Tulokset DM Ã…rgang Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 17.00
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
20 |
603 |
37.22 |
1:17.91 |
2:01.27 |
|
2:44.64 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
19 |
583 |
38.33 |
1:20.50 |
2:03.37 |
|
2:46.52 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Larsen |
2004 |
18 |
553 |
38.21 |
1:20.69 |
2:05.13 |
|
2:49.39 |
|
|
Lyseng IF |
3:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
17 |
546 |
38.63 |
1:21.47 |
2:06.15 |
|
2:50.13 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
16 |
529 |
38.10 |
1:22.19 |
2:06.99 |
|
2:51.95 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nele Schulze |
2004 |
15 |
487 |
41.15 |
1:25.97 |
2:10.70 |
|
2:56.70 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
14 |
481 |
40.76 |
1:26.48 |
2:12.36 |
|
2:57.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
13 |
469 |
38.46 |
1:23.02 |
2:10.17 |
|
2:59.04 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camille Nørby |
2004 |
12 |
505 |
40.83 |
1:25.48 |
2:10.10 |
|
2:54.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eva Hjort |
2004 |
11 |
486 |
40.59 |
1:25.54 |
2:11.35 |
|
2:56.85 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
10 |
462 |
41.53 |
1:27.88 |
2:14.68 |
|
2:59.88 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
3:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Vangkilde |
2004 |
9 |
461 |
40.66 |
1:26.50 |
2:13.06 |
|
3:00.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Marie Dige |
2004 |
8 |
456 |
41.03 |
1:26.20 |
2:13.36 |
|
3:00.64 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
3:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elma Gabela |
2004 |
7 |
450 |
41.46 |
1:28.44 |
2:15.11 |
|
3:01.50 |
|
|
Kolding SK |
2:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Stoltz |
2004 |
6 |
446 |
41.58 |
1:28.54 |
2:15.29 |
|
3:01.99 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josefine Zebitz |
2004 |
5 |
443 |
41.90 |
1:28.89 |
2:16.39 |
|
3:02.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|