Tulokset DM Junior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 708 | 27.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.96 | |||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 691 | 27.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.12 | |||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 650 | 28.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.28 | |||||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 634 | 28.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.51 | |||||||||
5 | Ellen Nielsen | 2001 | 611 | 28.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 607 | 28.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 601 | 28.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | 592 | 29.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 597 | 29.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.18 | |||||||||
10 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 586 | 29.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.14 | |||||||||
11 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 580 | 29.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.96 | |||||||||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | 577 | 29.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
13 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 574 | 29.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
14 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 570 | 29.46 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.82 | |||||||||
15 | Thyra Jørgensen | 2002 | 567 | 29.51 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 30.51 | |||||||||
16 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 542 | 29.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
17 | Josefine Due Christensen | 2001 | 564 | 29.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
18 | Lærke Rask Sander | 2002 | 556 | 29.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.38 | |||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 541 | 29.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
20 | Caroline Hørlykke | 2000 | 541 | 29.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.91 | |||||||||
21 | Iben Bak | 2001 | 535 | 30.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
22 | Clara Marott Schelde | 2000 | 535 | 30.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
23 | Clara Schade Cantby | 2000 | 527 | 30.24 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
24 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 497 | 30.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |