2021-11-27   00:50:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Tatti-uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:36   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kemus Junnut  2004              2:43.02   
  Kemin Uimaseura  2:43.75                 
  Oona Lipponen  2006      47.35        47.35   
  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      44.74        1:32.09   
  Miina Torvikoski  2006      37.88        2:09.97   
  Noora Aikio  2004      33.05        2:43.02   
                     
Kemtu Naiset [2004]  2004              3:00.02   
  Kemin Tyven Uimarit  2:56.78                 
  Pinja Junttari  2006      46.39        46.39   
  Janina Paakkolanvaara  2006      50.43        1:36.82   
  Eveliina Vakkuri  2005      44.62        2:21.44   
  Saga Tuisku  2005      38.58        3:00.02   
                     
Kempy Naiset R2 2  2005              3:08.69   
  Kempeleen Pyrint                   
  Lotta Kaarre  2005      45.82        45.82   
  Sofia Kivel  2005      1:31.45        2:17.27   
  Vilma Utriainen  2005                 
  Ella Utriainen  2007      3:08.69        3:08.69   
                     
Kempy Naiset R1  2004              3:12.42   
  Kempeleen Pyrint                   
  Aava Nykki  2007      49.98        49.98   
  Linnea Korva  2006      56.13        1:46.11   
  Erika Korva  2004      49.20        2:35.31   
  Henna Koponen  2004      37.11        3:12.42   
                     
Hahe Tytt [2004]  2004              3:26.18   
  Haukiputaan Heitto                   
  Eevi Josefiina Hirvasoja  2007      54.01        54.01   
  Maija Leinonen  2007      53.43        1:47.44   
  Reetta Kernen  2006      53.35        2:40.79   
  Iita Kimpimki  2007      45.39        3:26.18   
                     
Kempy Naiset R2 1  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrint  2:48.19                 
  Milla Marttila  2005      41.52        41.52   
  Julia Piisil  2004      46.23        1:27.75   
                     
Viesu Tytt 1  2004              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  Saaga Khknen  2006      48.95        48.95   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oulo Tytt  2002              2:18.79   
  Oulun Lohet  2:19.33                 
  Pauliina Lohilahti  2002      34.26        34.26   
  Roosa Krkkinen  2003      35.99        1:10.25   
  Inka Elamaa  2004      35.87        1:46.12   
  Nanna Savolainen  2004      32.67        2:18.79   
                     
Hahe Tytt 3 [2002]  2002              2:31.10   
  Haukiputaan Heitto  2:32.36                 
  Anniina Kanste  2004      39.20        39.20   
  Jatta Nurmela  2004      44.22        1:23.42   
  Saara Niemi  2005      35.51        1:58.93   
  Siiri Keisu  2003      32.17        2:31.10   
                     
Roius Kilpurit  2002              2:36.99   
  Rovaniemen Uimaseura                   
  Emilia Juutilainen  2004      40.08        40.08   
  Liina Rajaniemi  2003      1:22.88        2:02.96   
  Aada Tapio  2003      34.15        2:37.11   
  Lotta Vedenjuoksu  2003              2:36.99   
                     
Kempy Naiset R2 3  2003              2:57.49   
  Kempeleen Pyrint  3:02.60                 
  Janette Sarajrvi  2006      59.41        59.41   
  Miina Laukka  2003      39.39        1:38.80   
  Iina Elorinne  2002      34.93        2:13.73   
  Elli Hakola  2006      43.76        2:57.49   
                     
Hahe Tytt 2 [2002]  2002              3:02.34   
  Haukiputaan Heitto                   
  Minja Ollonen  2004      49.87        49.87   
  Lilli Eskola  2005      51.96        1:41.83   
  Aada Hirvasoja  2005      40.78        2:22.61   
  Siiri Siponen  2005      39.73        3:02.34   
                     
Hahe Tytt 1 [2002]  2002              DSQ   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kempy Naiset Tt  1999              2:08.55   
  Kempeleen Pyrint  2:07.79                 
  Helmi Jouhten  2004      33.53        33.53   
  Senni Jouhten  2002      34.83        1:08.36   
  Ida-Maria Juntunen  1999      31.74        1:40.10   
  Henna Haipus  2001      28.45        2:08.55   
                     
Kemus N1  2000              2:14.25   
  Kemin Uimaseura  2:12.05                 
  Noora Siltari  2000      32.94        32.94   
  Katariina Kourula  2002      37.33        1:10.27   
  Elisa Vakkuri  2002      32.25        1:42.52   
  Hanna Rantanen  2002      31.73        2:14.25   
                     
Oulo Naiset  1990              2:23.27   
  Oulun Lohet  2:18.15                 
  Inna Pajuluoma  1999      34.28        34.28   
  Emma Pajuluoma  2001      41.08        1:15.36   
  Senni Keisu  2001      35.56        1:50.92   
  Nita Poutiainen  2003      32.35        2:23.27   
                     
Hahe Naiset  1990              2:33.26   
  Haukiputaan Heitto  2:36.22                 
  Jessi Nurmela  2002      37.07        37.07   
  Lotta Pakanen  2001      46.68        1:23.75   
  Anni Katajamki  2000      32.79        1:56.54   
  Elli Hyvnen  2004      36.72        2:33.26   
                     
Kemtu Naiset 2  2000              2:44.68   
  Kemin Tyven Uimarit                   
  Vanessa Ventel  2002      42.74        42.74   
  Iida-Elisi Anttila  2002      19.26        1:02.00   
  Kiia Junttari  2004      1:12.49        2:14.49   
  Sara Ylimki  2003      30.19        2:44.68   
                     
Viesu Tytt 2  2000              3:12.40   
  Vieskan Uimarit  3:07.08                 
  Elsa Pelkonen  2007      58.31        58.31   
  Hanna Saarela  2003      56.68        1:54.99   
  Emma Nikula  1998      34.33        2:29.32   
  Elizaveta Salmela  2005      43.08        3:12.40   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  13:36 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:01   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Oulo Pojat  2003              2:34.97   
  Oulun Lohet  2:31.12                 
  Cedric Decena  2004      37.52        37.52   
  Konsta Rantasuo  2006      1:58.16        2:35.68   
  Vili Rantasuo  2004                 
  Nikolai Em  2004      2:34.97        2:34.97   
                     
Kempy Miehet R2  2004              2:46.14   
  Kempeleen Pyrint                   
  Julius Schroderus  2006      43.23        43.23   
  Jere Heikkil  2004      46.85        1:30.08   
  Kalle Pesl  2006      1:16.22        2:46.30   
  Arttu Haipus  2004              2:46.14   
                     
Kemus Junnut  2003              2:48.23   
  Kemin Uimaseura  2:47.50                 
  Miko Saukkonen  2006      1:28.33        1:28.33   
  Karlo Kilpinen  2003      42.24        2:10.57   
  Tuomas Romsi  2005      37.66        2:48.23   
  Nooa Kaunisto  2007              2:48.23   
                     
Hahe Miehet [2003]  2003              2:51.01   
  Haukiputaan Heitto                   
  Roope Mutanen  2003      39.75        39.75   
  Tuomo Leinonen  2006      48.08        1:27.83   
  Jere Hannuksela  2004      42.30        2:10.13   
  Jesse Manninen  2005      40.88        2:51.01   
                     
Kemtu Pojat [2003]  2003              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit                   
  Rasmus Kinnunen  2007      52.40        52.40   
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kemus Teinit  2001              2:15.80   
  Kemin Uimaseura  2:18.41                 
  Toni Lipponen  2003      35.12        35.12   
  Henrik Siltari  2002      36.86        1:11.98   
  Aleksi Romsi  2002      32.45        1:44.43   
  Juuso Mikael Tiensuu  2001      31.37        2:15.80   
                     
Kempy Miehet Tt  2001              2:23.10   
  Kempeleen Pyrint  2:22.69                 
  Leevi Sipil  2003      40.38        40.38   
  Noa Mkel  2001      33.63        1:14.01   
  Elias Juntunen  2002      32.13        1:46.14   
  Eemeli Korhonen  2003      36.96        2:23.10   
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kemus M1  1990              1:51.26   
  Kemin Uimaseura  1:52.63                 
  Riku Ylikrpp  1998      28.46        28.46   
  Teemu Hartikainen  1993      30.52        58.98   
  Santeri Leppl  1998      26.85        1:25.83   
  Tomi Leppl  1994      25.43        1:51.26   
                     
Kemtu Miehet 1  2000              2:03.09   
  Kemin Tyven Uimarit  2:02.01                 
  Jani Leskel  2001      35.32        35.32   
  Ronny Brnnkrr  2002      31.71        1:07.03   
  Arttu Pirneskoski  2000      28.10        1:35.13   
  Aatu Pirneskoski  2001      27.96        2:03.09   
                     
Kemtu Miehet 2  1995              2:19.91   
  Kemin Tyven Uimarit  2:24.82                 
  Tatu-Taneli Malinen  2002      1:14.61        1:14.61   
  Kalle Karhunen  2001      33.75        1:48.36   
  Kimmo Viinamki  1995      31.55        2:19.91   
  Roope Hyvrinen  2003              2:19.91   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:01 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:06   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anna Kortesalmi  2006              37.55   
  Rovaniemen Uimaseura  36.84                 
Noora-Maria Linna  2006              40.93   
  Vieskan Uimarit  41.79                 
Riialiina Kiljala  2008              40.96   
  Vieskan Uimarit  51.31                 
Aava Nykki  2007              41.78   
  Kempeleen Pyrint  45.61                 
Armi Aurora Tavi  2007              43.34   
  Kemin Uimaseura  43.90                 
Aino Kauppinen  2006              43.76   
  Kemin Uimaseura                   
Elli Hakola  2006              46.10   
  Kempeleen Pyrint  47.70                 
Elsa Pelkonen  2007              51.96   
  Vieskan Uimarit  50.55                 
Ella Utriainen  2007              53.17   
  Kempeleen Pyrint                   
Janette Sarajrvi  2006              DSQ   
  Kempeleen Pyrint  59.72                 
  SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Helmi Jouhten  2004              30.83   
  Kempeleen Pyrint  29.63                 
Nanna Savolainen  2004              32.89   
  Oulun Lohet  33.15                 
Anastasia Parfenova  2004              33.39   
  Kemijrven Kaiku  33.91                 
Kiia Junttari  2004              35.28   
  Kemin Tyven Uimarit  34.06                 
Katariina Koivuranta  2005              35.37   
  Kempeleen Pyrint  34.80                 
Julia Piisil  2004              35.62   
  Kempeleen Pyrint  35.35                 
Milla Marttila  2005              36.12   
  Kempeleen Pyrint  36.33                 
Emilia Kivijrvi  2004              36.23   
  Rovaniemen Uimaseura  41.84                 
Lotta Kaarre  2005              36.52   
  Kempeleen Pyrint  37.00                 
10  Vilma Utriainen  2005              36.65   
  Kempeleen Pyrint  37.24                 
11  Saana Nsi  2004              36.88   
  Kemin Uimaseura  39.31                 
12  Elli Hyvnen  2004              37.42   
  Haukiputaan Heitto  37.61                 
13  Emilia Jylkk  2005              37.87   
  Rovaniemen Uimaseura                   
14  Henna Koponen  2004              38.13   
  Kempeleen Pyrint  37.63                 
15  Lilli Eskola  2005              38.27   
  Haukiputaan Heitto  43.71                 
16  Milla Siira  2005              38.74   
  Kempeleen Pyrint  37.95                 
17  Neta Siponmaa  2005              39.13   
  Kemin Uimaseura  41.18                 
18  Ella Sipola  2005              39.87   
  Haukiputaan Heitto  39.67                 
19  Raita Virtanen  2005              40.17   
  Kemijrven Kaiku  44.57                 
20  Minja Ollonen  2004              41.39   
  Haukiputaan Heitto  40.57                 
21  Sofia Kivel  2005              41.62   
  Kempeleen Pyrint  41.26                 
22  Sofia Kangas  2005              56.67   
  Kemin Tyven Uimarit                   
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anna-Sofia Brnnkrr  2001              28.59   
  Kemin Tyven Uimarit  28.09                 
Jenni Niskanen  1999              28.75   
  Rovaniemen Uimaseura  28.60                 
Noora Siltari  2000              29.57   
  Kemin Uimaseura  28.81                 
Nelle Ojakippola  2001              29.71   
  Vieskan Uimarit  28.80                 
Aada Sulasalmi  2002              30.09   
  Kemijrven Kaiku  29.58                 
Senni Keisu  2001              30.71   
  Oulun Lohet  29.99                 
Iina Elorinne  2002              30.94   
  Kempeleen Pyrint  31.09                 
Inna Pajuluoma  1999              31.15   
  Oulun Lohet  29.55                 
Sara Ylimki  2003              31.50   
  Kemin Tyven Uimarit  31.31                 
10  Nita Poutiainen  2003              31.64   
  Oulun Lohet  31.18                 
11  Karita Juntunen  1999              32.08   
  Rovaniemen Uimaseura  31.25                 
12  Kristiina Ruotsalainen  2001              32.18   
  Rovaniemen Uimaseura  31.33                 
13  Miina Laukka  2003              33.92   
  Kempeleen Pyrint  33.49                 
14  Lotta Pakanen  2001              34.79   
  Haukiputaan Heitto                   
15  Vanessa Ventel  2002              35.60   
  Kemin Tyven Uimarit  35.45                 
16  Tinja-Riina Malinen  2003              39.58   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Jessi Nurmela  2002              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  32.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:06 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:06   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julius Schroderus  2006              35.47   
  Kempeleen Pyrint  34.38                 
Kalle Pesl  2006              37.57   
  Kempeleen Pyrint  35.81                 
Elias Laukka  2005              38.96   
  Kempeleen Pyrint  39.86                 
Otso Jylkk  2006              39.01   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Aapo Frant  2005              39.41   
  Kemin Tyven Uimarit  41.13                 
Atte Huuki  2005              39.42   
  Oulun Lohet  41.99                 
Eetu Huuki  2006              41.63   
  Oulun Lohet  39.83                 
Paavo Tapio  2005              42.16   
  Oulun Lohet  41.81                 
Jesse Manninen  2005              42.26   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Rasmus Kinnunen  2007              42.62   
  Kemin Tyven Uimarit  42.83                 
11  Olli Talus  2005              43.08   
  Kemin Tyven Uimarit  43.55                 
12  Lauri Junttari  2007              54.75   
  Kemin Tyven Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Mutanen  2003              32.06   
  Haukiputaan Heitto  30.46                 
Roope Hyvrinen  2003              32.17   
  Kemin Tyven Uimarit  35.95                 
Karlo Kilpinen  2003              32.42   
  Kemin Uimaseura  32.88                 
Arttu Haipus  2004              32.94   
  Kempeleen Pyrint  32.22                 
Nikolai Em  2004              33.91   
  Oulun Lohet  34.31                 
Jere Hannuksela  2004              36.80   
  Haukiputaan Heitto  36.90                 
Jere Heikkil  2004              38.17   
  Kempeleen Pyrint  38.16                 
Onni Kelloniemi  2004              40.01   
  Kemijrven Kaiku  36.09                 
Otso Kotila  2004              40.49   
  Oulun Lohet  41.83                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Noa Mkel  2001              26.73   
  Kempeleen Pyrint  27.21                 
Elias Juntunen  2002              28.92   
  Kempeleen Pyrint  29.51                 
Tapio Siltari  1963              30.00   
  Kemin Uimaseura  30.14                 
Eemeli Kauppila  2002              30.27   
  Oulun Lohet  30.28                 
Otto Luokkala  2001              33.86   
  Kemin Tyven Uimarit  34.31                 
Aleksanteri Angelva  2001              34.05   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:06 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:09   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004      33.82  1:14.97  2:03.12    2:40.99   
  Oulun Uinti 1906  2:37.79                 
                     
Inka Elamaa  2004      37.53  1:19.02  2:07.16    2:45.59   
  Oulun Lohet  2:49.59                 
                     
Saara Niemi  2005      37.77  1:23.78  2:14.13    2:53.00   
  Haukiputaan Heitto  2:53.86                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      45.25  1:36.85  2:30.58    3:12.79   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Noora Aikio  2004      41.63  1:29.98  2:33.09    3:12.99   
  Kemin Uimaseura  3:21.46                 
                     
Anniina Kanste  2004      43.40  1:32.87  2:31.11    3:15.17   
  Haukiputaan Heitto  3:25.97                 
                     
Oona Lipponen  2006      52.98  1:48.90  2:52.43    3:38.09   
  Kemin Uimaseura  3:43.57                 
                     
Miina Torvikoski  2006              DSQ   
  Kemin Uimaseura  2:57.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roosa Krkkinen  2003      34.94  1:16.96  2:02.00    2:38.38   
  Oulun Lohet  2:36.08                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002      36.68  1:18.51  2:05.82    2:43.67   
  Oulun Lohet  2:44.62                 
                     
Katariina Kourula  2002      36.77  1:21.05  2:09.76    2:49.24   
  Kemin Uimaseura  2:48.95                 
                     
Malla Juutinen  2003      38.81  1:21.97  2:13.59    2:53.52   
  Oulun Uinti 1906  2:56.58                 
                     
Iida-Elisi Anttila  2002              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit  3:57.43                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ida-Maria Juntunen  1999      1:12.86  1:59.45  2:33.50    2:33.50   
  Kempeleen Pyrint  2:32.24                 
                     
Riika Huttula  2001      34.91  1:15.72  2:00.81    2:34.85   
  Oulun Lohet  2:35.28                 
                     
Anna-Sofia Brnnkrr  2001      33.99  1:14.20  2:00.82    2:37.34   
  Kemin Tyven Uimarit  2:36.22                 
                     
Anni Katajamki  2000      33.32  1:16.80  2:04.28    2:41.13   
  Haukiputaan Heitto  2:41.42                 
                     
Viveca Merilinen  2001      41.46  1:26.55  2:18.82    2:59.46   
  Kemijrven Kaiku  2:54.33                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:09 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:10   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Toni Lipponen  2003      35.83  1:19.29  2:07.18    2:45.01   
  Kemin Uimaseura  2:54.20                 
                     
Magnus Kuitunen  2004      37.08  1:20.23  2:11.44    2:51.39   
  Oulun Uinti 1906  2:47.22                 
                     
Cedric Decena  2004      38.27  1:20.90  2:13.32    2:53.76   
  Oulun Lohet  2:56.53                 
                     
Vili Rantasuo  2004      41.53  1:28.30  2:17.67    2:59.16   
  Oulun Lohet  2:58.49                 
                     
Konsta Rantasuo  2006      43.63  1:34.85  2:28.65    3:12.15   
  Oulun Lohet                   
                     
Eemeli Korhonen  2003      48.25  1:34.23  2:30.91    3:15.65   
  Kempeleen Pyrint  3:13.17                 
                     
Tuomas Romsi  2005      45.51  1:40.60  2:43.67    3:33.28   
  Kemin Uimaseura  3:30.96                 
                     
Miko Saukkonen  2006      1:45.50  2:50.51  3:37.42    3:37.42   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julius Kuitunen  2002      30.93  1:11.16  1:52.53    2:28.15   
  Oulun Uinti 1906  2:26.24                 
                     
Jani Leskel  2001      34.06  1:15.29  2:00.93    2:38.21   
  Kemin Tyven Uimarit  2:38.44                 
                     
Aleksi Romsi  2002      35.21  1:16.25  2:02.86    2:38.48   
  Kemin Uimaseura  2:43.51                 
                     
Henrik Siltari  2002      37.89  1:22.32  2:09.69    2:50.15   
  Kemin Uimaseura  3:02.03                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001      39.23  1:24.38  2:16.38    2:58.54   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksi Kanste  1998      30.93  1:07.21  1:51.90    2:23.69   
  Haukiputaan Heitto  2:25.58                 
                     
Teemu Hartikainen  1993      30.18  1:09.61  1:52.04    2:26.49   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000      29.68  1:15.35  2:05.00    2:44.28   
  Kemin Tyven Uimarit  2:41.79                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:10 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:09   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Jouhten  2002      30.40        1:02.28   
  Kempeleen Pyrint  1:02.00                 
                     
Minja Lukkari  2003      30.99        1:03.93   
  Oulun Uinti 1906  1:04.46                 
                     
Elisa Vakkuri  2002      33.31        1:09.81   
  Kemin Uimaseura  1:07.18                 
                     
Nita Poutiainen  2003      33.15        1:10.21   
  Oulun Lohet  1:08.83                 
                     
Aada Sulasalmi  2002      32.89        1:10.71   
  Kemijrven Kaiku  1:09.03                 
                     
Hanna Rantanen  2002      33.84        1:11.35   
  Kemin Uimaseura  1:11.14                 
                     
Kia Leinonen  2003      34.21        1:11.59   
  Oulun Lohet  1:14.22                 
                     
Siiri Keisu  2003      34.71        1:12.83   
  Haukiputaan Heitto  1:17.49                 
                     
Liina Rajaniemi  2003      34.56        1:12.88   
  Rovaniemen Uimaseura  1:16.21                 
                     
10  Lotta Vedenjuoksu  2003      35.19        1:14.21   
  Rovaniemen Uimaseura  1:20.61                 
                     
11  Anastasia Parfenova  2004      36.37        1:15.86   
  Kemijrven Kaiku  1:13.07                 
                     
12  Jatta Nurmela  2004      37.69        1:17.88   
  Haukiputaan Heitto  1:23.44                 
                     
13  Aada Tapio  2003      37.63        1:18.65   
  Rovaniemen Uimaseura  1:19.25                 
                     
14  Aada Hirvasoja  2005      37.96        1:19.67   
  Haukiputaan Heitto  1:23.27                 
                     
15  Anni Nuottila  2003      39.24        1:21.64   
  Haukiputaan Heitto  1:32.42                 
                     
16  Kaisa Kernen  2007      40.74        1:21.86   
  Oulun Lohet  1:21.81                 
                     
17  Janina Paakkolanvaara  2006      39.02        1:24.70   
  Kemin Tyven Uimarit  1:25.44                 
                     
18  Emilia Jylkk  2005      40.86        1:25.62   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
19  Elli Hyvnen  2004      39.85        1:26.02   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
20  Eveliina Vakkuri  2005      41.01        1:26.19   
  Kemin Tyven Uimarit  1:29.05                 
                     
21  Saga Tuisku  2005      40.48        1:26.53   
  Kemin Tyven Uimarit  1:28.52                 
                     
22  Unna Teppo  2003      40.77        1:28.65   
  Rovaniemen Uimaseura  1:27.74                 
                     
23  Reetta Kernen  2006      42.33        1:28.66   
  Haukiputaan Heitto  1:29.36                 
                     
24  Sanni Holappa  2003      41.54        1:28.70   
  Haukiputaan Heitto  1:29.76                 
                     
25  Siiri Siponen  2005      40.48        1:29.06   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
26  Erika Korva  2004      1:44.86        1:29.46   
  Kempeleen Pyrint  1:32.46                 
                     
27  Henna Koponen  2004      42.81        1:30.47   
  Kempeleen Pyrint  1:25.02                 
                     
28  Neta Siponmaa  2005      42.52        1:30.69   
  Kemin Uimaseura                   
                     
29  Tinja-Riina Malinen  2003      42.89        1:33.05   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
30  Linnea Korva  2006      44.41        1:33.49   
  Kempeleen Pyrint  1:30.01                 
                     
31  Saaga Khknen  2006      44.99        1:34.09   
  Vieskan Uimarit  1:35.66                 
                     
32  Noora-Maria Linna  2006      45.24        1:34.79   
  Vieskan Uimarit  1:32.07                 
                     
33  Hanna Saarela  2003      43.68        1:35.19   
  Vieskan Uimarit  1:38.17                 
                     
34  Elizaveta Salmela  2005      43.73        1:35.40   
  Vieskan Uimarit                   
                     
35  Raita Virtanen  2005      44.45        1:35.93   
  Kemijrven Kaiku  1:41.15                 
                     
36  Pinja Junttari  2006      45.65        1:37.83   
  Kemin Tyven Uimarit  1:27.32                 
                     
37  Peppi Ojakippola  2006      46.19        1:39.26   
  Vieskan Uimarit  1:38.12                 
                     
38  Eevi Josefiina Hirvasoja  2007      45.64        1:39.54   
  Haukiputaan Heitto  1:42.94                 
                     
39  Armi Aurora Tavi  2007      48.30        1:43.23   
  Kemin Uimaseura  1:48.55                 
                     
40  Maija Leinonen  2007      52.04        1:50.68   
  Haukiputaan Heitto  1:45.39                 
                     
Nanna Savolainen  2004              DNF   
  Oulun Lohet  1:10.97                 
                     
Viona Mnttinen  2003              DSQ   
  Oulun Lohet  1:17.82                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henna Haipus  2001      30.11        1:01.99   
  Kempeleen Pyrint  1:00.43                 
                     
Nelle Ojakippola  2001      30.74        1:03.78   
  Vieskan Uimarit  1:01.40                 
                     
Jenni Niskanen  1999      30.92        1:04.43   
  Rovaniemen Uimaseura  1:04.51                 
                     
Emma Nikula  1998      31.80        1:06.85   
  Vieskan Uimarit  1:05.66                 
                     
Senni Keisu  2001      32.16        1:07.14   
  Oulun Lohet  1:06.02                 
                     
Emma Pajuluoma  2001      32.50        1:08.05   
  Oulun Lohet  1:04.79                 
                     
Karita Juntunen  1999      33.70        1:10.02   
  Rovaniemen Uimaseura  1:09.12                 
                     
Silja Kanto  2000      34.03        1:10.38   
  Kemin Uimaseura  1:09.42                 
                     
Kristiina Ruotsalainen  2001      34.22        1:11.32   
  Rovaniemen Uimaseura  1:09.81                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  13:09 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:09   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronny Brnnkrr  2002      26.59        55.46   
  Kemin Tyven Uimarit  56.29                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001      29.67        1:01.96   
  Kemin Tyven Uimarit  59.29                 
                     
Severi Raunama  2001      31.14        1:06.24   
  Haukiputaan Heitto  1:16.57                 
                     
Jeremia Saarinen  2002      32.13        1:07.26   
  Haukiputaan Heitto  1:09.97                 
                     
Lauri Saarela  2003      33.52        1:11.04   
  Oulun Lohet  1:07.87                 
                     
Otto Luokkala  2001      35.95        1:17.58   
  Kemin Tyven Uimarit  1:18.36                 
                     
Leevi Sipil  2003      37.74        1:17.84   
  Kempeleen Pyrint  1:15.26                 
                     
Alex Kortesalmi  2004      37.60        1:20.36   
  Rovaniemen Uimaseura  1:21.00                 
                     
Elmeri Kauppila  2004      39.33        1:20.51   
  Oulun Lohet  1:19.97                 
                     
10  Elias Mikkonen  2005      39.10        1:23.10   
  Oulun Lohet  1:20.85                 
                     
11  Onni Kelloniemi  2004      39.03        1:23.64   
  Kemijrven Kaiku  1:29.42                 
                     
12  Tuomo Leinonen  2006      39.95        1:25.27   
  Haukiputaan Heitto  1:24.61                 
                     
13  Otso Jylkk  2006      40.63        1:25.83   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
14  Torsti Saarela  2006      45.02        1:36.33   
  Vieskan Uimarit  1:36.64                 
                     
15  Jesse Manninen  2005      45.35        1:36.68   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petri Lampela  1996      26.54        56.84   
  Oulun Lohet  55.27                 
                     
Kimmo Viinamki  1995      30.73        1:05.34   
  Kemin Tyven Uimarit  1:05.65                 
                     
Tapio Siltari  1963      31.62        1:07.44   
  Kemin Uimaseura  1:07.10                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  13:09 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:19   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 9, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riialiina Kiljala  2008              18.58   
  Vieskan Uimarit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:19   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 10, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nooa Kaunisto  2007              17.36   
  Kemin Uimaseura  17.40                 
Rasmus Kinnunen  2007              18.70   
  Kemin Tyven Uimarit  18.53                 
Eetu Kahelin  2007              20.23   
  Oulun Lohet  19.47                 
Anton Sulasalmi  2007              21.00   
  Kemijrven Kaiku                   
Eliel Kelloniemi  2007              24.20   
  Kemijrven Kaiku                   
Ahti Kotila  2008              24.87   
  Oulun Lohet                   
Arttu Frant  2008              35.47   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Juho Hammari  2010              39.11   
  Lapin Vedenkvijt                   
Lauri Junttari  2007              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:51   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 11, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006              39.58   
  Kemin Uimaseura  39.74                 
Janina Paakkolanvaara  2006              44.19   
  Kemin Tyven Uimarit  43.44                 
Pinja Junttari  2006              46.42   
  Kemin Tyven Uimarit  45.17                 
Saaga Khknen  2006              48.95   
  Vieskan Uimarit  47.95                 
Aava Nykki  2007              49.12   
  Kempeleen Pyrint  53.18                 
Peppi Ojakippola  2006              50.04   
  Vieskan Uimarit  48.30                 
Riialiina Kiljala  2008              52.53   
  Vieskan Uimarit  49.66                 
Iita Kimpimki  2007              52.93   
  Haukiputaan Heitto                   
Noora-Maria Linna  2006              55.38   
  Vieskan Uimarit  53.69                 
10  Ella Utriainen  2007              55.40   
  Kempeleen Pyrint                   
11  Elsa Pelkonen  2007              59.73   
  Vieskan Uimarit  58.87                 
12  Janette Sarajrvi  2006              1:01.61   
  Kempeleen Pyrint  59.58                 
Aino Kauppinen  2006              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 11, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004              34.63   
  Oulun Uinti 1906                   
Emilia Juutilainen  2004              39.24   
  Rovaniemen Uimaseura  41.59                 
Anniina Kanste  2004              39.71   
  Haukiputaan Heitto  38.64                 
Kiia Junttari  2004              41.81   
  Kemin Tyven Uimarit  41.09                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005              42.45   
  Kemin Uimaseura  45.39                 
Saga Tuisku  2005              42.52   
  Kemin Tyven Uimarit  41.76                 
Saana Nsi  2004              47.41   
  Kemin Uimaseura  49.03                 
Eveliina Vakkuri  2005              49.52   
  Kemin Tyven Uimarit  49.91                 
Elizaveta Salmela  2005              53.49   
  Vieskan Uimarit  49.73                 
10  Sofia Kangas  2005              55.60   
  Kemin Tyven Uimarit                   
 
Laji 11, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jessi Nurmela  2002              36.35   
  Haukiputaan Heitto  37.38                 
Malla Juutinen  2003              36.85   
  Oulun Uinti 1906  36.34                 
Sara Ylimki  2003              39.86   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Viona Mnttinen  2003              40.20   
  Oulun Lohet  39.72                 
Iida-Elisi Anttila  2002              51.06   
  Kemin Tyven Uimarit  52.67                 
Hanna Saarela  2003              54.82   
  Vieskan Uimarit  52.65                 
Vanessa Ventel  2002              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit  41.70                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
 
Laji 11, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Noora Siltari  2000              32.92   
  Kemin Uimaseura  32.81                 
Anna-Sofia Brnnkrr  2001              32.97   
  Kemin Tyven Uimarit  32.26                 
Inna Pajuluoma  1999              33.97   
  Oulun Lohet  33.60                 
Ada Niskala  2000              35.25   
  Rovaniemen Uimaseura  34.87                 
Kristiina Ruotsalainen  2001              39.67   
  Rovaniemen Uimaseura  38.34                 
Viveca Merilinen  2001              39.69   
  Kemijrven Kaiku  37.85                 
Lotta Pakanen  2001              41.60   
  Haukiputaan Heitto  42.10                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  13:51 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  13:59   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aapo Frant  2005              48.02   
  Kemin Tyven Uimarit  51.08                 
Paavo Tapio  2005              49.71   
  Oulun Lohet  47.13                 
Torsti Saarela  2006              50.77   
  Vieskan Uimarit  49.00                 
Rasmus Kinnunen  2007              56.78   
  Kemin Tyven Uimarit  50.79                 
Nooa Kaunisto  2007              DSQ   
  Kemin Uimaseura  47.68                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Magnus Kuitunen  2004              40.08   
  Oulun Uinti 1906  39.85                 
Karlo Kilpinen  2003              41.59   
  Kemin Uimaseura  40.78                 
Roope Hyvrinen  2003              42.07   
  Kemin Tyven Uimarit  43.50                 
Jere Hannuksela  2004              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  46.20                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jani Leskel  2001              33.93   
  Kemin Tyven Uimarit  33.97                 
Aleksi Romsi  2002              35.60   
  Kemin Uimaseura  36.13                 
Eemeli Kauppila  2002              35.68   
  Oulun Lohet  36.43                 
Aleksanteri Angelva  2001              39.87   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Joona Annunen  2002              41.67   
  Oulun Lohet                   
Tatu-Taneli Malinen  2002              42.86   
  Kemin Tyven Uimarit  38.80                 
Kalle Karhunen  2001              46.07   
  Kemin Tyven Uimarit  36.38                 
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riku Ylikrpp  1998              28.62   
  Kemin Uimaseura  28.76                 
Santeri Leppl  1998              30.16   
  Kemin Uimaseura  30.94                 
Tomi Leppl  1994              30.53   
  Kemin Uimaseura  30.73                 
Aleksi Kanste  1998              30.94   
  Haukiputaan Heitto  30.80                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  13:59 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  14:11   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004      1:09.48  2:24.40  3:39.83    4:52.86   
  Oulun Uinti 1906  4:48.06                 
                     
Oona Lipponen  2006      1:36.07  3:18.05  5:00.11    6:39.34   
  Kemin Uimaseura  6:32.20                 
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iina Elorinne  2002      1:16.16  2:35.68  3:53.51    5:09.79   
  Kempeleen Pyrint  5:15.60                 
                     
Aada Tapio  2003      1:22.60  2:56.24  4:32.38    6:06.39   
  Rovaniemen Uimaseura  6:09.15                 
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henna Haipus  2001      1:07.35  2:18.03  3:30.07    4:41.14   
  Kempeleen Pyrint  4:38.98                 
                     
Nelle Ojakippola  2001      1:08.78  2:23.35  3:39.56    4:53.89   
  Vieskan Uimarit  4:56.62                 
                     
Silja Kanto  2000      1:16.77  2:37.96  3:58.28    5:18.04   
  Kemin Uimaseura  5:25.10                 
                     
Viveca Merilinen  2001      1:21.23  2:47.53  4:13.12    5:32.87   
  Kemijrven Kaiku  5:34.08                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  14:11 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  14:11   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Saarela  2003      1:16.99  2:40.71  4:07.07    5:31.42   
  Oulun Lohet  5:18.29                 
                     
Leevi Sipil  2003      1:22.06  2:51.06  4:19.77    5:46.30   
  Kempeleen Pyrint  5:50.77                 
                     
Eemeli Korhonen  2003      1:23.79  2:53.19  4:23.68    5:51.68   
  Kempeleen Pyrint  6:04.47                 
                     
Onni Kelloniemi  2004      1:34.68  3:19.02  5:04.88    6:47.75   
  Kemijrven Kaiku  7:10.32                 
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ronny Brnnkrr  2002      1:02.72  2:13.10  3:23.72    4:32.44   
  Kemin Tyven Uimarit  4:43.78                 
                     
Elias Juntunen  2002      1:07.25  2:17.53  3:27.54    4:36.16   
  Kempeleen Pyrint  4:34.10                 
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teemu Hartikainen  1993      1:04.54  2:15.68  3:30.39    4:47.20   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000      1:08.25  2:23.36  3:40.14    4:53.12   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  14:11 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  14:39   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Annabella Karjalainen  2007              49.75   
  Oulun Lohet  58.06                 
Kaisa Kernen  2007              50.41   
  Oulun Lohet  48.33                 
Janina Paakkolanvaara  2006              50.61   
  Kemin Tyven Uimarit  48.44                 
Armi Aurora Tavi  2007              52.94   
  Kemin Uimaseura  1:02.52                 
Pinja Junttari  2006              53.33   
  Kemin Tyven Uimarit  50.17                 
Maija Leinonen  2007              53.69   
  Haukiputaan Heitto  53.70                 
Saaga Khknen  2006              54.11   
  Vieskan Uimarit  52.37                 
Peppi Ojakippola  2006              55.43   
  Vieskan Uimarit  56.39                 
Linnea Korva  2006              56.76   
  Kempeleen Pyrint  59.78                 
10  Aava Nykki  2007              57.40   
  Kempeleen Pyrint  1:02.62                 
11  Riialiina Kiljala  2008              57.41   
  Vieskan Uimarit  54.88                 
12  Elsa Pelkonen  2007              1:04.30   
  Vieskan Uimarit  1:02.60                 
13  Ella Utriainen  2007              1:04.73   
  Kempeleen Pyrint                   
14  Noora-Maria Linna  2006              1:05.55   
  Vieskan Uimarit  1:02.17                 
15  Eevi Josefiina Hirvasoja  2007              1:05.89   
  Haukiputaan Heitto  1:06.39                 
16  Janette Sarajrvi  2006              1:11.47   
  Kempeleen Pyrint  1:17.83                 
Aino Kauppinen  2006              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 7.6 Vr uintisykli (=1 ksiveto, 1 potku), paitsi knnkseen / maaliin tullessa               
Iita Kimpimki  2007              DSQ   
  Haukiputaan Heitto                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saara Niemi  2005              40.05   
  Haukiputaan Heitto  39.77                 
Anastasia Parfenova  2004              40.07   
  Kemijrven Kaiku  39.75                 
Jatta Nurmela  2004              43.82   
  Haukiputaan Heitto  45.41                 
Kiia Junttari  2004              44.65   
  Kemin Tyven Uimarit  44.37                 
Emilia Kivijrvi  2004              44.91   
  Rovaniemen Uimaseura  46.24                 
Ella Sipola  2005              50.19   
  Haukiputaan Heitto  51.01                 
Eveliina Vakkuri  2005              52.10   
  Kemin Tyven Uimarit  52.03                 
Raita Virtanen  2005              52.57   
  Kemijrven Kaiku  52.36                 
Saga Tuisku  2005              53.19   
  Kemin Tyven Uimarit  54.96                 
10  Elizaveta Salmela  2005              1:03.13   
  Vieskan Uimarit  1:05.06                 
11  Sofia Kangas  2005              1:03.22   
  Kemin Tyven Uimarit                   
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Minja Lukkari  2003              35.46   
  Oulun Uinti 1906  35.85                 
Senni Jouhten  2002              35.46   
  Kempeleen Pyrint  35.26                 
Katariina Kourula  2002              38.46   
  Kemin Uimaseura  36.60                 
Aada Sulasalmi  2002              39.63   
  Kemijrven Kaiku  42.54                 
Elisa Vakkuri  2002              40.75   
  Kemin Uimaseura  41.50                 
Iiris Isokoski  2003              43.84   
  Haukiputaan Heitto  44.81                 
Sara Ylimki  2003              44.41   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Vanessa Ventel  2002              47.70   
  Kemin Tyven Uimarit  52.24                 
Anni Nuottila  2003              50.87   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Viona Mnttinen  2003              51.75   
  Oulun Lohet  53.50                 
11  Hanna Saarela  2003              58.58   
  Vieskan Uimarit  55.19                 
Kia Leinonen  2003              DSQ   
  Oulun Lohet  47.27                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
Sanni Holappa  2003              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  47.93                 
  SW 7.5 Jalkater sisnpin potkussa               
Tinja-Riina Malinen  2003              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riika Huttula  2001              35.67   
  Oulun Lohet  35.83                 
Anna-Sofia Brnnkrr  2001              37.62   
  Kemin Tyven Uimarit  37.70                 
Emma Pajuluoma  2001              40.85   
  Oulun Lohet  39.42                 
Senni Keisu  2001              41.41   
  Oulun Lohet  39.73                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  14:39 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:29   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Rantasuo  2006              42.61   
  Oulun Lohet  41.34                 
Tuomo Leinonen  2006              48.31   
  Haukiputaan Heitto  47.02                 
Tuomas Romsi  2005              48.94   
  Kemin Uimaseura  49.22                 
Aapo Frant  2005              54.86   
  Kemin Tyven Uimarit  1:00.59                 
Nooa Kaunisto  2007              56.88   
  Kemin Uimaseura  58.03                 
Paavo Tapio  2005              56.98   
  Oulun Lohet  53.60                 
Olli Talus  2005              57.05   
  Kemin Tyven Uimarit  59.02                 
Miko Saukkonen  2006              57.61   
  Kemin Uimaseura  57.78                 
Torsti Saarela  2006              58.62   
  Vieskan Uimarit  53.61                 
Eetu Kahelin  2007              DSQ   
  Oulun Lohet  58.92                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
Lauri Junttari  2007              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Magnus Kuitunen  2004              39.92   
  Oulun Uinti 1906  38.09                 
Karlo Kilpinen  2003              40.86   
  Kemin Uimaseura  41.53                 
Roope Hyvrinen  2003              51.79   
  Kemin Tyven Uimarit  1:02.37                 
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Noa Mkel  2001              33.36   
  Kempeleen Pyrint  32.42                 
Jani Leskel  2001              36.74   
  Kemin Tyven Uimarit  37.21                 
Henrik Siltari  2002              36.95   
  Kemin Uimaseura  38.09                 
Kalle Karhunen  2001              37.27   
  Kemin Tyven Uimarit  36.48                 
Juuso Mikael Tiensuu  2001              40.37   
  Kemin Uimaseura  39.47                 
Jeremia Saarinen  2002              41.48   
  Haukiputaan Heitto  41.07                 
Otto Luokkala  2001              43.76   
  Kemin Tyven Uimarit  43.91                 
Tatu-Taneli Malinen  2002              44.21   
  Kemin Tyven Uimarit  47.59                 
Aleksanteri Angelva  2001              45.71   
  Rovaniemen Uimaseura                   
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tomi Leppl  1994              33.26   
  Kemin Uimaseura  32.63                 
Santeri Leppl  1998              33.48   
  Kemin Uimaseura  31.73                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  15:29 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:29   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 17, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saaga Khknen  2006      50.79        1:44.06   
  Vieskan Uimarit  1:47.78                 
                     
Anna Kortesalmi  2006      50.12        1:44.85   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Peppi Ojakippola  2006      54.42        1:52.56   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Noora-Maria Linna  2006      58.08        1:58.11   
  Vieskan Uimarit  2:00.72                 
                     
Elsa Pelkonen  2007              DSQ   
  Vieskan Uimarit  2:07.28                 
  SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan               
                     
Reetta Kernen  2006              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  1:54.05                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Riialiina Kiljala  2008              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 17, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Ansaranta  2004      35.03        1:12.72   
  Oulun Uinti 1906  1:12.63                 
                     
Helmi Jouhten  2004      36.63        1:14.59   
  Kempeleen Pyrint  1:13.57                 
                     
Emilia Juutilainen  2004              1:23.87   
  Rovaniemen Uimaseura  1:34.16                 
                     
Anniina Kanste  2004      41.34        1:26.78   
  Haukiputaan Heitto  1:26.45                 
                     
Neta Siponmaa  2005      50.61        1:44.13   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Elizaveta Salmela  2005      55.04        1:51.60   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Aada Hirvasoja  2005              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  1:37.28                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 17, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roosa Krkkinen  2003      37.25        1:17.34   
  Oulun Lohet  1:13.95                 
                     
Malla Juutinen  2003      39.62        1:20.07   
  Oulun Uinti 1906  1:18.93                 
                     
Miina Laukka  2003      43.59        1:28.53   
  Kempeleen Pyrint                   
                     
Tinja-Riina Malinen  2003      54.38        1:52.15   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Hanna Saarela  2003              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:56.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 17, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Inna Pajuluoma  1999      36.94        1:15.74   
  Oulun Lohet  1:13.89                 
                     
Emma Nikula  1998      36.52        1:16.67   
  Vieskan Uimarit  1:13.85                 
                     
Viveca Merilinen  2001      42.44        1:24.82   
  Kemijrven Kaiku  1:21.50                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  15:29 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  14:45   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 18, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Torsti Saarela  2006      54.72        1:49.06   
  Vieskan Uimarit  1:48.44                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Toni Lipponen  2003      37.55        1:19.00   
  Kemin Uimaseura  1:17.08                 
                     
Cedric Decena  2004      38.90        1:20.18   
  Oulun Lohet  1:19.20                 
                     
Vili Rantasuo  2004      40.29        1:24.02   
  Oulun Lohet  1:25.61                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aatu Pirneskoski  2001      37.77        1:18.71   
  Kemin Tyven Uimarit  1:16.44                 
                     
Tatu-Taneli Malinen  2002      39.79        1:22.05   
  Kemin Tyven Uimarit  1:25.38                 
                     
 
Laji 18, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riku Ylikrpp  1998      31.05        1:04.70   
  Kemin Uimaseura  1:03.19                 
                     
Aleksi Kanste  1998      32.78        1:07.23   
  Haukiputaan Heitto  1:05.58                 
                     
Kimmo Viinamki  1995      36.11        1:14.08   
  Kemin Tyven Uimarit  1:12.20                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  14:45 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:37   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 19, 25m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riialiina Kiljala  2008              24.29   
  Vieskan Uimarit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  15:37 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:38   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 20, 25m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Rasmus Kinnunen  2007              23.12   
  Kemin Tyven Uimarit  23.23                 
Anton Sulasalmi  2007              24.97   
  Kemijrven Kaiku                   
Eetu Kahelin  2007              25.62   
  Oulun Lohet  27.42                 
Lauri Junttari  2007              29.04   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Juho Hammari  2010              43.16   
  Lapin Vedenkvijt                   
Arttu Frant  2008              44.59   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Eliel Kelloniemi  2007              DSQ   
  Kemijrven Kaiku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  15:38 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:38   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miina Torvikoski  2006      39.17        1:23.54   
  Kemin Uimaseura  1:29.64                 
                     
Kaisa Kernen  2007      48.65        1:34.76   
  Oulun Lohet  1:35.59                 
                     
Annabella Karjalainen  2007      46.31        1:36.80   
  Oulun Lohet  1:36.46                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006      45.21        1:37.14   
  Kemin Tyven Uimarit  1:35.48                 
                     
Oona Lipponen  2006      50.44        1:42.29   
  Kemin Uimaseura  1:42.99                 
                     
Pinja Junttari  2006      51.08        1:45.69   
  Kemin Tyven Uimarit  1:45.36                 
                     
Reetta Kernen  2006      54.41        1:47.98   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Saaga Khknen  2006      52.23        1:53.32   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Peppi Ojakippola  2006      56.88        1:55.32   
  Vieskan Uimarit  1:48.80                 
                     
10  Elli Hakola  2006      54.76        1:57.19   
  Kempeleen Pyrint                   
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anastasia Parfenova  2004      39.95        1:24.09   
  Kemijrven Kaiku  1:26.90                 
                     
Julia Piisil  2004      42.78        1:28.15   
  Kempeleen Pyrint  1:29.30                 
                     
Kiia Junttari  2004      40.38        1:28.79   
  Kemin Tyven Uimarit  1:30.16                 
                     
Jatta Nurmela  2004      42.95        1:29.84   
  Haukiputaan Heitto  1:29.90                 
                     
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      44.05        1:29.99   
  Kemin Uimaseura  1:29.57                 
                     
Anniina Kanste  2004      41.66        1:30.32   
  Haukiputaan Heitto  1:28.29                 
                     
Milla Marttila  2005      43.61        1:30.81   
  Kempeleen Pyrint  1:30.97                 
                     
Noora Aikio  2004      40.41        1:31.08   
  Kemin Uimaseura  1:31.45                 
                     
Katariina Koivuranta  2005      44.94        1:31.78   
  Kempeleen Pyrint  1:31.87                 
                     
10  Lotta Kaarre  2005      47.28        1:35.58   
  Kempeleen Pyrint  1:35.46                 
                     
11  Vilma Utriainen  2005      44.67        1:35.83   
  Kempeleen Pyrint  1:33.35                 
                     
12  Milla Siira  2005      46.36        1:36.83   
  Kempeleen Pyrint  1:33.04                 
                     
13  Ella Sipola  2005      49.51        1:39.59   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
14  Erika Korva  2004      46.73        1:40.32   
  Kempeleen Pyrint                   
                     
15  Saga Tuisku  2005      46.38        1:40.46   
  Kemin Tyven Uimarit  1:41.11                 
                     
16  Sofia Kivel  2005      52.51        1:41.13   
  Kempeleen Pyrint  1:44.62                 
                     
17  Eveliina Vakkuri  2005      50.20        1:42.24   
  Kemin Tyven Uimarit  1:43.77                 
                     
18  Elizaveta Salmela  2005      56.11        1:55.08   
  Vieskan Uimarit  1:53.13                 
                     
Lilli Eskola  2005              DSQ   
  Haukiputaan Heitto                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Raita Virtanen  2005              DSQ   
  Kemijrven Kaiku  1:56.54                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Saana Nsi  2004              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Katariina Kourula  2002      38.16        1:16.87   
  Kemin Uimaseura  1:23.76                 
                     
Aada Sulasalmi  2002      34.74        1:18.55   
  Kemijrven Kaiku  1:17.63                 
                     
Elisa Vakkuri  2002      37.42        1:19.51   
  Kemin Uimaseura  1:17.75                 
                     
Jessi Nurmela  2002      36.94        1:23.00   
  Haukiputaan Heitto  1:22.40                 
                     
Liina Rajaniemi  2003      39.49        1:23.60   
  Rovaniemen Uimaseura  1:27.09                 
                     
Siiri Keisu  2003      39.67        1:25.41   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Hanna Rantanen  2002      40.72        1:27.22   
  Kemin Uimaseura  1:27.71                 
                     
Lotta Vedenjuoksu  2003      40.56        1:27.98   
  Rovaniemen Uimaseura  1:33.20                 
                     
Iiris Isokoski  2003      42.22        1:29.43   
  Haukiputaan Heitto  1:27.54                 
                     
10  Vanessa Ventel  2002      41.19        1:30.14   
  Kemin Tyven Uimarit  1:34.07                 
                     
11  Aada Tapio  2003      42.35        1:31.93   
  Rovaniemen Uimaseura  1:33.25                 
                     
12  Unna Teppo  2003      45.91        1:37.99   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
13  Iida-Elisi Anttila  2002      51.21        1:44.80   
  Kemin Tyven Uimarit  1:52.10                 
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Riika Huttula  2001      34.11        1:10.80   
  Oulun Lohet  1:13.04                 
                     
Anna-Sofia Brnnkrr  2001      32.90        1:11.57   
  Kemin Tyven Uimarit  1:10.89                 
                     
Ida-Maria Juntunen  1999      33.67        1:12.63   
  Kempeleen Pyrint  1:13.87                 
                     
Noora Siltari  2000      34.21        1:14.55   
  Kemin Uimaseura  1:16.13                 
                     
Emma Pajuluoma  2001      36.67        1:15.80   
  Oulun Lohet  1:20.57                 
                     
Anni Katajamki  2000      34.41        1:15.89   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Emma Nikula  1998      34.89        1:15.94   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Senni Keisu  2001      38.52        1:21.69   
  Oulun Lohet  1:18.44                 
                     
Silja Kanto  2000      39.16        1:23.42   
  Kemin Uimaseura  1:21.35                 
                     
10  Kristiina Ruotsalainen  2001      39.86        1:26.77   
  Rovaniemen Uimaseura  1:26.19                 
                     
11  Lotta Pakanen  2001      40.81        1:27.97   
  Haukiputaan Heitto  1:31.40                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  15:38 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:38   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Mikkonen  2005      44.59        1:33.05   
  Oulun Lohet                   
                     
Kalle Pesl  2006      44.14        1:33.18   
  Kempeleen Pyrint  1:33.72                 
                     
Elias Laukka  2005      51.18        1:42.46   
  Kempeleen Pyrint  1:41.33                 
                     
Nooa Kaunisto  2007      49.88        1:42.98   
  Kemin Uimaseura  1:46.20                 
                     
Miko Saukkonen  2006      50.47        1:43.12   
  Kemin Uimaseura  1:42.38                 
                     
Aapo Frant  2005      52.21        1:47.81   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Paavo Tapio  2005      54.66        1:49.30   
  Oulun Lohet  1:47.17                 
                     
Olli Talus  2005      55.41        1:52.43   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Julius Schroderus  2006              DSQ   
  Kempeleen Pyrint  1:33.84                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Magnus Kuitunen  2004      36.49        1:17.92   
  Oulun Uinti 1906  1:18.28                 
                     
Roope Mutanen  2003      37.37        1:20.38   
  Haukiputaan Heitto  1:22.65                 
                     
Arttu Haipus  2004      39.58        1:24.96   
  Kempeleen Pyrint  1:28.15                 
                     
Roope Hyvrinen  2003      39.77        1:25.42   
  Kemin Tyven Uimarit  1:27.16                 
                     
Lauri Saarela  2003      40.88        1:25.43   
  Oulun Lohet  1:22.18                 
                     
Karlo Kilpinen  2003      42.41        1:25.91   
  Kemin Uimaseura  1:26.47                 
                     
Nikolai Em  2004      45.42        1:33.14   
  Oulun Lohet  1:32.25                 
                     
Jere Heikkil  2004      47.94        1:38.00   
  Kempeleen Pyrint  1:36.25                 
                     
Otso Kotila  2004      50.90        1:43.63   
  Oulun Lohet                   
                     
Alex Kortesalmi  2004              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura  1:47.20                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Onni Kelloniemi  2004              DSQ   
  Kemijrven Kaiku                   
  SW 7.4 P ei rikkonut veden pintaa ennen toisen ksivedon leveint kohtaa lhdn / knnksen jlkeen               
                     
Toni Lipponen  2003              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kalle Karhunen  2001      34.93        1:14.50   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Aatu Pirneskoski  2001      35.29        1:15.04   
  Kemin Tyven Uimarit  1:13.43                 
                     
Severi Raunama  2001      36.37        1:18.15   
  Haukiputaan Heitto  1:24.01                 
                     
Eemeli Kauppila  2002      37.81        1:22.09   
  Oulun Lohet  1:22.24                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001      38.12        1:22.76   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Joona Annunen  2002      41.20        1:25.81   
  Oulun Lohet  1:24.34                 
                     
Aleksanteri Angelva  2001              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Santeri Leppl  1998      30.27        1:04.15   
  Kemin Uimaseura  1:03.87                 
                     
Tapio Siltari  1963      35.96        1:19.11   
  Kemin Uimaseura  1:17.39                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  15:38 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:03   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 23, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roosa Krkkinen  2003      41.50  1:25.93  2:10.40    2:52.09   
  Oulun Lohet  2:49.19                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002      40.01  1:25.38  2:11.16    2:56.28   
  Oulun Lohet  2:58.00                 
                     
 
Laji 23, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nelle Ojakippola  2001      40.51  1:24.82  2:09.95    2:52.83   
  Vieskan Uimarit  2:49.15                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:03 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:03   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 24, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julius Kuitunen  2002      35.10  1:14.49  1:55.67    2:35.88   
  Oulun Uinti 1906  2:34.68                 
                     
Noa Mkel  2001      36.92  1:17.72  1:57.84    2:37.03   
  Kempeleen Pyrint  2:36.41                 
                     
Henrik Siltari  2002      39.06  1:23.62  2:09.62    2:55.31   
  Kemin Uimaseura  3:05.68                 
                     
Aleksi Romsi  2002      40.03  1:24.99  2:11.36    2:56.68   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Kalle Karhunen  2001      39.07  1:24.75  2:12.33    2:59.65   
  Kemin Tyven Uimarit  2:51.16                 
                     
 
Laji 24, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Arttu Pirneskoski  2000      41.53  1:30.62  2:21.48    3:09.25   
  Kemin Tyven Uimarit  3:06.63                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:03 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:03   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Anna Kortesalmi  2006              42.54   
  Rovaniemen Uimaseura  39.23                 
Kaisa Kernen  2007              42.54   
  Oulun Lohet  42.56                 
Janina Paakkolanvaara  2006              44.16   
  Kemin Tyven Uimarit  41.72                 
Annabella Karjalainen  2007              46.69   
  Oulun Lohet  44.35                 
Eevi Josefiina Hirvasoja  2007              53.04   
  Haukiputaan Heitto                   
Maija Leinonen  2007              54.50   
  Haukiputaan Heitto                   
Pinja Junttari  2006              54.71   
  Kemin Tyven Uimarit  46.83                 
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Saara Niemi  2005              35.97   
  Haukiputaan Heitto  34.71                 
Anastasia Parfenova  2004              38.88   
  Kemijrven Kaiku  42.76                 
Noora Aikio  2004              39.54   
  Kemin Uimaseura  39.95                 
Jatta Nurmela  2004              39.56   
  Haukiputaan Heitto  39.17                 
Kiia Junttari  2004              40.20   
  Kemin Tyven Uimarit  38.20                 
Emilia Kivijrvi  2004              41.38   
  Rovaniemen Uimaseura  42.08                 
Eveliina Vakkuri  2005              47.24   
  Kemin Tyven Uimarit  44.22                 
Raita Virtanen  2005              DSQ   
  Kemijrven Kaiku  1:00.36                 
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:03 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2016    Tulostuspivmr  15 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:04   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  15 lokakuu 2016         
 
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Konsta Rantasuo  2006              38.09   
  Oulun Lohet  36.75                 
Tuomas Romsi  2005              46.52   
  Kemin Uimaseura  41.72                 
Tuomo Leinonen  2006              50.37   
  Haukiputaan Heitto  52.85                 
Aapo Frant  2005              57.15   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Olli Talus  2005              1:03.07   
  Kemin Tyven Uimarit                   
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Cedric Decena  2004              35.75   
  Oulun Lohet  34.38                 
Lauri Saarela  2003              35.78   
  Oulun Lohet  35.48                 
Roope Hyvrinen  2003              38.46   
  Kemin Tyven Uimarit  39.95                 
Vili Rantasuo  2004              38.83   
  Oulun Lohet  38.82                 
Karlo Kilpinen  2003              40.97   
  Kemin Uimaseura  45.61                 
Nikolai Em  2004