Tulokset Swim Open Stockholm 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Saturday 8 April 2017 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Breaststroke Men - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29 |
|
|
|
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
|
|
|
NR: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
|
|
|
SR: Erik Persson (1994) 2:10.12 2016-08-09 |
|
|
|
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
|
|
|
Kvaltider: VM 2:11.18 Universiaden 2:13.83 JVM 2:16.24 EJM 2:17.01/2:19.31 EYOF 2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
+0.70 |
904 |
2:11.32 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilya Shymanovich |
1994 |
Belarus |
BLR |
+0.73 |
823 |
2:15.53 |
+4.21 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Verrastó |
1988 |
BVSC Zuglo |
HUN |
+0.76 |
811 |
2:16.19 |
+4.87 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Giedrius Titenis |
1989 |
Lithuania |
LTU |
+0.50 |
792 |
2:17.23 |
+5.91 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Finland |
FIN |
+0.68 |
776 |
2:18.17 |
+6.85 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
+0.58 |
776 |
2:18.20 |
+6.88 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
SWE |
+0.69 |
761 |
2:19.10 |
+7.78 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
Finland |
FIN |
+0.70 |
748 |
2:19.87 |
+8.55 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Kanth |
1991 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
+0.74 |
738 |
2:20.52 |
+9.20 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
SWE |
+0.70 |
737 |
2:20.58 |
+9.26 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Lulek |
1998 |
Simklubben Neptun |
SWE |
+0.75 |
735 |
2:20.68 |
+9.36 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jørgen Scheie Bråthen |
1995 |
Lambertseter Svømmeklubb |
NOR |
+0.69 |
731 |
2:20.97 |
+9.65 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
+0.70 |
728 |
2:21.13 |
+9.81 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christoffer Tofte Haarsaker |
1993 |
Bergensvømmerne |
NOR |
+0.72 |
709 |
2:22.43 |
+11.11 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrius Sidlauskas |
1997 |
Lithuania |
LTU |
+0.68 |
704 |
2:22.77 |
+11.45 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Persson |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
701 |
2:22.95 |
+11.63 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
FIN |
|
695 |
2:23.32 |
+12.00 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
+0.59 |
693 |
2:23.47 |
+12.15 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pontus Jonsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
+0.71 |
687 |
2:23.92 |
+12.60 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
+0.63 |
675 |
2:24.76 |
+13.44 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Hassling |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
+0.74 |
674 |
2:24.80 |
+13.48 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andre Klippenberg Grindhe |
2000 |
Lambertseter Svømmeklubb |
NOR |
+0.51 |
667 |
2:25.32 |
+14.00 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christoffer Andersson |
1994 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
+0.68 |
664 |
2:25.54 |
+14.22 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathieu Marmier |
1999 |
Stade Clermontois Natation |
FRA |
+0.81 |
663 |
2:25.60 |
+14.28 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
SK Team Sør |
NOR |
+0.77 |
661 |
2:25.77 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Teodor Widerberg |
1998 |
Simklubben Laxen |
SWE |
+0.48 |
656 |
2:26.14 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
+0.64 |
644 |
2:27.03 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Uinti Tampere |
FIN |
+0.67 |
644 |
2:27.03 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johan Dahlgren |
1986 |
Simklubben Neptun |
SWE |
+0.75 |
640 |
2:27.38 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Erik Kähr |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
+0.67 |
638 |
2:27.47 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Felix Nilsson |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
637 |
2:27.58 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tom Andersson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
+0.76 |
635 |
2:27.73 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alvi Hjelm |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
+0.65 |
633 |
2:27.86 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
|
623 |
2:28.71 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andreas Heimnes |
1999 |
Åstveit Svømmeklubb |
NOR |
+0.75 |
613 |
2:29.46 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Bengt Vang |
1999 |
Oslo Idrettslag |
NOR |
+0.70 |
612 |
2:29.55 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Miro Torola |
1995 |
Göteborg Sim |
SWE |
|
608 |
2:29.89 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Isak Alin |
1999 |
Täby Sim |
SWE |
+0.63 |
607 |
2:29.97 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anton Widholm |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
+0.64 |
604 |
2:30.23 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anton Dahlgren |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
+0.68 |
602 |
2:30.40 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Thomas Fardal |
1997 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
+0.65 |
597 |
2:30.79 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Carl Gerstenfeld |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
+0.69 |
596 |
2:30.88 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
+0.77 |
592 |
2:31.20 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Daniel Andersson |
1997 |
Uddevalla Sim |
SWE |
+0.60 |
591 |
2:31.28 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Erik Stensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
+0.66 |
589 |
2:31.45 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Julius Gustavsson |
2002 |
Simklubben Laxen |
SWE |
+0.69 |
586 |
2:31.72 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
SWE |
+0.77 |
585 |
2:31.81 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anton Persson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
+0.72 |
582 |
2:32.10 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
+0.58 |
581 |
2:32.18 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Simon Linnér |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
+0.79 |
578 |
2:32.45 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
+0.69 |
573 |
2:32.87 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Edvin Torlakovic |
2001 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
+0.65 |
572 |
2:32.98 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
William Brand |
1998 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
+0.70 |
571 |
2:33.05 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
SWE |
+0.72 |
570 |
2:33.14 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
+0.64 |
569 |
2:33.20 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Birger Bratli |
1998 |
SSK Skjetten Svømming |
NOR |
|
569 |
2:33.25 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
+0.77 |
561 |
2:33.91 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Joona Korhonen |
2000 |
Uinti Tampere |
FIN |
+0.73 |
557 |
2:34.35 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Atte Kulmala |
1998 |
Uinti Tampere |
FIN |
+0.65 |
556 |
2:34.39 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
SWE |
+0.74 |
555 |
2:34.54 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Elias Hyvönen |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
+0.69 |
553 |
2:34.68 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Dexter Dalsgaard |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
+0.72 |
545 |
2:35.41 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Walentin Koskinen |
2000 |
Uinti Tampere |
FIN |
+0.61 |
540 |
2:35.95 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Felix Balkerud |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
|
538 |
2:36.13 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Carlandrea Puoti |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
+0.69 |
537 |
2:36.20 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Viktor Anfinnsen |
2002 |
Bryne Symjeklubb |
NOR |
|
536 |
2:36.32 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Eldin Kadic |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
+0.69 |
533 |
2:36.64 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
SWE |
+0.71 |
532 |
2:36.71 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Roope Ruohtula |
2000 |
Joensuun Uimaseura |
FIN |
+0.59 |
532 |
2:36.73 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
August Mathisen |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
+0.66 |
527 |
2:37.18 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Emil Hammarlund |
1995 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
+0.70 |
523 |
2:37.64 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Sander Hallaråker |
1999 |
Delfana, Svømmeklubben |
NOR |
+0.70 |
523 |
2:37.64 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Tuomas Jokinen |
2001 |
Cetus Espoo |
FIN |
+0.71 |
521 |
2:37.75 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
+0.65 |
521 |
2:37.80 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Erik Boos |
1999 |
Simklubben Triton |
SWE |
+0.70 |
517 |
2:38.15 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
512 |
2:38.66 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Håkon Syrrist |
2000 |
Ullensakersvømmerne |
NOR |
|
509 |
2:38.97 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Lucas Hoffmann |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
+0.34 |
507 |
2:39.24 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Hampus Dahlgren |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
+0.79 |
507 |
2:39.25 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
499 |
2:40.03 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
+0.69 |
499 |
2:40.07 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
+0.66 |
498 |
2:40.21 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Gunnar Widerberg |
2000 |
Simklubben Laxen |
SWE |
+0.62 |
497 |
2:40.34 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Victor Simic |
2000 |
Täby Sim |
SWE |
+0.66 |
494 |
2:40.64 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Axel Nordén |
2001 |
Täby Sim |
SWE |
+0.70 |
487 |
2:41.40 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
+0.75 |
485 |
2:41.57 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
+0.85 |
479 |
2:42.30 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
+0.67 |
478 |
2:42.38 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Richard Ekholm |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
+0.66 |
477 |
2:42.48 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
+0.64 |
476 |
2:42.66 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
+0.54 |
463 |
2:44.15 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Oscar Wiik |
2000 |
Aalesunds SLK |
NOR |
+0.83 |
460 |
2:44.44 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
453 |
2:45.32 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Sebastian Soume |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
444 |
2:46.38 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
|
Linus Ljunghusen |
2000 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
+0.71 |
434 |
2:47.75 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
|
Elias Persson |
2002 |
Simsällskapet Mora |
SWE |
+0.73 |
432 |
2:47.99 |
+36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
|
Max Feng |
2001 |
Göteborg Sim |
SWE |
+0.63 |
427 |
2:48.59 |
+37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
|
Joel Larsson |
2001 |
Sala Simsällskap |
SWE |
|
421 |
2:49.35 |
+38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
|
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
SWE |
+0.70 |
420 |
2:49.57 |
+38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
|
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
SWE |
+0.60 |
409 |
2:51.00 |
+39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
|
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
+0.75 |
405 |
2:51.56 |
+40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Fröde |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|