||||||
25 | Agnes Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.67 | ||||||
26 | Kornelia Carlsten | 2006 | Billingens Simklubb | 56.74 | ||||||
27 | Alva Burlin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.37 | ||||||
28 | Denize Söderqvist | 2007 | Simklubben Elfsborg | 57.45 | ||||||
29 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 59.21 | ||||||
30 | Leia Isaksson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.33 | ||||||
31 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:00.65 | ||||||
32 | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | 1:02.19 | ||||||
33 | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | 1:05.35 | ||||||
34 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 1:06.52 | ||||||
35 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 1:16.64 | ||||||
- | Alice Binnberg Nyström | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 54, 50m Ryggsim Po 10 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 47.63 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 50.85 | ||||||
3 | Viktor Sjöstedt | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.22 | ||||||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 52.83 | ||||||
5 | Lukas Olofsson | 2006 | Simklubben S 02 | 53.30 | ||||||
6 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 54.90 | ||||||
7 | Olof Sundqvist | 2006 | Simklubben Elfsborg | 55.55 | ||||||
8 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 55.78 | ||||||
9 | Melker Carlsten | 2007 | Billingens Simklubb | 57.94 | ||||||
10 | Viktor Hedeback | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.21 | ||||||
11 | David Hasselberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.27 | ||||||
12 | Felix Andersson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.91 | ||||||
- | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 55, 100m Ryggsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.88 | 1:19.99 | |||||
2 | Signe Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.22 | 1:25.07 | |||||
3 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 42.58 | 1:25.82 | |||||
4 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 43.13 | 1:27.87 | |||||
5 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 43.78 | 1:29.60 | |||||
6 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 45.79 | 1:33.30 | |||||
7 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.22 | 1:36.52 | |||||
8 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 48.46 | 1:37.59 | |||||
9 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 49.84 | 1:38.16 | |||||
10 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.11 | 1:38.91 | |||||
11 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.42 | 1:39.43 | |||||
12 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 48.79 | 1:39.91 | |||||
13 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 50.28 | 1:40.59 | |||||
14 | Emma Forsell | 2005 | Skövde Simsällskap | 48.78 | 1:40.73 | |||||
15 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 48.08 | 1:42.07 | |||||
16 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 49.91 | 1:43.29 | |||||
17 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.37 | 1:43.32 | |||||
18 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 51.26 | 1:43.93 | |||||
19 | Alma Wallin | 2005 | Billingens Simklubb | 52.10 | 1:46.17 | |||||
20 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 54.78 | 1:46.99 | |||||
21 | Elin Salegård | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.92 | 1:47.40 | |||||
22 | Sally Olsson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 52.77 | 1:47.57 | |||||
23 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.55 | 1:48.55 | |||||
24 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 53.71 | 1:49.02 | |||||
25 | Alicia Smith | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.45 | 1:51.42 | |||||
26 | Magdalena Pantaleeva | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.12 | 1:51.70 | |||||
27 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.51 | 1:52.91 | |||||
28 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.55 | 1:56.56 | |||||
29 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 56.94 | 1:57.20 | |||||
30 | Isabella Johansson | 2005 | Simklubben S 02 | 1:04.05 | 2:13.70 | |||||
- | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Alsterstad | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Lundberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Nellie Jidhage | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Viola Wesslund Möll | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 56, 100m Ryggsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.03 | 1:32.08 | |||||
2 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.86 | 1:39.57 | |||||
3 | Axel Schiller | 2005 | Billingens Simklubb | 49.91 | 1:40.48 | |||||
4 | Arvid Höglund | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.66 | 1:41.73 | |||||
5 | Alexander Nilsson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.12 | 1:41.82 | |||||
6 | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | 51.97 | 1:47.12 | |||||
7 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.77 | 1:48.25 | |||||
8 | Fredddie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.14 | 1:51.24 | |||||
9 | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | 55.31 | 1:53.52 | |||||
10 | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | 59.51 | 2:00.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 57, 4X50m Frisim Fl 11 o Y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Damer Lag 1 | 2005 | Simklubben S 02 | 2:23.21 | ||||||
Ronja Theorin | 2005 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Miray Beybutov | 2005 | 36.53 | 1:10.63 | |||||||
Nelly Gripfors | 2005 | 35.49 | 1:46.12 | |||||||
Ella Holmqvist | 2005 | 37.09 | 2:23.21 | |||||||
2 | Elfsborg Damer Gul | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:24.68 | ||||||
Signe Wahlberg | 2005 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Viola Wesslund Möll | 2005 | 33.75 | 1:10.80 | |||||||
Thilda Häll | 2005 | 36.86 | 1:47.66 | |||||||
Amanda Böhrén | 2005 | 37.02 | 2:24.68 | |||||||
3 | Skövde SS Damer [2005] | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:29.84 | ||||||
Emma Forsell | 2005 | 42.19 | 42.19 | |||||||
Ebba Jukic | 2005 | 38.28 | 1:20.47 | |||||||
Molly Lund | 2005 | 31.54 | 1:52.01 | |||||||
Linnea Melin | 2005 | 37.83 | 2:29.84 | |||||||
4 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 2:31.73 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 37.47 | 37.47 | |||||||
Ebba Egnell | 2005 | 36.70 | 1:14.17 | |||||||
Saga Johannesson | 2005 | 36.37 | 1:50.54 | |||||||
Angelica Olesen | 2005 | 41.19 | 2:31.73 | |||||||
5 | Mass Lag 1 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:33.36 | ||||||
Elsa Sjöström | 2006 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Nellie Jidhage | 2005 | 39.10 | 1:16.56 | |||||||
Melis Suleyman | 2005 | 39.94 | 1:56.50 | |||||||
Isabelle Rydén | 2006 | 36.86 | 2:33.36 | |||||||
6 | Mass Lag 2 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:45.52 | ||||||
Matilda Lundberg | 2005 | 40.57 | 40.57 | |||||||
Alicia Smith | 2005 | 41.85 | 1:22.42 | |||||||
Magdalena Pantaleeva | 2005 | 43.13 | 2:05.55 | |||||||
Ebba Carlström | 2006 | 39.97 | 2:45.52 | |||||||
7 | SK Götene Damer | 0 | Simklubben Götene | 2:47.65 | ||||||
Tove Öjersson | 2005 | 43.91 | 43.91 | |||||||
Elsa Södervall | 2005 | 46.75 | 1:30.66 | |||||||
Lisa Andersson | 2005 | 38.44 | 2:09.10 | |||||||
Älwa Ankarin | 2005 | 38.55 | 2:47.65 | |||||||
8 | Elfsborg Damer Svart | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:47.66 | ||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Filippa Fritzson | 2005 | 41.24 | 1:20.83 | |||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | 43.99 | 2:04.82 | |||||||
Emmy Fjeld | 2006 | 42.84 | 2:47.66 | |||||||
9 | Mass Lag 3 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:53.19 | ||||||
Anna Ström | 2006 | 42.27 | 42.27 | |||||||
Agnes Sjöström | 2006 | 44.80 | 1:27.07 | |||||||
Alice Alsterstad | 2005 | 41.41 | 2:08.48 | |||||||
Alva Gadolin | 2006 | 44.71 | 2:53.19 | |||||||
10 | Elfsborg Damer Vit | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:58.26 | ||||||
Sally Olsson | 2005 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Alma Strömberg | 2007 | 43.93 | 1:26.22 | |||||||
Emelie Johansson | 2005 | 45.80 | 2:12.02 | |||||||
Alma Berge Kleber | 2006 | 46.24 | 2:58.26 | |||||||
11 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 2:59.25 | ||||||
Alma Mellegård Fastén | 2006 | 48.74 | 48.74 | |||||||
Linda Asterling | 2005 | 44.67 | 1:33.41 | |||||||
Elin Ha | 2006 | 41.67 | 2:15.08 | |||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 44.17 | 2:59.25 | |||||||
12 | Billingen Damer | 2005 | Billingens Simklubb | 2:59.46 | ||||||
Elsa Gustavsson | 2005 | 45.14 | 45.14 | |||||||
Kornelia Carlsten | 2006 | 51.55 | 1:36.69 | |||||||
Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | 42.15 | 2:18.84 | |||||||
Alma Wallin | 2005 | 40.62 | 2:59.46 | |||||||
13 | Lidköping Damer | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | 3:00.80 | ||||||
0 | 43.82 | 43.82 | ||||||||
0 | 48.49 | 1:32.31 | ||||||||
0 | 45.61 | 2:17.92 | ||||||||
0 | 42.88 | 3:00.80 | ||||||||
- | Elfsborg Damer Blå | 0 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Emmy Fjeld | 2006 | |||||||||
Alexandra Tammjärv | 2005 | |||||||||
Edith Einarsson | 2006 | |||||||||
Edith Fredriksson | 2007 | DNS | ||||||||
- | Mass Lag 4 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Alva Gadolin | 2006 | |||||||||
Alva Burlin | 2006 | |||||||||
Agnes Sjöström | 2006 | |||||||||
Lovisa Stokke Eriksson | 2006 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden 2016 Skövde | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Skövde SS & VSSF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 58, 4X50m Frisim Po 11 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elfsborg Herrar Gul | 0 | Simklubben Elfsborg | 2:35.97 | ||||||
Tim Nageus | 2005 | 38.28 | 38.28 | |||||||
William Dahlqvist | 2005 | 39.91 | 1:18.19 | |||||||
Hannes Bergnell | 2006 | 38.44 | 1:56.63 | |||||||
Isac Johansson | 2006 | 39.34 | 2:35.97 | |||||||
2 | Mass Lag 1 | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:45.40 | ||||||
Alexander Nilsson | 2005 | 40.37 | 40.37 | |||||||
Felix Sjögren | 2005 | 44.31 | 1:24.68 | |||||||
Arvid Höglund | 2005 | 36.42 | 2:01.10 | |||||||
Viktor Sjöstedt | 2006 | 44.30 | 2:45.40 | |||||||
3 | Elfsborg Herrar Svart | 0 | Simklubben Elfsborg | 3:00.20 | ||||||
Filip Hoff | 2005 | 46.95 | 46.95 | |||||||
Fredddie Johansson | 2005 | 40.48 | 1:27.43 | |||||||
Olof Sundqvist | 2006 | 46.17 | 2:13.60 | |||||||
Max Askengren Stråhle | 2006 | 46.60 | 3:00.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 17:55 |