Resultater for Dronning Dorothea Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2016 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 152 | 38.82 | 1:30.63 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:25.84 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 513 | 28.63 | 1:00.48 | |||||
Kolding | 59.26 | |||||||||
2 | Kasper Jørgensen | 2000 | 499 | 29.00 | 1:01.06 | |||||
Kolding | 1:01.33 | |||||||||
3 | Rasmus Hald | 2001 | 488 | 29.22 | 1:01.49 | |||||
Kolding | 1:01.04 | |||||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | 368 | 31.38 | 1:07.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.94 | |||||||||
5 | Magnus Havemann | 2000 | 348 | 30.77 | 1:08.81 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:06.46 | |||||||||
6 | Jannick Hagensen | 2001 | 346 | 31.22 | 1:08.97 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:16.80 | |||||||||
7 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 306 | 32.75 | 1:11.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.04 | |||||||||
8 | Jakob Lund | 2001 | 286 | 34.09 | 1:13.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:28.38 | |||||||||
9 | Christopher Kristiansen | 2000 | 284 | 33.53 | 1:13.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.18 | |||||||||
10 | Amin Nedergaard | 2001 | 228 | 36.78 | 1:19.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | 378 | 31.33 | 1:06.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.26 | |||||||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 335 | 32.54 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.67 | |||||||||
3 | Daniel Gallacher | 2002 | 332 | 31.89 | 1:09.90 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.32 | |||||||||
4 | William Svarer | 2002 | 328 | 32.21 | 1:10.20 | |||||
Kolding | 1:10.55 | |||||||||
5 | Joshua Dannevang | 2002 | 317 | 33.16 | 1:11.02 | |||||
Kolding | 1:11.30 | |||||||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 301 | 33.25 | 1:12.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.38 | |||||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 289 | 33.93 | 1:13.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.07 | |||||||||
8 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 285 | 35.82 | 1:13.56 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.07 | |||||||||
9 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 278 | 33.16 | 1:14.14 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.74 | |||||||||
10 | Simon Bergendorff | 2002 | 252 | 35.03 | 1:16.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.00 | |||||||||
11 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 186 | 38.07 | 1:24.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.00 | |||||||||
12 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 158 | 41.31 | 1:29.53 | |||||
Kolding | 1:35.15 | |||||||||
13 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 150 | 41.40 | 1:31.05 | |||||
Kolding | 1:37.87 | |||||||||
14 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 142 | 41.46 | 1:32.77 | |||||
Kolding | 1:41.68 | |||||||||
15 | Niels Døssing | 2003 | 129 | 43.58 | 1:35.84 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:38.39 | |||||||||
16 | Simon Sandal | 2003 | 105 | 46.40 | 1:42.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 96 | 45.98 | 1:45.47 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:51.78 | |||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | 2:05.91 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 284 | 35.33 | 1:13.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.33 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 232 | 35.84 | 1:18.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.01 | |||||||||
3 | Mads Iversen | 2004 | 213 | 38.11 | 1:21.10 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:25.41 | |||||||||
4 | Frederik Kjølby | 2004 | 132 | 43.68 | 1:35.05 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 108 | 45.74 | 1:41.61 | |||||
Kolding | 2:03.26 | |||||||||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | 102 | 46.28 | 1:43.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:46.96 | |||||||||
7 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | 76 | 51.09 | 1:54.19 | |||||
Kolding | ||||||||||
- | Oliver Winther | 2004 | DSQ | asynk benspark v40 | ||||||
Delta Svøm | 2:27.58 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 111 | 45.03 | 1:40.67 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 55 | 58.74 | 2:06.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Casper Batz | 2006 | 50 | 58.70 | 2:11.05 | |||||
Kolding | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 10:06 |