2021-12-01   02:30:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Rosenlundsbadet Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Rosenlundsbadet Sprint 2017    Utskriftsdatum  28 april 2017   
  Tvlingsort  Jnkping    Utskriftstid  18:35   
  Arrangr  Jnkpings Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  28 april 2017         
 
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre 
12 r och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 r: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 r: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 r och ldre: N Kraus 2:05.42 2003-05-17 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Molly Lund  2005  Skvde Simsllskap    33.87  1:12.02  1:49.20    2:24.90   
Alba Arberg  2005  Jnkpings Simsllskap    36.01  1:15.28  1:53.91    2:32.82   
Hilma Ihreborn  2005  Vrnamo Simsllskap    36.21  1:17.16  1:59.97    2:40.70   
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsllskap    35.92  1:17.27  2:00.15    2:41.30   
Thilda Hll  2005  Simklubben Elfsborg    36.12  1:18.74  2:01.99    2:43.62   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    35.89  1:17.28  2:00.50    2:43.79   
Ebba Jukic  2005  Skvde Simsllskap    36.86  1:19.25  2:02.38    2:44.88   
Agnes Holmblad  2006  Simklubben Elfsborg    37.33  1:20.89  2:04.85    2:46.70   
Nina Mirkhan  2006  Vrnamo Simsllskap    37.71  1:21.41  2:05.45    2:47.32   
10  Elsa Sjstrm  2006  Simklubben Elfsborg    37.64  1:22.21  2:07.52    2:48.17   
11  Ida Jonsson  2005  Jnkpings Simsllskap    39.09  1:25.36  2:12.35    2:56.52   
12  Tilda Andersson  2006  Jnkpings Simsllskap    41.37  1:29.12  2:15.58    2:58.63   
13  Mara Nichitelea  2006  Vrnamo Simsllskap    40.27  1:26.82  2:14.26    2:58.76   
14  Ella Stensson  2005  Vrnamo Simsllskap    41.02  1:28.47  2:16.36    3:01.02   
15  Josefina Nsn  2005  rebro Simallians    41.77  1:29.25  2:18.19    3:02.90   
16  Elin Engqvist  2005  Jnkpings Simsllskap    42.51  1:30.69  2:18.93    3:03.54   
17  Emmy Fjeld  2006  Simklubben Elfsborg    41.81  1:30.78  2:18.41    3:03.57   
18  Emelie Jansson  2006  Vrnamo Simsllskap    39.64  1:27.67  2:18.05    3:05.76   
19  Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    43.01  1:31.28  2:20.63    3:06.98   
20  Wilma berg  2005  rebro Simallians    42.47  1:31.14  2:23.44    3:13.63   
21  Erika Svennberg  2005  rebro Simallians    47.75  1:43.81  2:41.31    3:36.87   
22  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    51.97  1:54.67  2:41.31    4:01.55   
Alma Cosic  2006  Jnkpings Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
12 r och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 r: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 r: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 r och ldre: N Kraus 2:05.42 2003-05-17 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Annie Hegmegi  2003  Jnkpings Simsllskap    31.21  1:04.91  1:39.51    2:13.93   
Linn Suchomel  2003  Skvde Simsllskap    33.09  1:09.28  1:45.44    2:20.00   
Sofia Henningsson  2004  Skvde Simsllskap    32.99  1:09.20  1:45.69    2:20.04   
Trine Forss  2003  Skvde Simsllskap    32.53  1:08.40  1:45.36    2:21.05   
Wilma Svensson  2004  Jnkpings Simsllskap    33.23  1:09.51  1:46.67    2:21.62   
Sofia stedt  2003  Simklubben Elfsborg    32.32  1:08.87  1:46.35    2:22.70   
Tilda Tellfjord  2003  Jnkpings Simsllskap    33.37  1:10.18  1:47.42    2:23.63   
Nellie Myrlander  2003  Nssj SLS    33.27  1:10.88  1:48.66    2:24.58   
Ida Kristiansson  2004  Skvde Simsllskap    34.23  1:11.33  1:48.62    2:25.12   
10  Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap    32.22  1:09.71  1:50.30    2:29.94   
11  Nora Rog  2004  Jnkpings Simsllskap    35.22  1:14.36  1:53.78    2:30.76   
12  Hanna Mirkhan  2003  Vrnamo Simsllskap    34.17  1:12.33  1:52.02    2:30.80   
13  Maja Olofsson  2004  Osby Simsllskap    34.77  1:14.30  1:54.52    2:31.88   
14  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.26  1:14.28  1:54.34    2:33.73   
15  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsllskap    36.27  1:15.07  1:55.33    2:33.93   
16  Thea Jansson  2003  Nssj SLS    35.25  1:14.10  1:54.43    2:34.58   
17  Ellen Roslund  2003  Karlsborgs Simklubb    34.06  1:13.74  1:55.09    2:35.77   
18  Natalie Stjrns  2003  Jnkpings Simsllskap    37.87  1:18.28  1:58.50    2:37.70   
19  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970    35.23  1:15.08  1:57.06    2:38.19   
20  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    36.34  1:16.82  1:59.45    2:39.90   
21  Jennifer Jingmark  2003  Vrnamo Simsllskap    36.49  1:17.79  1:59.88    2:41.29   
22  Felicia Tubbin  2003  Jnkpings Simsllskap    37.55  1:18.79  2:00.30    2:41.62   
23  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsllskap    36.59  1:18.44  2:00.65    2:41.77   
24  Stella Verner  2003  Eskilstuna Simklubb    36.65  1:17.16  1:59.98    2:42.24   
25  Engla Lfstrm  2003  Ronneby Simsllskap    36.72  1:19.64  2:04.78    2:46.71   
26  Siri Blter  2004  Vrnamo Simsllskap    35.52  1:17.86  2:04.30    2:48.05   
27  Sigrid Lundstrm  2003  Karlshamns Simklubb    35.40  1:17.56  2:03.98    2:49.37   
28  Ella kesson  2003  Jnkpings Simsllskap    37.88  1:22.31  2:06.96    2:49.54   
29  Filippa Sjholm Sundstrm  2003  rebro Simallians    38.07  1:22.24  2:06.98    2:49.93   
30  Ida Hammarland  2004  rebro Simallians    36.25  1:19.26  2:06.39    2:50.07   
31  Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb    39.27  1:24.47  2:09.37    2:50.92   
32  Granaz Harandi  2004  rebro Simallians    36.32  1:21.01  2:06.24    2:51.29   
33  Tilda Rosenqvist  2003  Skvde Simsllskap    36.44  1:18.93  2:05.57    2:51.32   
34  Malin Flaa  2004  Nssj SLS    39.23  1:23.21  2:08.77    2:51.61   
35  Nathalie Rahm  2004  Nssj SLS    37.81  1:23.50  2:11.00    2:54.89   
36  Smilla Holgersson Eliasson  2003  rebro Simallians    39.75  1:24.96  2:11.30    2:55.79   
37  Cajsa Hulusj  2004  Jnkpings Simsllskap    39.16  1:24.66  2:10.37    2:56.69   
38  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    39.61  1:25.37  2:12.64    2:57.30   
39  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    40.49  1:26.68  2:13.63    2:57.71   
40  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap    40.15  1:25.93  2:14.03    2:59.57   
41  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    40.81  1:29.39  2:18.71    3:05.16   
42  Linnea Andersson  2004  rebro Simallians    42.30  1:29.82  2:20.20    3:09.15   
Lowa Appelberg  2003  Nssj SLS            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
12 r och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 r: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 r: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 r och ldre: N Kraus 2:05.42 2003-05-17 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Skvde Simsllskap    30.02  1:02.96  1:36.42    2:09.61   
Tuva Rosebrink  2001  Skvde Simsllskap    31.19  1:05.19  1:39.94    2:14.14   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsllskap    31.36  1:05.43  1:40.87    2:15.20   
Ida Lvgren  2001  Skvde Simsllskap    31.62  1:05.70  1:41.53    2:16.55   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    31.85  1:06.02  1:41.62    2:16.56   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsllskap    31.54  1:06.24  1:42.40    2:17.16   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    32.61  1:08.71  1:45.93    2:21.77   
Agnes Arberg  2001  Jnkpings Simsllskap    33.35  1:09.30  1:46.56    2:21.95   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    33.18  1:09.37  1:45.58    2:22.16   
10  Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    33.65  1:09.54  1:46.52    2:22.86   
11  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    32.78  1:09.74  1:48.10    2:24.43   
12  Matilda Brink  2001  Jnkpings Simsllskap    33.45  1:10.14  1:47.56    2:24.58   
13  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    31.30  1:07.58  1:46.02    2:24.98   
14  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    33.71  1:10.97  1:48.18    2:25.00   
15  Tilda Nilsson  2001  Uddevalla Sim    33.62  1:11.36  1:48.93    2:26.15   
16  Josefine hlund  2002  rebro Simallians    33.55  1:12.54  1:51.79    2:28.16   
17  Alicia Nestorin  2002  Uddevalla Sim    34.74  1:13.59  1:52.64    2:28.59   
18  Agnes Cato  2001  Osby Simsllskap    32.79  1:10.86  1:51.00    2:29.34   
19  Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    34.44  1:12.45  1:51.46    2:29.98   
20  Salma Gabot  2001  rebro Simallians    34.00  1:12.83  1:52.40    2:30.81   
21  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.81  1:13.99  1:53.28    2:31.43   
22  Matilda Thorsn  2001  Eskilstuna Simklubb    34.33  1:13.19  1:53.25    2:31.47   
