2021-05-15   22:08:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öjebyspelen 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:14   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Lule Simsllskap    1:15.96  2:40.70  4:06.51    5:28.31   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Ylimki  2003  Kemin Tyven Uimarit    1:13.49  2:38.60  4:05.05    5:29.26   
Hilde Kuhmunen  2003  Jokkmokks Simsllskap            DNF   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    1:13.12  2:33.75  3:55.66    5:15.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:20   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Roope Hyvrinen  2003  Kemin Tyven Uimarit    2:01.83  5:33.64      5:33.64   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    1:02.16  2:10.76  3:20.54    4:29.40   
Otto Luokkala  2001  Kemin Tyven Uimarit    1:22.03  4:54.57      6:04.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:36   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bure Simsllskap            25.95   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            27.86   
Maja Schrder  2008  Lule Simsllskap            29.04   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Pinja Junttari  2006  Kemin Tyven Uimarit            20.28   
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim            20.50   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Tyven Uimarit            20.55   
Alma Marklund  2006  Pite Sim            22.36   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap            22.82   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare            23.56   
Felicia Svan  2007  Bure Simsllskap            23.68   
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto            23.95   
Tova Lindstrm  2006  Pite Sim            23.98   
10  Nova Markstedt  2006  Pite Sim            24.22   
11  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            24.90   
12  Dahlia Skogslind  2006  Pite Sim            24.96   
13  Klara strm  2006  Lule Simsllskap            26.13   
14  Thyra Vestin  2006  Bure Simsllskap            26.68   
15  Amanda Lindahl  2006  Lule Simsllskap            26.81   
16  Molly Nilsson  2007  Pite Sim            26.94   
17  Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap            27.44   
18  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap            28.62   
19  Nora Marklund  2006  Bure Simsllskap            28.81   
20  Astrid Dalberg  2007  Pite Sim            30.62   
21  Wilma Strmo  2006  Pite Sim            35.03   
Lilja Lindqvist  2007  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap            17.84   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            18.43   
Kiia Junttari  2004  Kemin Tyven Uimarit            18.85   
Jutta Mrt  2005  Kemin Tyven Uimarit            19.41   
Saga Tuisku  2005  Kemin Tyven Uimarit            19.42   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim            20.46   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare            20.93   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Tyven Uimarit            21.07   
Marina Johansson  2005  Pite Sim            21.56   
10  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            21.88   
11  Stina Jonsson  2004  Jokkmokks Simsllskap            22.07   
12  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap            22.21   
13  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            22.57   
14  Saga-Maria Nutti  2004  Jokkmokks Simsllskap            22.99   
15  Amber Mki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            25.04   
16  Saga Lundmark  2005  Pite Sim            25.46   
17  Sofia Kangas  2005  Kemin Tyven Uimarit            26.06   
18  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            26.51   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            18.35   
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim            18.55   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap            18.70   
Sara Ylimki  2003  Kemin Tyven Uimarit            18.89   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            19.33   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            21.24   
Sanni Holappa  2003  Haukiputaan Heitto            21.42   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto            21.65   
Laura Hkkil  2002  Kemin Tyven Uimarit            23.18   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap            17.60   
Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap            19.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:46   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap            24.30   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsllskap 34            26.01   
Jack Nyroos  2008  Bure Simsllskap            26.71   
Johannes Persson  2008  Pite Sim            29.93   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            21.29   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            24.25   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim            25.19   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik            25.86   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap            27.37   
Lauri Junttari  2007  Kemin Tyven Uimarit            29.11   
Aron Svills  2006  Pite Sim            29.16   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            18.90   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare            23.38   
Simon Eriksson  2004  Pite Sim            23.39   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare            23.64   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            13.60   
Roope Hyvrinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            18.44   
Karl-Axel Waller  2003  Burtrsk Simpolare            18.50   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            19.10   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            21.32   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Pite Sim            14.64   
Kimmo Viinamki  1995  Kemin Tyven Uimarit            17.38   
Otto Luokkala  2001  Kemin Tyven Uimarit            19.90   
Jani Leskel  2001  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:06   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Tyven Uimarit    19.47        41.83   
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim    19.21        43.04   
Pinja Junttari  2006  Kemin Tyven Uimarit    21.68        46.49   
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    21.95        48.76   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    21.69        49.03   
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto    22.38        49.33   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsllskap 34    23.59        50.28   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    23.91        52.11   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    17.79        38.29   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Lule Simsllskap    17.45        38.49   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    17.67        38.81   
Julia Sderholm  2005  Lule Simsllskap    17.54        39.36   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    18.18        39.52   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    18.51        40.01   
Kiia Junttari  2004  Kemin Tyven Uimarit    18.29        40.34   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    18.96        40.65   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    18.20        41.54   
10  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Tyven Uimarit    20.41        43.48   
11  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsllskap 34    20.51        45.51   
12  Jutta Mrt  2005  Kemin Tyven Uimarit    47.50        47.50   
13  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    21.40        48.19   
14  Victoria Vnukova  2005  Lule Simsllskap    20.23        49.58   
15  Moa Krekus  2004  Lule Simsllskap    22.04        49.94   
16  Astrid Engstrm  2004  Lule Simsllskap    22.53        50.73   
17  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    24.25        53.09   
Saga Tuisku  2005  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
Sofia Kangas  2005  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
Uma Naess  2005  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    16.16        34.14   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    15.90        34.50   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    16.86        36.65   
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    16.41        36.76   
Tove hrling  2003  Lule Simsllskap    18.01        38.68   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    17.81        39.21   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    19.14        41.66   
Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.80        44.19   
Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    21.35        46.53   
10  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    23.95        50.82   
11  Laura Hkkil  2002  Kemin Tyven Uimarit    24.27        52.97   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Anni Katajamki  2000  Haukiputaan Heitto    14.54        31.24   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    16.28        35.59   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    16.30        35.92   
Emelie Lindgren sen  2000  Burtrsk Simpolare    17.04        37.85   
Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap    18.37        40.47   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:17   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    21.50        48.94   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsllskap 34    26.04        53.41   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    17.13        37.80   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    23.13        51.31   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare    23.11        52.77   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    15.86        34.49   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Tyven Uimarit    16.60        36.64   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    16.59        37.47   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    17.82        38.35   
Karl-Axel Waller  2003  Burtrsk Simpolare    18.52        39.01   
                     
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Tyven Uimarit    12.81        27.68   
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    13.52        29.23   
Felix Katmuk  2000  Pite Sim    14.17        29.86   
Tomi Nikula  2001  Haukiputaan Heitto    14.29        32.63   
Alfred Wikstrm  2001  Bure Simsllskap    15.95        34.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:43   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    22.75  47.22  1:15.11    1:37.73   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    23.59  51.61  1:20.67    1:43.22   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    24.80  51.41  1:21.48    1:44.61   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsllskap 34    24.32  54.52  1:21.83    1:46.62   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34    29.11  59.44  1:31.25    1:59.39   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alva Andersson  2004  Lule Simsllskap    16.48  36.94  1:02.30    1:23.33   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    18.75  40.74  1:06.84    1:25.01   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    19.50  40.08  1:06.00    1:25.93   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    18.19  41.17  1:07.31    1:26.38   
Kiia Junttari  2004  Kemin Tyven Uimarit    18.17  40.68  1:07.21    1:28.33   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    18.90  41.00  1:09.34    1:30.85   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    17.55  40.73  1:09.20    1:32.20   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    19.00  43.93  1:14.75    1:35.16   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsllskap 34    20.98  45.58  1:13.41    1:35.77   
10  Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    21.55  46.16  1:13.73    1:36.28   
11  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    22.71  48.22  1:15.87    1:38.53   
12  Moa Krekus  2004  Lule Simsllskap    22.17  47.52  1:15.72    1:40.01   
13  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    22.58  48.37  1:15.96    1:40.17   
14  Victoria Vnukova  2005  Lule Simsllskap    21.78  47.74  1:17.08    1:40.98   
15  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap    23.48  50.46  1:21.39    1:44.10   
16  Uma Naess  2005  Lule Simsllskap    23.33  50.98  1:20.14    1:45.67   
17  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    25.49  52.46  1:26.10    1:50.58   
18  Ebba Tjrnberg  2004  Lule Simsllskap    24.60  55.50  1:24.84    1:51.19   
19  Sara Schrder  2004  Lule Simsllskap    28.41  57.63  1:29.24    1:55.86   
20  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    29.00  58.71  1:31.99    1:58.50   
21  Amber Mki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    24.37  58.04  1:33.78    2:03.29   
Astrid Engstrm  2004  Lule Simsllskap            DSQ   
Marina Johansson  2005  Pite Sim            DSQ   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    16.19  38.10  1:02.38    1:20.90   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    16.02  37.76  1:02.41    1:21.40   
Sara Ylimki  2003  Kemin Tyven Uimarit    16.51  38.02  1:04.73    1:22.84   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    16.67  38.58  1:04.16    1:22.89   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    18.57  41.38  1:06.48    1:26.41   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    17.63  40.13  1:07.91    1:28.45   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto    21.79  45.22  1:15.17    1:34.15   
Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    21.39  45.34  1:14.53    1:37.77   
Sandra Engstrm  2002  Lule Simsllskap    22.14  48.18  1:15.46    1:38.44   
10  Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Tyven Uimarit    20.76  45.06  1:16.14    1:39.60   
11  Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    22.23  49.62  1:18.21    1:40.87   
12  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    23.24  51.30  1:20.30    1:44.12   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    16.10  37.73  1:01.94    1:20.41   
Emelie Lindgren sen  2000  Burtrsk Simpolare    17.03  38.12  1:04.05    1:23.79   
Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap    19.05  41.10  1:10.56    1:31.43   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    18.58  42.64  1:09.77    1:31.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:57   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Erik Andersson  2006  Lule Simsllskap    24.00  51.60  1:22.94    1:45.19   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsllskap 34    52.13  1:45.96      1:45.96   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    23.48  54.18  1:23.21    1:49.03   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    23.85  50.49  1:24.01    1:45.63   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit    12.23  27.73  45.34    59.97   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    15.58  37.67  1:01.88    1:20.32   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Tyven Uimarit    17.04  37.80  1:02.42    1:20.76   
Juhani Tapio  2002  Kemin Tyven Uimarit            DNS   
Emil Jernunger  2002  Lule Simsllskap            DSQ   
Karl-Axel Waller  2003  Burtrsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Pite Sim    13.98  30.98  52.08    1:08.52   
Kimmo Viinamki  1995  Kemin Tyven Uimarit    16.11  35.26  57.34    1:14.35   
Severi Raunama  2001  Haukiputaan Heitto    15.74  35.98  59.37    1:17.64   
Alfred Wikstrm  2001  Bure Simsllskap    16.63  36.02  59.52    1:18.38   
Otto Luokkala  2001  Kemin Tyven Uimarit    20.34  44.93  1:11.19    1:33.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  12:30   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Pite Sim            DNS   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            DSQ   
Maja Schrder  2008  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    22.14        47.21   
Pinja Junttari  2006  Kemin Tyven Uimarit    22.09        48.51   
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim    22.93        49.29   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Tyven Uimarit    23.34        49.81   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    24.75        52.21   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    25.19        52.73   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    25.33        53.31   
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto    24.77        54.16   
Dahlia Skogslind  2006  Pite Sim    26.26        54.76   
10  Nova Markstedt  2006  Pite Sim    25.40        56.22   
11  Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34    26.69        56.46   
12  Alma Marklund  2006  Pite Sim    25.23        57.09   
13  Ester Nordholm  2007  Lule Simsllskap    27.96        57.23   
14  Klara strm  2006  Lule Simsllskap    26.84        1:00.20   
15  Nora Marklund  2006  Bure Simsllskap    28.12        1:01.25   
16  Wilma Strmo  2006  Pite Sim    31.78        1:08.67   
17  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap    33.79        1:10.22   
18  Thyra Vestin  2006  Bure Simsllskap    33.53        1:11.18   
19  Astrid Dalberg  2007  Pite Sim    34.90        1:17.58   
Amanda Lindahl  2006  Lule Simsllskap            DSQ   
Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap            DSQ   
Felicia Svan  2007  Bure Simsllskap            DSQ   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare            DSQ   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Molly Nilsson  2007  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Lule Simsllskap    18.78        40.45   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    20.59        44.27   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    20.61        44.46   
Petra Rasmuson  2005  Lule Simsllskap    20.78        45.78   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    22.10        47.30   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    22.14        47.99   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Tyven Uimarit    22.06        48.18   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    22.28        48.32   
Sara Schrder  2004  Lule Simsllskap    22.93        48.96   
10  Jutta Mrt  2005  Kemin Tyven Uimarit    49.53        49.53   
11  Noomi Nilsson Lindh  2004  Lule Simsllskap    23.36        49.84   
12  Moa Krekus  2004  Lule Simsllskap    23.78        50.09   
13  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    24.02        50.43   
14  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    23.46        51.17   
15  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsllskap 34    23.78        51.48   
16  Astrid Engstrm  2004  Lule Simsllskap    24.71        52.23   
17  Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    23.80        52.40   
18  Amber Mki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    23.95        52.82   
19  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.45        52.91   
20  Victoria Vnukova  2005  Lule Simsllskap    25.04        53.75   
21  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap    25.07        53.87   
22  Saga Tuisku  2005  Kemin Tyven Uimarit    24.10        53.98   
23  Stina Jonsson  2004  Jokkmokks Simsllskap    26.18        54.06   
24  Marina Johansson  2005  Pite Sim    25.74        54.78   
25  Uma Naess  2005  Lule Simsllskap    26.43        55.11   
26  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    26.92        57.35   
27  Sofia Kangas  2005  Kemin Tyven Uimarit    28.12        57.81   
28  Alice Losell  2005  Lule Simsllskap    29.29        59.21   
29  Thyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap    29.85        1:04.54   
Elina Mueller  2004  Pite Sim            DNS   
Saga Lundmark  2005  Pite Sim            DNS   
Ebba Tjrnberg  2004  Lule Simsllskap            DSQ   
Johanna Johansson  2005  Lule Simsllskap            DSQ   
Saga-Maria Nutti  2004  Jokkmokks Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    17.92        38.46   
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    17.70        39.13   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.44        41.30   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    20.32        42.90   
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim    19.50        43.75   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    20.45        44.37   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    20.36        44.60   
Sandra Engstrm  2002  Lule Simsllskap    22.17        47.33   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    21.80        47.54   
10  Lova Aira  2003  Jokkmokks Simsllskap    21.70        47.80   
11  Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    23.47        50.17   
12  Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    22.76        50.46   
13  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    24.79        51.06   
14  Laura Hkkil  2002  Kemin Tyven Uimarit    24.15        52.11   
15  Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto    25.24        52.39   
Hilde Kuhmunen  2003  Jokkmokks Simsllskap            DSQ   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Anna-Sofia Brnnkrr  2001  Kemin Tyven Uimarit    17.04        37.17   
Anni Katajamki  2000  Haukiputaan Heitto    18.63        39.93   
Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    18.16        40.09   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    20.13        44.17   
Emelie Lindgren sen  2000  Burtrsk Simpolare    21.02        45.71   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    21.20        45.80   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    21.35        46.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  12:47   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Bure Simsllskap    26.73        56.53   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsllskap 34    29.11        1:03.36   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap    30.42        1:07.39   
Johannes Persson  2008  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    22.16        47.53   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    24.45        54.51   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsllskap 34    25.11        54.61   
Erik Andersson  2006  Lule Simsllskap    26.07        55.55   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap    27.68        1:01.11   
Aron Svills  2006  Pite Sim    29.29        1:02.02   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim    31.14        1:03.22   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    29.25        1:03.65   
Lauri Junttari  2007  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Simon Eriksson  2004  Pite Sim    24.22        50.65   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsllskap 34    23.28        51.39   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    24.78        51.70   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare    25.16        53.83   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simsllskap 34    27.18        1:00.45   
                     
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    17.61        38.42   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Lule Simsllskap    19.08        40.82   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    18.86        41.34   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    19.83        43.06   
David hman  2002  Pite Sim    20.02        44.77   
Emil Jernunger  2002  Lule Simsllskap    23.41        48.65   
Karl-Axel Waller  2003  Burtrsk Simpolare    23.18        48.80   
Roope Hyvrinen  2003  Kemin Tyven Uimarit    21.86        49.20   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    24.56        53.68   
                     
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Pite Sim    16.88        35.77   
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    16.76        36.04   
Tomi Nikula  2001  Haukiputaan Heitto    16.70        36.39   
Jani Leskel  2001  Kemin Tyven Uimarit    17.17        37.55   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Tyven Uimarit    17.92        38.80   
Alfred Wikstrm  2001  Bure Simsllskap    18.70        40.73   
Severi Raunama  2001  Haukiputaan Heitto    19.08        41.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  12:47 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:19   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto    19.06  40.68  1:03.52    1:25.16   
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    20.23  42.78  1:07.77    1:30.74   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    19.93  42.98  1:07.76    1:30.82   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsllskap 34    21.27  45.74  1:11.32    1:36.12   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    23.36  48.58  1:17.16    1:41.36   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim    21.33  46.84  1:14.47    1:41.89   
Dahlia Skogslind  2006  Pite Sim    21.50  47.77  1:15.70    1:43.00   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34    22.30  51.38  1:21.54    1:50.43   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Lule Simsllskap    16.20  34.30  53.69    1:12.11   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    16.43  34.67  53.83    1:12.26   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    17.01  37.56  58.41    1:17.44   
Kiia Junttari  2004  Kemin Tyven Uimarit    16.76  35.83  56.55    1:17.52   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    18.38  38.53  59.75    1:18.61   
Julia Sderholm  2005  Lule Simsllskap    17.57  37.56  59.12    1:19.71   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Lule Simsllskap    17.90  38.36  1:00.92    1:21.68   
Victoria Vnukova  2005  Lule Simsllskap    18.39  38.44  1:00.44    1:21.74   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    18.75  39.68  1:01.68    1:22.09   
10  Johanna Johansson  2005  Lule Simsllskap    18.02  38.48  1:01.52    1:23.29   
11  Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    18.33  40.02  1:02.20    1:23.72   
12  Alice Berglund  2004  Skellefte Simsllskap 34    18.04  39.24  1:02.81    1:24.28   
13  Moa Krekus  2004  Lule Simsllskap    18.76  41.02  1:03.29    1:26.06   
14  Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsllskap 34    19.11  40.60  1:04.03    1:26.23   
15  Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    18.18  40.84  1:04.43    1:26.69   
16  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    20.21  43.15  1:30.32    1:30.32   
17  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    19.96  43.33  1:08.85    1:30.91   
18  Astrid Engstrm  2004  Lule Simsllskap    19.93  43.24  1:08.06    1:30.93   
19  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap    20.56  43.90  1:08.32    1:32.20   
20  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    20.58  44.84  1:09.23    1:33.16   
21  Ebba Tjrnberg  2004  Lule Simsllskap    20.37  45.02  1:10.86    1:35.39   
22  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    22.21  47.74  1:13.92    1:37.62   
23  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    21.38  46.27  1:38.33    1:38.33   
24  Marina Johansson  2005  Pite Sim    21.71  47.13  1:14.67    1:39.92   
25  Sara Schrder  2004  Lule Simsllskap    21.63  47.03  1:14.28    1:41.50   
Uma Naess  2005  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sara Ylimki  2003  Kemin Tyven Uimarit    14.94  31.83  49.22    1:07.83   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    16.06  33.47  52.60    1:10.50   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    15.85  33.93  52.61    1:10.92   
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim    16.24  34.84  53.79    1:13.11   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    17.07  36.17  56.75    1:16.29   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    17.83  1:17.88      1:17.88   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto    40.04  1:22.46      1:22.46   
Sanni Holappa  2003  Haukiputaan Heitto    19.41  41.58  1:04.58    1:26.49   
Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.14  40.64  1:04.14    1:27.94   
10  Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    19.85  44.28  1:09.53    1:32.16   
Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap            DSQ   
Sandra Engstrm  2002  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Anna-Sofia Brnnkrr  2001  Kemin Tyven Uimarit    14.19  29.74  46.34    1:03.07   
Moa Gustavsson  2001  Lule Simsllskap    14.82  31.05  48.08    1:04.85   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    15.47  33.59  52.46    1:10.92   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    16.10  34.26  53.00    1:12.23   
Emelie Lindgren sen  2000  Burtrsk Simpolare    17.54  36.01  56.44    1:15.47   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    18.11  1:00.36      1:21.24   
Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap    38.67  1:21.27      1:21.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:31   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap    46.19  1:39.11      1:39.11   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    17.86  39.18  1:00.67    1:22.30   
Erik Andersson  2006  Lule Simsllskap    20.35  45.52  1:10.82    1:32.02   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsllskap 34    20.82  43.87  1:10.58    1:33.33   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    23.62  52.02  1:23.31    1:47.92   
Aron Svills  2006  Pite Sim    25.60  55.11  1:57.08    1:57.08   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim    26.42  58.62  1:30.89    1:59.07   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    16.45  34.84  54.59    1:13.35   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare    22.32  47.94  1:13.67    1:36.56   
Simon Eriksson  2004  Pite Sim    50.62  1:43.81      1:43.81   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    15.74  32.59  51.11    1:08.27   
David hman  2002  Pite Sim    16.25  33.77  51.88    1:09.25   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Tyven Uimarit    15.78  33.42  52.41    1:09.54   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    15.08  33.23  52.60    1:10.08   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    16.09  34.35  54.33    1:12.26   
Karl-Axel Waller  2003  Burtrsk Simpolare    18.22  38.23  57.64    1:15.41   
Emil Jernunger  2002  Lule Simsllskap    18.41  39.59  1:03.47    1:26.60   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    20.26  44.09  1:10.47    1:32.61   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    13.30  27.62  42.42    56.88   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Tyven Uimarit    13.90  28.98  44.61    59.21   
Felix Katmuk  2000  Pite Sim    13.83  28.38  44.05    59.67   
Jani Leskel  2001  Kemin Tyven Uimarit    14.61  30.00  47.69    1:04.77   
Severi Raunama  2001  Haukiputaan Heitto    14.59  30.63  48.19    1:05.50   
Alfred Wikstrm  2001  Bure Simsllskap    16.19  33.64  52.42    1:10.08   
Tomi Nikula  2001  Haukiputaan Heitto            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  16:46   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 13, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim            17.67   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Tyven Uimarit            18.66   
Pinja Junttari  2006  Kemin Tyven Uimarit            20.87   
Alma Marklund  2006  Pite Sim            21.44   
Felicia Svan  2007  Bure Simsllskap            21.48   
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto            21.60   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare            24.22   
Dahlia Skogslind  2006  Pite Sim            28.28   
Amanda Lindahl  2006  Lule Simsllskap            DNS   
Tova Lindstrm  2006  Pite Sim            DNS   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            16.93   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            17.06   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik            17.17   
Kiia Junttari  2004  Kemin Tyven Uimarit            17.87   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare            18.19   
Alice Berglund  2004  Skellefte Simsllskap 34            18.25   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Tyven Uimarit            18.39   
Saga Tuisku  2005  Kemin Tyven Uimarit            20.09   
Jutta Mrt  2005  Kemin Tyven Uimarit            20.65   
10  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap            21.98   
11  Heidi Nilsson  2005  Pite Sim            22.22   
12  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            22.65   
13  Marina Johansson  2005  Pite Sim            23.84   
Sofia Kangas  2005  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap            14.99   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            15.24   
Sara Ylimki  2003  Kemin Tyven Uimarit            15.79   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            15.82   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            19.28   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto            21.61   
Laura Hkkil  2002  Kemin Tyven Uimarit            24.56   
                     
 
Gren 13, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap            15.42   
Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap            17.34   
Erika Eklund  1992  Pite Sim            21.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  17:00   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 14, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            23.01   
Aron Svills  2006  Pite Sim            DSQ   
Lauri Junttari  2007  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            16.52   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare            22.07   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare            23.01   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            12.33   
Roope Hyvrinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            15.44   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            15.73   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            16.54   
Karl-Axel Waller  2003  Burtrsk Simpolare            16.60   
Juhani Tapio  2002  Kemin Tyven Uimarit            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Pite Sim            13.68   
Kimmo Viinamki  1995  Kemin Tyven Uimarit            15.56   
Otto Luokkala  2001  Kemin Tyven Uimarit            18.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  17:28   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bure Simsllskap    27.52        1:00.69   
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim    29.89        1:00.80   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim    32.54        1:04.87   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    23.33        46.54   
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim    24.12        47.97   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    48.73        48.73   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsllskap 34    25.91        49.82   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    25.00        51.74   
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto    25.27        51.99   
Felicia Svan  2007  Bure Simsllskap    24.20        52.18   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare    25.94        52.21   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    26.95        54.52   
10  Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34    55.66        55.66   
11  Klara strm  2006  Lule Simsllskap    27.12        57.39   
12  Ester Nordholm  2007  Lule Simsllskap    31.28        1:05.11   
13  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap    31.02        1:05.65   
14  Molly Nilsson  2007  Pite Sim    33.51        1:09.40   
Tova Lindstrm  2006  Pite Sim            DNS   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
Pinja Junttari  2006  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
Thyra Vestin  2006  Bure Simsllskap            DSQ   
Wilma Strmo  2006  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    18.93        37.38   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    20.38        38.98   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto    20.60        41.07   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    20.91        41.75   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Lule Simsllskap    20.04        41.98   
Saga Tuisku  2005  Kemin Tyven Uimarit    21.18        42.76   
Astrid Engstrm  2004  Lule Simsllskap    22.24        43.93   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsllskap 34    22.01        44.38   
Jutta Mrt  2005  Kemin Tyven Uimarit    22.40        44.59   
10  Victoria Vnukova  2005  Lule Simsllskap    21.99        44.64   
11  Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    22.06        44.85   
12  Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    22.14        44.91   
13  Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    23.40        46.63   
14  Stina Jonsson  2004  Jokkmokks Simsllskap    23.33        46.86   
15  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Tyven Uimarit    22.88        47.13   
16  Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    48.67        48.67   
17  Marina Johansson  2005  Pite Sim    23.93        49.04   
18  Saga-Maria Nutti  2004  Jokkmokks Simsllskap    23.80        49.90   
19  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.89        50.41   
20  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    50.67        50.67   
21  Uma Naess  2005  Lule Simsllskap    26.36        52.65   
22  Ebba Tjrnberg  2004  Lule Simsllskap    25.89        54.01   
23  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    55.63        55.63   
24  Thyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap    28.35        57.55   
25  Alice Losell  2005  Lule Simsllskap    28.88        1:00.13   
Amber Mki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
Moa Krekus  2004  Lule Simsllskap            DSQ   
Sofia Kangas  2005  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    18.75        37.78   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    18.99        38.55   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    19.42        38.60   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.25        38.67   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    20.20        40.32   
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim    19.67        40.54   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    19.90        40.71   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    42.22        42.22   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Tyven Uimarit    22.83        44.93   
10  Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    22.76        46.04   
11  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    26.32        52.38   
12  Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    56.34        56.34   
Laura Hkkil  2002  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Anna-Sofia Brnnkrr  2001  Kemin Tyven Uimarit    16.41        32.90   
Anni Katajamki  2000  Haukiputaan Heitto    16.94        34.53   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    18.10        36.93   
Emelie Lindgren sen  2000  Burtrsk Simpolare    19.76        40.12   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    19.93        41.25   
Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap    41.41        41.41   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    21.44        42.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  17:41   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Bure Simsllskap    27.64        56.99   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap    28.99        59.88   
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap            DSQ   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    23.20        45.08   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsllskap 34    25.69        52.11   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap    28.92        58.60   
Lauri Junttari  2007  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim            DSQ   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    20.64        41.76   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simsllskap 34    25.29        50.67   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare    25.27        52.58   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsllskap 34    25.98        53.51   
Simon Eriksson  2004  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Anton Krogh-Vennemo  2002  Lule Simsllskap    17.41        34.83   
Roope Hyvrinen  2003  Kemin Tyven Uimarit    19.84        39.31   
Karl-Axel Waller  2003  Burtrsk Simpolare    19.99        39.74   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    20.05        39.83   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    40.18        40.18   
Juhani Tapio  2002  Kemin Tyven Uimarit            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m        Tid  Status 











 
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    15.89        31.50   
Felix Katmuk  2000  Pite Sim    16.36        32.28   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Tyven Uimarit    16.67        33.05   
Alfred Wikstrm  2001  Bure Simsllskap    17.94        35.55   
Kimmo Viinamki  1995  Kemin Tyven Uimarit    17.67        35.61   
Otto Luokkala  2001  Kemin Tyven Uimarit    21.82        43.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  18:14   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Maja Schrder  2008  Lule Simsllskap    28.95  1:03.46  1:38.84    2:16.89   
                     
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    22.59  50.08  1:17.38    1:45.38   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap    25.37  53.93  1:23.47    1:51.61   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap    25.86  55.35  1:26.67    1:54.42   
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto    25.18  54.97  1:26.33    1:57.06   
Stina Westerlund  2007  Skellefte Simsllskap 34    28.12  57.45  1:29.53    1:58.72   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim    25.63  57.21  1:27.96    2:00.04   
Ester Nordholm  2007  Lule Simsllskap    30.64  1:03.32  1:35.71    2:05.53   
Dahlia Skogslind  2006  Pite Sim    26.93  59.75  1:32.05    2:05.54   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
Wilma Strmo  2006  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Lule Simsllskap    18.47  40.64  1:02.99    1:25.44   
Alice Berglund  2004  Skellefte Simsllskap 34    21.42  46.17  1:12.31    1:38.52   
Petra Rasmuson  2005  Lule Simsllskap    21.30  46.13  1:12.97    1:38.80   
Julia Sderholm  2005  Lule Simsllskap    22.82  49.14  1:16.39    1:43.07   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    23.46  50.63  1:18.44    1:46.51   
Ebba Tjrnberg  2004  Lule Simsllskap    23.30  51.86  1:20.06    1:49.13   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim    22.59  51.70  1:20.07    1:49.26   
Moa Krekus  2004  Lule Simsllskap    24.13  52.25  1:20.74    1:49.53   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsllskap 34    24.27  52.14  1:21.34    1:49.56   
10  Victoria Vnukova  2005  Lule Simsllskap    23.85  52.96  1:22.42    1:50.92   
11  Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.32  53.49  1:23.21    1:51.18   
12  Sara Schrder  2004  Lule Simsllskap    24.30  52.47  1:22.69    1:51.93   
13  Astrid Engstrm  2004  Lule Simsllskap    24.95  54.11  1:23.62    1:52.42   
14  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    26.24  54.80  1:26.06    1:56.13   
15  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap    25.59  55.88  1:26.64    1:56.88   
16  Uma Naess  2005  Lule Simsllskap    26.50  55.69  1:27.40    1:57.22   
17  Marina Johansson  2005  Pite Sim    26.88  56.63  1:28.34    1:57.93   
18  Amber Mki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.34  56.84  1:27.48    1:59.43   
19  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    25.66  57.59  1:29.09    2:01.56   
20  Alice Losell  2005  Lule Simsllskap    28.15  1:01.15  1:34.61    2:09.14   
Elina Mueller  2004  Pite Sim            DNS   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Lule Simsllskap            DNS   
Thyra Eriksson  2005  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    18.98  40.85  1:04.55    1:27.39   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    20.76  44.97  1:10.13    1:34.98   
Tove hrling  2003  Lule Simsllskap    20.50  45.56  1:10.73    1:35.98   
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim    20.65  45.33  1:11.22    1:36.28   
Sara Ylimki  2003  Kemin Tyven Uimarit    20.85  45.18  1:11.49    1:37.15   
Sandra Engstrm  2002  Lule Simsllskap    23.18  49.78  1:18.79    1:47.12   
Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    23.36  51.68  1:20.18    1:47.80   
Lova Aira  2003  Jokkmokks Simsllskap    21.51  48.66  1:16.93    1:47.87   
Hilde Kuhmunen  2003  Jokkmokks Simsllskap    23.69  50.51  1:19.16    1:48.32   
10  Ebba Forssten  2003  Lule Simsllskap    23.76  53.50  1:21.43    1:49.01   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    19.93  44.65  1:09.41    1:36.17   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    22.48  48.42  1:16.32    1:44.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  18:14 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  18:33   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsllskap 34    30.65  1:07.36  1:44.27    2:23.21   
                     
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    22.75  49.67  1:17.04    1:43.67   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    26.41  56.23  1:26.85    1:58.16   
Erik Andersson  2006  Lule Simsllskap    26.79  57.08  1:29.32    1:58.74   
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsllskap 34    26.87  58.70  1:29.52    2:01.54   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim    30.34  1:05.97  1:43.42    2:17.62   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik    28.78  1:05.05  1:44.98    2:19.93   
Aron Svills  2006  Pite Sim    29.79  1:07.90  1:44.83    2:22.01   
                     
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Simon Eriksson  2004  Pite Sim    25.96  54.50  1:24.41    1:53.84   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsllskap 34    24.20  54.75  1:26.07    1:58.80   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    18.68  40.74  1:04.25    1:27.28   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    19.41  41.98  1:06.49    1:30.31   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    20.13  43.99  1:09.63    1:35.13   
David hman  2002  Pite Sim    21.13  45.50  1:11.15    1:37.27   
Emil Jernunger  2002  Lule Simsllskap    22.72  47.78  1:15.27    1:42.56   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    24.91  53.80  1:26.28    1:56.63   
                     
 
Gren 18, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jani Leskel  2001  Kemin Tyven Uimarit    17.11  37.20  58.38    1:19.95   
Alfred Wikstrm  2001  Bure Simsllskap    19.31  42.84  1:07.30    1:32.18   
Severi Raunama  2001  Haukiputaan Heitto            DSQ   
Tomi Nikula  2001  Haukiputaan Heitto            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  18:33 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  18:52   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Andersson  2004  Lule Simsllskap    38.51  1:24.07  2:18.12    3:01.46   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap    43.18  1:27.68  2:26.17    3:06.60   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    42.76  1:30.67  2:28.81    3:11.67   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    45.15  1:32.56  2:27.69    3:11.92   
Alice Berglund  2004  Skellefte Simsllskap 34    43.35  1:35.34  2:30.70    3:19.55   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    41.10  1:34.13  2:33.23    3:21.19   
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    36.26  1:25.34  2:18.31    2:58.56   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    36.26  1:24.13  2:18.41    2:59.93   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    39.07  2:27.34      3:11.78   
Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    47.65  1:41.40  2:46.32    3:38.22   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anni Katajamki  2000  Haukiputaan Heitto    32.58  1:13.09  2:01.38    2:37.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  18:52 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  19:00   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit    28.26  1:02.24  1:40.56    2:12.24   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Tyven Uimarit    38.46  1:24.76  2:16.88    2:58.04   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Pite Sim    31.93  1:12.11  1:58.60    2:32.94   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Tyven Uimarit    30.40  1:15.64  2:05.36    2:41.19   
Otto Luokkala  2001  Kemin Tyven Uimarit    47.00  1:37.98  2:34.63    3:20.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  19:00 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  08:42   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Bure SS Damer  2001  Bure Simsllskap            2:10.71   
  Agnes Olsson  2004      16.01  32.66      32.66   
  Petra Andersson  2001      15.13  31.23      1:03.89   
  Alva Lundmark  2001      17.10  35.54      1:39.43   
  Wilma Wenden  2002      15.51  31.28      2:10.71   
                     
Skellefte Damer Lag1  2017  Skellefte Simsllskap 34            2:13.20   
  Mrta Lindstrm  2002      16.01  32.46      32.46   
  Alice Berglund  2004      17.66  36.73      1:09.19   
  Astrid Lvgren  2002      15.48  32.25      1:41.44   
  Ellen Larsson  2001      15.32  31.76      2:13.20   
                     
Hahe Naiset  2000  Haukiputaan Heitto            2:13.65   
  Anni Katajamki  2000      14.71  30.45      30.45   
  Pinja Sipovaara  2002      15.26  31.58      1:02.03   
  Reetta Kernen  2006      17.73  37.60      1:39.63   
  Anni Nuottila  2003      16.53  34.02      2:13.65   
                     
Lule SS Damer  2002  Lule Simsllskap            2:15.98   
  Alva Andersson  2004      16.06  33.21      33.21   
  Moa Gustavsson  2001      14.31  30.14      1:03.35   
  Julia Sderholm  2005      17.33  37.06      1:40.41   
  Johanna Johansson  2005      16.73  35.57      2:15.98   
                     
Haparanda Dam 1  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            2:20.49   
  Inga-Maarit Viitanen  2001      16.86  35.45      35.45   
  Eliza Happonen  2002      16.64  34.42      1:09.87   
  Elida Hansson  2002      15.46  31.84      1:41.71   
  Maria Brnnmark  2002      18.41  38.78      2:20.49   
                     
Hahe Tytt 2003  2003  Haukiputaan Heitto            2:20.93   
  Anniina Kanste  2004      17.99  36.21      36.21   
  Iiris Isokoski  2003      16.52  34.15      1:10.36   
  Jatta Nurmela  2004      15.94  33.07      1:43.43   
  Sanni Holappa  2003      18.18  37.50      2:20.93   
                     
Lule SS Damer 2  2004  Lule Simsllskap            2:28.72   
  Klara Lindqvist  2005      15.67  31.96      31.96   
  Tove hrling  2003      16.78  35.46      1:07.42   
  Uma Naess  2005      19.00  40.51      1:47.93   
  Ebba Forssten  2003      19.74  40.79      2:28.72   
                     
Lule SS Damer 3  2002  Lule Simsllskap            2:34.95   
  Elin Hggstrm  2002      19.90  40.66      40.66   
  Sandra Engstrm  2002      16.90  37.00      1:17.66   
  Astrid Engstrm  2004      18.47  40.18      1:57.84   
  Noomi Nilsson Lindh  2004      17.72  37.11      2:34.95   
                     
Lule SS Damer Lag 4  2005  Lule Simsllskap            2:38.39   
  Moa Krekus  2004      18.83  40.04      40.04   
  Fanny Landstedt Aldengren  2006      18.82  41.01      1:21.05   
  Victoria Vnukova  2005      17.82  36.98      1:58.03   
  Tilde Nordholm  2004      18.67  40.36      2:38.39   
                     
10  Pite Sim Damer [2005]  2005  Pite Sim            2:40.53   
  Lisa Bcklund  2002      16.38  33.51      33.51   
  Marina Johansson  2005      20.97  44.83      1:18.34   
  Nova Markstedt  2006      20.18  44.97      2:03.31   
  Heidi Nilsson  2005      17.66  37.22      2:40.53   
                     
11  Haparanda Dam 2  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            2:45.06   
  Anna Ollinen  2005      20.41  43.23      43.23   
  Disa Eriksson  2004      17.49  37.54      1:20.77   
  Amber Mki-Ampomah  2005      20.32  44.00      2:04.77   
  Wilma Sandsten  2005      19.10  40.29      2:45.06   
                     
12  Jokkmokk Damer  2000  Jokkmokks Simsllskap            2:47.06   
  Stina Jonsson  2004      21.48  42.72      42.72   
  Saga-Maria Nutti  2004      20.72  44.18      1:26.90   
  Hilde Kuhmunen  2003      18.53  37.90      2:04.80   
  Lova Aira  2003      19.90  42.26      2:47.06   
                     
13  Team Lss  2005  Lule Simsllskap            3:14.40   
  Thyra Eriksson  2005      24.99  48.92      48.92   
  Ester Nordholm  2007      25.12  53.20      1:42.12   
  Alice Losell  2005      24.08  51.85      2:33.97   
  Ebba Tjrnberg  2004      19.08  40.43      3:14.40   
                     
Skellefte Damer Lag 2  2017  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
  Selma Westerlund  2004      19.70  40.75      40.75   
  Millie Eriksson  2007      20.37  43.15      1:23.90   
  Elma Lundstrm  2006      19.65  40.13      2:04.03   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  08:42 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  08:43   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 99 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m      Tid  Status 











 
Kemtu Miehet 1  2000  Kemin Tyven Uimarit            1:50.02   
  Arttu Pirneskoski  2000      13.44  26.99      26.99   
  Jani Leskel  2001      13.40  27.88      54.87   
  Tatu-Taneli Malinen  2002      14.63  30.22      1:25.09   
  Ronny Brnnkrr  2002      11.96  24.93      1:50.02   
                     
Hahe Miehet  1998  Haukiputaan Heitto            1:55.45   
  Aleksi Kanste  1998      13.26  26.73      26.73   
  Tomi Nikula  2001      13.30  27.88      54.61   
  Severi Raunama  2001      14.31  29.62      1:24.23   
  Jeremia Saarinen  2002      15.26  31.22      1:55.45   
                     
Skellefte Herrar  1996  Skellefte Simsllskap 34            3:09.44   
  Elliot Lundberg  2007      21.18  45.42      45.42   
  Malte Magnusson  2008      23.94  54.00      1:39.42   
  Philip Sandstrm  2006      21.61  45.46      2:24.88   
  Melwin Magnusson  2005      20.00  44.56      3:09.44   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  08:43 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  09:41   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 23, 25m Brstsim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lilly Marklund  2008  Pite Sim            27.41   
Maja Schrder  2008  Lule Simsllskap            27.69   
Lily Franzen  2008  Pite Sim            31.44   
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim            32.09   
Selma Berggren  2008  Pite Sim            32.94   
Hanna Svan  2009  Bure Simsllskap            35.42   
Esther Svills  2008  Pite Sim            36.58   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            37.76   
Viktoria Anerud  2009  lvsby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Brstsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kerstin Johansson  2006  Pite Sim            21.94   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Tyven Uimarit            22.04   
Pinja Junttari  2006  Kemin Tyven Uimarit            22.32   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap            23.64   
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto            23.75   
Dahlia Skogslind  2006  Pite Sim            24.53   
Felicia Svan  2007  Bure Simsllskap            24.55   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim            24.66   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            24.96   
10  Alma Marklund  2006  Pite Sim            25.61   
11  Amanda Lindahl  2006  Lule Simsllskap            26.26   
12  Nora Marklund  2006  Bure Simsllskap            26.51   
13  Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare            27.33   
14  Klara strm  2006  Lule Simsllskap            28.44   
15  Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap            28.59   
16  Wilma Strmo  2006  Pite Sim            30.73   
17  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap            31.94   
18  Thyra Vestin  2006  Bure Simsllskap            32.34   
19  Astrid Dalberg  2007  Pite Sim            34.18   
Lilja Lindqvist  2007  Pite Sim            DSQ   
Molly Nilsson  2007  Pite Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Brstsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            19.11   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            19.95   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap            20.30   
Kiia Junttari  2004  Kemin Tyven Uimarit            20.58   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik            20.84   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim            21.06   
Jutta Mrt  2005  Kemin Tyven Uimarit            21.28   
Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            21.81   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Tyven Uimarit            21.92   
10  Sara Schrder  2004  Lule Simsllskap            23.15   
11  Amber Mki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            23.16   
12  Elina Mueller  2004  Pite Sim            24.63   
13  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            24.94   
14  Marina Johansson  2005  Pite Sim            25.06   
15  Saga Tuisku  2005  Kemin Tyven Uimarit            25.11   
16  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            25.77   
17  Sofia Kangas  2005  Kemin Tyven Uimarit            26.28   
                     
 
Gren 23, 25m Brstsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim            19.80   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            19.91   
Sara Ylimki  2003  Kemin Tyven Uimarit            19.91   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            21.13   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto            23.81   
Laura Hkkil  2002  Kemin Tyven Uimarit            24.26   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            24.80   
Kajsa Nilsson  2003  lvsby Simsllskap            24.93   
                     
 
Gren 23, 25m Brstsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap            19.62   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik            20.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  09:50   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 24, 25m Brstsim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jack Nyroos  2008  Bure Simsllskap            25.60   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsllskap 34            27.82   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap            32.38   
Johannes Persson  2008  Pite Sim            36.23   
                     
 
Gren 24, 25m Brstsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            21.55   
Lauri Junttari  2007  Kemin Tyven Uimarit            25.24   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            25.44   
Linus Eriksson  2006  Pite Sim            26.47   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik            27.02   
Aron Svills  2006  Pite Sim            27.63   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap            27.69   
Elliot Mueller  2007  Pite Sim            DSQ   
Hugo Nilsson  2006  lvsby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Brstsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsllskap 34            22.77   
Simon Eriksson  2004  Pite Sim            23.51   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare            24.72   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare            27.99   
                     
 
Gren 24, 25m Brstsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            15.12   
David hman  2002  Pite Sim            19.98   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            22.18   
Roope Hyvrinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            22.29   
Viktor Nilsson  2003  lvsby Simsllskap            26.36   
Juhani Tapio  2002  Kemin Tyven Uimarit            DNS   
                     
 
Gren 24, 25m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Felix Katmuk  2000  Pite Sim            17.24   
Kimmo Viinamki  1995  Kemin Tyven Uimarit            17.27   
Otto Luokkala  2001  Kemin Tyven Uimarit            19.69   
Mohammad Moseni  1999  lvsby Simsllskap            22.42   
Jani Leskel  2001  Kemin Tyven Uimarit            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:05   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 25, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Kiia Junttari  2004  Kemin Tyven Uimarit    18.85  42.18  1:08.28    1:38.95   
Selma Westerlund  2004  Skellefte Simsllskap 34    22.34  49.87  1:21.08    1:51.93   
                     
 
Gren 25, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto    16.44  35.74  56.47    1:17.58   
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap    16.39  36.34  57.91    1:19.53   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    16.55  36.45  59.43    1:23.23   
Mrta Lindstrm  2002  Skellefte Simsllskap 34    16.43  38.48  1:02.24    1:27.52   
Astrid Lvgren  2002  Skellefte Simsllskap 34    18.07  39.93  1:04.70    1:31.10   
                     
 
Gren 25, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Anni Katajamki  2000  Haukiputaan Heitto    14.83  32.94  52.37    1:11.41   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsllskap 34    17.14  37.66  1:00.77    1:26.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:14   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 26, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    17.14  39.26  1:04.08    1:28.66   
                     
 
Gren 26, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Roope Hyvrinen  2003  Kemin Tyven Uimarit    16.58  38.11  1:02.39    1:27.03   
Juhani Tapio  2002  Kemin Tyven Uimarit            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Tyven Uimarit    13.75  29.68  45.89    1:02.52   
Aleksi Kanste  1998  Haukiputaan Heitto    14.15  30.33  47.09    1:04.24   
Felix Katmuk  2000  Pite Sim    14.57  31.22  49.69    1:11.34   
Andreas Jonsson  1997  lvsby Simsllskap    16.23  38.06  1:03.55    1:34.97   
Otto Luokkala  2001  Kemin Tyven Uimarit    20.72  45.79  1:12.40    1:38.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:30   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hanna Svan  2009  Bure Simsllskap            22.51   
Elin Bcklund  2008  Pite Sim            22.86   
Miranda Henriksson  2009  Pite Sim            23.17   
Ellen Gotthold  2008  Pite Sim            24.95   
Maja Schrder  2008  Lule Simsllskap            26.64   
Selma Berggren  2008  Pite Sim            28.97   
Esther Svills  2008  Pite Sim            30.03   
Juni Hgdahl  2008  Pite Sim            31.07   
Viktoria Anerud  2009  lvsby Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Reetta Kernen  2006  Haukiputaan Heitto            16.95   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Tyven Uimarit            17.10   
Pinja Junttari  2006  Kemin Tyven Uimarit            17.22   
Marilyn Devismes  2006  Bure Simsllskap            18.53   
Maja Westermark  2006  Burtrsk Simpolare            18.97   
Nova Markstedt  2006  Pite Sim            18.98   
Felicia Svan  2007  Bure Simsllskap            19.25   
Dahlia Skogslind  2006  Pite Sim            19.60   
Nora Marklund  2006  Bure Simsllskap            20.88   
10  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            21.16   
11  Amanda Lindahl  2006  Lule Simsllskap            22.06   
12  Thyra Vestin  2006  Bure Simsllskap            22.78   
13  Klara strm  2006  Lule Simsllskap            24.05   
14  Ester Isaksson  2006  Lule Simsllskap            24.24   
15  Ebba Andersson  2007  Lule Simsllskap            24.84   
16  Astrid Dalberg  2007  Pite Sim            25.51   
17  Lilja Lindqvist  2007  Pite Sim            26.33   
18  Wilma Strmo  2006  Pite Sim            26.56   
19  Molly Nilsson  2007  Pite Sim            27.05   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jatta Nurmela  2004  Haukiputaan Heitto            14.86   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap            14.98   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik            15.75   
Kiia Junttari  2004  Kemin Tyven Uimarit            15.94   
Heidi Nilsson  2005  Pite Sim            16.51   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Tyven Uimarit            16.79   
Saga Tuisku  2005  Kemin Tyven Uimarit            16.98   
Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            17.05   
Jutta Mrt  2005  Kemin Tyven Uimarit            17.47   
10  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap            17.74   
11  Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap            18.08   
12  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            18.38   
13  Amber Mki-Ampomah  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            18.51   
14  Anna Ollinen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik            18.66   
15  Marina Johansson  2005  Pite Sim            19.47   
16  Sofia Kangas  2005  Kemin Tyven Uimarit            21.45   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Wilma Wenden  2002  Bure Simsllskap            14.20   
Sara Ylimki  2003  Kemin Tyven Uimarit            14.43   
Pinja Sipovaara  2002  Haukiputaan Heitto            14.84   
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim            15.03   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto            15.68   
Anni Nuottila  2003  Haukiputaan Heitto            16.40   
Tinja-Riina Malinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            17.14   
Maria Brnnmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            17.29   
Sanni Holappa  2003  Haukiputaan Heitto            17.49   
10  Kajsa Nilsson  2003  lvsby Simsllskap            18.70   
11  Laura Hkkil  2002  Kemin Tyven Uimarit            19.35   
                     
 
Gren 27, 25m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Anna-Sofia Brnnkrr  2001  Kemin Tyven Uimarit            13.59   
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap            14.85   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik            15.98   
Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap            16.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:40   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Dante Keisu  2008  Lule Simsllskap            19.53   
Malte Magnusson  2008  Skellefte Simsllskap 34            21.99   
Per Lindqvist  2008  Lule Simsllskap            24.37   
Johannes Persson  2008  Pite Sim            28.30   
Jack Nyroos  2008  Bure Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Linus Eriksson  2006  Pite Sim            19.50   
Lauri Junttari  2007  Kemin Tyven Uimarit            19.87   
Hugo Sandsten  2007  Haparanda Sportklubb Taktik            20.21   
Patrick Rojrung  2007  Lule Simsllskap            23.93   
Hugo Nilsson  2006  lvsby Simsllskap            26.16   
Elliot Mueller  2007  Pite Sim            DNS   
Philip Sandstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            15.47   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare            17.40   
Simon Eriksson  2004  Pite Sim            17.78   
Melwin Magnusson  2005  Skellefte Simsllskap 34            18.36   
Hugo Westermark  2004  Burtrsk Simpolare            18.45   
                     
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            14.04   
Tatu-Taneli Malinen  2002  Kemin Tyven Uimarit            14.54   
David hman  2002  Pite Sim            14.61   
Roope Hyvrinen  2003  Kemin Tyven Uimarit            15.11   
Marcus Snll  2002  Haparanda Sportklubb Taktik            17.42   
Viktor Nilsson  2003  lvsby Simsllskap            18.60   
                     
 
Gren 28, 25m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jani Leskel  2001  Kemin Tyven Uimarit            13.05   
Felix Katmuk  2000  Pite Sim            13.22   
Alfred Wikstrm  2001  Bure Simsllskap            13.45   
Mohammad Moseni  1999  lvsby Simsllskap            15.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  10:57   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elma Lundstrm  2006  Skellefte Simsllskap 34    23.43  48.41  1:14.57    1:38.80   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsllskap 34    23.38  49.70  1:15.46    1:39.60   
Fanny Landstedt Aldengren  2006  Lule Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    19.92  41.23  1:02.56    1:23.17   
Alva Andersson  2004  Lule Simsllskap    19.37  40.43  1:03.11    1:24.85   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    20.57  41.56  1:05.54    1:27.61   
Noomi Nilsson Lindh  2004  Lule Simsllskap    20.57  44.29  1:08.81    1:31.57   
Astrid Engstrm  2004  Lule Simsllskap    22.49  46.96  1:11.42    1:34.35   
Kajsa Waller  2005  Burtrsk Simpolare    22.04  46.23  1:11.90    1:37.12   
Stella Vinroth  2005  Lule Simsllskap    50.39  1:43.51      1:43.51   
Moa Krekus  2004  Lule Simsllskap    24.37  50.79  1:18.74    1:46.67   
Amanda Hedberg  2004  Bure Simsllskap    25.76  1:48.66      1:48.66   
10  Wilma Sandsten  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    24.94  53.39  1:49.47    1:49.47   
11  Tilde Nordholm  2004  Lule Simsllskap    25.76  53.47  1:22.91    1:50.49   
12  Uma Naess  2005  Lule Simsllskap    25.66  52.57  1:52.38    1:52.38   
Agnes Olsson  2004  Bure Simsllskap            DSQ   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Lisa Bcklund  2002  Pite Sim    20.57  42.95  1:07.32    1:30.12   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    21.05  44.27  1:31.85    1:31.85   
Elin Hggstrm  2002  Lule Simsllskap    57.43  1:54.05      1:54.05   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Petra Andersson  2001  Bure Simsllskap    18.38  38.87  59.90    1:20.58   
Alva Lundmark  2001  Bure Simsllskap    43.43  1:27.97      1:27.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Pite Sim  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  jebyspelen 2017    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tvlingsort  jebyn    Utskriftstid  11:10   
  Arrangr  Pite Sim         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elliot Lundberg  2007  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Magnus Lindstrm  2004  Skellefte Simsllskap 34    16.71  34.65  53.72    1:13.00   
Bjrn Risberg  2004  Skellefte Simsllskap 34            DSQ   
William Granberg  2005  Burtrsk Simpolare            DSQ