2023-02-05   22:13:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Herning Open 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Resultat Lb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Herning Open 2016    Udskriftsdato  16 april 2016   
  Stvne by  Herning    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangr  Herning Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  15 april 2016         
 
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Klaudia W. Mogensen  2000    627  1:03.26        2:11.95   
  Silkeborg Svmmeklub  2:06.72                 
                     
Josefine Due Christensen  2001    618  1:04.26        2:12.58   
  Horsens Svmmeklub  2:12.74                 
                     
Maria Cleman Hatting  2001    607  1:05.17        2:13.42   
  Holstebro Svmme Club  2:15.71                 
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    604  1:04.85        2:13.65   
  Aalborg Svmmeklub  2:10.61                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    601  1:05.40        2:13.82   
  Aalborg Svmmeklub  2:15.61                 
                     
Dianna Au  2000    567  1:06.24        2:16.43   
  Silkeborg Svmmeklub  2:16.06                 
                     
Helena V. Ellling  2000    560  1:05.42        2:17.00   
  Silkeborg Svmmeklub  2:16.51                 
                     
Julie Gadgaard  2001    551  1:06.83        2:17.77  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svmmeklub  2:12.42                 
                     
Pernille Koch Sinding  2002    534  1:08.37        2:19.24   
  Herning Svmmeklub  2:16.73                 
                     
10  Nikoline sterberg  2000    527  1:06.57        2:19.85   
  Aarhus Swim  2:21.78                 
                     
11  Nicoline Bredahl  2000    524  1:08.45        2:20.10   
  Silkeborg Svmmeklub  2:14.96                 
                     
12  Mie Buch Nielsen  2001    520  1:07.98        2:20.47   
  Horsens Svmmeklub  2:20.91                 
                     
12  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    520  1:07.41        2:20.47   
  Horsens Svmmeklub  2:18.63                 
                     
14  Esther Fl  2001    515  1:07.78        2:20.92   
  Silkeborg Svmmeklub  2:19.14                 
                     
15  Sascha Lausten  2002    512  1:10.30        2:21.17   
  Herning Svmmeklub  2:22.83                 
                     
16  Signe Villumsen  2001    503  1:10.02        2:22.02   
  Aalborg Svmmeklub  2:22.78                 
                     
17  Frederikke Asfeldt  1999    502  1:09.73        2:22.13   
  Herning Svmmeklub  2:19.14                 
                     
18  Stefanie Brun Koch  2001    501  1:08.14        2:22.16   
  Aalborg Svmmeklub  2:20.08                 
                     
19  Mathilde Hvass Olesen  2001    495  1:07.36        2:22.79   
  Aarhus Swim  2:19.07                 
                     
20  Nicoline Pontoppidan  1998    492  1:09.38        2:23.09   
  Silkeborg Svmmeklub  2:12.66                 
                     
21  Maria Bredal Larsen  2002    479  1:09.50        2:24.33   
  Nyborg Svmmeklub  2:20.21                 
                     
22  Nanette Nikolajsen  2000    478  1:10.10        2:24.49   
  Esbjerg Svmmeklub  2:25.01                 
                     
23  Lrke Juul Nielsen  2000    474  1:09.89        2:24.82   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:23.04                 
                     
24  Nicoline Rosenkilde  1999    463  1:10.48        2:25.96   
  Horsens Svmmeklub  2:16.26                 
                     
25  Marie Kvorning Mikkelsen  2000    462  1:10.23        2:26.06   
  Vejle Svmmeklub Triton  2:22.60                 
                     
26  Signe Bach  2002    462  1:12.30        2:26.13   
  Herning Svmmeklub  2:27.46                 
                     
27  Christie Prhl  1998    449  1:11.20        2:27.47   
  Viborg Svmme Klub  2:22.85                 
                     
28  Christina Christensen  2000    445  1:11.28        2:27.91   
  Vejle Svmmeklub Triton  2:25.75                 
                     
29  Jannie Eickhardt  2001    442  1:11.12        2:28.24   
  Esbjerg Svmmeklub  2:27.61                 
                     
30  Victoria K. Jespersen  2001    437  1:11.55        2:28.88   
  Aarhus Swim  2:26.56                 
                     
31  Frederikke Kruse  2002    436  1:12.22        2:28.95   
  Herning Svmmeklub  2:23.66                 
                     
32  Helene Marie Andersen  2001    436  1:12.62        2:28.99   
  Viborg Svmme Klub  2:31.17                 
                     
33  Cecilie Tommerup Srensen  2001    423  1:11.89        2:30.47   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:20.85                 
                     
34  Laura Davidsen Nielsen  2000    421  1:13.13        2:30.69   
  Viborg Svmme Klub  2:25.81                 
                     
35  Betina K. Pedersen  1994    411  1:13.83        2:31.93   
  Viborg Svmme Klub  2:25.30                 
                     
36  Amalie Bach Nielsen  1999    410  1:11.84        2:32.04   
  Horsens Svmmeklub  2:21.76                 
                     
37  Signe Ilskov Pedersen  2001    406  1:11.29        2:32.47   
  Vejle Svmmeklub Triton  2:25.78                 
                     
38  Frederikke Suhnsen  2002    397  1:15.49        2:33.61   
  Herning Svmmeklub  2:31.23                 
                     
39  Amalie Skov  1999    395  1:11.91        2:33.87   
  Silkeborg Svmmeklub  2:26.70                 
                     
40  Sofie Bruun Boye  2001    392  1:14.84        2:34.27   
  Viborg Svmme Klub  2:32.88                 
                     
41  Alberte Schnieber Klausen  2002    386  1:14.76        2:35.04   
  Herning Svmmeklub  2:33.51                 
                     
42  Amalie Vilstrup  2002    383  1:13.85        2:35.49   
  Herning Svmmeklub  2:26.26                 
                     
43  Nikoline Fabrin Lund  2001    375  1:15.84        2:36.57   
  Horsens Svmmeklub  2:32.33                 
                     
44  Maja Fjord Kristensen  2002    316  1:20.55        2:45.71   
  Herning Svmmeklub  2:39.94                 
                     
45  Freja S. Falkenstrm  2004    218  1:29.57        3:07.48   
  Nyborg Svmmeklub  3:14.98                 
                     
Ida Marie Nielsen  1995              DNS   
  Viborg Svmme Klub  2:31.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.00  Udskriftsdato  16 april 2016 
Licens til Herning Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner