2021-12-03   03:07:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset ÅSK Games 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:56   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, N, T-15 4 x 50 m skuv, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Diacor 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
sk Iku Tytt 1  2001    621          2:01.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.80                 
  Emilie Prnnen  2002      30.51        30.51   
  Emilia Liven  2002      33.90        1:04.41   
  Minka Halava  2001      31.14        1:35.55   
  Sini Silvennoinen  2002      26.38        2:01.93   
                     
Swim Naiset Ikm  2001    573          2:05.21   
  Swimming Jyvskyl  2:04.26                 
  Mia Pentti  2002      29.04        29.04   
  Martta Ruuska  2003      35.40        1:04.44   
  Sara Virtanen  2002      31.41        1:35.85   
  Peppi Palokangas  2002      29.36        2:05.21   
                     
Swim Naiset Ikm 2  2001    481          2:12.70   
  Swimming Jyvskyl  2:13.54                 
  Sanni Lampi  2001      32.93        32.93   
  Saana Jrvinen  2003      37.90        1:10.83   
  Riina Koskinen  2001      32.90        1:43.73   
  Viivi Merisalo  2002      28.97        2:12.70   
                     
sk Iku Tytt 3  2001    456          2:15.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.81                 
  Katariina Niemi  2002      33.02        33.02   
  Manja Lindell  2004      38.64        1:11.66   
  Sonila Selimi  2005      33.49        1:45.15   
  Maija Nurmi  2003      29.98        2:15.13   
                     
sk Iku Tytt 4  2001    433          2:17.47   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.84                 
  Kaisla Kangas  2002      33.86        33.86   
  Kerttu Nurmi  2003      39.80        1:13.66   
  Iris Hanski  2003      33.23        1:46.89   
  Aino Rantala  2004      30.58        2:17.47   
                     
Cetus 1  2001    354          2:26.96   
  Cetus Espoo  2:29.01                 
  Louna Kasvio  2006      38.70        38.70   
  Tuuli Pippuri  2005      39.77        1:18.47   
  Inka Vahtola  2005      36.67        1:55.14   
  Kira Lindroos  2005      31.82        2:26.96   
                     
sk Ryhtdit  2005    331          2:30.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.46                 
  Kukka Kangas  2005      37.20        37.20   
  Ellen Kaituri  2006      39.73        1:16.93   
  Minttu Kiili  2005      1:13.36        2:30.29   
  Tiitu Koskinen  2005              2:30.29   
                     
sk Junior A  2001    321          2:31.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.19                 
  Hein Tanskanen  2003      37.34        37.34   
  Ella-Maria Tiainen  2002      41.54        1:18.88   
  Ilona Juuri  2002      38.20        1:57.08   
  Nea Jusln  2002      34.79        2:31.87   
                     
Cetus 2  2001    290          2:37.10   
  Cetus Espoo  2:44.33                 
  Wilma Sundt  2006      43.82        43.82   
  Rina Rantanen  2005      42.26        1:26.08   
  Sofia Rinne  2005      37.46        2:03.54   
  Celina Siggberg  2005      33.56        2:37.10   
                     
10  Swim Tytt 1  2001    286          2:37.88   
  Swimming Jyvskyl  2:34.35                 
  Emma Mangeloja  2003      40.83        40.83   
  Noora Kuparinen  2004      42.21        1:23.04   
  Aada Tourunen  2004      39.90        2:02.94   
  Anna Kajosmki  2004      34.94        2:37.88   
                     
11  Uikaa Tytt 2  2001    235          2:48.46   
  Uimaseura Kaarina  2:53.49                 
  Tuuli Koivunen  2002      41.62        41.62   
  Ulla Haarala  2004      46.16        1:27.78   
  Aino Haarala  2001      40.90        2:08.68   
  Aleksandra Hiekka  2004      39.78        2:48.46   
                     
12  Swim Tytt 3  2001    171          3:07.27   
  Swimming Jyvskyl  2:55.50                 
  Suvi Riipinen  2003      44.30        44.30   
  Ines Lhteinen  2003      52.00        1:36.30   
  Juuli Kinnunen  2004      46.84        2:23.14   
  Denise Palonen  2005      44.13        3:07.27   
                     
Swim Tytt 2  2001              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  2:45.24                 
  Veera Kinnunen  2004      39.96        39.96   
  Ruusu Nieminen  2002      44.54        1:24.50   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Tatu M Mehilinen  2002              DSQ   
  Tatu Tampere  2:23.61                 
  Emmi Manninen  2004      37.73        37.73   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Uikaa Tytt 1  2001              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  Sini Salmi  2004      37.28        37.28   
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
Uikaa Tytt 3  2001              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  3:18.80                 
  Maikki Hmlinen  2006      53.67        53.67   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
sk Iku Tytt 2  2001              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:11.03                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 1, N, T-15 4 x 50 m skuv, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Diacor 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nsrit  1990    631          2:01.27   
  Tatu Tampere  2:01.56                 
  Noora Kukkonen  1999      31.69        31.69   
  Noora Poutanen  1999      34.66        1:06.35   
  Annika Karinkanta  2000      28.67        1:35.02   
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      26.25        2:01.27   
                     
sk Naiset 1  2000    600          2:03.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.20                 
  Veera Rinne  1998      31.46        31.46   
  Iida Vallenius  1999      35.79        1:07.25   
  Roosa Mrt  1999      28.46        1:35.71   
  Tiia Puolakka  1998      27.62        2:03.33   
                     
Tatummuijjat  2000    584          2:04.44   
  Tatu Tampere  2:02.67                 
  Aino Puomila  1992      31.07        31.07   
  Ada Alajsk  1998      35.69        1:06.76   
  Elina Karinkanta  2000      29.54        1:36.30   
  Mari Kausiala  1997      28.14        2:04.44   
                     
Gladius  2000    532          2:08.36   
  Gladius Kirkkonummi  2:09.92                 
  Sara Lehtolainen  1996      32.91        32.91   
  Iiris Himanto  2001      34.93        1:07.84   
  Viivi Sorri  2003      33.04        1:40.88   
  Siiri Eini  2003      27.48        2:08.36   
                     
sk Naiset 2  2000    497          2:11.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:06.34                 
  Roosa Rekola  2000      33.10        33.10   
  Linda-Marie Slotte  1994      38.85        1:11.95   
  Helene Helo  1999      31.25        1:43.20   
  Miia Hurskainen  1992      28.07        2:11.27   
                     
Swim Mop1  2000    379          2:23.75   
  Swimming Jyvskyl  2:24.41                 
  Inka Metiinen  2003      37.93        37.93   
  Noora Leppnen  2001      42.83        1:20.76   
  Amanda Paukkunen  2002      32.32        1:53.08   
  Cecilia Raudaskoski  2002      30.67        2:23.75   
                     
Swim Mop2  2000              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  2:21.56                 
  Mimosa Seijari  2001      39.21        39.21   
  Siiri Pellinen  2003      35.54        1:14.75   
  Hanna Mangeloja  2001      33.42        1:48.17   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:56 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:51   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 2, M, P-16 4 x 50 m skuv, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
sk Iku Pojat 1  2000    487          1:55.00   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.20                 
  Elias Laine  2002      30.36        30.36   
  Lauri Elomaa  2000      31.20        1:01.56   
  Marcus Forsel  2003      27.48        1:29.04   
  Santeri Herpola  2003      25.96        1:55.00   
                     
sk Iku Pojat 2  2000    426          2:00.28   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.06                 
  Samu Petteri Kallio  2002      31.22        31.22   
  Hugo Enroth  2001      32.42        1:03.64   
  Jere Oikarainen  2002      56.64        2:00.28   
  Oskar Voiko  2002              2:00.28   
                     
Tatu Jbt I  2000    413          2:01.51   
  Tatu Tampere  2:03.46                 
  Pirkka Perkola  2001      32.91        32.91   
  Teemu Viitanen  2000      32.63        1:05.54   
  Eerik Tikkakoski  2001      28.56        1:34.10   
  Axel Olander  2002      27.41        2:01.51   
                     
Swim Miehet Ikm 1  2000    411          2:01.65   
  Swimming Jyvskyl  2:01.88                 
  Jiri Jrvinen  2001      31.61        31.61   
  Atte Lindholm  2001      31.46        1:03.07   
  Veeti Veijonen  2001      30.50        1:33.57   
  Joona Tikka  2000      28.08        2:01.65   
                     
Tatu Jbt Ii  2000    348          2:08.57   
  Tatu Tampere  2:05.29                 
  Joona Lehtonen  2001      33.52        33.52   
  Joona Syrjkoski  2000      37.63        1:11.15   
  Efim Romanov  2002      29.81        1:40.96   
  Tino Vehkalahti  2001      27.61        2:08.57   
                     
sk Iku Pojat 3  2000    298          2:15.40   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.37                 
  Janne Juven  2001      35.41        35.41   
  Leevi Korpinen  2001      36.32        1:11.73   
  Arttu Menp  2003      32.28        1:44.01   
  Elias Laine  2003      31.39        2:15.40   
                     
Tatu Jbt Iv  2000    271          2:19.79   
  Tatu Tampere  2:16.69                 
  Miro Birkstedt  2004      37.37        37.37   
  Pavel Pankratov  2004      36.24        1:13.61   
  Lassi Niemi  2004      34.11        1:47.72   
  Niilo Kilpelinen  2004      32.07        2:19.79   
                     
sk Junior A  2000    257          2:22.21   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.34                 
  Mika Arkkila  2000      33.96        33.96   
  Aaro Puutio  2003      43.69        1:17.65   
  Niklas Konttinen  2001      34.28        1:51.93   
  Oliver Oinas  2001      30.28        2:22.21   
                     
Swim Miehet Ikm2  2000    250          2:23.51   
  Swimming Jyvskyl  2:21.66                 
  Maxim Kolomainen  2001      35.71        35.71   
  Aapo Pyyhtinen  2002      39.13        1:14.84   
  Olli Elo  2002            1:14.88   
  Veikko Pyyhtinen  2002      1:08.63        2:23.51   
                     
10  Uikaa Pojat 1  2002    227          2:28.26   
  Uimaseura Kaarina  2:28.58                 
  Santeri Kinnunen  2002      36.88        36.88   
  Osku Muuri  2002      41.03        1:17.91   
  Jeremia Varonen  2004      40.58        1:58.49   
  Elmeri Eronen  2002      29.77        2:28.26   
                     
11  Swim Pojat 1  2000    206          2:33.25   
  Swimming Jyvskyl  2:34.77                 
  Timo Elo  2004      39.59        39.59   
  Aleksanteri Nissinen  2005      46.50        1:26.09   
  Nikita Semach  2005      36.19        2:02.28   
  Markus Veckman  2004      30.97        2:33.25   
                     
12  Cetus 1  2000    201          2:34.28   
  Cetus Espoo  2:35.82                 
  Akseli Leppnen  2004      35.66        35.66   
  Olli Paaskoski  2005      47.99        1:23.65   
  Max Dahl  2005      35.06        1:58.71   
  Tomi Silander  2006      35.57        2:34.28   
                     
13  sk Kovissedt  2004    190          2:37.23   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.82                 
  Eero Menp  2005      43.23        43.23   
  Konsta Vainio  2005      46.37        1:29.60   
  Aapo Kinnunen  2004            1:29.61   
  Rasmus Rekola  2004      1:07.62        2:37.23   
                     
14  Swim Pojat 2  2000    167          2:44.27   
  Swimming Jyvskyl  2:49.38                 
  Niilo Suhonen  2004      44.12        44.12   
  Marat Trubichkin  2003      44.67        1:28.79   
  Vilho Tikkanen  2005      41.73        2:10.52   
  Samu Virtanen  2004      33.75        2:44.27   
                     
15  Swim Pojat 3  2000    149          2:50.65   
  Swimming Jyvskyl  2:54.42                 
  Elias Joona  2005      46.96        46.96   
  Luka Honkanen  2003      44.43        1:31.39   
  Touko Riipinen  2004            1:31.48   
  Mikko Sihvo  2004      1:19.17        2:50.65   
                     
16  Uikaa Pojat 2  2004    111          3:07.79   
  Uimaseura Kaarina  3:09.57                 
  Eerik Rantanen  2004      43.15        43.15   
  Patrik Reiman  2005      51.24        1:34.39   
  Miko Muuri  2004      42.50        2:16.89   
  Julius Juolasmaa  2006      50.90        3:07.79   
                     
Tatu Jbt Iii  2000              DSQ   
  Tatu Tampere  2:13.82                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 2, M, P-16 4 x 50 m skuv, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
sk Miehet 1  1990    639          1:45.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.45                 
  Lauri Pilpola  1993      28.03        28.03   
  Ossi Oksa  1988      26.84        54.87   
  Mika Sola  1991      25.05        1:19.92   
  Akseli Heino  1999      25.14        1:45.06   
                     
Tatun Tatu & Co.  1990    593          1:47.68   
  Tatu Tampere  1:43.23                 
  Juho Eerola  1995      28.26        28.26   
  Elias Kouvo  1994      30.43        58.69   
  Anton Herrala  1993      25.20        1:23.89   
  Tatu Peltonen  1989      23.79        1:47.68   
                     
Nsrit  1990    590          1:47.90   
  Tatu Tampere  1:47.11                 
  Deny Belaic  1998      27.82        27.82   
  Mikael Karuveha  1999      28.59        56.41   
  Santeri Mettl  1999      26.65        1:23.06   
  Vin Kilpelinen  1999      24.84        1:47.90   
                     
sk Miehet 2  1990    500          1:54.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.69                 
  Emil Hanski  1999      28.54        28.54   
  Atte Sahla  1993      32.33        1:00.87   
  Jaakko Siipola  1999      26.64        1:27.51   
  Johannes Nokkala  1986      26.52        1:54.03   
                     
Swim Miehet  1990    465          1:56.75   
  Swimming Jyvskyl  1:57.55                 
  Oskari Valkonen  1999      32.13        32.13   
  Pyry Kurkinen  1998      31.08        1:03.21   
  Tuomas Vainio  1998      27.35        1:30.56   
  Niilo Hokkanen  1997      26.19        1:56.75   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:51 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:41   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 4, Erityisryhm M 50 m vu, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Crawford AssaAbloy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jimi Miromaa  1996    122          40.79   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.99                 
Juho Mntyl  1996    69          49.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.81                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:13   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 5, N, T-15, T-12 100 m sku, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Konkka  2004    485  32.99        1:12.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aino Rantala  2004    397  35.52        1:17.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.76                 
                     
Sonila Selimi  2005    357  36.66        1:19.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.18                 
                     
Manja Lindell  2004    344  38.88        1:20.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.58                 
                     
Emmi Manninen  2004    343  39.48        1:21.00   
  Tatu Tampere                   
                     
Kira Lindroos  2005    342  37.91        1:21.01   
  Cetus Espoo  1:25.19                 
                     
Oona Sirki  2004    338  36.51        1:21.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.29                 
                     
Kukka Kangas  2005    337  38.02        1:21.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.26                 
                     
Inka Vahtola  2005    334  38.75        1:21.66   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Ellen Kaituri  2006    313  40.44        1:23.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.36                 
                     
11  Ella Nihtil  2004    312  37.34        1:23.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.33                 
                     
12  Louna Kasvio  2006    307  38.69        1:23.99   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Minttu Kiili  2005    301  41.20        1:24.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.62                 
                     
14  Noora Kuparinen  2004    293  40.54        1:25.28   
  Swimming Jyvskyl  1:24.96                 
                     
15  Sofia Rinne  2005    280  39.39        1:26.59   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Tiitu Koskinen  2005    279  40.07        1:26.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.46                 
                     
17  Sini Salmi  2004    277  39.11        1:26.92   
  Uimaseura Kaarina  1:27.66                 
                     
18  Ella Suominen  2005    270  39.66        1:27.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.79                 
                     
19  My Laverman  2004    268  39.81        1:27.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.94                 
                     
20  Celina Siggberg  2005    261  42.96        1:28.72   
  Cetus Espoo  1:31.75                 
                     
21  Venla Salminen  2004    260  42.95        1:28.83   
  Uimaseura Kaarina  1:28.86                 
                     
22  Siri Kaskeala  2005    257  40.57        1:29.11   
  Cetus Espoo  1:46.46                 
                     
23  Wilma Sundt  2006    255  42.32        1:29.32   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Laura Kousa  2005    254  41.54        1:29.42   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Maura Bergstrm  2005    244  42.81        1:30.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.80                 
                     
26  Rina Rantanen  2005    237  43.00        1:31.54   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Kukka Peill  2005    232  44.22        1:32.26   
  Cetus Espoo  1:45.80                 
                     
28  Ulla Haarala  2004    230  45.31        1:32.52   
  Uimaseura Kaarina  1:37.67                 
                     
29  Erin Gonzalez Catn  2005    203  44.18        1:36.34   
  Aurajoen Uinti  1:44.13                 
                     
30  Juuli Kinnunen  2004    184  45.63        1:39.54   
  Swimming Jyvskyl  1:41.01                 
                     
31  Linnea Koski  2007    184  45.80        1:39.59   
  Aurajoen Uinti  1:51.93                 
                     
32  Amanda Koistinen  2005    159  46.09        1:44.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
33  Mirella Sauhula  2006    136  50.53        1:50.21   
  Aurajoen Uinti                   
                     
34  Aleksandra Hiekka  2004    131  52.80        1:51.59   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
35  Ronja Vilska  2006    122  56.41        1:54.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Mia Karolina Mrsepp  2006    115  54.37        1:56.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aino Kajonen  2005              DSQ  su 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Aino Suomalainen  2007              DSQ  su 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Emma Haapanen  2006              DSQ  pu 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
                     
Janna Tepsa  2005              DSQ  pu 
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
                     
Rahma Ezzat  2007              DSQ  su 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Tuuli Pippuri  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  1:27.17                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Veera Kinnunen  2004              DSQ  ru 
  Swimming Jyvskyl  1:33.80                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Vieno Tikkanen  2007              DSQ  ru 
  Swimming Jyvskyl  1:49.38                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
Laji 5, N, T-15, T-12 100 m sku, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002    578  32.00        1:08.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emilie Prnnen  2002    561          1:08.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.89                 
                     
Minka Halava  2001    490  34.54        1:11.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emilia Liven  2002    474          1:12.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.39                 
                     
Annika Lepist  2001    470          1:12.90   
  Pihlava Tyven Urheilijat  1:14.01                 
                     
Peppi Pinomki  2002    463  33.52        1:13.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Milla Hyttinen  2003    437          1:14.70   
  Helsingfors Simsllskap  1:16.75                 
                     
Iris Hanski  2003    431          1:15.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.08                 
                     
Elena Mantila  2001    430  34.87        1:15.12   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Kaisla Kangas  2002    413          1:16.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.58                 
                     
11  Kerttu Nurmi  2003    401  35.69        1:16.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Maija Nurmi  2003    398  35.80        1:17.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.01                 
                     
13  Riina Koskinen  2001    397  35.61        1:17.14   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
14  Venla Pesu  2002    388          1:17.68   
  Tatu Tampere  1:19.96                 
                     
15  Ethel Piksil  2003    386          1:17.82   
  Helsingfors Simsllskap  1:18.41                 
                     
16  Amanda Paukkunen  2002    365          1:19.32   
  Swimming Jyvskyl  1:19.74                 
                     
17  Hanna Mangeloja  2001    361          1:19.63   
  Swimming Jyvskyl  1:19.82                 
                     
18  Amanda Mankinen  2001    357  37.62        1:19.88   
  Aurajoen Uinti  1:23.75                 
                     
19  Stella Freysttter  2003    352  36.99        1:20.23   
  Helsingfors Simsllskap  1:21.50                 
                     
20  Noora Leppnen  2001    342  38.33        1:21.06   
  Swimming Jyvskyl  1:25.60                 
                     
21  Ilona Juuri  2002    336  35.90        1:21.48   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Mette Hyvrinen  2002    334  38.60        1:21.72   
  Uimaseura Kaarina  1:22.83                 
                     
23  Mariia Sherstiuk  2003    325  38.12        1:22.43   
  Tatu Tampere                   
                     
24  Annaliina Hintukainen  2002    316  39.12        1:23.24   
  Aurajoen Uinti  1:32.93                 
                     
25  Ella-Maria Tiainen  2002    282  39.90        1:26.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.59                 
                     
26  Hein Tanskanen  2003    279  38.69        1:26.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Odelia Oinas  2003    249  42.29        1:30.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.04                 
                     
28  Olivia Oinas  2003    208  45.49        1:35.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.17                 
                     
29  Tilta Osmonen  2003    206  44.89        1:35.91   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
30  Sanni Taskinen  2003    183  47.34        1:39.77   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
31  Laura Kinnunen  2002    179  50.78        1:40.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Katariina Niemi  2002              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.21                 
  SW 10.13 Vr uintijrjestys               
                     
Oona Laakso  2002              DSQ  su 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.92                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 5, N, T-15, T-12 100 m sku, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: DHL 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjrvi  1996    732          1:02.91   
  Raision Urheilijat  1:06.34                 
                     
Roosa Mrt  1999    707          1:03.63   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.98                 
                     
Tiia Puolakka  1998    579          1:08.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.75                 
                     
Jenni Lampi  2000    555  31.77        1:08.97   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Emmi Klhi  2000    545          1:09.38   
  Helsingfors Simsllskap  1:09.42                 
                     
Annika Karinkanta  2000    537  31.53        1:09.75   
  Tatu Tampere                   
                     
Marilla Parhiala  2000    526          1:10.22   
  Helsingfors Simsllskap  1:09.66                 
                     
Veera Rinne  1998    517  31.71        1:10.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Heta Koivuluoma  1999    500          1:11.41   
  Pihlava Tyven Urheilijat  1:11.51                 
                     
10  Noora Poutanen  1999    497          1:11.55   
  Tatu Tampere  1:08.40                 
                     
11  Iida Vallenius  1999    488          1:11.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.31                 
                     
12  Susanna Ellonen  1999    482  33.69        1:12.29   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Sara Lehtolainen  1996    474          1:12.68   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.87                 
                     
14  Mari Kausiala  1997    474          1:12.69   
  Tatu Tampere  1:12.14                 
                     
15  Roosa Rekola  2000    462  32.95        1:13.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Sanni Kalliomki  2000    398          1:17.02   
  Raision Urheilijat  1:12.84                 
                     
17  Enna Simola  1999    336  37.12        1:21.53   
  Aurajoen Uinti  1:21.62                 
                     
18  Karolina Voiko  2000    318  36.97        1:23.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Netta Vesanen  2000    310  38.45        1:23.73   
  Swimming Jyvskyl  1:24.37                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:13 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:25   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 6, M, P-16, P-13 100 m sku, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Makerspoint 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    453  31.18        1:05.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.87                 
                     
Santeri Herpola  2003    417  30.54        1:07.76   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.75                 
                     
Arttu Menp  2003    282  35.53        1:17.23   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aapo Kinnunen  2004    259  37.27        1:19.47   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.38                 
                     
Akira Konttinen  2003    242  37.24        1:21.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Akseli Leppnen  2004    233  39.15        1:22.25   
  Cetus Espoo  1:22.48                 
                     
Nikita Semach  2005    231  37.21        1:22.55   
  Swimming Jyvskyl  1:23.32                 
                     
Tatu Kunttila  2003    225  38.75        1:23.19   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.30                 
                     
Markus Veckman  2004    224  37.85        1:23.41   
  Swimming Jyvskyl  1:26.47                 
                     
10  Max Dahl  2005    194  39.54        1:27.37   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Rasmus Rekola  2004    179  42.76        1:29.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.62                 
                     
12  Elias Laine  2003    178  40.37        1:29.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.78                 
                     
13  Miko Muuri  2004    173  42.54        1:30.91   
  Uimaseura Kaarina  1:36.71                 
                     
14  Konsta Vainio  2005    169  44.52        1:31.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.35                 
                     
15  Niko Teperi  2005    169  44.30        1:31.56   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Jeremia Varonen  2004    166  42.17        1:32.03   
  Uimaseura Kaarina  1:32.52                 
                     
17  Olli Paaskoski  2005    165  43.05        1:32.29   
  Cetus Espoo  1:46.73                 
                     
18  Vilho Tikkanen  2005    164  43.36        1:32.45   
  Swimming Jyvskyl  1:36.23                 
                     
19  Tomi Silander  2006    158  42.83        1:33.65   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Aaro Puutio  2003    157  44.76        1:33.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Timo Elo  2004    156  43.48        1:33.94   
  Swimming Jyvskyl  1:34.25                 
                     
22  Veeti Valdolin  2005    156  43.53        1:33.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.33                 
                     
23  Paavo Nenonen  2005    153  43.39        1:34.69   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Aleksanteri Nissinen  2005    150  44.93        1:35.34   
  Swimming Jyvskyl  1:38.04                 
                     
25  Eerik Rantanen  2004    146  44.65        1:36.01   
  Uimaseura Kaarina  1:37.97                 
                     
26  Eero Menp  2005    145  44.71        1:36.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.02                 
                     
27  Luka Honkanen  2003    142  46.93        1:36.89   
  Swimming Jyvskyl  1:38.99                 
                     
28  Niilo Suhonen  2004    139  45.13        1:37.65   
  Swimming Jyvskyl  1:40.70                 
                     
29  Axel Lepphaara  2004    129  48.44        1:40.13   
  Aurajoen Uinti  1:46.00                 
                     
29  Mikko Sihvo  2004    129  46.00        1:40.13   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
31  Samuel Salminen  2003    129  46.20        1:40.19   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Casper Leo  2004    123  49.10        1:41.60   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Joonatan Davie  2006    116  47.47        1:43.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Marat Trubichkin  2003              DSQ  su 
  Swimming Jyvskyl                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Patrik Reiman  2005              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:46.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Samu Virtanen  2004              DSQ  su 
  Swimming Jyvskyl  1:33.99                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 6, M, P-16, P-13 100 m sku, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Makerspoint 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    518  29.29        1:03.07   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.77                 
                     
Elias Laine  2002    453  30.48        1:05.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.50                 
                     
Hugo Enroth  2001    445  30.78        1:06.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.52                 
                     
Teemu Viitanen  2000    441  30.77        1:06.55   
  Tatu Tampere                   
                     
Jere Oikarainen  2002    422  30.16        1:07.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Joona Lehtonen  2001    391  32.20        1:09.26   
  Tatu Tampere  1:11.59                 
                     
Leevi Korpinen  2001    389  32.79        1:09.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.78                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    351  31.78        1:11.81   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.55                 
                     
Oskar Voiko  2002    336  33.46        1:12.81   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.75                 
                     
10  Mika Arkkila  2000    335  33.24        1:12.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.18                 
                     
11  Janne Juven  2001    324  34.69        1:13.73   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Maxim Kolomainen  2001    293  34.98        1:16.26   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
13  Aleksi Puustinen  2001    288  36.39        1:16.68   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
14  Miska Birkstedt  2002    284  34.33        1:17.02   
  Tatu Tampere                   
                     
15  Alexander Fyhr  2002    281  35.81        1:17.29   
  Helsingfors Simsllskap  1:22.06                 
                     
16  Olli Elo  2002    263  37.00        1:19.01   
  Swimming Jyvskyl  1:20.33                 
                     
17  Oliver Oinas  2001    255  37.44        1:19.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.00                 
                     
18  Niklas Konttinen  2001    250  35.84        1:20.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.98                 
                     
19  Santeri Kinnunen  2002    241  36.39        1:21.37   
  Uimaseura Kaarina  1:22.93                 
                     
20  Onni Jrvinen  2002    228  39.89        1:22.87   
  HTU Stadi  1:26.21                 
                     
21  Aapo Pyyhtinen  2002    227  40.39        1:23.01   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
22  Osku Muuri  2002    207  40.49        1:25.63   
  Uimaseura Kaarina  1:26.60                 
                     
23  Sharo Mamandi  2002    128  44.58        1:40.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 6, M, P-16, P-13 100 m sku, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Makerspoint 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Tyry  1993    637  27.47        58.86   
  Tatu Tampere  59.28                 
                     
Mikael Karuveha  1999    637  28.08        58.87   
  Tatu Tampere  59.53                 
                     
Reko Patinen  1998    594  27.99        1:00.26   
  Nummelan Kisaajat  1:02.45                 
                     
Antti Leiponen  1998    576  28.10        1:00.88   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:00.44                 
                     
Elias Lampinen  1997    572  27.63        1:01.02   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Pietari Virta  1997    561  28.38        1:01.40   
  Tatu Tampere  1:01.70                 
                     
Lauri Pilpola  1993    554  27.47        1:01.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.53                 
                     
Atte Sahla  1993    542  28.41        1:02.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.48                 
                     
Emil Hanski  1999    517  28.37        1:03.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.23                 
                     
10  Jani Hartikainen  1993    483  30.08        1:04.55   
  Swimming Jyvskyl  1:04.23                 
                     
11  Vin Kilpelinen  1999    457  30.15        1:05.76   
  Tatu Tampere  1:05.94                 
                     
12  Tuomas Herlevi  1999    451  30.16        1:06.04   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.72                 
                     
13  Johannes Nokkala  1986    394  30.15        1:09.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Akseli Heino  1999    378  30.11        1:10.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:25 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:39   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 7, N, T-15, T-10 50 m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Vapaavarasto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meri Elo  2006    150          54.09   
  Swimming Jyvskyl  50.44                 
Aino Laine  2007    141          55.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.26                 
Aino Norrdal  2006    124          57.65   
  Uimaseura Kaarina  59.95                 
Kerttu Rantanen  2007    114          59.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.53                 
Maikki Hmlinen  2006    93          1:03.47   
  Uimaseura Kaarina  1:03.30                 
Iida Vartiainen  2006    91          1:03.95   
  Aurajoen Uinti                   
Jasmiina Laitinen  2008    64          1:11.96   
  Aurajoen Uinti                   
Alina Vanhatalo  2006    56          1:15.27   
  Uimaseura Kaarina                   
Aino Viitala  2006    52          1:17.13   
  Aurajoen Uinti                   
Judit Lindn  2006              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
Sofia Danska  2009              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 7.6 Vr uintisykli (=1 ksiveto, 1 potku), paitsi knnkseen / maaliin tullessa               
 
Laji 7, N, T-15, T-10 50 m ru, Loppukilpailut 11 - 15 v 
Sponsori: Turun Vapaavarasto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002    572          34.68   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.51                 
Sini Silvennoinen  2002    561          34.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.10                 
Iiris Himanto  2001    560          34.92   
  Gladius Kirkkonummi  35.48                 
Siiri Eini  2003    555          35.04   
  Gladius Kirkkonummi  34.31                 
Viivi Merisalo  2002    507          36.11   
  Swimming Jyvskyl  37.31                 
Siiri Pellinen  2003    478          36.83   
  Swimming Jyvskyl  37.36                 
Sanni Lampi  2001    430          38.13   
  Swimming Jyvskyl  39.77                 
Sara Virtanen  2002    419          38.48   
  Swimming Jyvskyl  38.59                 
Saana Jrvinen  2003    416          38.55   
  Swimming Jyvskyl  38.01                 
10  Manja Lindell  2004    387          39.52   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.27                 
11  Kerttu Nurmi  2003    350          40.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.40                 
12  Anna Kajosmki  2004    317          42.22   
  Swimming Jyvskyl  42.66                 
13  Ruusu Nieminen  2002    261          45.01   
  Swimming Jyvskyl  46.24                 
14  Peppi Kolari  2003    211          48.35   
  Aurajoen Uinti  47.86                 
15  Nea Tamminen  2004    195          49.61   
  Aurajoen Uinti  49.92                 
16  Ines Lhteinen  2003    164          52.54   
  Swimming Jyvskyl  50.06                 
17  Laura Lilja  2004    137          55.80   
  Aurajoen Uinti                   
18  Aino Kajonen  2005    81          1:06.43   
  Aurajoen Uinti                   
Celina Sandell  2005              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:02.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Laura Kinnunen  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Suvi Riipinen  2003              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  1:00.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 7, N, T-15, T-10 50 m ru, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Turun Vapaavarasto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Kareinen  2000    635          33.49   
  Helsingfors Simsllskap  32.82                 
Ada Alajsk  1998    508          36.08   
  Tatu Tampere  34.61                 
Iida Vallenius  1999    477          36.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.50                 
Heta Koivuluoma  1999    437          37.95   
  Pihlava Tyven Urheilijat  37.39                 
Elli Koivunen  2000    302          42.90   
  Uimaseura Kaarina  44.76                 
Karolina Voiko  2000    298          43.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.77                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:39 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:49   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 8, M, P-16, P-11 50 m ru, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Belindos Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lev Vlasov  2007    189          43.96   
  Tatu Tampere  44.92                 
Lauri-Pekka Pakomki  2006    169          45.59   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.49                 
Tomas Laine  2006    124          50.56   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.39                 
Patrik Reiman  2005    103          53.84   
  Uimaseura Kaarina  52.30                 
Frans Sandblom  2006    100          54.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Alex Mukkulainen  2006    87          56.93   
  Aurajoen Uinti                   
Alvar Kankare  2007    80          58.47   
  Aurajoen Uinti                   
Santeri Holmberg  2006    78          59.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Matias Sepp  2006    69          1:01.40   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
10  Matias Kotilainen  2006    66          1:02.47   
  Aurajoen Uinti                   
11  Romeo Manner  2008    66          1:02.48   
  Aurajoen Uinti                   
12  Peter Kanninen  2006    56          1:05.63   
  Aurajoen Uinti                   
13  Ossi Tikka  2007    49          1:08.89   
  Aurajoen Uinti                   
14  Julius Linde  2007    48          1:09.47   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Leo Laine  2007              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 8, M, P-16, P-11 50 m ru, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Sponsori: Belindos Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Koski  2000    482          32.20   
  Gladius Kirkkonummi  32.34                 
Lauri Elomaa  2000    480          32.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.66                 
Hugo Enroth  2001    447          33.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.27                 
Leevi Korpinen  2001    347          35.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.06                 
Aapo Puikkonen  2001    327          36.62   
  Tatu Tampere  38.72                 
Janne Juven  2001    316          37.07   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.56                 
Joona Tikka  2000    307          37.42   
  Swimming Jyvskyl                   
Joona Syrjkoski  2000    302          37.62   
  Tatu Tampere  38.99                 
Aapo Pyyhtinen  2002    287          38.27   
  Swimming Jyvskyl  38.86                 
10  Georg Nrj  2002    267          39.19   
  Helsingfors Simsllskap  40.27                 
11  Elmeri Eronen  2002    200          43.16   
  Uimaseura Kaarina                   
12  John Laaksonen  2003    128          50.01   
  Aurajoen Uinti  1:01.17                 
13  Sharo Mamandi  2002    95          55.28   
  Aurajoen Uinti  43.88                 
 
Laji 8, M, P-16, P-11 50 m ru, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Belindos Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Oksa  1988    785          27.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.68                 
Teemu Vuorela  1994    726          28.09   
  Swimming Jyvskyl  26.90                 
Elias Kouvo  1994    542          30.96   
  Tatu Tampere  29.50                 
Pyry Kurkinen  1998    500          31.80   
  Swimming Jyvskyl                   
Atte Sahla  1993    499          31.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.51                 
Oskari Valkonen  1999    466          32.56   
  Swimming Jyvskyl  32.04                 
Aarne Santamki  1998    435          33.30   
  Gladius Kirkkonummi  33.48                 
Santeri Kaasinen  1999    419          33.73   
  Tatu Tampere  32.75                 
Tuomas Herlevi  1999    393          34.46   
  Helsingfors Simsllskap  34.54                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:00   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 9, N, T-15, T-12 100 m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Konkka  2004    422  34.25        1:12.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.79                 
                     
Oona Sirki  2004    384  34.16        1:15.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.14                 
                     
Sonila Selimi  2005    310  37.56        1:20.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kira Lindroos  2005    252  39.27        1:26.36   
  Cetus Espoo  1:27.65                 
                     
Ella Nihtil  2004    248  38.52        1:26.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.54                 
                     
Louna Kasvio  2006    245  40.05        1:27.18   
  Cetus Espoo  1:31.84                 
                     
Inka Vahtola  2005    221  40.21        1:30.29   
  Cetus Espoo  1:27.52                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    219  40.92        1:30.54   
  Cetus Espoo  1:28.44                 
                     
Aada Tourunen  2004    206  42.55        1:32.37   
  Swimming Jyvskyl  1:29.16                 
                     
10  Jessika Liimatta  2004    200  39.75        1:33.36   
  Tatu Tampere  1:43.38                 
                     
11  Sofia Rinne  2005    198  42.15        1:33.56   
  Cetus Espoo  1:30.80                 
                     
12  Minttu Kiili  2005    183  41.39        1:36.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:35.52                 
                     
13  Aino Lepola  2005    165  43.72        1:39.43   
  Tatu Tampere                   
                     
14  Erin Gonzalez Catn  2005    165  46.94        1:39.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Wilma Sundt  2006    161  48.69        1:40.23   
  Cetus Espoo  1:45.16                 
                     
16  Kukka Peill  2005    133  49.28        1:46.96   
  Cetus Espoo  1:51.47                 
                     
17  Denise Palonen  2005    100  53.87        1:57.37   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
 
Laji 9, N, T-15, T-12 100 m pu, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Mangeloja  2001    428  33.94        1:12.44   
  Swimming Jyvskyl  1:14.36                 
                     
Amanda Paukkunen  2002    418  32.78        1:12.98   
  Swimming Jyvskyl  1:10.57                 
                     
Iris Hanski  2003    403  34.16        1:13.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.16                 
                     
Martta Ruuska  2003    394  34.28        1:14.44   
  Swimming Jyvskyl  1:16.80                 
                     
Jessika Rissanen  2001    379  36.28        1:15.44   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
                     
Stella Freysttter  2003    346  35.44        1:17.76   
  Helsingfors Simsllskap  1:12.13                 
                     
Viivi Sorri  2003    324  35.76        1:19.50   
  Gladius Kirkkonummi  1:15.87                 
                     
Inka Metiinen  2003    280  38.98        1:23.46   
  Swimming Jyvskyl  1:30.03                 
                     
Mimosa Seijari  2001    260  38.52        1:25.52   
  Swimming Jyvskyl  1:25.83                 
                     
10  Noora Leppnen  2001    231  42.01        1:28.89   
  Swimming Jyvskyl  1:25.29                 
                     
11  Aino Haarala  2001    227  41.36        1:29.43   
  Uimaseura Kaarina  1:32.29                 
                     
12  Emma Mangeloja  2003    195  42.51        1:34.12   
  Swimming Jyvskyl  1:26.96                 
                     
13  Martta Haarala  2001    192  42.82        1:34.62   
  Uimaseura Kaarina  1:33.43                 
                     
Tiia Strandberg  2002              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
                     
 
Laji 9, N, T-15, T-12 100 m pu, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Danske Bank Oyj 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiia Puolakka  1998    578  30.87        1:05.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.34                 
                     
Jenni Lampi  2000    576  30.20        1:05.61   
  Swimming Jyvskyl  1:03.78                 
                     
Miia Hurskainen  1992    569  30.99        1:05.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.51                 
                     
Elina Karinkanta  2000    553  31.52        1:06.52   
  Tatu Tampere  1:05.26                 
                     
Kiira Mauranen  1999    550  31.75        1:06.65   
  Helsingfors Simsllskap  1:05.69                 
                     
Aino Puomila  1992    548  30.77        1:06.71   
  Tatu Tampere  1:04.10                 
                     
Hanna Kareinen  2000    527  31.61        1:07.57   
  Helsingfors Simsllskap  1:08.00                 
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    515  33.17        1:08.12   
  Tatu Tampere  1:05.78                 
                     
Roosa Nieminen  1999    497  31.90        1:08.91   
  Helsingfors Simsllskap  1:08.39                 
                     
10  Emmi Klhi  2000    424  32.78        1:12.67   
  Helsingfors Simsllskap  1:10.25                 
                     
11  Annika Laihonen  1997    410  33.00        1:13.50   
  Nummelan Kisaajat  1:10.92                 
                     
12  Linda-Marie Slotte  1994    362  35.07        1:16.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.38                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:14   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 10, M, P-16, P-13 100 m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ortomat Herpola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Herpola  2003    410  30.14        1:05.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.32                 
                     
Lassi Niemi  2004    234  35.66        1:18.60   
  Tatu Tampere  1:16.98                 
                     
Pavel Pankratov  2004    221  36.86        1:20.10   
  Tatu Tampere  1:25.53                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    203  37.50        1:22.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.22                 
                     
Max Dahl  2005    167  37.43        1:27.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Miro Birkstedt  2004    166  40.41        1:28.00   
  Tatu Tampere  1:27.24                 
                     
Akseli Leppnen  2004    142  42.33        1:32.67   
  Cetus Espoo  1:32.27                 
                     
Niilo Kilpelinen  2004    142  41.25        1:32.84   
  Tatu Tampere  1:42.27                 
                     
Akseli Kotti  2004    141  43.22        1:33.00   
  Tatu Tampere  1:40.73                 
                     
10  Jeremia Varonen  2004    133  44.09        1:34.81   
  Uimaseura Kaarina  1:43.38                 
                     
11  Joona Saloniemi  2004    118  45.21        1:38.72   
  Tatu Tampere  1:50.20                 
                     
12  Touko Riipinen  2004    102  45.44        1:43.46   
  Swimming Jyvskyl  1:52.53                 
                     
13  Mikko Sihvo  2004    62  54.62        2:01.99   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Arttu Venemies  2005              DSQ   
  Swimming Jyvskyl                   
  SW 8.2 Eriaikainen ksien palautus               
                     
Elias Joona  2005              DSQ   
  Swimming Jyvskyl                   
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
                     
 
Laji 10, M, P-16, P-13 100 m pu, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Ortomat Herpola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Korhonen  2000    479  28.94        1:01.88   
  Tatu Tampere  1:00.11                 
                     
Efim Romanov  2002    411  31.09        1:05.14   
  Tatu Tampere  1:04.31                 
                     
Eerik Tikkakoski  2001    396  30.06        1:05.91   
  Tatu Tampere  1:05.22                 
                     
Veeti Veijonen  2001    393  30.44        1:06.08   
  Swimming Jyvskyl  1:06.77                 
                     
Teemu Viitanen  2000    389  32.02        1:06.33   
  Tatu Tampere  1:07.74                 
                     
Rasmus Sderholm  2002    355  31.79        1:08.40   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.17                 
                     
Axel Olander  2002    345  32.48        1:09.05   
  Tatu Tampere  1:09.49                 
                     
Joona Lehtonen  2001    340  32.03        1:09.39   
  Tatu Tampere  1:08.70                 
                     
Atte Lindholm  2001    332  31.88        1:09.89   
  Swimming Jyvskyl  1:13.16                 
                     
10  Joona Syrjkoski  2000    304  32.72        1:11.99   
  Tatu Tampere  1:14.86                 
                     
11  Mio Harju  2002    290  33.60        1:13.14   
  Tatu Tampere  1:17.91                 
                     
12  Maxim Kolomainen  2001    279  33.76        1:14.05   
  Swimming Jyvskyl  1:18.56                 
                     
13  Sami Kukkonen  2000    275  33.43        1:14.43   
  Tatu Tampere  1:15.94                 
                     
14  Miska Birkstedt  2002    236  35.08        1:18.35   
  Tatu Tampere  1:14.99                 
                     
15  Aapo Puikkonen  2001    228  34.88        1:19.26   
  Tatu Tampere  1:25.35                 
                     
16  Tino Vehkalahti  2001    213  33.44        1:21.11   
  Tatu Tampere                   
                     
17  Veikko Pyyhtinen  2002    191  39.85        1:24.05   
  Swimming Jyvskyl  1:36.24                 
                     
 
Laji 10, M, P-16, P-13 100 m pu, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Ortomat Herpola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Sola  1991    669  25.76        55.36   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.28                 
                     
Anton Herrala  1993    638  25.97        56.24   
  Tatu Tampere  52.30                 
                     
Juho Eerola  1995    570  27.21        58.39   
  Tatu Tampere  58.51                 
                     
Deny Belaic  1998    549  27.36        59.15   
  Tatu Tampere  56.11                 
                     
Pietari Virta  1997    516  28.24        1:00.38   
  Tatu Tampere  58.41                 
                     
Verneri Mattila  1999    510  28.30        1:00.60   
  Helsingfors Simsllskap  59.13                 
                     
Santeri Mettl  1999    505  28.21        1:00.81   
  Tatu Tampere  59.64                 
                     
Jani Hartikainen  1993    476  29.14        1:02.03   
  Swimming Jyvskyl  1:00.02                 
                     
Tatu Peltonen  1989    475  27.24        1:02.07   
  Tatu Tampere  58.41                 
                     
10  Elias Soukola  1999    461  28.98        1:02.70   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:02.67                 
                     
11  Tuomas Vainio  1998    459  28.70        1:02.76   
  Swimming Jyvskyl  1:00.64                 
                     
12  Lassi Ruohonen  1998    445  29.41        1:03.44   
  Helsingfors Simsllskap  1:04.28                 
                     
13  Emil Hanski  1999    358  30.88        1:08.19   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.40                 
                     
14  Johannes Nokkala  1986    355  29.09        1:08.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.54                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:14 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:36   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 11, N, T-15, T-10 50 m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Vartiainen  2006    130          50.58   
  Aurajoen Uinti  48.74                 
Vieno Tikkanen  2007    122          51.63   
  Swimming Jyvskyl  49.28                 
Rahma Ezzat  2007    112          53.17   
  Aurajoen Uinti  54.05                 
Jasmiina Laitinen  2008    97          55.81   
  Aurajoen Uinti  52.09                 
Nina Oikarinen  2006    95          56.07   
  Uimaseura Kaarina  55.48                 
Aino Viitala  2006    61          1:05.09   
  Aurajoen Uinti  1:05.47                 
Aino Norrdal  2006    55          1:07.44   
  Uimaseura Kaarina  1:03.04                 
Sofia Danska  2009    48          1:10.21   
  Uimaseura Kaarina  1:11.13                 
Aava Sulanter  2007              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:05.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 11, N, T-15, T-10 50 m su, Loppukilpailut 11 - 15 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilie Prnnen  2002    605          30.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.66                 
Katariina Niemi  2002    498          32.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.38                 
Oona Laakso  2002    496          32.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.86                 
Peppi Pinomki  2002    468          33.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.59                 
Kaisla Kangas  2002    445          33.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.11                 
Nora Kosonen  2001    422          34.22   
  Tatu Tampere  36.21                 
Venla Pesu  2002    402          34.77   
  Tatu Tampere  34.86                 
Maija Nurmi  2003    367          35.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.14                 
Emmi Manninen  2004    343          36.65   
  Tatu Tampere  37.62                 
10  Mette Hyvrinen  2002    335          36.93   
  Uimaseura Kaarina                   
11  Annaliina Hintukainen  2002    334          36.98   
  Aurajoen Uinti  37.27                 
11  Evgenia Vlasova  2003    334          36.98   
  Tatu Tampere                   
13  Elena Mantila  2001    317          37.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.02                 
14  Cecilia Raudaskoski  2002    299          38.36   
  Swimming Jyvskyl  41.33                 
15  Laura Kousa  2005    298          38.42   
  Cetus Espoo  38.55                 
16  Helka Suomki  2003    289          38.80   
  Aurajoen Uinti  38.71                 
17  Siri Kaskeala  2005    215          42.84   
  Cetus Espoo  41.81                 
18  Ruusu Nieminen  2002    210          43.13   
  Swimming Jyvskyl                   
19  Suvi Riipinen  2003    198          44.03   
  Swimming Jyvskyl  44.78                 
20  Rina Rantanen  2005    192          44.47   
  Cetus Espoo  42.02                 
21  Juuli Kinnunen  2004    177          45.65   
  Swimming Jyvskyl  47.47                 
Aada Salminen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Veera Kinnunen  2004              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  42.31                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 11, N, T-15, T-10 50 m su, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erika Ketola  2000    582          30.73   
  Helsingfors Simsllskap  31.41                 
Noora Kukkonen  1999    547          31.38   
  Tatu Tampere  31.37                 
Veera Rinne  1998    520          31.91   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.92                 
Marilla Parhiala  2000    488          32.59   
  Helsingfors Simsllskap  32.00                 
Roosa Rekola  2000    462          33.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.44                 
Riina Karola  2000    417          34.35   
  Jrvenpn Uintiklubi  35.66                 
Karolina Voiko  2000    335          36.95   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.40                 
Enna Simola  1999    314          37.73   
  Aurajoen Uinti                   
Netta Vesanen  2000    287          38.90   
  Swimming Jyvskyl  38.48                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:36 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:38   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 12, M, P-16, P-11 50 m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    201          37.88   
  Swimming Jyvskyl  37.13                 
Paavo Nenonen  2005    177          39.56   
  Cetus Espoo  39.68                 
Tomi Silander  2006    163          40.66   
  Cetus Espoo  39.55                 
Aleksanteri Nissinen  2005    140          42.76   
  Swimming Jyvskyl  41.11                 
Vilho Tikkanen  2005    129          43.92   
  Swimming Jyvskyl  44.46                 
Niko Teperi  2005    125          44.37   
  Cetus Espoo  44.53                 
Olli Paaskoski  2005    114          45.82   
  Cetus Espoo  44.80                 
Tomas Laine  2006    111          46.23   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.57                 
Santeri Holmberg  2006    104          47.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.90                 
10  Matias Kotilainen  2006    102          47.54   
  Aurajoen Uinti                   
11  Ivan Kovalchuk  2005    99          47.91   
  Aurajoen Uinti  47.82                 
12  Romeo Manner  2008    98          48.05   
  Aurajoen Uinti  48.66                 
13  Alex Mukkulainen  2006    77          52.14   
  Aurajoen Uinti  54.47                 
14  Frans Sandblom  2006    72          53.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.42                 
15  Julius Linde  2007    59          56.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.49                 
16  Matias Sepp  2006    57          57.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.78                 
17  Ossi Tikka  2007    55          58.21   
  Aurajoen Uinti  55.57                 
18  Peter Kanninen  2006    53          58.80   
  Aurajoen Uinti  56.09                 
19  Romeo Maranzani  2006    47          1:01.29   
  Aurajoen Uinti  1:01.19                 
20  Christian Edelman  2007    46          1:01.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
21  Leo Laine  2007    46          1:01.86   
  Uimaseura Kaarina  58.95                 
22  Aleksi Nurmi  2006    41          1:04.22   
  Aurajoen Uinti  1:03.33                 
Alvar Kankare  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  57.65                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
Julius Juolasmaa  2006              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:00.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
William Vuorinen  2008              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 12, M, P-16, P-11 50 m su, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    464          28.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.61                 
Elias Laine  2002    366          31.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.08                 
Samu Petteri Kallio  2002    366          31.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.30                 
Jere Oikarainen  2002    358          31.28   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.41                 
Jiri Jrvinen  2001    345          31.68   
  Swimming Jyvskyl  31.75                 
Oskar Voiko  2002    334          32.00   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.09                 
Eerik Tikkakoski  2001    315          32.63   
  Tatu Tampere  1:06.22                 
Pirkka Perkola  2001    309          32.85   
  Tatu Tampere  34.00                 
Tino Vehkalahti  2001    276          34.12   
  Tatu Tampere  34.56                 
10  Janne Juven  2001    253          35.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.60                 
11  Olli Elo  2002    214          37.10   
  Swimming Jyvskyl  39.76                 
12  Markus Veckman  2004    184          39.01   
  Swimming Jyvskyl  38.27                 
13  Eetu Mikkonen  2003    174          39.79   
  Aurajoen Uinti  38.60                 
14  Timo Elo  2004    169          40.18   
  Swimming Jyvskyl  40.63                 
15  Olli Erkkil  2003    128          44.04   
  Aurajoen Uinti  44.22                 
16  John Laaksonen  2003    120          45.04   
  Aurajoen Uinti  50.28                 
17  Sharo Mamandi  2002    88          49.85   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 12, M, P-16, P-11 50 m su, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Pilpola  1993    488          28.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.04                 
Antti Leiponen  1998    448          29.03   
  Jrvenpn Uintiklubi  28.40                 
Jaakko Siipola  1999    432          29.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.45                 
Atte Sahla  1993    410          29.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Severi Nieminen  1999    405          30.03   
  Gladius Kirkkonummi  30.15                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:38 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:24   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 13, Masters N 50 m vu, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Sponsori: Belindos Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Ripatti  1987    491          29.45   
  Jrvenpn Uintiklubi  27.89                 
Sirpa Visakoski  1952    223          38.30   
  Aurajoen Uinti  37.29                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:24 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  SK Games 2016    Tulostuspivmr  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:22   
  Jrjestj  bo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 15, N, T-15, T-12 100 m vu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Rantala  2004    442  32.08        1:06.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.85                 
                     
Manja Lindell  2004    360  34.37        1:11.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.20                 
                     
Ella Nihtil  2004    347  34.94        1:12.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.51                 
                     
Kukka Kangas  2005    344  35.32        1:12.77   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.40                 
                     
Noora Kuparinen  2004    342  34.70        1:12.89   
  Swimming Jyvskyl  1:14.88                 
                     
Ellen Kaituri  2006    328  35.82        1:13.91   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.50                 
                     
Minttu Kiili  2005    323  34.95        1:14.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.16                 
                     
Laura Helena Mrsepp  2004    323  34.74        1:14.34   
  Aurajoen Uinti  1:14.97                 
                     
My Laverman  2004    307  36.00        1:15.59   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.02                 
                     
10  Ella Suominen  2005    286  36.98        1:17.36   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.94                 
                     
11  Tiitu Koskinen  2005    258  37.93        1:20.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.07                 
                     
12  Maura Bergstrm  2005    255  38.10        1:20.36   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.47                 
                     
13  Erin Gonzalez Catn  2005    224  40.31        1:23.89   
  Aurajoen Uinti  1:23.36                 
                     
14  Pilvi sterman  2005    221  39.96        1:24.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.79                 
                     
15  Ulla Haarala  2004    219  40.49        1:24.55   
  Uimaseura Kaarina  1:17.82                 
                     
16  Kata Koskinen  2005    218  38.98        1:24.74   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.20                 
                     
17  Kristina Grimbaum  2005    216  40.25        1:24.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.94                 
                     
18  Amanda Koistinen  2005    213  40.56        1:25.38   
  Aurajoen Uinti  1:23.24                 
                     
19  Emma Nieminen  2005    203  40.54        1:26.74   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.31                 
                     
20  Wilma Turpeinen  2006    188  42.36        1:28.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.44                 
                     
21  Aino Laine  2007    186  40.05        1:29.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:30.30                 
                     
22  Rakel Ronimus  2004    180  42.05        1:30.21   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Mirella Sauhula  2006    178  43.09        1:30.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
24  Emma Haapanen  2006    167  44.22        1:32.51   
  Aurajoen Uinti  1:30.73                 
                     
25  Tilda Aaltonen  2006    164  43.73        1:33.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.67                 
                     
26  Linnea Koski  2007    161  43.72        1:33.62   
  Aurajoen Uinti  1:41.57                 
                     
27  Aleksandra Hiekka  2004    161  43.67        1:33.76   
  Uimaseura Kaarina  1:31.61                 
                     
28  Joanna Hauhia  2004    160  43.63        1:33.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.69                 
                     
29  Aino Kurki  2005    159  42.88        1:34.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.10                 
                     
30  Mia Karolina Mrsepp  2006    148  44.42        1:36.36   
  Aurajoen Uinti  1:44.52                 
                     
31  Ronja Vilska  2006    145  43.96        1:37.09   
  Aurajoen Uinti  1:49.09                 
                     
32  Emma Loo  2004    141  45.44        1:37.91   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Celina Sandell  2005    139  48.13        1:38.27   
  Uimaseura Kaarina  1:37.21                 
                     
34  Aino Kajonen  2005    139  48.02        1:38.32   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Sanni Virtanen  2006    138  46.63        1:38.61   
  Uimaseura Kaarina  1:48.47