Resultater for Distancestævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Dag 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Distancestævne 2016 |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:55 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:14.88 |
2:36.57 |
3:59.45 |
5:20.36 |
10:43.87 |
|
|
|
|
|
|
6:41.85 |
8:02.82 |
9:25.14 |
|
|
|
2 |
Léa Zoé Bingler |
2000 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:17.91 |
2:43.77 |
4:07.57 |
5:32.24 |
11:07.69 |
|
|
|
|
|
|
6:57.36 |
8:21.50 |
9:46.73 |
|
|
|
- |
Mia Krüger |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.03 |
2:21.91 |
3:33.48 |
4:45.52 |
9:34.68 |
|
|
|
|
|
|
5:57.85 |
7:10.81 |
8:23.81 |
|
|
|
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:08.95 |
2:22.21 |
3:34.65 |
4:47.61 |
9:40.19 |
|
|
|
|
|
|
6:00.85 |
7:14.72 |
8:28.26 |
|
|
|
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:12.62 |
2:29.41 |
3:45.75 |
5:02.17 |
10:00.19 |
|
|
|
|
|
|
6:18.00 |
7:33.78 |
8:48.52 |
|
|
|
4 |
Caroline Veggerby |
2003 |
VAT Copenhagen |
|
1:08.29 |
2:25.07 |
3:42.06 |
4:59.89 |
10:05.38 |
|
|
|
|
|
|
6:17.73 |
7:35.88 |
8:52.47 |
|
|
|
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:12.34 |
2:29.91 |
3:46.77 |
5:04.36 |
10:10.56 |
|
|
|
|
|
|
6:21.50 |
7:38.91 |
8:55.12 |
|
|
|
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:12.68 |
2:29.69 |
3:47.11 |
5:05.03 |
10:13.67 |
|
|
|
|
|
|
6:23.22 |
7:40.39 |
8:57.33 |
|
|
|
7 |
Jasmin Philip |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:15.20 |
2:33.46 |
3:51.57 |
5:10.29 |
10:19.41 |
|
|
|
|
|
|
6:28.48 |
7:46.49 |
9:05.04 |
|
|
|
8 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
VAT Copenhagen |
|
1:12.79 |
2:30.96 |
3:50.47 |
5:09.74 |
10:27.35 |
|
|
|
|
|
|
6:29.39 |
7:49.27 |
9:09.75 |
|
|
|
9 |
Clara Carlquist |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:17.43 |
2:36.48 |
3:55.65 |
5:14.35 |
10:27.42 |
|
|
|
|
|
|
6:32.66 |
7:51.57 |
9:10.19 |
|
|
|
10 |
Thea Pedersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:15.19 |
2:33.66 |
3:53.04 |
5:12.18 |
10:28.37 |
|
|
|
|
|
|
6:30.96 |
7:50.36 |
9:10.87 |
|
|
|
11 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
VAT Copenhagen |
|
1:12.33 |
2:32.27 |
3:53.00 |
5:14.25 |
10:37.86 |
|
|
|
|
|
|
6:35.88 |
7:56.76 |
9:17.70 |
|
|
|
12 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
VAT Copenhagen |
|
1:15.97 |
2:37.59 |
4:00.38 |
5:23.36 |
10:55.27 |
|
|
|
|
|
|
6:47.47 |
8:10.93 |
9:34.75 |
|
|
|
13 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
1:15.32 |
2:37.60 |
4:03.33 |
5:30.26 |
11:17.16 |
|
|
|
|
|
|
6:57.66 |
8:25.61 |
9:53.42 |
|
|
|
14 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:19.59 |
2:43.94 |
4:09.04 |
5:33.02 |
11:18.00 |
|
|
|
|
|
|
6:58.98 |
8:26.67 |
9:55.29 |
|
|
|
15 |
Marike Nevermann |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
1:21.92 |
2:47.77 |
4:09.96 |
5:33.02 |
11:19.80 |
|
|
|
|
|
|
6:58.76 |
8:26.86 |
9:54.63 |
|
|
|
16 |
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
1:14.94 |
2:38.59 |
4:05.20 |
5:33.77 |
11:34.10 |
|
|
|
|
|
|
7:05.19 |
8:36.38 |
10:07.60 |
|
|
|
17 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
1:20.38 |
2:49.57 |
4:22.37 |
5:55.68 |
12:07.27 |
|
|
|
|
|
|
7:28.82 |
9:02.56 |
10:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH |
Udskriftstidspunkt |
11:55 |
|