Tulokset Nuorisouinnit 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2017 | Tulostuspäivämäärä | 01 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:44 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 huhtikuu 2017 |
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Rantasuo | 2006 | 257 | 41.54 | ||||||
Oulun Lohet | 41.11 | |||||||||
2 | Ilari Hatunen | 2006 | 139 | 50.94 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.03 | |||||||||
3 | Erik Peuhkuri | 2006 | 131 | 51.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 51.80 | |||||||||
4 | Nooa Kaunisto | 2007 | 127 | 52.49 | ||||||
Kemin Uimaseura | 55.96 | |||||||||
5 | Iiro Tapaninen | 2007 | 106 | 55.75 | ||||||
Oulun Lohet | 55.73 | |||||||||
6 | Miko Saukkonen | 2006 | 103 | 56.25 | ||||||
Kemin Uimaseura | 58.37 | |||||||||
7 | Eetu Kahelin | 2007 | 88 | 59.24 | ||||||
Oulun Lohet | 59.36 | |||||||||
8 | Markus Tervaskanto | 2006 | 37 | 1:18.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:18.80 | |||||||||
- | Eetu Huuki | 2006 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 52.93 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nikita Semach | 2005 | 198 | 45.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 45.05 | |||||||||
2 | Vilho Tikkanen | 2005 | 190 | 45.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 47.12 | |||||||||
3 | Lauri Siurua | 2005 | 188 | 46.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.57 | |||||||||
4 | Joel Hassinen | 2005 | 187 | 46.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 45.91 | |||||||||
5 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 179 | 46.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 47.64 | |||||||||
6 | Noa Korhonen | 2005 | 173 | 47.38 | ||||||
Oulun Lohet | 46.37 | |||||||||
7 | Artturi Väänänen | 2005 | 164 | 48.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 51.03 | |||||||||
8 | Arttu Venemies | 2005 | 154 | 49.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 50.65 | |||||||||
9 | Onni Toiviainen | 2005 | 138 | 51.02 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.13 | |||||||||
10 | Adam Björkstrand | 2005 | 124 | 52.89 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.24 | |||||||||
11 | Paavo Tapio | 2005 | 122 | 53.14 | ||||||
Oulun Lohet | 54.07 | |||||||||
12 | Ilari Raesalmi | 2005 | 115 | 54.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Paavo Lyly-Yrjänäinen | 2005 | 103 | 56.32 | ||||||
Oulun Lohet | 55.40 | |||||||||
14 | Erblin Latifi | 2005 | 99 | 56.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Luukas Laine | 2005 | DNS | |||||||
Kampuksen Plaani | 44.05 | |||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Atte Leinonen | 2004 | 259 | 41.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.48 | |||||||||
2 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 183 | 46.49 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 45.41 | |||||||||
3 | Timo Elo | 2004 | 162 | 48.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 49.08 | |||||||||
4 | Onni Kelloniemi | 2004 | 151 | 49.52 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 50.19 | |||||||||
5 | Otso Kotila | 2004 | 149 | 49.77 | ||||||
Oulun Lohet | 47.64 | |||||||||
6 | Oskari Piirainen | 2004 | 71 | 1:03.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 55.40 | |||||||||
- | Aaro Antero Tavi | 2004 | DNS | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 746 | 29.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.73 | |||||||||
2 | Janne Lantto | 1994 | 701 | 29.73 | ||||||
Oulun Lohet | 30.18 | |||||||||
3 | Samuli Lahti | 1995 | 617 | 31.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.87 | |||||||||
4 | Pyry Kurkinen | 1998 | 576 | 31.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.16 | |||||||||
5 | Arttu Erkinaro | 1992 | 549 | 32.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.73 | |||||||||
6 | Atte Lindholm | 2001 | 537 | 32.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 32.41 | |||||||||
7 | Alex Nygård | 1996 | 505 | 33.17 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.83 | |||||||||
8 | Noa Mäkelä | 2001 | 503 | 33.20 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 33.92 | |||||||||
9 | Santeri Leppälä | 1998 | 476 | 33.83 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.23 | |||||||||
10 | Niklas Laine | 2002 | 471 | 33.95 | ||||||
Kampuksen Plaani | 33.65 | |||||||||
11 | Eetu Malvela | 2000 | 464 | 34.11 | ||||||
Kampuksen Plaani | 36.26 | |||||||||
12 | Anssi Hätälä | 1994 | 464 | 34.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.50 | |||||||||
13 | Oskari Valkonen | 1999 | 453 | 34.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 33.54 | |||||||||
14 | Niklas Raesalmi | 2002 | 427 | 35.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.93 | |||||||||
15 | Topias Nygård | 2000 | 421 | 35.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.82 | |||||||||
16 | Sihan Yu | 2003 | 390 | 36.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.51 | |||||||||
17 | Hugo Mattola | 2001 | 377 | 36.57 | ||||||
Haapajärven Kiilat | 39.26 | |||||||||
18 | Elias Kalliokoski | 2003 | 352 | 37.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.57 | |||||||||
19 | Elias Juntunen | 2002 | 346 | 37.63 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 39.53 | |||||||||
20 | Joonas Järvi | 2002 | 333 | 38.08 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.69 | |||||||||
21 | Veikko Pyyhtinen | 2002 | 320 | 38.59 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 38.33 | |||||||||
22 | Aapo Pyyhtinen | 2002 | 316 | 38.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 39.21 | |||||||||
23 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 275 | 40.60 | ||||||
Kemin Uimaseura | 40.55 | |||||||||
24 | Arttu Kojonen | 2000 | 271 | 40.82 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.16 | |||||||||
25 | Anton Ylihannu | 2001 | 267 | 41.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.83 | |||||||||
26 | Eemeli Kauppila | 2002 | 259 | 41.42 | ||||||
Oulun Lohet | 42.13 | |||||||||
27 | Tudor Ratiu | 2003 | 247 | 42.09 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 39.73 | |||||||||
28 | Aleksanteri Angelva | 2001 | 175 | 47.16 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 47.21 | |||||||||
29 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 167 | 47.94 | ||||||
Kampuksen Plaani | 46.28 | |||||||||
30 | Leevi Sipilä | 2003 | 155 | 49.13 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 51.88 | |||||||||
31 | Eemeli Korhonen | 2003 | 138 | 51.06 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 52.95 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 01 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:44 |