Results for Holbæk Youth Festival 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag Indl
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival | Udskriftsdato | 07 maj 2016 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Holbæk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2016 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.70 | 1:04.23 | |||||
2 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.14 | 1:05.47 | |||||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.07 | 1:07.50 | |||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.50 | 1:07.71 | |||||
5 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 33.29 | 1:09.43 | |||||
6 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 33.68 | 1:10.63 | |||||
7 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.41 | 1:11.36 | |||||
8 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.40 | 1:12.82 | |||||
9 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.91 | 1:13.07 | |||||
10 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.71 | 1:13.90 | |||||
11 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.01 | 1:14.43 | |||||
12 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.51 | 1:16.20 | |||||
13 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.95 | 1:16.99 | |||||
14 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.49 | 1:17.01 | |||||
15 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.60 | 1:18.72 | |||||
16 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.93 | 1:18.94 | |||||
17 | Mads Lind | 2002 | A6 | 36.68 | 1:19.13 | |||||
18 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 37.50 | 1:19.96 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | 1:14.54 | |||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 35.34 | 1:15.12 | |||||
3 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.88 | 1:15.88 | |||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.35 | 1:16.58 | |||||
5 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.84 | 1:19.47 | |||||
6 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.68 | 1:25.02 | |||||
7 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 39.23 | 1:25.32 | |||||
8 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.50 | 1:27.88 | |||||
9 | Viktor Nørrevang | 2003 | Odder IGF | 42.87 | 1:31.09 | |||||
10 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 43.11 | 1:33.92 | |||||
11 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 45.62 | 1:35.15 | |||||
12 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.35 | 1:37.54 | |||||
13 | Noah Johanning | 2003 | Albertslund IF | 45.51 | 1:38.09 | |||||
14 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.18 | 1:41.82 | |||||
15 | Jeppe Bengtsén | 2003 | Køge Svømmeklub | 49.83 | 1:42.78 | |||||
16 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:46.72 | ||||||
- | Benjamin Hougaard | 2003 | Farum Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | ESB v. 75 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.56 | 1:21.40 | |||||
2 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.17 | 1:21.59 | |||||
3 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 40.05 | 1:22.95 | |||||
4 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder IGF | 42.57 | 1:27.38 | |||||
5 | Tobias Nielsen | 2004 | Odder IGF | 41.20 | 1:27.86 | |||||
6 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 41.71 | 1:27.96 | |||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 42.76 | 1:29.09 | |||||
8 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 41.31 | 1:29.49 | |||||
9 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.75 | 1:30.43 | |||||
10 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.86 | 1:32.00 | |||||
11 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.52 | 1:35.06 | |||||
12 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 43.52 | 1:38.74 | |||||
13 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 47.48 | 1:39.10 | |||||
14 | Gorm Brandt Ebbesen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 49.01 | 1:39.19 | |||||
15 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 46.64 | 1:40.50 | |||||
16 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:44.32 | ||||||
17 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 51.85 | 1:46.89 | |||||
18 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 46.33 | 1:47.25 | |||||
19 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 49.46 | 1:48.82 | |||||
20 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 48.56 | 1:51.08 | |||||
21 | Victor Enemark Cruse | 2004 | A6 | 57.36 | 1:56.71 | |||||
- | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder IGF | 38.14 | 1:23.04 | |||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 40.76 | 1:26.64 | |||||
3 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 43.17 | 1:31.06 | |||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 42.38 | 1:31.52 | |||||
5 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 45.01 | 1:36.19 | |||||
6 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 48.30 | 1:37.24 | |||||
7 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 45.52 | 1:37.41 | |||||
8 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.55 | 1:37.88 | |||||
9 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 46.95 | 1:38.44 | |||||
10 | Tobias Lindhardt | 2005 | A6 | 45.62 | 1:38.68 | |||||
11 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 51.24 | 1:45.18 | |||||
12 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:45.79 | ||||||
13 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 54.13 | 1:49.30 | |||||
14 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 54.82 | 1:51.59 | |||||
15 | Andreas Jørgensen | 2005 | A6 | 56.98 | 1:51.65 | |||||
- | Jonas Monrad Kirk | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Mikkel Bjerrum | 2005 | A6 | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | A6 | 38.98 | 1:24.01 | |||||
2 | Nicolai Christensen | 2006 | A6 | 44.28 | 1:40.96 | |||||
3 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 43.71 | 1:40.98 | |||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 46.20 | 1:41.53 | |||||
5 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | Roskilde Svømning | 49.10 | 1:44.85 | |||||
6 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 50.52 | 1:45.39 | |||||
7 | Frederik Kepp Z. Jensen | 2007 | A6 | 50.47 | 1:45.79 | |||||
8 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 51.45 | 1:49.04 | |||||
9 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 55.27 | 1:51.27 | |||||
10 | Albert Palmus | 2007 | A6 | 52.63 | 1:52.41 | |||||
11 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 54.62 | 1:55.90 | |||||
12 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:57.93 | ||||||
13 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 55.06 | 1:59.46 | |||||
14 | Theis Wolfram | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.89 | 2:05.26 | |||||
15 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | A6 | 55.97 | 2:05.46 | |||||
16 | Casper Gervin Jørgensen | 2007 | A6 | 2:09.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 07 maj 2016 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |