2021-05-12   19:11:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag eftermiddag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:57   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 16, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hs1 Piger 1    507          4:50.96   
  Hørsholm Svømmeforening  5:07.00                 
  Elena Westmark Holm  2003      36.11  1:14.44      1:14.44   
  Emma Hjort Kaas  2002      38.13  1:22.02      2:36.46   
  Astrid Thimmer  2003      33.39  1:13.56      3:50.02   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      29.12  1:00.94      4:50.96   
                     
Piger 1 Kalundborg    494          4:53.49   
  Kalundborg SK  4:50.00                 
  Frida Bang Stanelt  2004      36.02  1:14.14      1:14.14   
  Caroline Holm  2004      40.13  1:25.48      2:39.62   
  Marie Uglebjerg  2002      31.78  1:07.49      3:47.11   
  Anna Larsen  2004      31.55  1:06.38      4:53.49   
                     
Søllerød Piger A    424          5:08.84   
  Søllerød Svømmeklub  5:00.00                 
  Carla Lyhne Weiner  2003      38.14  1:16.42      1:16.42   
  Martha Vitus Tversted  2002      37.12  1:20.29      2:36.71   
  Emilie Nepper-Christensen  2003      36.74  1:21.78      3:58.49   
  Sophie Gjelstrup  2002      33.21  1:10.35      5:08.84   
                     
Søllerød Piger B    366          5:24.28   
  Søllerød Svømmeklub  5:15.00                 
  Alba Lyhne Weiner  2004      40.83  1:23.22      1:23.22   
  Pauline Drucker  2004      43.87  1:34.30      2:57.52   
  Anna Nørskov  2004      35.07  1:16.27      4:13.79   
  Rebecca Sangild  2003      33.28  1:10.49      5:24.28   
                     
Hs2 Piger    364          5:24.90   
  Hørsholm Svømmeforening  6:28.00                 
  Martha Hjuler Britze  2004      38.86  1:20.79      1:20.79   
  Clara Secher Termansen  2005      44.13  1:34.53      2:55.32   
  Caroline Salskov Jensen  2005      35.01  1:18.08      4:13.40   
  Mathilde Edele Borg  2004      34.71  1:11.50      5:24.90   
                     
Sprinter Sild  2003    350          5:29.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:10.00                 
  Liva Lund Hansen  2005      40.08  1:23.92      1:23.92   
  Lærke Blond  2003      40.54  1:27.46      2:51.38   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      37.79  1:23.71      4:15.09   
  Annika Køhn  2005      35.23  1:14.09      5:29.18   
                     
Hs1 Piger 2    320          5:39.12   
  Hørsholm Svømmeforening  5:10.00                 
  Caroline Meyer  2002      43.53  1:29.70      1:29.70   
  Julie Frisch Hoff  2002      44.65  1:33.56      3:03.26   
  Victoria Husted Volden  2003      37.50  1:25.67      4:28.93   
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      32.71  1:10.19      5:39.12   
                     
Søllerød Piger C    313          5:41.76   
  Søllerød Svømmeklub  5:30.00                 
  Mille Vester-Christensen  2005      42.51  1:26.04      1:26.04   
  Laura Nellemann  2004      43.88  1:36.31      3:02.35   
  Ida Marie Platzer  2005      39.70  1:24.92      4:27.27   
  Dicte Eriksen  2004      35.68  1:14.49      5:41.76   
                     
Søllerød Piger D    289          5:50.85   
  Søllerød Svømmeklub  6:00.00                 
  Amalie Harplod Hansen  2001      41.97  1:26.18      1:26.18   
  Annika Gøtze Iversen  2003      43.64  1:33.46      2:59.64   
  Mikkeline Mailund Clan  2004      42.52  1:34.11      4:33.75   
  Laura Bang  2004      36.00  1:17.10      5:50.85   
                     
10  Gsc Aspirant Piger 1  2006    243          6:11.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:55.24                 
  Kamma Rasmussen  2006      46.31  1:34.17      1:34.17   
  Henriette Roos  2006      46.18  1:40.70      3:14.87   
  Monika Dragieva  2006      40.53  1:36.42      4:51.29   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      37.61  1:20.51      6:11.80   
                     
11  Gsc Aspirant Piger 2  2007    209          6:30.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:15.24                 
  Jasmine Løkkegaard  2006      45.76  1:32.55      1:32.55   
  Maja Damkjær Bartels  2006      48.65  1:44.11      3:16.66   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      46.45  1:44.07      5:00.73   
  Silje Nygaard Engedal  2007      42.41  1:30.23      6:30.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner