Results for DGI Sprint stævne 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2017 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2017 |
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erritsø Piger 1 | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:18.28 | ||||||
Ida Raabjerg Møller | 2003 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 38.67 | 1:15.64 | |||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 32.46 | 1:48.10 | |||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 30.18 | 2:18.28 | |||||||
2 | Koral Piger 1 | 1998 | Svømmeklubben Koral | 2:36.99 | ||||||
Martine Rasmussen | 2000 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Laura Dalgaard | 2002 | 50.15 | 1:30.04 | |||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 36.24 | 2:06.28 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 30.71 | 2:36.99 | |||||||
3 | Tønder Medley Piger | 1999 | Tønder Svømmeklub | 2:47.58 | ||||||
Caroline Christensen | 2002 | 39.15 | 39.15 | |||||||
Sine Poulsen | 2002 | 50.15 | 1:29.30 | |||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 41.57 | 2:10.87 | |||||||
Ida Petersen | 1999 | 36.71 | 2:47.58 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Senoritas | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 2:23.03 | ||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 41.95 | 41.95 | |||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 38.66 | 1:20.61 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 31.66 | 1:52.27 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 30.76 | 2:23.03 | |||||||
2 | Erritsø Piger 2 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:33.25 | ||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 43.03 | 1:24.54 | |||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 35.56 | 2:00.10 | |||||||
Emma Karlsson | 2003 | 33.15 | 2:33.25 | |||||||
3 | Frem Årgangs Piger | 2004 | Frem Odense | 2:43.78 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 40.02 | 40.02 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 50.38 | 1:30.40 | |||||||
Alyssa Cao | 2005 | 38.76 | 2:09.16 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 34.62 | 2:43.78 | |||||||
4 | Millas Piger | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:44.79 | ||||||
Cecilie Meier | 2003 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Maiken Hansen | 2005 | 50.31 | 1:32.53 | |||||||
Manja Laursen | 2003 | 38.59 | 2:11.12 | |||||||
Mathilde Baltsersen | 2003 | 33.67 | 2:44.79 | |||||||
5 | Erritsø Piger 3 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:14.71 | ||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 50.64 | 50.64 | |||||||
Sissel Due Jessen | 2004 | 52.79 | 1:43.43 | |||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 1:31.28 | 3:14.71 | |||||||
Marie Mortensen | 2004 | 3:14.71 | ||||||||
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sks Sønderborg 1 | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:40.63 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Louisa Christensen | 2005 | 47.89 | 1:28.62 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 36.15 | 2:04.77 | |||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 35.86 | 2:40.63 | |||||||
2 | Sks Sønderborg 2 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:53.91 | ||||||
Nora Gombos | 2006 | 44.98 | 44.98 | |||||||
Signe Jensen | 2007 | 47.27 | 1:32.25 | |||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 44.41 | 2:16.66 | |||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 37.25 | 2:53.91 | |||||||
3 | Sks Sønderborg 3 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:42.06 | ||||||
Sofie Skibelund | 2007 | 52.42 | 52.42 | |||||||
Andrea Berg Nielsen | 2007 | 56.60 | 1:49.02 | |||||||
Sofie Damm Johansen | 2006 | 1:02.50 | 2:51.52 | |||||||
Emilie Petz Nielsen | 2007 | 50.54 | 3:42.06 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 12:26 |