Resultater for Arena Lyngby Open 2017, Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1918-1998 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 646 | 1:06.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
2 | Riyan Salem | 1998 | 594 | 1:08.90 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:05.77 | |||||||||
3 | Joakim Löfgren | 1992 | 590 | 1:09.03 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:05.04 | |||||||||
4 | Baldvin Sigmarsson | 1997 | 492 | 1:13.32 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.67 | |||||||||
5 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 430 | 1:16.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.71 | |||||||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
- | Teodor Widerberg | 1998 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | 1:03.81 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Sponsor: Alm. Brand Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 548 | 1:10.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.73 | |||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 537 | 1:11.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.05 | |||||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | 509 | 1:12.54 | ||||||
Simklubben Laxen | 1:09.57 | |||||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | 477 | 1:14.08 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
5 | Christian Crone | 2001 | 452 | 1:15.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
6 | William Textor Broch | 2001 | 450 | 1:15.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
7 | Carl Terp Larsen | 2001 | 448 | 1:15.66 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.02 | |||||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | 415 | 1:17.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.27 | |||||||||
9 | Matthæus Vámosi | 2000 | 403 | 1:18.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
10 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 400 | 1:18.57 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.15 | |||||||||
11 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 390 | 1:19.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
12 | Carl M Gadegaard | 2001 | 369 | 1:20.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
13 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 366 | 1:20.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
14 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 357 | 1:21.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.31 | |||||||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | 355 | 1:21.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.27 | |||||||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | 336 | 1:23.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.57 | |||||||||
17 | Victor N Andersen | 2000 | 335 | 1:23.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
18 | David Cano Rosenvold | 2001 | 258 | 1:30.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:28.53 | |||||||||
19 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 252 | 1:31.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |