Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.74 | ||||||
2 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.06 | ||||||
3 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.48 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.69 | ||||||
5 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.75 | ||||||
6 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.78 | ||||||
7 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.81 | ||||||
8 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.16 | ||||||
9 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.89 | ||||||
9 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 37.89 | ||||||
11 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.17 | ||||||
12 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 38.58 | ||||||
13 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.09 | ||||||
14 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 39.10 | ||||||
15 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.26 | ||||||
16 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.88 | ||||||
17 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 39.98 | ||||||
18 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 40.15 | ||||||
19 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.16 | ||||||
20 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.19 | ||||||
21 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.20 | ||||||
22 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 40.53 | ||||||
23 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 40.67 | ||||||
24 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.99 | ||||||
25 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 41.05 | ||||||
26 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 41.09 | ||||||
27 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 41.15 | ||||||
28 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.43 | ||||||
29 | Klara Alte | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.59 | ||||||
30 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 41.68 | ||||||
31 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.95 | ||||||
32 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.08 | ||||||
33 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.24 | ||||||
34 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 42.31 | ||||||
35 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.42 | ||||||
36 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.43 | ||||||
37 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.48 | ||||||
38 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 42.79 | ||||||
38 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 42.79 | ||||||
40 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.96 | ||||||
41 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.02 | ||||||
42 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 43.48 | ||||||
43 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.70 | ||||||
44 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.03 | ||||||
45 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.04 | ||||||
46 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 44.09 | ||||||
47 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 44.17 | ||||||
48 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.36 | ||||||
49 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 44.53 | ||||||
50 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 44.55 | ||||||
51 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 44.62 | ||||||
52 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.77 | ||||||
53 | Daniella Berglund | 2002 | Lidingö Simklubb | 44.98 | ||||||
54 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 45.07 | ||||||
55 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.17 | ||||||
56 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 45.27 | ||||||
57 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.53 | ||||||
58 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.99 | ||||||
59 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.00 | ||||||
60 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.04 | ||||||
61 | Maja Wallering | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 46.17 | ||||||
62 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 46.19 | ||||||
63 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.33 | ||||||
64 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 46.62 | ||||||
65 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 46.74 | ||||||
66 | Anna Werme | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.95 | ||||||
66 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.95 | ||||||
68 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.58 | ||||||
69 | Maja Gunnarson | 2003 | Simklubben Neptun | 48.56 | ||||||
- | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:53 |