2022-01-21   22:29:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Distancestævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Dag 1

Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Distancestvne 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangr  STT         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  30 oktober 2016         
 
 
Lb 3, 800m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1917-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svmme Klub    1:14.88  2:36.57  3:59.45  5:20.36  10:43.87   
          6:41.85  8:02.82  9:25.14       
La Zo Bingler  2000  Vordingborg Svmme Klub    1:17.91  2:43.77  4:07.57  5:32.24  11:07.69   
          6:57.36  8:21.50  9:46.73       
Mia Krger  2002  Farum Svmmeklub            DNS   
                     
                     
 
Lb 3, 800m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sofie Maage  2003  Hovedstadens Svmmeklub    1:09.03  2:21.91  3:33.48  4:45.52  9:34.68   
          5:57.85  7:10.81  8:23.81       
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svmmeklub    1:08.95  2:22.21  3:34.65  4:47.61  9:40.19   
          6:00.85  7:14.72  8:28.26       
Liva Stjernholm  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:12.62  2:29.41  3:45.75  5:02.17  10:00.19   
          6:18.00  7:33.78  8:48.52       
Caroline Veggerby  2003  VAT Copenhagen    1:08.29  2:25.07  3:42.06  4:59.89  10:05.38   
          6:17.73  7:35.88  8:52.47       
Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svmmeklub    1:12.34  2:29.91  3:46.77  5:04.36  10:10.56   
          6:21.50  7:38.91  8:55.12       
Hannah Hesch  2003  Hovedstadens Svmmeklub    1:12.68  2:29.69  3:47.11  5:05.03  10:13.67   
          6:23.22  7:40.39  8:57.33       
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svmmeklub    1:15.20  2:33.46  3:51.57  5:10.29  10:19.41   
          6:28.48  7:46.49  9:05.04       
Amalie Kruse Enemrke  2003  VAT Copenhagen    1:12.79  2:30.96  3:50.47  5:09.74  10:27.35   
          6:29.39  7:49.27  9:09.75       
Clara Carlquist  2003  Hovedstadens Svmmeklub    1:17.43  2:36.48  3:55.65  5:14.35  10:27.42   
          6:32.66  7:51.57  9:10.19       
10  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svmmeklub    1:15.19  2:33.66  3:53.04  5:12.18  10:28.37   
          6:30.96  7:50.36  9:10.87       
11  Anna Wrist-Elkjr  2003  VAT Copenhagen    1:12.33  2:32.27  3:53.00  5:14.25  10:37.86   
          6:35.88  7:56.76  9:17.70       
12  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen    1:15.97  2:37.59  4:00.38  5:23.36  10:55.27   
          6:47.47  8:10.93  9:34.75       
13  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svmmeklub    1:15.32  2:37.60  4:03.33  5:30.26  11:17.16   
          6:57.66  8:25.61  9:53.42       
14  Kathrine Bang Rubak  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:19.59  2:43.94  4:09.04  5:33.02  11:18.00   
          6:58.98  8:26.67  9:55.29       
15  Marike Nevermann  2003  Farum Svmmeklub    1:21.92  2:47.77  4:09.96  5:33.02  11:19.80   
          6:58.76  8:26.86  9:54.63       
16  Maj Jensen  2003  Farum Svmmeklub    1:14.94  2:38.59  4:05.20  5:33.77  11:34.10   
          7:05.19  8:36.38  10:07.60       
17  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svmmeklub    1:20.38  2:49.57  4:22.37  5:55.68  12:07.27   
          7:28.82  9:02.56  10:36.62       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  11:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner