Tulokset Scandic Täby Invite 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.38 | ||||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.58 | ||||||
3 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.56 | ||||||
4 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.78 | ||||||
5 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.26 | ||||||
6 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.54 | ||||||
7 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.69 | ||||||
8 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.06 | ||||||
9 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.26 | ||||||
10 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.42 | ||||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.82 | ||||||
12 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.15 | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.13 | ||||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 30.43 | ||||||
3 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.15 | ||||||
4 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.78 | ||||||
5 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.81 | ||||||
6 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.86 | ||||||
7 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.07 | ||||||
8 | Matilda Hägesten | 2000 | A4 Idrottsförening | 32.16 | ||||||
9 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 32.17 | ||||||
10 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.70 | ||||||
11 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.82 | ||||||
12 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.94 | ||||||
13 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.21 | ||||||
14 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 33.43 | ||||||
15 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 33.56 | ||||||
16 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.61 | ||||||
17 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.36 | ||||||
18 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 34.50 | ||||||
19 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.91 | ||||||
20 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.98 | ||||||
21 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 36.08 | ||||||
22 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 36.37 | ||||||
23 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.85 | ||||||
24 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.21 | ||||||
25 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.73 | ||||||
26 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 40.79 | ||||||
- | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.98 | ||||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.27 | ||||||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.53 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.93 | ||||||
5 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.57 | ||||||
6 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.87 | ||||||
7 | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.92 | ||||||
8 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.96 | ||||||
9 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.04 | ||||||
10 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.08 | ||||||
11 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.34 | ||||||
12 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.47 | ||||||
13 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.49 | ||||||
14 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 33.55 | ||||||
15 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.59 | ||||||
16 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.61 | ||||||
17 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.07 | ||||||
18 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.44 | ||||||
19 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.57 | ||||||
19 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.57 | ||||||
21 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 34.62 | ||||||
22 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.78 | ||||||
23 | Ella Wahlman | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.84 | ||||||
24 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.09 | ||||||
25 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.18 | ||||||
26 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.32 | ||||||
27 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.47 | ||||||
27 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.47 | ||||||
29 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.61 | ||||||
30 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.83 | ||||||
31 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.98 | ||||||
32 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.17 | ||||||
33 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.43 | ||||||
34 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.57 | ||||||
35 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.87 | ||||||
36 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.04 | ||||||
37 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.56 | ||||||
38 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 37.71 | ||||||
39 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.09 | ||||||
40 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.54 | ||||||
41 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.31 | ||||||
42 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.32 | ||||||
43 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.55 | ||||||
44 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.33 | ||||||
45 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.33 | ||||||
46 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.58 | ||||||
47 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.69 | ||||||
48 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.76 | ||||||
49 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.05 | ||||||
50 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.71 | ||||||
51 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 49.51 | ||||||
- | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 32.33 | ||||||
2 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.78 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.65 | ||||||
4 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.85 | ||||||
5 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 35.41 | ||||||
6 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 35.65 | ||||||
7 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.71 | ||||||
8 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.37 | ||||||
9 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.66 | ||||||
10 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 36.72 | ||||||
11 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.80 | ||||||
12 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.87 | ||||||
13 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 37.19 | ||||||
14 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.90 | ||||||
15 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 38.07 | ||||||
16 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.33 | ||||||
17 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.41 | ||||||
18 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.44 | ||||||
19 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.75 | ||||||
20 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.88 | ||||||
21 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 39.47 | ||||||
22 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.59 | ||||||
23 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.15 | ||||||
24 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.18 | ||||||
25 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.30 | ||||||
26 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.67 | ||||||
27 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 41.68 | ||||||
28 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 41.85 | ||||||
28 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.85 | ||||||
30 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.07 | ||||||
31 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.43 | ||||||
32 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.96 | ||||||
33 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.03 | ||||||
34 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.77 | ||||||
35 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.68 | ||||||
36 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 45.96 | ||||||
37 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.20 | ||||||
38 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.56 | ||||||
39 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.13 | ||||||
- | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:26 |