2021-12-06   16:17:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Holbæk Youth Festival 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Holbk Youth Festival    Udskriftsdato  06 maj 2016   
  Stvne by  Holbk    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangr  Holbk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  06 maj 2016         
 
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.26        1:10.84   
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.31        1:18.28   
Jonas Andersen  2001  Holbk Svmme Klub    37.35        1:18.59   
Silas Bjsen  2002  Holbk Svmme Klub    37.89        1:20.60   
Gorm Tholle  2001  Holbk Svmme Klub    39.33        1:25.15   
Johan Krohn Olsen  2001  Kge Svmmeklub    40.70        1:26.31   
Jacob Ellekr  2002  Holbk Svmme Klub    42.74        1:28.66   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    42.94        1:31.51   
                     
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nicolai Therkelsen  2003  A6    39.40        1:21.13   
Mikkel Hjelm  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    41.04        1:26.76   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Kge Svmmeklub    41.08        1:28.62   
Mathias Toft Nrskov  2003  Svmmeklubben Triton Ballerup    47.01        1:39.79   
Benjamin Hougaard  2003  Farum Svmmeklub    46.61        1:43.06   
Lars Reber Knudsen  2003  Farum Svmmeklub    50.76        1:47.75   
Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsr Sv & Livr. Klub    53.96        1:53.77   
Oliver Gadegaard  2003  Kge Svmmeklub    57.95        2:03.27   
                     
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6    42.27        1:29.34   
Oliver Schultz  2004  Kge Svmmeklub    45.81        1:34.50   
Aleksander Grn Skovgaard  2004  Roskilde Svmning    45.56        1:37.07   
Nicklas Plank  2004  A6    47.81        1:43.11   
Frederik Taubert Lgager  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    49.19        1:43.21   
Gorm Brandt Ebbesen  2004  Silkeborg Svmmeklub    55.17        1:54.14   
Philip H. Christensen  2004  Kge Svmmeklub    54.48        1:57.01   
Bertram Grn Brandelev  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    57.10        1:59.89   
Noah Vester Nielsen  2004  Korsr Sv & Livr. Klub    59.15        2:04.38   
10  Victor Enemark Cruse  2004  A6    1:01.41        2:12.71   
11  Asbjrn Topp Tholle  2004  Holbk Svmme Klub    1:00.90        2:13.15   
                     
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Tobias Lindhardt  2005  A6    49.71        1:45.76   
Jonatan Hagbarth Jrgense  2005  Roskilde Svmning    51.24        1:47.50   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    50.61        1:48.13   
Andreas Gaardsted  2005  Silkeborg Svmmeklub    51.91        1:50.69   
Tobias Eno Mortensen  2005  Farum Svmmeklub    57.06        2:02.52   
Andreas Jrgensen  2005  A6    57.27        2:04.42   
Jonas Monrad Kirk  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:00.44        2:05.68   
Lucas Emil Heinze  2005  Kge Svmmeklub    1:00.28        2:07.97   
Teodor Roed Schning  2005  Farum Svmmeklub    1:01.46        2:10.31   
Mikkel Bjerrum  2005  A6            DNS   
                     
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2016 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brndby    51.56        1:48.27   
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brndby    54.70        1:54.16   
Ditlev Queitsch  2006  Vest-Brndby    53.65        1:56.33   
Bertil Frbjerg Hellum  2007  Roskilde Svmning    56.58        2:00.93   
Marius Severin Haugland  2006  Farum Svmmeklub    58.82        2:03.39   
Mikkel Munkholm  2006  Holbk Svmme Klub    57.12        2:05.48   
Valdemar Granic  2006  Roskilde Svmning    59.64        2:05.73   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brndby    1:00.02        2:06.10   
Josef Shukri  2006  Vest-Brndby    1:01.61        2:08.50   
10  Noah Sanchez  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    59.96        2:11.15   
11  Carl Gustav Christensen  2007  Kge Svmmeklub    1:02.67        2:12.48   
12  Erik Rasmussen  2006  Vest-Brndby    1:04.40        2:14.87   
13  Theis Wolfram  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:03.80        2:18.03   
14  Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brndby    1:06.24        2:22.23   
15  Emanuele Holm Ciampi  2006  Farum Svmmeklub    1:08.41        2:23.30   
16  Mikkel Krohn Olsen  2006  Kge Svmmeklub    1:08.04        2:24.15   
17  Jacob Uldall-Jessen  2007  A6    1:10.67        2:28.44   
18  Joachim Poulsen  2006  Kge Svmmeklub    1:09.52        2:28.99   
19  Casper Gervin Jrgensen  2007  A6    1:10.63        2:31.84   
Mathias Drygaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.03  Udskriftsdato  06 maj 2016 
Licens til Holbk Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner