Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2017 | Tulostuspäivämäärä | 17 kesäkuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 18:47 | |||
Järjestäjä | Tampereen Uinnin Tuki | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 kesäkuu 2017 |
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 593 | 27.05 | 55.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.22 | |||||||||
2 | Tatu Hapuoja | 2003 | 580 | 27.35 | 56.24 | |||||
Uinti Tampere | 56.27 | |||||||||
3 | Alex Lydman | 2003 | 562 | 27.65 | 56.82 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.00 | |||||||||
4 | Santeri Herpola | 2003 | 551 | 27.16 | 57.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.70 | |||||||||
5 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 535 | 28.50 | 57.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.89 | |||||||||
6 | Lari Tumanoff | 2003 | 508 | 28.30 | 58.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.20 | |||||||||
7 | Lauri Kinnunen | 2003 | 498 | 28.91 | 59.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.79 | |||||||||
8 | Pauli Rantamäki | 2003 | 488 | 28.71 | 59.55 | |||||
Octopus Lohja | 1:01.87 | |||||||||
9 | Aku Kaila | 2003 | 484 | 28.82 | 59.71 | |||||
Raision Urheilijat | 1:01.35 | |||||||||
10 | Jami Ihalainen | 2003 | 480 | 29.04 | 59.90 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:00.76 | |||||||||
11 | Sami Uusikumpu | 2003 | 472 | 28.59 | 1:00.21 | |||||
Simmis Wanda | 1:00.88 | |||||||||
12 | Markus Nuorinko | 2003 | 463 | 29.16 | 1:00.61 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:02.06 | |||||||||
13 | Pauli Salonen | 2003 | 450 | 28.88 | 1:01.20 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:02.57 | |||||||||
14 | Juuso Rahikainen | 2003 | 440 | 29.73 | 1:01.63 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:03.38 | |||||||||
15 | Elias Kalliokoski | 2003 | 430 | 30.12 | 1:02.14 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.81 | |||||||||
16 | Simon Ravals | 2003 | 427 | 30.70 | 1:02.25 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.98 | |||||||||
17 | Lauri Tolvanen | 2003 | 420 | 30.08 | 1:02.60 | |||||
Haminan Uimaseura | 1:03.39 | |||||||||
18 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 419 | 30.21 | 1:02.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.98 | |||||||||
19 | Toni Lipponen | 2003 | 418 | 29.85 | 1:02.72 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:02.10 | |||||||||
20 | Akseli Hakala | 2003 | 410 | 29.63 | 1:03.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.66 | |||||||||
21 | Ville Savulahti | 2003 | 405 | 32.04 | 1:03.39 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:02.01 | |||||||||
22 | Eemil Kankare | 2003 | 403 | 30.37 | 1:03.49 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.98 | |||||||||
23 | Matias Rasinmäki | 2003 | 395 | 29.76 | 1:03.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.27 | |||||||||
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 630 | 26.35 | 54.72 | |||||
Cetus Espoo | 55.59 | |||||||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | 607 | 26.79 | 55.39 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 55.35 | |||||||||
3 | Antti Leppänen | 2002 | 589 | 26.97 | 55.96 | |||||
Lahden Uimaseura | 55.73 | |||||||||
4 | Kalle Mäkinen | 2002 | 572 | 27.09 | 56.48 | |||||
Vanders | 56.63 | |||||||||
5 | Oscar Skjäl | 2002 | 570 | 27.39 | 56.57 | |||||
Cetus Espoo | 57.14 | |||||||||
6 | Axel Olander | 2002 | 534 | 28.12 | 57.79 | |||||
TaTu Tampere | 58.13 | |||||||||
7 | Daniel Rinne | 2002 | 534 | 27.72 | 57.80 | |||||
Cetus Espoo | 58.49 | |||||||||
8 | Oskari Arvo | 2002 | 526 | 27.76 | 58.11 | |||||
Aurajoen Uinti | 58.67 | |||||||||
9 | Teemu Turunen | 2002 | 517 | 27.69 | 58.44 | |||||
Kuopion Uimaseura | 59.00 | |||||||||
10 | Justus Hilaja | 2002 | 511 | 28.14 | 58.66 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 59.56 | |||||||||
11 | Joona Forsell | 2002 | 508 | 27.63 | 58.76 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:00.68 | |||||||||
12 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 501 | 27.75 | 59.03 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 59.59 | |||||||||
12 | Petr Pankratov | 2002 | 501 | 28.55 | 59.03 | |||||
TaTu Tampere | 1:00.50 | |||||||||
14 | Akseli Kontiainen | 2002 | 495 | 28.28 | 59.28 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:00.86 | |||||||||
15 | Lauri Kettunen | 2002 | 492 | 28.58 | 59.41 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:00.75 | |||||||||
16 | Matias Hjelm | 2002 | 487 | 28.96 | 59.61 | |||||
Vanders | 59.90 | |||||||||
17 | Elias Saarinen | 2002 | 482 | 28.64 | 59.80 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.22 | |||||||||
18 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 481 | 28.92 | 59.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.29 | |||||||||
19 | Jere Broman | 2002 | 472 | 29.15 | 1:00.24 | |||||
Nokian Pyry | 1:00.89 | |||||||||
20 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 471 | 29.20 | 1:00.25 | |||||
Porin Uimaseura | 1:00.95 | |||||||||
21 | Davi-Esra Pesonen | 2002 | 459 | 29.06 | 1:00.80 | |||||
Salon Uimarit | 1:00.28 | |||||||||
Laji 22, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 652 | 26.13 | 54.08 | |||||
Joensuun Uimaseura | 54.88 | |||||||||
2 | Roni Kallström | 2001 | 648 | 26.57 | 54.19 | |||||
Cetus Espoo | 54.66 | |||||||||
3 | Joonas Mustonen | 2001 | 598 | 26.49 | 55.65 | |||||
Lahden Uimaseura | 56.69 | |||||||||
4 | Alexander Kislitsyn | 2001 | 587 | 26.63 | 56.00 | |||||
Swimming Jyväskylä | 57.05 | |||||||||
5 | Miiro Vartiainen | 2001 | 584 | 26.98 | 56.12 | |||||
Joensuun Uimaseura | 56.59 | |||||||||
6 | Oskari Hynynen | 2001 | 582 | 26.98 | 56.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.49 | |||||||||
7 | Eemil Kylmä | 2001 | 579 | 26.89 | 56.27 | |||||
Cetus Espoo | 57.53 | |||||||||
8 | Veeti Haikonen | 2001 | 573 | 26.95 | 56.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.31 | |||||||||
9 | Oskari Herpola | 2001 | 572 | 27.19 | 56.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.04 | |||||||||
10 | Taneli Lantta | 2001 | 563 | 27.50 | 56.78 | |||||
Simmis Wanda | 56.98 | |||||||||
11 | Noa Mäkelä | 2001 | 563 | 27.02 | 56.81 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 57.59 | |||||||||
12 | Tuomas Jokinen | 2001 | 559 | 28.22 | 56.94 | |||||
Cetus Espoo | 56.35 | |||||||||
13 | Timi Torkkel | 2001 | 546 | 26.72 | 57.36 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 58.42 | |||||||||
14 | Harry Zimmermann | 2001 | 529 | 27.64 | 57.97 | |||||
Lahden Uimaseura | 57.75 | |||||||||
15 | Perttu Mikkola | 2001 | 521 | 27.38 | 58.27 | |||||
Nokian Pyry | 58.26 | |||||||||
16 | Matias Pennanen | 2001 | 512 | 27.73 | 58.63 | |||||
Porin Uimaseura | 57.78 | |||||||||
17 | Oskari Rantamäki | 2001 | 511 | 27.57 | 58.66 | |||||
Octopus Lohja | 59.25 | |||||||||
18 | Isak Gramén | 2001 | 510 | 28.16 | 58.71 | |||||
Cetus Espoo | 58.73 | |||||||||
19 | Jere Ruuhonen | 2001 | 509 | 28.51 | 58.72 | |||||
Cetus Espoo | 57.53 | |||||||||
20 | Atte Alila | 2001 | 508 | 28.03 | 58.78 | |||||
Uimaseura Aquila | 58.80 | |||||||||
21 | Aleksi Seger | 2001 | 494 | 28.59 | 59.31 | |||||
Octopus Lohja | 58.58 | |||||||||
22 | Tiitus Taskila | 2001 | 475 | 28.97 | 1:00.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 59.69 | |||||||||
23 | Jiri Järvinen | 2001 | 465 | 28.32 | 1:00.52 | |||||
Swimming Jyväskylä | 59.89 | |||||||||
24 | Jere Keskiaho | 2001 | 449 | 28.55 | 1:01.23 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 59.82 | |||||||||
25 | Joel Knaapi | 2001 | 446 | 29.26 | 1:01.37 | |||||
Cetus Espoo | 59.78 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 17 kesäkuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 18:47 |