2022-01-24   08:54:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:18   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    33.17        1:11.22   
Tea Angerfelt  2004  Tyres Simsllskap    34.80        1:15.68   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    35.81        1:16.63   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    36.05        1:17.70   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    36.52        1:18.36   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    36.88        1:19.05   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    35.97        1:19.50   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    39.04        1:22.10   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    38.19        1:22.17   
10  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    37.92        1:22.42   
11  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap    38.01        1:23.11   
12  Johanna Torell  2005  Liding Simklubb    37.55        1:23.37   
13  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    37.80        1:23.43   
14  Alma Norgren  2004  Blsta Simklubb    37.75        1:23.51   
15  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    39.27        1:23.67   
16  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    40.50        1:24.15   
17  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun    39.88        1:24.69   
18  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    39.72        1:25.47   
19  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap    38.60        1:25.88   
20  Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun    39.48        1:25.96   
21  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.95        1:26.09   
22  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.33        1:27.28   
23  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    42.67        1:27.55   
24  Fiona Karlsson  2004  smo Simsllskap    40.80        1:27.77   
25  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    44.71        1:28.14   
26  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    41.39        1:29.15   
27  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun    41.51        1:29.23   
28  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.43        1:29.75   
29  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun    42.24        1:29.76   
30  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    41.43        1:29.82   
31  Vilma Dombos  2004  Liding Simklubb    42.99        1:29.94   
32  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.60        1:29.99   
33  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    41.59        1:30.23   
34  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    42.37        1:30.25   
35  Emily Sandberg  2004  Blsta Simklubb    41.51        1:31.22   
36  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    44.06        1:31.33   
37  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.92        1:31.46   
38  Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.30        1:31.51   
39  Olivia Lyrberg  2005  lvsj AIK Fritid    43.10        1:31.61   
40  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun    40.75        1:31.72   
41  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    41.70        1:32.05   
42  Alice Dombos  2004  Liding Simklubb    42.08        1:32.21   
42  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun    43.56        1:32.21   
44  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun    42.41        1:32.50   
45  Lovisa Klingberg  2004  Liding Simklubb    40.95        1:32.73   
46  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    45.79        1:32.92   
47  Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    42.08        1:33.52   
48  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    43.53        1:33.53   
49  Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun    43.10        1:34.68   
50  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.73        1:34.85   
51  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap    44.22        1:34.88   
52  Nathalie Galway  2005  kersberga Simsllskap    45.12        1:35.51   
53  Alicia Sderlind  2005  Tyres Simsllskap    44.75        1:35.75   
54  Frida Wallman  2005  Tyres Simsllskap    45.85        1:36.04   
55  Elin Glifberg  2004  Liding Simklubb    45.34        1:36.30   
56  Klara Klingberg  2006  Liding Simklubb    45.05        1:36.89   
57  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun    43.69        1:37.16   
58  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    45.90        1:37.86   
59  Nora Rnnbro  2004  kersberga Simsllskap    49.18        1:38.45   
60  Elin Bjrklund  2005  lvsj AIK Fritid    43.87        1:38.47   
61  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    46.70        1:38.49   
62  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun    46.86        1:38.92   
63  Sofia Ingemansson  2004  Blsta Simklubb    45.75        1:38.94   
64  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap    47.02        1:39.28   
65  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    44.19        1:40.76   
66  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    49.10        1:41.82   
67  Saskia Cousins Clarhll  2005  Tyres Simsllskap    48.44        1:43.91   
Dominika Auxtova  2004  Liding Simklubb            DSQ   
Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:27   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Tby Sim    35.45        1:12.88   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    35.89        1:15.44   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.14        1:17.72   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.43        1:18.57   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    38.12        1:19.77   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    37.86        1:20.29   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    37.15        1:20.63   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsllskap    38.53        1:21.12   
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap    39.33        1:21.50   
10  Simon Brunn  2004  Tyres Simsllskap    37.98        1:22.67   
11  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    38.85        1:23.26   
12  Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsllskap    39.71        1:25.99   
13  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    39.58        1:26.90   
14  Johannes Barkar  2004  kersberga Simsllskap    42.77        1:28.07   
15  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    41.63        1:28.24   
16  Morten Brattgrd  2004  Gustavsbergs Simsllskap    41.99        1:28.47   
17  Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun    42.24        1:29.11   
18  Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    41.00        1:29.39   
19  Oscar Engstrm  2004  Simklubben Neptun    41.30        1:29.91   
20  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.16        1:29.97   
21  Uno Hrmark  2005  Simklubben Neptun    42.85        1:33.16   
22  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    41.57        1:34.19   
23  Isak Widstrand  2004  kersberga Simsllskap    45.13        1:34.46   
24  Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.01        1:34.62   
25  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.00        1:34.83   
26  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.34        1:36.95   
27  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun    48.17        1:39.65   
28  Johannes Jansson  2004  kersberga Simsllskap    45.69        1:39.80   
29  Melvin Bosson  2006  kersberga Simsllskap    51.90        1:43.05   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:49   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    30.71        1:07.01   
Jennifer Bergstrm  2002  kersberga Simsllskap    31.49        1:07.65   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.12        1:11.73   
Embla Brjesson  2002  Tby Sim    33.56        1:12.05   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    34.95        1:12.48   
Rebecca Sandstrm  2003  Liding Simklubb    32.10        1:12.92   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    32.83        1:13.42   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    35.41        1:13.97   
Ingrid Franks  2003  Tby Sim    35.02        1:14.30   
10  Nora Segerstrm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.74        1:14.69   
11  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    34.14        1:14.82   
12  Lovisa Liljeblad  2002  kersberga Simsllskap    34.98        1:15.56   
13  Izabelle Lindberg  2003  Tby Sim    34.58        1:15.77   
14  Thilda Strm  2003  Tby Sim    35.19        1:15.82   
15  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.40        1:15.88   
16  Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.70        1:15.97   
17  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    34.31        1:16.10   
18  Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    35.92        1:16.38   
19  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    35.86        1:16.78   
20  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    35.78        1:16.84   
21  Klara Eklf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.11        1:16.89   
22  Matilda Ringbom  2003  Tyres Simsllskap    35.72        1:16.98   
23  Josefine Torell  2002  Liding Simklubb    35.35        1:17.02   
24  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.68        1:17.18   
25  Stella Alin  2002  Tby Sim    35.78        1:17.23   
26  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    36.44        1:17.81   
27  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.93        1:17.98   
28  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    37.49        1:18.79   
29  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.40        1:18.80   
30  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    37.29        1:19.26   
31  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    36.41        1:19.50   
32  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.49        1:19.59   
33  Elin Andersson  2003  Tby Sim    36.14        1:19.76   
34  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.63        1:19.94   
35  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    37.08        1:20.20   
36  Isabella Galway  2003  kersberga Simsllskap    37.41        1:20.79   
37  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap    36.70        1:21.15   
38  Sofia Bjrkman  2002  Tyres Simsllskap    38.18        1:21.17   
39  Irma kerblom  2002  Liding Simklubb    36.49        1:21.39   
40  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    38.60        1:21.40   
41  Nina Takolander  2003  Tby Sim    37.57        1:21.47   
42  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.05        1:21.52   
43  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    37.46        1:21.54   
44  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.00        1:21.74   
45  Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap    35.82        1:21.82   
46  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.69        1:22.00   
47  Saga Grindberg  2003  Tby Sim    39.31        1:22.13   
48  Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.85        1:22.18   
49  Amanda Andersson  2003  Liding Simklubb    39.13        1:22.63   
50  Daniella Berglund  2002  Liding Simklubb    36.59        1:22.65   
50  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap    38.07        1:22.65   
52  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    38.75        1:23.04   
53  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    39.00        1:23.50   
54  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    39.65        1:23.67   
55  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.25        1:23.74   
56  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap    38.38        1:23.75   
57  Linn Claesson  2002  smo Simsllskap    38.93        1:24.29   
58  Filippa Tottie-Hkansson  2003  Tyres Simsllskap    38.23        1:24.39   
59  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    39.02        1:24.53   
60  Maja Skld  2002  Tby Sim    40.06        1:25.73   
61  Sara Krvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.53        1:26.23   
62  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.51        1:26.75   
63  Tuva Walnum  2003  Liding Simklubb    42.08        1:27.34   
64  Kore Dana Plunkett  2003  Tby Sim    40.98        1:27.91   
65  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.63        1:27.93   
66  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    40.80        1:28.08   
67  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap    40.47        1:28.77   
68  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb    40.37        1:29.41   
69  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb    42.13        1:30.70   
70  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsllskap    43.18        1:30.89   
71  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsllskap    42.31        1:31.10   
72  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.03        1:31.30   
73  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsllskap    43.30        1:33.52   
Jennie Ewerbring  2003  Tby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:56   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.05        1:05.07   
Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap    32.60        1:07.70   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    30.76        1:07.90   
Emil Tikkanen  2002  kersberga Simsllskap    30.97        1:07.96   
Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.89        1:09.60   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    32.15        1:10.15   
Erik strand  2003  Tby Sim    31.55        1:10.28   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap    33.94        1:10.31   
Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    33.46        1:10.74   
10  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.06        1:11.04   
11  Mattias Kvist  2003  smo Simsllskap    33.36        1:11.21   
12  Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    33.07        1:11.73   
13  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.06        1:12.02   
14  Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    34.63        1:13.25   
15  Isac Persson Taylor  2003  Tby Sim    34.32        1:13.54   
16  Tor Stein  2003  Tby Sim    34.97        1:13.57   
17  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap    33.27        1:13.94   
18  Isac Rune  2003  Tby Sim    34.50        1:14.01   
19  Axel von Gos  2002  Tby Sim    34.72        1:14.05   
20  Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.52        1:14.09   
21  Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    35.26        1:14.79   
22  Simon Lrinc  2003  Tby Sim    35.39        1:15.61   
23  Timothy Westmoreland  2002  kersberga Simsllskap    34.31        1:16.14   
24  Gustav Ahlqvist  2003  Tby Sim    34.80        1:16.20   
25  Alexander Bergstrm  2002  Tby Sim    36.34        1:17.02   
26  David Alonso  2003  Tby Sim    35.66        1:17.40   
27  Samuel Ekstrm  2002  Gustavsbergs Simsllskap    36.69        1:18.68   
28  Liam Gabrielsson  2003  Tby Sim    36.79        1:19.03   
29  Karl Lingham  2002  Tby Sim    36.41        1:19.31   
30  Johannes Fllgren  2002  Liding Simklubb    36.38        1:19.57   
31  Isak Jederstrm  2002  kersberga Simsllskap    37.20        1:19.97   
32  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    36.06        1:19.98   
33  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.40        1:20.91   
34  Liam Bjrklund  2003  smo Simsllskap    37.07        1:21.89   
35  Simon Seel  2003  Tby Sim    41.71        1:22.29   
36  Emil Gillman  2003  Tyres Simsllskap    38.51        1:23.24   
37  Hampus Wikner  2002  kersberga Simsllskap    42.05        1:25.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:07   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholmspolisens IF SF    31.26        1:06.74   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Stockholmspolisens IF SF    30.33        1:06.82   
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.59        1:09.53   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    32.71        1:09.73   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.35        1:09.78   
Astrid Hammar  2000  Saltsjbadens Idrottsfrening    32.26        1:10.36   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    32.74        1:11.30   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    31.97        1:12.09   
Elsa Nordstrm  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.65        1:13.09   
10  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF    32.41        1:13.19   
11  Alexandra Lindn  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.44        1:13.75   
12  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    33.32        1:14.20   
13  Smilla Hedlund  2001  Tby Sim    35.15        1:14.36   
14  Esther Rydbeck Nordn  2001  Tby Sim    34.62        1:14.99   
15  Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.73        1:15.01   
16  Sophie Dellmark  2001  lvsj AIK Fritid    34.65        1:15.27   
17  Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.38        1:15.56   
18  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    34.71        1:15.61   
19  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.50        1:15.82   
20  Viktoria Nylund  2001  Tby Sim    34.69        1:16.65   
21  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    34.51        1:16.76   
22  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    35.25        1:17.08   
23  Anna Ladis  2001  Tby Sim    35.27        1:17.18   
24  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.84        1:17.30   
25  Rebecka Dagberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    36.51        1:17.89   
26  Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    35.96        1:19.29   
27  Tilda Kjeldsen  2001  Tby Sim    36.75        1:20.38   
28  Maria Tavemark  2001  Tby Sim    39.49        1:20.88   
29  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    36.96        1:21.81   
30  Lisa Schubert  2001  Tby Sim    39.91        1:23.90   
31  Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    39.41        1:25.49   
32  Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    39.01        1:28.57   
Malin Sangfelt  2001  Tby Sim            DNS   
Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:13   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    28.10        1:01.98   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    29.64        1:02.65   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    29.92        1:04.21   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.49        1:04.84   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    30.16        1:05.59   
Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF    28.98        1:05.67   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.52        1:05.71   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    30.84        1:05.71   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.49        1:05.95   
10  Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF    29.80        1:05.98   
11  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    30.63        1:06.42   
12  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    30.33        1:06.92   
13  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.38        1:07.23   
14  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    30.56        1:07.25   
15  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    31.78        1:07.59   
16  Svante Linnr  2000  Motala Simsllskap    31.43        1:08.35   
17  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    32.35        1:09.63   
18  William Jansson  2000  kersberga Simsllskap    31.10        1:09.64   
19  Noah Stenstrm  2000  Liding Simklubb    33.40        1:12.51   
20  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    33.34        1:12.79   
21  Oliver Beiming  2001  kersberga Simsllskap    33.53        1:14.23   
22  Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    35.67        1:14.79   
23  Zain Mardeni  2001  smo Simsllskap    35.04        1:15.66   
24  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.01        1:16.19   
25  Rasmus Hedman Bjrnsson  2001  kersberga Simsllskap    36.27        1:19.63   
26  David Wahlin  2001  lvsj AIK Fritid    36.36        1:19.97   
27  Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04    37.76        1:21.51   
28  Lucas Johnsson  2001  Gustavsbergs Simsllskap    39.24        1:23.62   
Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Adam Sderqvist  2000  kersberga Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Laura Lajunen  1992  Simklubben Neptun    30.27        1:06.22   
Caroline Speiner  1994  Sdertrns Simsllskap    31.06        1:06.54   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Simklubben Neptun    30.37        1:06.81   
Josefin Ossmyr  1999  Tyres Simsllskap    30.75        1:07.21   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    30.38        1:07.82   
Christine Ekman  1994  Simklubben Neptun    31.86        1:08.14   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens IF SF    31.36        1:08.27   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens IF SF    31.54        1:08.33   
Greta Nykvist  1996  Sdertrns Simsllskap    30.93        1:09.06   
10  Marie-Therese berg  1986  smo Simsllskap    32.15        1:09.68   
11  Carin Klasson  1995  Sdertrns Simsllskap    31.45        1:09.93   
12  Milana Salih  1997  Simklubben Neptun    33.22        1:10.01   
13  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens IF SF    31.81        1:10.22   
14  Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    32.48        1:10.23   
15  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    31.92        1:10.25   
16  Sophia Norn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    33.63        1:11.22   
17  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    33.92        1:11.73   
18  Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    34.32        1:11.93   
19  Maria stervall  1998  kersberga Simsllskap    34.09        1:12.48   
20  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.58        1:13.06   
21  Sigrid Loid  1999  Tby Sim    32.87        1:13.49   
22  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    34.34        1:14.25   
23  Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun    34.37        1:14.49   
24  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.80        1:14.91   
25  Rebecca Hglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.50        1:14.95   
26  Rebecka Bergstrm  1997  Stockholmspolisens IF SF    35.22        1:15.14   
27  Vinona Bothe  1999  Sdertrns Simsllskap    34.83        1:16.19   
28  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    35.55        1:16.74   
29  Emelie Hgstrm  1999  kersberga Simsllskap    36.84        1:19.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:28   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nystrm  1990  Simklubben Neptun    25.23        56.38   
Simon Frank  1990  Simklubben Neptun    26.25        58.54   
Christoffer Andersson  1994  Tyres Simsllskap    27.90        59.15   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    26.57        59.42   
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    27.79        59.84   
Matti Myllyaho  1995  Simklubben Neptun    27.89        1:00.27   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF    27.48        1:01.33   
Olle Skld  1999  Tyres Simsllskap    27.09        1:01.56   
Alfred strm  1997  Stockholmspolisens IF SF    28.27        1:01.83   
10  Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF    28.17        1:01.91   
11  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    28.31        1:02.52   
12  Oscar Gullberg  1999  kersberga Simsllskap    28.36        1:02.90   
13  Simon Linnr  1999  Linkpings Allmnna SS    30.99        1:03.95   
14  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    30.45        1:05.20   
15  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    30.31        1:05.22   
16  Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    30.43        1:05.35   
17  Aaro Thtivuori  1998  Simklubben Neptun    30.77        1:05.65   
18  Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens IF SF    29.81        1:05.70   
19  Zack Abelsson  1998  Sdertrns Simsllskap    30.45        1:06.26   
20  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    30.52        1:07.15   
21  Oliver Simic  1998  Tby Sim    30.14        1:07.68   
22  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens IF SF    31.27        1:07.88   
23  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    31.14        1:08.97   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Marcus Stridfldt  1995  Sdertrns Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:49   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 9, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            30.82   
Tea Angerfelt  2004  Tyres Simsllskap            33.11   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            33.82   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun            34.32   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            35.72   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            35.75   
Elsa Wennerstrand  2004  lvsj AIK Fritid            36.01   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            36.21   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            36.50   
10  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.14   
11  Johanna Torell  2005  Liding Simklubb            37.39   
12  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            37.55   
13  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            37.88   
14  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            37.94   
15  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb            38.17   
16  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            38.18   
17  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            38.28   
18  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap            38.73   
19  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.81   
20  Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            39.24   
21  Vilma Dombos  2004  Liding Simklubb            39.33   
22  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            39.39   
23  Alma Norgren  2004  Blsta Simklubb            39.40   
24  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            39.42   
25  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun            39.51   
26  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            39.56   
26  Emily Sandberg  2004  Blsta Simklubb            39.56   
28  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.09   
29  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.64   
30  Fiona Karlsson  2004  smo Simsllskap            40.81   
31  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            40.82   
32  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            41.07   
33  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            41.15   
34  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            41.28   
35  Lovisa Klingberg  2004  Liding Simklubb            41.30   
36  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            41.85   
37  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            42.58   
38  Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            42.90   
39  Dominika Auxtova  2004  Liding Simklubb            42.97   
40  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.26   
41  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            43.58   
42  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            43.63   
43  Hanna Frst  2004  Tyres Simsllskap            43.67   
44  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            43.95   
45  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap            44.17   
46  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun            44.65   
47  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.82   
48  Alice Dombos  2004  Liding Simklubb            45.29   
49  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun            45.43   
49  Lisa Kns  2005  Simklubben Neptun            45.43   
51  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.46   
52  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            45.89   
53  Elin Glifberg  2004  Liding Simklubb            45.92   
54  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            46.19   
55  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            47.10   
56  Klara Hgfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.38   
57  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.86   
58  Nathalie Galway  2005  kersberga Simsllskap            48.02   
59  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            48.23   
60  Sofia Ingemansson  2004  Blsta Simklubb            49.08   
61  Amanda Bck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            49.98   
62  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.99   
63  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap            50.74   
64  Saga Lf  2005  Simklubben Neptun            51.47   
65  Nora Rnnbro  2004  kersberga Simsllskap            52.09   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            DNS   
Ella Olsson  2004  kersberga Simsllskap            DSQ   
Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:49 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:55   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 10, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Tby Sim            32.67   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            33.40   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            33.79   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            35.51   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            36.62   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun            36.82   
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap            37.09   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            37.13   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            37.83   
10  Simon Brunn  2004  Tyres Simsllskap            37.98   
11  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsllskap            38.59   
12  Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            39.13   
13  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.41   
14  Oscar Engstrm  2004  Simklubben Neptun            40.44   
15  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            41.00   
16  Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsllskap            41.32   
17  Johannes Barkar  2004  kersberga Simsllskap            42.50   
18  Morten Brattgrd  2004  Gustavsbergs Simsllskap            42.63   
19  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            42.94   
20  Uno Hrmark  2005  Simklubben Neptun            43.37   
21  Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun            43.42   
22  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.58   
23  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            45.63   
24  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.36   
25  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.11   
26  Johannes Jansson  2004  kersberga Simsllskap            47.74   
27  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            51.08   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Love Lundvall  2004  Tyres Simsllskap            DSQ   
Max Ringbom  2005  Tyres Simsllskap            DSQ   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:08   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 11, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            29.64   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF            30.15   
Jennifer Bergstrm  2002  kersberga Simsllskap            30.35   
Rebecca Sandstrm  2003  Liding Simklubb            31.22   
Jennie Ewerbring  2003  Tby Sim            31.90   
Thilda Strm  2003  Tby Sim            31.97   
Embla Brjesson  2002  Tby Sim            32.31   
Klara Eklf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            32.51   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            32.86   
10  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF            33.18   
10  Ingrid Franks  2003  Tby Sim            33.18   
12  Lovisa Liljeblad  2002  kersberga Simsllskap            33.31   
13  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            33.34   
14  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            33.41   
15  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            33.52   
16  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            33.53   
17  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            33.55   
18  Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            33.56   
19  Matilda Ringbom  2003  Tyres Simsllskap            33.67   
20  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            33.78   
21  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            33.96   
22  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF            34.07   
23  Izabelle Lindberg  2003  Tby Sim            34.15   
24  Josefine Torell  2002  Liding Simklubb            34.24   
25  Elin Andersson  2003  Tby Sim            34.34   
26  Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb            34.38   
27  Emma Strhle  2002  Tyres Simsllskap            34.44   
28  Stella Alin  2002  Tby Sim            34.45   
29  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            34.49   
30  Daniella Berglund  2002  Liding Simklubb            34.89   
31  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun            35.00   
32  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun            35.07   
33  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF            35.17   
34  Nora Segerstrm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.45   
35  Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb            35.54   
36  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            35.55   
37  Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap            35.94   
38  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.99   
39  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            36.09   
40  Irma kerblom  2002  Liding Simklubb            36.59   
41  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            36.61   
42  Emma Parsons  2002  Tyres Simsllskap            37.04   
42  Maja Skld  2002  Tby Sim            37.04   
44  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            37.13   
45  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun            37.58   
46  Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04            37.66   
46  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            37.66   
48  Sara Krvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            37.91   
49  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            37.95   
50  Hanna Carlberg  2003  Liding Simklubb            37.96   
50  Linn Claesson  2002  smo Simsllskap            37.96   
52  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            38.14   
53  Amy Smit  2003  Blsta Simklubb            38.25   
54  Ida Svensson  2002  Tby Sim            38.26   
55  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.44   
56  Isabella Galway  2003  kersberga Simsllskap            38.45   
57  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap            38.52   
58  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap            38.86   
59  Saga Grindberg  2003  Tby Sim            38.96   
60  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb            39.43   
61  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            39.59   
61  Mandana Fardi  2003  Skuru Idrottsklubb            39.59   
63  Emelie Lindholm  2003  Tyres Simsllskap            39.76   
64  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.85   
65  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            40.17   
66  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            40.81   
67  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsllskap            40.83   
68  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            41.56   
69  Bianca Kokoric  2003  smo Simsllskap            42.19   
Amanda Andersson  2003  Liding Simklubb            DSQ   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:13   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 12, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb            28.21   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            28.27   
Emil Tikkanen  2002  kersberga Simsllskap            30.01   
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb            30.52   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun            30.76   
Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            30.89   
Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap            31.26   
Mattias Kvist  2003  smo Simsllskap            31.47   
Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap            31.67   
10  Erik strand  2003  Tby Sim            31.68   
11  Axel von Gos  2002  Tby Sim            31.96   
12  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF            32.14   
13  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            32.30   
14  Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap            32.54   
15  Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            32.88   
16  Isac Rune  2003  Tby Sim            33.08   
17  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb            33.16   
18  Timothy Westmoreland  2002  kersberga Simsllskap            33.19   
19  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF            33.39   
20  Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            33.53   
21  Simon Lrinc  2003  Tby Sim            33.59   
22  Isac Persson Taylor  2003  Tby Sim            33.70   
23  David Alonso  2003  Tby Sim            33.87   
24  Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            34.18   
25  Tor Stein  2003  Tby Sim            34.21   
26  Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun            34.65   
27  Liam Gabrielsson  2003  Tby Sim            35.06   
28  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.56   
29  Gustav Ahlqvist  2003  Tby Sim            35.69   
30  Alexander Bergstrm  2002  Tby Sim            35.70   
31  Samuel Ekstrm  2002  Gustavsbergs Simsllskap            36.52   
32  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            36.64   
33  Johannes Fllgren  2002  Liding Simklubb            37.21   
34  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun            37.22   
35  Pijus Guvenius  2003  lvsj AIK Fritid            37.33   
36  Karl Lingham  2002  Tby Sim            37.45   
37  Liam Bjrklund  2003  smo Simsllskap            37.56   
38  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.60   
39  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.80   
40  Isak Jederstrm  2002  kersberga Simsllskap            38.01   
41  Emil Gillman  2003  Tyres Simsllskap            38.62   
42  Simon Seel  2003  Tby Sim            39.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:21   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 13, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholmspolisens IF SF            29.23   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Stockholmspolisens IF SF            29.85   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            29.87   
Elsa Nordstrm  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            30.32   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun            30.61   
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            31.11   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF            31.31   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun            31.50   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF            31.56   
10  Matilda Hgesten  2000  lvsj AIK Fritid            31.69   
11  Astrid Hammar  2000  Saltsjbadens Idrottsfrening            31.71   
12  Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            31.95   
13  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            32.08   
14  Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb            32.11   
14  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.11   
16  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.13   
17  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.27   
18  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun            32.89   
19  Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF            33.06   
20  Alexandra Lindn  2001  Stockholmspolisens IF SF            33.16   
21  Sophie Dellmark  2001  lvsj AIK Fritid            33.27   
22  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun            33.32   
23  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            33.40   
24  Rebecka Dagberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04            33.61   
25  Viktoria Nylund  2001  Tby Sim            34.01   
26  Gunnel Skld  2000  Tby Sim            34.35   
27  Smilla Hedlund  2001  Tby Sim            34.46   
28  Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb            35.16   
29  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            35.41   
30  Anna Ladis  2001  Tby Sim            35.83   
31  Lisa Schubert  2001  Tby Sim            35.96   
32  Esther Rydbeck Nordn  2001  Tby Sim            36.05   
33  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.48   
34  Hjrdis Khler  2001  Stockholmspolisens IF SF            37.43   
35  Tilda Kjeldsen  2001  Tby Sim            37.56   
36  Maria Tavemark  2001  Tby Sim            37.71   
37  Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            37.79   
38  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            38.24   
39  Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb            39.24   
Emma Hellsten  2001  Gustavsbergs Simsllskap            DNS   
Malin Sangfelt  2001  Tby Sim            DNS   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:21 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:26   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 14, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elias Hysing  2000  Stockholmspolisens IF SF            26.74   
Thomas stervall  2000  kersberga Simsllskap            27.01   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun            27.22   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            27.39   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF            27.92   
Daniel Redelius  2000  Tyres Simsllskap            27.96   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            28.09   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            28.12   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            28.30   
10  Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF            28.37   
11  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            28.56   
12  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            28.63   
13  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            28.79   
14  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun            29.18   
15  Noah Stenstrm  2000  Liding Simklubb            29.35   
16  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            29.40   
17  Dmitrij Denisenko  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            29.45   
18  Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            29.53   
19  William Jansson  2000  kersberga Simsllskap            29.57   
20  Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF            29.75   
21  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            29.79   
22  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF            30.07   
22  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            30.07   
24  Niklas Steinholtz  2000  Tyres Simsllskap            30.52   
25  Svante Linnr  2000  Motala Simsllskap            31.01   
26  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            31.30   
27  Fredrik Hasselberg  2001  Liding Simklubb            32.26   
28  Zain Mardeni  2001  smo Simsllskap            32.55   
29  Nicolas Jernberg  2001  lvsj AIK Fritid            32.65   
30  Adam Sderqvist  2000  kersberga Simsllskap            33.18   
31  Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            33.86   
32  Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            35.09   
33  Rasmus Hedman Bjrnsson  2001  kersberga Simsllskap            35.44   
Manuel Apaza Cutile  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:31   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 15, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun            28.26   
Karolina Nsn  1996  Sdertrns Simsllskap            28.91   
Laura Lajunen  1992  Simklubben Neptun            28.93   
Cassandra Engback  1999  Sdertrns Simsllskap            29.13   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens IF SF            29.55   
Josefin Ossmyr  1999  Tyres Simsllskap            29.86   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Simklubben Neptun            29.95   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04            30.15   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens IF SF            30.16   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            30.16   
11  Carin Klasson  1995  Sdertrns Simsllskap            30.18   
12  Greta Nykvist  1996  Sdertrns Simsllskap            30.49   
13  Caroline Speiner  1994  Sdertrns Simsllskap            30.59   
14  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            30.79   
15  Sophia Norn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            30.91   
16  Sigrid Loid  1999  Tby Sim            31.25   
17  Maria stervall  1998  kersberga Simsllskap            31.40   
18  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens IF SF            31.46   
19  Linda Hrmat  1996  Tyres Simsllskap            31.50   
20  Marie-Therese berg  1986  smo Simsllskap            31.67   
21  Milana Salih  1997  Simklubben Neptun            31.69   
22  Pernilla Hultberg  1999  Tyres Simsllskap            31.90   
23  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun            32.00   
24  Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun            32.04   
25  Rebecca Hglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            32.22   
26  Christine Ekman  1994  Simklubben Neptun            32.30   
27  Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens IF SF            32.32   
28  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun            32.44   
29  Rebecka Bergstrm  1997  Stockholmspolisens IF SF            32.47   
30  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            32.53   
31  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            32.58   
32  Suzanna Nystrand  1985  Sdertrns Simsllskap            33.26   
33  Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun            33.81   
34  Sannah Sjholm  1985  Sdertrns Simsllskap            35.39   
35  Emelie Hgstrm  1999  kersberga Simsllskap            35.48   
36  Fanny Rensbo  1993  smo Simsllskap            36.40   
37  Daphne Thrn  1997  Solna Sundbyberg SS 04            39.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:31 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:35   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 16, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pontus Flodqvist  1988  Simklubben Neptun            24.76   
Alexander Nystrm  1990  Simklubben Neptun            25.23   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF            25.66   
Simon Frank  1990  Simklubben Neptun            25.88   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF            25.93   
Niklas Tour  1989  Simklubben Neptun            26.02   
Matti Myllyaho  1995  Simklubben Neptun            26.23   
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun            26.76   
Alfred strm  1997  Stockholmspolisens IF SF            26.90   
10  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            27.12   
11  Marcus Stridfldt  1995  Sdertrns Simsllskap            27.20   
12  Wilmer Tingbrand  1998  Sdertrns Simsllskap            27.23   
13  Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF            27.25   
14  Zack Abelsson  1998  Sdertrns Simsllskap            27.26   
15  Oscar Gullberg  1999  kersberga Simsllskap            27.37   
16  Christoffer Andersson  1994  Tyres Simsllskap            27.39   
17  Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens IF SF            28.10   
18  Tobias Fernandez  1999  Tby Sim            28.14   
19  Oliver Simic  1998  Tby Sim            28.42   
20  Marcus Haegmann  1997  lvsj AIK Fritid            28.88   
21  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun            28.90   
22  Oscar Norman  1999  Tyres Simsllskap            28.92   
23  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun            28.98   
24  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens IF SF            29.08   
25  Viktor Jndel  1996  Sdertrns Simsllskap            29.35   
26  Aaro Thtivuori  1998  Simklubben Neptun            29.90   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:35 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:59   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            32.76   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.91   
Tea Angerfelt  2004  Tyres Simsllskap            36.18   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            36.92   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun            37.22   
Alma Norgren  2004  Blsta Simklubb            37.74   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            37.83   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.16   
Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            38.29   
10  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.70   
11  Johanna Torell  2005  Liding Simklubb            38.75   
12  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap            38.88   
13  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            39.12   
14  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            39.28   
15  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            40.22   
16  Klara Klingberg  2006  Liding Simklubb            40.51   
17  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            40.72   
18  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb            40.82   
19  Dominika Auxtova  2004  Liding Simklubb            41.24   
20  Alice Dombos  2004  Liding Simklubb            41.28   
21  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            41.36   
22  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            41.38   
23  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            41.50   
24  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            41.52   
25  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.83   
26  Lovisa Klingberg  2004  Liding Simklubb            41.88   
27  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            42.01   
28  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            42.22   
29  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            42.28   
30  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap            42.44   
31  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            42.77   
32  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            42.84   
33  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            42.85   
34  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            42.94   
35  Fiona Karlsson  2004  smo Simsllskap            43.14   
36  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            43.15   
37  Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            43.38   
38  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            43.47   
39  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            43.74   
40  Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun            43.88   
41  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun            43.96   
42  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            43.98   
43  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.05   
44  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            44.07   
45  Alicia Sderlind  2005  Tyres Simsllskap            44.14   
46  Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            44.22   
47  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.47   
48  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            44.65   
49  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            44.69   
50  Vilma Dombos  2004  Liding Simklubb            44.79   
51  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            44.84   
52  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.99   
53  Melanie Blix Grimaldi  2005  Tyres Simsllskap            45.11   
54  Saskia Cousins Clarhll  2005  Tyres Simsllskap            45.20   
55  Isabelle Lardner Klang  2005  Simklubben Neptun            45.25   
56  Frida Wallman  2005  Tyres Simsllskap            45.45   
57  Elin Bjrklund  2005  lvsj AIK Fritid            45.56   
58  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.71   
59  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            45.72   
60  Alva Jacobsson  2005  Tyres Simsllskap            45.86   
61  Elin Glifberg  2004  Liding Simklubb            45.87   
62  Nathalie Galway  2005  kersberga Simsllskap            46.24   
63  Nora Rnnbro  2004  kersberga Simsllskap            46.57   
64  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.60   
65  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            46.64   
66  Magda Westberg  2005  kersberga Simsllskap            46.66   
67  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun            46.72   
68  Astrid Rosn  2005  Motala Simsllskap            46.81   
69  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            47.38   
70  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            47.56   
71  Mathilda Rosenberg  2005  Simklubben Neptun            47.74   
72  Ella Olsson  2004  kersberga Simsllskap            47.90   
73  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            50.61   
74  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap            52.10   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Sofia Lvqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Hanna Rybring  2004  Tyres Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:59 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:05   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            34.36   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            35.04   
Hugo Westholm  2004  Tby Sim            35.97   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            37.36   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            37.81   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            39.02   
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap            39.09   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            39.22   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsllskap            39.28   
10  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            39.53   
11  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            40.44   
12  Simon Brunn  2004  Tyres Simsllskap            40.66   
13  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun            40.78   
14  Johannes Barkar  2004  kersberga Simsllskap            41.01   
15  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            41.32   
16  Oscar Engstrm  2004  Simklubben Neptun            41.37   
17  Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsllskap            41.93   
18  Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun            42.04   
19  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            42.71   
20  Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            43.03   
21  Morten Brattgrd  2004  Gustavsbergs Simsllskap            43.40   
22  Uno Hrmark  2005  Simklubben Neptun            44.02   
23  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            44.04   
24  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.61   
25  Isak Widstrand  2004  kersberga Simsllskap            45.14   
26  Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            45.48   
27  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.77   
28  Love Lundvall  2004  Tyres Simsllskap            45.81   
29  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.87   
30  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.89   
31  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            45.96   
32  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            46.10   
33  Ludvig Lfstrm  2006  Simklubben Neptun            46.33   
34  Johannes Jansson  2004  kersberga Simsllskap            46.87   
35  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            48.17   
36  Melvin Bosson  2006  kersberga Simsllskap            49.11   
37  Max Ringbom  2005  Tyres Simsllskap            49.84   
38  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:05 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:17   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            31.32   
Jennifer Bergstrm  2002  kersberga Simsllskap            31.84   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF            32.11   
Rebecca Sandstrm  2003  Liding Simklubb            32.66   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            33.29   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            34.36   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            34.63   
Embla Brjesson  2002  Tby Sim            34.67   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            34.84   
10  Ingrid Franks  2003  Tby Sim            35.36   
11  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            36.01   
12  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            36.03   
13  Jennie Ewerbring  2003  Tby Sim            36.11   
14  Izabelle Lindberg  2003  Tby Sim            36.20   
15  Thilda Strm  2003  Tby Sim            36.24   
16  Lovisa Liljeblad  2002  kersberga Simsllskap            36.30   
17  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb            36.42   
18  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            36.45   
19  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            36.50   
20  Stella Alin  2002  Tby Sim            36.54   
21  Matilda Ringbom  2003  Tyres Simsllskap            36.64   
22  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            36.65   
23  Nina Takolander  2003  Tby Sim            36.75   
24  Nora Segerstrm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            36.88   
25  Isadora Rosn  2002  Motala Simsllskap            37.05   
26  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            37.14   
27  Emilia Forsberg  2003  Tby Sim            37.24   
28  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            37.27   
28  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF            37.27   
30  Irma kerblom  2002  Liding Simklubb            37.42   
31  Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb            37.58   
31  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            37.58   
33  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF            37.61   
34  Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb            37.62   
35  Daniella Berglund  2002  Liding Simklubb            37.68   
36  Klara Eklf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            37.81   
37  Josefine Torell  2002  Liding Simklubb            37.86   
38  Ida Svensson  2002  Tby Sim            37.91   
39  Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun            38.09   
40  Elin Andersson  2003  Tby Sim            38.12   
41  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            38.14   
42  Ella Trnqvist  2003  Tyres Simsllskap            38.39   
43  Saga Grindberg  2003  Tby Sim            38.44   
44  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            38.88   
45  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            39.09   
46  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            39.29   
47  Isabella Galway  2003  kersberga Simsllskap            39.35   
48  Sofia Bjrkman  2002  Tyres Simsllskap            39.49   
49  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            39.52   
50  Emma Parsons  2002  Tyres Simsllskap            39.90   
51  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun            39.94   
52  Emma Bengtsson  2002  Motala Simsllskap            39.97   
53  Maja Wallering  2002  lvsj AIK Fritid            40.05   
54  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF            40.10   
55  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            40.17   
56  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun            40.37   
57  Amanda Andersson  2003  Liding Simklubb            40.41   
57  Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb            40.41   
59  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            40.66   
60  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            40.71   
61  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            40.76   
62  Sara Krvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            41.47   
63  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsllskap            41.63   
64  Tuva Walnum  2003  Liding Simklubb            41.68   
65  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            41.85   
66  Linn Claesson  2002  smo Simsllskap            41.89   
67  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsllskap            42.04   
68  Maja Skld  2002  Tby Sim            42.48   
69  Hanna Carlberg  2003  Liding Simklubb            42.66   
70  Beata Liljeberg  2003  Liding Simklubb            44.16   
Filippa Tottie-Hkansson  2003  Tyres Simsllskap            DSQ   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:17 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:24   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            30.69   
Emil Tikkanen  2002  kersberga Simsllskap            31.53   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb            31.90   
Gustav Ahlqvist  2003  Tby Sim            31.95   
Erik strand  2003  Tby Sim            32.02   
Mattias Kvist  2003  smo Simsllskap            32.05   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb            32.07   
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb            33.39   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb            33.40   
10  Algot Lindwall  2002  Tyres Simsllskap            33.63   
11  Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            33.72   
12  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsllskap            33.81   
13  Timothy Westmoreland  2002  kersberga Simsllskap            34.05   
14  Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            34.15   
15  Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun            34.33   
16  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF            34.48   
17  Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.86   
18  Isac Persson Taylor  2003  Tby Sim            34.92   
19  Juan Esbjrnsson  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.70   
20  Isac Rune  2003  Tby Sim            35.83   
21  Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            35.84   
22  Isak Jederstrm  2002  kersberga Simsllskap            36.04   
23  Elliot Fielder  2003  Motala Simsllskap            36.23   
24  Tor Stein  2003  Tby Sim            36.46   
25  Axel von Gos  2002  Tby Sim            36.69   
26  Liam Gabrielsson  2003  Tby Sim            37.03   
27  Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun            37.16   
27  Johannes Fllgren  2002  Liding Simklubb            37.16   
29  Karl Lingham  2002  Tby Sim            37.96   
30  Alexander Bergstrm  2002  Tby Sim            37.98   
31  Anton Hgbom  2002  Skuru Idrottsklubb            38.13   
32  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.32   
33  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun            38.43   
34  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            38.46   
35  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            38.48   
35  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.48   
37  Samuel Ekstrm  2002  Gustavsbergs Simsllskap            38.76   
38  Simon Lrinc  2003  Tby Sim            38.92   
39  Fredrick Grundin  2003  Tby Sim            39.03   
40  Liam Bjrklund  2003  smo Simsllskap            39.49   
41  Dimitris Ladis  2003  Tby Sim            39.55   
42  Rikard Turn  2003  Gustavsbergs Simsllskap            39.93   
43  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.35   
44  Hampus Wikner  2002  kersberga Simsllskap            40.94   
45  Sebastian Hosokawa  2002  kersberga Simsllskap            42.28   
Samuel Nilsson  2003  Tby Sim            DNS   
Emil Gillman  2003  Tyres Simsllskap            DSQ   
Gustaf Lindewald  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:24 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:31   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Josefin Alm  2001  Tyres Simsllskap            31.04   
Tuva Glimmerud-Gullbjrk  2000  Stockholmspolisens IF SF            31.48   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            31.85   
Caroline Wallenborg  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.18   
Astrid Hammar  2000  Saltsjbadens Idrottsfrening            32.96   
Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04            33.26   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun            33.56   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            34.04   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun            34.13   
10  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            34.33   
11  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF            34.49   
12  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            34.54   
13  Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            34.62   
14  Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            34.65   
15  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            34.86   
16  Elsa Nordstrm  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            34.89   
17  Matilda Hgesten  2000  lvsj AIK Fritid            35.03   
18  Anna Ladis  2001  Tby Sim            35.39   
19  Alexandra Lindn  2001  Stockholmspolisens IF SF            35.45   
20  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun            35.62   
21  Smilla Hedlund  2001  Tby Sim            35.84   
22  Tilda Kjeldsen  2001  Tby Sim            35.88   
23  Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb            36.03   
24  Esther Rydbeck Nordn  2001  Tby Sim            36.05   
25  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens IF SF            36.08   
26  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun            36.45   
27  Gunnel Skld  2000  Tby Sim            36.62   
28  Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb            36.79   
29  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            37.43   
29  Viktoria Nylund  2001  Tby Sim            37.43   
31  Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF            37.84   
32  Rebecka Dagberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04            38.28   
33  Hjrdis Khler  2001  Stockholmspolisens IF SF            38.86   
34  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            38.90   
35  Tova Wagenius  2001  Stockholmspolisens IF SF            39.43   
36  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            40.26   
37  Kelsey Bailey  2001  kersberga Simsllskap            40.53   
38  Pernilla Hemmlin  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            40.91   
39  Matilda Bergstrm  2000  Solna Sundbyberg SS 04            41.00   
40  Maria Tavemark  2001  Tby Sim            41.72   
Malin Sangfelt  2001  Tby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:31 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:36   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            29.23   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.39   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Stockholmspolisens IF SF            29.67   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            30.26   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun            30.34   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            30.80   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            31.00   
Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.11   
Thomas stervall  2000  kersberga Simsllskap            32.16   
10  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            32.19   
11  William Jansson  2000  kersberga Simsllskap            32.47   
12  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun            33.01   
13  Svante Linnr  2000  Motala Simsllskap            33.23   
14  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF            33.30   
15  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            33.34   
16  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            34.19   
17  Adam Sderqvist  2000  kersberga Simsllskap            35.19   
18  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            35.68   
19  Fredrik Hasselberg  2001  Liding Simklubb            36.40   
20  Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            36.45   
21  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            36.71   
22  Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04            37.85   
23  Zain Mardeni  2001  smo Simsllskap            38.11   
24  Rasmus Hedman Bjrnsson  2001  kersberga Simsllskap            38.95   
25  Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            39.21   
Lucas Johnsson  2001  Gustavsbergs Simsllskap            DNS   
Manuel Apaza Cutile  2001  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:36 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:41   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Marlene Pavlu Lewin  1997  Simklubben Neptun            30.58   
Josefin Ossmyr  1999  Tyres Simsllskap            30.78   
Caroline Speiner  1994  Sdertrns Simsllskap            31.12   
Laura Lajunen  1992  Simklubben Neptun            31.41   
Cassandra Engback  1999  Sdertrns Simsllskap            31.65   
Greta Nykvist  1996  Sdertrns Simsllskap            31.95   
Linda Hrmat  1996  Tyres Simsllskap            32.02   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun            32.04   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens IF SF            32.12   
10  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            32.37   
11  Karolina Nsn  1996  Sdertrns Simsllskap            32.45   
12  Sara Olsson  1999  Tyres Simsllskap            32.88   
13  Christine Ekman  1994  Simklubben Neptun            33.20   
14  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens IF SF            33.23   
15  Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04            33.41   
16  Carin Klasson  1995  Sdertrns Simsllskap            33.68   
17  Sigrid Loid  1999  Tby Sim            33.86   
18  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun            34.30   
19  Milana Salih  1997  Simklubben Neptun            34.40   
20  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun            34.70   
21  Sophia Norn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            34.82   
22  Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun            34.99   
23  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.34   
24  Rebecca Hglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            35.67   
25  Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            35.77   
26  Vinona Bothe  1999  Sdertrns Simsllskap            35.96   
27  Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun            36.31   
28  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens IF SF            36.38   
29  Rebecka Bergstrm  1997  Stockholmspolisens IF SF            37.04   
30  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            37.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:41 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:44   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alexander Nystrm  1990  Simklubben Neptun            25.71   
Olle Skld  1999  Tyres Simsllskap            26.30   
Simon Frank  1990  Simklubben Neptun            27.75   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF            28.01   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF            28.69   
Alfred strm  1997  Stockholmspolisens IF SF            28.79   
Matti Myllyaho  1995  Simklubben Neptun            29.20   
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun            29.49   
Tobias Fernandez  1999  Tby Sim            29.67   
10  Marcus Stridfldt  1995  Sdertrns Simsllskap            29.72   
11  Philip Parsons  1999  Tyres Simsllskap            29.85   
12  Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF            30.34   
13  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            30.60   
14  Oliver Simic  1998  Tby Sim            30.79   
15  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            31.10   
16  Oscar Gullberg  1999  kersberga Simsllskap            31.42   
17  Oscar Norman  1999  Tyres Simsllskap            31.47   
18  Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens IF SF            31.53   
19  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun            32.10   
20  Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun            32.19   
21  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            32.35   
21  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun            32.35   
23  Viktor Jndel  1996  Sdertrns Simsllskap            34.03   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:44 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:13   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 25, 10x100frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m        Tid  Status 











 
SK Neptun  Simklubben Neptun            8:44.65   
  Aaro Thtivuori  1998      55.46        55.46   
  Alexander Nystrm  1990      48.70        1:44.16   
  Oliver Rehn  2001      53.77        2:37.93   
  Simon Frank  1990      52.22        3:30.15   
  Wiggo Frohde  2000      53.65        4:23.80   
  Pontus Flodqvist  1988      51.75        5:15.55   
  William Lulek  1998      52.55        6:08.10   
  Petter Stymne  1983      51.57        6:59.67   
  Matti Myllyaho  1995      52.63        7:52.30   
  Karl Gustav Grnyi  1999      52.35        8:44.65   
                     
Sdertlje Mix  Sdertlje Simsllskap            9:27.55   
  Bjrn Seeliger  2000      50.64        50.64   
  Hampus Ny  1990      53.93        1:44.57   
  Theodor Hansson  1994      53.69        2:38.26   
  Alexander Kesenci  1995      53.59        3:31.85   
  Fredric Wernqvist  1998      57.21        4:29.06   
  Hilma Ramdn  2000      59.15        5:28.21   
  Emma Sundstrand  2001      57.18        6:25.39   
  Sebastian Soume  2001      59.02        7:24.41   
  Filippa Malmstrm  2003      1:02.47        8:26.88   
  Tina Huslid  2000      1:00.67        9:27.55   
                     
Skk  Stockholms Kappsimningsklubb            9:42.36   
  Lukas Peterson  1998      54.53        54.53   
  Fredrik Jacobsson  2001      58.23        1:52.76   
  Olof Askling  1999      58.20        2:50.96   
  Carl Wennerholm  2002      58.43        3:49.39   
  Smilla Lnnberg  2001      1:00.71        4:50.10   
  Sebastian Tufvesson  2000      57.81        5:47.91   
  Emil Gunneriusson  2000      58.32        6:46.23   
  Linus Thrn  2002      1:00.13        7:46.36   
  Tor Selander  2002      57.42        8:43.78   
  Isak Gustafsson  2001      58.58        9:42.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:34   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 26, 50m Brstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            37.84   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            40.06   
Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            40.32   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            41.03   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            42.11   
Emilia Eriksson  2004  Motala Simsllskap            42.22   
Johanna Torell  2005  Liding Simklubb            42.25   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            42.39   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun            42.63   
10  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            42.69   
11  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            43.08   
12  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            43.18   
13  Alma Norgren  2004  Blsta Simklubb            43.60   
14  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.77   
15  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            43.80   
16  Emily Sandberg  2004  Blsta Simklubb            44.04   
17  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun            44.10   
18  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb            44.69   
19  Leija Johansson Junttila  2006  Motala Simsllskap            44.75   
20  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.80   
21  Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            44.86   
22  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            45.13   
23  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.40   
24  Annie Birtner  2004  Simklubben Neptun            45.69   
25  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.05   
26  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.08   
27  Fiona Karlsson  2004  smo Simsllskap            46.13   
28  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            46.35   
29  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun            46.77   
30  Vilma Dombos  2004  Liding Simklubb            46.79   
31  Penny Wenster  2004  Simklubben Neptun            46.92   
32  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            47.12   
33  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            47.32   
34  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            47.51   
35  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            47.60   
35  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            47.60   
37  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            47.77   
38  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.78   
39  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            47.89   
40  Alice Dombos  2004  Liding Simklubb            47.93   
41  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb            48.14   
42  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04            48.23   
43  Sofia Wennerholm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            48.33   
44  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            48.55   
45  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            48.57   
46  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            48.63   
47  Elin Glifberg  2004  Liding Simklubb            48.65   
48  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyres Simsllskap            49.04   
49  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            49.48   
50  Alva Jacobsson  2005  Tyres Simsllskap            49.67   
51  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyres Simsllskap            50.19   
52  Nathalie Galway  2005  kersberga Simsllskap            50.24   
53  Saskia Cousins Clarhll  2005  Tyres Simsllskap            50.34   
54  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            50.35   
55  Lovisa Klingberg  2004  Liding Simklubb            50.88   
56  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsllskap            50.90   
57  Ebba Burman Kindgren  2005  Simklubben Neptun            51.24   
58  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            51.43   
59  Frida Palmquist  2005  Simklubben Neptun            51.64   
60  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04            52.59   
61  Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            53.11   
62  Melanie Blix Grimaldi  2005  Tyres Simsllskap            53.16   
63  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            54.33   
64  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            54.53   
65  Lisa Kns  2005  Simklubben Neptun            54.65   
66  Klara Klingberg  2006  Liding Simklubb            54.74   
67  Magda Westberg  2005  kersberga Simsllskap            54.96   
68  Sofia Lvqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            55.47   
69  Amanda Bck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            56.15   
Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Ella Olsson  2004  kersberga Simsllskap            DNS   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:42   
  Arrangr  SKK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 27, 50m Brstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Tby Sim            35.09   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            39.29   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            39.61   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun            40.76   
Walter Sundling  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            41.58   
Lukas Lundberg  2004  Motala Simsllskap            42.31   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            42.81   
Gustav Fahlstrm  2005  Motala Simsllskap            43.57   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            44.50   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsllskap            44.50   
11  Aksel Hillerstrm Vagli  2006  Simklubben Neptun            45.27   
12  Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            45.45   
13  Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            46.37   
14  Uno Hrmark  2005  Simklubben Neptun            46.65   
15  Simon Brunn  2004  Tyres Simsllskap            46.79   
16  Morten Brattgrd  2004  Gustavsbergs Simsllskap            47.00   
17  Isak Widstrand  2004  kersberga Simsllskap            47.38   
18  Johannes Barkar  2004  kersberga Simsllskap            47.60   
19  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.65   
20  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.77   
21  Ludvig Lfstrm  2006  Simklubben Neptun            48.05   
22  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            48.19   
23  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            49.04   
24  Oscar Engstrm  2004  Simklubben Neptun            49.23   
25  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            49.63   
26  Mns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            52.99   
27  Love Lundvall  2004  Tyres Simsllskap            53.35   
28  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.59