Resultater for DGI Sprint stævne 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2017 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2017 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1992 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torben Eisland Schmidt | 1958 | Svømmeklubben Søløven | 56.60 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.80 | ||||||
2 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.20 | ||||||
3 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 32.81 | ||||||
4 | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 34.93 | ||||||
5 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.39 | ||||||
6 | Simon Damm | 2000 | Rødekro Svømmeklub | 38.78 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.67 | ||||||
2 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.05 | ||||||
3 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.30 | ||||||
4 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.70 | ||||||
5 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.18 | ||||||
6 | Frederik Zachariassen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.02 | ||||||
7 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Rødding Svømmeklub | 34.39 | ||||||
8 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 34.75 | ||||||
9 | Nikolaj Carlsen | 2002 | Tønder Svømmeklub | 35.44 | ||||||
10 | Anders Christensen | 2002 | Nord-Als Svømmeklub | 37.26 | ||||||
11 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 37.43 | ||||||
12 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.68 | ||||||
13 | Thomas Schmidt | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 39.04 | ||||||
14 | Niklas Børsmose Simony | 2001 | Rødding Svømmeklub | 39.45 | ||||||
15 | Viktor Mikkelsen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.72 | ||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.60 | ||||||
2 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.72 | ||||||
3 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 35.28 | ||||||
4 | Mattias Hansen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 35.81 | ||||||
5 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | 35.90 | ||||||
6 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 38.72 | ||||||
7 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.28 | ||||||
7 | Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 39.28 | ||||||
9 | Erik Both Schulte | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.44 | ||||||
10 | Andreas Nissen | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 39.53 | ||||||
11 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.58 | ||||||
12 | Asger Als Olsen | 2004 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 41.13 | ||||||
13 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 44.91 | ||||||
14 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 50.69 | ||||||
- | Oliver Andersen | 2003 | Tønder Svømmeklub | DSQ | ej fortsat ben 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 35.82 | ||||||
2 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 39.21 | ||||||
3 | Jens Holst Jacobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.45 | ||||||
4 | Christian Peter Hansen | 2005 | Svømmeklubben Opnør | 40.87 | ||||||
5 | Kristian Nielsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.94 | ||||||
6 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.82 | ||||||
7 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.47 | ||||||
8 | Silas Åkerlind | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.96 | ||||||
9 | Mark Rüdinger | 2006 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 44.41 | ||||||
10 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 44.49 | ||||||
11 | Rasmus S. Johannsen | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.75 | ||||||
- | Eskild N. Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej fortsat ben 25m | |||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ebbe Als Olsen | 2007 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 55.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 10:31 |