Results for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Alm. Brand Bank Cup |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 maj 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
568 |
34.29 |
1:13.79 |
1:56.93 |
|
2:32.26 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liva Palmund |
2002 |
|
543 |
33.09 |
1:12.87 |
1:58.79 |
|
2:34.54 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
523 |
33.18 |
1:16.80 |
1:59.29 |
|
2:36.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
509 |
32.76 |
1:18.30 |
2:05.36 |
|
2:37.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
504 |
33.04 |
1:16.89 |
2:02.39 |
|
2:38.49 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
481 |
34.43 |
1:16.81 |
2:04.26 |
|
2:40.96 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
440 |
35.55 |
1:17.67 |
2:08.71 |
|
2:45.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
431 |
37.92 |
1:20.93 |
2:09.40 |
|
2:46.96 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
430 |
34.09 |
1:18.37 |
2:10.79 |
|
2:47.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
424 |
40.78 |
1:23.42 |
2:11.04 |
|
2:47.83 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
401 |
37.03 |
1:23.04 |
2:11.81 |
|
2:50.95 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svøm på ryg v 100m |
|
Roskilde Svømning |
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
504 |
34.90 |
1:17.34 |
2:04.26 |
|
2:38.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
487 |
34.60 |
1:17.74 |
2:04.18 |
|
2:40.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
437 |
38.10 |
1:20.89 |
2:09.98 |
|
2:46.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
435 |
34.62 |
1:17.95 |
2:08.34 |
|
2:46.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie K Rose |
2003 |
|
416 |
38.73 |
1:26.65 |
2:11.11 |
|
2:48.91 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
415 |
37.76 |
1:22.42 |
2:12.71 |
|
2:49.04 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Naja Thomsen |
2003 |
|
413 |
38.39 |
1:23.82 |
2:12.05 |
|
2:49.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
403 |
36.75 |
1:23.53 |
2:10.93 |
|
2:50.72 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
403 |
36.60 |
1:22.29 |
2:10.47 |
|
2:50.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Schou |
2003 |
|
397 |
38.02 |
1:24.21 |
2:13.36 |
|
2:51.59 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
383 |
36.48 |
1:21.19 |
2:17.58 |
|
2:53.57 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
279 |
41.15 |
1:32.03 |
2:31.72 |
|
3:12.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2016 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
|
379 |
37.34 |
1:22.79 |
2:12.80 |
|
2:54.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
373 |
37.94 |
1:24.47 |
2:14.69 |
|
2:55.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
|
336 |
40.23 |
1:25.65 |
2:24.24 |
|
3:01.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
333 |
40.79 |
1:27.17 |
2:21.77 |
|
3:01.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camille Nørby |
2004 |
|
316 |
40.96 |
1:32.62 |
2:22.36 |
|
3:05.09 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
|
284 |
42.92 |
1:33.42 |
2:29.61 |
|
3:11.77 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
22 maj 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|