Resultat för Arena Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup 2017 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 september 2017 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.24 | 1:12.99 | |||||
2 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.56 | 1:15.55 | |||||
3 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.13 | 1:16.98 | |||||
4 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.90 | 1:18.89 | |||||
5 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.36 | 1:19.29 | |||||
6 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.55 | 1:20.54 | |||||
7 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.77 | 1:20.97 | |||||
8 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.70 | 1:21.56 | |||||
9 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.20 | 1:21.59 | |||||
10 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.53 | 1:22.01 | |||||
11 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.49 | 1:22.26 | |||||
12 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.47 | 1:22.28 | |||||
13 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.36 | 1:22.29 | |||||
14 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 42.67 | 1:25.59 | |||||
15 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.51 | 1:25.74 | |||||
16 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.54 | 1:26.61 | |||||
17 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.95 | 1:26.72 | |||||
18 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.59 | 1:26.90 | |||||
19 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.21 | 1:27.16 | |||||
20 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.55 | 1:27.61 | |||||
21 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.70 | 1:27.81 | |||||
22 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.21 | 1:28.77 | |||||
23 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.13 | 1:29.88 | |||||
24 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.71 | 1:29.98 | |||||
25 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.38 | 1:30.51 | |||||
26 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.11 | 1:31.21 | |||||
27 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.08 | 1:31.33 | |||||
28 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.54 | 1:32.52 | |||||
29 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 45.30 | 1:34.63 | |||||
30 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.98 | 1:36.05 | |||||
31 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.20 | 1:36.72 | |||||
32 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.09 | 1:37.56 | |||||
33 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.35 | 1:38.32 | |||||
34 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.43 | 1:38.54 | |||||
35 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.94 | 1:40.01 | |||||
36 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.59 | 1:40.43 | |||||
37 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.83 | 1:45.18 | |||||
38 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.67 | 1:47.22 | |||||
39 | Ellen Mehdizadeh | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.93 | 1:51.08 | |||||
40 | Rebecka Rang | 2006 | Väsby Simsällskap | 53.63 | 1:54.12 | |||||
- | Isa Andersson | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karolina Kozdeba | 2003 | Sms Galicia | 34.17 | 1:09.47 | |||||
2 | Izabela Niepogodzinska | 2003 | Sms Galicia | 33.60 | 1:09.71 | |||||
3 | Martyna Piotrowicz | 2004 | Sms Galicia | 33.32 | 1:10.34 | |||||
4 | Aleksandra Tasak | 2003 | Sms Galicia | 34.47 | 1:10.57 | |||||
5 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.87 | 1:10.82 | |||||
6 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.03 | 1:10.86 | |||||
7 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.48 | 1:11.14 | |||||
8 | Barbara Basista | 2004 | Sms Galicia | 34.84 | 1:11.41 | |||||
9 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.24 | 1:11.85 | |||||
10 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.43 | 1:11.91 | |||||
11 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 34.26 | 1:12.02 | |||||
12 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.68 | 1:12.36 | |||||
13 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.50 | 1:13.29 | |||||
14 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.79 | 1:13.33 | |||||
15 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 35.58 | 1:13.34 | |||||
16 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.21 | 1:13.38 | |||||
17 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 35.24 | 1:13.46 | |||||
18 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.88 | 1:14.26 | |||||
19 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.41 | 1:15.01 | |||||
20 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.90 | 1:15.33 | |||||
21 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.33 | 1:16.18 | |||||
22 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 37.30 | 1:16.46 | |||||
23 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 36.94 | 1:16.81 | |||||
24 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.62 | 1:17.11 | |||||
25 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.43 | 1:17.22 | |||||
26 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.89 | 1:17.64 | |||||
27 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.66 | 1:18.19 | |||||
28 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.78 | 1:18.39 | |||||
29 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.14 | 1:19.33 | |||||
30 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.37 | 1:19.36 | |||||
31 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 37.47 | 1:19.52 | |||||
32 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.40 | 1:19.95 | |||||
33 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 39.77 | 1:20.44 | |||||
34 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.23 | 1:20.57 | |||||
35 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 38.43 | 1:20.95 | |||||
36 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.28 | 1:21.31 | |||||
37 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.70 | 1:21.35 | |||||
38 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 38.83 | 1:21.36 | |||||
39 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.05 | 1:21.53 | |||||
40 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.31 | 1:21.75 | |||||
41 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.18 | 1:22.21 | |||||
42 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.80 | 1:22.29 | |||||
43 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.67 | 1:22.36 | |||||
44 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 40.39 | 1:22.82 | |||||
45 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.97 | 1:23.72 | |||||
46 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.77 | 1:25.30 | |||||
47 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.55 | 1:25.63 | |||||
48 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.47 | 1:25.68 | |||||
49 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.94 | 1:25.82 | |||||
50 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.92 | 1:25.83 | |||||
51 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 41.73 | 1:27.16 | |||||
52 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 42.94 | 1:27.64 | |||||
53 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 42.71 | 1:28.90 | |||||
54 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.11 | 1:29.14 | |||||
55 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 47.15 | 1:37.97 | |||||
- | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.74 | 1:05.83 | |||||
2 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.68 | 1:06.22 | |||||
3 | Wiktoria Król | 2002 | Sms Galicia | 32.36 | 1:06.77 | |||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.82 | 1:06.84 | |||||
5 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.67 | 1:07.59 | |||||
6 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.02 | 1:10.41 | |||||
7 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.89 | 1:11.13 | |||||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.02 | 1:12.35 | |||||
9 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.28 | 1:12.37 | |||||
10 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.09 | 1:12.98 | |||||
11 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.54 | 1:13.88 | |||||
12 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.25 | 1:14.43 | |||||
13 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.48 | 1:14.83 | |||||
14 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.24 | 1:15.38 | |||||
15 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.09 | 1:15.86 | |||||
16 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.63 | 1:15.90 | |||||
17 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.96 | 1:15.98 | |||||
18 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.04 | 1:16.27 | |||||
19 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.86 | 1:16.85 | |||||
20 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 37.96 | 1:18.44 | |||||
21 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.93 | 1:19.10 | |||||
22 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.61 | 1:20.58 | |||||
23 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.90 | 1:20.69 | |||||
24 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 42.89 | 1:28.64 | |||||
25 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.31 | 1:38.51 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.23 | 1:03.57 | |||||
2 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.70 | 1:07.29 | |||||
3 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.76 | 1:07.47 | |||||
4 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.48 | 1:08.14 | |||||
5 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.69 | 1:09.25 | |||||
6 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.45 | 1:10.11 | |||||
7 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.12 | 1:12.13 | |||||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.98 | 1:12.15 | |||||
9 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.61 | 1:13.28 | |||||
10 | Linnéa Sandh | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.89 | 1:13.62 | |||||
11 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 35.72 | 1:13.90 | |||||
12 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.78 | 1:14.54 | |||||
13 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 36.17 | 1:15.62 | |||||
14 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 36.40 | 1:15.99 | |||||
15 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 39.09 | 1:21.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |