Resultat för ÅSK Games 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
ÅSK Games 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 lokakuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:50 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 lokakuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, M, P-16, P-13 100 m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
428 |
35.91 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Akseli Leppänen |
2004 |
|
212 |
44.39 |
|
|
|
1:33.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Viitala |
2003 |
|
201 |
44.60 |
|
|
|
1:34.83 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
197 |
45.04 |
|
|
|
1:35.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
187 |
46.24 |
|
|
|
1:37.15 |
|
|
Tatu Tampere |
1:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
184 |
44.65 |
|
|
|
1:37.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miko Muuri |
2004 |
|
184 |
46.38 |
|
|
|
1:37.74 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Pavlov |
2003 |
|
180 |
44.83 |
|
|
|
1:38.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
168 |
49.20 |
|
|
|
1:40.59 |
|
|
Tatu Tampere |
1:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marat Trubichkin |
2003 |
|
166 |
47.38 |
|
|
|
1:41.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Max Dahl |
2005 |
|
156 |
47.36 |
|
|
|
1:43.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
156 |
50.19 |
|
|
|
1:43.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
|
150 |
48.78 |
|
|
|
1:44.55 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Paavo Nenonen |
2005 |
|
148 |
49.71 |
|
|
|
1:45.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olli Paaskoski |
2005 |
|
142 |
50.25 |
|
|
|
1:46.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tomi Silander |
2006 |
|
139 |
51.01 |
|
|
|
1:47.32 |
|
|
Cetus Espoo |
1:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
129 |
53.46 |
|
|
|
1:49.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niko Teperi |
2005 |
|
127 |
51.61 |
|
|
|
1:50.47 |
|
|
Cetus Espoo |
1:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Luka Honkanen |
2003 |
|
121 |
52.43 |
|
|
|
1:52.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
106 |
55.75 |
|
|
|
1:57.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
103 |
57.38 |
|
|
|
1:58.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Lundström |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Venemies |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
25m |
|
Swimming Jyväskylä |
1:50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, M, P-16, P-13 100 m ru, Loppukilpailut 14 - 16 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
532 |
32.46 |
|
|
|
1:08.59 |
|
|
Tatu Tampere |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
489 |
33.46 |
|
|
|
1:10.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
413 |
35.11 |
|
|
|
1:14.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Oikarainen |
2002 |
|
395 |
35.87 |
|
|
|
1:15.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mika Arkkila |
2000 |
|
349 |
35.89 |
|
|
|
1:18.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janne Juven |
2001 |
|
330 |
39.01 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aapo Puikkonen |
2001 |
|
306 |
37.79 |
|
|
|
1:22.46 |
|
|
Tatu Tampere |
1:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aapo Pyyhtinen |
2002 |
|
268 |
40.04 |
|
|
|
1:26.25 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Georg Närjä |
2002 |
|
261 |
40.66 |
|
|
|
1:26.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Otto Lindroos |
2001 |
|
218 |
42.90 |
|
|
|
1:32.35 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Osku Muuri |
2002 |
|
207 |
42.69 |
|
|
|
1:33.88 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Oinas |
2001 |
|
194 |
45.22 |
|
|
|
1:35.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50m |
|
Tatu Tampere |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, M, P-16, P-13 100 m ru, Loppukilpailut 17 - 99 v |
Sponsori: Muovitech Finland |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
777 |
27.86 |
|
|
|
1:00.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
763 |
28.54 |
|
|
|
1:00.85 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
648 |
29.87 |
|
|
|
1:04.26 |
|
|
Tatu Tampere |
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Kouvo |
1994 |
|
521 |
32.19 |
|
|
|
1:09.10 |
|
|
Tatu Tampere |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pyry Kurkinen |
1998 |
|
425 |
33.57 |
|
|
|
1:13.96 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskari Valkonen |
1999 |
|
414 |
35.35 |
|
|
|
1:14.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niilo Hokkanen |
1997 |
|
413 |
35.34 |
|
|
|
1:14.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
08 lokakuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:50 |
|