Results for Vest Junior/Senior Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
09:56 |
|
|
Arrangør |
S68 og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
|
1:08.59 |
2:27.36 |
3:49.18 |
|
4:52.25 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
|
1:06.47 |
2:22.55 |
3:48.71 |
|
4:52.26 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
|
1:06.29 |
2:21.60 |
3:47.08 |
|
4:52.67 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
|
1:08.57 |
2:22.15 |
3:48.01 |
|
4:55.66 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
|
1:09.69 |
2:29.13 |
3:52.04 |
|
4:56.79 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
|
1:11.18 |
2:31.14 |
3:50.18 |
|
4:59.05 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Funder |
2001 |
|
|
1:07.11 |
2:25.19 |
3:54.77 |
|
5:03.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Luis Velasquez |
2001 |
|
|
1:08.64 |
2:28.77 |
3:56.29 |
|
5:03.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Frølund |
2001 |
|
|
1:10.20 |
2:28.33 |
3:55.88 |
|
5:06.71 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Kjærgaard |
2001 |
|
|
1:13.47 |
2:29.04 |
3:58.37 |
|
5:07.16 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hans Christian L. Thomsen |
2001 |
|
|
1:11.89 |
2:34.22 |
3:58.36 |
|
5:07.57 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
5:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
André Iversen |
2001 |
|
|
1:10.19 |
2:32.21 |
4:06.56 |
|
5:15.63 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
5:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonas Nibe Klit |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt.berør 300m |
|
Svendborg Svømme Klub |
6:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
09:56 |
|