23  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    33.32  1:11.95  1:53.08    2:31.81   
24  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    34.74  1:13.75  1:54.41    2:34.16   
25  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    35.24  1:14.16  1:55.06    2:34.76   
26  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg    34.94  1:14.52  1:56.37    2:38.62   
27  Cajsa Askengren  2002  Simklubben Elfsborg    36.76  1:17.61  1:57.68    2:38.73   
28  Julia Isacsson  2001  rebro Simallians    34.42  1:15.48  1:58.05    2:38.95   
29  Vilma Haglund  2002  lmhults Simsllskap    35.55  1:15.53  1:57.69    2:39.10   
30  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap    35.31  1:16.49  1:59.82    2:40.05   
31  Clara Lnnberg  2001  Eskilstuna Simklubb    33.60  1:13.70  1:57.13    2:40.10   
32  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    35.84  1:17.23  1:59.69    2:40.26   
33  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    37.28  1:18.51  2:00.44    2:41.55   
34  Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.68  1:17.68  2:00.81    2:41.91   
35  Lina Exerman  2002  lmhults Simsllskap    36.81  1:18.90  2:01.91    2:42.36   
36  Jennifer Titus  2002  rebro Simallians    36.24  1:18.49  2:02.21    2:46.01   
37  Elsa Bylin  2002  rebro Simallians    38.39  1:22.30  2:08.10    2:50.88   
38  Anesa Gacic  2002  rebro Simallians    41.73  1:31.83  2:22.60    3:10.90   
39  Rebecca Bramgren Abraham  2001  Vrnamo Simsllskap    43.40  1:33.49  2:24.76    3:14.98   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap            DNS   
Lisa Flaa  2002  Nssj SLS            DNS   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Frisim Damer, Finaler 17 r och ldre 
12 r och yngre: Ann Berglund (1984) 2:20.55 1996-05-17 
13 - 14 r: Jessica Granlund 2:09.99 1996-05-11 
15 - 16 r: Linda Erlandsson 2:06.29 1999-05-17 
17 r och ldre: N Kraus 2:05.42 2003-05-17 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Eriksson  1999  Jnkpings Simsllskap    29.11  1:00.12  1:32.21    2:04.37  17-999 ldersgrupp Rekord 
Nikki Brockmar  1999  Skvde Simsllskap    31.08  1:04.48  1:37.69    2:10.08   
Alice Mllern  1998  Jnkpings Simsllskap    30.67  1:04.04  1:37.50    2:10.61   
Lisa Eriksson  1998  Eskilstuna Simklubb    31.08  1:05.21  1:37.82    2:11.15   
Anna Eriksson  1999  Eskilstuna Simklubb    30.89  1:05.86  1:40.94    2:14.28   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    32.45  1:07.03  1:41.37    2:15.01   
Nilla Atzmannstorfer  1998  Jnkpings Simsllskap    32.05  1:06.60  1:41.45    2:15.51   
Klara Thormalm  1998  Jnkpings Simsllskap    29.73  1:03.26  1:39.45    2:15.58   
Angelica Stark  1999  Jnkpings Simsllskap    31.05  1:05.64  1:41.87    2:18.17   
10  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    31.94  1:07.54  1:43.72    2:18.92   
11  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    31.73  1:08.20  1:43.85    2:20.02   
12  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    32.59  1:08.66  1:45.62    2:21.35   
13  Elin Ristl  1999  Jnkpings Simsllskap    32.58  1:08.71  1:45.61    2:21.74   
14  Liesel Williamsson  2000  Skvde Simsllskap    33.11  1:09.56  1:45.91    2:22.28   
15  Malin Jonsson  1998  Jnkpings Simsllskap    33.04  1:08.90  1:46.54    2:23.37   
16  Sofia Bjlevik  1999  Eskilstuna Simklubb    32.65  1:09.88  1:46.96    2:24.08   
17  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    34.41  1:11.74  1:50.07    2:27.29   
18  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsllskap    34.44  1:12.01  1:50.86    2:28.44   
19  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    34.57  1:12.93  1:51.90    2:28.99   
20  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    34.11  1:12.40  1:51.39    2:29.17   
21  Michelle Cen  2000  rebro Simallians    33.76  1:11.58  1:51.46    2:30.44   
22  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsllskap    35.62  1:15.75  1:56.12    2:33.73   
23  Ellen Nilsson  2000  Vrnamo Simsllskap    36.31  1:16.01  1:56.59    2:35.61   
24  Mikaela Juhler  2000  rebro Simallians    37.12  1:16.89  1:59.49    2:40.09   
25  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    34.80  1:14.59  1:58.21    2:40.68   
Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 april 2017 
Licensierad till: Jnkpings Simsllskap  Utskriftstid  18:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner