2021-05-06   20:59:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag formiddag

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spar Nord Hørsholm Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  20 maj 2017         
 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lorin Rasmussen  2005    227          39.40   
  Kalundborg SK  39.21                 
Illia Bulba  2005    215          40.10   
  Hørsholm Svømmeforening  42.79                 
Nicholas H. Hansen  2005    208          40.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.01                 
Magnus Kiemer  2005    196          41.33   
  Værløse Svømmeklub  42.58                 
Fabian Holst Krabbe  2005    195          41.45   
  Værløse Svømmeklub  42.09                 
Christian Moefelt  2006    184          42.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.30                 
Mattias Sand Nielsen  2005    169          43.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.46                 
Marinus Leisvig  2007    164          43.88   
  Vallensbæk IF Af 1939  45.11                 
Thoke Thomsen  2006    145          45.68   
  Kalundborg SK  44.85                 
10  Marcus Madsen  2005    144          45.85   
  Dragsholm Svømmeklub  43.73                 
11  David Stoklund  2008    143          45.91   
  Kalundborg SK  44.59                 
12  Calvin Konge Neess  2005    142          46.00   
  Dragsholm Svømmeklub  50.11                 
13  Anders W. Pedersen  2006    142          46.07   
  Hørsholm Svømmeforening  45.23                 
14  Andreas Kelstrup Schou  2005    129          47.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  47.54                 
15  Tore Krogh  2006    119          48.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  54.08                 
16  Valdemar Møller-Ern  2008    118          48.91   
  Vallensbæk IF Af 1939  49.14                 
17  William Brix Søhoel  2006    115          49.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  52.29                 
18  Jonathan Rasmussen  2006    105          50.82   
  Vallensbæk IF Af 1939  49.95                 
Frederik Molin  2005              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.11                 
Mikkel Retbøll-Bauer  2006              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  47.37                 
Oscar Svensson  2005              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  40.18                 
Sven Ole H. Frederiksen  2006              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.34                 
Tobias Reimer Christensen  2006              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.57                 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Hansen  2003    331          34.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.04                 
Sebastian Rasmussen  2003    327          34.86   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.39                 
Peter Vinge-Maigaard  2003    321          35.10   
  Vallensbæk IF Af 1939  34.48                 
Frederik Scheby Petersen  2004    317          35.23   
  Kalundborg SK  33.80                 
Julian Birch  2004    304          35.75   
  Søllerød Svømmeklub  45.37                 
Emil Osberg Poulsen  2003    302          35.81   
  Dragsholm Svømmeklub  34.80                 
Victor Holm Larsen  2003    281          36.69   
  Dragsholm Svømmeklub  38.94                 
Max Albertsen  2003    249          38.19   
  Søllerød Svømmeklub  39.23                 
Valdemar Kristensen  2003    238          38.75   
  Søllerød Svømmeklub  39.82                 
10  Nichlas Jørgensen  2004    238          38.76   
  Dragsholm Svømmeklub  38.59                 
11  Johan Madvig Kristensen  2004    209          40.50   
  Værløse Svømmeklub  40.52                 
12  Sebastian Alexander West  2004    184          42.25   
  Søllerød Svømmeklub  39.29                 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mark Wiskum  2001    443          31.53   
  Søllerød Svømmeklub  31.41                 
Jesper Schiødt  2001    359          33.80   
  Helsingør Svømmeklub  34.21                 
William W. Kofoed  2001    315          35.30   
  Roskilde Svømning  31.26                 
Niels Peter Lund  2002    270          37.19   
  Værløse Svømmeklub  39.03                 
Toke Guldberg Hinrichsen  2002    153          44.94   
  Odsherred Svømmeklub  45.00                 
Magnus Bækgaard Andersen  2001              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  30.15                 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Witthøft  2000    534          29.63   
  Kalundborg SK  28.70                 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    497          30.34   
  Søllerød Svømmeklub  30.06                 
Asmund V. Christiansen  2000              DNS   
  Odsherred Svømmeklub  37.00                 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Ingvordsen  1996    481          30.67   
  Dragsholm Svømmeklub  30.81                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner