Resultat för Scandic Täby Invite 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 19:08 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.14 | 1:18.13 | |||||
2 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 38.12 | 1:21.15 | |||||
3 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.31 | 1:25.07 | |||||
4 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 41.70 | 1:30.24 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.34 | 1:16.32 | |||||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.78 | 1:18.45 | |||||
3 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.80 | 1:20.76 | |||||
4 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.80 | 1:21.55 | |||||
5 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.40 | 1:22.21 | |||||
6 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 38.20 | 1:22.30 | |||||
7 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 38.81 | 1:23.80 | |||||
8 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 40.69 | 1:25.05 | |||||
9 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 39.84 | 1:26.99 | |||||
10 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.66 | 1:31.28 | |||||
11 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 42.12 | 1:31.78 | |||||
12 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 44.61 | 1:32.10 | |||||
13 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.77 | 1:33.17 | |||||
14 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.78 | 1:36.42 | |||||
15 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.33 | 1:36.45 | |||||
16 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 45.48 | 1:38.15 | |||||
17 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.02 | 1:38.49 | |||||
18 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 47.98 | 1:47.84 | |||||
- | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 36.56 | 1:17.96 | |||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.70 | 1:19.73 | |||||
3 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.16 | 1:20.17 | |||||
4 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.98 | 1:20.54 | |||||
5 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.28 | 1:20.72 | |||||
6 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.44 | 1:21.62 | |||||
7 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.60 | 1:22.19 | |||||
8 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.58 | 1:22.28 | |||||
9 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.40 | 1:22.46 | |||||
10 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.95 | 1:22.55 | |||||
11 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.99 | 1:23.61 | |||||
12 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.33 | 1:24.11 | |||||
13 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.86 | 1:24.17 | |||||
14 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 40.25 | 1:24.26 | |||||
15 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | 1:24.61 | |||||
16 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 39.35 | 1:25.56 | |||||
17 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.47 | 1:26.11 | |||||
18 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.70 | 1:26.87 | |||||
19 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.25 | 1:27.05 | |||||
20 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.82 | 1:28.62 | |||||
21 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 42.29 | 1:28.69 | |||||
22 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.02 | 1:28.74 | |||||
23 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 41.72 | 1:29.43 | |||||
24 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.35 | 1:29.85 | |||||
25 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.81 | 1:30.16 | |||||
26 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.08 | 1:30.67 | |||||
27 | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.59 | 1:30.88 | |||||
28 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.30 | 1:30.90 | |||||
29 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.81 | 1:31.10 | |||||
30 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 45.00 | 1:32.01 | |||||
31 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.81 | 1:32.32 | |||||
32 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 44.26 | 1:32.39 | |||||
33 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.89 | 1:32.68 | |||||
34 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.93 | 1:33.01 | |||||
35 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 43.08 | 1:33.02 | |||||
36 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.33 | 1:33.12 | |||||
37 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.47 | 1:33.19 | |||||
38 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.69 | 1:35.12 | |||||
39 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.24 | 1:35.46 | |||||
40 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.17 | 1:36.37 | |||||
41 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.71 | 1:36.43 | |||||
42 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.73 | 1:36.45 | |||||
43 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.44 | 1:38.22 | |||||
44 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.84 | 1:39.32 | |||||
45 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 45.10 | 1:40.83 | |||||
46 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.32 | 1:41.64 | |||||
47 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.22 | 1:41.66 | |||||
48 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:45.58 | 1:45.58 | |||||
49 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.88 | 1:45.94 | |||||
50 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.21 | 1:47.36 | |||||
51 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.71 | 1:47.49 | |||||
52 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:47.82 | 1:47.82 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.96 | 1:15.31 | |||||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 38.50 | 1:22.84 | |||||
3 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.26 | 1:27.47 | |||||
4 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 43.42 | 1:31.23 | |||||
5 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.39 | 1:31.78 | |||||
6 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 42.62 | 1:34.02 | |||||
7 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 44.79 | 1:34.24 | |||||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.58 | 1:34.60 | |||||
9 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.62 | 1:34.70 | |||||
10 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.32 | 1:34.72 | |||||
11 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 45.96 | 1:35.37 | |||||
12 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 46.15 | 1:35.97 | |||||
13 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.46 | 1:36.91 | |||||
14 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.49 | 1:37.16 | |||||
15 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.45 | 1:38.33 | |||||
16 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 43.99 | 1:39.20 | |||||
17 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.34 | 1:39.39 | |||||
18 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 48.65 | 1:42.43 | |||||
19 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.74 | 1:43.78 | |||||
20 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:45.66 | 1:45.66 | |||||
21 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:45.69 | ||||||
22 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.76 | 1:46.95 | |||||
23 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:47.20 | 1:47.20 | |||||
24 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:47.26 | 1:47.26 | |||||
25 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:48.33 | 1:48.33 | |||||
26 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.33 | 1:49.24 | |||||
27 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:49.31 | ||||||
28 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:49.70 | ||||||
29 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:56.26 | ||||||
30 | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 59.40 | 2:00.12 | |||||
31 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 58.38 | 2:04.84 | |||||
32 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:02.54 | 2:12.78 | |||||
- | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 19:08 |