Resultat för Rosenlundsbadet Sprint 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 1, 50m Frisim F 12oy, Försök |
0 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 29.85 2008-05-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 30.14 | ||||||
2 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 31.32 | ||||||
3 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 32.14 | ||||||
4 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.25 | ||||||
5 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.30 | ||||||
6 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 32.32 | ||||||
7 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.37 | ||||||
8 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.05 | ||||||
9 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.75 | ||||||
10 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 34.19 | ||||||
11 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.34 | ||||||
12 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 35.07 | ||||||
13 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.66 | ||||||
14 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 36.56 | ||||||
15 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 36.97 | ||||||
16 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 37.37 | ||||||
17 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 38.91 | ||||||
18 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 39.15 | ||||||
19 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 39.72 | ||||||
20 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 40.67 | ||||||
21 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 41.40 | ||||||
- | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 1 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:00 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 1, 50m Frisim F 12oy, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Hilja Schimmel (2003) 29.84 2015-05-15 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 30.23 | ||||||
2 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 30.94 | ||||||
3 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 31.94 | ||||||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 32.31 | ||||||
5 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 32.36 | ||||||
6 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.83 | ||||||
7 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.48 | ||||||
8 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.90 | ||||||
9 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.13 | ||||||
10 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 34.54 | ||||||
11 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.63 | ||||||
12 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 34.84 | ||||||
13 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.31 | ||||||
14 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 36.69 | ||||||
15 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 38.03 | ||||||
16 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 38.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:00 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 1, 50m Frisim F 12oy, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Hilja Schimmel (2003) 29.84 2015-05-15 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 29.76 | 0-999 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 31.23 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 32.17 | ||||||
4 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.18 | ||||||
5 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 32.28 | ||||||
6 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.80 | ||||||
7 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.58 | ||||||
- | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 2, 50m Frisim P 12oy, Försök |
0 år och äldre: Daniel Forndal (1997) 29.29 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 30.52 | ||||||
2 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 31.74 | ||||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 31.83 | ||||||
4 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 32.00 | ||||||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.01 | ||||||
6 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.30 | ||||||
7 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 36.92 | ||||||
8 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 37.14 | ||||||
9 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 39.47 | ||||||
10 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.87 | ||||||
11 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 41.35 | ||||||
12 | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 44.91 | ||||||
13 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 45.25 | ||||||
- | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | DNS | ||||||
- | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 2 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 2, 50m Frisim P 12oy, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Daniel Forndal (1997) 29.29 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 30.50 | ||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 31.68 | ||||||
3 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.40 | ||||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.20 | ||||||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.32 | ||||||
6 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.61 | ||||||
7 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 38.77 | ||||||
8 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.85 | ||||||
9 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 38.89 | ||||||
10 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 39.34 | ||||||
11 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 48.40 | ||||||
- | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 2, 50m Frisim P 12oy, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Daniel Forndal (1997) 29.29 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 30.44 | ||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 31.54 | ||||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 31.61 | ||||||
4 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.16 | ||||||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.43 | ||||||
6 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 35.84 | ||||||
7 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.74 | ||||||
8 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 38.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 3, 50m Frisim F 13-14, Försök |
0 år och äldre: Céline Bertrand (1995) 27.35 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.39 | ||||||
2 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.80 | ||||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.96 | ||||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.15 | ||||||
5 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 29.34 | ||||||
6 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 29.51 | ||||||
7 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.70 | ||||||
8 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.77 | ||||||
9 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 29.85 | ||||||
10 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.95 | ||||||
11 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.06 | ||||||
11 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 30.06 | ||||||
13 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 30.10 | ||||||
14 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.18 | ||||||
15 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 30.43 | ||||||
16 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 30.61 | ||||||
17 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 30.77 | ||||||
18 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.83 | ||||||
19 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.09 | ||||||
20 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.16 | ||||||
21 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 31.24 | ||||||
22 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 31.42 | ||||||
22 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 31.42 | ||||||
24 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.53 | ||||||
25 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 31.59 | ||||||
26 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 31.74 | ||||||
27 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 31.79 | ||||||
28 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.89 | ||||||
29 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.15 | ||||||
30 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.38 | ||||||
31 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.55 | ||||||
32 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 32.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 3, 50m Frisim F 13-14, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Céline Bertrand (1995) 27.35 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.20 | ||||||
2 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.68 | ||||||
3 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.41 | ||||||
4 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 29.43 | ||||||
5 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.60 | ||||||
6 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 29.65 | ||||||
7 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.70 | ||||||
8 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 29.93 | ||||||
9 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.14 | ||||||
10 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.17 | ||||||
11 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 30.21 | ||||||
12 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.46 | ||||||
13 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 30.49 | ||||||
14 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.56 | ||||||
15 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.94 | ||||||
16 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 3, 50m Frisim F 13-14, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Céline Bertrand (1995) 27.35 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.69 | ||||||
2 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.17 | ||||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.12 | ||||||
4 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 29.32 | ||||||
5 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.34 | ||||||
6 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.40 | ||||||
7 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 29.55 | ||||||
8 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 30.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 4, 50m Frisim P 13-14, Försök |
0 år och äldre: Filip Grimberg (1998) 25.96 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Lundgren | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 26.52 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.74 | ||||||
3 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 26.79 | ||||||
4 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 27.52 | ||||||
5 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 27.62 | ||||||
6 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 28.13 | ||||||
7 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 28.78 | ||||||
8 | Anton Madsen | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 29.07 | ||||||
9 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 29.12 | ||||||
10 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 29.14 | ||||||
11 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 29.30 | ||||||
12 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 29.49 | ||||||
13 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 30.11 | ||||||
14 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.32 | ||||||
15 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 30.83 | ||||||
16 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.89 | ||||||
17 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.21 | ||||||
18 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.33 | ||||||
19 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.55 | ||||||
20 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 31.63 | ||||||
21 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.76 | ||||||
22 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 32.17 | ||||||
23 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 32.77 | ||||||
24 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.81 | ||||||
25 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 33.58 | ||||||
26 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 34.02 | ||||||
27 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.05 | ||||||
28 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 35.47 | ||||||
29 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.48 | ||||||
30 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 36.32 | ||||||
31 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 37.68 | ||||||
31 | Tobias Karlsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 4, 50m Frisim P 13-14, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Filip Grimberg (1998) 25.96 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 26.87 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.32 | ||||||
3 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 27.36 | ||||||
4 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 28.13 | ||||||
5 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 28.41 | ||||||
6 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 28.43 | ||||||
7 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 28.79 | ||||||
8 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 29.06 | ||||||
9 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 29.30 | ||||||
10 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 30.12 | ||||||
11 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.25 | ||||||
12 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.51 | ||||||
13 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.26 | ||||||
14 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.56 | ||||||
15 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 31.76 | ||||||
- | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 4, 50m Frisim P 13-14, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Filip Grimberg (1998) 25.96 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.40 | ||||||
2 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 27.01 | ||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 27.59 | ||||||
4 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 28.41 | ||||||
5 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 28.46 | ||||||
6 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 28.90 | ||||||
7 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 28.93 | ||||||
- | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 5, 50m Frisim F 15-16, Försök |
0 år och äldre: Josefin Lindkvist 26.42 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.33 | ||||||
2 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 28.41 | ||||||
3 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.63 | ||||||
4 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.69 | ||||||
5 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 28.77 | ||||||
6 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.94 | ||||||
7 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 28.97 | ||||||
8 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.98 | ||||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.01 | ||||||
10 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 29.03 | ||||||
11 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 29.15 | ||||||
12 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 29.27 | ||||||
13 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.63 | ||||||
14 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.71 | ||||||
15 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 29.79 | ||||||
16 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.89 | ||||||
17 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 29.90 | ||||||
18 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.96 | ||||||
19 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.17 | ||||||
20 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 30.22 | ||||||
21 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.24 | ||||||
22 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.33 | ||||||
23 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 30.44 | ||||||
24 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 30.54 | ||||||
25 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.77 | ||||||
26 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.88 | ||||||
27 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 31.20 | ||||||
28 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.47 | ||||||
29 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.49 | ||||||
- | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 5 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 5, 50m Frisim F 15-16, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Josefin Lindkvist 26.42 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 28.07 | ||||||
2 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.21 | ||||||
3 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.37 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.96 | ||||||
5 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 28.97 | ||||||
6 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.98 | ||||||
7 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.04 | ||||||
8 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.12 | ||||||
9 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 29.32 | ||||||
10 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.58 | ||||||
11 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 29.66 | ||||||
12 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 29.72 | ||||||
13 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.94 | ||||||
14 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 29.98 | ||||||
15 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.18 | ||||||
16 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 5, 50m Frisim F 15-16, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Josefin Lindkvist 26.42 2009-05-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 27.75 | ||||||
2 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.07 | ||||||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.10 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.59 | ||||||
5 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 28.77 | ||||||
6 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.38 | ||||||
7 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.40 | ||||||
8 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 6, 50m Frisim P 15-16, Försök |
0 år och äldre: C Wikström/M Selin 24.51 2003-05-09 |
Melker Selin, SK Elfsborg 24.51 2009 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 25.77 | ||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 26.00 | ||||||
3 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 26.11 | ||||||
4 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 26.57 | ||||||
5 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 26.70 | ||||||
6 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 26.82 | ||||||
7 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 26.83 | ||||||
8 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 26.84 | ||||||
9 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 27.11 | ||||||
10 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.14 | ||||||
11 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 27.50 | ||||||
12 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.52 | ||||||
13 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.68 | ||||||
14 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 27.72 | ||||||
15 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.90 | ||||||
16 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 28.57 | ||||||
17 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 28.69 | ||||||
18 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 28.71 | ||||||
19 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 28.76 | ||||||
20 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 28.98 | ||||||
21 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 29.02 | ||||||
22 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 29.07 | ||||||
23 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 29.18 | ||||||
24 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.02 | ||||||
25 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.98 | ||||||
26 | Kevin Ekman | 2001 | Karlshamns Simklubb | 31.32 | ||||||
27 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.00 | ||||||
- | Bartosz Michno | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 6 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 6, 50m Frisim P 15-16, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Filip Grimberg (1998) 24.45 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 25.32 | ||||||
2 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 25.60 | ||||||
3 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 25.93 | ||||||
4 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 26.19 | ||||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 26.24 | ||||||
6 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 26.69 | ||||||
7 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 26.76 | ||||||
8 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 27.07 | ||||||
9 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 27.08 | ||||||
10 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.34 | ||||||
11 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 27.54 | ||||||
11 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 27.54 | ||||||
13 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.90 | ||||||
14 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.91 | ||||||
15 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 28.02 | ||||||
16 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 6, 50m Frisim P 15-16, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Filip Grimberg (1998) 24.45 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 25.16 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 25.29 | ||||||
3 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 25.55 | ||||||
4 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 25.79 | ||||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 25.94 | ||||||
6 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 26.35 | ||||||
7 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 26.74 | ||||||
8 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 26.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 7, 50m Frisim F 17oä, Försök |
0 år och äldre: Hanna Eriksson 26.24 2007-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 27.58 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.64 | ||||||
3 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 27.73 | ||||||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.09 | ||||||
5 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 28.19 | ||||||
6 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.26 | ||||||
7 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.32 | ||||||
8 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.45 | ||||||
9 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.47 | ||||||
10 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.67 | ||||||
11 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 28.73 | ||||||
12 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 28.79 | ||||||
13 | Antonia Prior | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.32 | ||||||
14 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 29.63 | ||||||
15 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.67 | ||||||
16 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 29.68 | ||||||
17 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.73 | ||||||
18 | Wilma Rönnäng | 1998 | Värnamo Simsällskap | 30.10 | ||||||
19 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.39 | ||||||
20 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.41 | ||||||
21 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 30.67 | ||||||
22 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.90 | ||||||
23 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.91 | ||||||
24 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 30.97 | ||||||
25 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 31.12 | ||||||
26 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.17 | ||||||
27 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 31.75 | ||||||
28 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.31 | ||||||
29 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 32.81 | ||||||
30 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 33.07 | ||||||
- | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 7 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 7, 50m Frisim F 17oä, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Hanna Eriksson 26.24 2007-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.88 | ||||||
2 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 27.03 | ||||||
3 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 27.63 | ||||||
4 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 28.04 | ||||||
5 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.22 | ||||||
6 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.23 | ||||||
7 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.42 | ||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.45 | ||||||
9 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.75 | ||||||
10 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.83 | ||||||
11 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 29.17 | ||||||
12 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 29.39 | ||||||
13 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.89 | ||||||
14 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.17 | ||||||
15 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.64 | ||||||
16 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 7, 50m Frisim F 17oä, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Hanna Eriksson 26.24 2007-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 26.70 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.02 | ||||||
3 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 27.38 | ||||||
4 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 27.51 | ||||||
5 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.99 | ||||||
6 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.06 | ||||||
7 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.21 | ||||||
8 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 8, 50m Frisim P 17oä, Försök |
0 år och äldre: Henrik Lindau (1990) 23.37 2013-05-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.07 | ||||||
2 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 25.24 | ||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 25.48 | ||||||
4 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 25.52 | ||||||
5 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 25.54 | ||||||
6 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 25.63 | ||||||
7 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 25.68 | ||||||
8 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.78 | ||||||
9 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.84 | ||||||
10 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.89 | ||||||
11 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 26.19 | ||||||
12 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 26.40 | ||||||
13 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 26.42 | ||||||
14 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 26.45 | ||||||
15 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 26.51 | ||||||
16 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 26.64 | ||||||
17 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 26.90 | ||||||
18 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 27.11 | ||||||
19 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.24 | ||||||
20 | Sebastian Arnesson | 1996 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.45 | ||||||
21 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 27.83 | ||||||
22 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 28.31 | ||||||
23 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 28.33 | ||||||
24 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.72 | ||||||
25 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.82 | ||||||
26 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 33.06 | ||||||
- | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:38 |
Resultat Gren 8 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 8, 50m Frisim P 17oä, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Henrik Lindau (1990) 23.37 2013-05-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.19 | ||||||
2 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 25.25 | ||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 25.29 | ||||||
4 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 25.48 | ||||||
5 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 25.51 | ||||||
6 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 25.54 | ||||||
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.77 | ||||||
8 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 26.15 | ||||||
9 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.33 | ||||||
10 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 26.73 | ||||||
11 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 26.74 | ||||||
12 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.88 | ||||||
13 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 26.99 | ||||||
14 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 27.07 | ||||||
15 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 27.46 | ||||||
- | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 8, 50m Frisim P 17oä, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Henrik Lindau (1990) 23.37 2013-05-19 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 24.77 | ||||||
2 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 24.87 | ||||||
3 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 24.89 | ||||||
4 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 25.08 | ||||||
5 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 25.18 | ||||||
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.84 | ||||||
7 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 25.87 | ||||||
8 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 25.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 |
13-14 Jessica Granlund, S77 2.09.99 1996 |
15-16 Linda Erlandsson, Motala SS 2.06.29 1999 |
17oä N Kraus, Gladbeck GER 2.05.42 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 34.52 | 1:12.57 | 1:51.95 | 2:30.16 | |||
2 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.70 | 1:13.69 | 1:54.09 | 2:33.65 | |||
3 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.52 | 1:15.71 | 1:55.66 | 2:34.04 | |||
4 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.67 | 1:15.39 | 1:55.85 | 2:34.93 | |||
5 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.02 | 1:16.41 | 1:57.63 | 2:37.65 | |||
6 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.87 | 1:14.35 | 1:56.56 | 2:37.86 | |||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.86 | 1:15.89 | 1:57.89 | 2:40.64 | |||
8 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.22 | 1:18.96 | 2:01.26 | 2:41.91 | |||
9 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.83 | 1:17.98 | 2:01.90 | 2:43.85 | |||
10 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.98 | 1:19.02 | 2:02.28 | 2:43.89 | |||
11 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.39 | 1:27.16 | 2:17.39 | 3:05.62 | |||
12 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 40.14 | 1:28.78 | 2:18.53 | 3:07.07 | |||
13 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 44.31 | 1:34.60 | 2:25.21 | 3:14.36 | |||
- | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 |
13-14 Jessica Granlund, S77 2.09.99 1996 |
15-16 Linda Erlandsson, Motala SS 2.06.29 1999 |
17oä N Kraus, Gladbeck GER 2.05.42 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.29 | 1:05.77 | 1:41.06 | 2:13.42 | |||
2 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 32.44 | 1:08.16 | 1:44.97 | 2:20.38 | |||
3 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.01 | 1:08.42 | 1:44.79 | 2:20.83 | |||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.99 | 1:08.91 | 1:44.89 | 2:21.04 | |||
5 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.99 | 1:10.41 | 1:47.63 | 2:22.36 | |||
6 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.80 | 1:09.44 | 1:46.72 | 2:22.97 | |||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.79 | 1:11.00 | 1:47.74 | 2:24.09 | |||
8 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.75 | 1:10.15 | 1:48.46 | 2:24.46 | |||
9 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.91 | 1:09.63 | 1:47.85 | 2:24.72 | |||
10 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 33.82 | 1:12.07 | 1:50.64 | 2:26.72 | |||
11 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 34.30 | 1:11.47 | 1:49.75 | 2:27.22 | |||
12 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.65 | 1:11.05 | 1:50.01 | 2:27.69 | |||
13 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.89 | 1:12.02 | 1:50.79 | 2:28.03 | |||
14 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 32.17 | 1:10.50 | 1:50.13 | 2:28.85 | |||
15 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.57 | 1:12.77 | 1:51.53 | 2:29.10 | |||
16 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.12 | 1:11.52 | 1:51.21 | 2:29.24 | |||
17 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.33 | 1:13.09 | 1:51.76 | 2:29.64 | |||
18 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 35.04 | 1:13.23 | 1:52.58 | 2:29.94 | |||
19 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 33.90 | 1:11.80 | 1:51.87 | 2:31.03 | |||
20 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 35.15 | 1:14.07 | 1:53.92 | 2:32.19 | |||
21 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.24 | 1:14.82 | 1:55.59 | 2:35.41 | |||
22 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.18 | 1:14.87 | 1:55.50 | 2:35.56 | |||
23 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 36.61 | 1:17.86 | 1:59.66 | 2:36.94 | |||
24 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 35.12 | 1:14.43 | 1:55.92 | 2:37.42 | |||
25 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 34.80 | 1:15.17 | 1:57.59 | 2:38.56 | |||
26 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.85 | 1:15.50 | 1:57.77 | 2:38.77 | |||
27 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.26 | 1:17.00 | 1:59.80 | 2:40.15 | |||
28 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.72 | 1:19.92 | 2:02.86 | 2:43.96 | |||
29 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 36.41 | 1:18.91 | 2:04.21 | 2:45.29 | |||
30 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 35.81 | 1:17.98 | 2:02.83 | 2:46.27 | |||
31 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.11 | 1:17.09 | 2:02.69 | 2:47.78 | |||
32 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 37.82 | 1:21.02 | 2:05.63 | 2:49.11 | |||
33 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 37.35 | 1:20.85 | 2:06.30 | 2:51.01 | |||
34 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.97 | 1:21.60 | 2:07.47 | 2:52.08 | |||
35 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.06 | 1:23.25 | 2:09.10 | 2:52.79 | |||
36 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.71 | 1:21.28 | 2:07.95 | 2:53.22 | |||
37 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 37.62 | 1:21.99 | 2:09.63 | 2:54.12 | |||
38 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 39.02 | 1:23.80 | 2:09.77 | 2:54.60 | |||
39 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.86 | 1:23.49 | 2:09.83 | 2:54.67 | |||
40 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 38.26 | 1:23.87 | 2:11.00 | 2:55.49 | |||
41 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 40.22 | 1:27.61 | 2:17.12 | 3:04.66 | |||
42 | Jonna Starkenberg | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 45.97 | 1:38.76 | 2:33.29 | 3:25.84 | |||
- | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 |
13-14 Jessica Granlund, S77 2.09.99 1996 |
15-16 Linda Erlandsson, Motala SS 2.06.29 1999 |
17oä N Kraus, Gladbeck GER 2.05.42 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.76 | 1:05.56 | 1:40.06 | 2:14.22 | |||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.68 | 1:05.97 | 1:41.07 | 2:16.34 | |||
3 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 32.05 | 1:07.21 | 1:42.29 | 2:17.51 | |||
3 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.83 | 1:07.81 | 1:43.30 | 2:17.51 | |||
5 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.47 | 1:07.17 | 1:43.13 | 2:18.13 | |||
6 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.21 | 1:08.87 | 1:44.66 | 2:18.67 | |||
7 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.02 | 1:07.87 | 1:44.34 | 2:18.80 | |||
8 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.38 | 1:08.04 | 1:44.70 | 2:19.70 | |||
9 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.54 | 1:07.04 | 1:44.21 | 2:19.80 | |||
10 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 32.92 | 1:09.27 | 1:46.36 | 2:21.86 | |||
11 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 32.23 | 1:08.47 | 1:45.22 | 2:22.05 | |||
12 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.46 | 1:07.15 | 1:45.34 | 2:22.31 | |||
13 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.73 | 1:08.87 | 1:45.67 | 2:22.51 | |||
14 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.41 | 1:08.45 | 1:45.52 | 2:23.29 | |||
15 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.70 | 1:10.28 | 1:48.07 | 2:23.90 | |||
16 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 32.99 | 1:08.99 | 1:46.34 | 2:24.55 | |||
17 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 32.82 | 1:09.50 | 1:47.92 | 2:24.97 | |||
18 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.94 | 1:10.28 | 1:48.60 | 2:25.34 | |||
19 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.23 | 1:09.84 | 1:47.97 | 2:25.50 | |||
20 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.92 | 1:10.77 | 1:49.19 | 2:25.51 | |||
21 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.92 | 1:11.29 | 1:50.62 | 2:29.15 | |||
22 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.71 | 1:11.79 | 1:50.56 | 2:30.08 | |||
23 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.46 | 1:10.73 | 1:50.42 | 2:30.09 | |||
24 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.08 | 1:12.44 | 1:52.49 | 2:31.30 | |||
25 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.40 | 1:12.87 | 1:53.10 | 2:31.73 | |||
26 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 33.83 | 1:12.50 | 1:52.74 | 2:32.35 | |||
27 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.26 | 1:13.04 | 1:53.69 | 2:33.20 | |||
28 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.33 | 1:13.90 | 1:55.18 | 2:34.45 | |||
29 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 35.88 | 1:15.97 | 1:57.14 | 2:36.14 | |||
30 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.02 | 1:15.19 | 1:56.63 | 2:36.17 | |||
31 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 35.71 | 1:17.00 | 1:59.32 | 2:37.33 | |||
32 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.00 | 1:14.33 | 1:55.78 | 2:37.42 | |||
33 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.97 | 1:15.39 | 1:56.99 | 2:38.04 | |||
34 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.47 | 1:16.50 | 1:58.53 | 2:39.46 | |||
35 | Astrid Mann | 2001 | Värnamo Simsällskap | 34.46 | 1:15.04 | 1:57.28 | 2:39.76 | |||
36 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.52 | 1:16.84 | 1:59.34 | 2:41.19 | |||
37 | Maja Hammarland | 2001 | Örebro Simallians | 35.96 | 1:18.76 | 2:04.01 | 2:45.66 | |||
38 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.10 | 2:04.57 | 2:04.57 | 2:48.10 | |||
- | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 |
13-14 Jessica Granlund, S77 2.09.99 1996 |
15-16 Linda Erlandsson, Motala SS 2.06.29 1999 |
17oä N Kraus, Gladbeck GER 2.05.42 2003 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.28 | 1:00.92 | 1:33.86 | 2:06.88 | |||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.95 | 1:02.34 | 1:36.43 | 2:09.92 | |||
3 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.14 | 1:03.29 | 1:37.79 | 2:11.87 | |||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.77 | 1:03.37 | 1:38.26 | 2:12.67 | |||
5 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.46 | 1:05.10 | 1:39.80 | 2:12.90 | |||
6 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.87 | 1:06.13 | 1:40.79 | 2:13.48 | |||
7 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 32.11 | 1:06.07 | 1:40.15 | 2:13.64 | |||
8 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 31.49 | 1:05.60 | 1:40.15 | 2:14.01 | |||
9 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.88 | 1:05.11 | 1:40.37 | 2:14.96 | |||
10 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.36 | 1:07.69 | 1:43.83 | 2:18.77 | |||
11 | Antonia Prior | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.22 | 1:09.60 | 1:46.08 | 2:21.61 | |||
12 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.11 | 1:08.20 | 1:45.20 | 2:21.82 | |||
13 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.23 | 1:09.16 | 1:46.36 | 2:22.31 | |||
14 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.39 | 1:08.43 | 1:45.98 | 2:22.93 | |||
15 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.81 | 1:10.37 | 1:48.97 | 2:26.72 | |||
16 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.38 | 1:09.91 | 1:48.44 | 2:26.93 | |||
17 | Wilma Rönnäng | 1998 | Värnamo Simsällskap | 33.94 | 1:13.14 | 1:53.74 | 2:33.12 | |||
18 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.51 | 1:12.46 | 1:54.30 | 2:36.14 | |||
19 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 37.31 | 1:16.94 | 1:57.60 | 2:37.25 | |||
20 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.32 | 1:15.76 | 1:59.00 | 2:42.68 | |||
21 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 38.14 | 1:20.96 | 2:04.54 | 2:46.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:53 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 37.25 | 1:17.28 | |||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 39.54 | 1:22.33 | |||||
3 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.95 | 1:24.39 | |||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.26 | 1:28.97 | |||||
5 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 46.35 | 1:33.18 | |||||
6 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 47.96 | 1:37.48 | |||||
7 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 49.72 | 1:39.93 | |||||
8 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 50.62 | 1:43.67 | |||||
9 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 52.29 | 1:46.18 | |||||
10 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 53.20 | 1:48.17 | |||||
11 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 52.48 | 1:50.33 | |||||
12 | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 56.71 | 1:55.92 | |||||
13 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 57.67 | 1:57.75 | |||||
14 | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.20 | 2:00.76 | |||||
- | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.89 | 1:05.39 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.60 | 1:09.44 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 34.19 | 1:10.25 | |||||
4 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.80 | 1:10.99 | |||||
5 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.99 | 1:11.53 | |||||
6 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.06 | 1:16.98 | |||||
7 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 36.85 | 1:17.29 | |||||
8 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.89 | 1:18.86 | |||||
9 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.75 | 1:20.32 | |||||
10 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 39.77 | 1:20.83 | |||||
11 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 39.48 | 1:22.09 | |||||
12 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 40.10 | 1:22.26 | |||||
13 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.93 | 1:23.85 | |||||
14 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.00 | 1:25.46 | |||||
15 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.34 | 1:25.88 | |||||
16 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.25 | 1:26.76 | |||||
17 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 42.42 | 1:27.33 | |||||
18 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 44.53 | 1:29.10 | |||||
19 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 43.54 | 1:29.82 | |||||
20 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 43.63 | 1:30.27 | |||||
21 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.82 | 1:31.47 | |||||
22 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 47.05 | 1:34.85 | |||||
23 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 49.56 | 1:43.21 | |||||
24 | Tobias Karlsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 52.01 | 1:44.17 | |||||
25 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 51.08 | 1:44.21 | |||||
26 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 52.47 | 1:46.98 | |||||
- | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.16 | 1:02.19 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.25 | 1:05.73 | |||||
3 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.89 | 1:05.79 | |||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.50 | 1:06.45 | |||||
5 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 32.85 | 1:07.84 | |||||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 32.87 | 1:08.08 | |||||
7 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.81 | 1:08.43 | |||||
8 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 34.19 | 1:10.23 | |||||
9 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.14 | 1:10.31 | |||||
10 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.03 | 1:12.59 | |||||
11 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.13 | 1:12.70 | |||||
12 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.66 | 1:12.71 | |||||
13 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.54 | 1:13.64 | |||||
14 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 35.75 | 1:13.81 | |||||
15 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 35.63 | 1:13.87 | |||||
16 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.45 | 1:14.82 | |||||
17 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 36.40 | 1:15.70 | |||||
18 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 37.66 | 1:17.59 | |||||
19 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 37.89 | 1:17.66 | |||||
20 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 37.83 | 1:18.75 | |||||
21 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.13 | 1:19.86 | |||||
22 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 39.57 | 1:21.94 | |||||
23 | Kevin Ekman | 2001 | Karlshamns Simklubb | 42.00 | 1:26.82 | |||||
24 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 42.30 | 1:27.51 | |||||
- | Bartosz Michno | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.48 | 1:01.69 | |||||
2 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 30.14 | 1:01.89 | |||||
3 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.78 | 1:03.62 | |||||
4 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.24 | 1:03.93 | |||||
5 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 30.12 | 1:04.75 | |||||
6 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.43 | 1:04.97 | |||||
7 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 31.16 | 1:05.86 | |||||
8 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.48 | 1:07.16 | |||||
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.88 | 1:07.52 | |||||
10 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 32.45 | 1:08.27 | |||||
11 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 33.18 | 1:08.48 | |||||
12 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 34.18 | 1:12.37 | |||||
13 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.19 | 1:12.72 | |||||
14 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.80 | 1:15.11 | |||||
15 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 36.84 | 1:16.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:53 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:03 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 11, 50m Ryggsim F 12oy, Försök |
0 år och äldre: Céline Bertrand 33.54 2007-05-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.24 | ||||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.67 | ||||||
3 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.90 | ||||||
4 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.39 | ||||||
5 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.67 | ||||||
6 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.77 | ||||||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.39 | ||||||
8 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.88 | ||||||
9 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.93 | ||||||
10 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.81 | ||||||
11 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 43.05 | ||||||
12 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 43.58 | ||||||
13 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 45.56 | ||||||
14 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 45.82 | ||||||
15 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 46.09 | ||||||
16 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.32 | ||||||
17 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 47.64 | ||||||
18 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 47.74 | ||||||
19 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 48.86 | ||||||
20 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 52.10 | ||||||
21 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 55.03 | ||||||
- | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:03 |
Resultat Gren 11 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 11, 50m Ryggsim F 12oy, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Céline Bertrand 33.54 2007-05-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.83 | ||||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.63 | ||||||
3 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.37 | ||||||
4 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.86 | ||||||
5 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.24 | ||||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.73 | ||||||
7 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.96 | ||||||
8 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 43.11 | ||||||
9 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 44.06 | ||||||
10 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 45.13 | ||||||
11 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 45.19 | ||||||
12 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 45.83 | ||||||
13 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 46.85 | ||||||
14 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 49.46 | ||||||
- | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 11, 50m Ryggsim F 12oy, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Céline Bertrand 33.54 2007-05-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.08 | ||||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.45 | ||||||
3 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.72 | ||||||
4 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.87 | ||||||
5 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.85 | ||||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.28 | ||||||
7 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.07 | ||||||
8 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 12, 50m Ryggsim P 12oy, Försök |
0 år och äldre: Linus Junefelt 31.34 2004-03-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.73 | ||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 38.71 | ||||||
3 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.42 | ||||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.37 | ||||||
5 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 44.29 | ||||||
6 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 44.78 | ||||||
7 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 45.74 | ||||||
8 | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | 45.83 | ||||||
9 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 49.49 | ||||||
10 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 50.47 | ||||||
11 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 50.75 | ||||||
12 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 51.03 | ||||||
13 | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 53.67 | ||||||
14 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 55.42 | ||||||
- | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 12 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 12, 50m Ryggsim P 12oy, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junefelt 31.34 2004-03-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.37 | ||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 39.54 | ||||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.03 | ||||||
4 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.48 | ||||||
5 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 43.82 | ||||||
6 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 44.41 | ||||||
7 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 44.63 | ||||||
8 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 46.94 | ||||||
9 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 51.50 | ||||||
10 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 55.06 | ||||||
- | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 12, 50m Ryggsim P 12oy, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junefelt 31.34 2004-03-18 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 35.87 | ||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 38.81 | ||||||
3 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.45 | ||||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.82 | ||||||
5 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 44.16 | ||||||
6 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 46.30 | ||||||
7 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 46.85 | ||||||
8 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 49.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:10 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 13, 50m Ryggsim F 13-14, Försök |
0 år och äldre: Lova Andersson (2000) 31.03 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.21 | ||||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.01 | ||||||
3 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.20 | ||||||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.43 | ||||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.66 | ||||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.66 | ||||||
7 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 34.13 | ||||||
8 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.18 | ||||||
9 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 34.51 | ||||||
10 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.32 | ||||||
11 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.46 | ||||||
12 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.47 | ||||||
13 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.50 | ||||||
14 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 35.84 | ||||||
15 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.02 | ||||||
16 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.38 | ||||||
17 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 36.58 | ||||||
18 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 36.71 | ||||||
19 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.87 | ||||||
20 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 36.99 | ||||||
21 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.37 | ||||||
22 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 37.59 | ||||||
23 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 37.62 | ||||||
24 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.92 | ||||||
25 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 38.16 | ||||||
26 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 38.36 | ||||||
27 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 38.37 | ||||||
28 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.51 | ||||||
29 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 38.87 | ||||||
30 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 39.04 | ||||||
31 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 39.82 | ||||||
32 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 40.08 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:10 |
Resultat Gren 13 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 13, 50m Ryggsim F 13-14, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Lova Andersson (2000) 31.03 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.94 | ||||||
2 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.10 | ||||||
3 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.47 | ||||||
4 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.58 | ||||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.67 | ||||||
6 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.81 | ||||||
7 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.05 | ||||||
8 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.23 | ||||||
9 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.28 | ||||||
10 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.38 | ||||||
11 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 35.47 | ||||||
12 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.74 | ||||||
12 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.74 | ||||||
14 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 35.92 | ||||||
15 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.16 | ||||||
16 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 36.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 13, 50m Ryggsim F 13-14, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Lova Andersson (2000) 31.03 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.61 | ||||||
2 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 32.79 | ||||||
3 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.96 | ||||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.09 | ||||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.24 | ||||||
6 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.59 | ||||||
7 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 33.93 | ||||||
8 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 14, 50m Ryggsim P 13-14, Försök |
0 år och äldre: Linus Junelft 29.24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 30.53 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.80 | ||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.94 | ||||||
4 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.95 | ||||||
5 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.36 | ||||||
6 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.65 | ||||||
7 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.66 | ||||||
8 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 35.18 | ||||||
9 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.27 | ||||||
10 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.36 | ||||||
11 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 37.14 | ||||||
11 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.14 | ||||||
13 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.31 | ||||||
14 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 37.95 | ||||||
15 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 38.03 | ||||||
16 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.65 | ||||||
17 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.25 | ||||||
18 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.84 | ||||||
19 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 40.20 | ||||||
20 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 40.24 | ||||||
21 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 40.42 | ||||||
22 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.04 | ||||||
23 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 41.10 | ||||||
24 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 41.30 | ||||||
25 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 42.93 | ||||||
26 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 42.98 | ||||||
27 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 45.93 | ||||||
28 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 46.42 | ||||||
29 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 47.75 | ||||||
- | Tobias Karlsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 14 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 14, 50m Ryggsim P 13-14, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junelft 29.24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.53 | ||||||
2 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 32.23 | ||||||
3 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 32.34 | ||||||
4 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.24 | ||||||
5 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.91 | ||||||
6 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.17 | ||||||
7 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 36.24 | ||||||
8 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 36.44 | ||||||
9 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.17 | ||||||
10 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.57 | ||||||
11 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 38.16 | ||||||
12 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.33 | ||||||
13 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 38.60 | ||||||
14 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 38.99 | ||||||
15 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.42 | ||||||
- | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 14, 50m Ryggsim P 13-14, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junelft 29.24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.94 | ||||||
2 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 31.18 | ||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.47 | ||||||
4 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 32.25 | ||||||
5 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.39 | ||||||
6 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.74 | ||||||
7 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.65 | ||||||
8 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 36.17 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 15, 50m Ryggsim F 15-16, Försök |
0 år och äldre: Lova Andersson (2000) 30.63 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 31.17 | ||||||
2 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.11 | ||||||
3 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.50 | ||||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.77 | ||||||
5 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.79 | ||||||
6 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.91 | ||||||
7 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 33.29 | ||||||
8 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.57 | ||||||
9 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.68 | ||||||
10 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.02 | ||||||
11 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.08 | ||||||
12 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.11 | ||||||
13 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.18 | ||||||
14 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.59 | ||||||
15 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.61 | ||||||
16 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.79 | ||||||
17 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.22 | ||||||
18 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.66 | ||||||
19 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.11 | ||||||
20 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.18 | ||||||
21 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 36.21 | ||||||
22 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 36.23 | ||||||
23 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.27 | ||||||
24 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.31 | ||||||
24 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.31 | ||||||
26 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.62 | ||||||
27 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.40 | ||||||
28 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.97 | ||||||
29 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.47 | ||||||
30 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 39.72 | ||||||
31 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 39.77 | ||||||
32 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 40.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 15 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 15, 50m Ryggsim F 15-16, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Lova Andersson (2000) 30.63 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 31.71 | ||||||
2 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.07 | ||||||
3 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.40 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.51 | ||||||
5 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.99 | ||||||
6 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.24 | ||||||
7 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.54 | ||||||
8 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 33.60 | ||||||
9 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.86 | ||||||
10 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.20 | ||||||
11 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.21 | ||||||
12 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.26 | ||||||
13 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.41 | ||||||
14 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.66 | ||||||
15 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.87 | ||||||
16 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 16, 50m Ryggsim P 15-16, Försök |
0 år och äldre: Jens Petersson 28.75 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.20 | ||||||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.61 | ||||||
3 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.18 | ||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.30 | ||||||
5 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 31.10 | ||||||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 31.42 | ||||||
7 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 31.88 | ||||||
8 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.89 | ||||||
9 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.31 | ||||||
10 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.37 | ||||||
11 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 32.54 | ||||||
12 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.66 | ||||||
13 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 32.67 | ||||||
14 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.10 | ||||||
15 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 33.47 | ||||||
16 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.89 | ||||||
17 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.94 | ||||||
18 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 34.33 | ||||||
19 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 34.46 | ||||||
20 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 34.89 | ||||||
21 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 35.02 | ||||||
22 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.92 | ||||||
23 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 36.78 | ||||||
24 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.12 | ||||||
25 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 37.89 | ||||||
26 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 39.66 | ||||||
27 | Zaher Salama | 2000 | Gnosjö Simsällskap | 41.52 | ||||||
- | Bartosz Michno | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kevin Ekman | 2001 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 16 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 16, 50m Ryggsim P 15-16, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Jens Petersson 28.75 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.68 | ||||||
2 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.98 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.38 | ||||||
4 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.44 | ||||||
5 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.55 | ||||||
6 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 31.02 | ||||||
7 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 31.65 | ||||||
8 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 32.13 | ||||||
9 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.83 | ||||||
10 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 33.46 | ||||||
11 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.75 | ||||||
12 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 33.77 | ||||||
13 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 34.04 | ||||||
14 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 34.39 | ||||||
15 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.52 | ||||||
16 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 17, 50m Ryggsim F 17oä, Försök |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 30.25 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.47 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.56 | ||||||
3 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 31.35 | ||||||
4 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.80 | ||||||
5 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.99 | ||||||
6 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.08 | ||||||
7 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.74 | ||||||
8 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 33.59 | ||||||
9 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.83 | ||||||
10 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.28 | ||||||
11 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 34.60 | ||||||
12 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 34.77 | ||||||
13 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 34.80 | ||||||
14 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 35.33 | ||||||
15 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.52 | ||||||
16 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | ||||||
17 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.78 | ||||||
18 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 36.27 | ||||||
19 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 36.94 | ||||||
20 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 37.92 | ||||||
21 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 38.13 | ||||||
21 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 38.13 | ||||||
23 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.30 | ||||||
24 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 39.31 | ||||||
25 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 40.11 | ||||||
26 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 41.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 17 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 17, 50m Ryggsim F 17oä, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 30.25 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.11 | 0-999 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.43 | ||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.95 | ||||||
4 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.13 | ||||||
5 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.29 | ||||||
6 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.59 | ||||||
7 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.65 | ||||||
8 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.71 | ||||||
9 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.91 | ||||||
10 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 34.02 | ||||||
11 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.64 | ||||||
12 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.71 | ||||||
13 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.81 | ||||||
14 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 36.16 | ||||||
14 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.16 | ||||||
16 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 36.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 17, 50m Ryggsim F 17oä, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 30.25 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.28 | ||||||
2 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.63 | ||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.85 | ||||||
4 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.21 | ||||||
5 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.26 | ||||||
6 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.82 | ||||||
7 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.98 | ||||||
8 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 18, 50m Ryggsim P 17oä, Försök |
0 år och äldre: Axel Pettersson (1995) 26.57 2014-05-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 29.00 | ||||||
2 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 29.25 | ||||||
3 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.28 | ||||||
4 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.29 | ||||||
5 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 29.46 | ||||||
6 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.84 | ||||||
7 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 30.88 | ||||||
8 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 30.96 | ||||||
9 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.21 | ||||||
10 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 31.25 | ||||||
11 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 31.27 | ||||||
12 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.52 | ||||||
13 | Oskar Löfsved | 1999 | Växjö Simsällskap | 32.89 | ||||||
14 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.86 | ||||||
15 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 34.28 | ||||||
16 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 34.47 | ||||||
17 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 34.62 | ||||||
18 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 34.70 | ||||||
19 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 36.69 | ||||||
20 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 37.83 | ||||||
- | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 18 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 18, 50m Ryggsim P 17oä, Semifinaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Axel Pettersson (1995) 26.57 2014-05-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.69 | ||||||
2 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 29.24 | ||||||
3 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 30.32 | ||||||
4 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 30.35 | ||||||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.39 | ||||||
6 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.13 | ||||||
7 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.29 | ||||||
8 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 31.38 | ||||||
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.88 | ||||||
10 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 33.06 | ||||||
11 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.65 | ||||||
12 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.72 | ||||||
13 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 34.96 | ||||||
- | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar Löfsved | 1999 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 18, 50m Ryggsim P 17oä, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Axel Pettersson (1995) 26.57 2014-05-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.61 | ||||||
2 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 28.14 | ||||||
3 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 28.49 | ||||||
4 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.72 | ||||||
5 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 30.61 | ||||||
6 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.05 | ||||||
7 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 31.47 | ||||||
8 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:39.15 |
13 - 14 år: Malin Fredriksson (1986) 2:26.95 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 2:20.26 |
17 år och äldre: Ann Berglund (1984) 2:21.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 33.63 | 1:17.53 | 2:01.92 | 2:39.39 | |||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 37.33 | 1:22.01 | 2:11.90 | 2:50.65 | |||
3 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.80 | 1:25.66 | 2:17.60 | 2:56.07 | |||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.61 | 1:25.46 | 2:16.81 | 2:56.97 | |||
5 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.45 | 1:28.30 | 2:19.87 | 2:58.25 | |||
6 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 38.67 | 1:31.28 | 2:25.34 | 3:06.71 | |||
7 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 42.10 | 1:32.65 | 2:25.67 | 3:07.23 | |||
8 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 55.68 | 1:55.29 | 2:58.76 | 3:42.28 | |||
9 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 56.05 | 1:52.26 | 2:57.05 | 3:50.13 | |||
- | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:39.15 |
13 - 14 år: Malin Fredriksson (1986) 2:26.95 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 2:20.26 |
17 år och äldre: Ann Berglund (1984) 2:21.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.93 | 1:12.86 | 1:58.94 | 2:34.60 | |||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.23 | 1:13.01 | 1:59.79 | 2:35.34 | |||
3 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.08 | 1:13.15 | 1:59.23 | 2:36.64 | |||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.49 | 1:17.81 | 2:01.03 | 2:36.74 | |||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.69 | 1:14.64 | 2:00.79 | 2:37.19 | |||
6 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.38 | 1:14.69 | 2:01.54 | 2:40.90 | |||
7 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.98 | 1:15.75 | 2:03.88 | 2:42.02 | |||
8 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 34.16 | 1:18.24 | 2:06.44 | 2:42.66 | |||
9 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.38 | 1:19.51 | 2:07.47 | 2:43.91 | |||
10 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 35.75 | 1:20.46 | 2:07.05 | 2:44.46 | |||
11 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.62 | 1:22.56 | 2:07.71 | 2:45.07 | |||
12 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.01 | 1:16.92 | 2:08.38 | 2:45.76 | |||
13 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.70 | 1:16.54 | 2:07.28 | 2:46.23 | |||
14 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.24 | 1:14.10 | 2:06.43 | 2:46.27 | |||
15 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 37.08 | 1:19.18 | 2:08.21 | 2:46.48 | |||
16 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.23 | 1:19.91 | 2:13.55 | 2:51.68 | |||
17 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 37.97 | 1:23.89 | 2:14.00 | 2:51.71 | |||
18 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 36.83 | 1:24.02 | 2:14.92 | 2:53.40 | |||
19 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.91 | 1:26.99 | 2:14.92 | 2:55.34 | |||
20 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.25 | 1:27.70 | 2:15.34 | 2:55.70 | |||
21 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.10 | 1:22.05 | 2:18.61 | 2:56.41 | |||
22 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 36.26 | 1:25.08 | 2:13.13 | 2:56.54 | |||
23 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.79 | 1:23.33 | 2:18.11 | 2:56.88 | |||
24 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 39.64 | 1:29.71 | 2:22.03 | 3:01.03 | |||
25 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 37.87 | 1:23.84 | 2:20.73 | 3:02.61 | |||
26 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.12 | 1:31.27 | 2:22.65 | 3:07.22 | |||
27 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.36 | 1:28.15 | 2:24.07 | 3:07.92 | |||
28 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 42.63 | 1:32.72 | 2:28.26 | 3:09.20 | |||
29 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.52 | 1:28.24 | 2:25.34 | 3:09.82 | |||
30 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.83 | 1:31.56 | 2:27.85 | 3:12.03 | |||
31 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 42.78 | 1:34.11 | 2:30.53 | 3:12.37 | |||
32 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 38.13 | 1:30.99 | 2:25.19 | 3:14.14 | |||
33 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 41.25 | 1:30.62 | 2:29.43 | 3:15.61 | |||
34 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 46.07 | 1:36.22 | 2:32.59 | 3:16.04 | |||
35 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.50 | 1:32.43 | 2:32.45 | 3:16.67 | |||
36 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 41.58 | 1:32.66 | 2:33.02 | 3:17.98 | |||
37 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.10 | 1:35.37 | 2:31.70 | 3:18.90 | |||
38 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 40.98 | 1:35.08 | 2:40.04 | 3:29.64 | |||
39 | Jonna Starkenberg | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 55.34 | 1:51.29 | 2:46.18 | 3:37.66 | |||
40 | Matilda Söderberg | 2003 | Tranås Simsällskap | 56.48 | 1:56.63 | 3:00.10 | 3:47.64 | |||
41 | Wilma Silvander | 2003 | Tranås Simsällskap | 50.73 | 1:52.66 | 3:03.40 | 3:56.00 | |||
- | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | DNS | ||||||
- | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:39.15 |
13 - 14 år: Malin Fredriksson (1986) 2:26.95 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 2:20.26 |
17 år och äldre: Ann Berglund (1984) 2:21.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 31.00 | 1:08.76 | 1:50.00 | 2:24.32 | |||
2 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.68 | 1:10.95 | 1:55.80 | 2:31.59 | |||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.45 | 1:15.16 | 1:57.53 | 2:31.86 | |||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.30 | 1:11.54 | 1:57.45 | 2:33.36 | |||
5 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.51 | 1:13.50 | 1:59.50 | 2:34.45 | |||
6 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.10 | 1:12.42 | 1:56.98 | 2:35.21 | |||
7 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:15.25 | 2:01.23 | 2:35.34 | |||
8 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 33.53 | 1:16.47 | 1:59.51 | 2:36.87 | |||
9 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.88 | 1:15.19 | 2:01.99 | 2:37.24 | |||
10 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.76 | 1:16.07 | 2:00.16 | 2:37.38 | |||
11 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 35.02 | 1:16.79 | 2:01.03 | 2:37.53 | |||
12 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.95 | 1:14.46 | 2:02.92 | 2:40.12 | |||
13 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.04 | 1:20.62 | 2:04.18 | 2:43.42 | |||
14 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 33.83 | 1:13.74 | 2:04.28 | 2:43.71 | |||
15 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 35.10 | 1:16.74 | 2:07.45 | 2:44.43 | |||
16 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.00 | 1:16.18 | 2:06.87 | 2:48.63 | |||
17 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.95 | 1:21.27 | 2:10.86 | 2:49.01 | |||
18 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.53 | 1:21.13 | 2:10.16 | 2:49.24 | |||
19 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 37.06 | 1:24.84 | 2:09.49 | 2:51.47 | |||
20 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.45 | 1:23.45 | 2:15.90 | 2:51.88 | |||
21 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 39.23 | 1:24.57 | 2:12.99 | 2:52.24 | |||
22 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.15 | 1:21.42 | 2:15.84 | 2:52.29 | |||
23 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.08 | 1:20.99 | 2:16.48 | 2:55.90 | |||
24 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.41 | 1:23.44 | 2:16.17 | 2:56.53 | |||
25 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.82 | 1:25.60 | 2:16.78 | 2:56.73 | |||
26 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 36.19 | 1:24.16 | 2:15.89 | 2:57.27 | |||
27 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.82 | 1:30.36 | 2:21.75 | 3:02.73 | |||
28 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 41.48 | 1:23.59 | 2:22.18 | 3:02.79 | |||
29 | Tina Evertsson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 40.49 | 1:27.09 | 2:21.50 | 3:05.35 | |||
30 | Maja Hammarland | 2001 | Örebro Simallians | 37.16 | 1:26.08 | 2:23.01 | 3:06.25 | |||
31 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 40.34 | 1:30.81 | 2:29.68 | 3:13.50 | |||
- | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Ann Berglund (1984) 2:39.15 |
13 - 14 år: Malin Fredriksson (1986) 2:26.95 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 2:20.26 |
17 år och äldre: Ann Berglund (1984) 2:21.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 31.37 | 1:10.32 | 1:52.80 | 2:27.14 | |||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.09 | 1:07.94 | 1:53.34 | 2:28.40 | |||
3 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.50 | 1:09.65 | 1:55.95 | 2:30.56 | |||
4 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.58 | 1:14.32 | 1:59.59 | 2:36.43 | |||
5 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.66 | 1:15.34 | 2:03.00 | 2:38.86 | |||
6 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 37.29 | 1:18.97 | 2:06.17 | 2:43.13 | |||
7 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.96 | 1:16.48 | 2:07.02 | 2:43.83 | |||
8 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 35.59 | 1:18.94 | 2:04.40 | 2:45.07 | |||
9 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 35.49 | 1:19.64 | 2:10.56 | 2:48.63 | |||
10 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.15 | 1:20.12 | 2:11.21 | 2:48.89 | |||
11 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 38.01 | 1:27.36 | 2:18.98 | 2:59.99 | |||
12 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 44.84 | 1:31.55 | 2:29.76 | 3:12.02 | |||
- | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 2:33.94 |
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:18.35 |
15 - 16 år: Christoffer Wikström 2:13.61 |
17 år och äldre: Anton Andersson (1993) 2:09.55 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 38.39 | 1:22.20 | 2:12.40 | 2:52.15 | |||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 37.06 | 1:22.07 | 2:13.68 | 2:52.25 | |||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 40.28 | 1:27.49 | 2:20.86 | 2:59.02 | |||
4 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.31 | 1:30.88 | 2:21.75 | 3:00.89 | |||
5 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 50.98 | 1:45.07 | 2:45.05 | 3:29.51 | |||
6 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 48.32 | 1:45.80 | 2:43.73 | 3:33.62 | |||
7 | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:02.06 | 2:05.07 | 3:11.37 | 4:07.52 | |||
8 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.09 | 2:07.29 | 3:18.46 | 4:12.13 | |||
- | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 2:33.94 |
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:18.35 |
15 - 16 år: Christoffer Wikström 2:13.61 |
17 år och äldre: Anton Andersson (1993) 2:09.55 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 30.17 | 1:07.37 | 1:47.92 | 2:21.98 | |||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.43 | 1:06.30 | 1:51.20 | 2:24.75 | |||
3 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 33.05 | 1:11.83 | 1:59.41 | 2:33.88 | |||
4 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.37 | 1:15.06 | 2:01.56 | 2:37.75 | |||
5 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.16 | 1:17.56 | 2:04.27 | 2:38.04 | |||
6 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.94 | 1:20.56 | 2:08.13 | 2:41.68 | |||
7 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 36.02 | 1:20.85 | 2:07.76 | 2:44.89 | |||
8 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 35.19 | 1:20.81 | 2:08.49 | 2:45.90 | |||
9 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.22 | 1:20.93 | 2:08.18 | 2:45.97 | |||
10 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.92 | 1:19.43 | 2:10.54 | 2:48.38 | |||
11 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.95 | 1:25.36 | 2:15.48 | 2:54.60 | |||
12 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.13 | 1:25.05 | 2:17.70 | 2:55.99 | |||
13 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.09 | 1:27.84 | 2:23.12 | 3:03.81 | |||
14 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 41.07 | 1:29.51 | 2:25.03 | 3:05.01 | |||
15 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 43.63 | 1:31.06 | 2:26.65 | 3:08.27 | |||
16 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 40.20 | 1:31.59 | 2:27.15 | 3:09.28 | |||
17 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.55 | 1:37.08 | 2:28.43 | 3:13.73 | |||
18 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 49.13 | 1:46.43 | 2:48.42 | 3:32.32 | |||
- | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 2:33.94 |
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:18.35 |
15 - 16 år: Christoffer Wikström 2:13.61 |
17 år och äldre: Anton Andersson (1993) 2:09.55 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.42 | 1:06.96 | 1:48.19 | 2:19.02 | |||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 28.44 | 1:05.47 | 1:48.86 | 2:22.10 | |||
3 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.19 | 1:11.07 | 1:54.62 | 2:27.41 | |||
4 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.10 | 1:05.77 | 1:56.31 | 2:30.57 | |||
5 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.60 | 1:11.12 | 1:58.05 | 2:33.66 | |||
6 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.82 | 1:17.76 | 2:04.81 | 2:38.85 | |||
7 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 33.93 | 1:17.74 | 2:06.24 | 2:38.97 | |||
8 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.31 | 1:17.60 | 2:05.89 | 2:40.02 | |||
9 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 35.27 | 1:19.71 | 2:05.12 | 2:41.13 | |||
10 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 35.62 | 1:17.04 | 2:05.44 | 2:42.56 | |||
11 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.37 | 1:22.18 | 2:10.87 | 2:49.04 | |||
12 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.47 | 1:24.60 | 2:17.04 | 2:52.82 | |||
13 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.66 | 1:23.62 | 2:18.36 | 2:54.02 | |||
- | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Daniel Forndal (1997) 2:33.94 |
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:18.35 |
15 - 16 år: Christoffer Wikström 2:13.61 |
17 år och äldre: Anton Andersson (1993) 2:09.55 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 27.07 | 1:03.06 | 1:43.65 | 2:13.58 | |||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.41 | 1:00.39 | 1:42.43 | 2:13.80 | |||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.51 | 1:04.28 | 1:45.12 | 2:14.25 | |||
4 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 28.71 | 1:04.84 | 1:45.42 | 2:19.21 | |||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.37 | 1:05.42 | 1:50.07 | 2:22.84 | |||
6 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.92 | 1:07.36 | 1:51.01 | 2:24.07 | |||
7 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.63 | 1:06.74 | 1:50.82 | 2:24.09 | |||
8 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.34 | 1:09.52 | 1:50.79 | 2:25.01 | |||
9 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.12 | 1:08.40 | 1:53.13 | 2:27.31 | |||
10 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.48 | 1:11.63 | 1:56.87 | 2:29.21 | |||
11 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.42 | 1:09.87 | 1:52.49 | 2:33.24 | |||
12 | Oskar Löfsved | 1999 | Växjö Simsällskap | 30.35 | 1:12.14 | 1:58.11 | 2:34.45 | |||
13 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 35.12 | 1:20.04 | 2:06.59 | 2:41.98 | |||
14 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 30.84 | 1:19.96 | 2:10.89 | 2:50.53 | |||
- | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:14.88 2014-05-02 |
13 - 14 år: Mathilda Eriksson (2001) 1:06.64 2015-05-16 |
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:04.12 2015-05-16 |
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 1:05.02 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.89 | 1:19.67 | |||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.73 | 1:21.89 | |||||
3 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.95 | 1:24.83 | |||||
4 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 39.42 | 1:26.56 | |||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.73 | 1:29.40 | |||||
6 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 47.78 | 1:42.41 | |||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:14.88 2014-05-02 |
13 - 14 år: Mathilda Eriksson (2001) 1:06.64 2015-05-16 |
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:04.12 2015-05-16 |
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 1:05.02 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.27 | 1:08.33 | |||||
2 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.74 | 1:08.79 | |||||
3 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.64 | 1:09.43 | |||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.45 | 1:09.67 | |||||
5 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.51 | 1:10.56 | |||||
6 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.78 | 1:12.26 | |||||
7 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.92 | 1:12.59 | |||||
8 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 34.45 | 1:13.36 | |||||
9 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.92 | 1:13.59 | |||||
10 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.30 | 1:14.57 | |||||
11 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 33.18 | 1:15.14 | |||||
12 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.72 | 1:16.00 | |||||
13 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.00 | 1:16.29 | |||||
14 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.85 | 1:18.08 | |||||
15 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.14 | 1:19.49 | |||||
16 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.77 | 1:19.91 | |||||
17 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.01 | 1:20.93 | |||||
18 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.88 | 1:21.31 | |||||
19 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 38.67 | 1:23.12 | |||||
20 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 38.86 | 1:23.95 | |||||
21 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.59 | 1:26.17 | |||||
22 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 36.91 | 1:26.24 | |||||
23 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 39.38 | 1:27.02 | |||||
24 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.96 | 1:28.09 | |||||
25 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 37.91 | 1:28.29 | |||||
26 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.65 | 1:28.36 | |||||
27 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.82 | 1:28.62 | |||||
28 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.99 | 1:31.30 | |||||
29 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.42 | 1:34.39 | |||||
30 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.74 | 1:36.47 | |||||
31 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.03 | 1:39.47 | |||||
- | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:14.88 2014-05-02 |
13 - 14 år: Mathilda Eriksson (2001) 1:06.64 2015-05-16 |
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:04.12 2015-05-16 |
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 1:05.02 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 31.34 | 1:07.04 | |||||
2 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.57 | 1:09.38 | |||||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.12 | 1:10.03 | |||||
4 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.72 | 1:10.06 | |||||
5 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.54 | 1:10.54 | |||||
6 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.22 | 1:12.29 | |||||
7 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.41 | 1:12.45 | |||||
8 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.46 | 1:13.94 | |||||
9 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 34.27 | 1:14.24 | |||||
10 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.15 | 1:14.41 | |||||
11 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.13 | 1:15.09 | |||||
12 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.04 | 1:15.23 | |||||
13 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.82 | 1:16.20 | |||||
14 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.72 | 1:17.19 | |||||
15 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.66 | 1:17.34 | |||||
16 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 34.55 | 1:17.92 | |||||
17 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.05 | 1:17.93 | |||||
18 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 35.84 | 1:18.43 | |||||
19 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.38 | 1:19.57 | |||||
20 | Maja Hammarland | 2001 | Örebro Simallians | 38.26 | 1:23.64 | |||||
21 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 37.54 | 1:23.66 | |||||
22 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 37.63 | 1:24.41 | |||||
- | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:14.88 2014-05-02 |
13 - 14 år: Mathilda Eriksson (2001) 1:06.64 2015-05-16 |
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:04.12 2015-05-16 |
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 1:05.02 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.31 | 1:03.84 | 17-999 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.24 | 1:03.87 | |||||
3 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.03 | 1:04.25 | |||||
4 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.24 | 1:04.89 | |||||
5 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.37 | 1:07.58 | |||||
6 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.51 | 1:07.85 | |||||
7 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.84 | 1:08.03 | |||||
8 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.84 | 1:08.33 | |||||
9 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.09 | 1:09.53 | |||||
10 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.86 | 1:12.19 | |||||
11 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.62 | 1:13.31 | |||||
12 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.07 | 1:13.75 | |||||
13 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.67 | 1:14.02 | |||||
14 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.34 | 1:14.29 | |||||
15 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.26 | 1:14.82 | |||||
16 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.82 | 1:16.44 | |||||
17 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 34.97 | 1:17.32 | |||||
18 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 36.00 | 1:19.75 | |||||
19 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 37.77 | 1:23.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Hugo Stenskepp (2003) 1:26.72 2015-05-16 |
13 - 14 år: Erik Ohlsén 1:06.06 2014-05-02 |
15 - 16 år: Victor Johansson 59.60 2014-05-02 |
17 år och äldre: Markus Malm (1997) 56.84 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 47.73 | 1:42.61 | |||||
- | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Hugo Stenskepp (2003) 1:26.72 2015-05-16 |
13 - 14 år: Erik Ohlsén 1:06.06 2014-05-02 |
15 - 16 år: Victor Johansson 59.60 2014-05-02 |
17 år och äldre: Markus Malm (1997) 56.84 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.06 | 1:05.62 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.82 | 1:10.61 | |||||
3 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.92 | 1:13.70 | |||||
4 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.93 | 1:15.74 | |||||
5 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.28 | 1:15.81 | |||||
6 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.11 | 1:16.43 | |||||
7 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 34.83 | 1:18.55 | |||||
8 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.66 | 1:18.71 | |||||
9 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.74 | 1:19.73 | |||||
10 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 48.49 | 1:48.92 | |||||
- | Tobias Karlsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Hugo Stenskepp (2003) 1:26.72 2015-05-16 |
13 - 14 år: Erik Ohlsén 1:06.06 2014-05-02 |
15 - 16 år: Victor Johansson 59.60 2014-05-02 |
17 år och äldre: Markus Malm (1997) 56.84 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 28.27 | 1:01.64 | |||||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.37 | 1:03.06 | |||||
3 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 30.01 | 1:03.24 | |||||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.48 | 1:05.18 | |||||
5 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 29.90 | 1:05.61 | |||||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 30.24 | 1:06.04 | |||||
7 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 29.91 | 1:06.93 | |||||
8 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.63 | 1:08.18 | |||||
9 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.64 | 1:08.42 | |||||
10 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.67 | 1:08.62 | |||||
11 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.14 | 1:09.33 | |||||
12 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.75 | 1:09.95 | |||||
13 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.38 | 1:10.28 | |||||
14 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.82 | 1:10.54 | |||||
15 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 31.40 | 1:10.62 | |||||
16 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 32.47 | 1:13.54 | |||||
17 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.84 | 1:18.09 | |||||
18 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.77 | 1:20.91 | |||||
19 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.53 | 1:21.27 | |||||
20 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.50 | 1:23.40 | |||||
- | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Hugo Stenskepp (2003) 1:26.72 2015-05-16 |
13 - 14 år: Erik Ohlsén 1:06.06 2014-05-02 |
15 - 16 år: Victor Johansson 59.60 2014-05-02 |
17 år och äldre: Markus Malm (1997) 56.84 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 26.55 | 56.28 | 17-999 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.71 | 56.62 | |||||
3 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 27.17 | 58.77 | |||||
4 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 27.42 | 1:00.06 | |||||
5 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 26.53 | 1:00.21 | |||||
6 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 28.36 | 1:00.95 | |||||
7 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.17 | 1:01.75 | |||||
8 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 28.30 | 1:02.21 | |||||
9 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.80 | 1:02.64 | |||||
10 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.11 | 1:03.13 | |||||
11 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 28.96 | 1:03.24 | |||||
12 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.61 | 1:03.47 | |||||
13 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 30.28 | 1:04.53 | |||||
14 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.99 | 1:04.92 | |||||
15 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 31.11 | 1:07.21 | |||||
16 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.44 | 1:09.72 | |||||
17 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 31.87 | 1:11.56 | |||||
18 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 32.03 | 1:14.81 | |||||
19 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 37.71 | 1:26.94 | |||||
- | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 23, 50m Bröstsim F 12oy, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linn Suchomel (2003) 37.57 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 37.15 | 0-999 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.07 | ||||||
3 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.60 | ||||||
4 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 43.13 | ||||||
5 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.25 | ||||||
6 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.28 | ||||||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.63 | ||||||
8 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 44.45 | ||||||
9 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 45.37 | ||||||
10 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.84 | ||||||
11 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 49.61 | ||||||
12 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 50.23 | ||||||
13 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 52.38 | ||||||
14 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 52.59 | ||||||
15 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 53.04 | ||||||
16 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 53.81 | ||||||
17 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 54.51 | ||||||
18 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 56.84 | ||||||
19 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 57.26 | ||||||
- | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 23 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:02 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 23, 50m Bröstsim F 12oy, Semifinaler |
0 år och äldre: Linn Suchomel (2003) 37.57 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 37.37 | ||||||
2 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.48 | ||||||
3 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.79 | ||||||
4 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.46 | ||||||
5 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.67 | ||||||
6 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.68 | ||||||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.17 | ||||||
8 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 44.06 | ||||||
9 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.02 | ||||||
10 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 46.27 | ||||||
11 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 50.71 | ||||||
12 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 52.13 | ||||||
13 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 52.42 | ||||||
14 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 55.34 | ||||||
15 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 56.02 | ||||||
- | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:02 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 23, 50m Bröstsim F 12oy, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linn Suchomel (2003) 37.57 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.76 | 0-999 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.20 | ||||||
3 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.82 | ||||||
4 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.62 | ||||||
5 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.75 | ||||||
6 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.92 | ||||||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.26 | ||||||
8 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 44.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 24, 50m Bröstsim P 12oy, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junefelt 38.93 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 41.03 | ||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.91 | ||||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.19 | ||||||
4 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.25 | ||||||
5 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 46.00 | ||||||
6 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 49.97 | ||||||
7 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 51.11 | ||||||
8 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 51.28 | ||||||
9 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 52.07 | ||||||
10 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 52.57 | ||||||
11 | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 53.70 | ||||||
12 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 55.45 | ||||||
13 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 56.13 | ||||||
14 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 59.47 | ||||||
15 | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.21 | ||||||
- | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Tallbäck | 2005 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 24 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:04 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 24, 50m Bröstsim P 12oy, Semifinaler |
0 år och äldre: Linus Junefelt 38.93 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 39.11 | ||||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.03 | ||||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.83 | ||||||
4 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.56 | ||||||
5 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 45.76 | ||||||
6 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 50.29 | ||||||
7 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 51.48 | ||||||
8 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 51.88 | ||||||
9 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 51.92 | ||||||
10 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 53.13 | ||||||
11 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 58.76 | ||||||
12 | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.55 | ||||||
- | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:04 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 24, 50m Bröstsim P 12oy, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junefelt 38.93 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 40.00 | ||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 40.08 | ||||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.30 | ||||||
4 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.48 | ||||||
5 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 45.73 | ||||||
6 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 47.78 | ||||||
7 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 50.81 | ||||||
8 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 50.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 25, 50m Bröstsim F 13-14, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Emma Svanbäck 33.86 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.69 | ||||||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.69 | ||||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.03 | ||||||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.29 | ||||||
5 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.93 | ||||||
6 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.99 | ||||||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.01 | ||||||
8 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 38.29 | ||||||
9 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.71 | ||||||
10 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.54 | ||||||
11 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 39.56 | ||||||
12 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.60 | ||||||
13 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.77 | ||||||
14 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 39.79 | ||||||
15 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 40.58 | ||||||
16 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 40.90 | ||||||
17 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 41.11 | ||||||
18 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.36 | ||||||
19 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 41.97 | ||||||
20 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.10 | ||||||
21 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.36 | ||||||
22 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 42.80 | ||||||
23 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 43.02 | ||||||
24 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 43.83 | ||||||
25 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.75 | ||||||
26 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 44.83 | ||||||
27 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.34 | ||||||
28 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.43 | ||||||
29 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 47.87 | ||||||
30 | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | 48.05 | ||||||
31 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 49.90 | ||||||
- | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 25 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 25, 50m Bröstsim F 13-14, Semifinaler |
0 år och äldre: Emma Svanbäck 33.86 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.17 | ||||||
2 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.59 | ||||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.38 | ||||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.73 | ||||||
5 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.89 | ||||||
6 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 37.97 | ||||||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.33 | ||||||
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.99 | ||||||
9 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.40 | ||||||
10 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.67 | ||||||
11 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 40.44 | ||||||
12 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 41.30 | ||||||
13 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.69 | ||||||
14 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.03 | ||||||
15 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 42.73 | ||||||
- | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 25, 50m Bröstsim F 13-14, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Emma Svanbäck 33.86 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.68 | ||||||
2 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.84 | ||||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.92 | ||||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.47 | ||||||
5 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.01 | ||||||
6 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 38.03 | ||||||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 38.22 | ||||||
8 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 26, 50m Bröstsim P 13-14, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Niklas Tour 32.33 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 33.09 | ||||||
2 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.89 | ||||||
3 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.69 | ||||||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.45 | ||||||
5 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.12 | ||||||
6 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 38.58 | ||||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 38.74 | ||||||
8 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 38.81 | ||||||
9 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 40.59 | ||||||
10 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 41.40 | ||||||
11 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.30 | ||||||
12 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 42.79 | ||||||
13 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.83 | ||||||
14 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 42.84 | ||||||
15 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.85 | ||||||
16 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.88 | ||||||
17 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 43.58 | ||||||
18 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 46.02 | ||||||
19 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 46.40 | ||||||
20 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 46.58 | ||||||
21 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 47.47 | ||||||
22 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 52.15 | ||||||
23 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 55.94 | ||||||
- | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 26 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:10 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 26, 50m Bröstsim P 13-14, Semifinaler |
0 år och äldre: Niklas Tour 32.33 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 33.41 | ||||||
2 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.60 | ||||||
3 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.79 | ||||||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.65 | ||||||
5 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.78 | ||||||
6 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 38.67 | ||||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 39.08 | ||||||
8 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 39.20 | ||||||
9 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.65 | ||||||
10 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 42.84 | ||||||
11 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.54 | ||||||
12 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 43.60 | ||||||
13 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.61 | ||||||
14 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.43 | ||||||
15 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 47.16 | ||||||
16 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 47.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:10 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 26, 50m Bröstsim P 13-14, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Niklas Tour 32.33 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 32.77 | ||||||
2 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.62 | ||||||
3 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.79 | ||||||
4 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.06 | ||||||
5 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 38.37 | ||||||
6 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 38.68 | ||||||
7 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 38.76 | ||||||
- | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 27 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 27, 50m Bröstsim F 15-16, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 33.40 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.86 | ||||||
2 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.24 | ||||||
3 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 35.31 | ||||||
4 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 35.73 | ||||||
5 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.07 | ||||||
6 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.19 | ||||||
7 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.58 | ||||||
8 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.90 | ||||||
9 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.95 | ||||||
10 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.39 | ||||||
11 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.09 | ||||||
12 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.32 | ||||||
13 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 38.50 | ||||||
14 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.59 | ||||||
15 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.77 | ||||||
16 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 39.31 | ||||||
17 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.62 | ||||||
18 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 39.78 | ||||||
19 | Clara Rönnäng | 2001 | Värnamo Simsällskap | 39.89 | ||||||
20 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.77 | ||||||
21 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 40.97 | ||||||
22 | Astrid Mann | 2001 | Värnamo Simsällskap | 42.23 | ||||||
23 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.84 | ||||||
24 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 43.53 | ||||||
25 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 43.70 | ||||||
26 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 44.23 | ||||||
27 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 44.99 | ||||||
28 | Tina Evertsson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.35 | ||||||
29 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.89 | ||||||
30 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 46.72 | ||||||
31 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 47.46 | ||||||
- | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 27 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 27, 50m Bröstsim F 15-16, Semifinaler |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 33.40 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.67 | ||||||
2 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 35.22 | ||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.50 | ||||||
4 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 35.61 | ||||||
5 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.64 | ||||||
6 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.32 | ||||||
6 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.32 | ||||||
8 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.78 | ||||||
9 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.87 | ||||||
10 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.67 | ||||||
11 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.86 | ||||||
12 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.49 | ||||||
13 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.69 | ||||||
14 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 39.71 | ||||||
15 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.94 | ||||||
16 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 39.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 27, 50m Bröstsim F 15-16, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 33.40 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.39 | ||||||
2 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 34.96 | ||||||
3 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 35.03 | ||||||
4 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.43 | ||||||
5 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.78 | ||||||
6 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.30 | ||||||
7 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.33 | ||||||
8 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 28, 50m Bröstsim P 15-16, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Jakob Dorch 31.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 32.16 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.23 | ||||||
3 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.45 | ||||||
4 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 33.71 | ||||||
5 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.89 | ||||||
6 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.03 | ||||||
7 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 35.22 | ||||||
8 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.36 | ||||||
9 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.55 | ||||||
10 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.87 | ||||||
11 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 37.04 | ||||||
12 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.15 | ||||||
13 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 39.23 | ||||||
14 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.40 | ||||||
15 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 39.62 | ||||||
16 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 40.06 | ||||||
17 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.16 | ||||||
18 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 40.23 | ||||||
19 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 40.36 | ||||||
20 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 41.59 | ||||||
21 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 42.89 | ||||||
22 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 43.26 | ||||||
23 | Kevin Ekman | 2001 | Karlshamns Simklubb | 43.62 | ||||||
- | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Zaher Salama | 2000 | Gnosjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 28 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 28, 50m Bröstsim P 15-16, Semifinaler |
0 år och äldre: Jakob Dorch 31.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.12 | ||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 32.20 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.39 | ||||||
4 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 32.71 | ||||||
5 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.92 | ||||||
6 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.44 | ||||||
7 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 34.98 | ||||||
8 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.28 | ||||||
9 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 36.54 | ||||||
10 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.90 | ||||||
11 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.92 | ||||||
12 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 38.21 | ||||||
13 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 38.45 | ||||||
14 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 38.70 | ||||||
15 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.10 | ||||||
16 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 28, 50m Bröstsim P 15-16, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Jakob Dorch 31.09 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.77 | ||||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.81 | ||||||
3 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.86 | ||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.99 | ||||||
5 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.28 | ||||||
6 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.47 | ||||||
7 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 34.64 | ||||||
8 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 29, 50m Bröstsim F 17oä, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Sofia Johansson 32.82 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.99 | ||||||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.06 | ||||||
3 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.19 | ||||||
4 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.53 | ||||||
5 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 37.52 | ||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.72 | ||||||
7 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.92 | ||||||
8 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.26 | ||||||
9 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 38.34 | ||||||
10 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 38.67 | ||||||
11 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 38.95 | ||||||
12 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 39.21 | ||||||
13 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 39.55 | ||||||
14 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 40.19 | ||||||
15 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 40.28 | ||||||
16 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 41.02 | ||||||
17 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.12 | ||||||
18 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 42.85 | ||||||
19 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 43.50 | ||||||
20 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 50.09 | ||||||
- | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 29 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 29, 50m Bröstsim F 17oä, Semifinaler |
0 år och äldre: Sofia Johansson 32.82 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.79 | ||||||
2 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.04 | ||||||
3 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.10 | ||||||
4 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.31 | ||||||
5 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 37.47 | ||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.52 | ||||||
7 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 37.80 | ||||||
8 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 38.16 | ||||||
9 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.29 | ||||||
10 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.22 | ||||||
11 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 39.48 | ||||||
12 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 40.15 | ||||||
13 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.27 | ||||||
14 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 40.73 | ||||||
15 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 40.98 | ||||||
16 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 42.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 29, 50m Bröstsim F 17oä, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Sofia Johansson 32.82 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.00 | ||||||
2 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 35.69 | ||||||
3 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 35.81 | ||||||
4 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.01 | ||||||
5 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 38.02 | ||||||
6 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 38.17 | ||||||
7 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.23 | ||||||
8 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 38.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 30 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 30, 50m Bröstsim P 17oä, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Jakob Dorch 29.67 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.07 | ||||||
2 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 31.34 | ||||||
3 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 31.52 | ||||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.52 | ||||||
5 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 32.14 | ||||||
6 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 32.29 | ||||||
7 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.39 | ||||||
8 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 33.08 | ||||||
9 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.09 | ||||||
10 | Oskar Löfsved | 1999 | Växjö Simsällskap | 33.28 | ||||||
11 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.39 | ||||||
12 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 34.61 | ||||||
13 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.38 | ||||||
14 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 35.67 | ||||||
15 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.86 | ||||||
16 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 37.19 | ||||||
16 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.19 | ||||||
18 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 37.29 | ||||||
19 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 43.31 | ||||||
20 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 46.84 | ||||||
21 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 48.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 30 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 30, 50m Bröstsim P 17oä, Semifinaler |
0 år och äldre: Jakob Dorch 29.67 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.26 | ||||||
2 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 31.29 | ||||||
3 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 31.66 | ||||||
4 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 31.92 | ||||||
5 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.30 | ||||||
6 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 32.59 | ||||||
7 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.09 | ||||||
8 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 33.37 | ||||||
9 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 33.52 | ||||||
10 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.80 | ||||||
11 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.93 | ||||||
12 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.45 | ||||||
13 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 35.61 | ||||||
14 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 36.60 | ||||||
15 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.61 | ||||||
- | Oskar Löfsved | 1999 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 30, 50m Bröstsim P 17oä, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Jakob Dorch 29.67 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 30.82 | ||||||
2 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 30.91 | ||||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.98 | ||||||
4 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 31.51 | ||||||
5 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.39 | ||||||
6 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.40 | ||||||
7 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 32.43 | ||||||
8 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 31 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 31, 50m Fjärilsim F 12oy, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Céline Bertrand 31.47 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.78 | ||||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.18 | ||||||
3 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.33 | ||||||
4 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 35.36 | ||||||
5 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.44 | ||||||
6 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.62 | ||||||
7 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.27 | ||||||
8 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.60 | ||||||
9 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.60 | ||||||
10 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.15 | ||||||
11 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.50 | ||||||
12 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 41.55 | ||||||
13 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.85 | ||||||
14 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 45.40 | ||||||
15 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 47.55 | ||||||
16 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 48.64 | ||||||
17 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 51.84 | ||||||
18 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 54.27 | ||||||
19 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 54.31 | ||||||
- | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 31 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 31, 50m Fjärilsim F 12oy, Semifinaler |
0 år och äldre: Céline Bertrand 31.47 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.12 | ||||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.53 | ||||||
3 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 34.77 | ||||||
4 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.04 | ||||||
5 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.32 | ||||||
6 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.57 | ||||||
7 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.27 | ||||||
8 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.66 | ||||||
9 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.19 | ||||||
10 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.25 | ||||||
11 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.16 | ||||||
12 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.89 | ||||||
13 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 42.00 | ||||||
14 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 44.13 | ||||||
15 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 53.11 | ||||||
- | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 31, 50m Fjärilsim F 12oy, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Céline Bertrand 31.47 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.07 | ||||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.14 | ||||||
3 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 34.92 | ||||||
4 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.19 | ||||||
5 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.46 | ||||||
6 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.83 | ||||||
7 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.61 | ||||||
8 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 32 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 32, 50m Fjärilsim P 12oy, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junefelt 30.53 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 37.05 | ||||||
2 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.52 | ||||||
3 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 42.59 | ||||||
4 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 48.92 | ||||||
5 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 53.04 | ||||||
6 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 56.89 | ||||||
7 | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.82 | ||||||
- | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
- | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 32 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 32, 50m Fjärilsim P 12oy, Semifinaler |
0 år och äldre: Linus Junefelt 30.53 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 36.84 | ||||||
2 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.28 | ||||||
3 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 41.85 | ||||||
4 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.69 | ||||||
5 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 46.95 | ||||||
- | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 32, 50m Fjärilsim P 12oy, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junefelt 30.53 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 37.02 | ||||||
2 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.15 | ||||||
3 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 41.51 | ||||||
4 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 45.36 | ||||||
5 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 48.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 33 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 33, 50m Fjärilsim F 13-14, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Céline Bertrand 28.65 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.67 | ||||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.80 | ||||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.50 | ||||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.63 | ||||||
5 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.08 | ||||||
6 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.22 | ||||||
7 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.30 | ||||||
8 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.47 | ||||||
9 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.95 | ||||||
10 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 31.96 | ||||||
11 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.01 | ||||||
12 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.03 | ||||||
13 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 32.08 | ||||||
14 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.42 | ||||||
15 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.88 | ||||||
16 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.18 | ||||||
17 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 33.38 | ||||||
18 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 33.53 | ||||||
19 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.57 | ||||||
20 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.71 | ||||||
21 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 35.11 | ||||||
22 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 35.33 | ||||||
23 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 35.40 | ||||||
24 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 35.56 | ||||||
25 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 35.74 | ||||||
26 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.08 | ||||||
27 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.33 | ||||||
28 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.61 | ||||||
29 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 36.69 | ||||||
30 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 36.91 | ||||||
31 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 38.70 | ||||||
- | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 33 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 33, 50m Fjärilsim F 13-14, Semifinaler |
0 år och äldre: Céline Bertrand 28.65 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.79 | ||||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.56 | ||||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.62 | ||||||
4 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 30.73 | ||||||
5 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.99 | ||||||
6 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.29 | ||||||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.46 | ||||||
8 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.84 | ||||||
9 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.18 | ||||||
10 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 32.20 | ||||||
11 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.34 | ||||||
12 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.50 | ||||||
13 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.51 | ||||||
14 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.53 | ||||||
15 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.16 | ||||||
16 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 33, 50m Fjärilsim F 13-14, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Céline Bertrand 28.65 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.39 | ||||||
2 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.96 | ||||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.96 | ||||||
4 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.61 | ||||||
5 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 30.63 | ||||||
6 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.14 | ||||||
7 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.28 | ||||||
8 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 34 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 34, 50m Fjärilsim P 13-14, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Linus Junefelt 27.03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 29.60 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.72 | ||||||
3 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 30.37 | ||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.37 | ||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.83 | ||||||
6 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 31.96 | ||||||
7 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.55 | ||||||
8 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 32.92 | ||||||
9 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.93 | ||||||
10 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 33.00 | ||||||
11 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.58 | ||||||
12 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 34.03 | ||||||
13 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.88 | ||||||
14 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.41 | ||||||
15 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.18 | ||||||
16 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.36 | ||||||
17 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 38.46 | ||||||
18 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 40.46 | ||||||
19 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 40.66 | ||||||
20 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.25 | ||||||
21 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.73 | ||||||
22 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 41.99 | ||||||
23 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 45.34 | ||||||
24 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 46.60 | ||||||
25 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 50.71 | ||||||
- | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 34 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 34, 50m Fjärilsim P 13-14, Semifinaler |
0 år och äldre: Linus Junefelt 27.03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 29.72 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.81 | ||||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 29.88 | ||||||
4 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 30.26 | ||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 30.53 | ||||||
6 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.70 | ||||||
7 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 32.28 | ||||||
8 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.60 | ||||||
9 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.76 | ||||||
10 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 34.04 | ||||||
11 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.05 | ||||||
12 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.33 | ||||||
13 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 35.32 | ||||||
14 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.43 | ||||||
15 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.13 | ||||||
- | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 35 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 35, 50m Fjärilsim F 15-16, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 28.21 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.09 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.28 | ||||||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.71 | ||||||
4 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.79 | ||||||
5 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.00 | ||||||
6 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.03 | ||||||
7 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.22 | ||||||
8 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.51 | ||||||
9 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.65 | ||||||
10 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.71 | ||||||
11 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.94 | ||||||
12 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.10 | ||||||
13 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.11 | ||||||
14 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.51 | ||||||
15 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 32.85 | ||||||
16 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.15 | ||||||
17 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.27 | ||||||
18 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.38 | ||||||
19 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.46 | ||||||
20 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.55 | ||||||
21 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.58 | ||||||
22 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.65 | ||||||
23 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 33.98 | ||||||
24 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.46 | ||||||
25 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 34.78 | ||||||
26 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 36.60 | ||||||
27 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.81 | ||||||
28 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.28 | ||||||
29 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 37.90 | ||||||
29 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 37.90 | ||||||
31 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 39.34 | ||||||
- | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 35 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 35, 50m Fjärilsim F 15-16, Semifinaler |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 28.21 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.01 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.44 | ||||||
3 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.81 | ||||||
4 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.86 | ||||||
5 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.13 | ||||||
6 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 31.17 | ||||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.29 | ||||||
8 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.53 | ||||||
9 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.66 | ||||||
10 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.72 | ||||||
11 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.99 | ||||||
12 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.63 | ||||||
13 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 32.67 | ||||||
14 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.09 | ||||||
15 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.15 | ||||||
16 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 35, 50m Fjärilsim F 15-16, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 28.21 2014-05-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 29.66 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.08 | ||||||
3 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 30.54 | ||||||
4 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.77 | ||||||
5 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 30.89 | ||||||
6 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.95 | ||||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.16 | ||||||
8 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 36 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 36, 50m Fjärilsim P 15-16, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Jesper Jonsson 25.98 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 26.99 | ||||||
2 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.35 | ||||||
3 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 27.86 | ||||||
4 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 27.95 | ||||||
5 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 28.02 | ||||||
6 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.49 | ||||||
7 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.67 | ||||||
8 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 28.69 | ||||||
9 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 28.74 | ||||||
10 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 29.38 | ||||||
11 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.42 | ||||||
12 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.04 | ||||||
13 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.30 | ||||||
14 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 30.36 | ||||||
15 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.83 | ||||||
16 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.48 | ||||||
17 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.49 | ||||||
18 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.87 | ||||||
19 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.00 | ||||||
20 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.60 | ||||||
21 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.88 | ||||||
22 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 32.93 | ||||||
23 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.99 | ||||||
24 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.11 | ||||||
25 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 33.61 | ||||||
26 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 33.91 | ||||||
27 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 34.41 | ||||||
28 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.00 | ||||||
29 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.03 | ||||||
30 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.43 | ||||||
31 | Zaher Salama | 2000 | Gnosjö Simsällskap | 37.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 36 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 36, 50m Fjärilsim P 15-16, Semifinaler |
0 år och äldre: Jesper Jonsson 25.98 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.19 | ||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 27.21 | ||||||
3 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 27.44 | ||||||
4 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 27.90 | ||||||
5 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.06 | ||||||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 28.30 | ||||||
7 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.36 | ||||||
8 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 28.75 | ||||||
9 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 28.90 | ||||||
10 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.85 | ||||||
11 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.00 | ||||||
12 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.16 | ||||||
13 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.49 | ||||||
14 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 30.51 | ||||||
15 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.56 | ||||||
16 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 36, 50m Fjärilsim P 15-16, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Jesper Jonsson 25.98 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 26.94 | ||||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 27.03 | ||||||
3 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 27.09 | ||||||
4 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 27.88 | ||||||
5 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 28.25 | ||||||
6 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.34 | ||||||
6 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 28.34 | ||||||
8 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 37 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 37, 50m Fjärilsim F 17oä, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Martina Granström 27.97 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.13 | ||||||
2 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.92 | ||||||
3 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 29.31 | ||||||
4 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.41 | ||||||
5 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 29.58 | ||||||
6 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 29.71 | ||||||
7 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.82 | ||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.12 | ||||||
9 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.18 | ||||||
10 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.38 | ||||||
11 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.68 | ||||||
12 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.75 | ||||||
13 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 31.67 | ||||||
14 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.22 | ||||||
15 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.32 | ||||||
16 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.66 | ||||||
17 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 32.90 | ||||||
18 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.04 | ||||||
19 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.12 | ||||||
20 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.30 | ||||||
21 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.46 | ||||||
22 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 33.52 | ||||||
23 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 33.91 | ||||||
24 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 34.64 | ||||||
25 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 34.75 | ||||||
26 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 34.98 | ||||||
27 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 37.10 | ||||||
28 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 37.42 | ||||||
29 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 42.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 37 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 37, 50m Fjärilsim F 17oä, Semifinaler |
0 år och äldre: Martina Granström 27.97 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.20 | ||||||
2 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.35 | ||||||
3 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.87 | ||||||
4 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.24 | ||||||
5 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.51 | ||||||
6 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 29.91 | ||||||
7 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.16 | ||||||
8 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.21 | ||||||
9 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.60 | ||||||
10 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.80 | ||||||
11 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.99 | ||||||
12 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 31.90 | ||||||
12 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.90 | ||||||
14 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.13 | ||||||
15 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.86 | ||||||
16 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 37, 50m Fjärilsim F 17oä, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Martina Granström 27.97 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 27.66 | 0-999 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.14 | ||||||
3 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.40 | ||||||
4 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.21 | ||||||
5 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.34 | ||||||
6 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.89 | ||||||
7 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.03 | ||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 38 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 38, 50m Fjärilsim P 17oä, Försök 0 år och äldre |
0 år och äldre: Henrik Lindau 24.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 25.80 | ||||||
2 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.92 | ||||||
3 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 26.21 | ||||||
4 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.29 | ||||||
5 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 26.64 | ||||||
6 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.72 | ||||||
7 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 26.82 | ||||||
8 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 26.91 | ||||||
9 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 27.19 | ||||||
10 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 27.68 | ||||||
11 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.73 | ||||||
12 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.26 | ||||||
13 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.00 | ||||||
14 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 29.02 | ||||||
15 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.37 | ||||||
16 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 30.32 | ||||||
17 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 30.46 | ||||||
18 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 31.03 | ||||||
19 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 31.12 | ||||||
20 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 31.32 | ||||||
21 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.47 | ||||||
22 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 33.77 | ||||||
23 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 34.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 38 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 38, 50m Fjärilsim P 17oä, Semifinaler |
0 år och äldre: Henrik Lindau 24.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.90 | ||||||
2 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.13 | ||||||
3 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 26.14 | ||||||
4 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 26.19 | ||||||
5 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.61 | ||||||
6 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 26.78 | ||||||
6 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 26.78 | ||||||
8 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 27.13 | ||||||
9 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.49 | ||||||
10 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 27.75 | ||||||
11 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.88 | ||||||
12 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 28.90 | ||||||
13 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 29.15 | ||||||
14 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 29.36 | ||||||
15 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 30.27 | ||||||
- | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 38, 50m Fjärilsim P 17oä, Finaler 0 år och äldre |
0 år och äldre: Henrik Lindau 24.51 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 25.50 | ||||||
2 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.63 | ||||||
3 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 25.71 | ||||||
4 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 25.79 | ||||||
5 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 25.88 | ||||||
6 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.24 | ||||||
7 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 26.48 | ||||||
8 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 26.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:06.40 2014-05-02 |
13 - 14 år: Wilma Johansson (2001) 1:01.96 2015-05-16 |
15 - 16 år: Nikki Brockmar (1999) 1:00.01 2015-05-16 |
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 57.06 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.38 | 1:06.89 | |||||
2 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.66 | 1:09.40 | |||||
3 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.23 | 1:10.20 | |||||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 33.75 | 1:10.93 | |||||
5 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.93 | 1:13.16 | |||||
6 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.81 | 1:13.68 | |||||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.78 | 1:15.06 | |||||
8 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.06 | 1:15.90 | |||||
9 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.39 | 1:19.31 | |||||
10 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 37.80 | 1:20.12 | |||||
11 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 40.11 | 1:23.52 | |||||
12 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.99 | 1:24.32 | |||||
13 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 38.53 | 1:24.37 | |||||
14 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 41.37 | 1:27.21 | |||||
15 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 44.27 | 1:29.71 | |||||
16 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 45.67 | 1:34.12 | |||||
17 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 46.86 | 1:34.41 | |||||
18 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 43.10 | 1:34.71 | |||||
19 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 44.86 | 1:35.66 | |||||
20 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 51.65 | 1:47.43 | |||||
- | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:06.40 2014-05-02 |
13 - 14 år: Wilma Johansson (2001) 1:01.96 2015-05-16 |
15 - 16 år: Nikki Brockmar (1999) 1:00.01 2015-05-16 |
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 57.06 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.36 | 1:01.30 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.66 | 1:02.43 | |||||
3 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.75 | 1:04.42 | |||||
4 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.55 | 1:04.72 | |||||
5 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.00 | 1:05.11 | |||||
6 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.87 | 1:05.26 | |||||
7 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 31.98 | 1:05.31 | |||||
8 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.61 | 1:05.80 | |||||
9 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.46 | 1:05.83 | |||||
10 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.73 | 1:05.85 | |||||
11 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.08 | 1:06.30 | |||||
12 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.33 | 1:06.61 | |||||
13 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.51 | 1:07.16 | |||||
14 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 32.88 | 1:07.38 | |||||
15 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 32.17 | 1:07.89 | |||||
16 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 32.70 | 1:08.10 | |||||
17 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.80 | 1:08.22 | |||||
18 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 33.05 | 1:08.48 | |||||
19 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.84 | 1:08.67 | |||||
20 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 33.19 | 1:09.09 | |||||
21 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.24 | 1:09.18 | |||||
22 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 33.77 | 1:10.09 | |||||
23 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 33.02 | 1:10.18 | |||||
24 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.55 | 1:10.33 | |||||
25 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 34.06 | 1:10.45 | |||||
26 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.03 | 1:10.85 | |||||
27 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 33.53 | 1:11.02 | |||||
28 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 34.31 | 1:12.10 | |||||
29 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.66 | 1:12.49 | |||||
30 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 34.79 | 1:12.76 | |||||
31 | Aoife Hjelm | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.34 | 1:13.14 | |||||
32 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.63 | 1:13.23 | |||||
33 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.49 | 1:13.78 | |||||
34 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.53 | 1:14.48 | |||||
35 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.83 | 1:14.99 | |||||
36 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 35.22 | 1:15.18 | |||||
37 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 35.17 | 1:15.32 | |||||
38 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.05 | 1:15.43 | |||||
39 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 36.38 | 1:15.57 | |||||
40 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.48 | 1:16.60 | |||||
41 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 36.55 | 1:16.66 | |||||
42 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 37.05 | 1:16.96 | |||||
43 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 37.01 | 1:17.53 | |||||
44 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.18 | 1:18.53 | |||||
45 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.68 | 1:19.06 | |||||
46 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 37.35 | 1:19.28 | |||||
47 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 36.75 | 1:19.64 | |||||
48 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.86 | 1:19.99 | |||||
49 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 38.13 | 1:20.65 | |||||
50 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.05 | 1:21.04 | |||||
51 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.50 | 1:24.25 | |||||
52 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 39.77 | 1:24.34 | |||||
53 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.20 | 1:25.22 | |||||
54 | Jonna Starkenberg | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 45.23 | 1:32.11 | |||||
- | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | DNS | ||||||
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:06.40 2014-05-02 |
13 - 14 år: Wilma Johansson (2001) 1:01.96 2015-05-16 |
15 - 16 år: Nikki Brockmar (1999) 1:00.01 2015-05-16 |
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 57.06 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.03 | 1:01.83 | |||||
2 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.59 | 1:03.08 | |||||
3 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 30.22 | 1:03.15 | |||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.64 | 1:03.20 | |||||
5 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.54 | 1:03.45 | |||||
6 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.82 | 1:03.47 | |||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 30.61 | 1:03.48 | |||||
8 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.73 | 1:03.49 | |||||
9 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 30.92 | 1:03.56 | |||||
10 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.61 | 1:04.08 | |||||
11 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.59 | 1:04.20 | |||||
12 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.08 | 1:04.66 | |||||
13 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.39 | 1:04.84 | |||||
14 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 31.04 | 1:05.00 | |||||
15 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.87 | 1:05.26 | |||||
16 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.88 | 1:05.59 | |||||
17 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.12 | 1:06.05 | |||||
18 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.43 | 1:06.19 | |||||
19 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.37 | 1:06.41 | |||||
20 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.43 | 1:06.57 | |||||
21 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 32.79 | 1:06.72 | |||||
22 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.91 | 1:07.57 | |||||
23 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 32.48 | 1:07.98 | |||||
23 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 32.40 | 1:07.98 | |||||
25 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.81 | 1:08.09 | |||||
26 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.10 | 1:08.11 | |||||
27 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.84 | 1:08.18 | |||||
28 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.94 | 1:08.46 | |||||
29 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.81 | 1:08.55 | |||||
30 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 32.13 | 1:08.81 | |||||
31 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.65 | 1:09.52 | |||||
32 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 33.50 | 1:09.98 | |||||
33 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.08 | 1:10.17 | |||||
34 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.57 | 1:10.18 | |||||
35 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.06 | 1:10.63 | |||||
36 | Astrid Mann | 2001 | Värnamo Simsällskap | 33.90 | 1:11.46 | |||||
37 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.74 | 1:11.65 | |||||
38 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.56 | 1:11.81 | |||||
39 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.55 | 1:11.99 | |||||
40 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.39 | 1:12.56 | |||||
41 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 35.67 | 1:13.49 | |||||
42 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.66 | 1:14.20 | |||||
43 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 35.14 | 1:14.47 | |||||
44 | Maja Hammarland | 2001 | Örebro Simallians | 36.00 | 1:15.87 | |||||
45 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 36.41 | 1:16.39 | |||||
46 | Tina Evertsson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 36.54 | 1:17.16 | |||||
47 | Rebecca Bramgren Abraham | 2001 | Värnamo Simsällskap | 41.95 | 1:32.57 | |||||
- | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Clara Rönnäng | 2001 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Linn Rosenius 1:06.40 2014-05-02 |
13 - 14 år: Wilma Johansson (2001) 1:01.96 2015-05-16 |
15 - 16 år: Nikki Brockmar (1999) 1:00.01 2015-05-16 |
17 år och äldre: Alma Thormalm (1996) 57.06 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.68 | 57.99 | |||||
2 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.78 | 58.79 | |||||
3 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.08 | 1:00.16 | |||||
4 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.21 | 1:00.71 | |||||
5 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.52 | 1:01.02 | |||||
6 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 29.49 | 1:01.22 | |||||
7 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 29.99 | 1:01.53 | |||||
8 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.73 | 1:01.67 | |||||
9 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.46 | 1:02.64 | |||||
10 | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.56 | 1:02.79 | |||||
11 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 30.94 | 1:05.27 | |||||
12 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 31.84 | 1:05.96 | |||||
13 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.04 | 1:06.30 | |||||
14 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 31.95 | 1:06.81 | |||||
15 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.26 | 1:06.83 | |||||
16 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.64 | 1:07.11 | |||||
17 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.03 | 1:08.40 | |||||
18 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 31.42 | 1:08.46 | |||||
19 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.57 | 1:08.81 | |||||
20 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.99 | 1:10.64 | |||||
21 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 34.07 | 1:12.33 | |||||
22 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 35.11 | 1:13.92 | |||||
23 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 35.78 | 1:13.98 | |||||
24 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 35.74 | 1:15.91 | |||||
- | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Erik Stensson 1:07.43 2014-05-02 |
13 - 14 år: Anton Steindl 59.40 2014-05-02 |
15 - 16 år: Filip Grimberg 53.39 2014-05-02 |
17 år och äldre: Daniel Forndal (1997) 51.51 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 33.02 | 1:08.40 | |||||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 33.14 | 1:09.54 | |||||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 33.43 | 1:11.29 | |||||
4 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.11 | 1:12.21 | |||||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.33 | 1:16.31 | |||||
6 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 39.34 | 1:22.35 | |||||
7 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 39.48 | 1:22.94 | |||||
8 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 39.46 | 1:27.11 | |||||
9 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.24 | 1:28.05 | |||||
10 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 44.89 | 1:31.44 | |||||
11 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.47 | 1:31.69 | |||||
12 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 44.81 | 1:34.80 | |||||
13 | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.81 | 1:35.91 | |||||
14 | Carl Thelin | 2004 | Värnamo Simsällskap | 45.16 | 1:40.60 | |||||
15 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 50.24 | 1:46.40 | |||||
16 | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 50.37 | 1:49.01 | |||||
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Erik Stensson 1:07.43 2014-05-02 |
13 - 14 år: Anton Steindl 59.40 2014-05-02 |
15 - 16 år: Filip Grimberg 53.39 2014-05-02 |
17 år och äldre: Daniel Forndal (1997) 51.51 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.53 | 59.47 | |||||
2 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 28.42 | 59.94 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 29.57 | 1:01.89 | |||||
4 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 30.10 | 1:02.20 | |||||
5 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 30.00 | 1:02.42 | |||||
6 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 30.41 | 1:03.66 | |||||
7 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 30.69 | 1:03.91 | |||||
8 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 30.05 | 1:04.27 | |||||
9 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 31.40 | 1:05.68 | |||||
10 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 31.27 | 1:05.92 | |||||
11 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.18 | 1:06.23 | |||||
12 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.92 | 1:06.57 | |||||
13 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 31.93 | 1:06.68 | |||||
14 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 32.76 | 1:08.32 | |||||
15 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.12 | 1:09.42 | |||||
16 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.37 | 1:09.58 | |||||
17 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.38 | 1:10.21 | |||||
18 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.60 | 1:10.76 | |||||
19 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 33.73 | 1:11.07 | |||||
20 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 33.77 | 1:11.19 | |||||
21 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.09 | 1:12.29 | |||||
22 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 35.23 | 1:12.58 | |||||
23 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 35.86 | 1:14.88 | |||||
24 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 37.01 | 1:16.42 | |||||
25 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.03 | 1:16.57 | |||||
26 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 37.30 | 1:18.96 | |||||
27 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 38.04 | 1:19.51 | |||||
28 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 38.20 | 1:19.86 | |||||
29 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.98 | 1:21.14 | |||||
30 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 39.04 | 1:22.09 | |||||
31 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 40.69 | 1:29.77 | |||||
- | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Erik Stensson 1:07.43 2014-05-02 |
13 - 14 år: Anton Steindl 59.40 2014-05-02 |
15 - 16 år: Filip Grimberg 53.39 2014-05-02 |
17 år och äldre: Daniel Forndal (1997) 51.51 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 26.69 | 54.93 | |||||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.27 | 55.64 | |||||
3 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.08 | 55.70 | |||||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.35 | 56.27 | |||||
5 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.13 | 59.50 | |||||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 28.24 | 59.74 | |||||
7 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 28.41 | 59.80 | |||||
8 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 29.01 | 1:00.08 | |||||
9 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.28 | 1:00.21 | |||||
10 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.60 | 1:00.37 | |||||
11 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 28.92 | 1:00.38 | |||||
12 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 29.37 | 1:00.45 | |||||
13 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.79 | 1:00.46 | |||||
14 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.23 | 1:00.71 | |||||
15 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.16 | 1:02.78 | |||||
16 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 30.79 | 1:03.68 | |||||
17 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.35 | 1:03.82 | |||||
18 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 30.65 | 1:04.12 | |||||
19 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 30.81 | 1:04.18 | |||||
20 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.52 | 1:04.24 | |||||
21 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.52 | 1:05.83 | |||||
22 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 31.66 | 1:05.93 | |||||
23 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 31.58 | 1:06.01 | |||||
24 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 31.73 | 1:06.45 | |||||
25 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 32.65 | 1:06.75 | |||||
26 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 32.50 | 1:07.33 | |||||
27 | Kevin Ekman | 2001 | Karlshamns Simklubb | 32.81 | 1:09.42 | |||||
28 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.53 | 1:09.99 | |||||
Gren 40, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Erik Stensson 1:07.43 2014-05-02 |
13 - 14 år: Anton Steindl 59.40 2014-05-02 |
15 - 16 år: Filip Grimberg 53.39 2014-05-02 |
17 år och äldre: Daniel Forndal (1997) 51.51 2015-05-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 25.24 | 53.07 | |||||
2 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 25.80 | 53.28 | |||||
3 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.17 | 53.59 | |||||
4 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 25.97 | 53.83 | |||||
5 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 26.72 | 55.18 | |||||
6 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 26.51 | 55.91 | |||||
7 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 27.37 | 56.30 | |||||
8 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 26.94 | 56.41 | |||||
9 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.11 | 57.55 | |||||
10 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 26.69 | 57.61 | |||||
11 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 27.90 | 58.09 | |||||
12 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 27.89 | 58.56 | |||||
13 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.71 | 58.90 | |||||
14 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.52 | 59.26 | |||||
15 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.41 | 59.28 | |||||
16 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.81 | 59.34 | |||||
17 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.22 | 59.62 | |||||
18 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 27.69 | 59.98 | |||||
19 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 29.01 | 1:00.23 | |||||
20 | Oskar Löfsved | 1999 | Växjö Simsällskap | 28.16 | 1:00.83 | |||||
21 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 29.52 | 1:01.32 | |||||
22 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 29.78 | 1:01.39 | |||||
23 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 29.77 | 1:03.66 | |||||
24 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.33 | 1:03.73 | |||||
25 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 30.57 | 1:07.11 | |||||
26 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 35.02 | 1:16.13 | |||||
- | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:09 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 41, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Nikita Kapron (2003) 1:14.99 2015-05-17 |
13 - 14 år: Lova Andersson 1:08.86 2014-05-02 |
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:08.04 2015-05-17 |
17 år och äldre: Johanna Pettersson (1996) 1:06.19 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.44 | 1:13.97 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.47 | 1:19.14 | |||||
3 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.02 | 1:22.07 | |||||
4 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.08 | 1:22.95 | |||||
5 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 42.17 | 1:26.77 | |||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.11 | 1:27.90 | |||||
7 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.89 | 1:28.71 | |||||
8 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 51.13 | 1:44.01 | |||||
9 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 54.70 | 1:49.93 | |||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Nikita Kapron (2003) 1:14.99 2015-05-17 |
13 - 14 år: Lova Andersson 1:08.86 2014-05-02 |
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:08.04 2015-05-17 |
17 år och äldre: Johanna Pettersson (1996) 1:06.19 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.06 | 1:09.45 | |||||
2 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.78 | 1:10.91 | |||||
3 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.79 | 1:11.81 | |||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.46 | 1:13.85 | |||||
5 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.10 | 1:14.18 | |||||
6 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 36.14 | 1:14.23 | |||||
7 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.98 | 1:14.26 | |||||
8 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.56 | 1:15.21 | |||||
9 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.70 | 1:15.51 | |||||
10 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 36.77 | 1:16.20 | |||||
11 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 37.21 | 1:16.42 | |||||
12 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.34 | 1:17.09 | |||||
13 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 38.67 | 1:17.87 | |||||
14 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.86 | 1:18.55 | |||||
15 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.81 | 1:19.05 | |||||
16 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 38.36 | 1:19.83 | |||||
17 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 38.08 | 1:20.33 | |||||
18 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 39.68 | 1:21.20 | |||||
19 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.90 | 1:21.47 | |||||
20 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 39.76 | 1:21.82 | |||||
21 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.89 | 1:22.28 | |||||
22 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.99 | 1:23.21 | |||||
23 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.56 | 1:23.32 | |||||
24 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 41.23 | 1:24.62 | |||||
25 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 39.91 | 1:24.81 | |||||
26 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 41.01 | 1:26.00 | |||||
27 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.68 | 1:26.24 | |||||
28 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.25 | 1:26.63 | |||||
29 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.29 | 1:27.19 | |||||
30 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 41.53 | 1:27.62 | |||||
31 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.53 | 1:28.39 | |||||
32 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.22 | 1:28.79 | |||||
33 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.56 | 1:31.19 | |||||
34 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 44.17 | 1:31.31 | |||||
35 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 45.90 | 1:33.08 | |||||
36 | Jonna Starkenberg | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 52.37 | 1:43.59 | |||||
- | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | DNS | ||||||
- | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Nikita Kapron (2003) 1:14.99 2015-05-17 |
13 - 14 år: Lova Andersson 1:08.86 2014-05-02 |
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:08.04 2015-05-17 |
17 år och äldre: Johanna Pettersson (1996) 1:06.19 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 34.16 | 1:09.64 | |||||
2 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 33.72 | 1:09.70 | |||||
3 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 33.35 | 1:09.84 | |||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 34.54 | 1:10.70 | |||||
5 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.42 | 1:11.06 | |||||
6 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.85 | 1:11.63 | |||||
7 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.79 | 1:11.81 | |||||
8 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.91 | 1:12.40 | |||||
9 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.04 | 1:12.68 | |||||
10 | Ida Lövgren | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.93 | 1:13.00 | |||||
11 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 35.80 | 1:13.27 | |||||
12 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 35.51 | 1:13.38 | |||||
13 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.07 | 1:13.44 | |||||
14 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.09 | 1:14.18 | |||||
15 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.40 | 1:14.88 | |||||
16 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.37 | 1:15.58 | |||||
17 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.68 | 1:15.60 | |||||
18 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.79 | 1:16.02 | |||||
19 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.28 | 1:16.31 | |||||
20 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.59 | 1:16.38 | |||||
21 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.75 | 1:16.72 | |||||
21 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.26 | 1:16.72 | |||||
23 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.47 | 1:17.25 | |||||
24 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 37.73 | 1:17.26 | |||||
25 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 37.33 | 1:17.40 | |||||
26 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.53 | 1:17.77 | |||||
27 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.44 | 1:18.26 | |||||
28 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 38.42 | 1:19.51 | |||||
29 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 38.76 | 1:20.34 | |||||
30 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 38.46 | 1:20.56 | |||||
31 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.42 | 1:20.69 | |||||
32 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.41 | 1:21.38 | |||||
33 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.93 | 1:21.94 | |||||
34 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.78 | 1:22.67 | |||||
35 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.42 | 1:23.07 | |||||
36 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 42.14 | 1:26.35 | |||||
37 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 42.61 | 1:28.07 | |||||
38 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 43.38 | 1:28.20 | |||||
39 | Maja Hammarland | 2001 | Örebro Simallians | 43.81 | 1:30.06 | |||||
- | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Nikita Kapron (2003) 1:14.99 2015-05-17 |
13 - 14 år: Lova Andersson 1:08.86 2014-05-02 |
15 - 16 år: Hanna Eriksson (1999) 1:08.04 2015-05-17 |
17 år och äldre: Johanna Pettersson (1996) 1:06.19 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.22 | 1:04.59 | 17-999 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.40 | 1:05.90 | |||||
3 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.72 | 1:07.72 | |||||
4 | Hanna Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 34.30 | 1:09.92 | |||||
5 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 33.94 | 1:09.93 | |||||
6 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.76 | 1:12.66 | |||||
7 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.64 | 1:14.13 | |||||
8 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 35.36 | 1:14.16 | |||||
9 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 36.25 | 1:15.44 | |||||
10 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.79 | 1:16.52 | |||||
11 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.36 | 1:18.00 | |||||
12 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 41.24 | 1:22.99 | |||||
13 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 41.40 | 1:24.89 | |||||
14 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 43.77 | 1:29.18 | |||||
- | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Stillman | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 42, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.58 2004-04-16 |
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:01.52 2006-04-16 |
15 - 16 år: Victor Johansson (1998) 1:56.61 2014-05-04 |
17 år och äldre: D Lepikov 1:51.54 1993-04-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 33.83 | 1:12.21 | 1:50.37 | 2:28.04 | |||
2 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 34.34 | 1:12.73 | 1:52.52 | 2:30.96 | |||
3 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.55 | 1:15.29 | 1:55.98 | 2:35.91 | |||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.71 | 1:18.32 | 1:59.12 | 2:37.18 | |||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.31 | 1:24.73 | 2:12.22 | 2:56.68 | |||
6 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.25 | 1:28.18 | 2:14.63 | 2:58.95 | |||
7 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.75 | 1:28.86 | 2:17.88 | 3:04.76 | |||
8 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 42.56 | 1:33.54 | 2:23.76 | 3:09.00 | |||
9 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 44.63 | 1:36.31 | 2:29.36 | 3:17.16 | |||
10 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 46.37 | 1:41.22 | 2:37.44 | 3:26.03 | |||
11 | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 47.31 | 1:42.15 | 2:38.84 | 3:30.28 | |||
12 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 51.51 | 1:52.81 | 3:47.78 | 3:47.78 | |||
- | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 42, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.58 2004-04-16 |
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:01.52 2006-04-16 |
15 - 16 år: Victor Johansson (1998) 1:56.61 2014-05-04 |
17 år och äldre: D Lepikov 1:51.54 1993-04-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.77 | 1:03.08 | 1:37.22 | 2:11.72 | |||
2 | Eldin Nukovic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 30.67 | 1:04.69 | 1:40.50 | 2:14.70 | |||
3 | Viktor Henrysson | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 31.77 | 1:06.45 | 1:41.75 | 2:16.17 | |||
4 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.83 | 1:03.82 | 1:40.69 | 2:17.03 | |||
5 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.40 | 1:06.78 | 1:42.88 | 2:17.91 | |||
6 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.05 | 1:05.10 | 1:42.22 | 2:18.12 | |||
7 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.39 | 1:08.53 | 1:46.10 | 2:22.42 | |||
8 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 32.72 | 1:08.75 | 1:46.46 | 2:24.32 | |||
9 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 33.03 | 1:09.78 | 1:47.86 | 2:24.46 | |||
10 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.91 | 1:10.47 | 1:48.66 | 2:25.61 | |||
11 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.93 | 1:10.16 | 1:48.65 | 2:26.85 | |||
12 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.40 | 1:10.15 | 1:49.28 | 2:27.93 | |||
13 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.35 | 1:11.70 | 1:51.13 | 2:28.25 | |||
14 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 33.75 | 1:11.50 | 1:51.02 | 2:29.56 | |||
15 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 34.05 | 1:11.80 | 1:51.34 | 2:29.94 | |||
16 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.14 | 1:11.04 | 1:51.47 | 2:30.89 | |||
17 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 33.56 | 1:12.51 | 1:55.49 | 2:36.23 | |||
17 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.88 | 1:14.40 | 1:57.10 | 2:36.23 | |||
19 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.43 | 1:15.28 | 1:58.90 | 2:39.68 | |||
20 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.66 | 1:15.85 | 1:58.62 | 2:40.17 | |||
21 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 38.57 | 1:22.05 | 2:04.42 | 2:42.19 | |||
22 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 39.29 | 1:22.06 | 2:04.11 | 2:43.81 | |||
23 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.77 | 1:21.04 | 2:05.02 | 2:45.97 | |||
24 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 38.72 | 1:21.90 | 2:06.33 | 2:46.41 | |||
25 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 38.94 | 1:22.87 | 2:06.84 | 2:48.29 | |||
26 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 39.20 | 1:21.82 | 2:07.23 | 2:50.41 | |||
27 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 42.03 | 1:29.79 | 2:17.82 | 3:01.40 | |||
28 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 42.91 | 1:33.77 | 2:28.09 | 3:18.90 | |||
- | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 42, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.58 2004-04-16 |
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:01.52 2006-04-16 |
15 - 16 år: Victor Johansson (1998) 1:56.61 2014-05-04 |
17 år och äldre: D Lepikov 1:51.54 1993-04-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.83 | 58.06 | 1:28.69 | 1:58.46 | |||
2 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.36 | 58.52 | 1:29.38 | 1:59.78 | |||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.47 | 58.55 | 1:29.65 | 1:59.89 | |||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.68 | 59.98 | 1:32.36 | 2:04.24 | |||
5 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 30.08 | 1:02.91 | 1:37.26 | 2:10.90 | |||
6 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.81 | 1:03.22 | 1:37.66 | 2:11.32 | |||
7 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.76 | 1:04.61 | 1:39.51 | 2:13.09 | |||
8 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.85 | 1:05.88 | 1:40.96 | 2:15.26 | |||
9 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 30.46 | 1:05.57 | 1:41.42 | 2:16.00 | |||
10 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.73 | 1:05.91 | 1:42.10 | 2:17.32 | |||
11 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.66 | 1:06.05 | 1:43.46 | 2:20.20 | |||
12 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.34 | 1:07.97 | 1:44.66 | 2:20.48 | |||
13 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.65 | 1:10.03 | 1:48.05 | 2:24.10 | |||
14 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 32.51 | 1:09.09 | 1:48.47 | 2:25.46 | |||
15 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 33.94 | 1:11.62 | 1:50.71 | 2:26.06 | |||
16 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 32.89 | 1:10.73 | 1:49.96 | 2:27.80 | |||
17 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 34.84 | 1:13.24 | 1:52.99 | 2:29.93 | |||
18 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 33.29 | 1:12.27 | 1:53.62 | 2:31.67 | |||
19 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 34.87 | 1:14.27 | 1:55.39 | 2:35.96 | |||
- | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | DNS | ||||||
- | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 42, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.58 2004-04-16 |
13 - 14 år: Linus Junefelt (1992) 2:01.52 2006-04-16 |
15 - 16 år: Victor Johansson (1998) 1:56.61 2014-05-04 |
17 år och äldre: D Lepikov 1:51.54 1993-04-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 27.56 | 57.41 | 1:27.08 | 1:55.62 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 27.51 | 57.00 | 1:26.58 | 1:56.13 | |||
3 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.26 | 59.28 | 1:30.28 | 1:58.70 | |||
4 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.54 | 1:02.02 | 1:34.89 | 2:05.67 | |||
5 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 29.17 | 1:00.73 | 1:33.21 | 2:05.84 | |||
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.44 | 1:01.55 | 1:34.85 | 2:06.46 | |||
7 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.10 | 1:01.97 | 1:34.71 | 2:07.28 | |||
8 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.02 | 1:00.72 | 1:34.68 | 2:08.35 | |||
9 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.82 | 1:02.59 | 1:36.17 | 2:10.01 | |||
10 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 30.18 | 1:04.14 | 1:39.48 | 2:15.37 | |||
11 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 31.10 | 1:06.17 | 1:42.90 | 2:19.54 | |||
12 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 31.71 | 1:07.14 | 1:44.68 | 2:21.01 | |||
13 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 32.57 | 1:12.03 | 1:55.55 | 2:38.89 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:22.97 2015-05-17 |
13 - 14 år: Josephine Kruse (2002) 1:17.85 2015-05-17 |
15 - 16 år: Klara Thormalm 1:14.46 2014-05-02 |
17 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 1:13.51 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.25 | 1:21.57 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.56 | 1:30.94 | |||||
3 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 43.92 | 1:31.81 | |||||
4 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 44.19 | 1:32.45 | |||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 45.36 | 1:33.75 | |||||
6 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 44.23 | 1:34.92 | |||||
7 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.61 | 1:34.95 | |||||
8 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.44 | 1:35.14 | |||||
9 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.45 | 1:35.47 | |||||
10 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 50.58 | 1:48.89 | |||||
11 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 50.84 | 1:50.08 | |||||
12 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 58.23 | 2:04.43 | |||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:22.97 2015-05-17 |
13 - 14 år: Josephine Kruse (2002) 1:17.85 2015-05-17 |
15 - 16 år: Klara Thormalm 1:14.46 2014-05-02 |
17 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 1:13.51 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.43 | 1:20.47 | |||||
2 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.63 | 1:21.84 | |||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.22 | 1:21.97 | |||||
4 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.70 | 1:23.36 | |||||
5 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.36 | 1:23.47 | |||||
6 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 39.88 | 1:23.50 | |||||
7 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.25 | 1:24.27 | |||||
8 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.34 | 1:24.28 | |||||
9 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.16 | 1:24.80 | |||||
10 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 40.10 | 1:25.99 | |||||
11 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 40.56 | 1:26.13 | |||||
12 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.15 | 1:26.76 | |||||
13 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 41.66 | 1:28.81 | |||||
14 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.49 | 1:30.14 | |||||
15 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 42.56 | 1:30.27 | |||||
16 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 43.62 | 1:31.05 | |||||
17 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 43.17 | 1:31.32 | |||||
18 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 43.53 | 1:33.19 | |||||
19 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 43.86 | 1:33.28 | |||||
20 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 43.71 | 1:33.42 | |||||
21 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 44.34 | 1:34.34 | |||||
22 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.93 | 1:34.77 | |||||
23 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 44.71 | 1:34.97 | |||||
24 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 45.09 | 1:36.30 | |||||
25 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.94 | 1:36.94 | |||||
26 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 47.04 | 1:39.17 | |||||
27 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 47.22 | 1:39.39 | |||||
28 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.49 | 1:40.36 | |||||
29 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.62 | 1:41.47 | |||||
30 | Jonna Starkenberg | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 48.73 | 1:41.50 | |||||
31 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 47.73 | 1:41.61 | |||||
32 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 48.16 | 1:42.45 | |||||
33 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 49.50 | 1:44.90 | |||||
34 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 48.13 | 1:46.86 | |||||
- | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:22.97 2015-05-17 |
13 - 14 år: Josephine Kruse (2002) 1:17.85 2015-05-17 |
15 - 16 år: Klara Thormalm 1:14.46 2014-05-02 |
17 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 1:13.51 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.37 | 1:15.41 | |||||
2 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 36.00 | 1:16.08 | |||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.75 | 1:17.75 | |||||
4 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 37.38 | 1:18.87 | |||||
5 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.77 | 1:20.25 | |||||
6 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 37.45 | 1:20.30 | |||||
7 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.74 | 1:20.62 | |||||
8 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 37.67 | 1:20.95 | |||||
9 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.35 | 1:21.68 | |||||
10 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.23 | 1:21.88 | |||||
11 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.98 | 1:22.05 | |||||
12 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.42 | 1:22.67 | |||||
13 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 39.80 | 1:23.56 | |||||
14 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.14 | 1:24.29 | |||||
15 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.23 | 1:24.30 | |||||
16 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 41.02 | 1:25.59 | |||||
17 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.75 | 1:25.93 | |||||
18 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.54 | 1:26.33 | |||||
19 | Clara Rönnäng | 2001 | Värnamo Simsällskap | 41.42 | 1:27.73 | |||||
20 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.37 | 1:27.95 | |||||
21 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 41.52 | 1:28.22 | |||||
22 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.10 | 1:30.24 | |||||
23 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 42.84 | 1:30.77 | |||||
24 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 43.74 | 1:30.96 | |||||
25 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.91 | 1:32.31 | |||||
26 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 44.61 | 1:33.25 | |||||
27 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 46.30 | 1:37.23 | |||||
28 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 49.35 | 1:43.33 | |||||
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Linn Suchomel (2003) 1:22.97 2015-05-17 |
13 - 14 år: Josephine Kruse (2002) 1:17.85 2015-05-17 |
15 - 16 år: Klara Thormalm 1:14.46 2014-05-02 |
17 år och äldre: Klara Thormalm (1998) 1:13.51 2015-05-17 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 35.43 | 1:14.09 | |||||
2 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 38.33 | 1:20.18 | |||||
3 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.74 | 1:22.89 | |||||
4 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 38.83 | 1:23.36 | |||||
5 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.83 | 1:23.89 | |||||
6 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 39.03 | 1:24.86 | |||||
7 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 40.04 | 1:25.08 | |||||
8 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 42.60 | 1:30.15 | |||||
9 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.32 | 1:31.19 | |||||
10 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 44.59 | 1:35.52 | |||||
11 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 46.76 | 1:40.45 | |||||
- | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Daniel Agestav 1:37.53 2014-05-02 |
13 - 14 år: Edvin Torlakovic (2001) 1:15.70 2015-05-17 |
15 - 16 år: Erik Ohlsén (2000) 1:15.25 2015-05-17 |
17 år och äldre: Kevin Thorvaldsson 1:07.20 2014-05-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.94 | 1:27.46 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 40.29 | 1:27.72 | |||||
3 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.36 | 1:32.67 | |||||
4 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.55 | 1:36.26 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||||
5 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 50.52 | 1:44.12 | |||||
6 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 50.91 | 1:47.86 | |||||
7 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 52.44 | 1:49.97 | |||||
8 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 50.92 | 1:50.45 | |||||
9 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 53.90 | 1:51.81 | |||||
10 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 54.25 | 1:52.64 | |||||
11 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 54.29 | 1:54.20 | |||||
- | Jakob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Liam Jonsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Daniel Agestav 1:37.53 2014-05-02 |
13 - 14 år: Edvin Torlakovic (2001) 1:15.70 2015-05-17 |
15 - 16 år: Erik Ohlsén (2000) 1:15.25 2015-05-17 |
17 år och äldre: Kevin Thorvaldsson 1:07.20 2014-05-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 34.09 | 1:12.30 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.90 | 1:15.65 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
3 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.34 | 1:20.62 | |||||
4 | Daniel Agestav | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.73 | 1:21.26 | |||||
5 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.80 | 1:23.08 | |||||
6 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 39.39 | 1:24.83 | |||||
7 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 39.53 | 1:25.86 | |||||
8 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.66 | 1:25.96 | |||||
9 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.80 | 1:28.30 | |||||
10 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.00 | 1:29.28 | |||||
11 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.64 | 1:30.75 | |||||
12 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.96 | 1:33.06 | |||||
13 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 45.66 | 1:37.34 | |||||
14 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 46.79 | 1:38.04 | |||||
15 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.29 | 1:38.06 | |||||
16 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 46.81 | 1:38.44 | |||||
17 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 49.01 | 1:42.49 | |||||
18 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 48.11 | 1:44.96 | |||||
19 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 51.95 | 1:52.55 | |||||
20 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 59.94 | 2:09.35 | |||||
- | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
12 år och yngre: Daniel Agestav 1:37.53 2014-05-02 |
13 - 14 år: Edvin Torlakovic (2001) 1:15.70 2015-05-17 |
15 - 16 år: Erik Ohlsén (2000) 1:15.25 2015-05-17 |
17 år och äldre: Kevin Thorvaldsson 1:07.20 2014-05-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.76 | 1:11.50 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 34.44 | 1:13.91 | |||||
3 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 35.51 | 1:15.01 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | ||||
4 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 34.95 | 1:15.20 | |||||
5 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.56 | 1:16.37 | |||||
6 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.09 | 1:18.62 | |||||
7 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.62 | 1:20.51 | |||||
8 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.08 | 1:22.00 | |||||
9 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.22 | 1:22.77 | |||||
10 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 39.21 | 1:22.96 | |||||
11 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 41.43 | 1:25.40 | |||||
12 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 41.19 | 1:27.14 | |||||
13 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 40.81 | 1:28.20 | |||||
14 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.75 | 1:30.13 | |||||
15 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 43.52 | 1:32.50 | |||||
16 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 42.77 | 1:32.98 | |||||
17 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 44.87 | 1:36.86 | |||||
- | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DNS | ||||||
- | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
12 år och yngre: Daniel Agestav 1:37.53 2014-05-02 |
13 - 14 år: Edvin Torlakovic (2001) 1:15.70 2015-05-17 |
15 - 16 år: Erik Ohlsén (2000) 1:15.25 2015-05-17 |
17 år och äldre: Kevin Thorvaldsson 1:07.20 2014-05-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.39 | 1:09.06 | |||||
2 | Albin Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.80 | 1:09.49 | |||||
3 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 32.29 | 1:10.30 | |||||
4 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.78 | 1:10.61 | |||||
5 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 32.71 | 1:11.13 | |||||
6 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 34.51 | 1:12.87 | |||||
7 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 33.68 | 1:13.31 | |||||
8 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 34.70 | 1:13.45 | |||||
9 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 34.89 | 1:15.09 | |||||
10 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.64 | 1:18.08 | |||||
11 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.66 | 1:20.85 | |||||
12 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 38.06 | 1:21.46 | |||||
13 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.58 | 1:22.46 | |||||
14 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.44 | 1:22.65 | |||||
15 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 39.40 | 1:25.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 15 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 501 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:58 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 501, 50m Frisim F 12oy Upp, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.27 | ||||||
2 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.06 | ||||||
3 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.38 | ||||||
4 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 34.49 | ||||||
5 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.58 | ||||||
6 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 34.82 | ||||||
7 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 36.36 | ||||||
8 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.46 | ||||||
9 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 37.56 | ||||||
10 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 37.87 | ||||||
11 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 38.27 | ||||||
12 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 40.23 | ||||||
13 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 40.26 | ||||||
14 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 40.52 | ||||||
15 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 43.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:58 |
Resultat Gren 503 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:21 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 503, 50m Frisim F 13-14 Upp, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 29.72 | ||||||
2 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.89 | ||||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.99 | ||||||
4 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 30.11 | ||||||
5 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 30.26 | ||||||
6 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.52 | ||||||
7 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 30.65 | ||||||
8 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.72 | ||||||
9 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 30.90 | ||||||
10 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 30.99 | ||||||
11 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 31.13 | ||||||
12 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 31.44 | ||||||
13 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 31.80 | ||||||
14 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 31.93 | ||||||
15 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.02 | ||||||
16 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.15 | ||||||
17 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 32.28 | ||||||
18 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 32.54 | ||||||
19 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.85 | ||||||
20 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 32.97 | ||||||
21 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 33.41 | ||||||
- | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:21 |
Resultat Gren 504 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 504, 50m Frisim P 13-14 Upp, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 27.98 | ||||||
2 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 28.84 | ||||||
3 | Anton Madsen | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 29.16 | ||||||
4 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 29.45 | ||||||
5 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 30.12 | ||||||
6 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.39 | ||||||
7 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.80 | ||||||
8 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.05 | ||||||
9 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.13 | ||||||
10 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.52 | ||||||
11 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 32.19 | ||||||
12 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.39 | ||||||
13 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.47 | ||||||
14 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 32.55 | ||||||
15 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.45 | ||||||
16 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 33.53 | ||||||
17 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 33.69 | ||||||
18 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.18 | ||||||
19 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 34.87 | ||||||
20 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 35.79 | ||||||
21 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 35.95 | ||||||
22 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 37.07 | ||||||
23 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 37.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:16 |
Resultat Gren 505 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:09 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 505, 50m Frisim F 15-16 Upp, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 28.77 | ||||||
2 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 28.85 | ||||||
3 | Lova Andersson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.14 | ||||||
4 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 29.49 | ||||||
5 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 29.73 | ||||||
6 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.76 | ||||||
6 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.76 | ||||||
8 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 29.79 | ||||||
9 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 29.82 | ||||||
10 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.90 | ||||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.94 | ||||||
12 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 30.19 | ||||||
13 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 30.21 | ||||||
14 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.36 | ||||||
15 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.59 | ||||||
16 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.61 | ||||||
17 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.66 | ||||||
18 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.87 | ||||||
19 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 30.90 | ||||||
20 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 30.97 | ||||||
21 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.99 | ||||||
22 | Agnes Arberg | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 31.18 | ||||||
23 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 31.27 | ||||||
24 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:09 |
Resultat Gren 506 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 506, 50m Frisim P 15-16 Upp, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 25.64 | ||||||
2 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 26.79 | ||||||
3 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 27.17 | ||||||
4 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 27.44 | ||||||
5 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.68 | ||||||
6 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 27.74 | ||||||
7 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.95 | ||||||
8 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 28.03 | ||||||
9 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 28.56 | ||||||
10 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 28.77 | ||||||
11 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 28.85 | ||||||
12 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 28.89 | ||||||
13 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 29.40 | ||||||
14 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 29.43 | ||||||
15 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 29.52 | ||||||
16 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 29.64 | ||||||
17 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.31 | ||||||
18 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 30.95 | ||||||
19 | Kevin Ekman | 2001 | Karlshamns Simklubb | 31.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:16 |
Resultat Gren 507 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 507, 50m Frisim F 17oä Upp, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 28.09 | ||||||
2 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.31 | ||||||
3 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.42 | ||||||
4 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.46 | ||||||
5 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 28.93 | ||||||
6 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 29.37 | ||||||
7 | Antonia Prior | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.51 | ||||||
8 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.83 | ||||||
9 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 29.88 | ||||||
10 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.95 | ||||||
11 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.16 | ||||||
12 | Wilma Rönnäng | 1998 | Värnamo Simsällskap | 30.26 | ||||||
13 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.38 | ||||||
14 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 30.72 | ||||||
15 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 30.78 | ||||||
16 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 30.97 | ||||||
17 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 31.04 | ||||||
18 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.19 | ||||||
19 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.26 | ||||||
20 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 31.54 | ||||||
21 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.50 | ||||||
22 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 32.81 | ||||||
23 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 33.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:16 |
Resultat Gren 508 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 508, 50m Frisim P 17oä Upp, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 25.59 | ||||||
2 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 25.96 | ||||||
3 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 26.31 | ||||||
3 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 26.31 | ||||||
5 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 26.45 | ||||||
6 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 26.64 | ||||||
7 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 26.85 | ||||||
8 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 26.94 | ||||||
9 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 26.99 | ||||||
10 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 27.29 | ||||||
11 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 27.35 | ||||||
12 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 27.42 | ||||||
13 | Sebastian Arnesson | 1996 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.69 | ||||||
14 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 28.00 | ||||||
15 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 28.32 | ||||||
16 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.63 | ||||||
17 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 33.20 | ||||||
- | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 13 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 19:22 |
Resultat Gren 511 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 511, 50m Ryggsim F 12oy Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.26 | ||||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.46 | ||||||
3 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.54 | ||||||
4 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.56 | ||||||
5 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 41.69 | ||||||
6 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 43.35 | ||||||
7 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 44.43 | ||||||
8 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 45.34 | ||||||
9 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 45.96 | ||||||
10 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 46.48 | ||||||
11 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 48.09 | ||||||
12 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 49.26 | ||||||
13 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 51.98 | ||||||
14 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 54.50 | ||||||
- | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 513 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 513, 50m Ryggsim F 13-14 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.57 | ||||||
2 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 34.76 | ||||||
3 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 35.17 | ||||||
4 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.76 | ||||||
5 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.78 | ||||||
6 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 35.83 | ||||||
7 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 35.88 | ||||||
8 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 36.07 | ||||||
9 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 36.51 | ||||||
10 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.69 | ||||||
11 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 36.98 | ||||||
12 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.68 | ||||||
13 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 37.74 | ||||||
14 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 38.05 | ||||||
15 | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.13 | ||||||
16 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.29 | ||||||
17 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 38.33 | ||||||
18 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 38.35 | ||||||
19 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.51 | ||||||
20 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 38.95 | ||||||
21 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.24 | ||||||
22 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 39.73 | ||||||
23 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 40.93 | ||||||
- | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 514 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 514, 50m Ryggsim P 13-14 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 36.34 | ||||||
2 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 36.82 | ||||||
3 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 37.12 | ||||||
4 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.26 | ||||||
5 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 37.61 | ||||||
6 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.78 | ||||||
7 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.09 | ||||||
8 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 38.15 | ||||||
9 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.47 | ||||||
10 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 40.07 | ||||||
11 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 40.45 | ||||||
12 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 40.51 | ||||||
13 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 41.20 | ||||||
14 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 41.32 | ||||||
15 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 41.36 | ||||||
16 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 43.05 | ||||||
17 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.20 | ||||||
18 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 43.50 | ||||||
19 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 45.37 | ||||||
20 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 46.91 | ||||||
21 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 48.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 515 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 515, 50m Ryggsim F 15-16 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.01 | ||||||
2 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.18 | ||||||
3 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.32 | ||||||
4 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.38 | ||||||
5 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 34.89 | ||||||
6 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.99 | ||||||
7 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.29 | ||||||
8 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.35 | ||||||
9 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.36 | ||||||
10 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.83 | ||||||
11 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.88 | ||||||
12 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.24 | ||||||
13 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 36.32 | ||||||
14 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.42 | ||||||
15 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.05 | ||||||
16 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.06 | ||||||
17 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.47 | ||||||
18 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.90 | ||||||
19 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.47 | ||||||
20 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.95 | ||||||
21 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 40.94 | ||||||
22 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 41.46 | ||||||
- | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 516 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 516, 50m Ryggsim P 15-16 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 32.13 | ||||||
2 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 32.51 | ||||||
3 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.61 | ||||||
4 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 33.34 | ||||||
5 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 33.77 | ||||||
6 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.92 | ||||||
7 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 34.03 | ||||||
8 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.17 | ||||||
9 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.50 | ||||||
10 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.68 | ||||||
11 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 35.27 | ||||||
12 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.68 | ||||||
13 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 36.42 | ||||||
14 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 36.99 | ||||||
15 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 37.42 | ||||||
16 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.39 | ||||||
17 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 40.90 | ||||||
18 | Zaher Salama | 2000 | Gnosjö Simsällskap | 41.45 | ||||||
- | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 517 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 517, 50m Ryggsim F 17oä Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 33.49 | ||||||
2 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.95 | ||||||
3 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.14 | ||||||
4 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.35 | ||||||
5 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.51 | ||||||
6 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 35.85 | ||||||
7 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.17 | ||||||
8 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 36.41 | ||||||
9 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 36.67 | ||||||
10 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 36.71 | ||||||
11 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 37.40 | ||||||
12 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 38.32 | ||||||
13 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 39.01 | ||||||
14 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 39.08 | ||||||
15 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 39.45 | ||||||
16 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 39.60 | ||||||
17 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 40.27 | ||||||
- | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 518 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 518, 50m Ryggsim P 17oä Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.68 | ||||||
2 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 31.02 | ||||||
3 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 31.33 | ||||||
4 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.63 | ||||||
5 | Pontus Staudinger | 1998 | Karlsborgs Simklubb | 32.27 | ||||||
6 | Oskar Löfsved | 1999 | Växjö Simsällskap | 32.64 | ||||||
7 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.23 | ||||||
8 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 34.57 | ||||||
9 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 34.60 | ||||||
10 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 34.95 | ||||||
11 | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | 35.63 | ||||||
12 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 37.91 | ||||||
- | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 523 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 523, 50m Bröstsim F 12oy Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.44 | ||||||
2 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.85 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 44.68 | ||||||
4 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.55 | ||||||
5 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 49.75 | ||||||
6 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 50.55 | ||||||
7 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 52.16 | ||||||
8 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 52.74 | ||||||
9 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 53.57 | ||||||
10 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 53.90 | ||||||
11 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 54.29 | ||||||
12 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 57.25 | ||||||
13 | Ebba Kemper | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 57.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 525 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 525, 50m Bröstsim F 13-14 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nelly Askengren Stråhle | 2003 | Simklubben Elfsborg | 38.95 | ||||||
2 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.14 | ||||||
3 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.42 | ||||||
4 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 40.00 | ||||||
5 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 40.34 | ||||||
6 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 40.48 | ||||||
7 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 40.60 | ||||||
8 | Lisa Flaa | 2002 | Nässjö SLS | 40.73 | ||||||
9 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 41.02 | ||||||
10 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 41.03 | ||||||
11 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.96 | ||||||
12 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 42.05 | ||||||
13 | Alva Steindl | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 42.75 | ||||||
14 | Cajsa Askengren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 43.05 | ||||||
15 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.52 | ||||||
16 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 44.29 | ||||||
17 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.70 | ||||||
18 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.59 | ||||||
19 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.70 | ||||||
20 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 50.97 | ||||||
21 | Ida Karlsson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 51.02 | ||||||
- | Klara Tallbäck | 2003 | Gnosjö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |
Resultat Gren 526 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:20 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 526, 50m Bröstsim P 13-14 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.74 | ||||||
2 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 38.51 | ||||||
3 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 41.29 | ||||||
4 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 42.46 | ||||||
5 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.74 | ||||||
6 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.75 | ||||||
7 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 42.86 | ||||||
8 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 43.03 | ||||||
9 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.72 | ||||||
10 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.91 | ||||||
11 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 45.96 | ||||||
12 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 46.72 | ||||||
13 | Kristoffer Grönhaug | 2002 | Åsundens Simsällskap | 48.43 | ||||||
14 | Philip Oscarsson | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 49.02 | ||||||
15 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 53.47 | ||||||
16 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 57.33 | ||||||
- | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:20 |
Resultat Gren 527 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 527, 50m Bröstsim F 15-16 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Maltesson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.08 | ||||||
2 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.11 | ||||||
3 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.29 | ||||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.44 | ||||||
5 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.77 | ||||||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.54 | ||||||
6 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 39.54 | ||||||
8 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 39.64 | ||||||
9 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 39.94 | ||||||
10 | Clara Rönnäng | 2001 | Värnamo Simsällskap | 40.16 | ||||||
11 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 40.27 | ||||||
12 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.46 | ||||||
13 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 41.46 | ||||||
14 | Astrid Mann | 2001 | Värnamo Simsällskap | 42.63 | ||||||
15 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 43.87 | ||||||
16 | Elin Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 44.47 | ||||||
17 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 44.56 | ||||||
18 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 44.68 | ||||||
19 | Tina Evertsson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.46 | ||||||
20 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 45.50 | ||||||
21 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.54 | ||||||
22 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 47.22 | ||||||
- | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 528 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 528, 50m Bröstsim P 15-16 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 36.66 | ||||||
2 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.72 | ||||||
3 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 37.21 | ||||||
4 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 38.65 | ||||||
5 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 39.00 | ||||||
6 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 39.27 | ||||||
7 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.54 | ||||||
8 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 39.69 | ||||||
9 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.73 | ||||||
10 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.39 | ||||||
11 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 41.70 | ||||||
12 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 42.25 | ||||||
13 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 42.58 | ||||||
14 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 43.82 | ||||||
15 | Kevin Ekman | 2001 | Karlshamns Simklubb | 45.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 529 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 529, 50m Bröstsim F 17oä Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Juneskog | 1998 | Västerviks Simsällskap | 37.82 | ||||||
2 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.60 | ||||||
3 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 39.00 | ||||||
4 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 39.55 | ||||||
5 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 39.66 | ||||||
6 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 39.94 | ||||||
7 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 40.06 | ||||||
8 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 40.09 | ||||||
9 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 41.19 | ||||||
10 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 41.56 | ||||||
11 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.74 | ||||||
12 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 43.67 | ||||||
13 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 44.19 | ||||||
14 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 49.44 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:28 |
Resultat Gren 530 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 530, 50m Bröstsim P 17oä Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 31.95 | ||||||
2 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 33.29 | ||||||
3 | Oskar Löfsved | 1999 | Växjö Simsällskap | 33.76 | ||||||
4 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 34.60 | ||||||
5 | Adam Albringer | 1999 | Simklubben Elfsborg | 34.76 | ||||||
6 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 35.63 | ||||||
7 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 36.00 | ||||||
8 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 36.25 | ||||||
9 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.35 | ||||||
10 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 37.26 | ||||||
11 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.93 | ||||||
12 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 37.98 | ||||||
13 | Filip Dahlqvist | 1997 | Simklubben Vänersborg | 48.64 | ||||||
- | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 531 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 531, 50m Fjärilsim F 12oy Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.00 | ||||||
2 | Elsa Berge Kleber | 2004 | Simklubben Elfsborg | 36.51 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.84 | ||||||
4 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.67 | ||||||
5 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.67 | ||||||
6 | Lisa Wretling | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 41.85 | ||||||
7 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 42.39 | ||||||
8 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 45.67 | ||||||
9 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 46.30 | ||||||
10 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 50.31 | ||||||
11 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 51.08 | ||||||
12 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 55.94 | ||||||
- | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 533 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:42 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 533, 50m Fjärilsim F 13-14 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 31.27 | ||||||
2 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.47 | ||||||
3 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 32.09 | ||||||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.10 | ||||||
5 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.30 | ||||||
6 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.67 | ||||||
7 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.76 | ||||||
8 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.03 | ||||||
9 | Emmie Davis | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 34.53 | ||||||
10 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.67 | ||||||
11 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.75 | ||||||
12 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 34.83 | ||||||
13 | Astrid Lilja | 2002 | Simklubben Elfsborg | 34.86 | ||||||
14 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 34.95 | ||||||
15 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 35.13 | ||||||
16 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.68 | ||||||
17 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 35.69 | ||||||
18 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.14 | ||||||
19 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 36.25 | ||||||
20 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 36.59 | ||||||
21 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 38.35 | ||||||
- | Linn Koivuluoma | 2003 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:42 |
Resultat Gren 534 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:46 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 534, 50m Fjärilsim P 13-14 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Löfsved | 2002 | Hvetlanda Simsällskap | 32.20 | ||||||
2 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 33.21 | ||||||
3 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 33.26 | ||||||
4 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 34.22 | ||||||
5 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.72 | ||||||
6 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 34.95 | ||||||
7 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.51 | ||||||
8 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.42 | ||||||
9 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 39.60 | ||||||
10 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 40.11 | ||||||
11 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.40 | ||||||
12 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 40.50 | ||||||
13 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 41.35 | ||||||
14 | Jonathan Thelin | 2003 | Värnamo Simsällskap | 42.41 | ||||||
- | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:46 |
Resultat Gren 535 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:51 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 535, 50m Fjärilsim F 15-16 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.32 | ||||||
2 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 31.44 | ||||||
3 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 31.81 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.20 | ||||||
5 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.47 | ||||||
6 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.68 | ||||||
7 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 33.04 | ||||||
8 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.25 | ||||||
9 | Julia Karamovic | 2001 | Simklubben Elfsborg | 33.32 | ||||||
10 | Emma Lundgren | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.75 | ||||||
11 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 33.83 | ||||||
12 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.87 | ||||||
13 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.10 | ||||||
14 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.11 | ||||||
15 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.44 | ||||||
16 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.69 | ||||||
17 | Mariam Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 36.17 | ||||||
18 | Matilda Mild | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 36.21 | ||||||
19 | Alicia Virgili | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.32 | ||||||
20 | Astrid Svedberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 37.74 | ||||||
21 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 38.33 | ||||||
- | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:51 |
Resultat Gren 536 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 536, 50m Fjärilsim P 15-16 Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 28.39 | ||||||
2 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 29.11 | ||||||
3 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.64 | ||||||
4 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.29 | ||||||
5 | Karol Kucharczyk | 2000 | Anderstorps Simsällskap | 30.30 | ||||||
6 | Anton Svensson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.51 | ||||||
7 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.03 | ||||||
8 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.25 | ||||||
9 | Jesper Jönsson | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.38 | ||||||
10 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 31.40 | ||||||
11 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 31.71 | ||||||
12 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 31.88 | ||||||
13 | Herman Johansson | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 32.26 | ||||||
14 | Victor Castenson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.53 | ||||||
15 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.67 | ||||||
16 | Anti Kähr | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 34.40 | ||||||
17 | Albert Madurel | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.49 | ||||||
18 | Sebastian Istiphan | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 34.54 | ||||||
19 | Filip Vukovic | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 34.72 | ||||||
20 | Thomas Babana | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 35.52 | ||||||
21 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Simklubben Elfsborg | 36.18 | ||||||
22 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 36.37 | ||||||
- | Zaher Salama | 2000 | Gnosjö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 537 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:55 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 537, 50m Fjärilsim F 17oä Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.78 | ||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.57 | ||||||
3 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.70 | ||||||
4 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.90 | ||||||
5 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Västerviks Simsällskap | 31.76 | ||||||
6 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 31.79 | ||||||
7 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.26 | ||||||
8 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.29 | ||||||
9 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 32.77 | ||||||
9 | Silke Meyer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.77 | ||||||
11 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.18 | ||||||
12 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 33.63 | ||||||
13 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.75 | ||||||
14 | Elvira Davidsson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 33.93 | ||||||
15 | Fanny Johansson | 1999 | Falköpings Simsällskap | 34.31 | ||||||
16 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 34.45 | ||||||
17 | Evelina Thollström | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 35.04 | ||||||
18 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 35.75 | ||||||
19 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 36.92 | ||||||
20 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 42.79 | ||||||
- | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:55 |
Resultat Gren 538 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 18:58 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 538, 50m Fjärilsim P 17oä Upp, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.48 | ||||||
2 | Markus Malm | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.75 | ||||||
3 | André Gradin | 1994 | Örebro Simallians | 27.41 | ||||||
4 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 27.83 | ||||||
5 | Dennis Finnström | 1995 | Örebro Simallians | 28.04 | ||||||
6 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.34 | ||||||
7 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 28.53 | ||||||
8 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 28.57 | ||||||
9 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 28.95 | ||||||
10 | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 29.24 | ||||||
11 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 29.64 | ||||||
12 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 30.02 | ||||||
13 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.53 | ||||||
14 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 31.02 | ||||||
15 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 31.28 | ||||||
16 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 32.80 | ||||||
- | Oscar Luong | 1999 | Gnosjö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 18:58 |
Resultat Gren 900 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 900, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sandra Svärd | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.00 | ||||||
2 | Elsa Swalander | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:25.54 | ||||||
3 | Meg Rimarcuk | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:27.35 | ||||||
4 | Claudia Jansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 1:27.55 | ||||||
- | Emma Gustafsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 901 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Rosenlundsbadet Sprint 2016 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 | |||
Tävlingsort | Jönköping | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Jönköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2016 |
Gren 901, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Claes Turesson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:19.79 | ||||||
2 | Albin Artursson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:27.88 | ||||||
3 | Christopher Humphreys | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 1:30.73 | ||||||
4 | Linus Bostig | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:58.24 | ||||||
- | Albin Bostig | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.06 | Utskriftsdatum | 14 maj 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |