2021-05-08   22:01:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Langbane Åben Klasse

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Finale 17.00

Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  09 juli 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  06 juli 2017         
 
 
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    794  28.95  1:00.09  1:31.40    2:01.99   
  H2Odense  2:04.53                 
                     
Anina Nicole Lund  1998    790  29.07  1:00.27  1:31.78    2:02.19   
  Sigma Swim Birkerød  2:02.19                 
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    777  29.00  1:00.30  1:31.86    2:02.88   
  Aalborg Svømmeklub  2:03.28                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    777  28.81  59.84  1:31.43    2:02.88   
  Sigma Swim Allerød  2:01.90                 
                     
Maj Howardsen  1997    766  29.37  1:00.67  1:32.51    2:03.46   
  Sigma Swim Allerød  2:01.58                 
                     
Emily Gantriis  1999    743  28.56  59.79  1:31.85    2:04.73   
  Helsinge Svømmeklub  2:04.50                 
                     
Ida Schütt  1996    721  29.59  1:01.48  1:33.72    2:05.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.62                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    716  29.84  1:01.60  1:33.92    2:06.25   
  Aalborg Svømmeklub  2:05.72                 
                     
Christina Munkholm  1996    716  29.41  1:01.45  1:33.68    2:06.23   
  Køge Svømmeklub  2:02.61                 
                     
10  Linda Shaw  1997    716  29.87  1:01.92  1:34.62    2:06.24   
  Lyngby Svømmeklub  2:03.66                 
                     
11  Klara Reeh  1999    706  29.94  1:02.18  1:34.74    2:06.88   
  Lyngby Svømmeklub  2:04.74                 
                     
12  Sarah Bro  1996    702  29.41  1:01.03  1:33.73    2:07.12   
  Holbæk Svømme Klub  2:02.46                 
                     
13  Freja Gram  1999    701  29.69  1:01.59  1:34.26    2:07.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.93                 
                     
14  Annabelle Grønbech Ladik  1997    688  30.05  1:03.01  1:35.82    2:07.97   
  Ringsted Svømme Klub  2:07.35                 
                     
15  Anna Boutrup  1998    679  30.16  1:02.28  1:35.67    2:08.52   
  Sigma Swim Birkerød  2:06.47                 
                     
16  Jackie Gade  1998    671  30.20  1:02.98  1:36.34    2:09.03   
  Aalborg Svømmeklub  2:07.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.14  Udskriftsdato  09 juli 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner