2022-05-23   19:47:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Citadellsim 2017    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:13   
  Arrangr  Landskrona Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    34.78  1:11.51  1:50.43    2:27.58   
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svmmeklub    35.72  1:13.44  1:52.48    2:30.49   
Carl Heyn Stage  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.55  1:14.33  1:53.86    2:31.21   
Jacob Sderberg  2003  Helsingborgs Simsllskap    36.83  1:14.90  1:54.51    2:31.36   
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde    35.91  1:14.12  1:53.84    2:32.34   
Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb    35.38  1:14.19  1:54.54    2:33.28   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsllskap    37.47  1:16.35  1:56.37    2:35.11   
Rasmus Warberg  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.71  1:14.98  1:56.21    2:35.33   
Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Nsets Simklubb    37.07  1:16.83  1:57.64    2:35.85   
10  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    36.20  1:14.85  1:56.12    2:36.59   
11  Anton Witzell  2004  Simklubben Ldde    37.23  1:16.67  1:58.90    2:38.04   
12  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsllskap    37.80  1:18.53  2:00.10    2:40.78   
13  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svmmeklub    38.80  1:19.40  2:01.36    2:41.93   
14  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svmmeklub    39.28  1:20.95  2:02.64    2:43.86   
15  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsllskap    40.43  1:22.50  2:05.53    2:44.34   
16  Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svmning    38.84  1:21.26  2:05.11    2:47.53   
17  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    40.81  1:24.02  2:07.09    2:49.61   
18  Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svmning    40.57  1:23.46  2:08.08    2:50.75   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicklas stman Pedersen  2002  Herlev Svmning    31.32  1:05.99  1:40.51    2:14.53   
Luccas Dam Brenner  2001  Herlev Svmning    32.54  1:07.12  1:43.12    2:16.12   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.83  1:06.91  1:41.76    2:16.50   
Johannes Strmberg  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    32.57  1:07.06  1:42.66    2:18.36   
Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svmmeklub    35.24  1:12.57  1:48.83    2:24.29   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsllskap    33.79  1:10.69  1:49.26    2:25.09   
David Arneskov  2002  Holbk Svmme Klub    34.34  1:11.31  1:48.96    2:25.48   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Ldde    32.97  1:08.86  1:47.28    2:25.79   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsllskap    34.41  1:11.49  1:50.02    2:27.10   
10  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim    34.76  1:12.89  1:52.79    2:31.15   
11  Frederik Pedersen  2002  Holbk Svmme Klub    36.21  1:14.08  1:53.30    2:31.53   
12  Christopher H. Brown  2002  Holbk Svmme Klub    38.84  1:16.40  1:55.99    2:34.46   
13  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde    35.81  1:14.76  1:55.09    2:34.59   
14  Oscar Klittbo  2002  Malm Kappsimningsklubb    35.46  1:15.20  1:56.11    2:36.23   
15  Peter Eskjr-Kppen  2002  Herlev Svmning    38.06  1:18.07  1:59.67    2:39.68   
16  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    36.74  1:17.18  1:59.59    2:41.25   
17  Joel Hrstedt  2001  Helsingborgs Simsllskap    38.53  1:21.18  2:04.54    2:44.43   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
Sponsor: ICA Ankaret Borstahusen 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob M. Jrgensen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.41  1:06.48  1:41.32    2:14.46   
Mikkel Henriksen  1999  Holbk Svmme Klub    33.37  1:07.53  1:42.18    2:16.49   
Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svmmeklub    32.21  1:07.31  1:42.78    2:16.72   
Linus Koefoed Weiss  1999  Hovedstadens Svmmeklub    32.91  1:08.00  1:43.49    2:18.53   
Markus Bjsen  1999  Holbk Svmme Klub    34.01  1:08.85  1:44.10    2:19.66   
Gerg Nagy  1995  Simklubben Poseidon    32.85  1:09.55  1:47.02    2:23.86   
Erik Stoltz  1998  Ystads Simsllskap    33.19  1:08.50  1:46.82    2:24.87   
Lucas Alexander Meng  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.00  1:10.97  1:48.88    2:25.39   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    34.27  1:10.75  1:49.19    2:27.19   
10  Nicolas Noln  2000  Simklubben Triton    35.02  1:11.51  1:50.58    2:28.61   
11  Philip Rantzow  1999  S71    35.73  1:15.00  1:56.05    2:36.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  11:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner